Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 543136 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4894 Dátum: 2013. Szeptember 22., 15:45:08 »
Ami X-Men és ,,kötelező'' elolvasni:

1. Second Genesis
2. The Dark Phoenix Saga
3. Days of Future Past (A következő X-men film erre a story-ra épül!)  :brow:
4. Mutant Massacre
5. Fall of the mutants
6. Inferno
7. X-Tinction Agenda
8. Muir Island Saga
9. X-Cutioner's song (az egyik nagy kedvencem)  :rolleyes:
10. Fatal Attractions
11. Phalanx Covenant
12. Age of Apocalypse (a másik nagy kedvencem)  :brow:
13. Onslaught Saga
Aztán jött pár olyan story, amit elolvastam, de nekem személy szerint annyira nem jött(ek) be:
14. The Twelve
15. Eve of Destruction
16. E is for Extinction
17. Planet X
18. Here Comes Tomorrow
19. House of M
20. Decimation

Az új (4-5 éves story-k, egészen máig; szinte kivétel nélkül tetszettek):

1. Deadly Genesis
2. Endangered Species
3. Messiah Complex
4. Messiah War
5. Utopia
6. Necrosha
7. Second Coming
8. Age of X
9. Schism-Regenesis
10. Avengers vs. X-Men és ami nemrég indult: Battle of the Atom!

Ezeknek a történeteknek a javát elolvashatod nitro oldalán ill az XFanzine-on!   :nezze:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4893 Dátum: 2013. Szeptember 22., 12:14:30 »
Üdv, Na ez az. én is hasonlót akartam kérdezni , csak hogy minta a Marvel mostanában túl sok  új sorozatot  inditana  lesz ami lesz alapon. Csak nehogy bele bukjon a bőség zavarába . Mert a sok-sok sorozat  amit  mostanában szinte minden mindegy szerűen inditanak. NEM BIZTOS, hogy  több olvasót is vonz. Csak nehogy belebukjanak  a minden képení  olvasók remélt növekedését várva. Túl sok errőlködés be bele is bukhatnak. Aztán azon kapják magukat hogy ismét a CSŐD közelébe kerüljenek. Szerintem  inkább próbálkozzanak a kevesebb ,DE jól bevált állandó olvasó táborral bíró sorozatóknál Kösz  :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 22., 14:18:12 írta zoli »

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4892 Dátum: 2013. Szeptember 22., 11:19:44 »
Hello, egy olyan kerdesem lenne h a rengeteg ( akar regebbi, akar most futo) xmen sorozatbol mit erdemes olvasni mik a legjobbak?

2001 óta gyakorlatilag minden X-Men kötetet elolvastam, egyedül a Second Coming utáni időszak képregényei vannak még hátra. Számomra a következő címek emelkedtek ki a mezőnyből (s elnézést Balakintól, sok mindent meg fogok ismételni az ő ajánlójából):

-Grant Morrison: New X-Men (#114-154 + Annual 2001)
-Exiles, szigorúan csak a 89. számig. Ekkor vette át ugyanis a sorozatot Chris Claremont, s ekkor katasztrofálisan megzuhant a színvonala. Kizárólag a 2009-es Point of No Return című kötet csillantott fel valamit a sorozat egykori fényéből
-ha érdekelnek a fiatal mutánsokról szóló könnyed sztorik, akkor melegen ajánlom Nunzio DeFilippis run-ját, ami a New Mutants-ként indult, Academy X-ként, majd New X-Men-ként folytatódott, s végül Young X-Menként zárult. A Balakin által ajánlott Wolverine and the X-Men ennek a történetciklusnak a szellemi örököse.
-Astonishing X-Men
-X-Factor
-Mike Carey korszak, amibe beletartozik (ebben a sorrendben) Supernovas, Blinded by Light, Endangered Species, Messiah Complex, illetve az X-Men Legacy (208-)
-a Messiah Complex-ből kinövő új Cable ongoing nekem személyes kedvencemmé vált, s mivel több ponton keresztezi egymást a vele egy időben indult X-Force-szal, talán abba is érdemes belekóstolni, emellett szorosan kötődik Remender Uncanny X-Force-ához, ami szintén kihagyhatatlan
-Messiah Complex folytatása: a Second Coming

A New Mutants új sorozata sem okozott eddig még csalódást, bár az is igaz hogy nagyon jó pillanatomban sikerült elkapnom a New Mutants Saga című különkiadást, ami leíró formában ad rövid felzárkóztatást a csapat múltjáról.

Wolverine-nel kapcsolatban mindig is ambivalensek voltak az érzéseim: geek-kötelességtudatból rengeteg képregényét olvastam és olvasom most is, de valamiért sosem azok a történetei tetszenek, amelyeket a rajongók közvélekedése klasszikusként könyvel el. Nálam Greg Rucka rövid életű run-ja az etalon, illetve a Wolverine: Origins is elszórakoztatott, de például Millar nagyszabású Enemy of the State-je inkább csak idegesített.

Deadpool kapcsán eldöntöttem, hogy visszamegyek a gyökerekig, mivel mindenképp szeretném előbb megismerni Joe Kelly run-ját, mielőtt belevágnék a Daniel Way által jegyzet új ongoing-ba, amit legalább annyian szidnak, mint ahány új rajongót szerzett a Marvelnek. A dolog hátulütője, hogy emiatt le kellett tennem a Cable & Deadpool-ról, az a pár szám viszont, amit mégiscsak elolvastam ilyen-olyan crossoverek miatt meglehetősen szórakoztató volt.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 22., 12:26:06 írta Ideniel »


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4890 Dátum: 2013. Szeptember 22., 09:49:45 »
húúú, van sok :D
Dark Phoenix Saga-Days of Future past sztorikat a régiek közül mindenképp érdemes, lehet kicsit avittas a stílusa már, de szerintem meg lehet  szokni (Essential vol2-ben benen van mindkét sztori amúgy) én kifejezetten élveztem. Mutant Massacre-t mondják még, de ott még nem tartok (sorban haladok az Essentialökkel, még csak a vol3-at olvasom) illetve Claremont New Mutants-ét.
90es évekről aztán gőzöm nincs, utánna meg Morrison New X-menje, Whedon Astonishingja, Messiah Complex, Second coming, Wolverine and the X-men (illetve előtte a Schism, bár az nem kiemelkedő de nem árt ismerni) illetve most Bendis X-menjei.
Mike Carey első sztorijai se rosszak, Supernovas kötet. Peter David X-factorja változó színvonalú de amikor jó akkor nagyon jó (igazából ezt se olvasom, csak a kritikákat ismerem), Aaron Wolverineje nekem bejött de vannak utálói is bőven.
Illetve kihagyhatatlan Remender Uncanny X-force-a.
Hirtelen ennyi jut eszembe.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4889 Dátum: 2013. Szeptember 22., 09:11:43 »
Hello, egy olyan kerdesem lenne h a rengeteg ( akar regebbi, akar most futo) xmen sorozatbol mit erdemes olvasni mik a legjobbak?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4888 Dátum: 2013. Szeptember 17., 20:42:02 »
Én azért nem értem a kérdést, mert van arcszőrzetük. Peter pl. csomószor borostás, Küklopsz dettó, Batman is.

Thorról és az új Aquamanről pedig itt most nem beszélnék.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4887 Dátum: 2013. Szeptember 17., 20:29:39 »
Meg pl.: Doktor Strange-nek, Luke Cage-nek és Bishopnak is...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4886 Dátum: 2013. Szeptember 17., 20:01:08 »
Vasembernek van.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4885 Dátum: 2013. Szeptember 17., 19:32:47 »
Mert borotválkoznak. :) Peter Parker amúgy az MC2-ben szakállas.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4884 Dátum: 2013. Szeptember 17., 18:49:38 »
Üdv, na egy igazi  őrült kérdés . Miért nincs  {Rozsomák kivételével }  a szuperhösőknek arc szőrzete. Bajusz, szakáll stb. PL NINCS  sem a Marvelnél  Pókembernek, Amerika kapitánynak.  A DC-nél Supermanak. Batmanak  ;). Kösz  :worship:

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4883 Dátum: 2013. Szeptember 16., 20:00:47 »
Nekem az ultimate verzioban kifejezetten tetszett a valtas, jo mas szemszogbol ujra olvasni a " pokemberre valast" . Sok hasonlosag van de megis mas ezert nem unalmas.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4882 Dátum: 2013. Szeptember 16., 16:19:05 »
Üdv. hm...az olvasok majd úgy is visszahozatják -visszakövetelik majd Parkert. A  DC -nél is ez volt mindig mikkor meg halasztották Batmant , vagy Supermant. 1. pl Csata a köpenyért sorozatban . Szerintem  miért is ne lehetett volna akkor pl Dick  az egykori  Robin\ Éjszárny az ÚJ Batman . 2 Vagy pl Még korábban Superman halála után pl Stell   , vagy később  a New Kripton történetben pl Mon-El  :headscratch:.Azt hiszem erre egyszerű a válasz a MEGSZOKÁS. Hiszen a Pókember  évtizedeken át Parker volt, vagy  Superman MINDIG egyenlő volt Clark Kent \ Kal El -el egy ilyen változást  hog y más valaki legyen az eddig  sok-sok éven át  létező szuperhős  helyet akikhez hozzá szoktak az olvasok .Ugyan olyan néven valljuk be  ,nem olyan könnyű megemészteni. U.I . ki a fene az az újabb Superman  Pótléknak- újabb klónnak tűnő H`EL { úgy nézz ki  mintha Bizzarot felturbozták volna és kinőtt volna az agya . ; }
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 16., 16:30:20 írta zoli »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4881 Dátum: 2013. Szeptember 15., 21:28:25 »
1. Az életben nem gondolta senki sem a készítők közül, hogy ez majd marha végleges lesz.

2. Így legalább sikerült valami tényleg egyedit húzniuk, a "más beáll helyette/utána" körülbelül hatvanmilliárdszor lett már lerágva.

3. Nekem nem a koncepcióval van bajom, hanem a megvalósítással, főleg az elején, de mondjuk az utóbbi részek nem voltak már rosszak.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4880 Dátum: 2013. Szeptember 15., 19:26:57 »
Üdv,kösz a választ.Én is úgy vagyok vele .hogy is-is  mert olyan képregényekben ahol több  generáció is pl a Fantom ahol mindig egy újabb van, generációról generációra , CSAK AZT ,hiszik hogy mindig ugyan az a Fantom  él évszázadokig. Vagy az ST univerzumban ahol  Krirktöl {No meg elötte  Pike   kapitány } - Picardig  kapitányig  sok-sok éven ,s nemzedéken át megy a sztori .De ahol., még ha be újitanak is  akkor is pl most a DC -nél nem rég a Superman az MINDIG Clark Kent ,Batman  pedig MINDIG  Bruce marad . Csak  kisebb -nagyobb változtatásokal .DE talán a Marvelnél az a zavaró hogy , a test  az Parkeré, a tudat pedig Okié es ez bezavarhat. Talán ,tényleg jobb let volna ha, Péter mindenestöl meghal, igaz  a Fanok igy is dühöngtek volna , de aztán majd le csilapodtak volna . Kereshetek volna egy új Pókembert Péter helyet, valakit aki közel állt hozzá és az olvasok is  jobban elfogaták  volna öt , EGY ÚJ Pókembernek, valaki aki eddig is néha néha be ugrott Pete helyett pl  Flast \ Venomot . Ha az Ultimate univerzumban is  el fogattak egy egy újat  az ottani Péter halála után egy másik Pókembert

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4879 Dátum: 2013. Szeptember 15., 10:48:45 »
Annyira kiütközik a tengerentúli képregényipar egyik rákfenéje ezen a Superior dolgon. a BND óta tömegesen hagyták el az olvasók a címet, de amikor kiderült, hogy az ASM 700ban kinyírják Petert, akkor hirtelen mindenki felháborodott, jóval azelőtt, hogy olvasták volna a sztorit.
Lehet, hogy évek óta nem vették a képregényt, de hogy meri a kiadó kinyírni gyerekkoruk hősét? Bár egy fillért nem invesztáltak bele, de azért szeretnék ha még ott lenne nekik Peter Parker, tudják, hogy ha meglátnak egy Pókember füzetet a boltban, akkor abban a jól ismert hősük van, jajj csak semmi új ne legyen, semmi változás! Mert minden ami új az csak rossz lehet.
ÉS nem érdekli őket a sztori, csak a karakter (és ez itthon is így van). Hiába jó a történet, ha nem Batman van a címlapon mondjuk, akkor nem fog fogyni. De persze egy Batman esetében meg csak azért is veszik a füzetet, hónapról hónapra, mert Batman és mert ő a kedvenc karakterük, az meg mindegy, hogy szar a sztori, majd kifröcsögik magukat a fórumokon.
Egyik ismerősöm nem hajlandó régebbi Slott képregényeket olvasni, mert dögöljön meg, hogy kinyírta Petert.... Mi a rák köze van a She-Hulknak például ehhez?
Értem én a fanboyokat/fangirlöket, én is az vagyok, de ha egy cím konstans jó (márpedig Slott vezénylete alatt az ASM az volt) és az alkotó úgy dönt, hogy most bevezet egy nagy változtatást, akkor nem az lenne a normális, hogy megbízok az alkotóban, akit eddig is szerettem, és megvárom mi lesz a vége, nem pedig görcsösen ragaszkodok valamihez amibe úgy sincs beleszólásom, hogy megváltozzon? (tipikus példa a rinya az új Doctor miatt. De másik ismerősöm akinek van sok felzárkózni valója képregények terén, nemrég kiakadt, hogy Dick nem lehet Batman és Bucky nem lehet Cap mert....mert ő ilyenről még nem hallott és ez fura.)
A fanok néha elfelejtik, hogy a gyermeki lelkesedés amivel hozzáállnak  imádatuk tárgyához,, nem kéne, hogy egyenlő legyen a gyermeki agyi szinttel. Komolyan olyan érzésem van néha mintha vallási fanatikusokkal vitáznék ilyenkor.

nah, rant over...szorri

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4878 Dátum: 2013. Szeptember 15., 00:53:38 »
Az oki-doki és Péter test cseréje is marhaság. Mit szóltak az ottani olvasók  :nemtudom:, nőtt vagy csökkent  ezeknél a történeteknél  az olvasok tábora  :headscratch:.Kősz  :worship:

Az utóbbi évek ha nem is feltétlenül legjobb, de mindenképp legambiciózusabb koncepciója kivételesen színvonalas kivitelezésben a mainstream képregények körében, ellentétben például a Death of the Family-vel (Batman). Szigorúan véve egy közel 100 szám óta elindított történetszál betetőződése. Január óta egy hónap sem telt el úgy, hogy ne lett volna az eladási listák első 15 címe között, az ASM 2012-es adatokkal összevetve pedig (még a 700. számot övező hype-vagon beindulása előtt) cirka másfélszeresére nőtt a Superior eladásainak száma az ASM-hez képest.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4877 Dátum: 2013. Szeptember 13., 20:25:54 »
Űdv, ja igy utólag is KÖSZÖNÖM a válaszokat.. Szerintem  azóta más baklövést is elkövetett a Marvel. 1 pl A házassága eltörlése  May néni életéért cserébe { meg persze az hogy elfelejtsék azt ,hogy ki is ő civilben }  Lehet hogy ez sem jobb amit én találtam ki volna . May néni , még ha rokkantan is, de toló kocsisan is meg úszhatta volna ,mint az agykori barátja Nathan.Plusz az az indok ,hogy egy nős karakter nem annyira volna szinpatikus egy mai fiatalnak. Fantasztikus is házas még sincs vele baj. 2. Az oki-doki és Péter test cseréje is marhaság. Mit szóltak az ottani olvasók  :nemtudom:, nőtt vagy csökkent  ezeknél a történeteknél  az olvasok tábora  :headscratch:.Kősz  :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 13., 20:40:17 írta zoli »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4876 Dátum: 2013. Szeptember 13., 16:30:33 »
Igen, érdemes, mert hiába nem közvetlen tőlük rendelted, az ő felületüket használva tévesztettek meg.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4875 Dátum: 2013. Szeptember 13., 15:10:00 »
szorri az új hsz-ért, csak tök más téma:
Megérkezett az amazon rendelésem (Alias omnibus) és FRANCIA nyelvű a kötet!!!!  :angry:  Átnéztem én is meg bartánőm is többször is, és sehol nem volt feltüntetve a rendelési adatoknál, hogy nem angol (sőt a linkek az eredeti kiadás info oldalára mutatnak) de az eladó ragaszkodik hozzá, hogy ő márpedig feltüntette és én nem olvastam el, és nem akarja visszaadni a pénzem.
Érdemes ilyenkor az amazonnak írni (mert ugye nem is ők küldték, hanem egy eladó), tudnak csinálni valamit érdemben?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 13., 15:28:07 írta Balakin »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4874 Dátum: 2013. Szeptember 13., 12:23:18 »
ejnye-ejnye :D Nem csak egy, de 3 is volt! Nekem egyből felcsillant a szemem, mert nagy JSA fan vagyok.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4873 Dátum: 2013. Szeptember 13., 12:16:22 »
Hát erre sose jöttem volna rá. Csak most hogy rákerestem, tudtam meg, hogy volt egy ilyen nevű DC hős (Hourman).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4872 Dátum: 2013. Szeptember 13., 11:39:08 »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4871 Dátum: 2013. Szeptember 13., 11:36:31 »
Már töröltem, úgyhogy ha nem árulod el, sose tudom már meg. :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4870 Dátum: 2013. Szeptember 12., 21:30:16 »
áhh, a lakásban annyi minden volt, azt nem nevezném easter eggnek. A sírköveket csekkold az anyja temetésén.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4869 Dátum: 2013. Szeptember 12., 20:01:23 »
Eheti Captain Americában ki vette észre az easter egget? :D (nem mintha nagyon el lenne rejtve).

 Az első számra gondolsz a vitrinben? :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4868 Dátum: 2013. Szeptember 12., 17:46:18 »
Nem értek egyet. Ezer más karakterről találhatták volna ki, hogy ő volt és kész, és ezer más módon feloldhatták volna a helyzetet.
Épp ez az: állandó veszekedés ment egy sereg szerkesztő és író között arról, hogyan vessenek véget a Pók-franchise-t lassan teljesen kinyíró klón-mizériának. Ennek vetett véget Harras azzal, hogy mindenkinek kuss, Osborn volt, dolgozzatok ebből. Ha nincs ez a dekrétum, lehet, még ma is tartana.

Te azt mondod, hogy jó az, hogy egy hülye ötlettel lezártak egy hülye szakaszt, mert legalább lezárták. Én meg azt mondom, hogy csak az ő hibájuk, hogy semmi jobb nem jutott eszükbe korábban és Bob Harras hibája, hogy csak hülye ötlete volt feloldani. Az én nézőpontomból ez nem arról szól, hogy ő milyen okosan járt el ebben a helyzetben, hanem hogy épp olyan buta volt, mint mindenki más, csak az ő szava történetesen döntő volt a vitában, mert ő volt a főszerk. De részemről ezért nem fogom megdicsérni.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4867 Dátum: 2013. Szeptember 12., 17:44:44 »
Bob Harrasnak igazából nem sok köze volt a Marvel csődjéhez, inkább sok tekintetben ő próbálta megmenteni a céget a teljes mentális leépüléstől. A klón-saga megoldása igazából egy jó lépés volt, mert egy irdatlan nagy trágyahalmot lapátoltak el azzal, hogy a Zöld Manó volt és kész.
A DC-nél viszont tény, hogy DiDioval összefogva csodás armageddon felé terelgetik a szerkesztőséget.

Nem áll szándékomban győzködni téged, ha érdekel a téma, akkor ajánlom elolvasásra Sean Howe "Marvel Comics: The Untold Story" című dokuregényénét, illetve az alábbi interjúrészletet Mark Waid-től:

Mark Waid On Bob Harras… Ten Years Ago

Egyébként a Klón-saga kapcsán csak annyit mondanék, hogy a három főszerkesztő közül Tom DeFalco-t utólag rángatták be a projektbe az X-Men/Wolverine képregények mellől. Tudom, mert pont ebben a témában kutatok most. Így marad Bob Budiansky és Bob Harras. Ha kettőjük között 50-50%-ban is oszlik meg a felelősség, végeredményében mégiscsak ott tartunk, hogy nagyrészt Harras-nak köszönhető, hogy a Klón-saga oda jutott, hogy végül Osborn-nal kell rövidre zárni szám szerint 5 ongoingot érintő, két hónapos átnevezéseken áteső, kábé egy tucat minisorozattal és one-shottal teletűzdelt eventet. Mint mondtam, ugyanezt csinálja most a DC-nél. Az Onslaught/Heroes Reborn-nal végeredményében ugyanazt próbálta elérni anno, mint amit tényszerűen megvalósított a Flashpoint/New 52-val - újraindítani/elejétől újraszámozni a komplett képregény-univerzumot. A Marvelnek konkrétan outsourcing-olnia kellett egy rakás címet más képregénystúdióknak, annyian hagyták ott akkoriban a kiadót. Most mit történik a DC-nél? Ha visszamehetnék az időben, s megölthetnék két embert mielőtt véghezvinné a neki tudható károkat, Harras tutira köztük lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 12., 20:35:23 írta Ideniel »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4866 Dátum: 2013. Szeptember 12., 16:12:58 »
Nem értek egyet. Ezer más karakterről találhatták volna ki, hogy ő volt és kész, és ezer más módon feloldhatták volna a helyzetet.
Épp ez az: állandó veszekedés ment egy sereg szerkesztő és író között arról, hogyan vessenek véget a Pók-franchise-t lassan teljesen kinyíró klón-mizériának. Ennek vetett véget Harras azzal, hogy mindenkinek kuss, Osborn volt, dolgozzatok ebből. Ha nincs ez a dekrétum, lehet, még ma is tartana.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4865 Dátum: 2013. Szeptember 12., 15:52:02 »
Nekem sem tetszett ez az Osbornos téma. Lehet, hogy azóta voltak néha jó pillanatai, de az alapkoncepcióval, a hirtelen előrángatásával és azzal van bajom, hogy visszamenőleg szinte mindenért őt tették felelőssé.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"