Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 540642 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4924 Dátum: 2013. Szeptember 24., 20:58:57 »
többé-kevésbé nitrónál van fenn ; vagy a cotán (F4  -  ez a kettő melyik honlap? és köszi a segítséget. annyit mondjatok már meg, hogy a fumax annak idején kiadott egy különítmény kötetet, és elvileg kéne lennie folytatásnak (legalábbis a végén még ígértek neki.) azzal van valami?
a végtelen keszttyűt megtaláltam a chronopolison. és Nitro oldalát is. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4923 Dátum: 2013. Szeptember 24., 17:34:01 »
A Galaktikus Vihar hadművelet meg itt és a Chronopolison található.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4922 Dátum: 2013. Szeptember 24., 17:29:47 »
Az Onslaught Végítélet néven futott, és többé-kevésbé nitrónál van fenn. Pár csatlakozó rész el lett szórva itt-ott, többek közt nálunk (Bosszú Angyalai) vagy a cotán (F4). Ultimátum természetesen a NewGenen. Végtelen kesztyű meg egy ideje sehol, mióta az egyszer-ki-akarom-adni listára került a Kingpinnél úgy hat éve.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4921 Dátum: 2013. Szeptember 24., 17:19:43 »
az Onslaught történet füzeteit hol tudom megszerezni/elolvasni. honosította/fordította valaki? esetleg, ha egy listát kapok a füzetekről, melyekben megjelent a történet, és hogy ezek a füzetek hol vannak (hálozsák/x-fanzine, stb) azt nagyon megköszönném. mondjuk más ilyen nagy történetek is érdekelnek, amik nem jelentek meg magyarul (merthogy a mutánsmészárlás, az inferno igen, még régen) de mondjuk a végtelen kesztyű történet is érdekelne. vagy a régebben már emlegetett ultimátum is, bár mondtátok, hogy logikátlan, de érdekel.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4920 Dátum: 2013. Szeptember 23., 20:34:35 »
Üdv, nekem megvan a Essential  , Iron man  ami a Tales of Suspense  39#-72# számáig történteteket tartalmazza .És elég jó fekete-fehérben is.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4919 Dátum: 2013. Szeptember 23., 12:20:01 »
Igen, a Lives a 3. omnibus. Ahonnan már jelentősen visszaesett a színvonal :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4918 Dátum: 2013. Szeptember 23., 12:08:36 »
A death of c.a. utan milyen a sorozat? en csak addig Olvastam
Amíg Bucky van, addig a közepes és nagyon jó között ingázik, Steve visszatérésétől kezdve meredeken zuhan.
Ha már korai X-Men történelem: a 2008 és 2010 között megjelent X-Men Origins számokra érdemes időt szánni?
Igen meg nem. Sokuknak fura a hangulata, olyan… jenkinses, jobb szó híján. Akadnak köztük jók és marha gyengék is. Amúgy annyira sok vizet nem bolygattak. Bár most lehet, hogy keverem neked a Mythosszal.
Ha igazi hipster akarsz lenni, leszeded valahonnan a jó minőségi szkeneket, s ellátogatsz egy könyvkötőhöz, megbeszéled vele, milyen formátumok lehetségesek, a nyomtatást pedig megfelelő instrukciók mellett rábízod egy fénymásolószalonra.
Sokat nem ér vele. A mostani HD szkennek, ha 300 dpi-sek, A5-ösben még kinéznek valahogy, de füzet, pláne könyvméretben iszonyatosan látszik, hogy ez valami bootleg fénymásolt valami. Az eredeti füzetek digitális változatai még a HD-nél is minimum kétszer nagyobbak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4917 Dátum: 2013. Szeptember 23., 12:02:49 »
A kinyomtatás-beköttetés nem macerás picit? Mivel úgy kéne kinyomtatni az oldalakat, hogy ne legyen "gutter loss" köttetésnél. Amúgy véletlen se akarom megütni a bokám ilyesmi miatt, meg szívesen adok ki pénzt az eredeti cuccokért (persze nem akármennyit). Olyan furcsa érzés lenne a polcomra nézni, hogy "igen ez itt az eredeti omnibus gyüjteményem, ez meg az illegális polc" :D

A képfájlok sablonra helyezése haladó szintű művelet valamennyi kiadványszerkesztő programnál, kis gyakorlással te is meg tudod csinálni, aztán csak a PDF-et adod le a szalonban/nyomdánál.

Ha a kérdéses szalon/nyomda nem utasítja vissza az oldalak kinyomtatását, bekötteted őket, s nem teszel kísérletet arra, hogy kereskedelmi forgalomba hozd viszonteladónál (legyen az bármilyen bolt, antikvárium), akkor elméletben nem vagy felelősségre vonható semmiért, s az így készült példány sem tekinthető feltétlenül illegálisnak. Ezzel az erővel az egyetemi tanáraim felének börtönben kellene hogy csücsülnie, mivel a saját akadémiai (szakfolyóiratokban és tanulmánykötetekben közölt) publikációikat is kivonatolva értékesítették különböző jegyzetboltok révén.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4916 Dátum: 2013. Szeptember 23., 12:00:56 »
A death of c.a. utan milyen a sorozat? en csak addig Olvastam

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4915 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:50:49 »
Brubaker Capből én csak a Cap Lives omniról tudok, hogy kapható még, de annál úgy döntöttem, jobban kijövök az ultimate collectionökkel.
A kinyomtatás-beköttetés nem macerás picit? Mivel úgy kéne kinyomtatni az oldalakat, hogy ne legyen "gutter loss" köttetésnél. Amúgy véletlen se akarom megütni a bokám ilyesmi miatt, meg szívesen adok ki pénzt az eredeti cuccokért (persze nem akármennyit). Olyan furcsa érzés lenne a polcomra nézni, hogy "igen ez itt az eredeti omnibus gyüjteményem, ez meg az illegális polc" :D

Amúgy ha valaki tud spanyolul az igen csak jól járhat, nagyon jó cuccokat csinálnak, amik angolul meg se jelentek (Absolute Ex machina pl)

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4914 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:45:14 »
Sőt Brubaker DD Omnibusa sincs már, ahogy a Cap Am-ből sincs már pl a 2.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4913 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:43:55 »
Sajna a Marvel valamiért nem nyomja újra ezeket az out of print omnikat és inkább kihozza darabokban, tpb-kben (Iron fist, Thor, Alias, Bendis DD...bár ez utóbbi kettőből már a vol 1 tpb-k is elfogytak). De legalább a Frank Miller DD omniból lesz újranyomás.

Ha igazi hipster akarsz lenni, leszeded valahonnan a jó minőségi szkeneket, s ellátogatsz egy könyvkötőhöz, megbeszéled vele, milyen formátumok lehetségesek, a nyomtatást pedig megfelelő instrukciók mellett rábízod egy fénymásolószalonra. Magyarhonban ennek azt hiszem nincsenek is nagyon jogi akadályai (gyakorlatilag ezért van lassan 50%-os artisjus adó az adathordozókon), főleg ha beköttetsz egy címlapot is, amin szerepel, hogy "nem kereskedelmi forgalomba szánt kiadvány" vagy valami ilyesmi.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4912 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:32:17 »
Idézet
Őőő, nincs meg, május óta előfizető vagyok a Marvel Digital Comics Unlimited szolgáltatáson
Valahogy sejtettem :D
Sajna a Marvel valamiért nem nyomja újra ezeket az out of print omnikat és inkább kihozza darabokban, tpb-kben (Iron fist, Thor, Alias, Bendis DD...bár ez utóbbi kettőből már a vol 1 tpb-k is elfogytak). De legalább a Frank Miller DD omniból lesz újranyomás.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4911 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:28:52 »
Idézet
megígértem magamnak, hogy végre befejezem a Simonson Omnibus-t
ennyire nem tetszik? ÉS megvan neked fizikai formában? Eladod? :D :D :D De komolyan!  :cool:

Őőő, nincs meg, május óta előfizető vagyok a Marvel Digital Comics Unlimited szolgáltatáson, ezért van lehetőségem most ennyi Marvel képregényt gyűrni. A Simonson run teljes terjedelmében megtalálható a MDCU-n, s van is olyan tabletem, ami elbírja az egyébként meglehetősen gyengén kivitelezett és optimalizált android alkalmazást.

talgaby: Ezek szerint tévedtem. Mentségemre legyen mondva, még sem a First Class-t, sem pedig a klasszikus számokat nem olvastam, redditen írta nekem egy ürge, hogy a First Class feldolgozás, nem pedig eredeti sztorik a csapat kezdeti időszakából. Úgy tűnik, félrevezetett.  :headscratch:

Ha már korai X-Men történelem: a 2008 és 2010 között megjelent X-Men Origins számokra érdemes időt szánni? Ez a "sorozat" 11 különkiadás terjedelmű képregényszámot ölel fel, sorrendben: Colossus, Jean Grey, Beast, Sabretooth, Wolverine, Gambit, Iceman, Cyclops, Nightcrawler, Emma Frost, Deadpool


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4910 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:08:46 »
És tényleg van hatos és hetes is! És persze pont akkor, amikor már nincs állásom, hogy legyen pénzem megvenni… :-\
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4909 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:07:19 »
Majd kitalalom melyik essential legyen. Punisherbol a max sorozatot tervezem elkezdeni  jo ideje, arrol hallottam a legtobb pozitivumot.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4908 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:06:03 »
Idézet
megígértem magamnak, hogy végre befejezem a Simonson Omnibus-t
ennyire nem tetszik? ÉS megvan neked fizikai formában? Eladod? :D :D :D De komolyan!  :cool:
Idézet
Aprócska hátránya, hogy a hatos kötet megvásárolhatatlan
bookdepo-n van, már ha ugyanerről beszélünk:
http://www.bookdepository.com/Essential-X-Men%3A-Vol-6-Walter-Simonson/9780785117278

Az első kötet out of print, és gondolom az is marad, mivel most jött ki az Uncanny omnibusból az új print. Én a 2estől kezdtem és bár eléggé bele a közepébe a sztori, de sokszor van recap, szóval nem leszel elveszve. Ja és az Uncanny v2 omnibusból is lesz új print, szóval ehet az Essential vol 2-3 se lesz már sokági kapható?
A Lee éra tényleg sem ajánlott. Amúgy annak az eseményeiről is van recap az egyik későbbi, Claremontos számban.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4907 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:02:25 »
Mivel azokat a First Classeket fordítottam, így megnyugtatlak, az nem feldolgozás. Igazából azok a sztorik jó esetben a régi történetek között játszódnak, de inkább tűnnek az Adventures univerzum részének. Kegyetlen jó széria volt mindegyik First Class (kivéve a Weapon X-et), de akármennyire is próbáltak úgy tenni, mintha a 616 része lenne, nagyon kilógtak.
A régi X-sorozat gyengeségét szerintem jobban mutatja, hogy egy idő után igazából megszüntették, mert egy időben az új számok valójában a sorozat teljes újraközlését takarták, nulla új tartalommal. De Lee borzalmas volt amúgy is a csapatcímeken, még akkor is, ha nem ő írta őket, csak a dialógusokat. Az F4-et leszámítva egyetlen olyan csapatcím se volt akkoriban, ami minimálisan értékelhető lett volna, mintha Lee minden többszereplős kreativitását abba ölte volna (vagy csak mert könnyen a munkatársaira ismert Kirby figuráiban).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4906 Dátum: 2013. Szeptember 23., 09:44:05 »
Meg a Punisher essential kotetei keltettek fel a figyelmemet arrol mik a tapasztalatok?

Én csak annyit tudok, hogy ahány Punisher ajánlót láttam, a legkorábbi tételek a listán mindig Chuck Dixon run-jához tartoztak (War Journal és War Zone), ami kissé ironikus, mivel Dixon az Essential 4. kötetébe gyűjtött számokkal debütált a Kingdom Come megjelenése után, mégis ez a legrosszabbra értékelt a négy Essential kötet közül a goodreads-en és az amazonon egyaránt.

A magam részéről én inkább Garth Ennis-re, illetve a Civil War idejére időzített 616-os relaunch utáni Punisherre koncentrálok majd, amint végeztem az AvX-szel. Még csak a Chaos War-nál tartok, úgyhogy van egy olyan érzésem, hogy a Marvel maratonom fel fogja emészteni az októbert is. Pedig mindjárt itt a Thor: The Dark World, s megígértem magamnak, hogy végre befejezem a Simonson Omnibus-t  :-\

talgaby: Sajnos én is azt hallottam, hogy az X-Men borzalmas volt mindaddig, amíg Claremont színre nem lépett. Olyannyira, hogy az Essential Classic második kötetének meglehetősen hideg fogadtatása láttán a kiadó modernebb tálalásban feldolgozta mind a klasszikus, mind pedig az utólag már Uncanny előtaggal ismert sorozat első történeteit: ez a First Class sorozat, ami 28 szám és további 3 különkiadás (nem számolva a Wolverine First Class spinoffot) terjedelmében dolgoz fel körülbelül 120 klasszikus X-Men számot.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 23., 09:59:12 írta Ideniel »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4905 Dátum: 2013. Szeptember 23., 08:43:23 »
X-es Essentialöknél két reális kezdési pont van. Az egyik a mindenki által használt, a sima Essential X-Men, ami kicsivel a századik szám előtt, a Claremont-érától indul és megy a kilencvenes évek elejéig. Aprócska hátránya, hogy a hatos kötet megvásárolhatatlan, én ötven dollár alatt nem láttam használtat. Ami idegesítő. Nagyon.
Ennél amúgy az az aranyos, hogy menet közben belefoghatsz az X-Factor Essentialökbe, mert a két sorozat elkezd nagyon egymás mellett futni.

A másik az Essential Classic X-Men, ami a legelejétől, az X-Men v1 #1-től indul. Apró hátránya, hogy Lee írta, és korához képest is kegyetlenül rossz. Mármint nagyon rossz. Félelmetesen. De onnan indult.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4904 Dátum: 2013. Szeptember 23., 08:22:55 »
Koszi, es az x-men essentialokat hol erdemes elkezdeni ugy h meg kb semmit se olvastam az xektol?
Meg a Punisher essential kotetei keltettek fel a figyelmemet arrol mik a tapasztalatok?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4903 Dátum: 2013. Szeptember 23., 05:35:58 »
Savage Wolverine első számába belenéztem de nem tűnt túl érdekfeszítőnek, a kritikák se méltatták nagyon azt hiszem.

A Savage Wolverine mindössze azért lehet érdekes, mert a Marvel A-listás rajzolókat állít rá egy-egy arc-ra (előbb Frank Cho, most meg Joe Madureira), illetve félhivatalosan ez a Wolverine team-up képregény, de csak ha elég tágan értelmezed a team-up fogalmát (Shanna, Amadeus Cho, Man-Thing, Hulk, Elektra, Spider-Man). A Cornell-féle ongoing viszont ha nem is kimagasló, azért egész jó kritikákat kap, az első három szám alapján nekem teljesen korrektnek tűnt.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4902 Dátum: 2013. Szeptember 22., 22:43:47 »
Egyet értek talgabyval. Plussz, bár ez nem művészeti szempont, de sokan panaszkodnak az omnibusokra, ileltve vastagabb hc-kre, tpb-kre, hogy nehéz, kényelmetlen olvasni. Na ezeket pillekönnyű papírra nyomják, nem igényel erőfeszítést az 5-600 oldal egyensúlyozása.
Savage Wolverine első számába belenéztem de nem tűnt túl érdekfeszítőnek, a kritikák se méltatták nagyon azt hiszem.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4901 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:40:54 »
Igazából jobb. Egészen a Silvestri—Lee időszakig, amikor kezdtek áttérni a nem négyszínnyomásos technikákra, sokkal jobban dominált a rajzoló-kihúzó az X-eken. Még a DC ötvenes évekbeli füzetei is jobbak ff-ben, pedig azok tényleg nagyon sokszor próbáltak a rikító színösszállításra alapozni. Egyedül Kirbynél lehetnek fontosak a színek a régi rajzolók közül, mert ő tényleg eleve úgy tervezte el a rajzait.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4900 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:27:25 »
Essential kotetekhez meg nem volt szerencsem. Nem furcsa fekete feheren?

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4899 Dátum: 2013. Szeptember 22., 21:14:50 »
Az Old man Logan mar megvolt az telleg hatalmas. Amugy ha mar igy szoba jott a most futo Wolverine miyen? Es a Savage ?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4898 Dátum: 2013. Szeptember 22., 18:53:36 »
Jajj Wolverineből viszont az Old man Logant ki ne hagyd! Illetve Kyle és Yost X-force-át is sokan szeretik, ahhoz még nem volt szerencsém de mindenképp tervben van.
Egyébként ha nem bánod, hogy fekete-fehér, az Essential köteteket kifejezetten ajánlom, mert ezeket a régebbi sztorikat, amik tele vannak szöveggel én már akkor is nehezen olvastam monitoron amikor amúgy minden mást digitálisan fogyasztottam. És elég olcsó kiadások (500 oldal felettiek és kb 4 ezer forint egy...reklám vége :D )

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4897 Dátum: 2013. Szeptember 22., 16:59:29 »
Nálam a Gifted nagy kedvenc.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4896 Dátum: 2013. Szeptember 22., 16:49:01 »
12. Age of Apocalypse (a másik nagy kedvencem)  :brow:
Ebből szigorúan az eredeti, 1994-es (vagy '95-ös) történetfolyam. Ami sok címen futtt, szóval érdemes egy olvasási rendet megnézni.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4895 Dátum: 2013. Szeptember 22., 15:58:46 »
Koszi a sok tartalmas valaszt, majd atbogaraszom oket :D