Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 514284 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #123 Dátum: 2004. November 11., 23:14:30 »
Idézet
Látjátok, ezért nem nézek én híreket, nem olvasok újságot, mert csak a megtévesztés árad belőlük.
nekem meg nincs időm  és frankón mondom, ez tök olyan mint a szex-szel: ha nincs... egy idő után már nem is hiányzik  

(na csak jöttem megtörni egy kicsit a hangulatot
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #122 Dátum: 2004. November 11., 23:10:47 »
avman...baromi könnyű belemagyarázni, hogy a vallások a világ elrontói, ha csak tv-ből ismerném, még el is hinném, de ez *-ság, ezt szerették volna a világ nagy részével bizonyos "ideológusok" elhitetni. (Azértse kommunistázok) Az igaz, hogy rengeteg keleti vallás divat lett...meg melegnek lenni is az, majd elmúlik  ...de akkor is van, ami igazi és mindig megmarad. Látjátok, ezért nem nézek én híreket, nem olvasok újságot, mert csak a megtévesztés árad belőlük.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #121 Dátum: 2004. November 11., 20:13:32 »
Ide csak annyit szúrnék be, hogy teljes szívemből sajnállak titeket, mert szavaitokból úgy látom, hogy titeket már mindaz megmérgezett, ami ellen minden keresztény, köztük én is, küzd.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #120 Dátum: 2004. November 11., 15:42:32 »
Igen érdekes dolog, hogy a vallás teret nyer újra a világban. De a világ nem igazán jó szó, inkább európa és amerika. Az egyéb helyeken folyamatosan jelen volt...ázsia, afrika.

A technika fejlődésével és előretörésével az úgynevezett "művelt ember" kiszakadt a természetből ami lényegében a vallás alapja, valamint megmagyarázott mindent számokkal, és betűkkel. Nem maradt semmi titok. De most jön el lassan a pillanat, hogy az emberek nem "tudni" akarnak, hanem érzékelni. Keresik önmagukat...Legalábbis egy részük, mert azért lássuk be a vallás DIVATCIKK is lett. Nagon menő mindenféle ezoterikus vallásban "hinni" vagy akár csak templomba járni, hogy megmutasd, te is ott vagy. Azok akik vallásosnak vallják magukat, legalább 30-40 százalékban ilyenek.

Nagyon felfutottak a természeti vallások. Mindenféle "mágikus" vallási "szekták" (nem ez a legjobb szó, de ez a köztudatban élő, legyenek mondjuk szervezetek) indulnak szinte naponta útjukra.

Nem ez a gond...semmi bajom velük...csak azokkal nem értek egyet akik demagóg módon verik a mellüket hgoy ide meg oda tartoznak, és ez a vallásuk. Sajnos ez a keresztény egyházra is egyre jellemzőbb. Mindig is a pénzről szólt (Nem akarok senkit sérteni, nem áll szándékomban vallási hovatartozásában senkit bántani, csupán végignézve a történelmet mindenki beláthatja, hogy van benne igazság) és most sincs másként. EGy időben a világi és egyházi hatalom szorosan összefonódott, és inkább az egyház irányította a világot. Ma is ez a folyamat zajlik, csak most a világ használja fel az egyházon keresztül az embereket politikai célokra. Nem csak itt nálunk, a legfőbb példa olaszország.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #119 Dátum: 2004. November 11., 15:35:02 »
Én amikor Egyiptomban nyaraltam pár éve, még olyan oldalt is hallottam, ami az öngyilkos merénylők szemszögét magyarázta meg és bár azt mondják a terrorizmust nem lehet magyarázni, sem ideologizálni, nagyon is érthető, haddnemondjam hihető volt, hogy miért csinálják, amit csinálnak. Annyira nem, hogy én is csinálnám    de már egyáltalán nem tűnt olyan hidegnek és szemétnek a dolog. A lényeg, hogy minden szempontot meg kell ismerned, mielőtt vélemyényt akarsz alkotni, nem csak azt, amit a pofádba dobnak. Mondjuk a CNN-en, ami tipikusan leszűrt amerikai oldalt mutat be. Mondom ezt úgy, hogy kedvelem Amerikát különben.  

Idézet
mindenesetre megdöbbentő... úgy tűnik minél szarabb a világ, a emberek annál görcsösebben kapaszkodnak a hitükbe...
A hit maga nem rossz, nagyon sokat segít az embereknek akkor, amikor önmaguktól már nem lenne erejük. Sokat segít egy magasabb erőben bízni (nem ugyanez van a szuperhősökkel is?), a baj az, amikor az emberek a vallásukat olyan módon értelmezik, ahogy az a számukra a legmegfelelőbb. Ahogy a fent említett "forrásom" mondta, amit Bin Laden tett, az nekik, egyiptomi araboknak olyan, mint "egy kés a szívbe", amikor látják, hogy a vallásukat milyen célra és milyen módon használja valaki. Ha valaki nem tudná különben, a "fanatikus arab vallás" igazán békés eredetileg és megkockáztatom, hogy több jó pontja van, mint a kereszténynek.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 11., 15:42:49 írta kaine »

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #118 Dátum: 2004. November 11., 15:29:55 »
kicsit visszautalva érintőlegesen a vallási kérdésekhez:
a Gallup felmérése szerint (2001 február) az amerikaiak közel 45%-a szerint Isten teremtette az emberiséget néhány tízezer éve, 37% mondja azt, h az isteni teremtés után következett az evilúvió, és csak 12% szerint Isten részvétele nélkül, az élet más   formáiból fejlődött ki az ember...  forrás: novemberi national geographic...
gondolom az adatok még súlyosabbak globális szinten (muzulmánok, izraeliták, krisnások, hinduisták, ésatöbbi)... de szerintem legalább az emberek 2/3-a képtelen elfogadni még az evolúció létét... és az embriség 90%-a  valamilyen intézményesített istenben hisz (Jahve, Allah, Isten (a bibliai) , Krisna satöbbi) vagy animista... olyan 6-8%-uk nem zárja ki valamilyen transzcendens létező meglétét, de képtelen elfogadni bármilyen intézményesített dogmát (én is közéjük tartozom) és csak 2-4% lehet a teljességgel istentagadó... de ezek csak az én tippjeim...
mindenesetre megdöbbentő... úgy tűnik minél szarabb a világ, a emberek annál görcsösebben kapaszkodnak a hitükbe... (amelynek istene a legtöbb esetben is csak max 2 ezer éves kultusszal bír)... szóval ne csodálkozzunk ha olyan a világ amilyen...
I'll be back... soon...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #117 Dátum: 2004. November 11., 13:31:12 »
Hehh...micsoda szálak futnak itt össze kis közösségünkben...ráadásul az oldalam hátterén pont faterom feszít...ööö...fekszik...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #116 Dátum: 2004. November 11., 13:09:20 »
tán csak nem erdőműveléstant???? (megnéztem az oldalad időközben)...árrggggh.... add át jókívánságaim neki, bár tutira nem emlékszik rám, de pár évig idegesített mindenféle hülye növénnyel... ha beugrom neki, biztos nagy megkönnyebbülés lesz számára, h semmi közöm a szakmához...
I'll be back... soon...

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #115 Dátum: 2004. November 11., 13:05:24 »
beszarok...
no, és mit tanít jó öreged? mer én pölö anno az erdészet részlegbe jártam... jó régen volt...tán igaz sem volt...
I'll be back... soon...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #114 Dátum: 2004. November 11., 01:36:24 »
Idézet
hehe... én meg oda jártam suliba anno... még haza is küldtek bennünket, mikor az a konténerbomba az országhatárukon túl landolt (vagyis nálunk)... emlékszem anno a középrigóci kerekerdő sarkában lévő kóterből mi is simán hallottuk még a kalasnyikovok kerepelését is...  és az a szép ország nincs többé már rég... bár szerbia kivételével mindegyik valamelyest kihverete a dolgot...
Ne szopass! A szakközépbe jártál? Lehet, hogy tanított faterom

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #113 Dátum: 2004. November 10., 17:46:02 »
Idézet
Én Barcson lakom, a horvát határ mellett... 91-ben bizony simán át lehetett hallani az ágyúdörgést, sőt... látni is lehetett a torkolattüzeket.
Ez csak úgy eszembe jutott... te jó ég... mit kaptam anyámtól, amikor lementünk pecázni a Drávára...  
hehe... én meg oda jártam suliba anno... még haza is küldtek bennünket, mikor az a konténerbomba az országhatárukon túl landolt (vagyis nálunk)... emlékszem anno a középrigóci kerekerdő sarkában lévő kóterből mi is simán hallottuk még a kalasnyikovok kerepelését is...  és az a szép ország nincs többé már rég... bár szerbia kivételével mindegyik valamelyest kihverete a dolgot...
I'll be back... soon...

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #112 Dátum: 2004. November 10., 13:55:10 »
Megint szeretném bejelenteni, hogy egy hét kihagyás után, de frissült ismét az oldalam, tehát lehet menni, a http://szpadamen.atw.hu-ra, vagy kattints a kis képre, az aláírásomba!
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #111 Dátum: 2004. November 08., 19:49:43 »
Idézet
Szerencsére el sem kell képzelnünk, milyen lehet éjszaka hallgatni az ágyúzást, a sorozatokat, a távoli tompa morajlást.
Én Barcson lakom, a horvát határ mellett... 91-ben bizony simán át lehetett hallani az ágyúdörgést, sőt... látni is lehetett a torkolattüzeket.
Ez csak úgy eszembe jutott... te jó ég... mit kaptam anyámtól, amikor lementünk pecázni a Drávára...  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #110 Dátum: 2004. November 08., 19:29:09 »
Hát úgy látom, mi is úgy járunk mint eddig mindenki aki a megoldást kereste...nem találunk..és hiába ragozzuk, azt hiszem nem is lesz, mert ahogy alább olvastam, nem lehet ráerőltetni senkire a megbékélést..és megmondani hogyan kezdjen neki. Talán, ha hagynánk, hogy egymással elintézzék a dolgot, akkkor hamar rendeződne...viszont ha hagynánk, akkor fenállna, hogy nem rendeződik hamar, és akkor mint egy gyújtópont lángra lobbanthat más helyeket is...ami ugye nem igazán kellene senkinek. Ez valahogy a 22-es csapdája. Jó megoldás már nincs, vagyis egyre távolabbi. Én legalábbis így látom.
A közel-kelet valahgyo kezd hasonlítani a múlt század első évtizedének balkánjára. Kicsit félek, hogy egyszer eldurran, mint közel száz éve a balkán. Persze az is csak casus belli volt, de csupán erre van szükség egy háborúhoz.
Nem kívánom, hogy így legyen. Mi magyarok is folyton panaszkodunk, hogy ilyen rossz, meg oylan rossz, de békében élhetünk. Szerencsére el sem kell képzelnünk, milyen lehet éjszaka hallgatni az ágyúzást, a sorozatokat, a távoli tompa morajlást. Félve lépni az utcára, felülni egy buszra, vagy vásárolni menni. Nem becsüljük ezt a kincset, mert természetesnek vesszük.
Furcsa dolog ez, hiszen európa lakossága lassan 60 éve nem élt háborúban. (persze volt hidegháború, de az egyfajta patthelyzet volt) (és leszámítva jugoszláviát, meg afganisztánt, de afganisztán kicsit arrébb van) Az emberek nem tudják, milyen  háborúzni, lassan a harmadik generáció nő fel, és az ő gyermekei születnek, akik nem tudják milyen. ÉS ez így jó!!! DeNagy a veszélye hgoy újra az következik, mint az első világháborúnál. ott is 1870 óta nem volt ember háborúban, kivéve néhány angolt, akik indiában hadakoztak, és a világháború hideg zuhanyként érte őket. Az emberek lelkileg belerokkantak. És most is rengetegen hangoztatják, sajnos főleg a fiatalok, 10-18 évesek, hogy anarchia, és egyéb szélsőséges nézetek, igazából azt sem tudják mit jelent, mivel jár, (azt hiszem nagyon meglepődnének, ha hirtelen pl anarchia köszöntene be magyarországon) de sajons nagyon befolyásolhatók. És ez nagyon veszélyes..a történelem már sokszor bebizonyította, hogy egy jó szónoki képességekkel rendelkező vezető befolyásolni tudja a tömegeket. És Magyarországon jelenleg is ez folyik, és sajnos a jobboldalról. (Nem akarok politizálni, sem megbántani azokat akik esetleg a jobboldallal szimpatizálnak, sem elindítani most egy egymásnak esést, egymás szidását, hgoy felforrósodjon a topic. Ezt a kijelentésemet mindenki kezelje úgy ahogy gondolja, de ha lehet ne induljon el valamilyen politikai összetűzés...már ha kérhetem.

Ezért kérem adminlányt is, ha úgy gondolja, hogy elfajulna a dolog, akkor törölje a hozzászólásomat...)

 Csupán ezt látom jelenleg. A legnagyobb gond, hogy a vallást belekeverik a politikába, a papok különbséget tesznek szavazók között, és ez már zavaró. És sajnos így kicsit kezdünk kötődni a közelkelethez és egyéb országokhoz. Mert a vallás az egyik mozgatórugója a dolgoknak ez tagadhatatlan, és ha valaki kiemeli a vallást a személyes megélésből, a személyes döntésből, hogy mindenki abban hisz amiben úgy gondolja, hogy a lelke megtalálja a megnyugvást, és nyilvánosságot, politikát csinál belőle, kisajátítja magának, azt mondja, hogy a politikai ellenfeleit kizárja a vallásból, az nem vezethet jóra. És izrael és a közel kelet országai között is az egyik legfőbb mozgatórugó a vallás.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #109 Dátum: 2004. November 08., 15:16:03 »
Na egyetlen rövid gondolat erejéig én is beleszólok ebbe a parttalan vitába:
Anno a Krisztus születését követő évszázadok egyikében egy "gyere-gombóc-hamm-bekaplak" országocska, valami Római Birodalom nevű egyszercsak szembe találkozott azzal az értelmes történészek szerint elkerülhetetlen helyzettel, hogy kinőtte önmagát és képtelen volt már a vezetés fenntartani az államrendszert. Én csak azt kérdezném, csendben, halkan: ezeknek a szépséges összeborulásoknak (ENSZ, NATO, EU, USA) mikor jön el ez az időszaka? Nemrég láttam egy viccesnek szánt térképet arról, hogy mit tud egy átlag amerikai a világtérképről. Elég sok helyen volt benne a kék-vörös-fehér, mindenki által ismert zászló. (Mint pl. Izrael, Kuvait, Irak, Afganisztán, stb.) Most csak én vagyok ennyire hülye, vagy tényleg ugyanazt éljük át, ami másfélezer évvel ezelőtt megbukott. Én semmi jónak/rossznak nem vagyok az elrontója, de ha két országnak/népnek/népcsoportnak/utcai bandának lerendezni valója van egymás közt, akkor abba miért kell mindig, mindenáron belepofázni? Miért van az, hogy demokráciáról beszélünk, de amikor egy ország nem arra megy, amerre szeretnénk, akkor "besegítünk" a demokráciának?

Így újra elolvasva ezt, rájöttem, hogy ez baromira költői kérdés, de mindegy
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #108 Dátum: 2004. November 08., 14:59:47 »
Idézet
Azért Izrael nem küld bombával preparált embereket buszozni...
ha ilyen egyszerű lenne a terror képlete... de sajnos jóval összetettebb dolog... nem akarom én védeni vagy elítélni Arafatot vagy Izraelt, csak arra szerettem vona rávilágítani, mint ahogy annyi mindenben ebben sem érdemes túlon-túl fehéren-feketén gondolkodni... az éremnek mindig legalább három oldala van... az igazság odaát van... mindenesetre Arafat nemsokára szembetalálja vele magát...
részemről továbbra is azt gondolom nyugodtabb lenne az élet ha a közel-keletet elnyelné a föld (meg az usát, kínát, csecsenföldet, az eut....... ööö izé, hé, hello, maradt még valaki ezen a nyomorú bolygón akit kihagytam?
I'll be back... soon...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #107 Dátum: 2004. November 08., 12:56:33 »
Idézet
IZRAEL NEM LÉTEZŐ ÁLLAM!! Ez tény.
Ki szerint? A palesztinok pedig elismerik.
Idézet
létezik olyasmi is a szakirodalomban, h állami terrorizmus (nagyjából egyenlő azzal, amit Izrael művel)
Azért Izrael nem küld bombával preparált embereket buszozni... persze nem szép dolog ha más ország területén teszik el láb alól ezeknek az akcióknak a szervezőit, talán meghívót kéne nekik küldeni, hogy látogassanak el Izraelbe, és akkor intézni a dolgot házon belül.
Idézet
Ja ha táűvcsővel próbálsz átnézni, nagyon hamar észrevehetsz a túloldalon is távcsövet, meg puskacsövet.
Volt idejük, hogy paranoiásak(?) legyenek, hidd el. És itt nem csak az elmúlt 70 évre gondolok.

Asszem sikerült némileg elkanyarodnunk attól, aminek ez a téma indult. Arafat. Csak annyi, hogy én nem tartom egy korreket embernek, és korrekt államférfinak sem. Én nem kedvelem, szerintem... nem is tudom.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #106 Dátum: 2004. November 08., 06:44:33 »
Igen Izreal nagyon sok területet szerzett az utóbbi pár évtizedben a környező államoktól. Pl Jordánia. De vannak még érdekes dolgok. Jordániában direkt nem fúrnak kutakat, hogy óvják a föld alatt levő vízkészletet, mert nincs valami sok. Meg lehet nézni a Jordán-Izraeli határt. Jordánia puszta alig nő valami, van ugye egy széles senki földje és a túloldalon az Izraeliek ezerrel fúrják a kutakat, de csakazértis... Minden zöldell stb.. Szóval mintha direkt pazarolnának. Ja ha táűvcsővel próbálsz átnézni, nagyon hamar észrevehetsz a túloldalon is távcsövet, meg puskacsövet. Simán átlőnek!!!!!! Egy másik országba, a határon keresztül!!!
Másik történet. Reptér Jordániában. Kisírszemű fiatal pasi bolyong. Néhány jordán határőr kísérgeti mindenhova, meg vannak már körülötte öltönyösök is. Kiderült, hogy mi volt a gond. Szegény fiú úgy gondolta, hogy sikerült annyi pénzt összeszednie, hogy egy kicsit utazhat, és tett egy észak afrikai túrát. Volt egyiptomban is. Amikor az Izraeli határőrök otthon észrevették az Egyiptomi pecsétet az útlevelében, visszatették a gépre és 5 évre kitiltották az államból!!!!!!!!!!!!! mindezt a 21. században!!! Azt sem tudta hova menjen, mit csináljon.
És itt most bár már írtam, de azért én is mindig leírom, nem nacionalista, vagy vallási vagy egyéb okok miatt írok...nagyon távol állnak tőlem a kirekesztő eszmék és a fajgyűlölet, vagy vallási kirekesztés bármely formája.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #105 Dátum: 2004. November 08., 02:20:21 »
Idézet
Izrael újabb kedvezményeket ajánl...semmi...
minden tiszteletem ellenére azt kell mondjam Izrael Rabin halála után gyakorlatilag semmilyen tekintetetben nem volt hajlandó betartani az oslói szerződés szinte egyetlen pontját sem, pedig abban csak egy korlátozott autonómia szerepelt... A PFSZ 90-ben hivatalosan is elismerte Izrael államot. És a kép teljessége végett azt is hozzátenném, h a 4-5 (éjjel van. fáradt vagyok, és akkora kavarások voltak ott) közel- keleti háború közül csak egyet nem Izrael állam indított... az az egy igaz h Izrael állam honvédő háborúja volt (gyakorlatilag Ben Gurion vezetésével szarrá verte az Egyiptom vezette össznépi arab hadsereget, pedig azok sem tevékkel jöttek), de azon kívül kábé 2-3 olyan hadjáratot indított a közeli államok ellen (ez főleg Jordániát érintette), amellyel a a világháború utáni megalapított és hivatalosan elismert Izrael területét körülbelül a harmadával növelte meg... tény az is h azokon a szélfújta köves dűnéken virágzó mintagazdaságokat hozott létre, de ez együtt járt a palesztin exodusszal (bár ezt a szót kétlem, h ők jónéven vennék palesztinokra). Amúgy a palesztinokat a kurdokhoz hasonlóan  arab tesvéreik akkor is cserbenhagyták (itt most arra gondolok, h nem voltak hajlandóak befogadni őket). Azt hiszem csak egyetlen olyan alkaolm volt amikor területet veszített Egyiptom ellen (asszem ellentámadás volt, de lehet h nem és egyiptomi hadjárat). Tény h az abroszfejű (LOL), mint az El Fatah megalapítója közel 3 évtizedig terrorista háborút vezetett Izrael ellen, de megjegyeném, h létezik olyasmi is a szakirodalomban, h állami terrorizmus (nagyjából egyenlő azzal, amit Izrael művel), és arra az aprócska, de nem elhanyagolható tényre is felhívnám a figyelmet, h Izael állam jelenlegi vezetője gyakorlatilag háborús bűnös (igaz h a hágai nemzetközi bíróságnál csak annyival vádolták, h a keresztény milíciákat szabadon engedte garázdálkodni (meghalt néhány száz arab, de hát kit érdekel)... a rossz nyelvek szerint azok a ún. kerestény milíciák csak annyira voltak keresztények mint én, de hát ezt ki tudhatná)
MIelőtt elindul még valami flame itt kijelentem, h semmiféli nacionalista, szélsőjobboldali (sőt jobboldali) szervezetnek nem vagyok tagja, nem is szimpatizálok velük, sőt... alapból a harcos zöldekhez húz a szívem... sajnos Mo.-n  ez halott ügy... ezek csak egyzserű tények voltak... lehet, h itt-ott pontatlan voltam és sarkítottam (ez utóbbi szándékos volt),
részemről indítványozom a közel -kelet teljes eltörlését,  különös tekintettel az olajkészletekre, mint a globális környezeti válásg okozójára...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 08., 02:34:53 írta avman »
I'll be back... soon...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #104 Dátum: 2004. November 07., 18:29:01 »
De most minden faji és vallási dolgot félretéve...

IZRAEL NEM LÉTEZŐ ÁLLAM!! Ez tény. És pont. Amerika hozta létre kicsit több mint 50 éve. És innentől kezdve azt hiszem egyértelmű minden követelés vele szemben.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #103 Dátum: 2004. November 07., 13:19:14 »
Nos igen...a Nobel békedíj...kapott egy cukorkát, mert hajlandó volt némi engedményeket tenni, amiről egyébként azt nyilatkozta, hogy Izrael bekebelezését jelentő első lépések  
Emlékeztek még Clinton uccsó nagy manőverére? Legalábbis amit annak szánt? A közel-keleti helyzet rendezése. 2000-ben Camp Davidben jöttek össze...Clinton, Arafat, Barak...és az egész megbukott Arafat csökönyösségén. Mindenre nemet mondott, javaslata nem volt. Nem csoda, ha Barak berágott, és bemutatott nekik. Mit ért el ezzel Arafat? Kitört a 2. intifáda...na puff Nobel békedíj. Menjen csak öngyilkolászni a sok arab testvér...nesze nektek hetedik mennyország...gratulálok. Izrael újabb kedvezményeket ajánl...semmi...hát ezért nem fogom én sajnálni azt a kétszínű terítőfejűt.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #102 Dátum: 2004. November 04., 21:40:54 »
Bár mint említettem nem akarom megítélni pályafutását, de szerintem Sztálinhoz és Hitlerhez hasonlítani azért nem lehet... (AMúgy is Sztalin és Hitler csak két felkapott sztár, most nagyon menő velük foglalkozni, mindenhonnan a második vh folyik.) De a nobel békedíj azért kiemeli ebből a körből  Arafatot.

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #101 Dátum: 2004. November 04., 21:21:03 »
Nos, egy régi maya (persze azték átvételű) világvége jóslat szerint a vég akkor érkezik el, mikor a fehér ember az emberiség bölcsőjében vív háborút azok ellen, kik a tudást régebbről birtokolják, így kötődik össze a kezdet és a vég, a vég és a kezdet. Vagy valami ilyesmi, de az értelme ez (de nem kell félni ez 2028 vagy mennyi, mellesleg aki járatos a Shadowrunban az kiderítheti, ugyanis az író kuktúrantropológus-régész rengeteget lopott a maya kultúrkörből). Szóval csak arra akarok kilukadni, h bizony Arafat halálával eltűnik az a vezető, akit a Hamasz és a mérsékeltek egyaránt elfogadtak. Mellesleg sem Sztálin, sem Hitler nem kapott Nobel-békedíjat, ellenben Arafat igen. Jichak Rabinnal együtt, aki szintén nem természetes halállal távozott eme árnyékvilágból. Kétlem, h utódjaiknak (mindkét oldalon) sikerülne ezen tett. Szóval mikor nemsokára Arafat összefut Charónnal, az öreg révésszel, remélem lesz nála néhány érme, hogy átkeljen a Styx folyón, ez a legtöbb amit kívánhatok neki... (bár sztem a huriknak a hetedik paradicsomban jobban örülne). Kis esti kultúrtörténeti eszmefuttatást olvashattatok avman billentyűzetéből, amit eretileg blogba szánt
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 04., 23:09:46 írta avman »
I'll be back... soon...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #100 Dátum: 2004. November 04., 20:37:00 »
Én személy szerint nem fogom visszasírni, ha meghal. Valóban karakteres vezető...volt ilyen több is...Hitler, Sztálin...
Szerintem ha mi nem is, lesz azért elég (arab és izraeli) fiatal, aki emlékezni fog rá...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #99 Dátum: 2004. November 04., 18:38:04 »
Én egy kicsit komolyabb témával szeretnék most előhozakodni.

Minden nap egy kicsi történelmet élünk meg, sőt a jelen egyben a jövő, is hiszen ha kimondod, hogy jövő, már el is múlt és ezáltal történelemmé, multtá válik. sokszor sokféleképpen találkoztunk már a történelem nagy fordulópontjaival, nem kell ecsetelni, főleg nekünk magyaroknak.

De most egy olyan ember halad lassan a végzete, halála felé, aki nem egy-két évet, hanem évtizedeket határozott meg. Jasszer Arafat. Most nem politikai nézeteit akarom ecsetelni, egyszerűen az emberről, és önmagunkról akarok beszélni. Hiszen Arafat azok közé az emberek közé tartozik, akik végigkísérték egész életünket, (most gondolok az én korosztályomra..a 25-35 közöttiekre, de persze a fiatalok is ismerhetik, de igazán nagy szerepe tíz tizenöt évvel ezelőtt volt.) NEm múlt el nap, hogy ne hallottunk volna róla, valamilyen értelemben, vagy összefüggésben, és szerintem nincs olyan ember itt közöttünk, vagy a világon, aki ne ismerné, ha másról nem, akkor a mindig fején virító kockás fejkendőről. Igen a fejkendő, ami soha nem maradt el, egyfajta védjegye lett. Mára mág összetört ember köszön vissza a képernyőkről.
Amikor két napja láttam a tv-ben, mosolyogva, integetve az őt éltetőknek, egy összetört embert láttam. Nem csak a kor és a betegség, de azt hiszem a történelem súlya is nyomta.
Most többfajta hír kering állapotáról, nem tudni, mi lesz vele. A következő generációnak már nagyon keveset, vagy semmit sem fog mondani a neve. Manapság egyre kevesebb a karakteres meghatározó ember a "világ vezetői" között. Ő ilyen volt, értsünk egyet, vagy vessük el ténykedését, nem akarok pálcát törni felette, sem érvelni mellette, ezt majd döntse el az utókor, saját véleményemet pedig megtartom magamnak, de az biztos, hogy eddigi életem, életünk egyik meghatáró személyisége, igaz csak távolról, de mindig ott volt a tv-ben rádióban újságokban, ténykedése kihatott, ha áttételesen is, életünkre.

Nem nekrológot akartam írni, remélem felépül, csak beszélni egy beteg összetört emberről, aki valaha mozgatta a világ egyik részét, és történelmet csinált.

Temélem nem voltam tulságosan tudálékos, vagy unalmas, de úgy éreztem nem baj, ha néha kicsit kitekintünk.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 04., 18:40:41 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #98 Dátum: 2004. November 03., 19:58:13 »
 Dzsuidzsuizott egy nagyot

Doktor Justice (ejtsd: Doktos Justice)      



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető avman

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #97 Dátum: 2004. November 02., 09:56:09 »
képregény az indexen:
http://index.hu/velemeny/eheti/justice/
))))
I'll be back... soon...

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #96 Dátum: 2004. Október 29., 19:37:47 »
Idézet
Bocsi, bocsi...
Nem kell vele foglalkozni, néha az én oldalamban is rendesen megtörli a bakancsát...

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #95 Dátum: 2004. Október 29., 17:44:05 »
Idézet
Nagyobb képed nem volt?
Bocsi, bocsi, 800*600-as felbontáson vagy? Ne haragudj, majd le akarom kicsit kicsinyíteni, mert a Spidertom fórumba is nagyon nagy...  

Regnar: köszi szépen! Gyere minél többször a fórumora!  


Jah és köszi Simmons, jól esett, igazán. Gyere fórumra, nem nagy fórum, szóval hamar bejárod...  Köszi  

Mindenkit várok, mert nagyon belelkesültem...  
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #94 Dátum: 2004. Október 28., 17:00:23 »
szpÁDÁMen:

Voltam a honlapodon, írtam jót is      rosszat is...(de csak kicsit rosszat..)

Itt is leírom...tetszik a honlapod