Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 544074 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4864 Dátum: 2013. Szeptember 12., 15:43:13 »
Bob Harrasnak igazából nem sok köze volt a Marvel csődjéhez, inkább sok tekintetben ő próbálta megmenteni a céget a teljes mentális leépüléstől. A klón-saga megoldása igazából egy jó lépés volt, mert egy irdatlan nagy trágyahalmot lapátoltak el azzal, hogy a Zöld Manó volt és kész.
A DC-nél viszont tény, hogy DiDioval összefogva csodás armageddon felé terelgetik a szerkesztőséget.

Nem értek egyet. Ezer más karakterről találhatták volna ki, hogy ő volt és kész, és ezer más módon feloldhatták volna a helyzetet.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4863 Dátum: 2013. Szeptember 12., 15:15:07 »
Bob Harrasnak igazából nem sok köze volt a Marvel csődjéhez, inkább sok tekintetben ő próbálta megmenteni a céget a teljes mentális leépüléstől. A klón-saga megoldása igazából egy jó lépés volt, mert egy irdatlan nagy trágyahalmot lapátoltak el azzal, hogy a Zöld Manó volt és kész.
A DC-nél viszont tény, hogy DiDioval összefogva csodás armageddon felé terelgetik a szerkesztőséget.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4862 Dátum: 2013. Szeptember 12., 11:20:18 »
Üdv, Én régebbről kérdeznék, mivel ugyi nem olvassunk el minden számot. 1. Hogy élte egyátalán a röpdeszka sérülést ,hisz mindenki látta keresztül döfte . 2. Ki volt akkor a koporsóban, hisz a temetésén is ott   voltunk. 3. Hogy mászott k , hogyan került Europába  :headscratch: Kösz.  :worship:

Az volt a magyarázat, hogy a goblin formula folyamatos használatának köszönhetően még a klinikai halál állapotából is képes felgyógyulni. A halottasházban ébredt fel, majd Európába menekült, onnan a Klón-saga idején tért vissza. Az egész Bob Harras agyszüleménye volt, azé a főszerkesztőé, aki a 90-es években majdnem totális csődbe vitte a Marvelt a hülyeségeivel, s most a DC-nél csinálja ugyanezt 2010 óta.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4861 Dátum: 2013. Szeptember 12., 09:35:00 »
Üdv, Én régebbről kérdeznék, mivel ugyi nem olvassunk el minden számot. 1. Hogy élte egyátalán a röpdeszka sérülést ,hisz mindenki látta keresztül döfte . 2. Ki volt akkor a koporsóban, hisz a temetésén is ott   voltunk. 3. Hogy mászott k , hogyan került Europába  :headscratch: Kösz.  :worship:
Úgy, hogy egy barom író kitalálta... :dry:

Illetve talán emlékeim szerint főszerkesztő volt az.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4860 Dátum: 2013. Szeptember 11., 19:49:12 »
Üdv, Én régebbről kérdeznék, mivel ugyi nem olvassunk el minden számot. 1. Hogy élte egyátalán a röpdeszka sérülést ,hisz mindenki látta keresztül döfte . 2. Ki volt akkor a koporsóban, hisz a temetésén is ott   voltunk. 3. Hogy mászott k , hogyan került Europába  :headscratch: Kösz.  :worship:
Úgy, hogy egy barom író kitalálta... :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4859 Dátum: 2013. Szeptember 11., 19:46:34 »
Eheti Captain Americában ki vette észre az easter egget? :D (nem mintha nagyon el lenne rejtve).

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4858 Dátum: 2013. Szeptember 11., 18:51:43 »
Üdv, Én régebbről kérdeznék, mivel ugyi nem olvassunk el minden számot. 1. Hogy élte egyátalán a röpdeszka sérülést ,hisz mindenki látta keresztül döfte . 2. Ki volt akkor a koporsóban, hisz a temetésén is ott   voltunk. 3. Hogy mászott k , hogyan került Europába  :headscratch: Kösz.  :worship:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4857 Dátum: 2013. Szeptember 09., 19:18:04 »
Nem, nem vicceltem. A közvélemény rájön, hogy az, akiről köztudott volt, hogy ő a Zöld Manó, tényleg a Zöld Manó. Ezért kirúgják. Majd rehabilitálják az összes hőst. Ennyi.

Azért ez nem egészen így volt... Az, hogy Osbornról leesett a maszk, s mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy újra erőt vett rajta a "Goblin-őrület" valóban az utolsó csepp volt a pohárban, de a nagy egész szempontjából totálisan mellékes volt. Hivatalos nyilatkozatok szerint a Siege lényegi csatajelenete Osborn Avengers csapatának, s a Hood bandájának megérkezte után nem tartott tovább 8 óránál, az "előkészületek" is maximum egy napot vettek igénybe Osborn idejéből. A lecsukása mögötti legfőbb indok nemes egyszerűséggel az volt, hogy szabotálta az Egyesült Államok valamennyi felső ügynökségének szuperhősökkel foglalkozó részlegét annak érdekében, hogy megindíthassa az Asgard elleni ostromot. Ennyire prózai volt a veresége oka. Pontosabban, hogy mindent egy lapra tett föl: hogy végig kordában tudja tartani a Sentry-t. Ha nincs jelen a csatánál, akkor is ugyanekkora pofára esés lett volna a vége, az csak grátisz, hogy a végtelen arroganciájánál fogva nem bírta ki, hogy személyesen is kivegye a részét az akcióból.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4856 Dátum: 2013. Szeptember 09., 18:14:41 »
A Dark Avengers nagyon jó volt. A gondja csak az volt, hogy egy marhaságra épült és egy marhasággal ért véget.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4855 Dátum: 2013. Szeptember 09., 18:01:03 »
Koszonom, majd egyszer lehet elolvasom, most jelenleg hatterbe szorul a tobbi olvasnivalo kozott. :)
Amugy a Secret Invasion valamiert nem jott be annyira de a Dark Reign es tie-in okbol volt ami tetszett meg a Dark Avengers is.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4854 Dátum: 2013. Szeptember 09., 18:00:11 »
Osborn amúgy megszökik és folytatják vele az "ő a Marvel Lex Luthorja" stiklit...
Nálam az Osborn történet ott lett komolytalan, amikor Ben Reilly halálakor előrángatták, hogy ő volt az, aki éveken (még jó, hogy nem évtizedeken) át Pókember minden nyomorának okozója volt és mindent előre eltervezett...
Komolyan mondom, mint Bendis képregényfiguraként  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4853 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:54:49 »
A Siege című eventtel. Osborn rátámad Asgardra, és kamera előtt meglátják, hogy ő valójában a Zöld Manó, mert álarcban volt a páncélruha alatt.
Nem, nem vicceltem. A közvélemény rájön, hogy az, akiről köztudott volt, hogy ő a Zöld Manó, tényleg a Zöld Manó.

Mintha egy jelenetet átemeltek volna a Gyilkos Cickányok c. filmből, ahol a főhős a szigetre megérkezvén a tudóshoz és annak lányához észreveszi, hogy a tudós lánya tényleg lány :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4852 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:52:01 »
Tény, hogy elsőre jobb volt mint másodszorra (azóta ugye olvastam sok mindent, amihez tudtam viszonyítani). Viszont az első rész utolsó oldala még mindig az egyik kedvenc pillanatom az utóbbi évek mainstreamjéből.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4851 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:44:10 »
Én is… :) Az első bosszúangyalos jelenetig, a "menjünk segíteni vagy ne" című, tízoldalas vitáig. Ha valódi füzet lett volna, ott a sarokba hajítom. A fejemet kapartam, amikor olvastam.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4850 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:42:02 »
Amúgyszerintem nem volt rossz a Siege, nem dobtam hátast tőle de élveztem olvasni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4849 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:39:29 »
A Siege című eventtel. Osborn rátámad Asgardra, és kamera előtt meglátják, hogy ő valójában a Zöld Manó, mert álarcban volt a páncélruha alatt.
Nem, nem vicceltem. A közvélemény rájön, hogy az, akiről köztudott volt, hogy ő a Zöld Manó, tényleg a Zöld Manó. Ezért kirúgják. Majd rehabilitálják az összes hőst. Ennyi.

Osborn amúgy megszökik és folytatják vele az "ő a Marvel Lex Luthorja" stiklit, de ez már senkit sem érdekel (ez sem vicc), szemben a Dark Reign időszakával.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4848 Dátum: 2013. Szeptember 09., 17:32:25 »
Sziasztok az a kerdesem volna h a Dark Reign hogyan er veget? Hogy szerzi vissza Tony Stark a regi poziciojat? Osbornal mi lesz?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4847 Dátum: 2013. Szeptember 07., 19:41:01 »
Üdv, kösz . És magának Mr Sinisternek  hány  saját klónja létezik  :nemtudom:. Kösz.  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4846 Dátum: 2013. Szeptember 06., 22:01:56 »
Ezen vagy kiakadva? Sinister Martalócianak több ezer klónja rohangál. Volt egy Deadpool-sztori, ahol egy banda két tagjának vagy félezer klónját csinálta ki egy bunyóban. A Marvelnél a klónozás egyszerűbb, mint egy vakbélműtét.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4845 Dátum: 2013. Szeptember 06., 21:56:40 »
Üdv, Most már lehet hogy  ,tényleg túl sok  klón van a Marvelnél . Na meg az alternativ jövőkből  jött vendeg  :headscratch:. HM gondoljunk csak  Küklopsz  gyermekeire Jean Grey -töl ott van Csodalány \  fönix 2 , Jean  KLÓNJÁTOL   Madelyne -töl ott van Kábel aki szintén egy alternativ jövőből jött { és,persze NEKI IS van klónja  Viszály . }Aztán szintén egy gyermeke Jean Grey -től  X-man  { Aki most most már én sem tudom ,DE vagy itt a rendes idővonalon  , vagy  szintén egy alter jövőből jött . } Az tán VAN KLÓNJA, Pókinak, és állítólag   Xaviernek ,és Magnetonak is { hm a nevük most nem jutt eszembe } De már állítólag Jégembernek is  van . Nem  :dry: ez egy kicsit , és hogy  mit szólnak ehhez az olvasók  :nemtudom: Kösz  :worship:{ Lehet hogy néha-néha már  :violent: akarják a Marvelt vagy a DC -t }  ;)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4844 Dátum: 2013. Szeptember 06., 20:05:56 »
Előfordul. Az egyik X-treme X-Men tpb-met hasonlóan szereztem, igaz, ott csak ötven dolcsi helyett fizettem harmincat. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4843 Dátum: 2013. Szeptember 06., 19:59:59 »
Fura dolog történt az imént. Amazonon omnibusokat nézegettem, kerestem a legolcsóbb verziókat (összehasonlítom mindig, hogy bookdepo-n vagy amazon.co.uk-n az olcsóbbak-e, mert amazonon az eladóktól ki lehet fogni elég jó árakat) és valamiért rákattintottam a Bendis féle Alias omnibusra, pedig tudtam, hogy ez is már out of print és 200 dollár alatt nem lehet kapni.
Erre ott van 1 darab, condition: new, postával együtt 34 font. Villámsebességgel rá is nyomtam (persze előtte leellenőriztem az eladó értékelését, ami 5 csillagos, illetve, hogy nem-e olasz nyelvű a kötet).
Ez eléggé meglepett, kíváncsi vagyok nem átverés-e. Ha nem az és megjön a kötet szépen rendben, akkor viszont nagyon fogok örülni.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4842 Dátum: 2013. Augusztus 31., 16:10:16 »
A Chronopolis még mindig vírusos?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4841 Dátum: 2013. Augusztus 24., 19:46:43 »
ÜDvzoli. most klikeltem rá   és a virus irtó jelezte hogy blokkolta a vírust ,de be jött  .Valakiknek az ilyen heckereket  ,ha rájön valaki hogy ki-kik azok .Este egy sötét utca sarkon el kéne kapni aztán egy kis :fatestapolo: -t nekik .Ha már mások szórakozását  és gépét veszélyeztetik .AZTÁN  szépen  :whistle:észve  távozni ,mintha semmi közünk nem lenne hozzá  ;) .Kösz  :worship:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4840 Dátum: 2013. Augusztus 24., 19:08:45 »
Snake: a C4A még mindig fertőzött (bár a böngészők már nem jeleznek rá). Tegnapig még csak ártalmatlan kód volt rajta, előbb már egy Java-plugines sebezhetőséget támadott. Már jeleztem korábban. Ki tud intézkedni ezügyben?

Az oldalbetöltések legfeljebb 10%-ában jelenik csak meg kártékony kód kliensoldalon, gondolom, a Google safe browsing is ezért oldotta fel a tilalmat.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4839 Dátum: 2013. Augusztus 24., 18:11:23 »
Jöttek újabb hírek a jövő évi DC kötetekről és Morrison fanoknak jó hír: DOOM PATROL OMNIBUS  :brow:
Lesz még Johns féle JSA omni is, ami tök jó is lenne ha nem hagynák ki belőle az első 5 részt amit Robinson írt (mondjuk ezt amugy se venném meg mert megvan trade-ekben az egész volume). Értem én, hogy alkotók szerint csinálják az omnikat, de már a Johns Teen Titans omnival is voltak bajaim, nagyon inkoherens az agyüjtemény.
Itt a teljes lista:
http://collectededitions.blogspot.hu/2013/08/jsa-omnibus-doom-patrol-omnibus-batman.html

Ja és egy nagyon vicces is van: All star goddamn Batman and Robin age twelve ABSOLUTE edition! :D :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4838 Dátum: 2013. Augusztus 23., 16:53:03 »
persze, a plusz sztori az más, és mondjuk 10 oldal extrát sem bánok, meg pl interjúkat az alkotókkal (ultimate collectionökben mindig van ) de azért ilyen 80-100 oldalnyi extra kicsit már túlzás szerintem.
Igazából nálam is tervben van a Powers, de ha mondjuk 300 oldal képregény lenne, nem pedig 200+100 oldal extra akkor már meg is valósult volna a terv :)

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4837 Dátum: 2013. Augusztus 23., 15:56:00 »
Akkor ellenpélda :) A Parker Martini Edition-ben van olyan plusz sztori, ahol sehol máshol nem jelent meg. Nyilván egy rövid sztoriról beszélünk, de ott speciel külön ezen kiadáshoz készítette Cooke.
A Powers HC-k nálam tervben vannak megvétel szempontjából, hiszen mégiscsak egy baromi jó képregényről beszélünk (ami egyben Bendis legjobb műve is).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4836 Dátum: 2013. Augusztus 23., 14:23:44 »
Én igazából nem ragaszkodok az extrákhoz, a Powers hc-ket is azért nem veszem meg, mert 200 oldal képregény aztán 150 oldal szkeccs-ek meg levelezési rovat meg miegymás. Szívesebben fizetek a képregényért mint az extrákért. Hiába foglalkozok magam is a rajzolással, nem vagyok mindig kiváncsi X rajzoló thumbnailjeire meg kezdeti vázlataira.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4835 Dátum: 2013. Augusztus 23., 13:30:00 »
A Snyder-féle első Batman HC sem bővelkedik extrékban.