Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889272 alkalommal)

0 Felhasználó és 67 vendég van a témában

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2268 Dátum: 2011. Február 07., 18:30:40 »
A héten kezdik a nagy víz túloldalán az új TF sorozatot. A felvezető minisorozatot még decemberben vetítették, ha valakit érdekel miről szól, az itt megtalálhatja a kritikám:
http://www.sorozatjunkie.hu/2011/02/04/transformers-prime-darkness-rising-irta-fzoli/

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2267 Dátum: 2011. Február 05., 18:35:09 »
Amúgy jOustoe  a nevem(ejtve zsusztó)
Ezt jó tudni. Amúgy bármilyen fórum első találkozóján mindig felmerül a nevek ejtésének problémája. :) Ugye, Micsó? :badteeth:
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2266 Dátum: 2011. Február 05., 18:31:35 »
jó, bocsánat gyorsan olvastam, és nem elég részletesen.
De megnyugodtam ne aggódjatok.

Aldarion kell scan az angol füzetekhez?

Amúgy jOustoe  a nevem(ejtve zsusztó)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2265 Dátum: 2011. Február 05., 11:52:35 »
justoe: De:
Idézetet írta: Főoldal
A sorozat eddigi fordítója, elwood, végül elért élete azon pontjára, amikor nem tud több időt fordítani erre a hobbira. A pótlása már folyamatban, ám ez azzal jár, hogy egy darabig a havi egy füzetet garantáljuk, viszont az új gárda reméli és ígéri, a második félévre már felhalmozódik annyi anyag, hogy rákapcsolhatunk.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2264 Dátum: 2011. Február 05., 11:10:46 »
Őszintén szólva még nem gondolkodtam rajta, bár nem tartom kizártnak, hogy belevágunk. Egyelőre annyit mondanék, hogy majd meglátjuk, hogy bírjuk a gyűrődést...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2263 Dátum: 2011. Február 05., 10:37:30 »
Aldarion!

Te tervezed a marvel UK sorozat fordítását,sajnálom, de nekem az a szívem csücske, az idw a pusztítás után már nem az igazi:S

Idézet
Nem tűnsz túl bizakodónak a folytatást illetően...  :badteeth:

Hát a főoldalon akkor még nem szerepelt hogy van örököse
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 05., 11:23:35 írta zozi56 »

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2262 Dátum: 2011. Február 04., 03:07:44 »
De jó volt újra Transformers-t olvasni. Köszönet a honosításért Elwood és Tyrant!
Tudom sokan nem szeretik Figueroa stilusát az Ongoingban; de nekem nagyon teszenek a robotok rajzai.(leszámítva az arcot 1-2 helyen). Jó volt látni egy-két naaaaagyon rég nem látott karaktert (Fortyogó - mikor szerepelt ő utoljára TF képregényben, de ez áll Csörlőre; Guberálóra és Vágányra is?). Az utolsó pár oldal kimondottan tetszett.


Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2261 Dátum: 2011. Február 02., 20:14:06 »
Köszi a TF - IDW Ongoing 3. részét! :worship: :worship:
Az Autobotoknak egyre nehezebben alakul a helyzetük. Optimusz persze feladta magát önként. És persze még egyelőre nem most derül ki, hogy mi lesz akkor. Majd a folytatásokban meglátjuk.
A bevezető oldalon látom, hogy van egy leírás, hogy melyik sorozat hányadik része előtt és\vagy után játszódik.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2260 Dátum: 2011. Február 02., 15:58:04 »
Ezustsilver nevű olvasónk készített egy bemutató videót a Transformersről. Itt tudjátok megnézni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2259 Dátum: 2011. Január 31., 17:28:31 »
Nem tudja valaki, elwood meddig fordította le a Transformers részeit?
A v2-t a hatodik számig fogja ő prezentálni, valamint ő fordította le a teljes Last Stand of the Wreckers-t és azon felül még egy spotlight füzetet is magára vállalt. A többit már én és Genzo fogjuk szállítani nektek.
Csak hogy tudjam, meddig várjuk a transformers frissítéseket.
Nem tűnsz túl bizakodónak a folytatást illetően...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2258 Dátum: 2011. Január 31., 16:32:22 »
Nem tudja valaki, elwood meddig fordította le a Transformers részeit?
Mármint melyik sorozatét? Van még pár Elwood-féle fordítás raktáron, utána a tervek szerint Aldarion folytatja (tyranttal).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2257 Dátum: 2011. Január 31., 15:42:29 »
Sziasztok!
Nem tudja valaki, elwood meddig fordította le a Transformers részeit?
Csak hogy tudjam, meddig várjuk a transformers frissítéseket.
köszi Joustoe

Nem elérhető yosha

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Karma: +0/-0
    • http://www.enactment.uw.hu
Re:Transformers
« Válasz #2256 Dátum: 2010. December 23., 11:29:39 »
Köszi a G2. utolsó részét. A storyt ezek után nem folytatták sehol? Már úgy értem ennyi volt békét kötöttek és minden el van nézve az álcáknak, és talán egyszer majd előkerül egy újabb gonosz és ezzel le van tudva?
Amúgy sajnálom, hogy vége lett. Jó volt a story és nagyon pörgősre sikerült kifejezetten jó lezárással.
Furman írt egy novellát, rövid regényt, esszét - nem is tudom, mi is lenne rá a pontos megnevezés, de mindenesetre szöveges formában létezik a G2 folytatása.

Igen az Alignment című könyv.
http://www.mediafire.com/?5uxg9po8rmlibio
Köszönet a honosításért.  :worship:

Át is rágtam magam rajta. Az Alignment két részét érdemes elolvasni ha hardcore fan vagy és angolul is jol tudsz. Furmannek volt pár érdekes elgondolása, és a végére lett volna szép jelenet is, csak az elején a felütés a kevésbé eredeti, miszerint ami a G2 végén történt az biza nem maradt ugy, ráadásul Megatronnal is történt ez-az, nomeg pár régi ismerős is képbe kerül ujra a vezetők közt.
A G2 pörgése még mindig sokkol, ehhez a sztorihoz csak Andrew Wildman rajzai hiányoztak. Kicsit gyors lezárásnak tűnt, főleg hogy Optimus ismételt önfeláldozásával jött a nagy megoldás, ami már kissé lerágott, mindig ez a vége. Lassan nem nemesnek hanem depisnek nézem szegényt. Habár még mindig jobb mint a moziban, ahol egy nyápic, aki külső segitséggel simán bukna, Sam a kockával meg Röptűz alkatrészei kellenek a győzelemhez, aztán meg papol a végén a bátorságról meg hősiességről.
Persze az, hogy a Mátrix viselkedése ismét újra lett értelmezve, az már a legkisebb dolog. A G1-ben Mennydörgést csöppet sem hatotta meg a jóság, nemhogy jóvá változott volna, még gonoszabb lett. Üstökös meg mindenható lesz, ráadásul segít. Megatronból meg alaposan kihalt az eredeti személyisége, a szövetség érdekében a gondolkodása miért változott meg, nem értem. Az első álcák közül való, természetében állnok, a Raj legyőzése után egyből hátba kellett volna lője Optimuszt. Ennél még skorponok is álnokabb volt, pedig ő aztán többet vívódott.
Honosítást köszönjük, jó volt ujra fiatalnak lenni.  :worship:
'Az érzéki szexhez ha akarsz, használsz egy tollatt, de akkor a perverz szexhez már egy egész csirke kell... '

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2255 Dátum: 2010. December 21., 13:10:10 »
Aldarion hozzászólását olvasva jutott eszembe, hogy hamarosan itt az Alakváltók 3. része. Nekem az első nem tetszett, a másodikat őszintén szólva tekerve tudtam "végignézni", így ezek után a 3. rész nem hoz annyira lázba... igazából szerintem ez is majd legfeljebb egy másolt lemezen jut el hozzám a bemutató után fél évvel...
Anno nagyon vártam az elsőt, de tudomásul kellett vennem, hogy mint az összes képregényes filmnél, az alakok itt is teljesen máshogy néznek ki és kb. semmilyen kapcsolódási pont nincs az első és eredeti képregénysorozattal. :(   Talán egy mégis van: robotok vannak benne...
Bár miután sikerült megtekintenem a Fantasztikus Négyes néven futott alkotást és döbbenten pislogtam Fátumra és a Galactus nevű felhőre, már nincsenek elvárásaim.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2254 Dátum: 2010. December 19., 23:29:25 »
Köszönet a G2 befejezésért! Asszem eléggé sokrétű zárást kaphattunk, oda-vissza benne volt a teljes Marvel féle TF univerzum teljes szellemisége. Nekem legalábbis nagyon bejött. Autobotok Álcák háborúja, O.P. - Megatron örök szembenállása, most mindenki megvilágosodott, legalábbis nekem ezt sugallták az utolsó képek. Úgy fest mintha még maga Megatron is végre valahára megértette volna hogy ha Fővezér mindezt véghez tudta vinni (nemcsak az Autobotokért, vagy az emberekért, de az Álcákért is) akkor valószínűleg mégiscsak lehet jövője a békének. Bár vicces volt, hogy most ezzel a "teremtés" monológgal zárult le 4 millió évnyi háború és ennek jegyében Fővezér a karjára kapott egy ágyút vagy mit. :D Már csak Üstökös holléte a kérdés... :)
No nekem mindenesetre jobban tetszett mintha X-faktor döntőt néztem volna. :D
Köszönet a munkáért, továbbra se adjátok fel! Az a második helyezés az aktuális szavazásban mégiscsak egy igény! :D

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2253 Dátum: 2010. December 19., 13:32:56 »
Köszi a linket. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2252 Dátum: 2010. December 19., 12:05:10 »
Köszi a G2. utolsó részét. A storyt ezek után nem folytatták sehol? Már úgy értem ennyi volt békét kötöttek és minden el van nézve az álcáknak, és talán egyszer majd előkerül egy újabb gonosz és ezzel le van tudva?
Amúgy sajnálom, hogy vége lett. Jó volt a story és nagyon pörgősre sikerült kifejezetten jó lezárással.
Furman írt egy novellát, rövid regényt, esszét - nem is tudom, mi is lenne rá a pontos megnevezés, de mindenesetre szöveges formában létezik a G2 folytatása.

Igen az Alignment című könyv.
http://www.mediafire.com/?5uxg9po8rmlibio
Köszönet a honosításért.  :worship:

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2251 Dátum: 2010. December 19., 08:56:09 »
Idézet
Nem csak hibásan gyorsítótárazta a böngésződ?

Utánanézek...

Köszi

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2250 Dátum: 2010. December 18., 23:25:01 »
Köszi a G2. utolsó részét. A storyt ezek után nem folytatták sehol? Már úgy értem ennyi volt békét kötöttek és minden el van nézve az álcáknak, és talán egyszer majd előkerül egy újabb gonosz és ezzel le van tudva?
Amúgy sajnálom, hogy vége lett. Jó volt a story és nagyon pörgősre sikerült kifejezetten jó lezárással.
Furman írt egy novellát, rövid regényt, esszét - nem is tudom, mi is lenne rá a pontos megnevezés, de mindenesetre szöveges formában létezik a G2 folytatása.

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2249 Dátum: 2010. December 18., 22:37:27 »
Köszönet a frissítésért :worship:
Tényleg mozgalmasra sikerül és hosszúra is ami igencsak nem hátrány ;)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2248 Dátum: 2010. December 18., 21:15:11 »
Köszönet a G2 teljes történetének honosításáért elwood&tyrant.  :worship:
A történet  amúgy nagyon érdekes volt- a rajzok; öööö azt inkább hagyjuk.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2247 Dátum: 2010. December 18., 18:51:48 »
Köszi a G2-es befejező részét...kezdtem olvasni, de a 15-os oldal nem töltődik be...úgy néz ki hibás...gondoltam szólok...
Nem is olvastam tovább, megvárom míg kijavítjátok...
THX
Köszi, hogy szóltál, de szerintem csak hozzád töltődött le hibásan. Nálam jól jelenik meg. Nem csak hibásan gyorsítótárazta a böngésződ?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2246 Dátum: 2010. December 18., 18:46:57 »
Köszi a TF G2 12. részét! :worship: :worship:
Tetszett ez a dupla terjedelmű képregény. Minden helyen sok csaták voltak. Álcák és Autobotok akkor úgy éz ki végleg békét kötöttek.
Bár az utolsó oldal szerint úgy néz ki, hogy még lehetett volna folytatása. Mintha olyasminek tűnt.
Akkor ezzel véget ért a Marvel TF G2 sorozat. Jó volt az egész sorozat.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2245 Dátum: 2010. December 18., 18:32:39 »
Köszi a G2. utolsó részét. A storyt ezek után nem folytatták sehol? Már úgy értem ennyi volt békét kötöttek és minden el van nézve az álcáknak, és talán egyszer majd előkerül egy újabb gonosz és ezzel le van tudva?
Amúgy sajnálom, hogy vége lett. Jó volt a story és nagyon pörgősre sikerült kifejezetten jó lezárással.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2244 Dátum: 2010. December 18., 17:14:22 »
Köszi a G2-es befejező részét...kezdtem olvasni, de a 15-os oldal nem töltődik be...úgy néz ki hibás...gondoltam szólok...
Nem is olvastam tovább, megvárom míg kijavítjátok...
THX

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2243 Dátum: 2010. December 11., 09:19:00 »
Alpha Trion.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2242 Dátum: 2010. December 10., 13:43:45 »
No, ha valaki még esetleg nem látta, akkor itt van a TF3 nemrég közzé tett első előzetese:



Őszintén szólva, kíváncsi vagyok, hogy ezúttal mit alkotott Bay... Amúgy szerintetek ki lenne az, aki a végén felébredt a roncsban?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2241 Dátum: 2010. November 22., 17:03:54 »
Köszönet a frissítésért  :worship:
Jó kis fordulat volt benne, Űrdongó nem egy vezető alkat de ennek ellenére van aki meg mondja majd neki a lépéseket :)
Hát nagyon kiváncsi vagyok a folytatásra mi sül ki még az ember és Optimus tárgyalásból.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2240 Dátum: 2010. November 22., 13:53:55 »
Én is köszönöm az új részt. Délibáb nagyon menő volt amikor álcázva meglepte Bokszolót...
A rajzot kezdem megkedvelni, Figueroa szerencsére nem felejtett el rajzolni a hosszú pihenő után...
A történet nem zavar hogy lassan csordogál, végülis a Dicsőség Megatronnak is lassan indult és a közepétől feljebb kapcsoltak...
A honosítás (mint mindig) első osztályú... :bravo:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2239 Dátum: 2010. November 22., 10:47:36 »
Köszönöm a legújabb Alakváltók történetet! :worship:  :worship: Végre igazán jó rajzok, igazán jó történet és végre kevés emberi vonal. Van egy rajz, ami különösen megnyerte a tetszésemet, ez pedig az, amikor Bokszoló (?) kilövi a rakétáit és az egyik el van mosódva. Na ILYEN megoldások hiányoznak sajnos általában, de itt végre jók, igazán jók a rajzok, a robotok pedig végre tényleg robotnak tűnnek. Nagyon jók a fejek is!!! Utálom, amikor orrcimpát, ajkakat kapnak. 
  A történet megint jó, nagyon tetszett, amikor az Álcák és az Autobotok elkezdenek beszélgetni. Igen, semmi céljuk nincs itt, tehát nem ellenségek.   Még sok ilyet!!  :bravo:  :tf-megatron:  :tf-shockwave:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség