Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 543269 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4984 Dátum: 2013. November 04., 18:32:30 »
Nem konkrétan a sztori minősége miatt gondoltam. Hanem ha akkor új útitárs lett volna, jó kiinduló pont lehetett volna.
2x03 és 2x04  (School Reunion, The Girl in the Fireplace) már nagyon tetszett. Meg utána a dupla  Cyberman-es.

Idézet
Meg emlékszem, azt hittem, hogy a "bigger on the inside" dolog, az létező technológia :D )
Én gyerekkoromban a tv bemondókról hittem azt, hogy látnak a tv-ből. Nézték a nézőket. :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4983 Dátum: 2013. November 04., 17:54:36 »
2x01 szerintem nem túl erős sztori, olyan közepes.
Én életemben először a Peter Cushing féle amerikai verziót láttam, a második filmet, kb 20 percig bírtam, aztán el kellett kapcsolni, de így is rémálmaim voltak a dalekoktól :D (volt egy jelenet, amikor a vízből jön ki egy dalek, azt egy az egyben a Dalek invasion of Earthből vették át, na az nagyon megmaradt. Meg emlékszem, azt hittem, hogy a "bigger on the inside" dolog, az létező technológia :D )

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4982 Dátum: 2013. November 04., 17:34:36 »
Nekem az első amire emlékszem a The empty child/The Doctor Dances páros volt. Berántott. Gyerekkoromban valamelyik angol adón ment a Tom Baker éra, de ki emlékezett már rá (meg nem is értettem. Sótartók, meg egy nagy kalapos fazon hosszú sállal - kb. ennyi maradt meg. Meg persze a telefonfülke, ami elég furcsa volt). :) .
Jó belépési pont lehetett volna az újaknak a 2x01, ha nem maradt volna Rose az útitársa a Doctornak.
Silence in the library/Forest of the dead is tetszett nagyon - talán tényleg jó kezdőpont lehetne.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4981 Dátum: 2013. November 04., 11:53:07 »
Vicces video, főleg ahogy mindig kijavítják, hogy nem Doctor Who, hanem Doctor. :D
Persze összefoglalni 6 percben egy show-t elég nehéz, és egyértelmű, hogy nevetségesen hangzik. Szerintem ha valaki összeakarná foglalni nekem a breaking Bad-et 6 percben, az is ilyen hülyén hangzana.
VISZONT: amivel mindig vitatkozok, az az, hogy az új nézőknek a Blink-et ajánlják vagy a 2005ös Ecclestone évadot az elejétől.
A 2005ös évad még nagyon keresi a helyét és az első rész se a legjobb. A 2. és 3. rész mér sokkal jobb, nekem a 6., Dalek c. epizód volt ami megfogott teljesen (főleg, hogy már nagyon kíváncsi voltam, mi fán is terem ez a dalek dolog).
A Blink, egy zseniális epizód, vitán felül, az egyik, ha nem a legjobb. Viszont azért nem jó új nézőknek, mert az egy Doctor light epizód, a főszereplő egy hétköznapi nő (akit amúgy Carey Mulligan játszik  :brow: ) a Doctor keveset szerepel benne.
Szerény véleményem szerint a Silence in the library/Forest of the dead kétrészes epizód ami a legjobb az új nézőknek, vagy Matt Smith első része, az Eleventh hour.
Az Eleventh hour azért mert új Doctor, új stáb, minden új, kiváló bemelegítés, nagyszerű sztori.
A Silence in the libraryben meg megvan minden amitől menő a show. David Tennant, fasza B horror koncept, kreatív mellékszál és egy igazán epikus és emócionális befejezés (ezt is és az Eleventh hourt is Moffat írta amúgy).

Idézet
Én néztem, amíg Christopher Eccleston volt a Doktor, de azokból a részekből is csak az "idő sárkányok", a "gázálarcos járvány" és a "púfok ufók" maradtak meg.
a pufók ufók, azaz world war 3-aliens in london, borzalmas, de perverz mód azért egész szórakoztató, az idősárkányos elég jó (Father's day, Paul cornell írta amúgy), a gázálarcos meg (The empty child/The Doctor Dances) az első Moffat által írt sztori és NAGYON jó és super creepy!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4980 Dátum: 2013. November 04., 11:33:03 »
Én néztem, amíg Christopher Eccleston volt a Doktor, de azokból a részekből is csak az "idő sárkányok", a "gázálarcos járvány" és a "púfok ufók" maradtak meg.


Note: a videóban szereplő csajszi annyira aranyos! :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4979 Dátum: 2013. November 03., 21:56:44 »
hajrá-hajrá! Ints búcsút az életednek :D

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4978 Dátum: 2013. November 03., 21:42:15 »
Ki, vagy mi lennél a Doctor Who univerzumban teszt :D Annyira nem vagyok oda a mókás tesztekért, de mivel ez Doctor Who-s, tettem vele egy próbát és jót derültem rajta, hogy adipose lennék :D
http://www.bbcamerica.com/doctor-who/extras/who-or-what-in-the-whoniverse-would-you-be/

Adipose...hát legalább cuki! ;D Nagyon fontolgatom már, hogy belevágok a Who-ba. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4977 Dátum: 2013. November 03., 17:51:07 »
Srácok, szavazzatok párom képére! Előre is köszönöm és tengermély hála!
https://facebook.antavo.com/DKb/C/m/?oid=Nv

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4976 Dátum: 2013. November 01., 21:57:42 »
Idézet
fura, a technophile nem egy Doctor Who faj  :headscratch:

Tippre: szerintem sem. A fajnév a nagybetűs, első sor volt, amit nem másolt be. Az a technophile inkább érdeklődési kör lehet.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4975 Dátum: 2013. November 01., 21:25:05 »
fura, a technophile nem egy Doctor Who faj  :headscratch:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4974 Dátum: 2013. November 01., 20:47:36 »
Nekem a Dalek jött ki... pedig nem is az Exterminate-t választottam, az egyik kérdésnél.  :D

Idézet
You have a notorious sense of self-preservation. But hey, without it you couldn't have built yourself up to where you are today! You're extremely proud of who you are, and you retain a strong connection with your roots. You follow your instincts - which, well, tend to be outright aggressive. Pity those souls who dare stand in your way, for you will get your revenge!

Ya know, seriously, you might want to cool it with the EXTERMINATE-ing every once in a while!

Betudom a gyenge angolomnak.  :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4973 Dátum: 2013. November 01., 20:39:58 »
Idézet
You are a technophile - so much so that you may feel more comfortable around computers than people. Since you were a little kid you've been fascinated by the way things work. You approach problems in a logical, pragmatic way and value the pursuit of knowledge above all else.

Beware - Be sure to get outdoors and take a walk in the sunshine once in a while - you don't want forget what it feels like to be human... RIGHT?
Heh… :D Lehet, néznem kéne ezt a sorozatot?
Amúgy is, a napfény káros a bőrre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4972 Dátum: 2013. November 01., 20:20:39 »
Ki, vagy mi lennél a Doctor Who univerzumban teszt :D Annyira nem vagyok oda a mókás tesztekért, de mivel ez Doctor Who-s, tettem vele egy próbát és jót derültem rajta, hogy adipose lennék :D
http://www.bbcamerica.com/doctor-who/extras/who-or-what-in-the-whoniverse-would-you-be/

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4971 Dátum: 2013. Október 30., 09:57:20 »
Ja hát igen az alkotóktól is függ.
Köszi a választ.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4970 Dátum: 2013. Október 29., 22:29:03 »
az attól is függ, hogy mit, mert egy Claremont vagy Busiek féléből max 2-3at, de egy Bendis/Johns féléből 6-7-et is akár. Amúgy átlag 2-3 órát szánok képregényolvasásra egy nap (kivéve szerdát, akkor inkább 4-et).
De ez csak a papíron olvasottra vonatkozik. Volt, hogy nem volt semmi dolgom és még gépen több mindent olvastam, egy nap 20-30-at olyankor simán elolvastam (pl Invincible-ből, de a Fear agentet is egy nap alatt olvastam el anno)

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4969 Dátum: 2013. Október 29., 18:47:33 »
Hello

Egy átlagos nap Ti mennyi képregényt olvastok kb?  (Füzetbe mérve mondjuk)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4968 Dátum: 2013. Október 28., 10:36:36 »
ha jól tudom, akkor nem. Ebben van egy prose novel is.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4967 Dátum: 2013. Október 28., 09:25:37 »
Ez a Criminal Macabre HC ugyanazokat a sztorikat gyűjti egybe mint az omnibus kiadások csak HC-ban? 
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4966 Dátum: 2013. Október 27., 11:57:52 »
Na megvolt az angliai kiruccanásom. Sajnos a tavalyi Brighton-i nyaraláshoz képest nem volt annyira gyümölcsöző (akkor nagyon jó áron szereztem egy rakat second hand vagy csak érthetetlen módon leárazott, zsír új kötetet). De azért idén is sikerült két képregényboltból (Southend és Ipswich), egy könyvesboltból és egy W H Smithből (az olyasmi mint a Barnes and nobles csak angliában) összeszednem ezeket. Sajnos anglia nem a legolcsóbb hely képregényvásárlás szempontjából (már ha boltban akarod venni). A sonic screwdriver egy Argosból van.:

« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27., 14:08:38 írta Balakin »

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4965 Dátum: 2013. Október 19., 19:14:19 »
Én nagyon szívesen átállnék teljesen digitális olvasásra, de az árak annyi nincsenek arányban a tartalommal, hogy hihetetlen. Ha már 3-4 dolcsit elkérnek egy számért, akkor már inkább megveszem a tpb-t amikor megjelenik és akkor még valamit ki is tudok tenni a polcra. Plusz ugye a pl. a Comixology nem is kapod meg a tartalmat.
Viszont ugye az Image-től most már le is lehet tölteni a cbr. fájlt. Már szeptember óta így megy náluk, nem tudom hogy végül sikeres volt e a váltás, vagy hogy mi lett azóta az eladásokkal, de ez már jó irány. Ha az árak is lejjebb mennének az jobb lenne, de mint ahogy azt a másik topicban is írtátok, az lehet hogy beborítaná a normál füzetes eladásokat is.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4964 Dátum: 2013. Október 19., 19:02:53 »
Idézet
a füzetek legalább 40%-a garantáltan ment utána a zúzdába, elvégre akkor még jobban tettek a környezetre és az újrahasznosításra, meg hát papír is volt dögivel
ezzel mondjuk nem számoltam

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4963 Dátum: 2013. Október 19., 18:03:02 »
2. ne csak a képregényboltok áruljanak képregényt.
Az öngyilkosság. Rengeteg idősebb rajongó és alkotó sírja vissza, amikor még lehetett az USA-ban a zöldségesnél/áruházakban/trafikokban venni képregényeket, de az ország méretéből fakadóan azt tényleg csak a hetvenes évekig lehetett megcsinálni, amikor nem volt pánik abból, hogy a füzetek legalább 40%-a garantáltan ment utána a zúzdába, elvégre akkor még jobban tettek a környezetre és az újrahasznosításra, meg hát papír is volt dögivel.
Manapság meg, amikor neten azt rendelsz, amit akarsz, ez még kisebb gond. Az Archie egy-két füzete volt jó darabig újságos forgalomban is, ami aztán leszűkült a Wal-Martra (nos… hírlapárusokhoz képest szűkült le, a Wal-Mart ugye attól még rendelkezik párcsilliárd bolttal), de talán már onnan is kivonták, mert nem érte meg. Ezért is az a legerősebb vélemény jelenleg az iparágon kívülről, hogy a digitális terjesztés lehet a következő logikus irány.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4962 Dátum: 2013. Október 19., 16:52:01 »
Szerintem ami segíthetne, hogy növeljék az olvasótábort, az
1. csináljanak olcsóbb kiadványt, ne artbook-ként kezeljék a képregényt, hanem könyvként, amit bebasz az ember a táskájába, aztán előveszi a buszon olvasni (ez vonatkozik a kötetekre meg az issuekra is), mert sokan bizony azért se vesznek képregényt, mert 30 dollár egy kötet, aztán egy óra alatt elolvasod.
És szerintem erre az olcsó digitális kiadványok se feltétlen megoldás, mert az miközben böködöd a telefonod nem  fog veled szembejönni a képregény, mitn ahogy egy újságosnál/vegyesboltban jönne. És itt jön a második pont
2. ne csak a képregényboltok áruljanak képregényt.

Persze ezek csak naív ötletek, nincsen ezekre üzlet tervem, ezt az alapján mondom, hogy kb ez votl a helyzet még a 90es évekig (olcsó volt és sok helyen be lehetett szerezni)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4961 Dátum: 2013. Október 19., 16:33:24 »
Igen közben én is figyelem a másik topicban történteket, ami egyébként marhára érdekes. De mint mondtam is, én csak egy mezei olvasó vagyok, mindennap bújom a képregényes híreket meg az újdonságokat, de a dolgok hátterébe ennyire nem látok bele.
Kirkmant meg csak azért hoztam szóba, mert ő jutott elsőnek eszembe, olyan szempontból, hogy felemelte a szavát a jelenlegi helyzet ellen  :rolleyes:, (vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak). De más alkotók is, mint pl a Eric Powel is kritizálta már a két nagy kiadót. Őket tartja felelősnek, azért hogy kevés ember olvas képregényeket, meg hogy az átlag képregény olvasó egyre idősebb korosztályból kerül elő. De említhetném, Paul Pope-ot is, aki azt állítja hogy a DC egyszer azt mondta neki, hogy a DC 45 éves embereknek csinál képregényeket jelenleg. (Egyébként az a bullshit ami a DC táján jelenleg megy az egy vicc, és ez számomra elég szomorú DC fanboyként.)
Szóval az indie alkotók egy része, nagyon is felelősnek tartja a két nagy kiadót a mai helyzet kialakulásáért. Legalább is nekem ez jön le.
Persze, az olvasóknak is felelőssége, hiszen ha nem adnak esély új sorozatoknak, akkor ne is várjanak változást, de szerintem pl. az Image képregényeinek egy jó része el sem jut egy esetleges nagyobb olvasóbázishoz. Pl. nagyon mennek most a könyvpiacon a különböző urban fantasy sorozatok, meg a különböző young-adult disztópikus regények. Ennek ellenére nem látni azt, hogy tömegek ugranának rá mondjuk a Fablesra (jó tudom hogy az Vertigo, de értitek a lényeget) vagy hasonló sorozatokra.

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4960 Dátum: 2013. Október 19., 16:03:02 »
Nagyon meglepődtem amúgy, amikor azt olvastam neten, hogy Amerikában, mindössze kb. 2500 képregénybolt van, és máshol nem is nagyon lehet beszerezni a füzeteket.
De, be lehet, csak kevesen választanak más útvonalat. Pár nagyobb online boltnak vannak helybéli lerakatai, illetve számos kiadónál lehet közvetlen előfizetni. Ezért nem tudjuk például valójában a két nagy pontos eladásait, mert a Diamondot megkerülve is rengeteg füzetet értékesítenek, ami csak az éves üzleti mérlegben jelenik meg bevételként.
Idézet
Amcsi könyvesboltokban meg nem tudom lehet e kapni köteteket a Sandman, Watchmen meg a hasonló híresebb képregényeken túl.
Mindent lehet kapni, és egy ideje jóval nagyobb forgalmat bonyolítanak le a könyvesboltok belőlük, mint a Diamond.
Idézet
Plusz, én egyetértek pl. Robert Kirkmannel abban, hogy a jelenlegi helyzetért a DC és a Marvel felelős annyiban, hogy a szuperhős cuccaikon túl alig van más címük, illetve ami van az nincs annyira reklámozva mint a szuperhősös sorozataik.
Ezt mondjuk azért némi fenntartással kezelném, mert Kirkman azért megjárta a Marvelt, csak éppenséggel alig írt valami épkézláb sorozatot, és ezért nem is tartották meg egy címen se sokáig. Amit meg végigvitt, a Irredeemable Ant-Man, tényleg nem kapott nagy hírverést, de mondjuk az egész összesen egy valamiből állt: a főszereplő egy tenyérbemászó f*kalap, és nekünk nagyon érezni kell, hogy mennyire ellenszenves. Plusz ugye Kirkman az, az Image-nél nagyon régóta próbál egy saját szuperhősös univerzumot létrehozni, csak az igazából a kritikusokon és egy roppant lelkes és elkötelezett rajongói rétegen kívül ez senkit sem érdekel. Szóval nála azért vastagon ott lehet, hogy savanyú a szőlő.
Plusz a Marvel és a DC részéről nem tudom, mit kéne elvárnunk, amikor ők ebből élnek. Nem azért kell lennie egy épkézláb Pókember-sorozatnak, mert csak ennyire képesek, hanem mert Pókember egy évente több milliárd dollárt termelő franchise, akinél muszáj, hogy a kiinduló médium fennmaradjon, különben idővel egy üres kabalává válik, ami jelentősen veszít az értékéből.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4959 Dátum: 2013. Október 19., 15:30:42 »
egy másik topicban pont ez tárgyalódik, hogy mi lesz az amerikai piaccal így.
Személyes véleményem szerint se jó, hogy nem lehet ezeket több helyen kapni, de azért nem kell mindent a kiadókra kenni, mert az egyszeri vásárlónak is a betmen kell mert az a menő, le se szarják, hogy az Image cuccok mondjuk jobbak mert az nem a betmen.
Amúgy könyvesboltokban is lehet kapni sokmindent (angliában voltam még csak, de ott is volt elég sok kötet könyvesboltban) ileltve ugye ott az amazon is (ami kb feleannyiba kerül mintha boltban vennéd).

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4958 Dátum: 2013. Október 19., 14:57:04 »
Végül is nem szemétség, teljes mértékben igazad van. Én még azért szemezgetek a magyar megjelenésekkel ha olyan, (nem mintha olyan sok lenne belőle), pl. Kingpin által kiadott Daredevilt lehet hogy bepróbálom, és bízom benne hogy végig ki tudják adni.
Viszont azt hozzá kell tenni, hogy egy két magyar kiadó önmagának is megnehezítette a helyzetét, pl. a Képes kiadta az egyik legrosszabb Batman történetet (Hush visszatér) amiben én nem sok logikát látok. Ugyanígy a Setét Torony képregények is a Carthapilustól alapból halálra voltak ítélve függetlenül Stephen King nevétől.

Más téma, de mondjuk tudva azt, hogy Amerikában is elég nehéz helyzetben vannak a képregények, nem csoda egyébként, hogy nálunk, még rosszabb a helyzet. Nagyon meglepődtem amúgy, amikor azt olvastam neten, hogy Amerikában, mindössze kb. 2500 képregénybolt van, és máshol nem is nagyon lehet beszerezni a füzeteket. Amcsi könyvesboltokban meg nem tudom lehet e kapni köteteket a Sandman, Watchmen meg a hasonló híresebb képregényeken túl.
Plusz, én egyetértek pl. Robert Kirkmannel abban, hogy a jelenlegi helyzetért a DC és a Marvel felelős annyiban, hogy a szuperhős cuccaikon túl alig van más címük, illetve ami van az nincs annyira reklámozva mint a szuperhősös sorozataik.  Ezért én egyre jobban húzok a különböző indie címek felé, és az újdonság varázsa csak még vonzóbbá teszi pl. az Image vagy a Valiant új sorozatait.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4957 Dátum: 2013. Október 19., 14:32:55 »
Szerintem a magyar képregény megjelenéseknek egy olyan bummra van szüksége, ami legalább meg 5szörözi az eladásokat és azzal, hogy minden szir-szart megveszünk csak, hogy támogassuk, maximum fenntartjuk, de előre nem visszük a dolgot.
Én speciel semmi magyart nem veszek, mert nem szeretem a fordításokat (és inkább veszek hc-ket mint egy sima tpb-t). Ha egy sztori érdekel, akkor meg nem fogok várni a magyar kiadásra (mivel ugye itt már lefutott sztorikról beszélünk, vagy olyanokról amik 9-10 volume-al a magyar kiadás előtt járnak), inkább beszerzem az egészet angolul (főleg, hogy a sorozatok rendszerint megszakadnak, mint Sandman, Hellboy).
Bűntudatból vásárolni ugyan olyan rossz szerintem, mint csak azért megvenni valamit, hogy teljes legyen a sorozat, hiába nem is érdekel már a sztori, vagy tudod, hogy borzalmas, de azért veszed, mert már megvan az eddigi 10 kötet.
Nem akarok szemétnek hangzani, én szeretném ha lenne itthon kereslet és megjelenne sok minden, de nem fogok bűntudatot érezni, hogy nem vásárolok magyar kiadást, mert a saját pénzemet arra költöm amire szeretném (azaz, az angol kiadásra).

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4956 Dátum: 2013. Október 19., 14:22:13 »
Skacok, nemrégiben olvastam egy cikket a magyar képregény eladásról, a magyar helyzetről. Ugye ezzel kapcsolatban nem kell senkit beavatnom,hogy a jelenlegi helyzet sajnos nem túl jó magyar képregénykiadás terén.
A képes már nem jelentet meg DC-s képregényeket, egyedül még a Kingpin tartja magát. Nemsoká jönnek egy Daredevil tpb-vel , és ugye kiadtak sok Bosszú Angyalai történetet stb. Ez elgondolkoztatott, mert a polcomon ott figyel jó pár angol nyelvű tbp a DC-től, Marveltől és pár indie kiadótól is. Persze vannak magyar nyelvű köteteim is, de most már több angol nyelvű kötetem van.
Képregényrajongónak tartom magam, bár csak 4 éve kezdődött a rajongás, de azóta rengeteg minden elolvastam már és amennyire a pénzem engedi, sok képregényt meg is vásárolok. Szeretném támogatni az itthoni kiadókat is, de csak azért mert valamit kiadnak magyarul itthon, és mert képregény még nem biztos hogy megveszem. Mert más érdekel, vagy mert nincs olyan sok lóvém, hogy mindent megtudjak venni. Vagy éppen csak máshoz van kedvem és inkább azt veszem meg. Például tegnap megrendeltem Francesco-Francavilla The Black Beetle című történetét, mert bookdepon le volt értékelve és egy 150 oldalas HC 3200 forintért rablás. Valamilyen szinten viszont bűntudatom van emiatt, hiszen ebből a pénzből inkább támogathatnám az itthoni kiadókat is.
Pontos számokat nem tudok, azzal kapcsolatban, hogy hány képregényolvasó van itthon Magyarországon, de  tuti több min amennyi meg is vásárolja a magyarul kiadott képregényeket.
Nektek mi a véleményetek erről? Mennyi pénzt költetek magyar illetve eredeti nyelvű kötetekre?
És megvesztek e olyan köteteket magyarul aminek esetleg nem vagytok rajongója, de megveszitek csak azért mert gyűjtitek a magyar megjelenéseket vagy csak támogatni akarjátok a magyar kiadást.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4955 Dátum: 2013. Október 12., 20:45:22 »
Valaki biztos...  :badteeth: