Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 541084 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4834 Dátum: 2013. Augusztus 23., 13:18:20 »
Mivel birtokoltam az AS Supi HC-it és az Absolute-ot is, így mondhatom, hogy kell az albumméret neki. Elismerem, nem feltétlen mindenhol, de például a komplett nyolcadik füzet csak így élvezetes igazán. Egy deluxe-nak akkor lenne igazán értelme, ha tényleg beletennének normális extrákat, mert ez sajna a HC-ben majdnem teljesen, az Absolute-ban meg eléggé elmaradt. (De ez mintha most trend lenne. A B&R első 18 füzetének HC-iben is a borítógaléria minden extra, meg Morrison nyom egy-egy oldalas kis agymenéseket, és ennyi. A DC sem nagyon veri oda magát mostanában.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4833 Dátum: 2013. Augusztus 23., 12:27:49 »
Ebben az esetben a deluxe-ot kevésben érezném.
De pl a Fables-ből nem kellene nagyobb.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4832 Dátum: 2013. Augusztus 23., 12:03:58 »
rosszul fogalmaztam, deluxe jöhetne az all-starból, nem csak sima standard méretű hc. Vagy szerintetek még az is kevés? Nagyon szeretem Quitely-t de beérném egy deluxe-al is azért.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4831 Dátum: 2013. Augusztus 23., 11:35:22 »
Ebben egyetértek tg-vel, Quietly miatt egyértelműen van létjogosultsága az absolute kiadásnak (ugyanígy Cooke miatt a Martini Edition-nek a Parker esetében).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4830 Dátum: 2013. Augusztus 23., 11:32:40 »
Á, abból kell a marha nagy méret, Quitely rajzai még így is éppen csak elkezdenek tényleg jól kijönni. Cassaday stílusa más, ott nem feltétlen muszáj az albumméret, bár ott se árt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4829 Dátum: 2013. Augusztus 23., 11:31:29 »
Authorityből is csak absolute volt de msot elkezdték sima hc-kben kiadni (mondjuk lehetne deluxe inkább, de jobb mint a semmi). Megtehetnék ugyan ezt az All-star Supermannel is igazán.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4828 Dátum: 2013. Augusztus 23., 11:28:04 »
Planetary-ból volt Absolute kiadás is... két kötetben. Az pofátlan rablás volt, ez az omnibus viszont már szimpatikus.
A Waid féle DD deluxe-ot csak azért nem írtam, mert az nálam nem prioritás :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4827 Dátum: 2013. Augusztus 23., 10:15:31 »
igen, hónapról hónapra jönnek. Planetary-t kifelejtettem, mert már megvan tpb-ben, egyenlőre jó ez így (bár eléggé itt volt az ideje egy omnibusnak belőle, mindenkit csak bátorítani tudok a beszerzésére).
Idézet
a Hawkeye-ra is (ami viszont novemberben már lesz szerencsére).
ó igen és akkor jön a Waid féle DD deluxe 2 is! (meg Hickman FF omni vol1, west coast avengers vol2, Miller féle DD reprint...,* sóhajt * a világon nincs annyi pénz amit én elköltenék képregényekre :D )

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4826 Dátum: 2013. Augusztus 23., 07:51:29 »
Félreértés ne essék, én is HC párti vagyok, pl Aaron Scalped-ja is azért nincs még meg papíron, mert megvárom vele a HC-kat. De ugyanez igaz a Saga-ra, vagy pl a Hawkeye-ra is (ami viszont novemberben már lesz szerencsére).
(a Fear Agent HC... na igen, erről Olórin kolléga ódákat zengett a tavaszi fesztiválon :) )

És ha már jövő év eleje, ott lesz januárban a Planetary Omnibus is. Az UXF-ről és a PunisherMAX-ról egyébként hol olvastál?
szerk.: nem szóltam. Már látom, hogy az amazon szerint a Punisher áprilisban jön ki, az UXF pedig márciusban.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4825 Dátum: 2013. Augusztus 22., 17:55:55 »
Snake: persze, széken/fotelben ülve oké, de mint írtam, barátnőm konkrétan ágyban "fetrengve" szeret olvasni és ott neki kényelmetlen. Plussz nekem sok tpb-met nem lehet annyira kihajtani mint a hc-ket. De persze ha árról van szó mindketten azt mondjuk, hogy az olcsóbbat vegyük, és ha tpb az olcsóbb akkor azt vesszük (még mindig fáj a szívem pont a Fear agent hc miatt, de a teljes sorozatot meg tudtam venni tpb-ben féláron. Vagy az Invincible compendium, ami ugyan nem kényelmes egyáltalán, de szintén fél áron van a hc-khez képest).

edit: témába vág, szóval megemlíteném, hogy jövő év elején lesz pár új omni a MArveltől amik érdeklődésre tarthatnak számot: Joe Kelly féle Deadpool, Remender Uncanny X-force, Jason Aaron Punisher MAX! És nagy örömömre Dan Slott She-Hulkját is elkezdik kiadni ultimate collectionökben (vastag tpb-k). Ideje volt!
Már csak az a kérdés, hogyan lesz ezekre pénzem :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 22., 23:06:31 írta Balakin »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4824 Dátum: 2013. Augusztus 22., 16:50:52 »
Azt meg lassan nem éri meg. Már ott tartunk, hogy érdemesebb kivárni az omnibusokat vagy a 8-20 füzetes HC-ket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4823 Dátum: 2013. Augusztus 22., 16:08:23 »
Azért a kényelmesebb olvasással vitatkoznék. Egy 120 oldalas tpb-vel nincs semmi gond ilyen tekintetben.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4822 Dátum: 2013. Augusztus 22., 15:36:42 »
tpb: olcsóbb
hc: időtállóbb, sokkal szebb már csak ránézni a polcon is, ha oversized akkor jobb az olvasási élmény, nagyobbak a rajzok (igen, azon a 3 centin ennyi múlik szerintem) és kényelmesebb is olvasni, súlytól függetlenül. A tpb-k nyeklenek, nyaklanak, ha mondjuk ágyban fekve akarod olvasni és néha oldalra is fordulnál (tapasztalat, barátnőm ezért olvassa inkább a hc-ket). Persze sokan panaszkodnak, hogy jajj 500 oldal feletti hc-k milyen nehezek, de ha fogtál már kézbe 500 oldalas tpb-t, akkor tudod, hogy a hc kényelmesebb (kivéve az essential jellegű kiadványok, amik olcsó és könnyű papírból vannak, de a tpb-k 90%-a fényes, nehezebb papírból készül).
Ezen felül könnyebb kinyitni is, főleg ha nem DC. Azok hajlamosak ellenállni vagy a régebbi omnik szétesni is (nekem még ilyen nem volt, vigyázok rájuk és inkább a karom fáradjon el attól, hogy tartom, minthogy kiessenek a lapok. Ezalól kivétel az Invisibles omnibus, ami 1500 oldalas és ugye DC/Vertigo, de az egyik legjobb omnibus amit eddig a kezembe fogtam), de pl a MArvel hc-k remekül kinyílnak és elfekszenek.
 Én amikro csak tudok hc-t veszek, tpb-t csak akkor ha tényleg olyan jelentős az árkülönbség (vagy egyszerűen nicns hc).

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4821 Dátum: 2013. Augusztus 22., 15:24:12 »
HC: időtállóbb, és több extrával van telepakolva. (oversized vagy deluxe HC-król nem is beszélve)
TPB: tömegközlekedési eszközön pl könnyebb olvasni.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4820 Dátum: 2013. Augusztus 22., 15:10:58 »
Sziasztok!
Szerinetetek a HC vagy a TPB a jobb ? Mi szól mellette/ellene?

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4819 Dátum: 2013. Augusztus 21., 20:23:39 »
Remek!  :bravo: :pogo: :ugral:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4818 Dátum: 2013. Augusztus 21., 19:47:22 »
Üdv,na csak azért is egy kis ajánlat mára is. Hátha ,mégis érdekelnek valakit az  új technika kütyük .Van egy Magyar egyetemisták által fejlesztet új dolog  HUROBAT 3.0 néven . Amit a klaviatútához  kell csatlakoztatni ,és már is CSUPÁN PUSZTA KÉZZEL, { vagy egy egyszerű tollal } a szerkezet főlőt  a levegőben  anélkül hogy akár a billentyűkhöz  ,akár az egérhez kellene érni  lehet irányitaní a gépet.  :D  Kösz  :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4817 Dátum: 2013. Augusztus 20., 19:46:14 »
Igen, üdvzoli folyamatosan megtalálja azokat a témákat, amik igazából senkit sem érdekelnek.
4 hozzászólás egymás után... :nezze:

HURRÁ,.Be kerülhetek  a Rekordok Kőnyvébe  ,mint a legtöbb fölösleges duma és HÜLYE kérdések kategóriába KÖSZ. :P :ugral: :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 20., 20:01:47 írta Micho »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4816 Dátum: 2013. Augusztus 20., 19:11:00 »
4 hozzászólás egymás után... :nezze:
De nem egy nap. Így meg éppen belefér.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4815 Dátum: 2013. Augusztus 20., 18:30:33 »
Igen, üdvzoli folyamatosan megtalálja azokat a témákat, amik igazából senkit sem érdekelnek.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4814 Dátum: 2013. Augusztus 20., 18:28:06 »
4 hozzászólás egymás után... :nezze:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4813 Dátum: 2013. Augusztus 19., 19:03:09 »
Üdv,ha már a múltkor is a Tech izé-röl beszéltem. Most valami hasonló. mennyi ért vesztegetnek egy Jetpeck-et .Gondoljatok csak bele mennyi minden könnyeb lenne vele ,1. Nincs dugó,2. Gyorsabban lelehetne ugrani a boltba  vagy a kocsmába sörért  :badteeth: .Kösz :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4812 Dátum: 2013. Augusztus 14., 20:58:09 »
ÜDV.Na még egy kis ajánlat  mára .  Az Izé. hu  a tech izé  topic-ban  ,találtam egy olyan 3D -s  monitort ,ami  leginkább egy üvegasztalra hasonít  mert nem függöleges mint a  szokványos kijelzők .Hanem fekvő helyzetű és szép nagy,  NettleBox 2  a neve. Azon olyan holografikus képek jelenek meg hogy csak  lehet rá mondani  ˝Hű azt a curv@ életbe ,hogy ma már mik vannak  ;) Nézzétek ,az sem baj ha véletlenül olyat ajánlottam volna amit már ti is ismertek . Kösz  :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4811 Dátum: 2013. Augusztus 11., 13:30:48 »
Üdv,itt megint  ÜDVZOLI  {sajnos , :-[ és tudom hogy néha már-már szeretnétek egy kicsit ,engem [még ha csak gondolatban is ]:fatestapolo:mert , minden topikba bele-bele pofázok} De megint csak szeretnék egy oldalt ajánlani  a címe  Comic Attack .Net ott fent van a képregény történelme 1897-töl kezdve Kérnék egy kis segítséget ,a múltkor már meg volt { JA ,JA azon a keresőn találtam amiröl már sokat beszéltem } de most valahogy elkeveredett  az a kép amíröl szó van ,az egyik X-es kiadványban volt. A leirásból hát ha ráismertek .Árnyék, a Lény , meg az a nyúlós hajú és végtagú lány . Harcolnak valami homokvár szerű valami ellen . Melyik kiadvány volt ez. ÉS TÉNYLEG JÓL ESNE HA SEGITENÉTEK.Hálám.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 11., 17:03:41 írta zoli »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4810 Dátum: 2013. Augusztus 09., 13:39:22 »
Üdv .,Igen tudom -tudom de akkor az AC kimaradt. Más -A Doki plusz ST történet VÉGRE  :ugral: olyan fajról szol amit eddig hanyagoltak.A Deltaiakról van szó.Akik az egyik kedvenceim  Lehetne már  több
    olyan ST történet ,amik az eddig mellőzőt  fajokról szólna. :worship:Meg ö.....kimaradt még mint kiadó a Moonstone aki szintén ezt  csinálja Meg hogy a Buck Rogers és Flash Gordon is van-volt  A Dynamite-nél
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 09., 18:17:40 írta zoli »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4809 Dátum: 2013. Augusztus 09., 11:36:55 »
Igen, ezt is mondtad már pár napja.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4808 Dátum: 2013. Augusztus 09., 11:06:21 »
Üdv .érdekes...úgy látom nagy  divat lett az aranykori hősök - karakterek visszahozása pl az AC comicsnál meg persze a Dynamite-nél  pl újdonságként náluk van a Black- Bat  ;)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4807 Dátum: 2013. Augusztus 09., 09:16:50 »
ez a képek nevü oldal ez mi? google images?
Igen, az.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4806 Dátum: 2013. Augusztus 09., 00:33:00 »
Nem.  :D Csak hogy mondjam... Áh, van egy ötletem, így egyszerűbb lesz...



1:25-től, ha nem akarod megnézni az egészet.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #4805 Dátum: 2013. Augusztus 08., 23:54:54 »
ajjaj, miért? félsz, hogy flood lesz a vége. Csak nem.  :nemtudom: