Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 542769 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4054 Dátum: 2010. Október 23., 20:34:37 »
(...)a tanár megkérte, hogy mondjon egy a 13. században Magyarországon termesztett növényt.
A válasz erre: PAPRIKA :omg: Paprika????
Igaz. Kihagyta a krumplit, mert anélkül nehezen tudták volna elkészíteni az ősmagyar hagyományos paprikás krumplit. Ez tényleg gáz az osztálytársadtól.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4053 Dátum: 2010. Október 23., 14:09:04 »
Nem rossz, Amondin, nem rossz...  ;D
Lehet ezt fokozni, sőt...  ;)
Ami nálam a prímet viszi (inkább már WTF kategória!):
Havas Henrik pár éve beszélt/vitázott egy régebbi, közéleti műsorában az egyik kisebbség néhány prominens tagjával (,,értelmiségi'' réteg: vajda, költőfejedelem; tehát nem a kínaiakról volt szó...)!  :brow:

A ,,költőfejedelem'' ezt találta mondani: ,,A roma kisebbség néhány tagja már a keresztes hadjáratok idejében angol kávéházakban (!) hegedült (!)!''
Hol volt akkor még hegedű, meg egyáltalán kávé? Jó kérdés...  :dry:
Na, ezt nem lehet überelni!  :badteeth:
(Csodálom, hogy akkor Henrik nem kapott röhögőgörcsöt...)  :hehe:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4052 Dátum: 2010. Október 22., 23:39:14 »
Idézet
A felelés abból állt, hogy a tanárom laptopján, és a projektoron keresztük ki volt vetítve a táblára a 13. századi Európa térkép.
:huh: Jesszus, ebből látszik, hogy már régen jártam középsuliban.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4051 Dátum: 2010. Október 22., 20:53:07 »
Nemrég történelemórán olyan történt nálunk amit kötelességemnek érzek megosztani veletek.
Szóval a tanárom kihívja egyik osztálytársamat a táblához felelni. Erről az osztálytársamról annyit illik tudni, hogy nem éppen a legokosabb.
A felelés abból állt, hogy a tanárom laptopján, és a projektoron keresztük ki volt vetítve a táblára a 13. századi Európa térkép. A felelés a kereskedelemből zajlott, tehát gyönyörűen be volt rajzolva a Levan-Tei, a Hanza, és a többi kereskedelmi útvonal.
A térkép mellett árucikkek voltak feltüntetve, amiket a felelőnek a laptop segítségével oda kellett volna behúznia ahonnan származik, tehát ahol azt a az árucikket termesztik/bányásszák stb. Ha meg Kínából/Indiából származik akkor rárakja a megfelelő kereskedelmi útvonalra.
Szóval ő szépen húzza a cikkeket a hozzájuk tartozó helyekre. És ebből olyanok jöttek ki, amin a legtöbb történész, térképész, és még ki tudja kik a fejüket vernék a falba.
Először a búzát pontosan a Kárpátokra rakja rá. Hát igen biztosan elnézte a helyezést szóval ez még megbocsátható, de a többi...
Szerinte a sót az északi tengerből szerzik. Való igaz, hogy van a tengerben só, de kicsit nehezen tudnák kiszűrni belőle a középkorban. Szerintem.
Aztán szerinte a posztó Kínából jött be. Még véletlenül sem Flandriára rakta.
A prém szerinte szintén Kínából származik. Nem tudom ki hogy van vele, de én eddig úgy tudtam, hogy észak Európában elég sok vadállat él, amiknek a bőrük igencsak meleg, de ha szerinte Kínában is ugyanez a helyzet, akkor rendben. Ő baja lesz.
Ezek után behúzza, a fát a Fekete Tengerbe. Vagyis az ottani kereskedelmi útvonalra ami Indiából jön. Iiiiiigen... mert Dániában, és Németországban nincsenek fenyő rengetegek.
Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mivel tengerre rakta, így az ember azt hinné, hogy azért, mert a fát a tengerben termesztik. :dry:
De a legjobb csak ezután jön. Miután a tanár közli vele, hogy ez csak kettes, elkezd valamit vitatkozni, és már nem tudom, hogy miként, de odáig jutottak ki, hogy a tanár megkérte, hogy mondjon egy a 13. században Magyarországon termesztett növényt.
A válasz erre: PAPRIKA :omg: Paprika???? Magyarországon?????? a 13. században??????
Azt hiszem ezt nem is lehet már tovább fokozni.

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4050 Dátum: 2010. Október 21., 16:35:16 »
ahm magyarul kellene de ha nincs akkor jo angolul is :)

(3-16,21,25-28,29,30-36,37-47,47-50,54,55-63,63-67,68,70-73,78-  a legujjabbik) :)
ahm mar csak 117 tol felfele kellene mind ami eddig megjelent ha nem jelent tul nagy gondot :)

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4049 Dátum: 2010. Október 19., 15:45:59 »
Angolul kell? Mert akkor mond, hogy melyik számok kellenek, és letöltöm valahonnan a szkennelt verziót. :)

ahm magyarul kellene de ha nincs akkor jo angolul is :)

(3-16,21,25-28,29,30-36,37-47,47-50,54,55-63,63-67,68,70-73,78-  a legujjabbik) :)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4048 Dátum: 2010. Október 18., 22:20:24 »
Angolul kell? Mert akkor mond, hogy melyik számok kellenek, és letöltöm valahonnan a szkennelt verziót. :)

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4047 Dátum: 2010. Október 18., 18:27:39 »
hello

valakinek megvan az ultimate spiderman 1 tol mostanaig? es ha igen be tudna scennelni es atkuldeni nekem 1es reszeket amik nincsenek meg nekem es skypon vagy msn en pls? :)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4046 Dátum: 2010. Október 17., 21:32:50 »
Ezennel hivatalosan is lezárult a Jonah Hex hét, a főhős eredettörténetével. Várom a tisztelt olvasókat/kommentelőket. :)
http://genzocomics.freeblog.hu/ 

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4045 Dátum: 2010. Október 08., 10:14:46 »
Értem, köszi. Gondolom észreveszem majd, ha találtok megoldást. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4044 Dátum: 2010. Október 08., 07:35:29 »
Ha ezt csak három nappal később kérdezed, valószínűleg mondhatnánk konkrét választ rá. Nálunk is felmerült már, ügyködünk rajta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4043 Dátum: 2010. Október 07., 21:43:37 »
Egy évfolyamtársam kérdését tolmácsolom felétek, aki olvasná itt a DC vs Marvel füzeteket, de nem találja meg azt, ami a NewGenen van, illetve a kepregeny.neten már nincsenek képregények és kérdezi, hogy akkor azt hol tudná megtalálni. Köszöni előre a választ, és persze én is. :)

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4042 Dátum: 2010. Október 06., 19:48:44 »
Huh, akkor szerencsém van. 10 esetből csak egyszer fordul elő, hogy két fontos esemény nem egy napra esik nálam. Akkor, ha nem szedek össze valami hatalmas betegséget ott leszek. ;)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4041 Dátum: 2010. Október 06., 19:47:14 »
Most vasárnap.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4040 Dátum: 2010. Október 06., 19:28:14 »
Egy technikai kérdés, mikor lesz az idei börze?
Csak azért kérdezem, mert bár nagyon szívesen mennék, de ha pont arra a napra esik amelyikre félek, hogy esni fog, akkor nem tudnék menni. Szóval nyugtasatok meg, hogy nem 17-én lesz.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4039 Dátum: 2010. Október 05., 17:45:35 »
Akkor te szerintem rossz iskolákba jártál. Az informatika órán igazából a rendszerszemléletet és gondolkodásmódot kellene elsajátítani. Nekem olyan tanáraim (is) voltak, akik inkább ezt tanították. És talgaby is téved, mert az informatikában is lehet annyi kreativitás, mint mondjuk az énekben, vagy a rajzban. Bár ez inkább a programozás részére igaz.  :)

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4038 Dátum: 2010. Október 04., 22:53:18 »
Mit tanítanak infotmatikán? Szoftverhasználatot. Azt meg otthon is meg lehet tanulni. Jelen formájában (hangsúlyozom, jelen formájában) az informatikaoktatás totálisan felesleges az iskolákban. Hisz nem szövegszerkesztést tanulsz, hanem Wordöt (.txt fájl? Az meg mi?), nem számítógép-használatot, hanem Windows-t, nem hardvert, hanem x86-ot. Amivel szart se érsz, ha más szoftver/hardver környezetben kell érvényesülnöd.
Tudod mi az én informatika-tudásom leghasznosabb eleme, amit iskolában tanultam meg? Az, hogy hogyan tudok a kezemen kettes számrendszerben számolni. És azt sem informatika-órán, hanem matekórán tanultam, a matektanáromtól.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4037 Dátum: 2010. Október 04., 19:53:13 »
Hát igen, szerintem a közoktatásban nagyobb teret kellene engedni a mindennapi életvitelhez szükséges ismereteknek (bár lehet, mióta én végeztem a gimibe, változott a helyzet). Egy pénzügyi szaki nyilatkozta a tévében: "ÍÍÍgen, Ady összes szeretőjét tudni kell, de azt nem tanítják meg, hogyan osszuk be a pénzünket!" (Írom ezt úgy, hogy pont szeretem az irodalmat :D)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4036 Dátum: 2010. Október 04., 19:27:33 »
Kórusban meg kevésbé jön ki a borzalmas hang,

