Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889382 alkalommal)

0 Felhasználó és 66 vendég van a témában

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2298 Dátum: 2011. Május 12., 05:03:37 »
Egy kérdés - nem úgy volt, hogy május 11.-én lesz a következő új TF honosítás közzétéve itt az oldalon?

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2297 Dátum: 2011. Április 28., 08:20:00 »
Hú, hát ez a kéthetes verzió nekem is nagyon tetszik, tényleg régen volt már Transformers...felüdülés lesz ennyi idő után újra olvasni kedvenc alakváltóinkról  :worship:
Nagy vonalakban én is lecsekkoltam az amerikai megjelenéseket itt http://www.tfarchive.com/comics/idw/ bizony elég sok és érdekes rész van kilátásban...

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2296 Dátum: 2011. Április 15., 12:39:40 »
Igazság szerint... nem nagyon lehetne. A Zsák napi egy füzetes megjelenésre van beállva, amitől nagyon ritkán térünk csak el, általában ünnepi alkalmakkor. A másik, hogy az amerikai megjelenés egy dolog, a honosítók tempója már egy másik. Megy most készanyag-felhalmozás, van is már egy kisebb készlet raktáron, de jelenleg csak arra hajtunk, hogy a kétheti összejöjjön.

A 2 hetes verzió is már remek lenne!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2295 Dátum: 2011. Április 15., 12:27:38 »
Igazság szerint... nem nagyon lehetne. A Zsák napi egy füzetes megjelenésre van beállva, amitől nagyon ritkán térünk csak el, általában ünnepi alkalmakkor. A másik, hogy az amerikai megjelenés egy dolog, a honosítók tempója már egy másik. Megy most készanyag-felhalmozás, van is már egy kisebb készlet raktáron, de jelenleg csak arra hajtunk, hogy a kétheti összejöjjön.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2294 Dátum: 2011. Április 15., 11:59:10 »
Ööö... a hónapban valamiért kimaradt ez is. Legközelebb május 11-én van neki hely, szóval szűk egy hónap múlva.

Köszi az infót. Hát igy nagyon sok anyag fel fog halmozódni....

Egy ötlet/javaslat: Ha belefér és lehetséges, nem lehetne a havi 1 időpontban több(minimum 2 vagy 3) füzetnyi TF anyagot leadni? Csak azért kérdem mert a mellékszálakkal együtt is már nagyon sok a honosításra váró anyag(jelenleg 35 már megjelent szám vár arra hogy itt is olvasható legyen magyarul). És az IDW nemrég jelentette pl be, hogy hamarosan az Ongoing nem havonta, hanem 2 hetente fog megjelenni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 15., 12:10:12 írta iktriad »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2293 Dátum: 2011. Április 15., 11:02:28 »
Ööö... a hónapban valamiért kimaradt ez is. Legközelebb május 11-én van neki hely, szóval szűk egy hónap múlva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2292 Dátum: 2011. Április 15., 10:34:17 »
Várható mostanság TF frissités? Elég rég volt új  Transformers képregényhonosítás :(...

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2291 Dátum: 2011. Április 07., 11:34:34 »
Régi MARVELES történetet kedvelők:
Na most lettem kész a borítók egy részével, így azokat fölrakom az alábbi linkre hátha érdekel valamit.
Régeben már említettem azt a gyüjtemény ami egybemossa a teljes történetet ami időközben 169 részes lett:
        US (80db ami itt megjelent magyarul), UK (332db), Headmaster (4db ez is itt jelent meg),
        Marvel Tf & G.I.Joe (4db), Action Force (5db), az évente megjelenő ANNUALS (8db, rakás kis történettel),
        pár extra kiadás, karácsonyi négyoldalas, egy játékhoz tartozó képregény és egy rajongók által készített ami ide illik.

#001-037 +info.rar
http://www.mediafire.com/?5e5gzrx5cvbwrf6

#038-061.rar
http://www.mediafire.com/?p9y9pw1oo85p7ep


Ehhez pár dolog:
1. Minden lényeges le van írva a "XLR8R11 levele.doc"-ban :nezze:
2. Kinek hogy tetszik???
3. Mivel nem a legjobb az angol tudásom lehet, hogy van benne hiba. Ha találtok szóljatok.
4. A borítókba nem tettem bele még a szövegeket, meg a számozást ezért kicsit fura lehet, de ha valakinek van jobb ötlete a dizájnra szóljon.
5. FIGYELEM: ami itt a hálózsákon is megjelent azoknak az oldalait kitöröltem, hogy ne legyen gond.

Remélem használható valamire.
Na üdv

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #2290 Dátum: 2011. Március 27., 19:51:15 »
Látom hála Primusnak sokaknak tetszett a G2 sorozat. :)
Én már rég olvastam, de lehet újra előveszem. Főkép, hogy a HZs-s verzió kicsit jobb, mint az a régi mini scanes verzió.
De nekem jobban bejöttek ezek a beteg rajzok, mint a korábbi Wildman stílus. Jól passzol az abszurd sztorihoz. Pár érdekesség, a G2-ről és sorsáról. Igen, lett volna még sztori a Swarm (Raj) után is, történetesen a Liege Maximóval, de a Hasbro-Marvel rövidre vágta a képregényt is, 12 szám. Pedig a G2 széria egyetlen sikeres ága volt a rajzfilm és a figurák mellett, amikből sok csak G1 repaint volt. Szerencsére Furman megírta az Alignmentet. Melyben a Liege Maximo feltörését írja le és a végső nagy háborút az Autobotok, Álcák, 2. generáció és egyebek között. Persze van pár elvont ötlet és karakter benne Galvatron II, Rook. De még létezik pár utóhang, utógondolat a Transforce oldalon. Bár itt leginkább a The Last Days of Optimus Prime a folytatás. E két mű kicsit próbált hidat képezni a G1 és a Beast Wars között. Erre épít és megemlíti pár dolgot a Theft of the Golden Disk fan filmecske.
És még írta valaki, hogy Mennydörgést nem, de Üstkököst "megfertőzte" a Mátrix jósága. Igen, mert Mennydörgést a már a Gonosszal beszennyezett Mátrix kerítette hatalmába. De a G2-ben tiszta Mátrix van, ami Optimusból lett közvetlen.. kinyerve.

Az új sorozatok egyébként számomra vegyesek, pár hét alatt próbálom bepótolni a több havi, évi lemaradásom. De az AHM óta nem sokat vesztettem. Egyedül a mini-sorozatok jók, főleg a The Last Stand of the Wreckers, mely a címéből is érezhető epic. De az Ongoing csak rákontrázott az AHM-re. Látszik mi lesz, ha Furman ott hagyja a TF-et. Az Álcák G1 rajzfilm szinten tombolnak, Megatront megöli egy ember, az Autobotok egymás ellen fordulnak, Ultra Magnus is nevetségesebb a TFTM "I cant deal with that now" stílusánál és persze Optimus totál idióta lesz és feladja magát az embereknek, azzal a feltétellel, hogy megadja magát, de semmi mást nem tesz csak a cellájában kar üldögélni. Ettől már csak a rajz jobb, Acélfej úgy fest, mint akinek letépték az arcát. A pengeéles panelek még hagyján, de az arcok.... Egy dolog a Bayformers, és más ezt a G1-be vinni.

Bocs a hosszú hsz-ért, rég voltam.
"Give me your face!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2289 Dátum: 2011. Március 13., 22:56:31 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a TF ongoing negyedik részét!  :worship: :worship:
Határozottan mozgalmasabb volt ez a rész az előzőnél!  ;D
Ultra Magnus jól alakítja a különleges ügynök szerepét!  ;)
Svindli nagyon ravasz, véletlenül nem rokona Üstökösnek?  :badteeth:
Rodimusz nem örült volna Pusztítónak!  :badteeth:
Valamit tervez a kis törpe...  :brow:
A fürkész álcán nagyon meglepődtem!  :blink:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2288 Dátum: 2011. Március 12., 22:36:54 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a TF ongoing harmadik részét!  :worship: :worship:
Sok minden nem derült ki ebben a részben...  :dry:
Optimusz passzivitása már-már idegesítő!  :rolleyes:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2287 Dátum: 2011. Március 11., 22:29:00 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a TF G2 utolsó részét!  :worship: :worship:
Optimusz jött, látott és győzött!  ;D
Jhiaxus alaposan begőzölt; jó, hogy elpusztult a generációja, eléggé feszült (ill. idegbeteg) alakváltó volt...  :badteeth:
Üstökös elég lazán megadta magát...  :rolleyes:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2286 Dátum: 2011. Március 10., 22:25:35 »
Tyrant-nak és Elwood-nak köszönöm a TF ongoing második részét!  :worship: :worship:
Gyönyörűek a rajzok, a story nem eget rengető, de a karakterek kidolgozottsága (a külsőre és a személyiségjegyekre gondolok) miatt mindez megbocsátható!  :brow:
Szuper Omega nagy kedvenc, örültem a szereplésének! Csodálkoztam azon, hogy az Álcák meg merték támadni őket...
Űrdongó, mint vezér; megdöbbentő!  :blink:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2285 Dátum: 2011. Március 09., 12:38:46 »
Hajaj, nekem a Don Perlin korszakkal semmi nem vetekedhet!!! Imádtam és most is imádom! Az első számtól az utolsóig féltve őrzött kincs. Az újabbakat viszont össze is keverem egymással, inkább csak érdekességnek fogom fel.
 Minden ilyen eredeti dologra kíváncsi vagyok, szóval hajrá! 
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2284 Dátum: 2011. Március 08., 20:01:39 »
Talán ezért van az, hogy mindenből csak a régi szériát tekintem úgymond megtörténtnek. Ez segítség az egységes világkép kialakításához. :D

Akkor neked a TF-ből az eredeti Marvales tetszett a legjobban?
Remélem másnak is mert az a legjobb.
Mert ahhoz lesz pár cuccom amit ide föl akarok rakni, és kérem majd mindenki véleményét róla, csak nincs sok időm hozzá:(
De lassacskán meglesz.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2283 Dátum: 2011. Március 07., 10:55:54 »
Nem túl valószínű, hogy sorra fog kerülni nálam.  ;) Érdekes, hogy anno, még a feldolgozások áradata előtt sokat gondolkodtam rajta, hogy milyen jó lenne látni a kedvenceimet filmen is. Fátum, Galactus, Megatron, Venom, Bulldózer...  Aztán az élet úgy hozta, hogy sajnos láttam is őket.  :D 
Más: Különös, hogy ahány képregény, annyi jellemrajz. Minden képregény picit máshogyan mutatja be a szereplőket és még az életútjuk is néha szöges ellentétben áll a korábban bemutatottal. Egy időben foglalkoztatott, hogy ki-kit győzne le, mi történt vele, stb. Most már egyáltalán nem, hiszen kb. minden író máshogyan gondolja. :-\ Talán ezért van az, hogy mindenből csak a régi szériát tekintem úgymond megtörténtnek. Ez segítség az egységes világkép kialakításához. :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2282 Dátum: 2011. Március 06., 21:01:05 »
Ha az első elriasztott, meg ne nézd a másodikat...

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2281 Dátum: 2011. Március 04., 12:36:47 »
Köszi az új részért, a rajzok változatlanul tökéletesek!
Megnéztem én is a filmes Sokkolót. Nem olyan rossz. Ezek szerint lesz 3. rész? Még a másodikat sem láttam. Az első elriasztott. :D
Szóval köszönet a történetért!!! ;)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2280 Dátum: 2011. Március 03., 09:28:36 »
Nagyon jó ez az új rész, Villámcsapás nagyon szimpatikus karakterré nőtte ki magát...
Svindli hozza a szokásos formáját...gondolom még nagy felfordulást okoz  ;)

Lentebb néztem a filmes Sokkolót...nagyon komoly!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2279 Dátum: 2011. Március 02., 22:29:05 »
Jól mondod, zozi56. Tényleg Villámcsapás monológja volt, nem Üstökössé.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2278 Dátum: 2011. Március 02., 21:55:46 »
Idézet
Kicsit én is elgondolkodtam az egészen mikor Üstökös részletezte a földet, nagyon király volt.
Ugye? Nekem is az tetszett leginkább a füzetben. De ez Villámcsapás monológja volt, nem?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2277 Dátum: 2011. Március 02., 21:46:00 »
Köszönet a frissítésért :worship:
Látom azért az összetartásban van némi széthúzás is. Az álcák is kezdenek szervezkedni, Svindli puncsol ahogy lehet.
Rodimus kicsit elvakult miután mondták neki hogy Rodimus fővezér, de érdekes hogy Ultra Magnussal szembeszállt csak nem gondolt bele hogy az előítéletek másokban még elég élénkek és a tapasztalatok is általuk.
Üstökös pedig kezdi észrevenni hogy miért is van nyüzsgő élet a földön.
Ultra Magnus itt még okoz majd egy enyhe fejfájást Rodimusnak az tuti.
Kicsit én is elgondolkodtam az egészen mikor Üstökös részletezte a földet, nagyon király volt.
Kiváncsi vagyok nagyon mi lesz ennek a szervezkedésnek a vége :brow:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2276 Dátum: 2011. Március 02., 18:46:41 »
Ezer köszönet a TF - IDW Ongoing 4. részért! :worship: :worship:
Ez a történet olyan elgondolkodtató volt. Mert az Álcák végül ők is valamit megértettek, hogy az emberek helyzetét.
És érdekes, hogy voltak visszaemlékezések a Dicsőség Megatronnak pár részeiből.
Ultra Magnus meg nem valami jól viselte, hogy mit csinál Rodimusz.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2275 Dátum: 2011. Február 23., 13:58:20 »
Trans Formers Marvel G2 9-12 rész: Végre eljutottam addig, hogy be tudtam fejezni ezt a sorozatot is! A rajzok még mindig nem tetszenek, ha olyan színvonaluak lettek volna mint az 1,5-os részben akkor lett volna a legjobb!! A történet egész jó volt, nem kellett már ezt tovább húzni, bár a végén kialakulóban volt egy új történetszál, de gondolom ezt már nem folytatták!?? Kiváncsi lettem volna meddig tartott volna az Autóbot Álca béke!!!
A G1 végén Mogorva nem tudott átváltozni már ha jól emlékszek, itt mégis át tud! Reménykedtem benne, hogy pár régi kedvencemet "visszahozzák", pl: Skorponok...., de hiába! Klasszikus Trans Formers vs. G.I.Joe illetve Új Bosszú Angyalai Trans Formers történeteket nem terveztek honosítani??

Trans Formers - Ongoing 1-3: Jó kis történet van kibontakozóban, a rajzok tetszenek, várom a folytatást.

Köszi a honosításokat! Sok sikert a folytatáshoz!  :worship:

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2274 Dátum: 2011. Február 20., 13:44:54 »
Le lesznek. Csak ezeket Aldarionnak úgy kéne elkészítenie, hogy alsó hangon félezer ember dörömböl állandóan az oldalon azok után a heti sci-fi/fantasy sorozatok után, amik egy az egyben az ő hatáskörei. Így is néha már azon aggódok, túlvállalja magát.

Köszönet a válaszért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2273 Dátum: 2011. Február 20., 11:37:17 »
De a TF részleget szerencsére nem egyedül viszi. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2272 Dátum: 2011. Február 19., 19:06:53 »
Le lesznek. Csak ezeket Aldarionnak úgy kéne elkészítenie, hogy alsó hangon félezer ember dörömböl állandóan az oldalon azok után a heti sci-fi/fantasy sorozatok után, amik egy az egyben az ő hatáskörei. Így is néha már azon aggódok, túlvállalja magát.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2271 Dátum: 2011. Február 19., 12:47:51 »
Így fog kinézni Sokkoló az új TF filmben

Legalább emlékztet az eredeti alakra valamennyire....

Amúgy a Minisorozatok (Last Stand of the Wreckers, Ürdongó-Drift-Acélfej (egyenként 4 részes sorozatok + a Reflektorfényben: Portyázó ) is le lesznek fordítva az Ongoing mellett(főleg a "Last Stand..." nagyon jó lenne, toronymagasan a legjobb TF képregény volt tavaly)?

Mert ha igen; akkor már elég jelentős anyag gyült össze a "gyorsításhoz". 33 füzet -a még nem lefordított Ongoingokkal együtt (5+4+4+4+1+13) a számításaim szerint. Ez azért jelentős mennyiség (és ebbe még nem számoltam az IDW zombis crossoverének 2 TF-es részét ami a "Heart of Darkness" előtörténete is egyben).
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 19., 13:02:20 írta iktriad »

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2270 Dátum: 2011. Február 17., 20:30:08 »
Így fog kinézni Sokkoló az új TF filmben

Köszönet a kép vágásáért Genzonak.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2269 Dátum: 2011. Február 11., 13:52:55 »
Üdv, srácok! Visszatértem! (Ha esetleg feltűnt valakinek egyáltalán a hiányom...  :D ) Leszakvizsgáztam, látom, megint rendesen van frissítés, remélem, sikerült pihenni egy jót a honosítóknak! Köszönet az Alakváltókért, a rajzok megint iszonyú jók és nagyon hatásosak!!! Tényleg igazi robotok! Öt csillag!!! :bravo:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség