Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 541654 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5014 Dátum: 2013. December 16., 12:32:28 »
Azt felejtsd el. Olyan könyvkötőt keress, aki lehetőleg maszek és tényleg fűzi az oldalakat. Az tényleg jó eséllyel bírni fogja évtizedekig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5013 Dátum: 2013. December 16., 12:10:45 »
Sose csináltam még ilyesmit, de ha mondjuk szakdolgozat szerűen köttetném be, az mennyire lenne tartós? A DC hc-i is nagyrészt ragasztottak és azért elég jól bírják (jobban mint a Dark horse tpb-k).
Mondjuk az is eszembe jutott, hogy tpb-t hc-nek köttetni több "gutter loss"-al járna, mint amikor füzeteket köttet az ember.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5012 Dátum: 2013. December 16., 11:50:14 »
Sajnos már nem. Az a budai, akivel készíttettem párat, már visszavonult. :(
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5011 Dátum: 2013. December 16., 10:35:20 »
Tud valaki Pesten könyvkötőt aki értelmes áron és jó minőségben dolgozik? Szétesőben vannak a Fear agent tpb-im és gondoltam olcsóbb lenne 2-3asával beköttetni őket, mint megvenni a 2 library editiont.

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5010 Dátum: 2013. December 11., 06:46:42 »
Hello Képregény bolondok!

Nincs köztetek véletlenül egy ügyes kezű rajzoló, aki egy pár egyszerű karikatúrát meg tudna nekem rajzolni? ( Ha lehet vektorgrafikusan. :) ) Hálám mondanom sem kell a sírig üldözné. :)  :nezze:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5009 Dátum: 2013. December 05., 22:59:33 »
Keményen first world problem következik: megvan valakinek a Sandman omnibus vol 2? Most kezdtem el olvasni és azt vettem észre, hogy rosszabb a kötés mint a vol1nél (merevebb a gerinc és nem fekszik síkra rendesen).
Kíváncsi lennék, hogy másnak is ilyen-e vagy csak nekem van egy kevésbé minőségi példányom (persze nem fogok emiatt panaszt tenni a kiadónál, csak szeretném tudni, mert nem olcsó mulatság ez, plussz azért is fura, mert 3 hónap se telt el kb a vol1 és 2 között, és fura lenne, ha ennyit esett volna a kiadvány minősége).
edit: közben sikerült találnom egy fórumbeszélgetést erről és megerősítették a gyanúm, hogy a DC spórolt a kötésen (miért is ne, filléres áru  :evil:  )
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 05., 23:24:45 írta Balakin »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5008 Dátum: 2013. December 03., 00:45:11 »
Köszi!
Nah Moorcocknak még csak a nevét hallottam idáig, de kb fogalmam se volt róla, ami asszem jelentős műveletlenségre vall, de legalább ma is tanultam valamit (és hé! írt egy Doctor Who regényt is :D )

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5007 Dátum: 2013. December 02., 23:43:26 »
Nyilván nem tudhatom, hogy pontosan milyen egyéb karakterekre próbált Ellis utalni Jim Wilder révén, de számomra sok szempontból párhuzamot mutatott még Silver Surferrel, Thorral és a Kirby-féle kozmikus mitológiai elemekkel (New Gods, Eternals). Biztos becsúszott némi Michael Moorcock-féle multiverzum is - ezt csak a Moorcock műveihez készült illusztrációk alapján mondom, még nem volt lehetőségem elmélyedni  a munkáiban, de emlékeim szerint maga Ellis mondta valahol, hogy a 90-es években legalább olyan megkerülhetetlen hatással volt a zsánerirodalomra, s így őrá is, mint Joseph Campbell a 80-as évek alkotóira.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5006 Dátum: 2013. December 02., 19:45:35 »
Warren Ellis: Planetary-jében és popkultúrában jártas illetőkhöz kérdésem:
Az először, a 4 . részben szereplő Jim Wilder, aki a bleed ship kapitánya lesz, milyen figurának a  párhuzama? (mint pl Doc Brass=Doc Savage).
Valahol olvastam Billy Batsont, de annyira nem egyértelmű a dolog nekem, bár ő is árva, de szerintem másra is utal.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5005 Dátum: 2013. December 01., 19:44:22 »
Mostanában  nézegetem a therpf.com nevű prop gyártó fórumot, elég jó cuccok vannak itt (neki is estem az egyik sonic screwdriveremnek, hogy kicsit feltuningoljam, de nagy átalakításokba nem merek belevágni, mert béna vagyok :D). Ebben a topikban épp azt mutatják, hogy lehet pár filctollból classic series sonic screwdriver karácsonyfadíszt csinálni :D
http://www.therpf.com/f9/my-cheap-3rd-4th-doctor-who-sonic-screwdriver-xmas-ornaments-200817/
De amúgy van mindeféle menő dolog más topikokban: Rocketeer jetpack, Bladerunner blaster, Máltai sólyom, amit el tudok képzelni...

Nem elérhető pbando

  • ---Főmegfejtő---
  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • pbando on deviantart
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5004 Dátum: 2013. November 28., 15:33:00 »
Ha már DW 50. évforduló, akkor a google is megünnepelte . Ritka béna vagyok mindenféle játékban (ezért nem is játszok semmivel) de ezt nagy nehezen sikerült végig vinnem :D
És itt: http://www.google.com/doodles/doctor-whos-50th-anniversary bármikor újrajátszható... :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5003 Dátum: 2013. November 25., 20:34:31 »
Tudja valaki, hogy ilyesmi toll állványt hol lehet olcsón venni (esetleg rendelni)?
Elég olyan amibe 4 darab fér, de akár vastagabb toll (vagyis a sonic screwdrivereim :D ) is
nem kell pont ilyen forma, csak így lehessen rárakni a cuccot.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5002 Dátum: 2013. November 23., 10:04:14 »
Ha már DW 50. évforduló, akkor a google is megünnepelte . Ritka béna vagyok mindenféle játékban (ezért nem is játszok semmivel) de ezt nagy nehezen sikerült végig vinnem :D
https://www.google.co.nz/?doodle=10152301&hl=%2A&nord=1

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5001 Dátum: 2013. November 22., 22:59:07 »
Köszi, akkor ezt egyelőre passzolom.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5000 Dátum: 2013. November 22., 22:24:59 »
Nem olvastam, de tudom, hogy abszolút semmi köze sincs a sztorinak az eredeti játékokhoz, az átírt történelemhez vagy a filmhez. Én is úgy tudom, hogy jó esetben is egy közepes könyv. Bár azt nem, hogy kiadták magyarul.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4999 Dátum: 2013. November 22., 22:04:04 »
Talgaby, ezt olvastad?
http://moly.hu/konyvek/jeff-rovin-mortal-kombat
Ma belefutottam antikváriumban, de "látatlanban" nem mertem megvenni.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4998 Dátum: 2013. November 20., 08:32:28 »
A Unity-t én is olvastam, olyan jó volt magyar szöveget látni benne, még ha káromkodás is  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4997 Dátum: 2013. November 19., 21:22:21 »
A Valiant kiadó Unity című képregényében a csapat Romániában tevékenykedik. Egyikük egy valós idejű fordítógépet használ, amit maga tervezett, és román-angol fordításra van beállítva. Így persze hősünk nem érti, amikor az őt kiszolgáló pincérlány magyar nyelven káromkodik a modora miatt. Szemben a Marvel ilyen irányú, korábbi próbálkozásaival a magyar szöveg ezúttal helyesen van írva, csak az angol nyelvű magyarázó fordítás sántít egy kicsit.  :)

Jah, egyébként 9 éve regisztráltam, és most végre leesett, hogy mit jelent ennek a topicnak a címe.  :badteeth:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4996 Dátum: 2013. November 17., 10:48:54 »
Batkid volt!  ;)

Azért ez már nem a Dévényi Tibi bácsi szintje!  ;D

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4995 Dátum: 2013. November 17., 09:54:39 »
Láttam, egyetértek.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4994 Dátum: 2013. November 16., 22:01:32 »
Nem tudom, hogy láttátok-e:  egy 5 éves leukémiás kisfiú egy napra Batman lehetet. Egész Frisco összefogott érte. Szomorkás, de aranyos

http://www.rtlklub.hu/hirek/kulfold/video/227773
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4993 Dátum: 2013. November 16., 19:49:14 »
1. Igen.
2. Nem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4992 Dátum: 2013. November 16., 19:05:22 »
az eredeti pókemberes klónsztorit honosították valamelyik honlapon? el tudom olvasni valahol?

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4991 Dátum: 2013. November 10., 15:08:58 »
Helló

Tud valaki segíteni abban hogy hol találhatok egy rajzolót aki le tudná rajzolni a képregényemet,vagy el tudna látni tanácsokkal hogy egyedül meg tudjam csinálni?

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4990 Dátum: 2013. November 07., 04:51:33 »
Még 12 napig meg lehet venni PC-re (Steam-esként) a https://www.humblebundle.com/ oldalon nagyon olcsón a Batman: Arkham Asylum GOTY és a Batman: Arkham City GOTY játékokat tartalmazó csomagot. Az átlag ár jelenleg $4.64, de érdemes kicsit többet fizetni, így összesen 6 játékot kapsz.
Gondoltam hátha érdekel valakit.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4989 Dátum: 2013. November 05., 20:15:29 »
Szóljatok, ha már a fületeken folyik ki a Doctor Who :D (mondjuk ez az 50. évfordulós év ilyen)
Legújabb említésre méltó téma, a 10. Doctor féle sonic screwdrier távirányító. Mint távirányítót nem használnám (már ha lenne 100 dollárom rá) de mint kellék kiváló darab. Gyönyörű, "screen accurate" és sok hangeffekt van belerakva.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4988 Dátum: 2013. November 04., 19:16:01 »
Köszi a választ :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4987 Dátum: 2013. November 04., 18:52:43 »
Hello! Szerintetek kb mennyi idő alatt fogynak ki az omnibus kötetek a boltokból?
3-18 hónap. De általában számolhatsz egy évvel, eddig többnyire minden lenni szokott, hacsak nem becsülik nagyon durván alá az igényeket. (DC-nél például 2010 környékén alálőtték a HC-kat, fél év múlva a legtöbb helyen elfogyott egy csomó cím.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4986 Dátum: 2013. November 04., 18:49:59 »
Ó tényleg, a Girl in the fireplace is elég jó rész újaknak (szintén Moffat :D ) !

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4985 Dátum: 2013. November 04., 18:47:19 »
Hello! Szerintetek kb mennyi idő alatt fogynak ki az omnibus kötetek a boltokból?
 Tudom hogy nehéz belőni, függ a sorozat népszerüségétől is, de a tapasztalatok mit mutatnak átlagosan?