Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 543668 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4174 Dátum: 2010. December 30., 18:15:20 »
freemailből a szimplát szoktam használni. puritán, tiszta, gyors,amilyen kell. Nem igen szokott spam lenni, ami van az meg a spam mappában landol, ahonnan automatikusan törlöm őket. Havonta talán tíz van, amit a spamszűrő nem fog meg, meg talán az optimalosok, de azt meg üzletpolitikailag küldözgetik. Az is igaz, hogy nem regizek mindenhova ezzel a címmel. Kamucímnek altavizslát használok. Meg citromailt, az igaz. Csak említettem, hogy régebben a hotmail nekem marhatrágya volt, meg a primposta is.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4173 Dátum: 2010. December 30., 18:04:21 »
Évek óta hotmailen vagyok, és jelenleg havonta fél tucat alatt van az átengedett spamek száma. Plusz nagyon nincs más lehetőség, mert a magyarok közül a freemail régen használhatatlanul rossz volt, ahogy hallom, ma csak egy fokkal jobb, a citromail arra való, hogy kamu fiókokat hozzunk létre rajta és megnézzük, összejön-e a havi beengedett 1000 spam (egyszer nekem igen), külföldiből meg a gmail köztudottan átvizslatja minden küldött leveled, a yahoomail meg... az jó kérdés, talán az csak annyi, hogy Magyarországon valamit hülyült régebben. (Bár amilyen ütemben zuhan a Yahoo, nem csodálnám, ha hamarosan valaki felvásárolná, akkor meg megint ott van az ember, ahol a part szakad.)

Knetnél keress meg egy adminisztrátort. Lehet, hogy kézzel kellene aktiválni a regisztrációdat.
CO jó kérdés, régen mintha lett volna a bejelentkezőoldalon is egy Kapcsolat fül. Kendra mailcímét meg nem tudom, őt kellene megkeresni ezzel kapcsolatban. (Zerit, tudsz neki segíteni?)
A C4A működik, csak ott meg az kell, hogy beregisztrálsz oda, és jelzed a Knet fórumán a C4A topicban, hogy létezel és aktválást kérsz. Szóval amíg nem jutsz be a Knet fórumába, oda se fogsz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4172 Dátum: 2010. December 30., 12:06:09 »
Nekem régebben volt Hotmailes fiókom és két hónapig, ha használtam. Rengeteg mailvírus és levélszemét jellemezte. Nem csoda, hogy nem megbízható. Nem tudom, az utóbbi időben, mit fejlesztettek, de lehet, hogy biztonsági okokból nem engedi, de ezt szerintem inkább ott kellene megkérdezned, talán a kepregeny.net kapcsolat részénél.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4171 Dátum: 2010. December 30., 11:30:56 »
Szevasztok.  Mondja már meg nekem valaki  hogy hotmailes email címmel mi a fenéért nem enged a kepregeny.net fóruma regisztrálni. Sehogy se akar működni új email címet meg nem akarok csinálni mert úgyis elfejteném a jelszavam stb..
Ugyanígy vagyok a CO-MIX honosító oldallal is. Azt olvastam hogy ott pl fenn van a Alan Moore féle The League of Extraordinary Gentlemen és az érdekelne de képtelenség regisztrálni. Nektek is volt vele gondotok?
Ja és még egy kérdés a szintén honosításokkal foglalkozó C4A(erre most leltem rá amúgy) egy héten belül ígér jelszót a regisztrációhoz. Működik még az oldal vagy hiába várom a jelszót?:D
Előre is köszönöm a válaszokat annak aki már régi motoros ebben és tud ezt azt :)
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4170 Dátum: 2010. December 29., 17:51:48 »
Nagyon köszönöm a segítséget.  :worship:

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4169 Dátum: 2010. December 29., 17:49:41 »
Firefoxban nézet menü - 'oldal forrása'.

Itt a teljes linkje:
http://shswp-prod.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2010/11/Scarlet_Spider_emote.flv

De így már kicsit más a helyzet, mert ez nem flash, hanem flash video. Az előbbi progi nem jó hozzá. Ezt használd, ha mindenképp ragaszkodsz a gifhez:
http://www.ehow.com/how_5700064_convert-flv-gif-animation-freeware.html

De azt azért nem árt ha tudod, hogy a gif mint képformátum 256 max 512 színnel dolgozik, ezért előfordulhat, hogy a végeredmény trágya lesz, ha több színárnyalatból áll. Jobban jársz, ha aviba kódolod át, és egy olyan codecet választasz ami mindenkinek van. pölö cinepak.

Én virtualdubbal simán át lehet kódolni, az ilyesmiket, csak kelleni fog az avisynth is. És mikor a dubban megnyitod a videót, az openablakban alul az avisynt template résznél válaszd ki a "directshowsource"-t.


Zozi56: Úgy hogy minden egyes képkockát raszterizál, és kinézi belőle az fps-t. Persze csak akkor működik, ha folyamatos animáció, és nincs szriptelve szal nem program.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4168 Dátum: 2010. December 29., 17:48:33 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4167 Dátum: 2010. December 29., 17:45:53 »
Ööö nem swf hanem flv, mármint amit én leszedtem az az volt  :headscratch: Az igazi gond, hogy van egy kék háttere :/

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4166 Dátum: 2010. December 29., 17:34:32 »
Az aktuális animáció paraméterfüggő, mindet egyetlen .swf fájl kezeli le. Kíváncsi vagyok, ezt hogy tudná bármi is .gif-fé alakítani.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4165 Dátum: 2010. December 29., 17:22:54 »
Szerintem meg IE-ben nyisd meg az oldalt, és aztán kukázz a Temporary Internet Files-ban. Előtte egy takarítás nem árt, hogy minél kevesebb fájl között kelljen turkálni.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4164 Dátum: 2010. December 29., 14:00:47 »
Firefox esetén az adblock+ kis reklámblokkoló elég hasznos, de chrome-ba is szépen ízeire lehet szedni az oldalt :D (jobb klikk elem kivizsgálása)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4163 Dátum: 2010. December 29., 08:59:42 »
Jó kis program, köszönöm. Csak rá kell jönnöm, hogyan tudom leszedni ezt a kis swf animációt a konvertáláshoz.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4162 Dátum: 2010. December 29., 00:44:16 »
Magic Swf2Gif
http://www.gold-software.com/download912.html

Még nem próbáltam, de dicsérik.
Viszont szerintem függ attól, hogy milyen verzióval készült a flash.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4161 Dátum: 2010. December 28., 21:31:54 »
Gyerekek lenne egy nagy technikai jellegű kérdésem. Hogyan tudnék egy flash animációt animált gifbe helyezni, hogy aztán olyan animált fájl legyen belőle amit egy sima képnézegetőben is meg lehet nézni? Egész pontosan az ezen az oldalon található Skarlát Pókocskát akarom jó minőségű animált giffé varázsolni:
http://www.heroup.com/the-squad/scarlet-spider/

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4160 Dátum: 2010. December 25., 15:56:21 »
MIvel magánemberként való árusítás is törvénybe ütköző volna, így egyszerűbb lenne, ha magadnak kinyomtatnád és elvinnéd könyvkötőhöz, és akkor pár tízezerből kijön az egész. A honosítások nagyja amúgy se olyan minőség, amit nyomtatni lehetne, ahhoz sokkal durvább felbontás kellene.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4159 Dátum: 2010. December 25., 15:31:23 »
Már régebb óta tervezgetem, hogy az általam honosított képregényeket kinyomtatom, és ilyen zsebkönyvszerűeket csinálok belőlük. Értelemszerűen amik teljesek (Mekanix, X-Men First Class1 v1, DD-Redemption, Ronan, stb...)

Ezért, kicsit szétnéztem könyvkötészeti téren, egy valamire való könyvkötő pult(kézi-hidegragasztás) ott kezdődik, hogy 180-260 ezer. Ehhez adjuk hozzá a ragasztót és a papírt, a nyomtatót meg a tintát. Már 300 ezer. Kivárom, amíg a munkaügyi tanfolyamot indít, mert különben az is 250 ezer volna, amihez hozzájönne havi 30'000 vonatköltség BP-re. De mondjuk, hogy Pesten laknék, akkor is már kicsivel több, mint fél milliónál tartunk.

Akkor kezdjünk el számolni, ha egy könyvecskét nem adok 500 -nál többért, akkor 1020db kellene eladnom, amíg visszahozza az árát, de ez nem igaz, mert ezalatt vettem új patront és ragasztót, meg esetleg új nyomtató tonert is, tehát minimum olyan 1500db, és még nincs rajta semmi hasznom.

Mivel magánemberként csinálom így nem tudok semmit sem leírni az adómból, ha meg vállalatként, akkor meg meg kellene vennem a képregényjogokat, tehát az esetleges haszon elment a jogokra. Viszont ha már megvettem, akkor gondolom hozzám vágnak jó minőségű anyagot, és csinálhatom újra a beírást. Ez igaz, hogy ekkor már mint cég csinálhatok más munkákat is.

Nem is tudom melyik érné meg jobban, de mindenképp ott a fél milliós kezdőtőke. Vállalatként még plusz százezer az ilyen olyan regisztrációkra meg illetékekre. Bár mint cég talán jobban megérné, mert az utolsó cipőmet és vécépapírt is leírnám mint munkaruha és működési költség. Ha eladjuk a telkünket, akkor minden anyám után örökölt meg egyéb tartozásomat kifizetve, marad talán 800ezer forint, amiből talán menne is a dolog, de kurva nagyot bukhatok rajta. Mivel az e-könyveknek hála a papírkönyv ipar haldoklóban van. Csak úgy érné meg, ha mint kisvállalkozó magasabb áron dolgoznék, de akkor meg elviszik előlem  a munkát a nagy olcsó gépesített nyomdák, amik egy óra alatt lenyomnak 1500 vagy több könyvet.

Nonszensz. Lehetetlenség, itt a malac redvás hátsójának a közepén ebből megélni. A Fővárosban vagy nagyobb városokban talán, de akkor meg ott az iroda bérleti díj. Egyébként meg ennyi képregénykedvelő nincs, hogy ennyit el tudjak adni.

A legegyszerűbb, ha talált meg olcsó anyagokból összeállítok valami pult alkalmatosságot és elkezdek nyomogatni kínai-féle minőségben. Vagy elviszem egy könyvkötőhöz megköttetni, aztán egy kétszázzal drágábban továbbadom, aztán anyázhattok az alvállalkozó alvállalkozójának az alvállalkozója dolgon és egy zsebkönyv 300ezer forintra fog kijönni, de jelentem máshogy nem fog menni.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4158 Dátum: 2010. December 24., 20:05:38 »
Nem, a beírást ettől függetlenül folytatni fogja.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4157 Dátum: 2010. December 24., 19:39:09 »
Értem. De akkor nem fejezte be ugye?!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4156 Dátum: 2010. December 24., 19:10:15 »
Nincs neki nete egy ideje, meg babázik.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4155 Dátum: 2010. December 24., 19:07:40 »
Srácok! Mi van Sepivel?? Régen láttam fent a fórumon és frissitésnél is!  :headscratch:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4154 Dátum: 2010. December 24., 12:54:09 »
Pár lányismerősöm arra döntésre jutott, hogy inkább a locsolókat várja, mint a Jézuskát/Angyalkát. :)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4153 Dátum: 2010. December 24., 12:51:27 »
Nem hiszem el! + 18 fok van és itt a szenteste! Nem semmi! Hamarosan eljön az idő amikor csak fényképen látunk havat!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4152 Dátum: 2010. December 24., 12:12:44 »
Mára egy különleges cikkel készültem a Genzo Comicson, ugyanis pár fórumozó/honosító barátom is hozzájárult pár sorral, amit itt is köszönök nekik.  :worship:
Olvassátok el ti is:
http://genzocomics.freeblog.hu/archives/2010/12/24/DC_Unnepi_Kulonszam_2008/

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4151 Dátum: 2010. December 21., 22:11:13 »
Tény, hogy modern világban élünk, de ez nekem azért már egy kicsit sok(k)... :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4150 Dátum: 2010. December 17., 08:03:54 »
Hát, egyes vélemények szerint alaposan odavág a szuperhős-zsánernek, a másik oldal szerint meg Ellis a jelek szerint Millerhez hasonlóan  szivacsosra kokózta végül az agyát...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4149 Dátum: 2010. December 16., 19:09:39 »
A Warren Ellis-féle Supergodot olvassa valaki? Milyen?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető exactlee

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 262
  • Karma: +1/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4148 Dátum: 2010. December 12., 18:38:02 »
Ezt én úgy emlékszem oroszokkal ismertem, de lehetne akár norvég vagy svéd is, főleg hogy a finn Lordi nem olyan rég nyert Eurovíziós Táncdalfesztivált. :D

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4147 Dátum: 2010. December 12., 16:15:00 »
A zimankóra való tekintettel nézzük a lehülés fokozatait:

+15 °C. Spanyolországban az emberek téli kabátot és kesztyűt húznak. A finnek kifekszenek napozni.
+10 °C. A franciák hiábavalóan próbálják bekapcsolni a központi fűtést. A finnek virágokat ültetnek a kertben.
+5 °C. Az olasz kocsik nem indulnak. A finnek még kabriókat használnak.
0 °C. Megfagy a desztillált víz. A Vantaa folyó (a finn Duna) vize kicsit sűrűbbé válik.
-5 °C. A kaliforniaiak a fagyhalál küszöbén állnak. A finnek még egy utolsó rostonsütést rendeznek a szabadban az ősz beállta előtt.
-10 °C. A britek fűteni kezdenek. A finnek hosszú ujjú pólót vesznek.
-20 °C. Az ausztrálok elmenekülnek Mallorcáról. A finnek Szent Iván éjét ünneplik. Beköszönt az ősz.
-30 °C. A görögök halálra fagynak és eltűnnek a Földről. A finnek elkezdenek házon belül mosni.
-40 °C. Párizs összeroppan a hideg súlya alatt. A finnek sorban állnak a hotdogos standok előtt.
-50 °C. A jegesmedvéket kimenekítik az Északi Sarkról. A Finn Hadsereg elhalasztja a téli túlélő gyakorlatát a gyenge időjárásra hivatkozva.
-60 °C. Korvatunturi (A Télapó otthona) befagy. A finnek kivesznek egy filmet és otthon maradnak.
-70 °C. A pót-Télapó délre költözik. A Finnek kicsit idegesek lesznek, mert a Koskenkorva vodkájukat már nem tárolhatják a szabadban. A Finn Hadsereg megkezdi a túlélő gyakorlatot.
-183 °C. Az ételben található mikrobák elpusztulnak. A finn tehenek a gazdájuk hideg kezeire panaszkodnak.
-273 °C. Minden atomalapú molekula mozgása leáll. A finnek csak ennyit mondanak ''B***, de hideg van ma odakint''
-300 °C. Befagy a Pokol. A finnek megnyerik az Eurovíziós Táncdalfesztivált.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4146 Dátum: 2010. December 11., 23:10:55 »
Eposzi akkor, ha egy konkrét eposz valamelyik csatájáról van szó. A trójai nézetkülönbség-rendezés például eposzi csata volt. Az idei F1-vb pedig epikus.
De miért? Szerintem ez inkább az jelentené, hogy elbeszélő jellegű. Én inkább afelé hajlok, hogy ez csak egy, az angolból átvett szerencsétlen magyarosítás. Mint például a pathetic és a patetikus esetében.

en ilyen esetben talan a legendas jelzot hasznalnam forditasban, eposzit semmifelekepp, max "eposzba illo" csata
Ez utóbbi jó javaslat. Egyébként nem fordításba kell, csak eszembe jutott.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4145 Dátum: 2010. December 11., 23:05:09 »
en ilyen esetben talan a legendas jelzot hasznalnam forditasban, eposzit semmifelekepp, max "eposzba illo" csata
gyengéd barbár