Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 543470 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5164 Dátum: 2015. Július 02., 10:43:25 »
Micho: tudod, mit a dolgod... (de segítek, szerepel benne a szád és az én egyik általam megválasztott intim testrészem...  :badteeth:)

Nem tudtam, hogy az öreg korral együtt jár a b***lás is  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5163 Dátum: 2015. Július 01., 22:49:32 »
KiD: Ma már majdnem kinyomtattam, szóval haladok. :D

Micho: tudod, mit a dolgod... (de segítek, szerepel benne a szád és az én egyik általam megválasztott intim testrészem...  :badteeth:)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"


Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5160 Dátum: 2015. Június 30., 21:17:26 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5159 Dátum: 2015. Június 30., 17:59:35 »
92 évesen elég természetes dolog, hogy az emberek ki-be járnak a kórházba. Szóval az, hogy nem volt jól és bement önmagában nem nagy hír. Persze ez a szép kor már rég nem egy életbiztosítás.

Apropó kórház Farek! :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5158 Dátum: 2015. Június 30., 11:37:32 »
Bár úgy tűnik, most nem volt olyan nagy baj, azt hiszem, lassan tényleg fel kell készülni az elkerülhetetlenre...  :(

http://index.hu/kultur/2015/06/30/pokember_spider-man_stan-lee_ant-man_premier/
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Zsoldos72

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5157 Dátum: 2015. Június 28., 22:58:04 »
Indulófélben lévő honosítóoldal továbbra is keresi lelkes csapattagjait, aki lehet FORDÍTÓ, BEÍRÓ és LEKTOR is.
Érdeklődni, jelentkezni privátüzenetben lehet. :)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5156 Dátum: 2015. Június 09., 16:09:03 »
Mi az a matiné? (Vagy mi volt?) :headscratch: :headscratch:

Délelőtti színházi, film- vagy egyéb előadás. Ha azért kérdezed, akkor a filmes topicban én az 1978-as Battlestar Galactica sci-fi sorozatra utaltam vele, és pontatlanul használtam. :)

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5155 Dátum: 2015. Június 09., 12:27:24 »
Mi az a matiné? (Vagy mi volt?) :headscratch: :headscratch:

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5154 Dátum: 2015. Június 01., 18:25:21 »
Chronopolisról lehet képregényeket letölteni?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5153 Dátum: 2015. Május 18., 19:41:00 »
Semmi hasonló lista nincs :D De ha megírod oszd majd meg :D

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5152 Dátum: 2015. Május 18., 19:20:40 »
Most kizárólag a Marvel érdekel: csak a Hálózsákon, illetve a társoldalakon honosított képregény sorozatok angol és magyar neve, a lefordított számok listája kellene. Ha van már erről oldal, akkor linkeljétek. Köszi☺

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5151 Dátum: 2015. Május 13., 20:15:11 »
Köszi, tudnátok valami jó képregény olvasót mondani androidra?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5150 Dátum: 2015. Május 10., 21:31:07 »
Írj az elérhetőségükre, hogy oldjanak fel. Kicsit hülyén van a főoldalukon, de a Jelentkezés alatt van a nyilvános emailjük.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5149 Dátum: 2015. Május 10., 13:01:47 »
Segítsetek! Véletlenül a Nitro-s accountommal akartam belépni a new gen-re, és most azt írja ki az oldal, hogy hacker vagyok 3. próbálkozásra. Mit csináljak?
fogadd el a végzeted és legyél hacker :D

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5148 Dátum: 2015. Május 10., 12:46:30 »
Segítsetek! Véletlenül a Nitro-s accountommal akartam belépni a new gen-re, és most azt írja ki az oldal, hogy hacker vagyok 3. próbálkozásra. Mit csináljak?

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5147 Dátum: 2015. Május 09., 12:00:38 »
Jó ezeket akkor figyelembe tartani. Kár, hogy ilyen köteteket leginkább csak külföldről lehet beszerezni. Egyszer találtam egy Iron Man Essential kötetet valamelyik szegedi börzén, de olyan szar állapotban volt, hogy rossz volt ránézni.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5146 Dátum: 2015. Május 08., 23:58:00 »
amig MO-on éltem addig is rendeltem elég sokat. :)
Van olyan tpb aminek kb jobb a ragasztása mint némelyik hc-nak. Papírtól is függ,  nehezebb papír ugye jobban megterheli a kötést. Az epic-eket matt papírra nyomják (kivéve az egyik Thor-t) és tudtommal elég jó minőségű tpb-k.
Hc-nál az is számít nálam, hogy ohc/deluxe-e, mert a nagyobb méretért szívesen fizetek többet.

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5145 Dátum: 2015. Május 08., 23:40:36 »
Balakin, úgy könnyű rendelgetni netről képregényeket.  :D

Egyébként azért kérdezgetem ezeket, mert amit a Kingpin kiad itthon, elég gyenge a ragasztása. Viszont angolul eddig csak HC-kat rendeltem bookdepo-ról, de amennyivel olcsóbban adják a TPB-ket, elgondolkoztam rajtuk. Csak hát ha több száz oldalas cuccot olvasok, nem bízok a ragasztott kötésekben. Láttam tavaly már, hogy az Essential sorozatot lecserélte a Marvel az Epic Collection-ra, azok is sajna TPB-ben vannak csak.  :-\

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5144 Dátum: 2015. Május 08., 23:24:27 »
Részemről ez a sorrend: Dark horse lirbary editionök (Fear agent, Hellboy. Gyönyörű kiadások. Buffyt is be kéne már szereznem már így, de előbb Big damn Sin city lesz) - deluxe/ohc - omnibus - sima hc - tpb
Ha árban belefér akkor Absolute, de eddig csak egy van, az All Star Superman mert kifogtam rohadt olcsón, illetve a True Life of the fabulous Killjoys limited slipcase hc is meglesz, csak még nem ért ide (szintén nagyon olcsón kifogtam).
A kötésnek csak az idő a megmondhatója. Az mondjuk tuti, hogy pár DC omnibusom nem fogja olyan sokáig bírni mint pl a Marvelek, de azok között is változó. Az omniknak általában minőségi a kötésük, de pár ohc sajnos ragasztott és elég merev.
Mostanában eléggé igaz, hogy a kissebb kiadók hc-inak sokkal minőségibb a felépítésük (DH, Image, Humanoids, nemrég vettem meg a Loisel Peter Pan-t, ami egyrészt egy NAGYON jó sztori, mindenkinek ajánlom ,másrészt életemben nem hallottam még a Soaring Penguin Press kaidóról, de nagyon minőségi ohc-t dobtak össze).
A recsegésre nem rossz megoldás ha a.) nincs lehülve a szoba amikor kinyitod és
b.) eszerint jársz el

Részemről a rendelésbe beszállás nem játszik, mert nem Magyarországon élek már :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5143 Dátum: 2015. Május 08., 23:18:21 »
Sokat ragasztanak, ami eléggé tré. Nem árt olvasni pár értékelést, hogy említik-e a kötés fajtáját, mert van olyan DC-s HC-m, ami ragasztott, és már érzem, hogy recseg, amikor kinyitnám.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5142 Dátum: 2015. Május 08., 21:11:06 »
Tartósság szerint hogy bírják a gerincük? Olvastam, hogy az új Omnibusoknak elég tré a kötésük már.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5141 Dátum: 2015. Május 08., 21:09:34 »
Absolute, HC, essential, omnibus, tpb, ebben a preferenciában. Mondjuk emiatt nincs is sok kötetem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5140 Dátum: 2015. Május 08., 18:15:31 »
Köszi a segítséget mindkettőtöknek, jövő héten meg is rendelem a kötetet.  :)
Egyébként ti milyen formátumban gyűjtitek a képregényeket? HC vs TPB, Essential vs Omnibus?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5139 Dátum: 2015. Május 08., 17:59:22 »
Persze, a magyar posta hozzá van szokva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5138 Dátum: 2015. Május 08., 15:44:22 »
A weboldal a szállítási címnél az ékezet miatt krisz-kraszok jelennek meg. Ha ékezet nélkül töltöm ki a címet, úgy is ki tudják hozni a csomagot?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5137 Dátum: 2015. Május 08., 13:36:42 »
Kötet esetében ritka, hogy össze kelljen most már állni. Az amazon önmagában nem olyan jó, úgyhogy a TFAW az, ahonnan még rendelgetünk csoportosan. Amazon piactér és bookdepo pedig külön csomagol mindent. A piactér akkor is, ha egy eladótól veszel több könyvet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5136 Dátum: 2015. Május 08., 12:40:39 »
Ha valaki lenne, aki külföldről rendelne, szívesen beszállnék úgy rendelésbe vele, és lehetne osztozni a költségeken. Nem tudom, ti milyen sűrűn szoktaktok rendelgetni kintről, de ha kellene még ember, szóljatok nyugodtan. :)

Igen, azokat is megvenném, de utoljára csak. Lehet addigra UXM Omnibus 3 is kijön már...  :D  Először a 90-es évek közepéig, utána meg 1975-től fölfele időrendben a Whedon Astonoshing X-Men-ig. Valahogy 2008 utáni X-Men hidegen hagy, főleg amit most csinál Bendis....
Engem nagyrészt hidegen hagy ami msot folyik úgy általában a két nagynál. Pár dolog van ami érdekel és beszerzem ohc-ban (Ms Marvel, Lemire GA, Dial H már útan van ide, kiváncsi vagyok rá nagyon).
Amúgy azt javaslom ne időrendben haladj a beszerzéssel, hanem elérhetőségi sorrendben. New X-men omni még beszerezhető jó áron de Astonishing már csak tpb-ben, UXM-eket is még most le lehet vadászni de fél -1 év múlva már nehezebb lesz.

Köszi a tippet, lehet akkor azokra fekszek rá inkább, ami még újonnan is kapható.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5135 Dátum: 2015. Május 08., 10:05:26 »
Igen, azokat is megvenném, de utoljára csak. Lehet addigra UXM Omnibus 3 is kijön már...  :D  Először a 90-es évek közepéig, utána meg 1975-től fölfele időrendben a Whedon Astonoshing X-Men-ig. Valahogy 2008 utáni X-Men hidegen hagy, főleg amit most csinál Bendis....
Engem nagyrészt hidegen hagy ami msot folyik úgy általában a két nagynál. Pár dolog van ami érdekel és beszerzem ohc-ban (Ms Marvel, Lemire GA, Dial H már útan van ide, kiváncsi vagyok rá nagyon).
Amúgy azt javaslom ne időrendben haladj a beszerzéssel, hanem elérhetőségi sorrendben. New X-men omni még beszerezhető jó áron de Astonishing már csak tpb-ben, UXM-eket is még most le lehet vadászni de fél -1 év múlva már nehezebb lesz.