Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 887690 alkalommal)

0 Felhasználó és 61 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2448 Dátum: 2012. Április 30., 16:23:47 »
Nem szeretem, ahogy az IDW-s írók a kibertroni háborút ábrázolják. (A Roncsolók utolsó harca a kivétel. Az sem minden esetben.) Elég... hm... gyermeki és vidám. Ezeknél azért láttunk sokkal jobbat is.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2447 Dátum: 2012. Április 30., 02:40:15 »
Köszönet az Acélfej 1-ért!! Nekem első klikkre bíztatónak tűnik! A látványvilág pont mint a jó öreg Eszkaláció/Pusztítás/Reflektorfényben/AHM időkben, nekem nagyon bejön! Az ŰRdongóban elég zavaró volt többek között az hogy az új Autobot fővezér egyetlen fegyvere az hogy futkos és menekül Égretörő elől... Acélfejet ismerve itt ezzel se lesz gond! :D Köszi srácok,ismét szép munka!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2446 Dátum: 2012. Április 14., 06:54:42 »
Köszönet az újabb TF rész honosításért. :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2445 Dátum: 2012. Április 11., 21:48:16 »
Transformers - Űrdongó 1-4.: Elolvastam egybe ezt a 4 részes minit. És köszönöm! :worship:
Tetszett ez a minisorozat. Azt nem is gondoltam, hogy az ongoing első történet szál közepén játszódik ez a mini.
Űrdongó tényleg nehéz helyzetbe volt, amikor azon gondolt, hogy mi lenne a helyes döntés. Főleg, amikor olyan küldetésen volt, ahol voltak persze hátrányos megoldások is. Pl. hogy Űrdongó hazudott annak a kislánynak. De végül kiderült, hogy vannak ésszerűbb megoldások is.
És akkor ezután jönni fog az ongoing sorozat, amit már említettünk.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2444 Dátum: 2012. Április 08., 21:03:00 »
Hát ennek a szériának is csak egyetlen részlete tetszett, mikor is Űrdongó a kislánnyal van a 3. részben.  Ott érezhető a feszültség is, meg az is átjön, hogy szegény kislányt átverik. De ezt leszámítva nekem elég bugyuta volt.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2443 Dátum: 2012. Április 08., 16:08:07 »
Igen, most már rövidesen jön a folytatása. Eredetileg amiatt vártunk az ongoing folytatásával, mert ez a mini az első történetszál közepén játszódik, és Űrdongó küllem váltása semmiféle magyarázatot nem kap, csak pár utalást ejtenek erre a szálra.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2442 Dátum: 2012. Április 08., 11:02:44 »
Köszi szépen az új TF részt-vagyis az Űrdongó mini befejező részét:)
Üdítő érzés volt a Hálózsák mai látogatásakor TF honosítást látni.
Remélem a mellékszál befejezésével lassan az IDW TF Onging sorozata is folytatódik...
Még egyszer köszi ezért, örök hála:D
   

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2441 Dátum: 2012. Április 03., 23:30:37 »
Én úgy szintén:) És nagy köszönet az e havi TF infóról,
máris jobb a közérzetem:)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2440 Dátum: 2012. Április 01., 05:58:17 »
Köszönet a válaszokért. Akkor várok továbbra is türelemmel.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2439 Dátum: 2012. Március 31., 20:43:43 »
Ugyanakkor a 2012-es Hálózsák képregény tervezetben arról volt szó, hogy valószínűleg lesz, és ha lesz, akkor nem lesznek akkora szünetek, mint tavaly.
A kérdésem az lenne, hogy mivel idén még nem volt új TF füzet, akkor ez azt jelent, hogy nem is lesz??  :-\
Főleg IDW ongoing sorozatának a folyatására lennék kíváncsi (ott a 4.-ik résznél tart a honosítás...)
Én is érdeeklödnék mi újság TF honosítás ügyében. Lehet áprilisban számítani új részekre magyarul a Hálózsákon?
Elnézést, amiért csak jócskán megkésve reagálom le a kérdéseket, de sajnálatos módon a magánéleti dolgok nem teszik számomra túl sűrűn lehetővé a net közelbe kerülést...
Ami a kérdéseket illeti, tartom az álláspontomat, lesz TF, most már a következő két füzet kikerülése is fixálva van, megnyugtatásképp annyit elárulok, hogy MÉG EBBEN A HÓNAPBAN lesz... :D
Ami a csúszásokat illeti azok okáról annyit, hogy sajnálatos módon mi is csak emberek vagyunk, akiknek - legalábbis legtöbbünknek - van magánélete, bár ezt természetesen nem mindenki nevében mondom, és mint olyanoknak gyakran közbe jönnek olyan esetek, amik felborítják a terveinket, bármennyire is biztosnak éreztük őket. Nem volt ez másképp Tyrant esetében sem, de most végre felszabadult, és jelenleg gőzerővel azon vagyunk, hogy minden klappoljon.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2438 Dátum: 2012. Március 31., 09:45:35 »
A beírójuk sajna eléggé elérhetetlen. Van anyag, csak nincs véglegesített állapotban.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2437 Dátum: 2012. Március 31., 00:25:17 »
Nézem egy ideje a Hálózsák TF szektorát, de már egy jó ideje nem volt új képregény. Ugyanakkor a 2012-es Hálózsák képregény tervezetben arról volt szó, hogy valószínűleg lesz, és ha lesz, akkor nem lesznek akkora szünetek, mint tavaly.
A kérdésem az lenne, hogy mivel idén még nem volt új TF füzet, akkor ez azt jelent, hogy nem is lesz??  :-\
Főleg IDW ongoing sorozatának a folyatására lennék kíváncsi (ott a 4.-ik résznél tart a honosítás...)
Köszi előre is a választ!
Én is érdeeklödnék mi újság TF honosítás ügyében. Lehet áprilisban számítani új részekre magyarul a Hálózsákon?

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2436 Dátum: 2012. Március 18., 17:44:55 »
Nézem egy ideje a Hálózsák TF szektorát, de már egy jó ideje nem volt új képregény. Ugyanakkor a 2012-es Hálózsák képregény tervezetben arról volt szó, hogy valószínűleg lesz, és ha lesz, akkor nem lesznek akkora szünetek, mint tavaly.
A kérdésem az lenne, hogy mivel idén még nem volt új TF füzet, akkor ez azt jelent, hogy nem is lesz??  :-\
Főleg IDW ongoing sorozatának a folyatására lennék kíváncsi (ott a 4.-ik résznél tart a honosítás...)
Köszi előre is a választ!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2435 Dátum: 2012. Március 13., 15:03:47 »
Tudna nekem segíteni abban, hogy milyen sorrendben kezdjem el olvasni a Trans Formers képregényeket? Eddig csak a Marveles G1-et olvastam, de az IDW, és Dreamware nekem uj világ. A Spotlight-ok is egy teljes történetet alkotnak? mi a sorrend?
köszi
A DreamWave és az IDW is külön-külön világok. A DW-vel érdemes kezdeni, mert az első gyenge mini után nagyon gyorsan nagyon jó lesz - csak befejezetlen. Az IDW-re meg valahol létezik olvasási sorrend, de a lefordított címekkel még talán nem állítottunk össze.
Na most az a nagy helyzet, hogy már egy ideje készen van a MARVEL és az IDW sorozatokra vonatkozó idővonal, de nem került még feltöltésre, mivel a következő TF frissítésre tartogattam, ami rajtam kívülálló okok miatt ismét elmaradt sajnos. Mindenesetre hamarosan kikerül, és remélhetőleg onnantól kezdve nem fog senkinek sem gondot okozni az olvasási sorrend.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2434 Dátum: 2012. Március 13., 11:14:19 »
Üdv!

Tudna nekem segíteni abban, hogy milyen sorrendben kezdjem el olvasni a Trans Formers képregényeket? Eddig csak a Marveles G1-et olvastam, de az IDW, és Dreamware nekem uj világ. A Spotlight-ok is egy teljes történetet alkotnak? mi a sorrend?
köszi

http://tfwiki.net/wiki/IDW_Generation_1_continuity#Media

Talán ez a link segít. Amúgy ameddig Furman írta a sorozatot, addig a Spotlight szorosan kapcsolódott a fő szálhoz, ami az All Hail Megatron-hoz tartozó részekről már nem feltétlenül mondható el, az ongoingnál meg már nincs is.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2433 Dátum: 2012. Március 13., 09:49:48 »
A DreamWave és az IDW is külön-külön világok. A DW-vel érdemes kezdeni, mert az első gyenge mini után nagyon gyorsan nagyon jó lesz - csak befejezetlen. Az IDW-re meg valahol létezik olvasási sorrend, de a lefordított címekkel még talán nem állítottunk össze.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zsilie

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2432 Dátum: 2012. Március 13., 08:26:08 »
Üdv!

Tudna nekem segíteni abban, hogy milyen sorrendben kezdjem el olvasni a Trans Formers képregényeket? Eddig csak a Marveles G1-et olvastam, de az IDW, és Dreamware nekem uj világ. A Spotlight-ok is egy teljes történetet alkotnak? mi a sorrend?
köszi
Trans Formers!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2431 Dátum: 2012. Február 24., 12:40:29 »
Elolvastam a Trans Formers - A Roncsolók végső harca című mini1-5 részét: Nagyon tetszett a történet, a Roncsolók egy  kemény és vagány társulat, csak sajnálom hogy, a végére kicsit megfogyatkoztak!  A végén Kup-ról nem esett szó, ezek szerint ő is "meghalt",vagy "kialudt a szikrája"???? Overlord és Impactor mindkettő kegyetlen robot, tetszik a karakterük! Találkozunk még velük valamikor??  Köszi a minit, nagyon jó volt!!!!  :worship:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2430 Dátum: 2012. Február 21., 00:11:32 »
Szolgálati közlemény(ek): Beírót keresnék egy TF-el kapcsolatos sorozathoz. Ettől teljesen függetlenül pedig egy grafikust, aki szép robotokat rajzol.  :cool:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2429 Dátum: 2012. Február 16., 12:41:42 »
Elkészült a már korábban említett, TF neveket tartalmazó lista bővített változata (néhány saját elképzelést is tartalmaz).
http://data.hu/get/4739639/TfSzinkron2.0.xls
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2428 Dátum: 2012. Február 12., 14:26:53 »
Infestation lesz, mivel a Heart of Darkness ebből indul ki, ami pedig közvetlenül a Chaos felvezetője.

Ami a v2-t illeti, márciustól dübörög tovább, ha csak valami komoly gikszer nem jön közbe, de megnyugtatlak, rajta vagyunk az ügyön.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2427 Dátum: 2012. Február 12., 14:00:43 »
Üdv!

Nézegettem a foglalási listát és lesz Infestation?  :D A Heart of Darkness-nek van köze a Chaos-hoz? Vagy hülyét kérdeztem? A v2-t mikor folytatjátok, mert nemrég végigolvastam az eddig megjelenteket még1szer, és elkezdett érdekelni a folytatás, pedig unalmasabbra emlékeztem.   ;D
Idén még talán nem is írtam, úgyhogy ha megkésve is de BUÉK HZs!  :hehe: Remélem kipihentétek magatokat januárban mert itt a képregényre éhes olvasótáborotok!  :worship:
All Hail HZs!

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2426 Dátum: 2012. Január 19., 16:30:22 »
Hö, Arszinak is a moziból van a hangja? :blink:
Mondjuk a kettőben olyan keveset beszélt, hogy alig emlékszem már rá milyen is volt, de akkor elhiszem neked. :D


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2425 Dátum: 2012. Január 17., 13:29:34 »
Igen, Üstökösnek is mozis hangja van (Láng Balázs), és a Bukottak bosszúja után ismét Antal Olga szinkronizálja Arszit.
Racsninak meg tényleg túl fiatal hangot adtak..
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2424 Dátum: 2012. Január 16., 10:51:44 »
Hát jobbára csak Opti és Meg nagyúr hangja ugyanaz a filmekből. Bár most megütötte egy szó a fülem, így lehet Starscream is a mozisból van, csak itt jobban eltorzíthatja a hangját :headscratch:
De Racsni 100, hogy nem a moziból van... furi, mert az az "öregesebb" hang sokkal jobban illene ide, mert angolban is kicsit öregesebb volt a hangja.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2423 Dátum: 2012. Január 14., 14:08:03 »
Mozgalmas epizódok lesznek a jövőhéten:
Hétfő: Égrengés
Kedd: Csavarok/Robotfalók
Szerda: Kerék és Pótkerék/Makeshift
Péntek: Vibrátor és Kiütő/Knock Out
Nagyon elővették a mozis hangokat, én azon se csodálkoznék, ha Égrengés Röptűz-, Kerék meg Que hangját kapná...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2422 Dátum: 2012. Január 13., 22:22:26 »
Ma megnéztem az ötödik részt, összességében a szinkron egy erős négyes. Hiányzott az angolból megszokott Racsni "akcentus", meg Megatron beszédstílusa (hogy egy példat mondjak: magyar verzió "A seregem", angol verzió "My leeegion!"), plusz hát a nevek. Dögös név a Starscream, de a magyar közegben nagyon fura :badteeth:

Amúgy asszem Cliff mellett még egyszer feltűnik Wheeljack, aki frappáns módon nem is marad sokáig... :rolleyes:

Az elvileg a szerdai rész lesz. Az új Kerék inkább Driftre hajaz már :D

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2421 Dátum: 2012. Január 13., 13:16:15 »
Nem hiszem... az Animated is végig ugyanazzal az 5 fő autobottal dolgozott... :rolleyes:
Valamiért ez a Tf armada óta divat, hogy csak 5-6 kari szerepelhet huzamosabb ideig...

Amúgy asszem Cliff mellett még egyszer feltűnik Wheeljack, aki frappáns módon nem is marad sokáig... :rolleyes:


Roncs kán tök jó elnevezés. :D


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2420 Dátum: 2012. Január 13., 12:56:37 »
BBShockwave barátom pár éve lefordította az Animated pilot epizódját, és Ő Válaszfalnak keresztelte el, szóval a Bulkhead-hez nem nyúltam hozzá.
Animated terén voltak még ilyen elképzeléseim, mint pl.:
Slipstream - Nebula (Üstökös női megfelelőjét is csak egy kozmikus dologról kellene elnevezni)
Wreck-gar - Roncs kán
Steeljaw - Vasfog
Strika - Támadonna (Támadó+Madonna)
Egyébként a Prime legnagyobb hibája, hogy nem nagyon vannak benne robotok, akiknek nevet kellene találni. Talán a második évadtól más lesz a helyzet...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2419 Dátum: 2012. Január 13., 12:30:33 »
És Bulkhead mi lett?


So say we all! - Lords of Kobol!