Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889880 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2238 Dátum: 2010. November 22., 08:15:30 »
Hát sztem ne nagyon számítsatok hú de nagy eseményekre, én akkor padlóztam le, amikor megláttam, hogy ki irányítja az álcákat, de az majd csak a 10. rész után lesz, de megéri figyelni, álmotokban se gondolnátok... :rolleyes:
Nagyon hiányzik innen Furman, nem tom miért nem hívják vissza...

Na például a mostani sztori is milyen gáz már, vagy csak én nem értek vmit, lelép Optimusz, erre szavazást tartanak, ilyenkor nem a parancsnok helyettesnek kellene átvennie a vezetést? Jazznek, vagy Pórtyázónak? Nekem ez rohadt fura volt...
A honosítást mint mindig most is remek volt, köszönet érte. :worship:
A nevekről annyit, hogy  ez az Ezüst Villám nem Kék Villám, mintha lett volna még  és ez  a neve, vagy csak megváltozatták, mint Oktánt-Tankert is.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2237 Dátum: 2010. November 21., 22:16:04 »
Én is ebben reménykedem, csak sajna a harmadik részben se nagyon halad előre a cselekmény. Ilyenkor nagyon tud hiányozni nekem Furman, ő még az ilyen időhúzásokat is képes élettel megtölteni. Bár a leginkább akkor is a DreamWave-féle misztikus/vallási vonalat sajnálom a legjobban, ami a War Withinben volt. Lehet, hogy a kiadó egy önimádó nárcisztikus idióta pénzsikkasztó, adócsaló játszótere volt, de voltak kegyetlen jó sorozataik, köztük ez is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2236 Dátum: 2010. November 21., 22:10:58 »
Biztos vagyok benne, hogy rendesen be fog indulni a sztori, lesz benne majd 1-2 csavar, csak jól felvezetik.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2235 Dátum: 2010. November 21., 21:02:56 »
Nem, bár eddig bőven ez a legalacsonyabb olvasószámmal bíró TF itt. Mondjuk ameddig a srácok elkészítették a honosítást, nem csodálom, mert eddig kb. semmi se történt az egészben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2234 Dátum: 2010. November 21., 20:26:35 »
3 ember olvassa összesen ezt a transformers sorozatot? :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2233 Dátum: 2010. November 21., 00:46:18 »
Nagy köszönet az új rész honsításáért.

Egy-két apró megjegyzés. Kék villámból miért lett Ezüst Villám?Tudom eredetiben Silverstrak a neve de jobb lenne a jól bejáratott nevet használni.  Viszont a Vörös Riadó jobb név mint a Riadó; ez jó ötlet volt. Valamint szerintem Tankor Oktán akart lenni; csak az IDW-nél már nem emlékeznek a Marveles karakter nevére. Szerintem ugyanis ugyanarról a karkterről beszélünk.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2232 Dátum: 2010. November 20., 20:55:37 »
Köszi a Transformers - IDW Ongoing 2. részét! :worship: :worship:
A közjátékokban vannak ám érdekes fordulatok. Az Autobotok közül néhány inkább vissza akarnak menni Kibertronra, mások meg maradnak.
Bár az is érdekes volt, hogy pár ismerős alakok is felbukkantak, akik az Autobotok csapat fele találkozott velük.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2231 Dátum: 2010. November 20., 16:29:38 »
Jó ez a transformers, hozza a szokásos idw-s igen magas színvonalat, ami az eddigi részekben volt. Köszönet a honosításért, nekem tetszik.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2230 Dátum: 2010. Október 30., 19:25:01 »
Köszi a Transformers Marvel G2 11. részét! :worship: :worship:
Üstökös most egyre veszélyesebb lett a teremtő Mátrixszal. Megatronról nem is gondoltam, hogy segít Optimusz Fővezérnek. Hát ez elég szokatlan volt.
És ahogy látom, lassan közeledünk a befejezéshez. Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2229 Dátum: 2010. Október 24., 23:39:15 »
(erről jut eszembe hogy az összekapcsoló Continuum füzetet is honosítjátok??)
Ha ugyanarra a Continuumra gondolunk, - már pedig alighanem igen - akkor nem valószínű, mert az csak egy képekkel illusztrál történeti összefoglaló és olvasási sorrend kalauz a v2 előtti eseményekről, de csak az IDW univerzumra vonatkoztatva. Legalábbis nekem így rémlik az a cím.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 21., 20:30:35 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2228 Dátum: 2010. Október 24., 21:35:20 »
Gondoltam, hogy becsempészem a TF-frissítés hírébe, de valószínűleg nem lettem volna túl népszerű tőle.
(Bár ezzel most olyan, mintha azt feltételezném eleve, hogy az vagyok...)
Szóval csak itt kapjátok meg. A videóhoz két dolog ismerete kell: az angol nyelvé és a DreamWave-féle TransFormers Generation 1 v1 minié:
http://at4w.blip.tv/file/4169222/
Ó, és mivel ezt gyakran összetévesztik, mint Millert Millarral... Pat Lee =/= Jae Lee =/= Jim Lee.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2227 Dátum: 2010. Október 24., 11:06:46 »
Na ez tényleg fordulatosra sikerült. ;)
Azt hiszem itt még csak a bemelígtés volt, lesznek itt még nagy visszatérések :)
A rajzok meg egyenesen fenomenálisak és a történet sem egy egyszerű egyszóval király!!

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2226 Dátum: 2010. Október 19., 22:31:14 »
Én turkiával értek egyet (leszámítva az arcokat), mert itt a robotok tényleg robotszerűek és úgy is van ábrázolva a mozgásuk is
(Pl.: csak ott hajlanak ahol az izületi kapcsolatok és nem maga a fém testrészek görbülnek mint pár régebbi rajzolónál)
Na meg itt látszanak igazán a méret külömbségek is, ki lehet találni ki mekkora járgánnyá alakul  ;)
Mellesleg a történet itt még lagymatag de csak lesz jobb is.
Viszont a honosítás megint istenkirály lett, csak így tovább /és persze minél sűrűbben  ;D
(erről jut eszembe hogy az összekapcsoló Continuum füzetet is honosítjátok??)

Na jó olvasgatást mindenkinek.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2225 Dátum: 2010. Október 18., 13:33:10 »
Kösz az új IDW történetért! Idejét sem tudom, mikor volt szerintem jó Alakváltók történet! A rajzok lenyűgözőek! Végre egy rajzoló, aki igazán tud térben ábrázolni és a részletekre is tud figyelni. Külön öröm, hogy a szereplők végre igazán robot-szerűek, az arcok óriási jók! Sok kis apró darab, illesztés, él! NA ILYEN egy igazi Transformers történet! Még sok ilyet!!! :worship:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2224 Dátum: 2010. Október 17., 18:19:34 »
Tetszetősnek tetszetős.
De sokan pölö a fejeket kifogásolják. Mondjuk azok tényleg furák, vki azt hiszem a csontvázakhoz hasonlítja őket. :D
Anno ilyen reakció is volt velük kapocsban. ;D

Nem tom fog e látszódni...


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #2223 Dátum: 2010. Október 17., 18:11:43 »
Nekem mint külső szemlélődőnek nagyon tetszetősnek tűnnek a rajzok. :ninja:
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2222 Dátum: 2010. Október 17., 18:09:19 »
Csak ez az új rajz ne lenne.Nem tudom, hogy fogom megszokni ezt....Viszont kívánvcsi vagyok, hogy fog alakulni a történet.Ki lesz az új vezér pl.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2221 Dátum: 2010. Október 17., 12:32:28 »
Én is Kid-del értek egyet. Nameg eddig hol voltak a Sztuntikonok, meg a Védőrobotok? Vagy ez a két év szólt a Kapcsolódók térhódításáról? Az AHM-ben még csak a Szerkesztettek voltak. Kicsit uncsi már az is hogy az emberek ölik az Autobotokat is, pedig legutóbb együtt verték le az Álcákat. Pont Witwicky-vel. Persze később tuti ez is meg fog tetszeni nekem is. :)
A honosítás pedig a szokásos profi munka. Csak így tovább!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2220 Dátum: 2010. Október 16., 21:29:00 »
Elwood helyett - remélem nem veszi zokon - erre most inkább én válaszolnék rövidre eresztve... Igen. A Last Stand... és az Űrdongó (na meg az Acélfej és Drift) minik is honosítva lesznek, de azokba valószínűleg csak jövőre tudunk belevágni.

Oké- köszönet a válaszért!

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2219 Dátum: 2010. Október 16., 18:44:02 »
Húúú, de király. Ezer kösz a frissítésért, jó rég volt már TF, remek hogy újra van. :worship:
Én is valahol Kiddel értek egyet, nagyon más irányba ment az új író miatt az egész Tf vonal, és ami engem igazán zavar az majd a parancsnok váltás körüli cucc lesz az igazán érdekes... :-\
A rajzok sztem nagyon rendben vannak, vagyis értem hogy a legtöbb ember, aki eleve ki nem állhatja a Bayformerest, most pokolra kívánja Don-t, de sztem nem árt előtte leborulni is, mert nem semmi meló lehet ilyen aprólékosan kidolgozni ezeket a rajzokat.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2218 Dátum: 2010. Október 16., 18:13:21 »
Köszönöm Elwoodnak és Tyrantnak az új IDW-s szösszenetet, már nagyon vártam hogy mikor kezdtek bele...az új rajz eleinte furcsa volt, de most már tetszik...
A jellemek végül is rendben vannak, szerintem fő a változatosság, gondolom az író nem ragaszkodott a sablonokhoz... :bravo:
Újítani mindig bátor dolog, mert ugye a végeredmény nem tetszik mindenkinek...

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2217 Dátum: 2010. Október 16., 17:36:24 »
Érdekes az első rész, a rajz tetszik. Kíváncsian várom a folytatást. Egyelőre többet nem tudok mondani. Köszönöm a honosítást.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2216 Dátum: 2010. Október 16., 16:53:22 »
Ezer köszönet a Transformers IDW Ongoing 01-ért! :worship: :worship:
Érdekesen kezdődik a történet. Az kiderült, hogy a Dicsőség Megatronnak történet óta eltelt két év, és megváltoztak a helyzetek.
Bár az még mindig megmaradt, hogy az emberek ellenségesnek tekintik az Autobotokat.
A rajzok tényleg más, de szerintem nem is olyan rossz.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2215 Dátum: 2010. Október 16., 16:46:37 »
Köszi a honosítást. Érdekes alaphelyzet, bár szerintem eleve rossz, de mindegy, azzal főznek az IDW-nél ugye, amijük van. Bár önmagában érdekesen indul a történet, kifejezetten idegesítő, hogy a karakterek nem igazán önmaguk, attól legalábbis távol állnak, ahogy én elképzelem őket. Ha valaki megszegi a parancsot az nem Portyázó, ha valaki tiszteletlenül beszél Optimusszal az nem Nagyágyú (még ha a forrófejűség stimmel is), és még egy emberszerető, tutyi-mutyi Optimuszról is nehéz elképzelni, hogy két évig üljön a hátsóján és ne csináljon semmit, miközben az emberek meg tudják védeni magukat az Álcáktól, és közben az ő embereire vadásznak.

Egy másik érdekes kérdés, hogy mi kell az IDW univerzumban ahhoz, hogy Acélfej ne deaktiválva feküdjön a Bárkán, hanem holtan. Végül a rajzstílusról... önmagában az arcok nélkül tetszene, azok viszont rémesek.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2214 Dátum: 2010. Október 16., 13:50:18 »
Elwood helyett - remélem nem veszi zokon - erre most inkább én válaszolnék rövidre eresztve... Igen. A Last Stand... és az Űrdongó (na meg az Acélfej és Drift) minik is honosítva lesznek, de azokba valószínűleg csak jövőre tudunk belevágni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2213 Dátum: 2010. Október 16., 13:08:38 »
Nagyon köszönöm elwood és tyrant; hogy végre elkezdödözz az ongoing honosítása is. Elsőrangú; magas szinvonalú honosítás-megint.

Egy kérdés a mini sorozatokat is lehet majd olvasni hamarosan magyarul (Elsőként a -ZSENIÁLIS- "Last Stand of the Wreckersre" és az 4 részes Ürdongó sorozatra gondolok)?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2212 Dátum: 2010. Október 12., 20:02:14 »
És ha már a cím, itt van hozzá egy pletyi is:

http://www.countingdown.com/movies/4093528/board?viewpost=4114607

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2211 Dátum: 2010. Október 06., 17:54:47 »
Állítólag van értelme... Íme:

"The Dark of the Moon is traditionally the last three days of the Lunar cycle, immediately preceding the New Moon, and the time when the night sky is notably absent the presence of the Moon."

Mindenesetre a Pink Floyd album címe jobban bejön.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2210 Dátum: 2010. Október 06., 16:12:54 »
Nem hiányzik ebből egy szó? Mert ez így teljesen értelmetlen és nyelvtanilag is rossz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2209 Dátum: 2010. Október 06., 14:00:39 »
Úgy tűnik a TF3 alcíme, Dark of the Moon lesz.