Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 540713 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3964 Dátum: 2010. Június 21., 21:08:09 »
...azon meg naponta telepítek fel/le programokat...
Ez a Windows halála, de ezt gondolom, tudod.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3963 Dátum: 2010. Június 19., 13:03:21 »
Schmatzy, megkérdeztem a dolgot egy fórumban, és ez a válasz jött, idézem:

"Vagy msconfig - szolgáltatások fül, vagy rendszergazdaként indítod a futtatást-t, és oda beírod hogy gpedit.msc (bár ez csoportházirend beállító)"

Reméllem sikerül megoldanod a dolgot.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3962 Dátum: 2010. Június 17., 18:33:59 »
Kösz szépen :worship:

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3961 Dátum: 2010. Június 17., 17:59:18 »
Regisztrálj a PC Guru és az IPON fórumára, és ott is kérdezd ki az emberek véleményét. Mindkét helyen készségesen segítenek.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3960 Dátum: 2010. Június 17., 17:29:34 »
Tényleg kösz mindent srácok, sokat segítettetek. :worship: Bár a vélemények változóak voltak, azért a lényeget leszűrtem belőle. Gabe pedig enciklopédiát írt nekem. :D  Igen, én is gondolkoztam a Dell-en, lehet az lesz belőle. Igazából ezen két  márka  között ingadozok (HP-Dell). Mindenesetre nem hamarkodom el a vásárlást, szépen megnézem mire képes,kikérem mások (pl ti) véleményét, hogy ne szívjam meg nagyon. Aztán pár év múlva úgyis elavul, de ha nekem pár év múlva is végzi a dolgát, akkor meg leszek elégedve.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3959 Dátum: 2010. Június 17., 14:04:28 »
Nem értem a sok panaszt a Win7-re. :D Igazság szerint csak saját tapasztalataim alapján tudok nyilatkozni, de mióta itt 7 van, azóta a gépem felkapcsolt. Az előző gépemre raktam fel először a 7-et, na az meg valami hihtetlen volt. XP alatt rengetegszer fagyott le, omlott össze, nem indult, hibát észlelt, blabla. Pedig rendesen volt felrakva, volt jó párszor újrarakva 3 év alatt, rendszeresen karbantartva, driverek frissítve vírusok irtva stb stb... Amikor felraktam rá a Windows 7-et, a felsorolt problémák gyakorlatilag megszűntek. Az 1-2 hónapos gépemen is az van, és semmi panaszom nincs rá. És bár tudom, hogy nem az a lényeg, de milliószor szebb is, mint az XP - és azért sokat bámuljuk a kezelőfelületet.
Lehet, hogy másnak pont ellenkező tapasztalatai vannak, de nekem nagyon bevált a 7. Volt egy darabig Vista is, de az nagyon félkésznek tűnt. :D

Jah és csak a tisztánlátás kedvéért a gépemet HD filmnézésre, rengeteg Photoshopra (marha nagy méretű képekre is A3 300DPI), játékra (pl. Mass Effect 1-2, CoD 6), és persze netezésre használom. Lehet, hogyha komolyabb számtech témákba merülnék bele, akkor utálnám a 7-et, sőt a Windows-t is, de így nem.

Katt a képre!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3958 Dátum: 2010. Június 17., 12:13:29 »
Na, ahogy így elnézem, két felfogás ütközött közöttünk: az én laptopom az asztali gépemet egészíti ki, a tiéd pedig, ahogy az eddigiekből kivettem, azt váltja le. Ebben az esetben pedig, úgy vélem, mindkettőnknek igaza van. :cool: Azt hiszem, kicsit többet is nyújtottunk Genzonak, mint egyszerű tanácsadás.
A folyamatok felfüggesztésére viszont még mindig kíváncsi vagyok. Én is turkáltam már a netet, eddig kevés sikerrel. Mivel én az asztali gépemre raktam fel próbából, azon meg naponta telepítek fel/le programokat, így naponta indítom is újra, a hibernálás nem megoldás.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3957 Dátum: 2010. Június 17., 00:53:10 »
Mivel én is a jövőre gondoltam, azért vettem "izomgépet" (inkább csak erős középkategóriának mondanám), de felváltva használom normál teljesítményen, meg nagyon lecsavarva: mivel egész nap megy a gép a torrent miatt, fölösleges nagy teljesítményen mennie, ilyenkor mikor nem vagyok otthon vagy éjszaka, leteszem akár 25-30%-ra is, mert bőven elég az is neki, (mellesleg ilyenkor passzív hűtésen is el van, így nyugodtan tudok mellete aludni), ha meg használni is akarom valamire, akkor meg kell a nafta (bár közel sem tudtam még kihajtani élesben 100%-ra). Tudom, kb ágyúval verébre kategória ezzel letöltögetni, de éppen összeszerelés alatt áll egy atomos cucc néhány hasonlóan primitívebb feladatra, szóval csak átmeneti állapotról van szó. (huh, na az egy érdekes sztori...  :lol: ) Kihasználás szempontjából: az előző huzamosabb ideig használt asztali gépem töredék ekkora teljesítményen evett kb 2*-3* ennyit, és még csak egy hd-s filmet sem tudott lejátszani. Ez meg igen, bár tény hogy ez meg meg sem érzi. De ha az energia felhasználást nézzük, akkor meg a régi géphez mérve megspórolok egy rakás áramot, és dinamikusan belőhetem a teljesítményt, (szóval a normál teljesítményen való áramfelvételt méglejebb farigcsálhatom szükség esetén) plusz még bőven van benne erőtartalék későbbre is. Szóval sokkal olcsóbban juthatok sokkal nagyobb teljesítményhez. Lehet, hogy nem használom ki, de még így is jobban jövök ki. A boltban meg lassan már nem is lehet egymagos gépeket kapni, szóval ha valaki nagyon csak böngészéshez meg néhány egyszerű feladathoz akar venni egy optimális teljesítményű gépet, akkor lassan ott tartunk, hogy: a, vesz egy 2-3 éves használt laptopot, vagy b, vesz egy nagyobb kijelzőjű netbookot. c variáció lassan nemigen van az egyszerűbb igényű embereknek.

Az aksi meg sajna felhasználói szokások esetleg kényszer kérdése. Az ismeretségi körömben sokan tényleg csak hálózatról használják a gépet, de pl egy diáknak aki ide-oda cipeli annál meg pont a feltölt-lemerít folyamat lesz mindennapos. Hát, az én gépem az 2,5-4,5 óra között tud, attól függ hogy milyen beállítások vannak éppen érvényben (sőt, van egy nagyon extrém energy saver funkció is, bár az már lenovos specialítás, - vagy pedig nagyon bele kell turkálni a  vezérlőpultba hozzá - azzal talán el lehet érni az 5 órát is, de még nem teszteltem le). Ez mondjuk nem a legjobb, de lehet venni hozzá normális áron komolyabb aksit is.

A kérdésedre válszolva: fogalmam sincs  :D Ha nem számolom az első bekapcsolás utáni frissítéseket követő kötelező restartot, akkor jó ha 3* volt újraindítva a gép, szóval én nem találkoztam a dologgal. De utánakérdezhetek neked, hátha jön rá válasz. Mellesleg én is csak egy mezei user vagyok  :)

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3956 Dátum: 2010. Június 16., 23:41:07 »
Az XP SP2 támogatása jár le most júniusban, az SP3-at még támogatják egy-két évig. És lehet, hogy 10 éves OS, de még így is a leginkább használható a legutolsó 3 Windows közül. Ha pedig 35-40%-ot lecsavarsz a teljesítményén, akkor meg megint ott vagyunk: minek bele akkora proci, hisz úgyse használod ki? :)
Egyébként meg ne félj, mert aki használt már xp-t, annak a win7-el sem lesz baja.
Akkor te vagy az emberem, Gabe: hol a retkes rákba lehet kikapcsolni a Win7-ben a folyamatok felfüggesztését? Mert rohadtul rühellem, hogy a Windows átveszi az irányítást, és parkolópályára állítja az automatikusan induló programokat, minek következtében indítás után az első dolgom, hogy nyomok egy Ctrl+Alt+Del-t, és erővel kényszerítem ki a folyamatok futtatását. Jelenleg ez a fícsör 196%-os súllyal szerepel a Windows 7 Kontra listámon.
másutt meg vagy az aksikat szidták (pár hónap alatt leromlik a kapacitása)
Tápról kell használni, mégpedig úgy, hogy ekkor az ember kiveszi belőle az akksit. Az pedig elég hülye szokás, hogy úgy hajtja az ember egész nap a gépet, hogy feltölti-lemeríti-feltölti-lemeríti. Ekkor persze, hogy egy hét alatt tönkremegy az akkumulátor. Egyébként pedig ilyen izomgépeket egyáltalán nem akksiról kell használni, mert hamar lemeríti.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3955 Dátum: 2010. Június 16., 23:36:28 »
 ;D

Ízlések és pofonok  ;) Bár az is igaz, hogy én mindig is szerettem kipróbálni mindenféle oprendszert, szóval már eléggé edzett vagyok, de nekem eddig tényleg semmi gondom nem volt vele.

De kiváncsiságból hadd kérdezzem meg, hogy mik a negatív tapasztalataid a rendszerrel?   

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3954 Dátum: 2010. Június 16., 23:31:01 »
Idézet
Egyébként meg ne félj, mert aki használt már xp-t, annak a win7-el sem lesz baja. Tök ugyanúgy vannak a dolgok mint az xp-ben voltak, az újdonságokat meg pofonegyszerű elsajátítani, mondhatni nagyon láma-álló a rendszer. Nekem kicsit olyan volt eleinte a benyomásom, mintha Xp-re telepítettem volna egy csicsásabb témát, annyira "hazai" terep fogadott
Hááát, nem tudom. Anyám laptopján is win7 van, de szerintem egy rakás szar. Köze nincs az XP-hez, én még mindig nem tudtam megszokni, annyira gagyi a win7. Persze laptophoz ajánlott, de nincs az az isten, hogy én asztali gépre feltegyem azt a szart. A vistánál jobb, de kb ennyi amit el lehet róla mondani.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3953 Dátum: 2010. Június 16., 23:22:56 »
Ha még nem végleges a döntésed, akkor én inkább Dell-t javasolnék. Azoknál alapból 3 év garancia van. Valamint én megfontolnám az Xp telepítését, mármint hogy nem raknám fel... Egyrészt hivatalosan napokon belül megszünik a támogatása, másrészt egy közel tíz éves oprendszer nem fogja a maxot kihajtani egy mai gépből, elég ha csak az energiagazdálkodásra gondolunk. Pl win7 alatt az energiasémáknál 1%-onként tudom állítani a max processzorteljesítményt, vagy ha éppen igény van rá akkor akár nagyon aprólékosan szabályozhatok szinte mindent amit csak el lehet képzelni (software-t/hardware-t), és ráadásul ezek egy tökmezei user számára is egyszerűen vannak kivitelezve. Egy laptopnál azért nem mindegy, hogy mennyi az elérhető üzemidő. Xp alatt lazán bukhatnál akár 30-40%-ot is ezen beállítások nélkül.
Nameg kérdéses, hogy xp-re megtalálnád-e ennek a gépnek a drivereit. Xp alatt a win7-es/vistás deiverek nem fognak futni, de fordítva igen. Ha meg a drivergondok miatt agódnál akkor ne tedd: eleve ha előtelepítve veszed, akkor nincs is vele semmi gondod, ha meg... khmm... biztonsági másolatból teszed fel, akkor meg vagy leszeded a gyártó honlapjáról a cuccokat, vagy ha valami régi cuccot csatlakoztatnál a géphez (nyomtató, szkenner, stb) akkor gond nélkül használhatod a régi - akár xp-s - drivereket is. Nameg ha később egzotikusabb dolgokkal szeretnéd felcicomázni a gépet, SSD meghajtó, BR meghajtó, terrás merevlemezek stb (most még hülyeségnek hangzik, lévén most még drágák, de 1-2 év múlva... ;) ), akkor az xp-t jobb ha el is felejted. Mellesleg egy kérdés merülhet még fel akkor is, ha win7-tel választod a géped: 32 vagy 64 bit. Ha 32-essel adják, akkor ugye 4gb ram a max amit kezelni tud, ami nem túl sok ma már,  mert átlag 3gb memóriát vagy többet pakolásznak egy mai középkategóriás laptopba. Szóval ha később bővíteni szeretnél, akkor ha lehet 64-essel legyen a gép (az most lényegtelen, hogy a proci 32 bites-e, mellesleg a T4300-as az), gondod nem lesz vele, de később könnyebb lesz fejlesztened.

Mellesleg ugyanazt a T4300-as procit használom, és ált 35-40%-ra lejebbveszem a teljesítményét, de még így is lazán elfut minden dolog, szóval teljesítményhiányban nem fogsz szenvedni - bár igaz, én sem szoktam játszni, de a HD cuccok simán elfutkároznak így is. Mellesleg valóban inkább i3/5/7 a jelen, sajna pont most van kifutóban ez a T-széria de az új procik meg még nem nagyon csordogáltak le a középkategóriába a laptopok között.

Egyébként meg ne félj, mert aki használt már xp-t, annak a win7-el sem lesz baja. Tök ugyanúgy vannak a dolgok mint az xp-ben voltak, az újdonságokat meg pofonegyszerű elsajátítani, mondhatni nagyon láma-álló a rendszer. Nekem kicsit olyan volt eleinte a benyomásom, mintha Xp-re telepítettem volna egy csicsásabb témát, annyira "hazai" terep fogadott :) A változások ahogy mondani szokták, inkább a motorháztető alatt vannak. Egyébként a régi xp-s programokat is simán viszi a win7, gondokkal eddig csak játékoknál találkoztam, de azokat is megoldja a rendszer szinte automatikusan.

Egyébként ha oprendszer nélküli, vagy linuxos gépet szeretnél venni, akkor a Dell jó választás, mert ők elégé ráfeküdtek mostanság az Ubuntu-s gépek eladására.  Ha a Dell nem szimpi, akkor még MSI, Lenovo (régen IBM volt a neve) vagy ha nagyon más nincs, akkor Toshiba jöhet számításba még szerintem. Jómagam kb 3 hónapja jártam abban a cipőben mint te, és lefutottam ugyanezeket a köröket is. Én is először HP-t akartam, de több panaszt is halottam rájuk*, és elbizonytalanodtam, így végül szembejött velem egy Lenovo, és hazahoztam, és nem bántam meg (bár Dell-el mégjobban járhatam volna, de most már jó ez így).

*:Néhol olvastam, hogy az egekig magasztalják és dicséria a megbizhatóságát, másutt meg vagy az aksikat szidták (pár hónap alatt leromlik a kapacitása), máshol meg a kijelző elektronikája romlott el elég rövid idő alatt indokolatlanul. Szóval vagy jól jársz (ez esélyesebb azért), vagy nem. Bár az is igaz, hogy még így is bőven a jobb márkák közé tartozik.


Szerk.: egyébként meg tényleg túl erős gépet választottál ahhoz a feladathoz, amit felsoroltál, szóval mindenben egyetértek  többiekel.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3952 Dátum: 2010. Június 16., 21:44:47 »
Ne az asztali gépekhez viszonyítsd, azok teljesen mások.

Ez jogos, igazad van. Én csak a hardvereket néztem egyenként.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3951 Dátum: 2010. Június 16., 21:06:27 »
Relatív. Nekem elég erősnek tűnik az én mostani gépemnél minden téren jóval nagyobb, tehát nálam ütős.  ;D Aztán persze világviszonylatban lehet sehol nincs, csak az nem az én dolgom. :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3950 Dátum: 2010. Június 16., 21:02:34 »
Ne az asztali gépekhez viszonyítsd, azok teljesen mások.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3949 Dátum: 2010. Június 16., 20:52:10 »
Én nem akarlak lelombozni de ez a gép ma már nem számít durvának, vagy erősnek.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3948 Dátum: 2010. Június 16., 20:24:47 »
Igazából Sepi rátapintott a lényegre, hogy olyat nem tudok venni, ami sosem avul el, mert piszokul halad a technológia. Példának okáért az én első asztali gépem (olyan 7 éve vettem) 2 gigás vinyóval rendelkezett, ami azt jelentette, hogy rátettem a Windows 98-at meg egy filmet, azt megtelt. Aztán pár év múlva vettem egy 80 gigás vinyót, ami abban az időben a létező legnagyobb volt, most pedig már majdhogynem kevésnek bizonyul a gépemen. Jó, elvagyok úgyahogy vele, de nem sokallnék egy 250-est legalább. Plusz már minden gépbe alapból százasával pakolják a gigákat, a ramokról, videokártyákról ne is beszéljünk, és ezek még pár éve sehol nem voltak(persze léteztek, de korántsem ekkorák). Aztán, ahogy Predash mondta, most megveszem ezt a gépet, azt mondjátok rá, hogy elég durva, szerintem is erős. Pár év múlva mutatnám ugyanezt, más lenne a véleménye mindenkinek. Most nem tudom végül milyen laptopot veszek, mert még odébb van, de az tuti, hogy nem olyat ami 20 év múlva is ugyanolyan jó, és még nagyon sokat mondtam itt az évek szempontjából. Mindegy is, annyit várok el tőle, hogy ne jöjjön ki belőle a füst a komolyabb grafikai, 3d-s alkalmazásoktól, aztán hogy jelennek meg újabbak/jobbak/drágábbak, az más tészta, nekem a célnak feleljen meg, nem űrsiklókat akarok földkörüli pályára állítani vele. :)
Ja, és köszi az oldalakat Predash. :worship:

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3947 Dátum: 2010. Június 16., 19:03:18 »
Hát a laptoppal az a baj, hogy laptop, és alapból drágább (sokkal) mint egy asztali PC. Genzo, amit te akarsz venni gépet, az 2-3 év múlva már teljes mértékben elavult lesz, és a baj az, hogy főleg a videókártya (ATi 4530 ha jól láttam, és nemsokára jön a 6000-es sorozat is) és a proci (ami core2 dou, és abból meg már i7 meg i9 jön, ami hát nem akarom ecsetelni mennyivel jobb és persze drágább is.) A ram viszont nagyon jó benne, de ami nagyon feltűnő, hogy a kijelző mérete az elég kicsi ehhez az árhoz képest. Osztálytársam vett egy majdnem ugyanilyen gépet és az övő 1600*900-as felbontású, és még egy kicsit olcsóbb is volt. Egyébként a www.ipon.hu-t vagy a www.pcland.hu-t ajánlom rendelésre.

Katt a képre!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3946 Dátum: 2010. Június 16., 16:42:35 »
A második mondattal egyetértek, de mitől oximoron, amit Genzo írt?
Mert csak.  :D Azért, mert ahogy írtuk, ígyis-úgyis elavul a dolog, még ha most komolyat vesz, az is. Persze ez nem olyan tipikus oximoron, de áttételesen annak is lehet venni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3945 Dátum: 2010. Június 16., 15:26:59 »
Ez igaz, de azért annyira csak nem lesz elavult, mint egy olyan, ami már most elavulóban van. És az ára is már majdnem megvan, ballagáspénzből összejött nagyrésze, egy kicsit kell még gyűjtögetni. Ja, és a nettó árat fizetem, mert céges számlára vagy mire vesszük. Igy "csak" 160e lesz, nem 200.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3944 Dátum: 2010. Június 16., 15:12:42 »
A második mondattal egyetértek, de mitől oximoron, amit Genzo írt?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3943 Dátum: 2010. Június 16., 15:04:20 »
ha már veszek, kicsivel lejjebb már ecseteltem ezt, nincs kedvem pár év múlva másikat venni, inkább egyszer veszek egy jót.
Azt tudod, hogy ez egy oximoron. Mert hiába veszel most egy csúcsmodell gépet, az pár év múlva már elavult lesz ígyis-úgyis.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3942 Dátum: 2010. Június 16., 13:53:46 »
Nem csak Officera meg netre kell, hanem Photoshopnak, Corelnak, 3DSMaxnak, ilyesminek. Még nem biztos, hogy ez marad, d szeretnék valami komolyabbat venni, ha már veszek, kicsivel lejjebb már ecseteltem ezt, nincs kedvem pár év múlva másikat venni, inkább egyszer veszek egy jót. Mondjuk tényleg elég durva, azért kérdeztem, hogy másnak is olyan durvának tűnik-e mint nekem. De ezek szerint igen. Hát meglátom még mi sül ki belőle, egyelőre be kell jutni arra az egyetemre, egyelőre le kéne érettségizni. :)
És köszi a véleményeket/tanácsokat. :worship:

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3941 Dátum: 2010. Június 16., 13:28:06 »
Genzo, ez a gép tényleg nagyon sok. Nem tudom, milyen egyetemre mész, de ha csak Office-t akarsz használni, meg internetezel vele, akkor ez kb. 8-szoros túlméretezés. Az én laptopom egy HP Compaq nx9020-as, 2004-es darab, 1.4GHz-es Celeronnal, 1GB memóriával, 60-as vinyóval, integrált Intel überszar grafkártyával, wifivel, és még így is simán viszi az ArchiCad-et (építészmérnöki 3D-s tervezőprogram) meg a Consteelt (3D-s végeselemes modellezőprogram, kettős terheléssel, mert a 3D megjelenítés mellett a programot többmillió ismeretlenes egyenletrendszerek megoldására fejlesztették ki). Úgyhogy én azt javasolom, hogy jócskán vegyél vissza a jövendőbeli laptopod hardveréből, és keress Linuxos, vagy FreeDos-os modellt, így az oprendszert nem kell kifizetned. Pláne, hogyha bekerülsz a felsőoktatásba, a Microsoft Campus program keretében ingyen kérhetsz Office-t meg Windows-t.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3940 Dátum: 2010. Június 16., 12:09:29 »
Idézet
azt szeretném tudni  hogy, ki a KIRÁLY  a képregény világában
Jack "the King" Kirby.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3939 Dátum: 2010. Június 16., 10:52:23 »
üdv,na azt szeretném tudni  hogy, ki a KIRÁLY  a képregény világában.Vagyis ki a legelismertebb iró,rajzoló,stb a különböző kiadoknal.Ez a kérdés Jack kirbyöl jutott eszembe akiröl azt irták az egyik régebbi képregény újságban hogy ő elismerten is az egyik legjobb volt a szakmában.Sajnos ö már nincs köztünk.Mostanában lehet hogy a Marvelnél pl Brian Michael Bendis a Király mert rengeteg  történet ir.Vagy aban az értelemben Király hogy, neki van Magyarországon a legnagyobb képregény gyüjteménye.hm.....Tényleg ki az,sajnos nem én az biztos :badteeth: :hehe:KŐSSSZII

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3938 Dátum: 2010. Június 15., 19:15:38 »
Hát nagyrészt egyetemi dolgokhoz fog kelleni, játszani eddig se játszottam túl sokat, nem hiszem hogy most kezdeném el. Viszont azért néztem ki egy ilyen komolyabb cuccot, hogy az jó ideig húzza ki. Vagyis, hogy ne az legyen, mint ezzel a géppel(az asztalival), hogy egyfolytába kellet bele vegyek dolgokat, mert mindig kicsi volt benne valami. Kellett nagyobb vinyó, vettem, nem bírta az alaplap, kellet venni azt is, és akkor már processzort is, stb stb. Ezt szeretném kiküszöbölni. Mondjuk az nekem se tetszik, hogy a windows 7 már rajtavan, mert nekem xp kéne, amit úgyis az első dolgom lesz rátenni, és ahogy mondtad, az árba benne van a windows 7 is, ami vásárlás után egy-két órát lesz fennt a gépen.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3937 Dátum: 2010. Június 15., 19:05:21 »
Attól függ, mire szeretnéd használni. Ha csak az egyetemi dolgokhoz kell, oda bőven elég egy gyengébb (és olcsóbb) masina is. Ha játszani is akarsz rajta, akkor ok. Meg mondjuk én nem vennék operációs rendszerrel előtelepített gépet, egyrészt, mert úgyse olyan lesz, amilyennek én szeretném, másrészt annak az árát is beleépítik a gép árába.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3936 Dátum: 2010. Június 15., 18:47:06 »
Emberek! A véleményeteket szeretném kérni, elsősorban azokét, akik értenek az ilyesmihez. Szóval, laptop vásárlása van kilátásban, egyetemre kellene majd, és ezt szemeltem ki:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=WA024EA%23AKC

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jó-e ez a laptop, megéri megvenni?

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3935 Dátum: 2010. Június 10., 12:27:23 »
Köszi szépen talgaby
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká