Szerző Téma: Hulk  (Megtekintve 177303 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #130 Dátum: 2008. Április 05., 15:44:23 »
Mert nekem nem oszt, nem szoroz a nyár, ugyanúgy dolgoznom kell, csak közben megpusztulok a melegtől.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #129 Dátum: 2008. Április 05., 15:15:53 »
És te miért nem várod?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #128 Dátum: 2008. Április 05., 15:00:25 »
Most mondjam azt, hogy én?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Genál

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 238
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #127 Dátum: 2008. Április 05., 14:35:10 »
kiaz aki azt nemvárja

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #126 Dátum: 2008. Április 05., 14:09:02 »
Én meg a nyári szünetet, de ez gondolom senkit sem érdekel...

Nem elérhető Genál

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 238
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #125 Dátum: 2008. Április 05., 13:34:19 »
én meg a Planet Hulkot de már nagyon...

Nem elérhető Gza

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Hulk
« Válasz #124 Dátum: 2008. Április 04., 21:23:42 »
Köszi a Hulk sztorikat, nagyon tetszettek ezek is! Várom a végkifejletet!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #123 Dátum: 2008. Április 02., 11:06:59 »
Na, mint azt már a ti jóságos sámon dokitok előre jelezte, itt egy újabb meglepi: a régi spidertomos Hulkok! Akinek még nincs meg, az most letöltheti majd őket.

Nem elérhető medver38

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Hulk
« Válasz #122 Dátum: 2008. Március 31., 11:48:21 »
Sziasztok.eddig kerestem hol lehet hozzászólni--ez biztos nem az a fórum,de ne rúgjatok ki,
a vers pocsék volt-- húsvétkor elmondtam----  de az a két fűl....Brutálisan  
tetszett...elnézést,hogy itt írtam meg egyébként a Hulk is tetszik,de ezt azért ne küldjétek
az írónak(rajzolónak főleg)vissza...Mármint ezt  Bár miért ne?Echte hungary
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 31., 11:50:46 írta medver38 »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #121 Dátum: 2008. Március 26., 17:31:55 »
Na igen, ez tényleg érdekes. És sokszor keverik a visszaemlékezésekben is. Az viszont biztos, hogy Ricket nem ismerte előtte.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #120 Dátum: 2008. Március 26., 17:02:52 »
Nos, bár rég olvastam a Hulk legelső részét, de én úgy emlékszem, hogy Banner életében nem látta Ricket a robbanás előtt, mégis, amikor a visszaemlékezésben rohan felé, a nevén szólítja. Meg nekem erősen úgy rémlik, hogy a visszaszámlálást akkor leállították, de a laborsegédje, akiről aztán kiderült, hogy kém volt vagy mi, sutyiban folytatta, itt meg azt kiabálja, hogy mindjárt robban a bomba. Igaz, a visszaszámlálás érdekes téma, mert visszaemlékezésben láttam már olyat is, hogy nem tudta, hogy ketyeg és olyat is, hogy azért rohant ki, mert nem tudták eleve leállítani.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető cressains

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #119 Dátum: 2008. Március 26., 16:35:06 »
nekem nagyon tetszik ez a stílus na! hát nem értem mi baj van a Mítosz Hulk grafikájával
the desert's Woman, just look into the distance...

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #118 Dátum: 2008. Március 26., 15:58:52 »
Akkor esetleg elárulnád nekünk is, hogy mi az?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #117 Dátum: 2008. Március 26., 15:47:12 »
Mondjuk nem könnyű, mert igazság szerint annyiszor átértelmezték és Jenkins verziója is már az újabban alapul (a modern feldolgozások közül emlékeim szerint egyes egyedül Alex Ross írta meg helyesen). MOndjuk mindegy, mert annyira nem lényeges, csak nekem erősen fura volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #116 Dátum: 2008. Március 26., 15:27:17 »
Pont azért nem beszél, rájött, hogy semmi értelme erre a sok hülyére fecsérelnie a szavakat.  
De látom a bakit még mindig nem találta meg senki.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 26., 15:27:49 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #115 Dátum: 2008. Március 26., 15:12:18 »
Pedig Inner Circle ennél szebben szokott ezekre rámutatni.
Az egy év itt az egy kb. nyugis évet jelentette (a gyerekek életében legalábbis). Egyébként Franklin már olyan 8-9 éves, ha nem több. De Valeria is 3 környékén lehet (bár lehet, hogy fiatalabb, mert mintha még nem beszélne, azt pedig hamar meg kellene tanulnia a maga kis 350 feletti IQ-jával).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Hulk
« Válasz #114 Dátum: 2008. Március 26., 15:00:53 »
Talgaby: bennem csak az merült fel hogy egy gyermekvédelmi hatóság (vagy egyáltalán egy bürokratikus intézmény) reakcióidejére kb 1 év még nem is durva idő (nem hinném hogy kint gyorsabb lenne a reakcióidejük  )
Egyébként tetszenek ezek a kritikák amiket az egyes művekben elkövetet blődségekről szuktál rögtönözni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 26., 15:01:20 írta beigli69 »

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #113 Dátum: 2008. Március 26., 14:52:28 »
Oké talgaby most már értem, hogy mire gondoltál.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Genál

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 238
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #112 Dátum: 2008. Március 26., 13:59:48 »
hozzá bizony...

amúgy meg elég hülyén hangzana h Cho Bolygólya....na nembaj nekem az tetszik jobban és most nehogy már ezen a kis ****-on akadjunk fenn mikor hamarosan lefordítják nekünk a Planet Hulkot    

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #111 Dátum: 2008. Március 26., 13:43:54 »
Szerintem meg nem hangzana jobban és itt úgy is azt számít, amit én akarok...  Amúgy azért is lett Hulk Világa, mert a mozaik2-ben is Cho világának fordítottam a Planet Cho-t.  
Mythos: ezek festett rajzok. szerintem szépek, csak hozzá kell szokni.

Nem elérhető Genál

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 238
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #110 Dátum: 2008. Március 26., 13:32:11 »
a hulk mítoszt elolvastam hát engem eddig nem fogott meg,a rajzok sztem rondák,nekem ez a stílus nemtetszik.

sztem a Hulk Bolygólya név jobban hangzana

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #109 Dátum: 2008. Március 26., 11:14:17 »
Nem, hanem gondold át picit logikusan:
Az F4-be születik egy gyerek. Majd még egy. A kicsi(ke)t megtámadja egy másik dimenzióból jött lény, az egyik kórházba kerül, majd belekeverednek egy galaktikus csatába, az egyikük tagja lesz egy gyerek-szuperhős csapatnak, a másik egy oltári időutazási kavarból keveredik ki, felrobban a Baxter-épület, a szülők meghalnak, a Baxter-épület megint felrobban, majd a szülők becsődölnek és a külvárosba költöznek, és amikor egy teljes évig minden rendben megy, hirtelen eszébe jut a gyermekvédelemnek, hogy jéééé, némá', lehet, hogy a gyerekek veszélybe sodródnak és a szüleik talán nem tudják megvédeni őket.
Mondom, ez cirka 8-9 év után ugrik be nekik. Azok után, amit felsoroltam. Na most akkor Straczynski vagy az amerikai gyermekvédelmi hatóságról hiszi azt, hogy egy rakás eszetlen kretén ül ott, pláne, hogy a sztori szerint ők majd jobban megvédik a gyerekeket, mint azok a szülők, akik addigra háromszor elkergették, majd megölték Galactust is, aki a keresztény Isten-kép hatalmi szintje elett van közvetlen, vagy az olvasókat nézte ismételten nem kicsit hülyének, hogy egy ilyen történetet komolyan bevesznek. Ennél már csak az lett volna szebb, ha olyan 50 résszel ezelőtt jut ez eszükbe, hogy ők majd megvédik azt a gyerkőcöt, aki egy laza mozdulattal feltámasztott egy istent. Az egész szál úgy röhejes, ahogy van.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #108 Dátum: 2008. Március 25., 19:28:52 »
Idézet
nem is beszélve az egész gyerekelhelyezési marhaságról, ami alapjában mond ellent a Marvel-univerzumnak)
Ciki, de ezt az ellentmondást nem értem. Arra gondolsz, hogy a valóság ezzel a részével (vagyis gyermekvédelem, stb) nem tőrödtek a történetekben? De mondjuk régen a nagy bunyók esetleges civil áldozatairól sem tettek nagyon említést, viszont a Polgárháborúnak meg pont eleve a civil áldozatok miatt robbant ki (legalábbis ha jól rémlik).  lehet, hogy csak közelebb akarták az univerzumot a valósághoz (aPolgárháborút annyira nem ismerem, azért kérdem.)

Idézet
Hát, Jenkins Peter David után nekem is a másik kedvencem.
Hát igen nekem a Last Titan az egyik kedvenc képregényem.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #107 Dátum: 2008. Március 25., 19:12:26 »
Idézet
innentől teljes mértékben a doki veszi át a fordítói teendőket.

Jaja és mivel még hét szám fordítása hátra van, ha valaki ki szeretné próbálni magát, nosza rajta! Szívesen át adok egy-két számot, ha valaki bele akar kóstolni a honosító életbe.  

Idézet
Mondhatni, hogy becserélte egy nagyobb zöldségadagra a DeFalco-F4-eket.

Inkább feláldoznám ezt a zöldséget, ha lenne elég érdeklődés a DeFalco féle F4-re...    

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #106 Dátum: 2008. Március 25., 19:00:28 »
Idézetet írta: galamb
A honosítás itt is profi, habár szerintem a Planet Hulk jobban hangzik, mint a Hulk világa.
   U. i.: Bennek el kéne már egy pszichológus. Káros már ez az önsajnálat  
Ahogy a doki mondja, én ragaszkodtam hozzá. Így is eléggé elterjedt az a hülye divat, hogy minden nyavalyás címet angolul hagynak, mert a fordítóknak már annyi fantáziájuk sincs, hogy kitaláljanak vmi értelmes magyart (vagy ennek a gyökeres ellentéte, adaptációknál, ahol talán az eredeti név vonzhatná a rajongókat, olyan címet adnak, hogy ember rá nem jönne, miből készült).

A Lény itteni ábrázolása meg... nos, Straczynski Pókemberét sokan szidják, köztük én is, de az F4-es ténykedése talán még annál is lesújtóbb volt. Ami azért fura, mert az F4 alapvetően egy sci-fi, ő meg ugye a filmiparban pont a sci-fijeiről ismert, de it meg pont azt kerülte el minél messzebbre, és ami még rosszabb, 20-30 évnyi jellemfejlődést vágott ki egy pillanat alatt a kukába. Ben vmikor a 200-asok tájékán viselkedett ennyire önsajnálóan utoljára, de a többiek is olyanok voltak, mintha a '70-es évek beli csapatot rángatta volna elő (nem is beszélve az egész gyerekelhelyezési marhaságról, ami alapjában mond ellent a Marvel-univerzumnak). Plusz van a történetben egy elég nagy baki is a múltban, kíváncsi vagyok, észreveszi-e vki. Alapvetően igazság szerint én elég gyengének tartom ezt a sztorit, pont, hogy a legvégén lévő párbeszéd ér számomra csak vmit, de mivel F4, így vállaltam a dolgot. Részemről viszont ennyi volt a közreműködés ide, innentől teljes mértékben a doki veszi át a fordítói teendőket. Mondhatni, hogy becserélte egy nagyobb zöldségadagra a DeFalco-F4-eket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #105 Dátum: 2008. Március 25., 18:50:03 »
Hát, Jenkins Peter David után nekem is a másik kedvencem. És nem, nem mindig könnyű fordítani, de pont ettől szép.  

Idézet
szerintem a Planet Hulk jobban hangzik, mint a Hulk világa.

Szerintem is, de talgabynak a mániája, hogy mindent magyarosítsunk, amit csak lehet.  És hülye nevek: volt itt a Bolygó neve: Hulk ötlet is...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 25., 18:51:03 írta dr samson »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #104 Dátum: 2008. Március 25., 18:49:24 »
Idézetet írta: galamb
habár szerintem a Planet Hulk jobban hangzik, mint a Hulk világa.
Gondolhatod, hogy mennyit gondolkodtunk rajta, hogy mi legyen a címe. Mert bár valóban nagyon jól hangzik a Planet Hulk, mégis abban maradtunk, hogy le kell fordítani, és végül a Hulk Világa lett a befutó. Ez volt az ami a legjobban visszaadta az eredeti jelentését és nem hangzott túl hülyén.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #103 Dátum: 2008. Március 25., 18:39:50 »
Kösz szépen ezt a szép adag frissítést.
 Mítosz és háború kutyái: Jenkins és Dr. samson úgy látszik nagyszerű párosítás!  De komolyan ez a Paul kezd az egyik kedvencemmé válni. És gondolom fordítani nem annyira egyszerű, szóval le a kalapom előtted Dr. Meg persze a beírók előtt is. A Mítosznál egyedül az arckifejezések, és a gesztusok voltak talán picit erőltetetten megrajzolva.
 Planet Hulk előtörténete is ütősre sikerült (szó szerint  ). Bár a vége felé kicsit mesterkéltnek tűntek a párbeszédek, de azért a történet ezt leszámítva jó lett. A honosítás itt is profi, habár szerintem a Planet Hulk jobban hangzik, mint a Hulk világa.
  Szóval köszönet mindenkinek!      
   U. i.: Bennek el kéne már egy pszichológus. Káros már ez az önsajnálat  
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 25., 18:40:15 írta galamb »
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Genál

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 238
  • Karma: +0/-0
    • http://
Hulk
« Válasz #102 Dátum: 2008. Március 25., 14:34:40 »
háhá ez nagoyn nagy:D  

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #101 Dátum: 2008. Március 25., 14:21:43 »
És hogy ne csak a Marvelnek legyen ilyenje   :

800x600
1024x768
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.