Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 543182 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3544 Dátum: 2010. Március 08., 15:48:02 »
Frissült a Newgen oldal, méghozzá a DC Univerzum hőseinek egy újabb kötetre való leírásával, továbbá a Zöld Lámpások karaktereivel.
De akik a Transformerek Armada című képregénysorozatára, Batmanre vagy Wonder Woman-re kíváncsiak, azok sem fognak csalódni ha ellátogatnak.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3543 Dátum: 2010. Március 07., 18:13:14 »
<off>
Itthon szépen esik a hó. Ahhoz képest, hogy tegnap csak egy pulóverben dolgoztam kint a kertben. :cool:
</off>
Nálunk is havazott, de elég gyorsan elmúlt. Az idő legnagyobb részében utaztam, ott meg képregényt olvastam, nem a havat néztem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3542 Dátum: 2010. Március 07., 18:06:39 »
elég fura lett volna ha nem hangszeren
Nem Rád vonatkozott a kijelentésem, Lifehunter, hanem a szituációra, azaz meleg dolog lenne nem hangszeren furulyázni.. :lol:
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3541 Dátum: 2010. Március 07., 15:17:41 »
<off>
Itthon szépen esik a hó. Ahhoz képest, hogy tegnap csak egy pulóverben dolgoztam kint a kertben. :cool:
</off>

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3540 Dátum: 2010. Március 07., 14:50:49 »
Egy kicsit mintha nyelvtan órán lennék :badteeth
Hát igen. Kicsit tényleg átment abba. Na nem baj, idén úgy sincs nyelvtanórám.
Hogy miért, azt ne kérdezzétek! Bonyolult lenne elmagyarázni.

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3539 Dátum: 2010. Március 07., 14:03:43 »
Egy kicsit mintha nyelvtan órán lennék :badteeth:
ennyire rossz lenne a helyesírásom? :( kódfejtőprogram kell hozzá? :( hát ez most rosszul esett  :( :( :(
Annyira azért még nem, de ha így meggy tovább, akkor lehetséges, de ahogy elnézem, már jobb a helyesírásod, viszont még mindig nem az igazi.
Néhány dolog amire kicsit jobban oda kell figyelned, és senki nem fog többet rádszólni:
1. A mondatokat mindig nagybetűvel kezdjük. Az előfordulhat, hogy elfelejted, hogy nagybetűvel kellene kezdeni(néha én is elszoktam) de, ha lehet ne mindig.
2. A hogy, de, mert, ha, mint, és, valamint a vagy kötőszavak elé mindig vesszőt rakunk. (bár, ahogy látom erre már odafigyeltél, de a biztonság kedvéért leírtam őket. Remélem megérted. Van még több ilyen kötőszó is, de ha ezt a hetet betartod, akkor szerintem már jó lesz.) És persze a felsorolásoknál is vesszőt rakunk.
3. Ha lehet, akkor próbáld meg kerülni a rövidítéseket. Ezalatt azt értem, hogy pl:  a tetsziket ne cc-vel hanem tsz-el írd.
Ha ezeket betartod, akkor már nem fognak rádszólni a többiek. Remélem nem baj, hogy ezeket leírtam.
kössz a tanácsokat AMONDIN :worship: :worship: :worship:
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3538 Dátum: 2010. Március 06., 22:19:35 »
Idézet
Hehe. Meg fogjuk mi valaha is tanulni anyanyelvi szinten a magyart?
Ha jól emlékszem, a történelemkönyvek külön feljegyezték azokat, akiknek az elmúlt századokban az akkor aktuális szabályok alapján ez sikerült, szóval... náh.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3537 Dátum: 2010. Március 06., 22:02:32 »
Én azt mondtam, hogy az összes lehet után nincs hogy. Az egy dolog, hogy egy hosszú mondatból megpróbálod kiirtani ott ahol lehet, de képzelj el egy egész oldalnyi szöveget, ahol semelyik lehet után nincs. Még ha az csak egy pár szóból álló tőmondat. Pl: Lehet, el kéne mennem. Lehet, elrakom. (Bár ez is szebben hangzik így: "Talán elrakom")

Ez olyan, mintha azt mondnám: Bár kitette volna, mert lehet, olvashatóbb lesz úgy a mondat. Bár itt belekanyarodtunk abba, hogy a "lehet, hogy"-ot ki lehet váltani a talán-nal: Mert lehet, hogy (úgy) olvashatóbb lesz. Mert úgy talán olvashatóbb lesz.

Hehe. Meg fogjuk mi valaha is tanulni anyanyelvi szinten a magyart?

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3536 Dátum: 2010. Március 06., 21:50:52 »
Azt se felejtsük el, hogy az "Évekbe telt, mire megtanultam (azt, hogy) mikor kell vesszőt kirakni, erre meg kiderül, hogy nem (is) mindig kell bizonyos kötőszavak előtt." közé is be lehetne suvasztani még egy hogy-ot, és egy is-t is. Nincs igazam?


Az elsővel kapcsolatban igazad van. Tényleg be kellett volna raknom oda egy hogy-ot. Itt jön elő a három nagy hibám egyike, figyelmetlen vagyok.
A másodikkal azonban nem értek eggyet. Ha beraktam volna oda egy is-t, akkor megváltozott volna a jelentése, legalábbis szerintem.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3535 Dátum: 2010. Március 06., 21:46:13 »
Idézet
Engem meg az tud zavarni piszkosul, hogy néhány mai fordító kispórolja az összes lehet után a hogy-ot a mondatból.
Nálam fordítva: nem szeretem, ha egynél több van benne. Emiatt én, igen, direkt vadászni szoktam rájuk a szövegek végleges leadása előtt, hogy ahol lehet, kiirtsam őket. A magyar nagyon nem tolerálja a szóismétlést, piszok rosszul hangzik a fülnek, és ez a kötőszó a szememben nem jelent kivételt. Sőt, valamiért a beszédemben is az "az előtt a valami előtt" típusúak helyett is (igaz, helytelenül) az "az a valami előtt" változatot mondom.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3534 Dátum: 2010. Március 06., 21:35:20 »
Azt se felejtsük el, hogy az "Évekbe telt, mire megtanultam (azt, hogy) mikor kell vesszőt kirakni, erre meg kiderül, hogy nem (is) mindig kell bizonyos kötőszavak előtt." közé is be lehetne suvasztani még egy hogy-ot, és egy is-t is. Nincs igazam?
Be lehetne. De így is helyes (ha van vessző a megtanultam és a mikor között).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3533 Dátum: 2010. Március 06., 21:30:54 »
Azt se felejtsük el, hogy az "Évekbe telt, mire megtanultam (azt, hogy) mikor kell vesszőt kirakni, erre meg kiderül, hogy nem (is) mindig kell bizonyos kötőszavak előtt." közé is be lehetne suvasztani még egy hogy-ot, és egy is-t is. Nincs igazam?

btw
Engem meg az tud zavarni piszkosul, hogy néhány mai fordító kispórolja az összes lehet után a hogy-ot a mondatból. Itt persze általánosságban mondom, mert ez érvényes néhány honosításra, de filmfeliratra is, és néhány mai weboldalra és blogra.

De persze lehet, így kéne csinálni. Én annyira nem értek hozzá, pedig lehet, így szebben hangzik. Viszont az is lehet, már álmos vagyok ehhez.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3532 Dátum: 2010. Március 06., 21:03:20 »
Ez nem zavaró hiba, nem azért írtam. Csak érdekességképp említettem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3531 Dátum: 2010. Március 06., 20:50:50 »
Én ezt még általánosban tanultam, szóval lehet, hogy az ottani tanárom nem akrta tovább terhelni a vállunkat ezzel is. Megnéztem a Helyesírás Szabályait, és ott is ezt írják, így kénytelen vagyok áttérni erre. Remélem megértitek, hogy bele fog telni egy "kis" időbe, míg megszokom ezt. Évekbe telt, mire megtanultam mikor kell vesszőt kirakni, erre meg kiderül, hogy nem mindig kell bizonyos kötőszavak előtt.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3530 Dátum: 2010. Március 06., 19:56:41 »
Rosszul teszed. Zsadon Béla valószínűleg jobban ért a helyesíráshoz, mint egy gimnáziumi tanár (na, nem mintha ez olyan nagy dolog lenne). De ettől függetlenül, most tényleg igaza van.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3529 Dátum: 2010. Március 06., 19:54:30 »
Magyar helyesírás szabályai 243. c ill. 249. b bekezdések, továbbá a 250-es pont. Vagy a memóriád rossz, vagy hibásan tanítottak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3528 Dátum: 2010. Március 06., 19:49:49 »
Hát nem mondanám, hogy meggyőzött volna. Másrészről meg többször át kellett olvasnom, hogy nagyjából megértsem. Részemről én maradnék annál, amit nekem nyelvtan órán tanítottak.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3527 Dátum: 2010. Március 06., 19:40:47 »
Szerintem nekem sem mondták gimiben, az Index korrektorának egy cikkéből tanultam meg (a folytatás linkje, ahol a mintről is szó van, a cikk végén).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3526 Dátum: 2010. Március 06., 19:36:31 »
Érdekes, mert nekem mást tanítottak. Azt nagyjából tudtam, hogy az és elé nem mindig kell, de ,hogy a mint elé sem kell mindig, erről egy szót sem mondtak nekem. Én mindenesetre, ha nem felejtem el, akkor mindig kiteszem eléjük a vesszőt.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3525 Dátum: 2010. Március 06., 18:59:21 »
Idézet
2. A hogy, de, mert, ha, mint, és, valamint a vagy kötőszavak elé mindig vesszőt rakunk. (bár, ahogy látom erre már odafigyeltél, de a biztonság kedvéért leírtam őket. Remélem megérted. Van még több ilyen kötőszó is, de ha ezt a hetet betartod, akkor szerintem már jó lesz.) És persze a felsorolásoknál is vesszőt rakunk.
Amúgy ez így nem igaz. :P Az és és a mint elé például nem kell mindig vessző. Ellenpéldák:
Kapi, Vízió és Bob
a képregény mint szépirodalom
Az előbbi elég ismert, a második viszont sok embert meg szokott lepni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3524 Dátum: 2010. Március 06., 18:40:19 »
ennyire rossz lenne a helyesírásom? :( kódfejtőprogram kell hozzá? :( hát ez most rosszul esett  :( :( :(
Annyira azért még nem, de ha így meggy tovább, akkor lehetséges, de ahogy elnézem, már jobb a helyesírásod, viszont még mindig nem az igazi.
Néhány dolog amire kicsit jobban oda kell figyelned, és senki nem fog többet rádszólni:
1. A mondatokat mindig nagybetűvel kezdjük. Az előfordulhat, hogy elfelejted, hogy nagybetűvel kellene kezdeni(néha én is elszoktam) de, ha lehet ne mindig.
2. A hogy, de, mert, ha, mint, és, valamint a vagy kötőszavak elé mindig vesszőt rakunk. (bár, ahogy látom erre már odafigyeltél, de a biztonság kedvéért leírtam őket. Remélem megérted. Van még több ilyen kötőszó is, de ha ezt a hetet betartod, akkor szerintem már jó lesz.) És persze a felsorolásoknál is vesszőt rakunk.
3. Ha lehet, akkor próbáld meg kerülni a rövidítéseket. Ezalatt azt értem, hogy pl:  a tetsziket ne cc-vel hanem tsz-el írd.
Ha ezeket betartod, akkor már nem fognak rádszólni a többiek. Remélem nem baj, hogy ezeket leírtam.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3523 Dátum: 2010. Március 06., 14:08:44 »
LIfehunter asszem megint félreértetted. Ex nem azt mondta hogy te vagy homár, hanem az lett volna homár ha nem hangszeren furulyáznak :P :)

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3522 Dátum: 2010. Március 06., 11:51:17 »
hetero vagyok oké
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3521 Dátum: 2010. Március 06., 11:50:35 »
Nem fura... homár!  :lol:
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3520 Dátum: 2010. Március 06., 11:47:49 »
elég fura lett volna ha nem hangszeren
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3519 Dátum: 2010. Március 06., 08:33:23 »
Köszönöm kérdésedet, igen.  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3518 Dátum: 2010. Március 05., 23:34:48 »
nyolc évet húztam le ének-zene tagozaton, és kötelező volt furulyázni...

De ugye hangszeren?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3517 Dátum: 2010. Március 05., 23:25:46 »
Zozi! Távozz tőlem sántán! Ezt NEEEEE!!! Régi (és szörnyű) emléket ébreszt bennem ez a videó, tekintve, hogy nyolc évet húztam le ének-zene tagozaton, és kötelező volt furulyázni... Mondjuk én leleményes voltam harmadikos koromra megtanultam szabotálni az ének órai gyakorlást. :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3516 Dátum: 2010. Március 05., 23:03:24 »
Jaj, mit találtam YouTube-on! ;D

"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3515 Dátum: 2010. Március 05., 20:29:16 »
Idézet
a magyar meg eleve egy rohadt bonyolult és szemét nyelv.

Akkor ezért húztak meg majdnem történelemből és kémiából. Azzal ment el az egész tanév, hogy értelmezzem azt a sok szöveget ami a könyvben van, de sajnos a kémiakönyvet még a mai napig nem sikerült kód-fejtenem.  :headscratch: