Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 514322 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5493 Dátum: 2019. December 14., 14:11:56 »
Szerintem is. Emlékszem, hogy amikor én voltam szintén alsós általánosban, akkor igenis menő dolog volt, ha valakinek volt G.I. Joe figurája. Nagy dolog volt, mert nehezen lehetett hozzájutni. Idehaza nagyon ritka és drága volt, így általában az osztrákoknál vásárolták őket a szülők a gyerekeknek. Én is nagyon szerettem volna, de csak egy Madelman figurát sikerült kisírnom otthon.  :( Így inkább én is a szerencsésebb osztálytársaimhoz jártam játszani G.I. Joe-val, vagy maradt a rajzfilm.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5492 Dátum: 2019. December 13., 12:02:15 »
Nagy kár, pedig szivesen olvasgattam volna őket. :-\
Fura, hogy ezt mondod talgaby, mert nekem az maradt meg gyerekkoromból, hogy a G.I. Joe játékok nagy cuccnak számítottak. Minden kissrácnak volt legalább egy.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5491 Dátum: 2019. December 08., 21:24:08 »
A Blateco-n volt néhány rész honosítás a klasszikusból(Marvel-féle) 85 és 103-104-ig, majd új (IDW-féle) 155-160-ig. És ennyi volt, ha nem számoljuk hozzá az itt lévő 139-144-et, ami persze a Transformers részei miatt lett összeállítva.
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 09., 06:19:38 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5490 Dátum: 2019. December 08., 20:33:23 »
Pár rajzfilm sikere ellenére maga a játéksor sose volt híres idehaza (meg nagy átlagban Európában), így a képregényes szcénában sem volt olyan rajongótábor, aki nagyon belekezdett volna. Sámson doki csinálgatott párat az IDW-s szériából, de a klasszikushoz nagyon senki se nyúlt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5489 Dátum: 2019. December 08., 18:25:01 »
Tudtommal nem. Talán 1-2 darab készülhetett valamelyik kisebb honosítóoldalon. De tényleg szó szerint csak 1-2 darab.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5488 Dátum: 2019. December 08., 15:18:46 »
Sziasztok! Remélem, hogy jó helyre írok! Nem tudjátok, hogy készült-e már honosítás a Marvel G.I. Joe képregényhez?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5487 Dátum: 2019. November 22., 10:46:17 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5486 Dátum: 2019. Június 14., 11:23:17 »
Ráadásul miskolci.  :D De amúgy van egy Aranyos nevű, kb egy utcából álló település a közelben, meg ilyen nevű patak, szóval maga a név talán onnan eredhet.
Amiket meg múltkor sztorizgatott, hogy állt a Fiat Miskolcon, a Középszeren... anno oda mentem sokat, volt egy téka, ahol PS játékokat írtak 1000 Ft-ért a 2000-es évek elején/közepén.

Itt az említett település, gyerekkoromban a kocsma vegyesbolt mögötti focipályán volt a majális. Az autógumik tűpontosan jelölik a focipálya szélét. Ha valakit érdekel ezen a meleg, fülledt napon:

https://www.google.com/maps/@48.2948385,21.2238701,3a,75y,166.91h,75.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTRiJpI-NXi50LuL0VaRYvg!2e0!7i13312!8i6656


De az alábbit mindenképpen nézzétek meg. Nálunk ilyen a dolce vita. Ezen a jó környéken lett belőlem ilyen morcos, zsémbes vuki.  :cool:

https://www.google.com/maps/@48.2821545,21.1874285,3a,75y,299.6h,70.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1siZ1QFWH5K133Kuixjl_W_w!2e0!7i13312!8i6656

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5485 Dátum: 2019. Június 13., 13:57:03 »
@Intruder:  :lol: :lol:

Mintha Aranyosi eredeti foglalkozása szerint történelem tanár lenne.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5484 Dátum: 2019. Június 13., 13:33:59 »
Galen, nem Aranyosi Péter mondta?
Lehet, nem emlékszem már. Bár ő mintha inkább "második világháború-buzi" lenne. Nem tudom, de mindegy is, rötyögtem rajta egy ideig.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5483 Dátum: 2019. Június 13., 11:17:00 »
"Spontán!"
Nagyon jó!  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5482 Dátum: 2019. Június 13., 10:51:47 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5481 Dátum: 2019. Június 13., 10:29:02 »
A "Kalandozás" kifejezést régebben nagyon kedvelték, mondhatni, ez volt a dotált.
A hadjáratok elsődleges célja (legalábbis nyugati irányban) az erős germán központi hatalom létrejöttének megakadályozása volt. A németek elég egyértelműek voltak, mondhatni olyan sok kétség nem fért a szándékukhoz a fennmaradt német dokumentumok szövege szerint: "Elrendeljük, hogy a magyarok kiirtassanak."  :cool:

Ezt a destabilizálást elég ügyesen meg tudtuk oldani a 10. sz. második feléig.
Az egyes fejedelmek ismerték ezt a "nyitottságunkat"  ;D és előszeretettel hívtak be. Belgiumot pl német segédhadakkal gyújtottuk fel.
Másodlagos haszon az igen jelentős zsákmány.
Harmadlagos a nagyfejedelem belső hatalmi bázisának, tekintélyének növelése, ami ezáltal az egész törzsszövetséget stabilabbá teszi. A nomádoknak ugyanis erős kéz kell, a külpolitikai pangás pedig szétbomlasztja a fejedelemségeket. Az avarokkal pont ez történt. Agresszív regionális nagyhatalomból bezárkóztak és simán defenzív lett a politika, megindult a belső feszültség a hatalomért (kagán, jugurrus, tudun egymásnak ment) , erre jött Nagy Károly. Aztán az avarok szerepe utána max annyi, hogy már csak nekünk tapsolhattak a honfoglaláskor, hogy jaj de jó, megint kellemes ferdeszemű urak lóháton.

Mai fejjel persze azt tartjuk, hogy a háború rossz. Ebben szerintem mindenki egyetért. Viszont a mai meggyőződésünket nem lehet visszavetíteni egy olyan korba, mikor kb ha szálka ment az ujjadba, annyi neked.
De legalábbis az éhezés, a látszólag féktelen harctéri agresszió, a korlátlan uralkodói hatalom mindennapos volt. Népek kiirtásáról hivatalos úton beszélni?! Ugyan már srácok, ez nekünk, képregényes nemzedéknek, akik mind elképesztő luxusban és jólétben élünk a régiekhez képest, ez már rég a Gyűrűk Ura és messze nem realitás. Szerencsére. Annak ellenére, hogy imádom a törit, a hidegfegyvereket, de az én lelkületemnek az ilyen terror nem menne.  "Kalandoztak" a mongolok, a hunok, a németek, Napóleon franciái. Meg a szovjetek is itt kalandoztak évtizedekig.  :cool:


De könnyedebben szólva, alapvetően igen, nyilván mindegyikünk műértő volt és nagy hümmögések közepette így vitték ki a lángoló parókiából a gyertyatartót:
" Te Ajbárs, nem találod ezt a fazettát stilisztikailag kissé meghaladottnak ezen a berakáson?"  :lol:

Galen, nem Aranyosi Péter mondta?

« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 13., 11:21:14 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5480 Dátum: 2019. Június 13., 08:46:25 »
Igen, a magyarok a megszálló/fosztogató támadók. Mert hát az is történt. :)
Hivatalosan mi csak "Kalandoztunk". Egyébként az egyik humorista mondta hogy nem vagyunk mi barbárok. Persze hogy elhoztuk a templomokból az értékeket ha már felgyújtottuk ne égjen benne.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5479 Dátum: 2019. Június 10., 15:28:32 »
Intruder, köszi, ez ígéretesnek tűnik, utánanézek.

Igen, a magyarok a megszálló/fosztogató támadók. Mert hát az is történt. :)

A magyarokat legtöbbször behívták zsoldért, mikor a germán királyok meg választófejedelmek nem bírtak egymással. De a Balkánon is volt ilyen. A nyugati történetírás persze ezt elfelejti. A játék meg asszem 14. századi eseményeket mesél el, mikor nézzük csak, ki is tört be haddal  a Magyar Királyságba rabolni és elvinni a Szent Koronát? Hát a cseh Vencel, aki nem volt olyan boldog, mikor nem kértünk a trónra a fiából.  ;D Aztán pár évvel később a cseh mozgósítás már attól abbamaradt, hogy megjelentünk a határ közelében. Lényeg, hogy akkoriban mi nem mentünk oda, de minek is mentünk volna. Semmi hasznunk nem lett volna belőle, sokkal erősebbek voltunk katonailag és gazdaságilag is. Ők nagyon is akartak volna ide jönni.  :lol:
Szóval vigyázni kell a töri ábrázolásával, mert hamisításba futhatunk bele.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5478 Dátum: 2019. Június 10., 12:45:06 »
A vikingek se voltak különbek és lám milyen népszerűek. Még saját Lego szériájuk is volt (a sok mesét, filmet, sorozatot és képregényt már nem is említem). ;)
Turkia, hátha ez tetszene neked:

"Lost Vikings" 1-2.  :D
Bár az első részt sosem tudtam "tisztességesen" végigvinni.
A mókagyáras rész, ami tele van tüskékkel, Olaffal pedig végig kell köztük repülni, az mindig kiborított.  :evil:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5477 Dátum: 2019. Június 10., 12:16:14 »
Igen, a magyarok a megszálló/fosztogató támadók. Mert hát az is történt. :)
A vikingek se voltak különbek és lám milyen népszerűek. Még saját Lego szériájuk is volt (a sok mesét, filmet, sorozatot és képregényt már nem is említem). ;)
Turkia, hátha ez tetszene neked:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5476 Dátum: 2019. Június 10., 11:24:48 »
Igen, a magyarok a megszálló/fosztogató támadók. Mert hát az is történt. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5475 Dátum: 2019. Június 10., 07:35:59 »

Ha már szóba került a Kingdom Come, valaki játszott vele? Úgy tudom, tele van kunokkal, magyarokkal a jellegzetes emberarcú sisakokkal. De a magyarok ott ellenségként vannak? Mert ha igen, nem vinne rá a lélek a játékra/harcra. Pedig nagyon bejön a játék miliője. Az egyik kedvenc történelmi időszakom a magyar Anjou-kor első fele, ez meg akkor tolja talán.

"Ő az én juhaim pásztora és a szakállánál fogva fogom előrángatni barlangjából."
Hát hogy a pi..ába tudtak már így üzengetni királyok egymásnak, zseniális szókimondó szövegek voltak!  :cool:  Olyan Witcher-pótléknak szánnám a játékot.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5474 Dátum: 2019. Június 09., 16:49:57 »
Na, akkor most hagyjuk abba az aktuál  politikát és minden ahhoz kapcsolódó dolgot vagy arra való utalást. Ez nem az az oldal.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5473 Dátum: 2019. Június 09., 15:22:30 »
A kézjel meg szerintem puszta hülyeség, amibe belemagyarázzák a rasszizmust, mint például a Negro cukorkába. ... Szóval, aki ebbe mindenáron bele akarja látni a rasszizmust, akkor az egy idióta és kb bekaphatja.  :stupid: :smileythefinger:

Persze, hogy az. És ami a legszörnyűbb, hogy ezek mind demokrata agyszülemények, szóval el lehet képzelni, milyen lesz a világ, ha újra demokrata elnöke lesz Amerikának.

Hivatalos riport az említett eseményről:

Az emlíetett esemény cenzúrázatlanul:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5472 Dátum: 2019. Június 09., 13:43:20 »
Azt hallottátok, hogy vagy 5 éve egy néger turista lefényképezte a Negro cukorkát és kiírta valahová, hogy a cukorka jele meg egy AKASZTOTT NÉGER?! A pasi olyan hülye volt, hogy a mondjuk első pillantásra könnyen kivehető kéményseprőt látta annak. Szóval ott még a piktogram értelmezése se ment.   :badteeth:
Az 50 cent volt, és ki is rakta a közösségi oldalára. De sok amerikai magyar elmagyarázta neki és a sok idióta követőjének, hogy az egy kéményseprő és szó sincs rasszizmusról.

A kézjel meg szerintem puszta hülyeség, amibe belemagyarázzák a rasszizmust, mint például a Negro cukorkába. Nekem már ott sántít az egész, ha megnézzük, akkor az nem is W hanem egy M betű, csak hát azzal nem jön ki a White szó, ezért már túlmagyarázzák, hogy fordított W és annak az egyik szára a P.  :rolleyes: Szóval, aki ebbe mindenáron bele akarja látni a rasszizmust, akkor az egy idióta és kb bekaphatja.  :stupid: :smileythefinger:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5471 Dátum: 2019. Június 09., 12:21:15 »
@Intruder:
Ja, igen, ez kimaradt. Ha belenézel, és nem találsz bele, mert hamarabb összezáródik a karika, akkor is kapsz a válladra.
Középsuliban elég sokat szivattuk egymást. Pl. Úgy tettél mintha ásítanál, így a karika a szád előd volt, mert oda úgysem fog beszúrni az ujjával, hopp egy vállas!
Kért egy radírt, "Melyiket? EZT?" :nezze: Hopp egy vállas!

@turkia:
Ja, és "A Gyűrűk Ura" is tisztességtelen, mert rasszista módon ábrázolta szegény félre- és meg nem értett orkokat, akik csak be akartak illeszkedni Középfölde társadalmába, de az előítéletek miatt nem volt rá lehetőségük.

https://www.ranker.com/list/racism-in-lord-of-the-rings/melissa-brinks
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5470 Dátum: 2019. Június 09., 08:25:13 »
Intruder, a Csernobil is rasszista?!  Na de HeirtoGrievous, hogy a Kingdom Come is az legyen?! Rohadt 14. századi rasszisták! A  banderiális haderő, meg a pestis bezzeg kellett, csak szegény fekák nem! Jó hogy szóltatok, így idejében el tudom kerülni mindkét bigott alkotást!  ;D
Na ja, teccettünk volna gyarmatosítani mi is, mint a francőzisek, vagy identitáskeresés közepette túlkompenzálni, mint a töri során pár jelentősebb katonai konfliktust már kirobbantó germánok.  Jaja, a Witcher körüli hangulatkeltésről hallottam, kis lebarnult Ciri kellett volna valakinek. Aztán mivel óriási lett a felháborodás, talán hagyják ezt az őrületet.

De ez a kézjel óriási! White power! Komolyan, szavak nincsenek.  :lol: Egy spanyol polgármester szerint pedig a migránsok "fiatal, álmaikat kergető HŐSÖK". Na ez a polgármester tuti bekajálná ezt a kézjelet. Mondjuk egy ilyen megható, zenés, érzékenyítő  montázst megnéznék az európai csajok seggét fogdosó "hősökről", amint Demjén Szabadság Vándorai c. számára késelnek Berlinben. Egy baráti házaspár ott lakik, durva sztorikat mesélnek. Múltkor vki eldobott egy db petárdát az úton, erre elsötétültek az ablakok. Ki se mertek nézni.   :-\
 Azt hallottátok, hogy vagy 5 éve egy néger turista lefényképezte a Negro cukorkát és kiírta valahová, hogy a cukorka jele meg egy AKASZTOTT NÉGER?! A pasi olyan hülye volt, hogy a mondjuk első pillantásra könnyen kivehető kéményseprőt látta annak. Szóval ott még a piktogram értelmezése se ment.   :badteeth:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5469 Dátum: 2019. Június 08., 19:01:49 »
Köszi az infót! Én idáig csak azt tudtam, hogy nem szabad ilyenkor a kézre nézni, de, hogy miért azt nem. :D




Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető SuperSkrull

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5468 Dátum: 2019. Június 08., 13:09:07 »
Mindig tanulok tőletek valamit, ha itt olvasgatok ;D  :worship:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5467 Dátum: 2019. Június 08., 12:03:46 »
azt hittem azt jelenti, hogy valami metált hallgat a faszi.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5466 Dátum: 2019. Június 08., 11:04:34 »
Valaki meg tudja mondani, mi a baj az alábbi képpel?


Hát az, hogy...
egy 4chan postnak köszönhetően, ami arról szólt, hogy mennyire hiszékeny a baloldal és mi mindent el lehet velük hitetni, ez a kézjel nem régóta rasszistának minősül Amerikában, amit egy sportcsatornán ki is cenzúráztak. Na és mit "jelképez"? A hüvelyk és a mutatóujj egy "P"-t, a többi a középső-, gyűrűs- és kisujj pedig egy "W"-t, összeolvasva "WP", ami a "White Power"-t (Fehér Hatalom) jelent.  :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:

Épeszű embernél ez mit jelent? Nálunk nem tudom, mi a neve, de ezt angolul "made you look" játéknak nevezik, aminek az a lényege, hogy valaki mutat neked egy hüvelyk- és mutatóujjból formázott karikát, amibe bele kell találnod a mutatóujjal anélkül, hogy rázáródna az ujjadra. Ha beletalálsz, az ellenfél kap egyet, ha "elkap", akkor pedig te kapsz egy ütést a válladra.


A Trónok Harcával kapcsolatban is "hibapont", hogy  túl sok a fehér benne. 

Amikor megjelent a "Kingdom Come: Deliverance" cseh fejlesztésű, cseh-magyar történelmet feldolgozó játék, akkor az IGN szintén ezért húzta le, mert nem voltak benne feketék.

Egy Pokémon játéknak egyszer meg azt rótták fel negatívumként, hogy "túl sok víz(!!!!!!)" volt benne. :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5465 Dátum: 2019. Június 08., 01:53:41 »
A Trónok Harcával kapcsolatban is "hibapont", hogy  túl sok a fehér benne. 
A Witcher sorozatnál is megpróbálták ezt a témát felhozni, ami elég hülyén vette ki magát, mivel az a lengyel folklórból merítkezik.
El kell fogadnunk, hogy ezek ilyen nulla emberek, akik (tehetség hijján) így próbálnak meg kilátszani a tömegből és mégtöbb követőt és lájkot gyűjteni. Számukra még egy fehér A4-es papír is rasszista. Apropó, megint egy gyöngyszem:
http://egyhelyen.info/2019/06/05/egy-brit-forgatokonyviro-beragott-amiert-nincsenek-fekete-boru-szineszek-a-csernobil-cimu-sorozatban/?fbclid=IwAR2KxBhpgTY8GvPiJoaVtVqMNnJFNtIpPzsiXL9rz1I_l0gknVpKxH2T5h4
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5464 Dátum: 2019. Június 07., 12:14:05 »

http://eletmod.transindex.ro/?hir=23885&Bezar_egy_napra_egy_kozmetikai_luxusmarka_osszes_amerikai_uzlete_mert_az_alkalmazottakat_sokszinusegi_kepzesre_kuldik

"...két afroamerikai vendégre rendőrt hívtak, amiért nem rendeltek semmit. Mint kiderült, azért, mert még vártak valakit."


2005 körül egy haveromat állította meg Miskolcon egy zenebolt másik eladója, mikor lépett ki a boltból.
"Ez a te CD-d?"  :rolleyes:

Ugye csávókám naivan kilép egy CD-ket áruló boltból pár CD-vel a kezében és ezt vágja az arcába a pasi. Kinézte magának, hogy ő biztos lopott. Egyszerűen vannak ilyen esetek. Ő miért pampogott volna? Ugyan miért szúrhatták ki?
 Mert rövid, szőke haja van? Előítélet a szőke, kék szemű férfiak ellen?
 Komolyan, olyan szinten megy ez a kamusértődés a világban, hogy nonszensz. Nekem mondjuk ez pont súlytalanná teszi az összes ilyen ügyet és ha véletlenül éppen egy normális, tisztességes néger kerül egy ténylegesen igazságtalan helyzetbe, már rajta lesz ennek a sok picsogó senkinek az árnyéka.

Ez a megmosolyogtató nevű SZA-valaki inkább gondolkodna el azon, hogy a világban nagyon sok ember kerülhet ilyen helyzetbe fajtól, vagy hovatartozástól függetlenül. De SZA nyilván olyan felvilágosult és születetten értelmes, mint amilyennek a neve sugallja magyar nyelvterületen, szóval inkább hisztériázva, a fejét ingatva sűrű gesztikulálások közepette kijátszotta az egyetlen ütőkártyáját, ami újabban nagyon divatos.

A Trónok Harcával kapcsolatban is "hibapont", hogy  túl sok a fehér benne. 
Erről meg az jutott eszembe, hogy ülök 2011 körül a metrón Pesten (Nyugatitól északi irányba haladtam), felszáll egy műveltebb társaság a tömött szerelvényre elég irritáló orrhangon megjegyezve, hogy "De sok magyar van!"
Erre megszólaltam, hogy az oláhoknak is ez volt a bajuk '920-ban. Erre meg persze ilyen okos piszmogás, hogy kicsodáknak, meg ki mit mondott?  :lol:

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség