Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 544039 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető zooli9

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4534 Dátum: 2012. Március 25., 22:21:55 »
Erről egész könyvek vannak... Lehetnek okok például:
-A DC hetven éves, és ezek alatt az évtizedek alatt lassan öt különböző fő kontinuitás alakult ki. Egyszerűen túl nagy.
-A DC-nél még egy figura történetét helyrerakni is elég komoly feladat lehet. Hawkmannek jelen pillanatban legalább nyolc teljesen különböző eredettörténete létezik úgy, hogy abból jelenleg három (nem kompatibilis) van érvényben. De lehetne mondani Supermant is, akinek jelen pillanatban negyedik vagy ötödik nekifutásra próbálnak tíz éven belül kitalálni egy stabilnak mondható eredetsztorit.
-A DC mitologikus alakokat vonultat fel. Akik igazából nagyon érdekesek ér eléggé erőteljes karakterek, ám éppen emiatt lehetetlen igazán jó történeteket írni velük hónapról hónapra. (Cserébe viszont a DC GN-jei nagyon, nagyon erős felhozatallal bírnak.)
-A Marvel mindig is próbált emberszerű alakokat gyártani. Még akkor is, ha négy futurista fantázianautáról van szó, akik egy kozmikus incidens okán metahumán képességekre tettek szert, és életüket transzdimenzionális világok, hiperterek és kvantumenergiával hajtott hétköznapi használati tárgyak között élik. A Marvel realisztikus jellemeket használ.
-Nem csak a jellemek, a helyszín is valóságközeli. A DC-nél kitalált városokban küzdenek kitalált országokból érkezett ellenfelekkel a hősök, a Marvelnél pedig egy átlagos brooklyni srác a manhattani felhőkarcolók között repkedhet. Ráadásul a DC-nél annyira beépült ez a fiktív földrajz, hogy amikor valós helyszínek kerülnek szóba, azok már kifejezetten idegennek hatnak ott (szerintetek hányan képesek még emlékezni arra, hogy a Tini Titánok központja jó darabig San Franciscóban állt?).
-Amikor idehaza is jöttek a képregények, a Marvel erős nemzetközi terkjeszkedési fázisban volt.
-És persze az is segíthetett, hogy a Marvelnek a Marvel UK-nek hála eleve volt egy európai bázisa, ami megkönnyítette a licencelést és a terjesztést. (Elvégre nem egy majdnem egész munkanapnyi időeltérésű tengerentúli irodával kellett tartani a kapcsolatot. És akinek kell vagy kellett már egy munka kapcsán folyamatosan tartani a kapcsolatot amerikai vagy távol-keleti ügyfelekkel, az tudja, mennyire komoly hátráltató tényező tud lenni ennyi időzónányi távolság.)
-A Marvel egy komplett világot ad, nem csak egy sereg cím valamilyen megfoghatatlan, névleges kohézióját. Egy teljes, a miénkéhez hasonló, mégis kalandokkal teli, komplett univerzumot tár fel. A DC-nél csak mesebeli héroszokat lehet inkább találni, hisz még a "realisztikus" és "földhözragadt" hőseik (lásd Batman) is emberileg teljesen elérhetetlen képességeket birtokolnak.
(Amúgy más szempontból nézve sokaknak pont ezért számít jobbnak a DC. Annyira elrugaszkodott, hogy ott bármi megtörténhet, és nem számítana furának. Olyan módon szabadíthatják el a képzeletüket, amiről a Marvelnél egy író még szerzői kiadás esetén sem álmodozhat.)

Ezekkel az álláspontokkal már jobban egyetértek :) Igazából a visszakereshetetlen háttérsztorikat sosem értettem bennük, hogy pontosan miért is jó minden kiadásban változtatni rajtuk, miért kell Jokernek savba esnie, mikor később csak szimplán sminkeli magát...
Ellenben nekem személy szerint pont azért a preferáltabb kiadó amit a végén írtál...szerintem az a lényege a képregénynek hogy az ember elfelejtse a földi problémáit és végre valami "fejlettebb" külsőt vegyen fel...lehet hogy egy Peter Parker féle New Yorki lakos személyiségét könnyebben fel tudom venni, de miért akarnék átlag polgár lenni képzeletben is, ha a Kripton bolygóról jövő hős is lehetek akinek fő célja a világ védelme...persze ez csak az én szubjektív véleményem továbbra is, és nem akarok vele semmit kritizálni... :)
Amúgy a DC-nek tényleg szar az új logója :D és őszintén szólva én is könnyebben tudtam együtt érezni DC-s hősökkel mint a Marvel-esekkel...valahogy számomra a Marvel hősök olyan túl vagányak és kemények akiknél az az érzésed, hogy egyáltalán nincs szükségük semmi biztatásra mert tudod hogy úgy is lenyomnak végül bárkit

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4533 Dátum: 2012. Március 25., 21:42:04 »

-A Marvel mindig is próbált emberszerű alakokat gyártani. Még akkor is, ha négy futurista fantázianautáról van szó, akik egy kozmikus incidens okán metahumán képességekre tettek szert, és életüket transzdimenzionális világok, hiperterek és kvantumenergiával hajtott hétköznapi használati tárgyak között élik. A Marvel realisztikus jellemeket használ.


Ezzel én nem biztos, hogy egyet értek. Én eddig a DC-nél sokkat több emberközelibb, érzelmesebb, drámaibb történetet és karaktert találtam, mint a Marvelnél. Mondjuk ez lehet már szubjektív is, de pl. egyszerűen nem tudok komolyan venni egy konfliktust, ami a Vasembert vagy a Pókembert fenyegeti(nyilván őket is szeretem), amíg Batmanért vagy Supermanért sokkal jobban tudok izgulni, eltekintve persze mindkét kiadó össze-vissza feléledő és meghalni nem akaró karakterétől.

Egy ok kimaradt:
-A DC-nek iszonyatosan szar a mostani logója.  :badteeth:

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4532 Dátum: 2012. Március 25., 21:35:07 »
Erről egész könyvek vannak... Lehetnek okok például:
-A DC hetven éves, és ezek alatt az évtizedek alatt lassan öt különböző fő kontinuitás alakult ki. Egyszerűen túl nagy.
-A DC-nél még egy figura történetét helyrerakni is elég komoly feladat lehet. Hawkmannek jelen pillanatban legalább nyolc teljesen különböző eredettörténete létezik úgy, hogy abból jelenleg három (nem kompatibilis) van érvényben. De lehetne mondani Supermant is, akinek jelen pillanatban negyedik vagy ötödik nekifutásra próbálnak tíz éven belül kitalálni egy stabilnak mondható eredetsztorit.
-A DC mitologikus alakokat vonultat fel. Akik igazából nagyon érdekesek ér eléggé erőteljes karakterek, ám éppen emiatt lehetetlen igazán jó történeteket írni velük hónapról hónapra. (Cserébe viszont a DC GN-jei nagyon, nagyon erős felhozatallal bírnak.)
-A Marvel mindig is próbált emberszerű alakokat gyártani. Még akkor is, ha négy futurista fantázianautáról van szó, akik egy kozmikus incidens okán metahumán képességekre tettek szert, és életüket transzdimenzionális világok, hiperterek és kvantumenergiával hajtott hétköznapi használati tárgyak között élik. A Marvel realisztikus jellemeket használ.
-Nem csak a jellemek, a helyszín is valóságközeli. A DC-nél kitalált városokban küzdenek kitalált országokból érkezett ellenfelekkel a hősök, a Marvelnél pedig egy átlagos brooklyni srác a manhattani felhőkarcolók között repkedhet. Ráadásul a DC-nél annyira beépült ez a fiktív földrajz, hogy amikor valós helyszínek kerülnek szóba, azok már kifejezetten idegennek hatnak ott (szerintetek hányan képesek még emlékezni arra, hogy a Tini Titánok központja jó darabig San Franciscóban állt?).
-Amikor idehaza is jöttek a képregények, a Marvel erős nemzetközi terkjeszkedési fázisban volt.
-És persze az is segíthetett, hogy a Marvelnek a Marvel UK-nek hála eleve volt egy európai bázisa, ami megkönnyítette a licencelést és a terjesztést. (Elvégre nem egy majdnem egész munkanapnyi időeltérésű tengerentúli irodával kellett tartani a kapcsolatot. És akinek kell vagy kellett már egy munka kapcsán folyamatosan tartani a kapcsolatot amerikai vagy távol-keleti ügyfelekkel, az tudja, mennyire komoly hátráltató tényező tud lenni ennyi időzónányi távolság.)
-A Marvel egy komplett világot ad, nem csak egy sereg cím valamilyen megfoghatatlan, névleges kohézióját. Egy teljes, a miénkéhez hasonló, mégis kalandokkal teli, komplett univerzumot tár fel. A DC-nél csak mesebeli héroszokat lehet inkább találni, hisz még a "realisztikus" és "földhözragadt" hőseik (lásd Batman) is emberileg teljesen elérhetetlen képességeket birtokolnak.
(Amúgy más szempontból nézve sokaknak pont ezért számít jobbnak a DC. Annyira elrugaszkodott, hogy ott bármi megtörténhet, és nem számítana furának. Olyan módon szabadíthatják el a képzeletüket, amiről a Marvelnél egy író még szerzői kiadás esetén sem álmodozhat.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zooli9

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4531 Dátum: 2012. Március 25., 21:33:45 »
Üdv köztetek!

Végre én is idetaláltam ^^....ha már itt vagyok lenne egy kérdésem...szerintetek miért van annyival nagyobb hírneve a Marvel-nek mint a DC-nek? Eleve nem megy annyira Mo.-n a képregény ipar, de ahány rajongó mégis van, 90%-a inkább Marvel-es...és nem értem miért teljesen miért....
Üdv a fórumon!

Szerintem a korai években keresendő a válasz. A '60-as években a Marvelnél kialakítottak egy (nagyjából) koherens, szorosan összefonódó univerzumot, amiben a DC-vel ellentétben sokkal valóságosabbak voltak a történetek és a karakterek viselkedése. Akkor szereztek jókora előnyt a népszerűségben, aztán úgy maradt.

Hát nekem azért fura, hogy az embereknek a valóságot akarják keresni a képregényekben, mintsem a hősies nem hétköznapi dolgokat....félre ne értsetek nincs bajom nekem a Marvel-el sem (sőt), csak kicsit ilyen Pepsi v Cola harcnak érzem ezt...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4530 Dátum: 2012. Március 25., 21:23:30 »
Üdv köztetek!

Végre én is idetaláltam ^^....ha már itt vagyok lenne egy kérdésem...szerintetek miért van annyival nagyobb hírneve a Marvel-nek mint a DC-nek? Eleve nem megy annyira Mo.-n a képregény ipar, de ahány rajongó mégis van, 90%-a inkább Marvel-es...és nem értem miért teljesen miért....
Üdv a fórumon!

Szerintem a korai években keresendő a válasz. A '60-as években a Marvelnél kialakítottak egy (nagyjából) koherens, szorosan összefonódó univerzumot, amiben a DC-vel ellentétben sokkal valóságosabbak voltak a történetek és a karakterek viselkedése. Akkor szereztek jókora előnyt a népszerűségben, aztán úgy maradt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zooli9

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4529 Dátum: 2012. Március 25., 21:14:24 »
Üdv köztetek!

Végre én is idetaláltam ^^....ha már itt vagyok lenne egy kérdésem...szerintetek miért van annyival nagyobb hírneve a Marvel-nek mint a DC-nek? Eleve nem megy annyira Mo.-n a képregény ipar, de ahány rajongó mégis van, 90%-a inkább Marvel-es...és nem értem miért teljesen miért....

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4528 Dátum: 2012. Március 24., 18:44:13 »
ÜDV, további érdekességek pl a Wiki pédiából , Habok,Gélek ,ezek érdekes állagú anyagok. Pedig mink még azt tanultuk az iskolában,hogy 3 féle  halmazálapot létezik. 1 Szilárd.2 Folyékony.3Lég vagy Gáznemü anyagok.Aztán kiderül van még pl  az említett  Gélek ,Plazma , :headscratch:hm.Aerogél egy érdekes  valami . Vagy a  szintén Magyar fejlesztésű üvegbeton.És most már Gumibeton is :brow:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4527 Dátum: 2012. Március 24., 16:52:59 »
Üdv, találtam még érdekes dolgokat a Net-en pl Menger -szivacs.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4526 Dátum: 2012. Március 24., 16:37:51 »
itt lehetne beszélgetni minden olyan témáról, amit érdekesnek találnak ,az itteni olvasók.

Igen, ez a topik erről szól. :)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4525 Dátum: 2012. Március 24., 16:31:45 »
Üdv.Kösz.Bocs.Csak azt szeretném mondani hogy, itt lehetne beszélgetni minden olyan témáról, amit érdekesnek találnak ,az itteni olvasók. Mitomén . Találményok,Épületek,érdekes személyiségek pl szegény Makovecz Imre aki már nem lehet közöttünk . Öt is bírtam .

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4524 Dátum: 2012. Március 21., 19:43:28 »
zoli, légy szíves, ha egymás után nem sokkal írt hozzászólásokat, akkor inkább szerkeszd a korábbit, amíg van rá lehetőség, ne újat írj. Köszönöm.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4523 Dátum: 2012. Március 21., 18:10:56 »
Na Üdv megint,vannak még érdekes találmányok ,játékok amiket találtam a NET-en pl A MAGYAR fejlesztésű üvegbeton, vagy egy magyar ,dijat is nyert játék a logi vár. Ez egy egyszerű fa alkatrészekböl megalkotható épitö játék,ami az egyszerű alkatrészekböl nagyon is érdekes térbeli  szinte már müvészi formákat -alakzatokat lehet csinálni. Vagy a Magnetix nevű játék ami csak egyszerű mágneses kicsi fém rudakból ,-golyókból  áll . Mégis nagyszerű ,és itt is müvészi alkotásokat lehet belöle alkotni

Engem  lenyűgöz az hogy egyszerű dolgokból milyen nagyszerű- müvészi  dolgokat lehet megalkotni .Ezeknek a felsorolt játékoknak kb ez a közös nevezője. Ott van az az egyszerű Dán játék gyár által gyártott Lego amiböl szintén érdekes dolgokat lehet alkotni. Vagy az egyszerű domino  ,és mégis ötletes sorokat lehet felépíteni ,aminek a ledőléssét még a TV-k is közvetítik   ;),és egész országok itgulnak hogy ledől-e  végig
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 21., 19:42:35 írta Farek »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4522 Dátum: 2012. Március 21., 15:19:32 »
Üdv, na visszatérve a  Spidron épülethez, ha megépitenék akkor lehetne nekünk is egy jellegzetes épületünk , mint pl amit már mondtam. És itt kilehetne állítani  minden olyan  jellegzetes dolgot, amit mi magyarok találtunk ki .pl  Büvös kockát ,és azok variánsait, a Gömböcöt , Rátai Dániel találmányát a 3d-s tollat. Különböző Magyar feltalálok élet rajzát pl Asboth Oszkár, <helikopter>Biró László < golyóstoll> stb. Vagy minden olyat amit nem mi magyarok találtunk fel ,de érdekes. Mint pl a 3D nyomtató,fraktálok, 3D -s fraktálok vagyis Mandelbulb, Különböző hasonló sémára -logikára épülő játékok ,mint pl Palagó <Cameron Browne> találmánya-fejlesztése,Tantrix <Mike McManaway> találmánya,Trax<David Smith> fejlesztése .Ezek mind hasonló logikára-stratégiára épülő játékok.Ahol a lényeg a folyamatos vonalvezetés. És talán lehetne itt ,ebben a rovatban olyan témákról beszélni amit mi ,egyes tagok érdekesnek találunk

Nem elérhető D-TOX

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4521 Dátum: 2012. Március 14., 18:24:15 »
Megragadnám az alkalmat, hogy itt is felhívjam a figyelmet:
2012. március 31. (szombat) 09:00 – 14:30 között lesz egy "kis" képregénybörze Szegeden!
Helyszín: Déri Miksa Ipari Szakközépiskola (6724 Szeged, Kálvária Tér 7.)

Lehetőség van kedvezményes (pesti börzés) áron lerendelni képregényeket a Kingpin és a Fumax kiadótól, valamint a Comicsinvestről is lehet képregényeket kérni Szegedre egy 100Ft-ot szállítási költség fejében (köszönjük a lehetőséget valamennyi kiadónak).

Bárki, aki úgy érzi, hogy van valamilyen felesleges képregénye, játéka az kihozhatja oda eladni, hátha szerencsével jár.

Nem kívánom itt teletömni a topicot különféle listákkal és kilométeres hozzászólásokkal, ezért akit érdekelne valami, az itt olvashat illetve érdeklődhet a pontos részletekről (NE A KIADÓKNAK írjatok, ha valamit rendelni akartok, hanem itt érdeklődjetek):
http://www.facebook.com/events/211371848937209/
http://www.kepregeny.net/szegedi-kepregeny-es-jatekborze/#comment-40232
kepregenyborzeKUKACfreemail.hu

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4520 Dátum: 2012. Március 11., 21:14:59 »
Nyugodjék békében!
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4519 Dátum: 2012. Március 11., 19:59:02 »
gyengéd barbár

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4518 Dátum: 2012. Március 11., 00:09:50 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4517 Dátum: 2012. Március 03., 17:40:37 »
üdv,Nekünk magyaroknak is lehetne egy pl a párizsi Eiffel toronyhoz,vagy Brüszeli Atomiumhoz  hasonló,jelegzettes épületünk .Még pedig egy SPIDRON  alakú épűlet.A Spidron egy magyar kutató által  felfedezett mértani forma. Amiről sajnos nagyon keveset hallani, pedig már több mint harmins éves felfedezés. nagyon sok változat van belöle.Nézzetek utána a netten . ;)Lehet hogy sokba lenne elöször ,de.......késöbb hozná  a turistákat,legalább jönne a pénz :brow:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4516 Dátum: 2012. Február 26., 19:30:51 »
Azért, mert ha nem írsz, automatikusan zárójelesnek veszi azt az egész kifejezést. ez egy trükk, amivel spórolni lehet két zárójelet az elég limitált karakterszámban. De az ilyesmiket érdemes megtanulni egy számológépnél, mert az egyes márkák hajlamosak másképp viselkedni (a Casio és a Sharp biztos, amikor a régi Casióm meghalt, hónapokba telt megtanulnom használni a Sharpot a régi beidegződések miatt).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4515 Dátum: 2012. Február 26., 17:35:03 »
Ha nem írok be külön szorzásjelet, akkor 1-et, ha írok, akkor 9-et. Nekünk állandóan azt szajkózták, hogy nem kell külön írni. What now? And why?

Katt a képre!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4514 Dátum: 2012. Február 26., 17:31:42 »
Akkor tök jó, hogy a számológépem 1-et mond válasznak.
Valóban? :)

"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4513 Dátum: 2012. Február 26., 16:59:53 »

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4512 Dátum: 2012. Február 26., 16:24:33 »
Milyen számológép? Kétsoros?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4511 Dátum: 2012. Február 26., 15:35:20 »
Akkor tök jó, hogy a számológépem 1-et mond válasznak.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4510 Dátum: 2012. Február 26., 14:19:28 »
Igen, ezt láttam én is.
Elméletileg először a zárójelt kell elvégezni. Azután lesz 6/2*3, és innentől sorban kell elvégezni, vagyis lesz 3*3, szóval 9. Legjobb tudomásom szerint ez így lenne...  :headscratch:

szerk. amíg írtam, zozi és tg is megválaszolta. meg lett erősítve :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4509 Dátum: 2012. Február 26., 14:17:47 »
6÷[2×(1+2)]=1
(6÷2)×(1+2)=9
A lenti felírás alapján a második a helyes amúgy.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4508 Dátum: 2012. Február 26., 14:16:41 »
9, mert a szorzás és osztás azonos precedenciájú, balasszociatív műveletek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4507 Dátum: 2012. Február 26., 14:11:38 »
9gag-en volt, és mostmár én is elkgondolkodtam.
6/2(1+2). Ennek mi az eredménye? 9 vagy 1? És miért?

Katt a képre!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4506 Dátum: 2012. Február 25., 22:24:03 »
Aztán hirtelen abbamaradtak és utána kikötöttem a Terminator, Aliens, Predator, AvP-típusú könyveknél!  :)

Egy ideig én is szerettem, de már jó ideje semmi örömet nem nyújtanak. Olyan egyszerűek, mint egy kő, és annyira kiszámíthatóak, min az 1x1.

Katt a képre!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4505 Dátum: 2012. Február 25., 21:50:57 »
Fura, nem pontossan emlékszem, de nekem pont, hogy a Harcos képzelet könyvek jöttek be, és a KJK annyira nem. (Bár mintha a KJK-k-at már nem is adták ki annyit, mint a harcos képzeletet, amikor én rákkattantam az ilyen játékkönyvekre ('94-'95 körül)
"MM MMMMM MMMDMMM!"