Feltéve ha van kórus. Idén a fél osztály le fogja tenni az Osztályozó Vizsgát énekből, és innentől kezdve nem kell bejárniuk énekre. És természetesen a jó hangúak mennek el, és maradnak az olyan rossz hangúak, mint én. Innetől kezdve pedig nem is éneklésről beszélünk.
De akkor is azt mondom, hogy meg kellene cserélni az Informatika, és az Ének éves tanulásának a számát.
Az Informatikát legalább meg lehet tanulni. De ha rossz hangod van, akkor azzal nem tudsz mit csinálni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4035 Dátum: 2010. Október 04., 19:23:28 »
Mindkettő. :) Kórusban meg kevésbé jön ki a borzalmas hang, nemhiába kornyikálnak csoportban a diákok szerenádozáskor. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4034 Dátum: 2010. Október 04., 19:05:59 »
Ezzel tudnék vitatkozni, de nekem nem is az a legeslegnagyobb bajom, hogy vannak ilyen tantárgyak.( Vagyis ezzel is van bajom, de ezt még elfogadnám.) Hanem az, hogy ezeket a tölteléktantárgyakat 2-3 évig tanuljuk, de az olyan fontos tantárgyat, mint az Informatika tanulunk 1 évig.
Nem azért, de egy gimnáziumban mégis mi a fontosabb? Hogy tudjunk énekelni( mégha katasztrófális hangunk is van) vagy, hogy értsünk a számítástechnikához?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4033 Dátum: 2010. Október 04., 19:01:56 »
Igazság szerint az ének és a rajz az egyetlen tantárgyak, amik a kreativitást fejlesztik vagy próbálják fejleszteni. Azok nélkül már tényleg fantáziátlan zombikat nevelnének csak mindenütt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4032 Dátum: 2010. Október 04., 18:59:15 »
Én meg mondjuk azt nem értem, hogy egy gimnáziumba minek ének, meg rajz. Aki énekesnek akar menni az menjen zenei iskolába. Aki pedig rajzzal akar foglalkozni az meg menjen olyan helyre. Teljesen felesleges tantárgyak. Tanulni nem tanulunk semmi különlegeset, és csak az időt veszik el.
De jó elfogadom, egy gimnáziumba még ha nincs is értelme kell rajz, meg ének. De akkor megmagyarázná nekem valaki, HOGY MÉGIS MIÉRT VAN 2 ÉVIG RAJZ 3 ÉVIG ÉNEK, DE CSAK 1 ÉVIG INFORMATIKA? :dry: :stupid:
Az informatika sokkal fontosabb tantárgy, erre abból volt nekünk kemény egy évünk, de énekkel még jövőre is szenvedhetek, rajzzal pedig még 12.-ben is.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4031 Dátum: 2010. Október 04., 18:37:45 »
Jaj, ne izélj már, az az általános műveltség egyik legalapabb dolga. (A fodrászoknál ;D)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4030 Dátum: 2010. Október 03., 23:47:25 »
Egy kis éjszakai filózás: Szerintetek, amíg az még csak tanul valamit, miért várnak el tőle olyan dolgokat, amit aztán rohadtul nem kell tennie, amikor már végez? (Áááá nincs rohadtul tele a bugyrom az egyetemmel, deeehogy :badteeth:)
 Pl.: Egy ismerősöm fodrásznak tanult, vizsgafeladat volt neki késsel borotválni 2-szer is. És most jön a poén: a fodrászok nem is használhatnak borotvakést a munkájuk során. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4029 Dátum: 2010. Szeptember 20., 14:45:18 »
Meglepő és mulatságos: mert októberben már hideg van. :badteeth:
A fest egy szombati napon kezdődik, és az utolsó napja október első szombatja, kivéve, ha ehez a szombathoz közel esik (vasárnap-kedd) október 3-a, a német egység napja (nem tudom pontosan, mi az ünnep neve, ha ünnep egyáltalán, ezért írtam kisbetűvel), mert ekkor 3-ig meghosszabbítják. Így az időtartam két hét + néhány nap.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4028 Dátum: 2010. Szeptember 19., 20:31:15 »
Ott a pont!!!  ;D :lol:

Ja, és tényleg: miért?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4027 Dátum: 2010. Szeptember 19., 19:54:21 »
Amcsik nem értik, hogy az Oktoberfest miért szeptemberben kezdődik:
Idézetet írta: Seephod
Oktoberfest in september? what madness is this??
or is this just one of those things like christmas where they start earlyer each year to make people spend more money just a little bit longer
Ekkor érkezik a korrekt válasz:
Idézetet írta: A Random Pooka
It’s Metric Oktober. I’m pretty sure it doesn’t happen in the same October as the Imperial system.
;D

Nem elérhető Lovag

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
    • http://holdlovag.extra.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4026 Dátum: 2010. Szeptember 14., 18:11:52 »
Új filmes blog indult ma útjára!!!

http://movietank.blog.hu

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4025 Dátum: 2010. Szeptember 08., 09:13:28 »
Egy időbe nagyon sokat voltam a bash.hu-n, most  hogy eszembe juttattad, megint elleszek vele. Ezek közül amiket linkeltél a Sztaki a legnagyobb, az első az meg elég WTF. :omg: