Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 890140 alkalommal)

0 Felhasználó és 80 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2418 Dátum: 2012. Január 12., 18:17:23 »
Hihetetlen, hogy felkérték a filmes hangokat, de a neveket már nem tudták lefordítani. :-\
Elkezdtem feliratot készíteni a sorozathoz, de beletört bicskám. Az angol tudásom hagy kívánni valót maga után, de azért az új szereplőket csak elneveztem: :cool:
Makeshift-Pótkerék
Airachnid-Nyolcláb(ú)
Tailgate-Csapóhíd
Knock Out-Kiütő
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2417 Dátum: 2012. Január 12., 14:34:55 »
Hát a nevek mind stimmelnek, mivel mind angolul maradt. :hehe: Nehéz dolog utána nézni a dolgoknak, csoda hogy nem szakadtak bele...

Viszont a hangok jók lettek, Optimus a filmből ismert hangján szólalt meg.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2416 Dátum: 2012. Január 09., 17:46:16 »
Szerintem ez alkalommal minden stimmelni fog. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2415 Dátum: 2012. Január 07., 22:25:45 »
Mielőtt elfelejtenék szólni: hétfőn 19:25 órai kezdéssel indul a Transformers Prime a Cartoon Networkön. Kérem tegyék meg tétjeiket, hány név lesz eltolva  :badteeth:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2414 Dátum: 2011. December 09., 11:16:08 »
Viszont lenne pár kérdésem:
1: az Űrdongó 3. részében kimaradt a 17. oldal a fordításból, tudnátok pótolni?
Ennek utána nézek, de szerintem a teljes füzet fent van...
SZERK: És basszus tényleg hiányzik egy. A pofám leszakad, de tényleg nem tűnt fel. Utána nézünk és amint lehet javítjuk.
2: a Roncsolók végén lévő karakterábrázolásoknál Overlord és Snare személyes adatfájlait nem tudnátok lefordítani??
De. Le is lesznek. Csak sajnos Elwood azokat már nem készítette el, nekem pedig még nem jutott rá időm, de ennek ellenére nincs elfelejtve.
3: szintén a Roncsolók eredeti kiadványában volt egy Bullets című szöveges történet, arra gondolom nincs nagyon kapacitásotok :( ???
Ami pedig a Bullets-et illeti, erősen elgondolkodtunk rajta, hogy honosítani kellene, annak ellenére, hogy nem vág az oldal profiljába a novellák publikálása, csak jelenleg annak is az egyik legnagyobb ellensége az időhiány. Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy a jövőben kihozzuk grátiszban valamelyik Tf füzet mellé. Majd meglátjuk.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2413 Dátum: 2011. December 06., 15:25:51 »
Istencsászárok vagytok ezekkel a fordításokkal.
Alig várom mindig hogy újra legyen fönt valami új rész is magyarul (mert így mégiscsak jobban értem a szöveget  :badteeth: )
Ezer hála érte. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Viszont lenne pár kérdésem:
1: az Űrdongó 3. részében kimaradt a 17. oldal a fordításból, tudnátok pótolni?
2: a Roncsolók végén lévő karakterábrázolásoknál Overlord és Snare személyes adatfájlait nem tudnátok lefordítani??
3: szintén a Roncsolók eredeti kiadványában volt egy Bullets című szöveges történet, arra gondolom nincs nagyon kapacitásotok :( ???
Itt mellékelem ezeket ha valahi késztetést érez rájuk: http://www.mediafire.com/?v995xk6a8ofcqsj

Bocs, hogy ennyi hülyeséggel jövök.
Üdv a királyoknak. HZS 4ever

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2412 Dátum: 2011. November 30., 21:25:10 »
Köszi a  G.I.Joe vs TransFormers minisorozat 1-4 részét! Nekem mindig is a Marvel féle TF marad az igazi! Nagyon tetszett ez a történet, végre megtudtuk Űrdongó mikor lett Aranybogár,  és ahogy látom ez Optimus halála idején játszódik, amikor kilövik az űrbe Űrdongó tényleg nincs ott!  De Össztűz kinézete csak később lett ilyen ha jól emlékszek! Van még valamilyen Marvel  TrnsFormes képregény?? A G.I.Joe-kat nem nagyon ismerem, csak az IDW-s történeteiket olvastam, meg a régi rajzfilmet láttam, de a szereplők ugyanazok lehetnek! A Kobra és az Álcák is egymásháta mögött szervezkedtek, ebből is látszik milyenek! Köszi még egyszer!  :worship:

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2411 Dátum: 2011. November 28., 11:03:27 »
Nekem is nagyon tetszett a Roncsolók mini, ezer hála érte. Borzasztó hangulatos és komor volt, mindenképp kiemelkedik az eddigi történetek közül...
Overlord remélem egyszer megkapja amit akart, kiállhat Megatron ellen...kíváncsi lennék a harcukra  :tf-megatron:

Az Űrdongó mini is lassan halad a vége felé, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Marad-e Űrdongó továbbra is vezér a végén?...

Köszi szépen  :D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2410 Dátum: 2011. November 26., 20:03:45 »
Köszönöm a Transformers - Űrdongó mini 3. részét! :worship: :worship:
Tetszett ez a történet. A komoly, felnőtt jellegű eset óta ez félig könnyedebb volt. Főleg, amikor Űrdongó találkozott azzal a kölyökkel. Ez emlékeztet a Marvel-féle TF részére, ahol szintén az emberekkel próbált összebarátkozni. De az már egy más történet.
Ha jól tudom, ebből az Űrdongó miniből már csak egy rész van hátra.
Kíváncsi vagyok arra, hogyan fog tovább haladni a történet. Várom a befejezést!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2409 Dátum: 2011. November 26., 15:08:18 »
Köszönöm az Űrdongó mini harmadik részét!  :worship:

Persze megint a legizgalmasabb résznél van vége...  :violent:

Köszönöm még a Roncsolók végső harca negyedik és ötödik, befejező részét!  :worship: :worship:

Tényleg nagyon jó volt ez a story!  :bravo:
Elejétől a végéig izgalmas, mozgalmas, akciódús!  :rolleyes:
Csak sikerült leteríteni Overlord-ot!  :brow:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2408 Dátum: 2011. November 14., 15:55:13 »
Már korábban is feltűnt:Overlord hogy hogy nem tudja hogy Megatron - hogy is mondjam - halottnak van nyilvánítva?
Ennek magyarázata abban keresendő, hogy ez a sztori igazából közvetlenül az AHM után játszódik, és feltehetően még nem jutottak messzire a Megatron sorsáról szóló hírek.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2407 Dátum: 2011. November 14., 14:30:52 »
Amúgy ez a sorozat nekünk már hiába új nagyon retro. Azért nem sok fiút tudok mondani aki nem nézett TF rajzfilmet, nem olvasott TF képregényt vagy volt TD játéka. Múltkor amikor lomoltam ki a padlást kezembe akadt egy régi Maximus bábú. Külföldi nagybácsi hozta Kanadából amikor 5 éves voltam emlékszem úgy örültem mint majom a farkának. :) Leporoltam összeraktam és visszatettem a doboz aljára nem volt szívem kidobni, pedig nagyon sok régi kacatot kidobtam már. Hiába az ember a gyereksége egy részét nem hajlandó elengedni. :D

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2406 Dátum: 2011. November 14., 12:28:01 »
Köszönet a Roncsolók végső harcáért! Végre egy olyan Álca aki valóban félelmetes! Ilyesfalyta elmeállapot még sosem volt ábrázolva TF témában véleményem szerint, pedig már jópár őrült Álca volt terítéken! :) Üstökösnek jól jött volna egy Overlord féle szövetséges... Ő nem csak ellenszegül Megatronnal, de talán szemtől szembe is megállná a helyét! Már korábban is feltűnt:Overlord hogy hogy nem tudja hogy Megatron - hogy is mondjam - halottnak van nyilvánítva?
Ez eddigi sztorikban mindig szem előtt volt tartva hogy végső soron mindenkit vissza lehet hozni, senki se hal meg igazán, ebben a miniben viszont (gondolok itt Ikercsavar-Dugóhúzó párosra, Vasökölre, Rotorviharra) tényleg eltemettünk pár robit... Impactor IGAZ története pedig végleg rányomja a bélyegét a nagyon depressziós hangulatra... Véleményem szerint itt már valóban nem a régi Marveles játékrobot harcokról szól a történet gyerekeknek, hanem a már azóta felnőtt olvasótábornak! Már csak azt sajnálom hogy Mogorva végül mégse került elő! Remélem őt nem végezték ki!
Csak így tovább, Elwoodnak pedig: hát, hogy is mondjam, boldog nyugdíjas éveket :) ugyanakkor a mielőbbi viszontlátásra!
All Hail HZS!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2405 Dátum: 2011. November 14., 11:18:17 »
Magyarországon is árulták. Emlékszem, amikor karácsonyra megkaptam az enyémet nem sokkal voltam nagyobb Overlord-nál.  ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2404 Dátum: 2011. November 13., 22:15:07 »
Csak magamat tudom ismételni egy jóval korábbi hozzászólás alapján:
Jaja, erre én is tisztán emlékszek, a régi Marveles TF oldalain reklámozták anno ezt a játékot! Azóta se láttam egy sorozatban se Overlordot, csak most a Roncsolókban.
Ez azért lehetséges, mert Overlord japán találmány. Eredetileg a '80-as évekbeli Transformers rajzfilmsorozat japán folytatásában a Super God Masterforce-ban bukkant fel, később a manga változatban is ütlegelték egymást Optimusszal, de nyugati vonatkozásban a Roncsolók végső harca az első olyan cím, amiben szerepet kapott.
És nem, nem mondasz hülyeséget. Az ott valóban Overlord volt. Hogy lehetett-e kapni, azt nem tudom, de az biztos, hogy a Semic akkori nyereményjátékán meg lehetett nyerni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2403 Dátum: 2011. November 13., 21:43:14 »
Nagyon látványos és drasztikus véget ért a sorozat. Szerintem az egyik legkomorabb és legjobb TF mini  volt. Remélem, hogy a félig meddig kimúlt és eltűnt szereplők sorsáról majd később fogunk valami képet kapni egy másik történetben.

Overlord régebben nem volt kint mint akciófigura Magyarországon? A 90-es évek eleje közepére gondolok kb. Régi semices képregények hátoldalán mintha az ő figurája figyelt volna. De lehet hülyeséget mondok. :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2402 Dátum: 2011. November 12., 19:16:29 »
Köszi a Roncsolók végső harca 5. részét! :worship: :worship:
Tetszett ez a történet. És látom végül, ez a minisorozat befejeződött. És persze ahogy a címből kiderült, végül ebbe is láthattuk, hogy tényleg volt benne végső harc a Roncsolóknak.
Tényleg jó pont, hogy voltak benne sok ismerős Transformerek és persze néhány újabbak is.
És látom, hogy a végén ebbe is van pár Transformers karakterleírás. Ezúttal 3 szereplőkről. Tetszett ez a leírás is, főleg azért, mert az új szereplőkről is kiderült, hogy kik ők és mit lehet tudni.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2401 Dátum: 2011. November 12., 18:27:39 »
Én is köszönöm Elwoodnak a sok kiváló minőségű honosítást, sok kellemes percet szerzett nekünk a képregényeivel. Remélem, azért visszajársz majd ide néhanapján.

Ami a Roncsolók történetét illeti, tényleg nagyon jóra sikeredett, kellemes meglepetés volt. Az elején nem tudtam hova tenni a a sztorit, kicsit laposnak éreztem, az erőszakot meg céltalannak, de ahogy kiderült, hogy Overlord ezt az egészet csak Megatron miatt csinálja, kezdett érdekes lenni a dolog. Valamilyen klasszikus filmre emlékeztet, bár valószínűleg nem egy konkrétra, csak részleteiben több különböző történetre. Roche rajzai helyett szerintem James Raiz jobban illett volna a történethez (ő rajzolt beugró oldalakat a Maximum Dinobotokban), mert a rajzai komorabbak, a hangulatot jobban visszaadták volna.
Ami ezen kívül nem jött be: Az Aequitas, mint a küldetés célja. Valahogy ez az egész propaganda dolog laposnak tűnt, pláne, hogy egy valakinek még az életét is fel kellett áldoznia az adatokért. Ezt a gépet tuti Optimusz tudta nélkül rakták össze, mert ő ilyenre sosem adott volna engedélyt.  :D
A másik Impactor története. Ha már annyira parancsot akart szegni, akkor miért lőtte le mindet, miért nem vitte őket el az eredeti tervek szerint?

Viszont ettől eltekintve talán a legjobb, de legalábbis egyik legjobb IDW TF történet volt, amit olvastam. Plussz jó pont a sok ismerős, mégis új szereplőért.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2400 Dátum: 2011. November 12., 13:14:10 »
Először is köszönet a teljes Roncsolók sztori honosításáért. Nagyszerűen sikerült véleményem szerint. Ami pedig Elwoodot illeti, nem is választhatott volna jobb történetfolyamot a búcsúra. Elsőrangúak voltak mindig a fordításai, részemről nagyon sajnálom, hogy befejezte. Remélem akik majd az újabb TF történeteket fogják honosítani, legalább hasonló fordítási szinvonalra törekednek.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2399 Dátum: 2011. November 02., 19:07:27 »
Nagyon színvonalas történet a Roncsolók...nekem eddig a 3-ik rész a kedvencem melyben párhuzamosan a történettel idéznek a Roncsolók kézikönyvéből, és a robik mindig az ellenkezőjét csinálják  :D meg is lesz az eredménye...
Kíváncsian várom a befejezést...Overlord nem lesz egy könnyű falat
Köszi a honosítást  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2398 Dátum: 2011. November 02., 10:51:22 »
Történt valami hogy a héten ilyen kevés volt a frissítés?
Igen, eddig sok frissítést én csináltam meg, de pár hete már nem érek rá foglalkozni az oldallal.
Az a bizonyos frissítés nem a Zozi időbeosztásán múlott, hanem azon hogy Tyrant hetek óta csúszik a  soros füzettel...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2397 Dátum: 2011. November 01., 22:29:25 »
Történt valami hogy a héten ilyen kevés volt a frissítés?
Igen, eddig sok frissítést én csináltam meg, de pár hete már nem érek rá foglalkozni az oldallal.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2396 Dátum: 2011. Október 22., 13:50:33 »
Apropó, mit találtam! Említettétek valaha, hogy magyar feliratot készítetek a G1 rajzfilmsorozathoz, vagy nem csak nekem újdonság? Nagy lelkesen letöltöttem, elkezdtem nézni és csak akkor tűnt fel, hogy kik a készítők! Így már érthető volt a szuper minőség! Amíg nem tudtam hogy Ti csináltátok főleg a neveken csodálkoztam, mert azokat szerintem ennyire részletesen viszonylag kevesen ismerik, pláne az összeset! Szóval ha valakinek netalán újat mondtam irány a legnépszerűbb fájlmegosztó portál (enkór :D ), és ott megtalálja, mind a 3 évad, plusz az Újjászületés! Nagy móka!  :)
Szép munka ismét! Grat!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2395 Dátum: 2011. Október 22., 13:42:45 »
Történt valami hogy a héten ilyen kevés volt a frissítés? Mai TF elmarad? Ha baj van szóljatok, olyanok vagyunk mint a ralis szurkolók, helyretesszük a kocsit, ha felborul!  ;D :hehe:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #2394 Dátum: 2011. Október 15., 14:04:31 »
-Milyen európai robik? Meg milyen turbómesterek?
A Predátorok és a Turbómesterek olyan Álcák és Autobotok, akik '92-ben Európában kerültek a boltok polcaira, de Amerikában nem voltak kaphatók. Égrengés, Kelepce és Cserkész a predátor csapat tagja. A Turbómesterek meg anno szerepeltek a War Within sorozatban, a A harag kora fejezetben, név szerint Villám, Góré, Hurrikán és Perzselő.
Nekem anno megvolt Égrengés, Karom?? (Talon), a másik részről meg Perzselő és Rotorvihar?? (Rotorstorm). Szerepelnek képregényekben a Roncsolókon, War Withinen kívül?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2393 Dátum: 2011. Október 08., 17:51:11 »
Köszönet a 4. rész honosításáért. Tényleg nagyon érett, és kitünő történet. Bár minden IDW TF sztori ilyen lenne. De sajnos ritka az, hogy valami így sikerül. Roberts toronymagasan a legtehetségesebb új TF iró, akit alkotni engedtek az utóbbi pár évben.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2392 Dátum: 2011. Október 08., 17:23:08 »
Köszönöm a TF - A Roncsolók végső harca 4. részét! :worship: :worship:
Kup tényleg ügyesen le tudja győzni az ellenfelek, akármilyen veterán is ő, de mindenre akkor is képes.
Látom, hogy a mostani történetbe is van egy TF karakterleírás(Vasököl nevű Autobotról).
A történetben komolyra fordul a helyzet. Tényleg ilyen drámaibb lett ez a TF mini.
És akkor majd végül kiderül a következő részben, hogy milyen befejezés lesz ennek a minisorozatnak.
Én is várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2391 Dátum: 2011. Október 08., 12:43:27 »
Köszönet a Roncsolók 4. részéért! A főoldalról valamiért nem enged be, csak ha megkeresem az TF részlegen belül. Csak gondoltam szólok.
Köszi, javítva.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2390 Dátum: 2011. Október 08., 11:00:33 »
Köszönet a Roncsolók 4. részéért! A főoldalról valamiért nem enged be, csak ha megkeresem az TF részlegen belül. Csak gondoltam szólok.
Kedvenc karakterem Mogorva a G9en van??? Szerepelni fog? Ultra Magnuszt idézve jól jöhet plusz egy erős robi... :D
Nem gondoltam volna hogy ilyen drámai lesz ez a sorozat, a TF univerzumban ritka a"halál", de itt...
Még egyszer köszi a frissítést, nagyon várom a befejezést!
All Hail HZS!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2389 Dátum: 2011. Szeptember 27., 23:49:30 »
Hú,köszi szépen,ezek szerint még mindig van új a TF univerzumban,amiről eddig nem tudtam!