Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 544327 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5074 Dátum: 2014. Június 12., 08:50:03 »
Nos… nem.
Az oldal szempontjából nagyon kontraproduktív volna, plusz rengeteg macerával járna a becsomagolásuk és feltöltögetésük még egy plusz helyre, meg még keresni egy olyat, ami enged is ekkora fájlokat. A mediafire nem olyan engedékeny, mint hiszik sokan.
Talán valamelyik olvasónak megesik rajtad a szíve és megteszi ezt – bár neki is egyszerűbb lehetne kiírni 5-6 dvd-re és eljuttatni postán/átadni személyesen –, de ilyesmire honosító oldaltól ne számíts.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5073 Dátum: 2014. Június 11., 22:59:44 »
ide írom, mert itt gyakran van valaki. Tehátegy kérés-kérdés: meg lehetne oldani azt, hogy - nem feltétlenül a hálózsákra, csak fel a netre ingyenesre - a képregénysorozatokat elérhetővé tenni zip fájlban? Csomagban, amit egyszerűbb lenne letölteni, és kicsomagolni. teszem azt a bosszú angyalai, mert az rengeteg füzetet foglal magába, és egyenként azokat letölteni, nem épp leányálom. Engem csak és kizárólag a marveles téma érdekel, bár, ha ez esetleg el lesz kezdve, úgyis fent lenne egy idő után a többi is.

ez most úgy jött, hogy a marveles képregények (innen, x-fanzineről, newgenről is pár, viharszigetről) egy 2 terrás külső tárolón voltak - sok ritka régi fantasztikus filmmel, és egyéb, számomra fontos dologgal - , ami a mai napon bekrepált, és nem hajlandó működni. A filmeket, meg a többit kevésbé bonyolult előszedni, de a több száz füzetet, több 10 gigányi képregényt számonként letölteni megint nem bírnám idegileg.
Na tehát remélem, hogy kérésem meghallgatásra talál, és a nyáron talán már eredménye is lenne :)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5072 Dátum: 2014. Június 11., 08:06:25 »
Köszi, megnézem milyen. Mást nem, marad a bookdepo.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5071 Dátum: 2014. Június 10., 23:29:38 »
@Balakin, ha erre járnál. Nem tudod mi van Amazonon a Speedyhennel? Tavaly te ajánlottad őket, idén is tőlük terveztem beszerezni az "éves artbookom", de ezt kaptam: "We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below."
Átváltották UK onlyra vagy mi a franc?  :dry:
úgy tűnik  :(  Érdekes, mert egy hete kb minden DC-t leáraztak a honlapjukon és amazonon is, és akkor még postáztak ide (nem rendeltem, csak csekkoltam a dolgot), plussz cbr fórumon mondta egy belga (ha jól emlékszem, vagy holland), hogy emailezett nekik shipping ügyben, és azt válaszolták, hogy dolgoznak azon, hogy még idén lehessen rendelni a honlapjukról is UK-n kívülre. Szóval fura a dolog.

edit: próbáld play.com-ot, ott is árul a speedyhen, ahogy néztem kb ugyan azon az áron mint amazonon, de a postaköltség ott nem tudom, hogy van, még nem rendeltem play.com-on keresztül.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 11., 00:18:32 írta Balakin »

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5070 Dátum: 2014. Június 10., 22:13:25 »
@Balakin, ha erre járnál. Nem tudod mi van Amazonon a Speedyhennel? Tavaly te ajánlottad őket, idén is tőlük terveztem beszerezni az "éves artbookom", de ezt kaptam: "We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below."
Átváltották UK onlyra vagy mi a franc?  :dry:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5069 Dátum: 2014. Június 03., 12:48:52 »
Szerintem erre lennének egyszerűbb lépések is pl szólni a Disney-s főnököknek, hogy ugyanmár írják fel a Fox-ot meg a Sony-t a karácsonyi bevásárlólistára :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5068 Dátum: 2014. Június 03., 12:41:32 »
http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/06/03/a_marvel_mindent_megtesz_hogy_kiszurjon_a_foxszal/

Ha ez tényleg igaz, akkor felmerül bennem a klasszikus kérdés:

Maaargit, nooormáális???  :headscratch: :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5067 Dátum: 2014. Május 25., 18:20:59 »
Tetszett. Különösen az, hogy kurva gyorsan lepörgették, az előző popduckió vége után 1 perccel már indult a következő. Így a néző nem unja magát halálra és nem tolnak az arcába 6-7 perce imázsfilmeket.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5066 Dátum: 2014. Május 25., 01:19:46 »
mi a véleményetek az idei eurovíziós dalfesztiválról?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5065 Dátum: 2014. Május 04., 23:18:45 »
Hát ha nem vesszük a sokkolóan barom történeteket. Visszaszívom, ezek között is van olyan...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5063 Dátum: 2014. Május 02., 10:15:08 »
képregénytároláshoz tasak, merevítő karton, és tárolódoboz. hol tudnék ilyeneket beszerezni idehaza? Csak Pesten, vagy esetleg van rá esély, hogy Miskolcon is sikerül?

illetve ti mit ajánlotok, ti hogy tároljátok a gyűjteményeteket?

másik kérdés: mikor lesz és hol legközelebb képregénybörze/fesztivál/kiállítás/bármiilyesmi?

En a fuzeteimet IKEA-s irattarto papucsokban tartom foliazva. Neha kartont is raktam, de arra en szemely szerint nem aldoznek penzt, csak olykor ugy kaptam egyes fuzeteket. Folia eleg szerintem, ha allitva tartod oket.
Manapsag mar egyaltalan nem gyujtok fuzeteket, a TPB-k, HC-k jobban bevaltak. Szebbek es tarolni is joval egyszerubb oket. De persze a magyar cuccoknal nincs lehetoseg valogatni, hogy fuzet vagy kotet.

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5062 Dátum: 2014. Május 01., 18:40:52 »
képregénytároláshoz tasak, merevítő karton, és tárolódoboz. hol tudnék ilyeneket beszerezni idehaza? Csak Pesten, vagy esetleg van rá esély, hogy Miskolcon is sikerül?

illetve ti mit ajánlotok, ti hogy tároljátok a gyűjteményeteket?

másik kérdés: mikor lesz és hol legközelebb képregénybörze/fesztivál/kiállítás/bármiilyesmi?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 01., 18:59:00 írta Amanojaku »

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5061 Dátum: 2014. Április 30., 10:38:12 »
A Sixth Gun Deluxe HC-n sincs dust cover.
A Fables HC-k dust jacket-t alatt viszont nyomtatott borító lapul.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5060 Dátum: 2014. Április 29., 22:55:04 »
Batmanből megvan az összes Morrison deluxe és sajnos mindnek a sima fekete borítója van. A legutóbb megjelenet Moench-Jones standard hc-nak is sajnos ilyen a borítója és még a kötése is nagyon merev, "mousetrap" jellegű. (a League of extraordinary gentleman omnibusról ne is beszéljünk).
Viszont ha már Vertigo, a Daytripper deluxe hc nagyon szépnek tűnik, remélem minél hamarabb be tudom szerezni majd.

Idézet
Más kiadóknál is vegyes a kép, Marvelnél például deluxe vagy omnibus a nyerő
sajnos a Marvel is próbál spórolni és ez meglátszik a papír és a kötés minőségén is mostanában sokszor (Age of Ultron, Infinity ohc-k pl, de az omnibusaikhoz is már jóval vékonyabb papírt használnak, viszont azoknak a kötésük még mindig elég jó).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5059 Dátum: 2014. Április 29., 22:48:08 »
Ha DC-t veszel, akkor szinte majdnem mindegy. A DC pár éve valószínűleg spórolás miatt nagyon sokat rontott a HC-i minőségén, egy időben minden HC-jük gyakorlatilag a tpb verzió volt, amire egy kemény fedelet ragasztottak. Amikor meg jöttek sorra a panaszok, hogy szó szerint szétesett, mint egy ócska tpb, kissé összekapták magukat, de a különbség talán még mindig náluk a leginkább elenyésző.
Ha létezik még Svájcban vagy a határ túloldalán a klasszikus egyemberes könyvkötészet szakmája és valahogy találsz egy ilyen szakembert, megfontolhatod, hogy megveszed a tpb-ket és kézzel átkötteted szigorúan fűzött formába. Ha ez nem opció, próbálj meg rákeresni adott kötetekből Deluxe vagy Special kiadásokra, ha vannak, mert azokat igyekeznek többnyire jobb minőségben összedobni. A legjobb persze az Absolute, ha létezik. És kapható.


Más kiadóknál is vegyes a kép, Marvelnél például deluxe vagy omnibus a nyerő, Image-nél érdemes a HC-t vadászni, de sok mindent nem adnak ki abban. Cserébe viszont a tpb-ik kegyetlen jól össze vannak rakva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető bjavor

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5058 Dátum: 2014. Április 29., 22:32:58 »
Igen, európai (főleg francia/belga) keménykötésesből nekem is van rengeteg, és imádom is őket. Ha lehetne, mindent ilyen formában szeretnék. Eddig viszont amerikai cuccot nem nagyon vettem még az Absolute Sandman-okat kivéve. Most gondoltam bepótlok pár alap Batman-t és néhány Vertigo-s cuccot...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5057 Dátum: 2014. Április 29., 22:20:27 »
Na most képzeld el, hogy ami a dust jacket-eddel történik, az történik majd a tpb-t borítójával. Mondjuk én még nem vesztettem el dust jacketet, mindig visszarakom a kötetre olvasás után egyből.
Én abszolút hc párti vagyok, sokkal tartósabbak és még a ragasztott kötések is jobban szoktak tartani mint a tpb-k kötései (persze vannak kivételek), valamint szebben mutatnak a polcon.
Sajnos a DC sok hc-ját úgy adja ki, hogy a dust jacket alatt sima fekete cardboard borító van, ezek szerintem nagyon rasnyák, illetve néha fekete marad az ujjam utánuk.
De van pár kötetük nekik is amiknél már nyomtatott borító van a dust jacket alatt (Death and return of superman omnibus, Authority hc, Animal man omnibus, Invisibles omnibus, Planetary omnibus), illetve a Sandman omnibusoknak nincs is dust jacketjük, azok nagyon szépek.
A MArvel régebbi omnibusai és ohc-jai műbőrre hasonlító borítót kaptak, azok jól néznek ki dustjacket nélkül is (akár csak a masterworks-ök), de újabban az ohc-jaik nekik is nyomtatottak (Daredevil, Infinity, Deadpuul, Hawkeye), Sajnos az új omnibusoknál már kicsit műanyagabb hatású, fekete borítót használnak, de még mindig jobb mint a DC sima cardboard borítói és van rajtuk felirat is, a gerincen is, szóval tudni fogja az ember, milyen kötet van a polcon, ha a dust jacket el is veszne.
Illetve a NOW premier hc-k nyomtatott borítóval lettek kiadva, dustjacket nélkül
Pár kötet amik nem DC és Marvel és nincs dustjacketjük: Criminal deluxe editions, Incognito classified edition Fear Agent/Hellboy library editions, Blacksad (általában bármilyen európai képregény).

Nem elérhető bjavor

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5056 Dátum: 2014. Április 29., 21:58:22 »
Sziasztok!

Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye (már ha van neki) a HC vs TPB kérdésről.

Vettem néhány kötetet az Amazonon, és akadt köztük ilyen is, olyan is.

Nekem alapvetően tetszenek a keménykötésű könyvek és általában az árkülönbség se nagyon izgat. Viszont az egy dolog amit nem szeretek bennük, az a papírborító. Valahogy azok mindig olyan sérülékenynek tűnnek. Elszakadhatnak, meggyűrődhetnek, elveszhetnek stb... Ez olyankor még csak nem is lenne olyan nagyon nagy baj, amikor az alattuk levő kemény borítón ugyanaz a kép látható, de az általam most vásárolt néhány Batman esetében pl. a kemény borítón semmi nincs. Fekete.

Így aztán kicsit elbizonytalanodtam, hogy végső soron nem járnék-e jobban ha a sima papírborítású TPB-ket kezdeném el gyűjteni?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5055 Dátum: 2014. Április 28., 10:41:57 »
Igen, ezt én is megtaláltam, de köszönöm a segítséget. Sebaj, majd megpróbálok kihozni belőle valamit.

Még régen, PS-en szerintem végigtoltam a Kártyakirálynős cuccokat. Ja, volt vele néha szopás. De most, hogy ismét nekikezdtem PC-n, megint belevetem magam.

Viszont a kártyákat azért keresem, mert felmerült bennem ötlet, hogy ha majd egyszer fantasyt fogok mesélni, akkor esetleg bedobom ezt a játékot, hogy kicsit feldobja a mesét.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5054 Dátum: 2014. Április 28., 10:31:01 »
http://finalfantasy.wikia.com/wiki/List_of_Triple_Triad_Cards
Amúgy bajos lesz. Az eredeti képek 120 pixelesek, és nem húzták fel a remasterben sem. Arról meg nem tudok, hogy a hivatalos szettet valaha bárki is beszkennelte volna.
Habár hogy miért akarja ezt bárki játszani, meghaladja a felfogásomat. Csak egyszer nyomd végig a Cark Queen questet, garantáltan több életre elegendően megutálod a Triple Triad fogalmát és azt a **** nőt is az állandó random és same/plus szabályával.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5053 Dátum: 2014. Április 28., 09:18:42 »
Egy érdekes kérdés: tud valaki olyan helyről, ahonnan a Final Fantasy VIII kártyajáték kártyái normális méretben kinyomtathatók?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5052 Dátum: 2014. Április 24., 00:12:57 »
Amúgy nem rossz egyveleg, csak kevés. Ha valaki csak ehhez tud hozzájutni azért nem jár rosszul.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5051 Dátum: 2014. Április 23., 06:43:44 »
Nagyrészt kimerül abban, amit a pokember.hu oldalán találsz. Pókember, Bendisvengers, Whedon-féle Astonishing X-Men, plusz egy vegyesválogatás.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5050 Dátum: 2014. Április 22., 23:40:11 »
mi van mostanában a magyarországon megjelenő marvel képregényekkel? milyen kötetek jelennek meg mostanában, milyen füzetsorozatok vannak, illetve terveznek e  új sorozat elkezdését?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5049 Dátum: 2014. Április 20., 20:34:21 »
Ha minden igaz ott már régóta fent is van!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5048 Dátum: 2014. Április 20., 20:08:27 »
Gondolom majd a Viharsziget fogja
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5047 Dátum: 2014. Április 20., 18:54:01 »
honosította/fordította valaki az Ultimate Spider-man Annual 3-at?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5046 Dátum: 2014. Április 19., 12:36:54 »

Egyébként az X-Men: DoFP-ot egyszer minimum, hogy megnézem a moziban, a Csodálatos Pókember 2. - t meg lehet, hogy egyszer sem...  ;)
hasonlóan tervezem, de az ASM2 még idő, pénz és jó kritikák függvénye is.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5045 Dátum: 2014. Április 19., 12:01:09 »
Én is ezt akartam mondani, a bemutatók előtt nem sokkal...  :dry:
Eddig hol volt a ,,molesztált'' gyerek???  :headscratch:

Egyébként az X-Men: DoFP-ot egyszer minimum, hogy megnézem a moziban, a Csodálatos Pókember 2. - t meg lehet, hogy egyszer sem...  ;)