Szerző Téma: Képes Topik  (Megtekintve 440619 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #295 Dátum: 2005. Március 19., 17:21:56 »
Hehe, ugyan, ne légy paranoid...eskü, semmi közöm ehhez    

Egyébként az Alien filmek is jók, az elsőben inkább csk az ötlet, nem az a kedvencem, hanem a 2. és a 3. rész, azért Cameron és Fincher nem kispályásak, teljesen másképp fogták fel az egészet és iszonyatosan bejött. A 4. is jó, csak az már kicsit tényleg sorozatszagú, de a színészek ott is profik.

kaine, igen, különleges eset  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 19., 17:27:35 írta Graf-X »

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #294 Dátum: 2005. Március 19., 17:17:55 »
Egyértelműen az SW a legmeghatározóbb...ez nem kétséges.

Látod Graf X...elküldtem egy rakat rajzot, és egyik sem mükszik....rá kell nézni Troll körmére, mert ez is egy gyalázat..itt szervezett elnyomás lépett életbe ellenem.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 19., 17:18:29 írta Zééé »

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #293 Dátum: 2005. Március 19., 17:08:04 »
SW, no comment, megvitattuk már  
A Gyűrűk Urát szeretem, a könyvek nagyon jók, bár néhol iszonyatosan szárazak, mert nagyon látszik rajtuk, hogy spontán születtek és nem is a szórakoztatás volt a céljuk. A filmek is tetszettek, bár a 3. részre teljesen elvesztette a varázsát, rengetek gyatra színészi játék van benne, pl Wood-nak össz. 3 arca van és abból gazdálkodik, Steven Seagal jobb színész
Viszont a bővített, 4 órás filmek sokkal jobban visszaadják az egészet, azok úgy már szinte tökéletesek, a moziváltozat eléggé le van butítva. Mindenesetre egyáltalán nem olyan meghatározó, mint a SW.

VTomi, kösz a kritikát, valóban, asszem 4 amcsi rajzoló van, aki nagy hatással van rám, Silvestri, Turner, Jim és Jae Lee, régen nagyon hasonló volt a stílusom hozzájuk, illetve sok fogásukat olvasztottam be, mostanra már szerintem mentes vagyok az egyértelmű hasonlóságoktól és eléggé egyedi a stílusom, csak még messze nem tökéletes.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 19., 17:19:58 írta Graf-X »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #292 Dátum: 2005. Március 19., 16:55:41 »
Kaine, te egy különleges eset vagy, gyakorlatilag az ellentétét írod le az általános véleménynek. Általában az Aliens-t szokták isteníteni, a Resurrectiont lehúzni, a hármasnak pedig hasonlóan kettős a megítélése, mint ahogy te írod.
Szvsz az 1-ben vannak a legjobb suspense-jelenetek (mikor az adja a feszültséget, hogy várod, mi történjen, és nem igazán mutatják a rettenetet), a második rész jól megcsinált akció szerintem, a 3-ban az üldözős jelenetek tök izgalmasak (mikor a lény fejéből látjuk a rohanást, az isten), a negyediket nem tudom eldönteni. Egyrészt kicsit ripacsok szerintem a színészek, másrészt stílusában nagyon eltér a sorozattól; kicsit talán jobban rányomulhattak volna Ripley kettősségére (a regényben ez jobban kijön), de egyébként szeretem ezt a részt is. Bár szerintem egyetlen félelmetes jelenete, mikor Purvist megtalálják.
Ja, és itt most végrehajtjuk a fórumtörténelem legnagyobb offját.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Képes Topik
« Válasz #291 Dátum: 2005. Március 19., 16:44:43 »
Alienek se a kedvenceim. Az első nézhető, a 2. nézhetetlen, a 3.-nak a második fele már egész jó, a 4. az tetszett egyedül végig.

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #290 Dátum: 2005. Március 19., 16:42:52 »
Nyugimááá...

Nem szólok le semmit, csak a HP-t nem szeretem...ejtsük már a témát.

Van valakinek M41-A1 gyalogsági rohamfegyver replikája?(Smart Gun, Pulzus fegyver)Van akit ezek a dolgok egyáltalán érdekelnek, a master replikák?(az eredeti tökéletse 1:1 arányos leképzése?)

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #289 Dátum: 2005. Március 19., 16:40:45 »
No csak hogy én is beleszóljak. Harry potter regények sekélyes, gyengén szerkesztett, alap tőmondatokból álló koholmányok szerintem. Egyiket sem bírtam végigolvasni..Se angolul, se magyarul.  ugyanakkor a filmek tetszettek nagyon. Tök jó kalandfilmek voltak.

SW-ben nem nyilatkozom   lásd  eszmecseréket a vonatkozó topicban  (Ott már kiveséztük)

GYU -nak nem vagyok nagy rajongója, egyáltalán nem tartom akkorra korszakos műnek, sőt, manapsár egyre lejebb húzza a sok megjelenő kiegészítő,  de azért nem vetem meg olvastam is vagy kétszer, a filmek tetszettek.. szóval én vagyok a kivétel, mert nekem tetszett GYu is és HP is.

Ja alien jöhet, alapművek a filmek, (Főleg az alapsztorik) de azért a kapcsolódó regények között van néhány igen gyenge..
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 19., 16:41:20 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #288 Dátum: 2005. Március 19., 16:37:42 »
Igen, szeretem. Miért? Szóld csak le nyugodtan, attól még nem fogom kevésbé szeretni. Izgalmas, jól megszerkesztett filmek azok is, a horrortörténet legjobban kitalált szörnyével. (Most mondd, hogy a banánfejű nem az.)

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #287 Dátum: 2005. Március 19., 16:23:34 »
Az Alient szereted Vtomi....????

Sokan vannak itt aki szeretik az Alient???

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #286 Dátum: 2005. Március 19., 16:17:11 »
Idézet
a Potter mézes mázos világáért

Zééé, te tényleg nem olvastad az 5. kötetet... Szerintem tájékozódj, mielőtt ilyeneket írsz.
Star Warsból én a régi 3 részt jól megszerkesztett filmnek tartom, az új két részt pedig értékelhetetlennek.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Képes Topik
« Válasz #285 Dátum: 2005. Március 19., 15:55:57 »
Csak hogy ne csak ketten vitázzatok, nekem nem tetszett a HP sem, bár a 3. már egészen jó volt, a Gyűrűk Urából egyetlen rész sem tetszett, majdhogynem unalmasnak tartottam és a Star Warsból is csak a 4-6 az, ami ér valamit, az 1-2 rosszabb, mint bármelyik előbb említett fantasy.  

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #284 Dátum: 2005. Március 19., 15:42:55 »
Állatlában ez így van...aki GYU rajongó, az többnyire nincs oda a Potter mézes mázos világáért és fordítva.De persze vannak kivételek, nem szabad álltalánosítani.Én a GYU könyvet tartom az alapműnek, a film pedig egy jól sikerült kivonat...ennyi.

Minden tekintetben a StarWars a király.(EPI-EPVI)

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #283 Dátum: 2005. Március 19., 15:39:39 »
Sajnos ezzel nem tudok egyet érteni... A véleményed nagyon azt mutatja, hogy közelében se jártál a 4. vagy 5. könyvnek... Én meg a Gyűrűk Urát nem szeretem, legalábbis a filmet, mert az 8 óra csata, minden karakterre egy mondat jut, és akkor érezz velük együtt, a történetet a túl sok és elnyújtott csata teljesen darabokra tépi, és annyira ellaposodik, hogy én végig se akartam nézni, csak azért néztem meg mégis, mert a könyv úgy-ahogy tetszett, és mindenki annyira ajnározta, gondoltam, hátha. Ez meg az én személyes véleményem.

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #282 Dátum: 2005. Március 19., 15:09:10 »
Légyszi....ne beszéljünk a HP-ről...utálom és kész.
Fantasyként próbálják eladni, miközben nem is az....nem szeretem.Mindíg rüheltem, ha egy mese félig a valóságban játszódik, de felvonultat számos egyveleget különböző fantasy jellegű alkotásokból, farkasembereket, sárkányokat trollokat.....közben meg félig a jelenkorban játszódik a történet, valós környezetbe átültetve zajlanak az események.Meg ezzel a Potter gyerekkel nem lehet azonosulni, mert eminens, az eminenseket meg mindenki útálja....mert csili vili jellemek...nincs bennük semmi emberi, semmi gyarló.Frodóval könnyü azonosúlni, mert rendkívül esendő....rengeteg hibája van.Herry csak egy nyálgombóc....ezért utálják akik utálják.Én a Gyűrük ura könyvet és filmet favorizálom, mert emberi karaktereket mutat be, valós karaktereket, hiteles jellemvonásokkal.

Amúgy a Potter könyvek semmi maradandóságot nem fognak a jövőben produkálni...egyszerű gyerekmese, tucat ilyen született már....nincs irodalmi értéke, a világát szakemberek kreálják, egyszerű és unalomig ismert vázra épül.(angol, mélyen konzervatív értékrend egy arisztokraták gyerekeinek létrehozott iskolában)Nem maradandó, pár év múlva elfelejtik, ennek a jelei már most egyértelműek....már most sem foglakozik vele annyi ember, mint amikor kitört a hepi körülötte.Kómában van, de ezt az állapotot is csak Hollywood tartja fenn, míg készülnek adaptációk.Sajnos maguk a filmek is rendkívül értéktelen alkotások, a zenéjük kivételével ami John Williamsnak köszönhetően frenetikus.A legutóbbi rész, bár a rajongóknak nem tetszett....kínálta a legtöbbet eddig.De hát ki az aki vitatja, a dementorok egyértelműen a Gyűrük ura nazguljai (gyűrülidércek).A filmes megjelenítés egyértelműen az...ez nem is lehet kérdéses.

Amúgy lehet szeretni, egyik nagyon jó barátom is frenetikusan imádja, ajnározza...és ettől még barátok vagyunk.De nekem ez a véleményem és mint olyat, nem lehet megváltoztatni.

Kapásból több fantasyt is tudok mondani, ami minden tekintetben felülmúlja.

Conan(film,könyv),Willow,Krull (ezek a filmek minden szempontból komolyabb és mélyebb alkotások)

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #281 Dátum: 2005. Március 19., 14:39:51 »
Én a HP könyveket, a 3. játékot és filmet szeretem. Az egész felhajtást rühellem, mert nem attól varázsol el egy könyv, az első két filmet pedig bánom, hogy megnéztem, mert teljesen tönkretették az elképzelésemet a témáról. (Gyűlölöm Chris Colombust, annyira nincs semmi érzéke a gyerekfilmekhez, a Reszkessetek betörők se valami nagy szám, de az még a jobbak közül való...)
Azt meg nem fogadom el, hogy fikázzák a Harry Pottert olyanok, akik egy betűt nem olvastak a cuccból, mert aki vette a fáradságot, hogy elolvassa az 5 könyvet, mind azt mondta, hogy állati jó... Zééé, te olvastad?

A dicséretet köszi.

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #280 Dátum: 2005. Március 18., 21:56:51 »
Teljesen jó a rajz, nagyot dob rajta, hogy színes.Jó a ruha fodrozódása...teljesen oké.Nagyon nem tudok mit mondani, tetszik...sajnos a Herry Pottert utálom, de ez nem vesz le a rajz értékéből.

Tessék több színes rajzot csinálni...meglátod a kézi színezés mennyi életet tud lehelni bele...én nagyon ritkán csinálok sima fekete/fehér rajzot...maximum ha skiccelek valamit.A színezés híve vagyok és van erre egy technikám, ami talán így a scanneken nem jön vissza maradéktalanul, de a lapokat nézve mindenki azt hiszi, hogy festve van.Sajnos a Scannelés leveszi a színmélységet.

Szóval küldjél csak rajzokat....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 18., 21:57:46 írta Zééé »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #279 Dátum: 2005. Március 18., 17:24:22 »
Grafi, a te rajzaid nekem az Image képregényeit juttatják eszembe (Witchblade, Fathom), leginkább Michael Turnert, főleg a 6. A vonalas és fekete foltos árnyékolás is ezt juttatja eszembe. Nagyon szépek, látszik rajtuk az érettség.

Ide meg egy linket beteszek:
Harry Potter

Ezt most csináltam, direkt Zééé kedvéért színesben; a témát ne tessék leszólni, hanem a rajzot tessét nézni (jó, tudom, a lábai kurták, de papíron nem tűnt fel); mivel HP-ről még nem láttam rajzot, ezért örömmel állapítottam meg, hogy a legjobb HP-rajz, amit életemben láttam.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 18., 20:23:40 írta VTomi »

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Képes Topik
« Válasz #278 Dátum: 2005. Március 18., 11:24:38 »
Idézet
Regnar, kirakjam a képeiget a FanArtba? Nekem tetszenek
Légyszíves tedd ki őket oda, ha Regnar megengedi, mert nekem nem jön be a melóhelyről az uw.

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #277 Dátum: 2005. Március 18., 10:15:58 »
Szerintem lazán küldhetsz rajzokat még még még...erre való a FAN szekció.
Én se ségyellem őket...és most legalább (köszönöm Troll:D) szóval most legalább megalapozott kritikát lehet alkotni rólam is....ez szar, az szar, az jó, másik elmegy ilyen olyan amolyan stb.Lehet válogatni,közűlük.
Bár mindenki küldene rajzokat.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #276 Dátum: 2005. Március 18., 07:11:23 »
Idézet
A másik két toll/tusrajz kicsit erőltetett, de van bennük valami

Ja van bennük    Kínszenvedés    Szerepjátékosoknak kellett rajzolni, de ott helyben azonnal    (csináld már. na hadd lássam, ne úgy, ...)van már vagy tizenvalahány éve, hogy ezeket rajzoltam..

Mondjuk nekem inkább a perspektívikus ábrázolások a kedvenceim,(épületek, homlokzatok, épületelemek, rekonstrukciós rajzok) azokban jobban ki tudom magam élni, meg nem szeretek színesben dolgozni... csak ha ütnek.. Nem arról van szó, hogy nem látom, hogy milyen szín kellene, de úgy érzem nem tudom vissazadni, így sokkal jobban szeretem "fekete-fehér" ábrákat. Soha nem sikerült igazán jó színes rajzot készítenem.

Idézet
A tangót nem igazán sikerült kivennem.

Hát nem vagy egyedül    (Néha még én is kételkedem   ) Amúgy csak véletlenül lett ez a címe, mert rápillantottam és ez ugrott be, vagyis nem egészen ezt akartam, de a felénél úgy gondoltam jó lesz ez, a végére meg: nem baj majd legközelebb    


UI:


TROLL: Köszönöm a bizalmat, a kicsiket újra kellene szkennelni, mert igazából nagyobbak, de a másik kettő, ha megfelel a képminősége kimehet, ha tényleg úgy gondoljátok, hogy megüti a mércét.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 18., 07:16:14 írta regnar »

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Képes Topik
« Válasz #275 Dátum: 2005. Március 18., 07:11:13 »
Regnar, kirakjam a képeiget a FanArtba? Nekem tetszenek
És ilyen pici képeket nem kellett volna linkelni. Simán iderakhatod hozzászólásként a fórumba.

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #274 Dátum: 2005. Március 17., 22:18:00 »
Nekem az arc tetszik a legjobban, van benne érzés, baromi egyszerű és ügyes az ecsethesználat, nagyon laza. A tangót nem igazán sikerült kivennem. A másik két toll/tusrajz kicsit erőltetett, de van bennük valami.

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #273 Dátum: 2005. Március 17., 20:45:28 »
A gitáros csákó az nagyon álat...éppen erről beszéltem.Nem annyira arányos, nem annyira szabályos de akkor is fasza.Egyértelműen az lett belőle ami legbelül van...abszolút egyedi...nagyon tetszik.Ha én rajzoltam volna, menne a mappámba.

A paca...háááát  nos nem is tudom...biztos van valami üzenete...de nem nekem szól az is biztos.Maradok a konkrét ábráknál, ha nem baj.

Még rajzot még még még....

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #272 Dátum: 2005. Március 17., 12:48:58 »
No akkor, hogy ne csak megítéljek, de meg is ítéltessek  , íme néhány képem:

Bocsánat a képminőség miatt, a Mustek kéziscaner nem igazán erre való, a lapscannerem jelenleg nem üzelmel  

http://jkjkjk.uw.hu/arc.jpg

http://jkjkjk.uw.hu/git.jpg

http://jkjkjk.uw.hu/kardok.jpg

http://jkjkjk.uw.hu/tango.jpg

Ezek lennének hát egyelőre, van köztük 10 és 3  éve készült is.....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 17., 14:29:37 írta regnar »

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Képes Topik
« Válasz #271 Dátum: 2005. Március 17., 09:22:15 »
Csak ismételni tudom magam: úgy rajzolj, ahogy szeretsz, a többi nem számít.  

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #270 Dátum: 2005. Március 16., 20:48:35 »
"Beszéljenek a képek, és izlésről hülyeség vitázni."

Azt hiszem, Troll a legokosabb.

A rajzaid meg tényleg szépek, mértani pontossággal megszerkesztettek, számomra egyből kiderül, tudsz kockát rajzolni, szabályosat, szépet....amilyet hivatalosan tanítanának.A karaktereid mintha egy hálórajzból születtek volna, minden izom a helyén van...abszolút precíz.
Az én rajzos koncepciómat nagyon helyesen fogalmaztad meg, ez is azt mutatja, értessz hozzá.Nyilván a magadfajta embert bántja az én szabálytalan és aránytalan rajzstílusom.Így rajzolok alapból...ez az én stílusom, ezt becsukott szemmel is tudom produkálni.Nem képregényekből, nem könyvekből vett minták alapján született...ez vagyok én.A rajzaim pontossága vagy éppen pontatlansága engem jellemez, nincs tettetés, nincs precíziós kimérés...csak a produktum.
Nem grafiti stílus, hanem az én stílusom....hasonló lehet, de ugyanilyen az ki van zárva.
Valóban mutat hasonlóságot az alakábrázolás az említett grafitisekkel, de mégis más...azzal pedig hogy nincs mélysége...nos ha szabad vitatkoznék.
A beküldött rajzokon nincs háttér, ezért a mélységet maximum a ruhából lehet lemérni(fodrozódás stb.) mivel erőteljes színezést és agresszív kontúrt használok (ahogy te is írtad nagyon helyesen) ezért a mélység csökken, de nem veszik el.
A figurák erőteljes textúrát kapnak, sok árnyékkal amik nem mindíg követnek fizikai sémát.(sokszor valótlan fényviszonyt találok ki....azért, hogy a figurákat élővé és létezővé tegyem.
a mélység nem hiányzik a rajzokból, az alakok nagyon is dimenzionáltak, nem síkok, viszont nincsenek mozgásban....nem dinamikusak mint a te rajzaid.Amiknek a mélysését pont ez a dinamizmus határozza meg., illetve a mértanilag helyesen használt perspektíva, ami a küldött rajzaimon megintcsak nincs, hiszen azok csak karakterek.

A tanárom mondandójának a lényege:
Zééé te nem rajzolsz zseniálisan, viszont van egy rendkívül berögzült vonaltechnikád ami miatt, mert nem lehet már alakítani...az első évben kibasznának mindenhonnan.Ez volt a lényeg....és itt semmi nagymellényüségről nincs szó, csak amit te is megfogalmaztál.

Ha neked vagy Trollnak nem tetszik, hát ez van...ha másnak sem tetszik akkor meg az van.Új vagyok a forumon, sejtettem, hogy nem fognak túl sokan mellém állni.Én akkor is azt mondom, inkább a saját lényből fakadó alkotás, mint a suliban tanult.Mind a kettő szép, de csak az egyikben van igazán az alkotó lelke.

Én így rajzolok....ilyen szarul.Ez van...évek óta ezt csinálom és ezt is fogom.Ennyi.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #269 Dátum: 2005. Március 16., 17:08:45 »
Idézet
Kritizálni pedig többet nem fogok senkit, mert hiába mondja mindenki, hogy bírja a kritikát, mindig csak balhé van belőle

Nehogy már... légyszi.. ha mást nem engem, ha esetleg felkerül ide valami cuccom. Én szeretem ha kritizálnak, ösztönöz és előre mozdít. Meg néza, ha poénos a kritika jót lehet rajta röhögni..  szóval please    (mazohista vagyok   )

UI:

Most néztem a rajzaidat. Szívesen látnák ilyen szinten rajzolókat az osztályomban... de nekem még küzdenem kell velük...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 16., 17:11:00 írta regnar »

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #268 Dátum: 2005. Március 16., 17:07:23 »
hehe, én meg max pálcikaembert tudok rajzolni...
viszont van egy 3 kockás 5let sorozatom (igaz már régen nem foglalkoztam vele és a scripteket sem tudom, hová tettem) és öcskösnek nincs ideje rajzolni... meg asszem kedve sincs...
szóval ha valaki gondolja skiccelhetne nekem 2 fotöjt + 2 páriát háttal, közéjük egy dohányzóasztal vagy valamit + egy tv-t eléjük... és akkor még lehet, h valami lesz is az ügyből....... hajrá.......
I'll be back... soon...

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #267 Dátum: 2005. Március 16., 17:03:21 »
Uccsó hozzászólásom következik.

Légyszíves érts meg, hogy nem úgy jöttem ebbe a topicba, hogy majd jól legyalázok valakit, bármekkora nagy span is vagyok pl a Zsákosokkal, meg a K.netesekkel, szavamat alig lehet hallani, de van olyan, mikor valami mellett nem tudok elmenni, ilyenkor aztán persze előfordul, hogy összetűzésbe keveredek valakivel, de ez van.
Először pl nem is hozzád szóltam, egyszerűen csak annyit mondtam, hogy azért tanulni sosem felesleges. Pont.
Aztán ez feltűnt:
Idézet
Nekem a festőművész tanárom azt mondta, nem menjek el a Képzőművészeti egyetemre (ő ott tanult és tanított...a Barcsai volt a mestere) mert a mesterek a saját stílusukat eröltetik rá tanítványaikra...az én kiforrott stílusommal semmit nem tudnának kezdeni.Ez van, ha valaki nem tanult rajzolni, hanem bizonyos affinitásból, alapvető képességből rajzol...
Ha valaki azt írja, hogy egy neves festőművész nem képes mit kezdeni az ő "kiforrott" stílusával, akkor azért hiába, az ember arra számít, hogy valami jó ütőset, tachnikailag is érdemeset láthat.
Megnéztem ezért a rajzaidat, és anélkül, hogy lefújoltam volna őket, egyszerűen utaltam rá, hogy ilyet azért szerintem hülyeség volt mondani. Azt pedig egyáltalán nem érzem, hogy "gyalázkodam" volna, ahogyan azt írtad. Pont.

Amint láthatod, én sem verem nagy dobra, hogy így meg úgy rajzolok, Troll például, akit azért elég régóta ismerek és nem is keveset szoktunk beszélgetni, most látta ezeket először, és ha nem így alakul, lehet, hogy soha nem is látta volna őket.

Ami a rajzaidat illeti, azokat is beleértve, amit levélben küldtél nekem: Az ég világon semmi kivetnivalót nem látok bennük, tudok róla, hogy ilyen stílus létezik, én jobb híján graffiti-stílusnak hívom, az erőteljes, vaskos kontúr miatt, hogy a figurának nincs váza, hanem sját magát építi fel, egy pontból elindul és aztán végül kiteljesedik. A színesés is a graffiti-re emlékeztet, a profi graffitisek is pont ilyen ceruzarajzokon tervezik el a műveiket, már ha épp nem spontánkodnak.
Nem arányosak a vigurák, nem keltenek mélységérzetet, ami lehetne hiba, de nem az, mert erre a stílusra ez jellemző. Ha neked ez tetszik és ebben vagy jó, akkor azt mondom, hogy tényleg fölösleges a kalsszikus oldalról megközelíteni a rajzolást, mert az neked úgysem fog bejönni és csak nyúzásnak érzed.

Végül pedig köszönöm a dícséreted, valóban, "hivatalosan" soha nem tanultam rajzolni, nem jártam olyan iskolába, de ha tehettem, eljártam rajzszakkörre, mert sok hasznosat megtanulhattam, amit rajzórán nem, és akár hiszed, akár nem, nagyon fontos dolog, hogy valaki tud-e kockát rajzolni és ismer-e bizonyos szabályokat, mert a szem legtöbbször becsapja az embert.

Trollnak pedig ez a véleménye az egészről:
"Beszéljenek a képek, és izlésről hülyeség vitázni."

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #266 Dátum: 2005. Március 16., 15:46:39 »
Ezek baromi fasza rajzok....most nézem a Rozsomákost és hát valami isteni a dinamikája.Ecsém és ezt te nem suliban tanultad?Nem létezik....