Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 540601 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3394 Dátum: 2010. Február 20., 13:41:29 »
Hát Dr Samson mit lehetne ilyenkor mondani. Sajnálom hogy abbahagytad, élvezet volt  számomra a honosításaidat olvasni, főleg a Hulk-kat és F4-ket, és talán nem árulok el nagy titkot, de az egyik kedvenc honosítóm voltál, főleg azért is mert egyetem és még ki tudja mik mellett készítetted a képregények honosításait.
Gondolom ez késztetett téged arra hogy így dönts.
Nem mondom hogy örülök hogy így döntöttél, de azok után hogy mennyi képregényt honosítottál csak azt tudom mondani, hogy hiányozni fogsz, és köszönöm azt a 224db képregényt amit nekünk adtál, igaz talán csak a felét olvastam el ezeknek, de azokat nagyon élveztem. És sok sikert kívánok neked a továbbiakban, főleg a Tanítói pályádhoz. És még köszönöm hogy bejelentetted hogy abbahagyod és nem tűntél el, csak úgy.
Viszlát DR SAMSON remélem egy nap majd vissztérsz.

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3393 Dátum: 2010. Február 20., 12:40:57 »
dr samson neeeeeeeeeeeeeeee
Összevont üzenet:
sámson doki köcce hogy olyan sok kedvenc képregényemet leforditottad további sok sikert mindenhez és gondolj néha a hzs közösségre viszlát sok sikert kivánok
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 20., 12:54:27 írta zozi56 »
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3392 Dátum: 2010. Február 20., 12:00:27 »
Huh, bár csak jövő hétre terveztem ezt a hozzászólást, de inkább minél előbb túlesem rajta, mert minél többet várok vele, annál valószínűbb, hogy meggondolom magam, amit nem szeretnék…

Szóval a lényeg, tömören, röviden: vége. Abbahagyom a honosítást, egy fél évre minimum, de lehet, hogy végleg, ezt még nem tudom. Annyi biztos, hogy a Hálózsáknak végleg búcsút intek, a továbbiakban nem foglalkozom az oldallal és jelenleg úgy tervezem, hogy ha valaha is visszatérek a honosító életben, akkor sem fogok már soha többé a Hzs-ra honosítani…

Most nyilván sokakban felmerül a kérdés, hogy miért, és bár nem érzem úgy, hogy bárkinek is magyarázattal tartoznék, azért azt elmondom, hogy egész egyszerűen elegem lett, úgy érzem, hogy nem tudom már megfelelően összeilleszteni a honosítói és a „valódi” életemet és ezért döntöttem, kiszállok. Persze nyilván sokan azt is kérdezik, hogy miért nem akarok már a Hálózsákra honosítani? Nos, ha jól emlékszem, Micho mondta anno, hogy a „Hzs-ra a gyermekeként tekintett és talán ez a gyermek már felnőtt és megáll a saját lábán is” vagy valami ilyesmi. Nos, ennél az analógiánál maradva, én a Hzs-ra talán leginkább úgy tekintek, mint egy rossz házasságra, ami majdnem 4 éve kezdődött, és a mai napon ér véget. Ezalatt az idő alatt nagyon sok mindent megtettem a Hzs-ért és nagyon, de nagyon sok mindent fel is áldoztam érte, hiszen az utóbbi két évben ez a honosítósdi már inkább életforma lett a számomra, mintsem hobbi. Ellenben egyre inkább úgy éreztem, hogy egyre kevesebbet kapok vissza a befektetett munkámért cserébe, szóval úgy döntöttem, hogy itt a vége, ezt a kapcsolatot most megszakítom, mert ez tűnik a helyes megoldásnak.

Hogy a honosításaimmal mi lesz? Nos, amik eddig kikerültek, azok gondolom maradnak, a többit meg majd meglátjuk. Recsinél még maradt egy-két fél kész munkánk, gondolom azokat kirakja, meg BuB-nál is hagytam vagy egy tucat DC cuccot, szóval még valószínűleg hónapokig találkozhattok majd a NewGenen a cuccaimmal. A foglalási listán lévő Marveles, és egyéb kis kiadós cuccaimmal majd a többiek eldöntik, hogy mi legyen, folytatják, vagy hagyják a fenébe, de az biztos, hogy ha egyszer még honosítani fogok, akkor mindent ott fogok folytatni a magam részéről, ahol abbahagytam, akár folytatja más, akár nem. A DC cuccaimat BuB-ra hagytam (a Hzs-s és a NewGenes foglalási listán lévőket egyaránt!), azokban csak ő jogosult dönteni, szóval ha megjelennének a „keselyűk”, akiknek a foglalásaimra fáj a foguk, őt keressék és ne mást!

Ezen kívül szeretnék elköszönni minden fórumozótól, aki akár csak egyszer is írt egy-egy biztató-bátorító véleményt, vagy akár csak kritikai észrevételeket tett a honosításaimmal kapcsolatban. Nekik örökké hálás leszek, azok akik pedig soha nem vették a fáradságot egy-egy üzenethez, nyilván nem is bánják annyira, hogy nem olvashatják tovább a megszokott sorozatokat… Amúgy ha valakit érdekel, összeszámoltam, a mai napig pontosan 224 db teljes fordításom készült el, meg ezen kívül egy csomó rövid történet a különböző válogatásokba. Ezeknek a jelentős részét már olvashattátok, vagy még olvashatjátok majd, de lesz amit lehet, hogy soha nem láttok majd.

Végül pedig ne higgyétek, hogy ez most egy hirtelen fellángolás. Egyszer már elhatároztam, hogy abbahagyom a dolgot, akkor visszakoztam, most nem szeretnék. Már január óta egyre többet gondoltam arra, hogy abbahagyom, és most jött el az a pillanat, hogy úgy dönöttem itt az idő, most vagy soha. Ezzel a hsz-el minden hidat felégettem magam mögött, szóval nincs visszaút csak az előre. Lehet, hogy még pár napig láttok itt be-bejelentkezve a fórumon, még van egy-két függőben lévő ügyem, amit elintézek, aztán viszont valószínűleg jó hosszú ideig nem járok erre, hiszen egy dolog az elhatározás, és más dolog a gyakorlat, és ha erre járnék, csak a szívemet fájdítanám…

Szóval egy szó, mint száz, sziasztok, legyetek jók nélkülem és ha gondoljátok reménykedjetek, hogy egyszer még visszatérek, vagy akár abban is, hogy soha nem térek vissza! ;)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3391 Dátum: 2010. Február 20., 09:50:50 »
Szívesen! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3390 Dátum: 2010. Február 19., 21:53:22 »
igen ez az. azt hittem új, nem ugrott be, pedig láttam anno a Tarzant (annak a betétdala). köszi galamb  :worship: :)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3389 Dátum: 2010. Február 19., 11:08:39 »
Speciál én nemrég A gyermekember című dalát hallottam  orrba-szájba a rádióban, (bár az régi, Dzsungel könyve betétdal asszem) nem tudom, erre gondolsz-e.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3388 Dátum: 2010. Február 18., 20:16:22 »
lenne egy kérdésem srácok. nem tudja valaki mi Ákos új dalának a cime? játsza a rádió is. Nem a Dobrády, a Bonanza Banzaios :)

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3387 Dátum: 2010. Február 18., 14:25:26 »
Én nem sírom vissza. Amíg suliba jártam, alig volt pénzem, de volt időm mindenre, amire kellett. Most meg alig van időm, de van pénzem (relatíve :) ) mindenre, ami kell.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3386 Dátum: 2010. Február 17., 19:59:58 »
Jó, de ez így akkor sem teljesen igaz és először nem ezt írtad... ;) Meg azért neked sem mindegy, hogy a héten összesen alszol 8 órát vagy egy nap alszol 8 órát... ;)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3385 Dátum: 2010. Február 17., 18:37:58 »
Doki, tudom, hogy ezek nem egymás után vannak, azért írtam, hogy összesen vesznek el fél-egy nap időt a hétből.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3384 Dátum: 2010. Február 17., 18:29:22 »
Az a baj az első állítással, Amondin, hogy szinte semmilyen szempontból nem értek vele egyet. De gondolom, épp az lenne a lényege a feladatnak, hogy védd meg az állítást, akárhogy.
Pontosan ez a lényege. Akár egyetértesz ezzel akár nem be kell bizonyítanod a többieknek hogy neked van igazad, úgy hogy valaki az ellentetjét akarja bebizonyítani. Én nagyjából egyet értek mindkettővel de van olyan osztálytársam akinek olyan mellett kell érvelnie amivel egyáltalán nem ért egyet.
és persze mindezt szónoki formában kell. Már nagyjából megvan mindekettőnek a beszéde hála nektek, nagyjából olyan 2 és fél perc de még tudok hozzámondani hogy meglegyen a 3. Persze ha közben valakinek lenne még valamilyen ötlete hogy mivel tudnák még érvelni akkor nyugodtan leírhatja legfeljebb hosszabb lesz mint kellene.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3383 Dátum: 2010. Február 17., 18:27:42 »
9-10. évfolyam: heti 1-1 ének és rajz.
9-12. évfolyam: heti 2 tesi, jobb helyeken azért inkább 3, és heti egy ofő
Ehhez jön még kb évfolyamonként 1 "kamu" óra, pl tánc és dráma, foilozófia, stb... Elleben ezeket szinte soha, ismétlem, soha nem rakják egymás után! Vagyis kb napi egy ilyen óra van, a többi normál tanítási óra (hidd el, tudom mit beszélek, órarend készítést is tanultam, még ha nem is sokat). És akkor még bele sem kezdek, hogy mondjuk az ofő-t sok helyen meg sem tartják, hanem sokszor a szaktanár a saját óráját (pl matek, töri, biosz, stb) tartja helyette, vagy hogy mondjuk egy 2000 méteres futás után mennyi ereje van mondjuk egy matek órán figyelni... Szóval azért a tesit nem is igazán sorolnám ezen csoportba, mert azért nem mindenhol abból áll a tesi, hogy a fiúk fociznak, a lányok meg kéziznek vagy tudomisén... ;)

(a technikát szándékosan nem említem, az csak általánosban van, de emlékeim szerint a is cklus kettő vagy heti egy óra...)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3382 Dátum: 2010. Február 17., 18:14:37 »
Na ez az, ami nem igaz és ebből látszik, hogy fagalmad sincs a jelenlegi közoktatásról...
Négy-öt éve még a legtöbb évfolyamon volt ének, rajz, legalább heti 2 tesi meg osztályfőnöki (+ általánosban technika). Ezek összesen már elvittek legalább fél, majdnem egy napot hetente. Azóta ezek közül valamelyik tárgy már nincs?

Az a baj az első állítással, Amondin, hogy szinte semmilyen szempontból nem értek vele egyet. De gondolom, épp az lenne a lényege a feladatnak, hogy védd meg az állítást, akárhogy. A tanár helyében, mikor el kellene mondani az érveket, felcserélném a két csoport feladatát, és épp az állítás ellentettje mellett kellene érvelni. Ha jól tudom, az ókori görög szónokokat is hasonlóan képezték, csak ott menet közben negálták a bizonyítandó állítást.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3381 Dátum: 2010. Február 17., 18:02:24 »
Amondin, most kezdjek el neked beszélni mókuskerekekről meg aranyozott mókuskerekekről meg csővezetékekről három percen keresztül?

Nem persze hogy nem.  Csak sajnos nekem ezekről három percen keresztül kell beszélnem így nem biztos hogy elég lesz egy érv. És amennyire a tanárurat ismerem ő egy 2 érvet legalább szeretne hallani hogy "miért legyen", és "miért ne". Igazából lehet hogy ezt a részét kicsit félrérthetően írtam le szóval arról kell meggyőznöm a többieket hogy a sikeres tanulók az életben kevesebbre viszik mint azok akik ellustálkodják az órákat. Ha félreértettétek mert rosszul írtam le akkor elnézést ha nem akkor meg köszönöm a segítséget
Összevont üzenet:

Meg azt is hozzátehetd, hogy sikeres tanuló elvégzi a munkát szabály szerint ahogy tanulta, a lusta meg úgyis kitalálja, hogyan egyszerűbb, és míg te túlórázol addig ő már otthon van a családjával.


Ez egy jó érv lenne mindjárt ki is találom hogyan fejtsem ezt ki részletesebben.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 17., 18:18:22 írta zozi56 »

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3380 Dátum: 2010. Február 17., 17:57:20 »
Ja, csakhogy a magyar iskolások legtöbbje egyáltalán nem tartja illegálisnak a letöltéseket. Így az értük járó büntetések lehetőségei sem izgatják őket.

Hát a letöltés az nem is, csak a feltöltés. Illetve a letöltött illegális program használata ami büntetendő, de a letöltés ténye maga nem. Mert megfizetjük a jogdíjat a CD meg DVD lemezre. Már aki. az a büntetendő, ha te feltörsz egy másolásvédett filmet vagy játékot és azt feltöltöd, vagy megosztod.

Egyébként meg a zenéidet tartsd ogg formátumba az kiesik a törvényből mert nem ismerik el a formátumot.

Amondin, most kezdjek el neked beszélni mókuskerekekről meg aranyozott mókuskerekekről meg csővezetékekről három percen keresztül? Olvasd el a Gazdag papa Szegény papát, vagy a Cashflow négyszöget és egy órán keresztül fogsz tudni róla beszélni.
Meg azt is hozzátehetd, hogy sikeres tanuló elvégzi a munkát szabály szerint ahogy tanulta, a lusta meg úgyis kitalálja, hogyan egyszerűbb, és míg te túlórázol addig ő már otthon van a családjával.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3379 Dátum: 2010. Február 17., 17:51:37 »

Tudod a lusta ember elmegy vállalkozónak, a sikeres tanulót meg felveszi könyvelő meg közgazdász meg cégvezetőnek, magyarán alkalmazottnak, míg ő a tengerparti bungalóban süti a hasát. Aztán ha már elég pénze van megszünteti a céget és csak a befektetéseiből él. A lusta disznó. És milyen igaza van.
Értem csak az a baj hogy megállás nélkül legalább 3 percig kell erről beszélnem, nem vagyok benne biztos hogy ezt el tudom olyan hosszan húzni hogy meglegyen a 3 perc, de megpróbálom és köszönöm a segítséget.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3378 Dátum: 2010. Február 17., 17:51:11 »
Apám is egy hasonló eset miatt tanulta ki a villanyszerelést, pusztán azért, hogy ne szívathassák meg többé. De rendesen falhoz is vágta párszor a 220.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3377 Dátum: 2010. Február 17., 17:48:00 »
Az a baj, hogy a kőműves egy olyan padlókőért ami három nap után feljön, meg fél év után lehullik a csempe és már csak a dugalj tartja a falon, elkér 150ezret. Na most ezután én már skótolok kiadni másik százat egy festésért, inkább megveszem a festéket meg a pamszlit húszért és kifestek magam. Utólag is elnézést minden szobafestőtől, de a kőművesek miatt nincs munkátok.. A fapadlót már asszem magam fogom lerakni. Úgy én is le tudom, hogy feljöjjön már holnap. És ez nem túlzás megtörtént tény.

Aztán mikor mikor véletlenül összefutottam a pennyben az illetővel, szóvátettem, hogy ugyan jöjjön már ki és nézze meg a csempét mert leesik, azóta sem jött már egy éve, de azt azért megjegyezte, hogy biztos vizes a fal. Véletlenül sem az ő hibája... Nem.. Na vele sem dolgoztatok többet az fix. Inkább kitanulom a burkolást magamnak, Olcsóbban kijövök belőle még képzéssel együtt is..
--------------

Hát engem érdekelne a mitológia is meg a csillagászat is, de azt tudom, hogy nem fogok tudni megélni belőle, szóval maradok a Csillagkapunál még egy ideig..

1. a sikeres tanulók az életben kevesebbre viszik mint a lusták(mellett)
2. szigorítani kelllene a bíróság ítéleteit hogy a bűnözés visszavonuljon(ellen)

Tudod a lusta ember elmegy vállalkozónak, a sikeres tanulót meg felveszi könyvelő meg közgazdász meg cégvezetőnek, magyarán alkalmazottnak, míg ő a tengerparti bungalóban süti a hasát. Aztán ha már elég pénze van megszünteti a céget és csak a befektetéseiből él. A lusta disznó. És milyen igaza van.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3376 Dátum: 2010. Február 17., 17:45:18 »
Éppen azért hoznám föl, hogy tegyük fel hogy újra bevezetnénk a halálbüntetést, és szembesíteném őket azzal hogy mik lennének ennek a követkeményei és hogy miért nem lenne jó, végülis nekem arról őket meggyőznöm hogy ne legyen ilyen és nem arról hogy legyen, az szerencsére más baja.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3375 Dátum: 2010. Február 17., 17:42:42 »
én valami olyasmire gondoltam hogy felhoznám mint szigorítási lehetőségnek a halálbüntetést

Csakhogy ez necces, mióta az EU tagjai lettünk.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3374 Dátum: 2010. Február 17., 17:39:58 »
én valami olyasmire gondoltam hogy felhoznám mint szigorítási lehetőségnek a halálbüntetést, és akkor szépen alaposan kifejtem nekik hogy senkinek nincsen joga hogy elvegye más életét akármit is tett, és ha mégis megtenné akkor semmivel sem lenne jobb a bűnözőnél. Sepi javaslata jó  majd megpróbálok bővebben kifejteni, bár félek tőle ez még nem győzné meg őket.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3373 Dátum: 2010. Február 17., 17:38:04 »
Pont azért jó felhozni a témát, mert így okulhatnak is belőle. ;) Ha bírósági eljárásokról meg ilyesmiről fog beszélni, a kutya sem fog figyelni rá, de ha olyan témát hoz fel, amit ismernek, akkor arra oda fognak figyelni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3372 Dátum: 2010. Február 17., 17:35:25 »
Ja, csakhogy a magyar iskolások legtöbbje egyáltalán nem tartja illegálisnak a letöltéseket. Így az értük járó büntetések lehetőségei sem izgatják őket.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3371 Dátum: 2010. Február 17., 17:32:34 »
Hozz fel olyan példát, ami őket is érinti. Például mondd meg, hogy szerinted nem kellene szigorú pénzbüntetéssel súlytani az mp3 és program-letöltéseket, hanem inkább olcsóbb szerzői joggal csábítani őket az eredeti termék megvásárlására, mert a büntetés nem fogja visszaszorítani az illegális letöltések számát. Csak ezt kicsit bővebben.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3370 Dátum: 2010. Február 17., 17:32:20 »
Idézet
Egyébként meg valljuk be pályaválasztáskor az ember még nagyon fiatal, mondhatni még gyerek 14 évesen,
Ez igaz... meg sajnos az is, hogy a kőművesek, festők, stb többsége azokból kerül ki, akik már általános iskolában is bugdácsolnak... na most ezekből aztán tényleg "jó" szakember lesz... (tisztelet a kívételnek)

Ne becsüld le őket. Még akkor is ha egy ilyen emberből nem lesz jó szakmunkás, festőként és kőművesként akkor is hülyére fogja keresni magát, mert kapkodnak utánuk. Basszus ha nem lenne asztmám és allergiám én is kitanultam volna a CNC-t, meg az esztergálást ésatöbbi. Egyrészt streszmentesebb másrészt jobb a fizetés is.


 De az, hogy egy szigorúbb szabályozás visszaszorítani a bűnözést, szinte kizárt.
Ja igen visszaszoruljon, kicsit elírtam. És éppen ezt kell bebizonyítanom valamilyen szinten, vagyis arról kell meggyőznöm a többieket hogy NE szigorítsák az ítéletek. A kérdés az az hogy miért ne. Ja és itt 14-15 éveseket kellene meggyőznöm így nem kell túlságosan is túlbonyolítani.

Hogy miért ne? Hát erre semmiképpen sem mondhatod az igazat, vagyis, hogy amíg egy olyan elbaszott országban élünk, ahol bárki megveheti az ítéletet, semmi értelme a szigorításnak. A magyar jogrendszer annyira korrupt, hogy nektek arról fogalmatok sincs.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3369 Dátum: 2010. Február 17., 17:29:24 »

 De az, hogy egy szigorúbb szabályozás visszaszorítani a bűnözést, szinte kizárt.
Ja igen visszaszoruljon, kicsit elírtam. És éppen ezt kell bebizonyítanom valamilyen szinten, vagyis arról kell meggyőznöm a többieket hogy NE szigorítsák az ítéletek. A kérdés az az hogy miért ne. Ja és itt 14-15 éveseket kellene meggyőznöm így nem kell túlságosan is túlbonyolítani.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3368 Dátum: 2010. Február 17., 17:24:23 »
Idézet
Attól még léteznek az órarendben. Összesen elvisznek fél-egy napnyi időt.
Na ez az, ami nem igaz és ebből látszik, hogy fagalmad sincs a jelenlegi közoktatásról...

Idézet
18 évesen már lehetne annyi eszük, hogy nem mennek tömegesen pl. irodalom meg társadalomtudomány szakokra.
Már miért ne mehetnének? Ha akarnak, menjenek, csak tényleg legyenek vele tisztában, hogy nehezen fognak elhelyezkedni később. ;)

Idézet
Egyébként meg valljuk be pályaválasztáskor az ember még nagyon fiatal, mondhatni még gyerek 14 évesen,
Ez igaz... meg sajnos az is, hogy a kőművesek, festők, stb többsége azokból kerül ki, akik már általános iskolában is bugdácsolnak... na most ezekből aztán tényleg "jó" szakember lesz... (tisztelet a kívételnek)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3367 Dátum: 2010. Február 17., 17:21:15 »
2. szigorítani kelllene a bíróság ítéleteit hogy a bűnözés visszavonuljon(ellen)

Visszavonuljon?  :headscratch: Esetleg visszaszoruljon. Évek, évtizedek óta megy arról a vita, hogy hogyan és milyen formában kellene szigorítani a PTK (polgári törvénykönyv) és a BTK (büntető törvénykönyv) szankciórendszerét, vagyis az egyes cselekmények esetében kiszabható büntetési tételeket. Szükséges volna persze átalakítani a jelenlegi szankciórendszert, mert sok elavult dolgot tartalmaz, és sok eleme hiányos, pl a gazdasági bűncselekmények és az egyre elterjettebb számítógépes cselekmények esetében. De az, hogy egy szigorúbb szabályozás visszaszorítani a bűnözést, szinte kizárt. Ami azonban hasznos lenne, ha a visszaeső bűnözők ügyeit szigorúbban vizsgálnák. A magyar bíróságok azonban félnek attól, hogy példát statuáljanak. Ne kérdezd miért. Talán úgy vannak a jogászok vele, mint a gyerekek a védőoltáson... senki sem akar az első lenni. Senki sem meri vállalni azt, hogy egy nagy súlyú példás szankciót hozzon. 

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3366 Dátum: 2010. Február 17., 17:20:45 »
Plusz később folyamatosan romlanak a tanulási képességek. 21-22 éves korban állítólag van még egy fellendülés, aztán már csak romlik.
Bizony, sajnos én is elismerem, hogy már magamon is észrevettem így a harmadik X közelében, hogy már közel sem fog annyira az agyam, mint korábban. Szerencsére még így is, tanulás nélkül is képes vagyok átlagban 80% felett levizsgázni, ha kell. De az tény, hogy most már nehezebben tudom befogadni az új ismereteket.

Idézet
A mai fiatalság írtózik a fizikai munkának még a gondolatától is, pedig egy egyszerű szemetes majd 20 ezer forinttal többet keres mint mondjuk én, a hivatalnok.
Bizony ez igaz. Pedig nem kell attól félni, a fizikai munkákban is jól lehet keresni. Arra pedig kicsi az esély, hogy az ember jól fizető szellemi munkát végezhessen. Azok a munkahelyek általában kihalásosak. Csak akkor tud valaki olyan helyre kerülni, ha jó helyen van jó időben, és éppen kidől onnan valaki a sorból.
Egyébként nemrég volt a híradóban is, hogy most ösztöndíjakkal próbálják meg vonzóbbakká tenni a hiányszakmákat nálunk. Például a heggesztőket, lakatosokat, stb. Most egyes iskolákban, egy 5-ös tanuló akár havi 40-60 ezer forintot is hazavihet ösztöndíj formájában. De már egy közepessel is akár 10-20 ezret "kereshet" a diák. Azért ez nem egy rossz kezdeményezés, és azért egy jó cégnél ilyen szakmával 150-200 ezreket is lehet keresni havonta. Fizikai meló, de jövedelmező is.

Idézet
1. a sikeres tanulók az életben kevesebbre viszik mint a lusták(mellett)
2. szigorítani kelllene a bíróság ítéleteit hogy a bűnözés visszavonuljon(ellen)
Huh, erről regényeket lehetne írni, annyira bő téma.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #3365 Dátum: 2010. Február 17., 17:02:53 »
Hát ha már így belebonyolódtunk ebbe akkor ha nem bánjátok szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget.
Magyarból most azt csináljuk hogy tanulunk vitázni(érvelős vita), és már addig jutottunk hogy csináltunk három négy fős csoportokat és minden csoport kapot két témát, az egyiknél valami mellett a másiknál pedig valami ellen kell érvelni, és persze ha ellene érvelsz valaminek akkor a másik csoportból valaki mellette és ez vissza, és érvekkel kell meggyőzni a többieket. Mindez holnap.
Az én témáim
 1. a sikeres tanulók az életben kevesebbre viszik mint a lusták(mellett)
2. szigorítani kelllene a bíróság ítéleteit hogy a bűnözés visszavonuljon(ellen)
Ti már jóval tapasztaltabbak vagytok nálam így ha tudtok tippeket adni hogy mit írjak bele a beszédbe akkor azt megköszönném. Vannak nekem is ötleteim de nem biztos hogy azok elegek lesznek.