Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 541226 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5134 Dátum: 2015. Május 07., 23:48:12 »
Igen, azokat is megvenném, de utoljára csak. Lehet addigra UXM Omnibus 3 is kijön már...  :D  Először a 90-es évek közepéig, utána meg 1975-től fölfele időrendben a Whedon Astonoshing X-Men-ig. Valahogy 2008 utáni X-Men hidegen hagy, főleg amit most csinál Bendis....

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5133 Dátum: 2015. Május 07., 23:43:01 »
Ha jól tudom, bár folytatás nem jött ki az UXM-ekhez, de egy lyukat eltekintve minden sztorihoz van ohc. Mutant Massacre, Fall of the Mutants, Inferno...Mondjuk egy Inferno ohc-t levadászni nem éppen kis feladat, de ha jól emlékszem a többi is OOP.
Én megelégedtem az Essentialökkel, bár kicsit azért furdalja az oldalam, hogy nem vettem meg az UXM omnikat, de már mindegy (van "fontosabb" képregény amire költhetek és éppen nem vagyok annyira odáig a szuperhős dolgokért, Busiek Avengerst se fejeztem még be sajnos...)

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5132 Dátum: 2015. Május 07., 23:31:18 »
Imádom Jim Lee rajzait, és Claremont X-Men időszakát. Így meg van az X-Men by Chris Claremont and Jim Lee Omnibus mindkét kötete. Viszont ez a sztori hiányzik belőle, így nem teljes a sorozat. Ezután meg az Onslaught-ig tartó X-Men köteteket akarom összegyűjteni az Uncanny X-Men Omnibus 1-2 mellett. Viszont kár, hogy az utóbbinak, nem jött ki folytatása. Essential-ban viszont nem akarom pluszban megszerezni a Claremont érát. Elütne a többitől a polcon. :D
Meg amiatt vagyok rákattanva erre, mert kiskoromban nagyon megszerettem a magyar X-Men sorozatot, így meg tudom olvasni nyomtatásban a folytatását.  :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5131 Dátum: 2015. Május 07., 23:07:29 »
Tuti nem. Ha anno a Sandman omnibusomat USA-ból nem fogták meg akkor ezt se.
Amúgy miért pont ezt akarod megvenni? Én bottal nem piszkálnám :D

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5130 Dátum: 2015. Május 07., 22:08:06 »
Szóval, ha mondjuk megrendelem erről az oldalról: http://www.alibris.com/booksearch.detail?invid=12638320956&isbn=9780785155317&utm_medium=affiliate&utm_source=GuWPtmTDDdQ&utm_campaign=2&siteID=GuWPtmTDDdQ-rDVXMGV5PwnpVWltUliBwg
akkor csak 37 usd, plusz 15 usd-kel kifizetnem, áfa+vám nem terheli pluszban?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5129 Dátum: 2015. Május 07., 19:23:00 »
100 dollár alatt nem szabnak ki semmit emlékeim szerint, 50 dolláros rendelésekkel sose volt gondom. Egyszer vámoltak meg, az az Invisibles omnibus volt 96 dollárért de az jó nagy ugye, könnyen fenn akad (UK-ben nincs semmi vám meg adó könyvrendelésre  :cool:  ) De az is 2-3 éve volt.
Amúgy UK-ből nem olyan borzasztó rendelni, pk miatt legtöbbször még mindig olcsóbb mint USAból. Csak boltba nem szabad bemenni, mert az tényleg horror.

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5128 Dátum: 2015. Május 07., 11:30:36 »
És 27%-os ÁFÁ-t nem szabnak ki rá?
És ha megkérdezhetem, mely európai oldalról szoktál rendelgetni?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5127 Dátum: 2015. Május 07., 11:21:43 »
Nem tudjátok, hogy a vám költségek mennyibe rúghatnak?
Nyomdatermékre, pláne 100 dollár alatt semennyire.
Angliában szerintem annyira ne nézelődj, mert kegyetlenek az áraik. Olaszoknál vagy franciáknál, de még inkább a németeknél érdemes nézelődni angol nyelvű könyveket és képregényeket. Én mostanság onnan szoktam rendelgetni Pratchett-regényeket használtam 0,20-0,80 euró + 3 euró szállítási költségen, de nem egy használt Essentialöm is tőlük volt ilyen 2-3 eurós árakon.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5126 Dátum: 2015. Május 07., 10:51:48 »
Köszi szépen a segítséget. Találtam egy oldalról nem annyira vészes áron, USA-ból küldenék és összesen 52 dolcsi lenne, plusz vám költségek. Nem tudjátok, hogy a vám költségek mennyibe rúghatnak?
A másik kérdésem, hogy olyan anglia oldalt nem ismertek, ahol használtan is lehetne venni HC-kat? Ebay, bookdepository és amazon-on kívül.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5125 Dátum: 2015. Május 07., 00:04:33 »
Marvel és az OOP omnibusok/ohc-k újranyomása...sóhaj....
Csoda, hogy újranyomták az Alias omnibust amikor bejelentették az AKA Jessica Jonest, de OOP lesz megint mire kijön a sorozat (sebaj lesz 4 tpb helyette...csuhajj).  De pl egyik Daredevil omnit se nyomták újra a tv sorozat kapcsán, főleg a Companion hiányzik mindenkinek nagyon (meg a Bendis félék) de Howard the Duck kapott reprintet a GotG cameo után. Szóval tök random, valószínű egy dartstáblát használnak ,hogy eldöntsék mi kerül nyomtatásba.
UXM v1 amugy már volt reprintelve, v2-re meg kellett várni vagy 5 évt (?)ha nem többet. Ha a New X-men omnival szemezel ajánlom, hogy ugorj rá amig még lehet, mert már annak is volt vagy 2 reprintje.
Ajánlom ezt az oldalt az árak megfigyelésére: http://www.isbns.co.uk/isbn/9780785155317
illetve a tfaw.com-ot is érdemes figyelni, a nick and dent szekcióban feltűnnek elvétve érdekességek.
Meg persze ebay, bár az oop ohc-kra mennyi szokott a licit rendesen (vérmesek ezek az X-men fanok ha "completionist mentality"-ről van szó).

Visszamenőleg ohc-kat és omnikat gyüjteni idegörlő és pénztárca gyilkos hobby én régen lemondtam már olyasmikről mint Astonishing X-men vagy Uncanny X-force omnik, mivel nem vagyok hajlandó a RRP fölött fizetni (de legtöbbször még azt se). Jelenleg a Punisher MAX tpb-ket próbálom levadászni, 5nél tartok a 10 ből.
Amúgy 90% hogy ezt amit keresel nem reprintelik már ohc-ben soha szerintem. 90's X-men tényleg csak a hardcore fan-oknak van kiadva és azok valószínű már mind megvették.

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5124 Dátum: 2015. Május 06., 23:03:32 »
Pesti börzén nem szokták árusítani ilyeneket? Vagy a többi 90-es évekbeli X-Men köteteket? X-Cutioner's Song is elfogyott mindenhol, meg az Uncanny X-Men Omnibus-ok is...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5123 Dátum: 2015. Május 06., 21:11:38 »
Hát, ez tényleg nem nagyon van 9e Ft alatt.
Az újranyomások változnak, többnyire kereslet függvényében. Ezt talán olyan 2016-17 környékén adják ki megint.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5122 Dátum: 2015. Május 05., 22:14:36 »
Egy kis segítség kellene. Szeretnék megvenni egy kötetet, de mindenhol elfogyott belőle. A Marvel milyen időközönként szokott újra nyomást csinálni? Egyébként erről lenne szó: http://www.bookdepository.com/X-Men-X-Tinction-Chris-Claremont/9780785155317

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5121 Dátum: 2015. Május 05., 21:00:24 »
Huh, hát ez szerintem eléggé lehetetlen küldetés. Hiszen szó szerint több ezer képregényről van szó, és eddig még nem készült teljes átfogó lista az elkészült honosításokról, holott volt rá több próbálkozás is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5120 Dátum: 2015. Május 05., 10:46:24 »
Azoknak a képregény sorozatoknak az angol címét, amikből fordítottak hazai oldalakra, leírnátok betűrendbe, vagy küldenétek valami linket ahol ez a lista már megvan? Légyszi :brow:

Nem elérhető Zsoldos72

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5119 Dátum: 2015. Május 04., 21:22:21 »
Sziasztok!

Most indulófélben lévő honosító oldalra keresek lelkes jelentkezőket az alábbi feladatokhoz. Az oldal többfajta képregénnyel foglalkozna: TV sorozat adaptációk (pl. The Strain, Sons of Anarchy, Vampire Diaries, stb.), populáris scifi (pl. Alien, Predator, Alfa Holdbázis, Terminator, stb.) és sok más.

Leginkább szükségem lenne:
- fordítóra,
- lektorra,
- borítósra,
- és beíróra

Ha bármilyen kérdésed van, kérlek keress meg itt a fórumon privát üzenetben.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5118 Dátum: 2015. Március 22., 23:26:08 »
Sziasztok!

Nem tudom a hibákat hol lehet bejelenteni, de két IP címről is hálózati hibát ír ki a rendszer ha a halozsak.hu-ról cbr-t szeretnék letölteni. Gondoltam szólok a hibáról. (Ha esetleg van valahol hiba fórum akkor szóljatok és legközelebb oda írok.)
Szia!

Megneztem, nalam mukodik. Nalad azota sem megy? A hibakat ide szoktuk varni (azt a topikot mindig nezem, ezt ritkabban).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5117 Dátum: 2015. Március 12., 21:34:55 »
 :(
Bár tudtuk, hogy nagyon beteg, de akkor is...
Biztos vagyok, hogy a regényei által még sokáig fog élni.

(A legelső Zsákos honosításom egy korongvilág adaptáció volt.)
gyengéd barbár

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5116 Dátum: 2015. Március 12., 20:54:28 »

Isten nyugosztalja! A fantasy irodalom egyik legnagyobb kortárs alkotója volt, briliáns elme és kiváló humor jutott osztályrészéül. Felfoghatatlan veszteség, egy valódi tragédia...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5115 Dátum: 2015. Március 12., 20:50:51 »
Nyugodjon békében Sir Terry Pratchett.  :'(
Bízom benne, hogy a TEREMTMÉNYE jól gondját viseli.  :(
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető grrrgo79

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5114 Dátum: 2015. Március 12., 11:20:19 »
Sziasztok!

Nem tudom a hibákat hol lehet bejelenteni, de két IP címről is hálózati hibát ír ki a rendszer ha a halozsak.hu-ról cbr-t szeretnék letölteni. Gondoltam szólok a hibáról. (Ha esetleg van valahol hiba fórum akkor szóljatok és legközelebb oda írok.)

Nem elérhető D-TOX

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5113 Dátum: 2015. Február 26., 10:41:44 »
Talán ide illik a legjobban:

Szegedi képregénybörze 2015

A Szegedi képregénybörze a Déri Miksa Ipari Szakközépiskolában (6724 Szeged, Kálvária Tér 7.) lesz megtartva 2015. április 11-én (szombat) 09:00 – 13:50 óra között!

HELYSZÍN: Déri Miksa Ipari Szakközépiskola
Szeged, Kálvária Tér 7.

Nyitás
• árusoknak: 08:25-kor
• érdeklődőknek: 09:00-kor

Belépti díj
•250.- Ft/fő

Árusítási díj asztalonként:
• +350.- Ft (A belépti díjon felül!).

Az esemény hivatalos  oldalai:
http://www.kilencedik.hu/szegedi-kepregenyborze-2015/
https://www.facebook.com/events/669870553122639/

A helyszín közel található a Mars téri buszpályaudvarhoz ill. piachoz, valamint az Árkád bevásárlóközponthoz.

A rendezvényen bárki árusíthatja a képregényeit (kiadók, magánszemélyek, kereskedők stb.).

Az eseményen egy-két kiállítás is megtekinthető lesz, ami már biztos, az a Betekintés a magyar vonatkozású külföldi képregények világába címet viseli. Ha sikerrel járunk ez utóbbiról előadást is tartunk…


Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5112 Dátum: 2015. Február 07., 14:35:27 »
Én találtam egy oldalt, ami a megjelenések sorrendjében mutatja a képregényeket: http://www.mikesamazingworld.com/features/timemachine.php?site=marvel&year=1964&month=1&sort=date&type=cover&checklist=off
persze angolul  :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5111 Dátum: 2015. Február 06., 22:47:59 »
A saját sorozatok epizódjai sorban követik egymást a menükben, egymáshoz képest viszont nehéz követni a szálakat, és azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, hogy fölösleges is. Bár létezik olyan oldal a neten, amely teljes időrendbe szeretné szedni a teljes Marvel világot...

A főoldalon nézd át az ajánlott linkeket, több más oldalon is találsz Marvel képregényeket.

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5110 Dátum: 2015. Február 06., 21:50:44 »
Valaki le tudná nekem írni, hogy milyen sorrendben olvassam el az itteni marveles képregényeket? Meg hogy a különböző történetek (pl: pókember, f4) eseményei hogy követik egymást? Ja, meg ha tudtok olyan oldalt, ahol még van marveles képregény, ami itt nincs, akkor írjátok, és illesszétek az időrendbe. előre is köszi
remélem jó témába tettem ki a kérdésemet (:
spoiler mentesen!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5109 Dátum: 2015. Február 04., 15:52:20 »
Mivel a világon mindenki imádja a LEGO-t (kivéve engem) ezért gondoltam megosztom, hogy idén jön az első Doctor Who (és Wall-E) LEGO szett! És mivel LEGO, gondolom magyarországon is könnyen beszerezhető lesz majd.

Nem elérhető Lazlo

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5108 Dátum: 2015. Január 22., 22:38:37 »
Hm, talán Snake erre jár, és tud valamit mondani. A mackó visszavonulása óta ő viszi a boltot.

Oké, köszi!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5107 Dátum: 2015. Január 15., 16:21:57 »
Hm, talán Snake erre jár, és tud valamit mondani. A mackó visszavonulása óta ő viszi a boltot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Lazlo

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5106 Dátum: 2015. Január 14., 22:18:33 »
Bocsi ha rossz helyen teszem fel ezt a kérdést, de C4A-ra be lehet valahogy kerülni? vagy 1 éve nézem az oldalukat de mindíg az van kiírva, hogy a regisztráció technikai okoból szünetel.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5105 Dátum: 2015. Január 07., 14:15:11 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"