Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 886047 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #2058 Dátum: 2010. Március 29., 09:13:25 »
Köszönöm ezt a sorozatot, óriási volt! Voltak benne számomra értékelhetetlen részek, amikor az embereket mutatták és az Autobotokat, de összességében nagyon jó. Megatron hozta a formáját, egyértelmű, hogy test-test ellen lenyomná Optimuszt. Szerintem reális volt a csatájuk, mert Opti egy nagyon erős robot, tudna károkat okozni Megatronnak, de Megatron felülkerekedne.  :tf-megatron: Opti segítséggel tudna győzni, mint most. Köztudomású, hogy én mindig a "gonoszoknak" szurkolok, de talán ez volt az első csata, amiben tökéletesen elfogadom a vereséget, mert hihető, nem pedig "nagyon amerikai hős, jeee, a jó mindig győz, hasonló baromságok. :D (lásd a G.I. Joe rajzfilm anno )

Villámcsapás is meglepő volt, jó dolgokat mondott az Álcákról, hogy őket a harc edzi és ennek ellenére lenéző volt az Autobotokkal. Végre egy jellemvonás egy mellékszereplő robotról is. Persze segített az embereken, szóval buknia kellett. Égzengés ölte meg?

Üstökös meg egyszerűen igazán karakteres volt, kiállt magáért és az elveiért. Utálom az árulókat és ez a furcsán kifacsart "hűség" nagyon szimpatikus volt. Amolyan "csak én ölhetem meg őt és megölök bárkit, aki megölné őt."  :D Csillagos ötös.

Gratulálok a történethez, kevés ilyen színvonalas történet van. A Marvel eredeti G1 (Bob Budiansky, Jose Delbo) vonala óta nem olvastam ilyen jót. Egyetlen riválisa számomra a Reflektorfényben Sokkoló. Na az még hihetetlen. "Egy új, elemi szubrutin gyökeredzik meg" :tf-shockwave:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2057 Dátum: 2010. Március 28., 00:53:50 »
Elwood-nak és Tyrant-nak köszönöm az AHM 12.-őt!  :worship: :worship:
Harcban tényleg nem volt hiány!  :bravo:
,,Mi az a szivar?'' Ezen a beszóláson szakadtam...  :ugral:
A vége durva volt...  :(

Amikor kiderül mi is az a szivar(AHM 15); NA AZ LESZ DURVA!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2056 Dátum: 2010. Március 27., 16:56:05 »
Kösz szépen a Befejező részt. A vége szerintem is kicsit összecsapott lett, de nekem is bejött a nem túl rózsás hangulat. Külön örülök, hogy az álcák nem lettek sablonos "húdegonoszak" hanem van valami sajátságos becsületkódexük. A honosítás is király lett,  :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2055 Dátum: 2010. Március 27., 16:03:47 »
Ez a sorozat rémes volt.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #2054 Dátum: 2010. Március 27., 16:00:54 »
Hűű, ennek is eljött a vége... Bár kicsit siettetettnek tűnik, mint a Leleplezés is volt anno. A Mátrix sorsa is kérdés, mármint oké hogy visszakerült O.P.-hez, de hol volt, Megatron testében, vagy hol? De ettől függetlenül zseniális! A párbeszédek (persze erről a zsír fordítás tehet), a rajzok, minden király! Omega/Pusztító harc nyitóképe is zseniális, bár a méretük kicsit túlzó, lévén a szobor 93 méter magas... :) A zárás szerintem is kicsit lehangoló, de szerintem épp ez az amiben az IDW többet tud a DreamWave-nél és Marvelnál, mégpedig a komolyabb hangvétel. Az hogy az Autobotok szokás szerint hagyták meglépni az Álcákat már kicsit unalmas, de persze az is igaz, hogy Megatron se halhat meg, mi lenne akkor velünk. :) remélem a Coda megválaszolja a nyitva maradt kérdéseket, Nektek pedig köszönet és sok sikert a további munkához!!!
AH-Zs!!!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2053 Dátum: 2010. Március 27., 15:36:24 »
Elwood-nak és Tyrant-nak köszönöm az AHM 12.-őt!  :worship: :worship:
Harcban tényleg nem volt hiány!  :bravo:
,,Mi az a szivar?'' Ezen a beszóláson szakadtam...  :ugral:
A vége durva volt...  :(

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2052 Dátum: 2010. Március 27., 10:15:58 »
1000 köszönet a frissitésért igazán jó lett a történet. Háthatóan Omegának nem mondták, hogy lehetőleg ne csináljon több kárt :).  Üstökös szavaiból itélve Optimuszék valóban fel köthetik a gatyájukat ha szerte a galaxisban ők uralkodnak már. Tetszett, hogy az ezredes és Kup máris ilyen jól ki jönnek 1mással :D.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2051 Dátum: 2010. Március 27., 10:11:14 »
Ezer köszönet Elwood&Tyrant a Dicsőség Megatronnak 12. részért! :worship: :worship:
Tudom, még nincs ennek vége. De erről majd a jövő hónapba kiderül.
Hát ennek a történeti szakasznak véget ért. Megatron és Optimusz nagyon jól harcoltak. Pusztító és Szuper Omega harc is remek volt. Bár az viszont látható, hogy a Szabadság-szobor át lett lőve, amit Omega okozott.
Üstökös pedig tényleg fura volt. Mert ő akart lenni az Álcák vezére, de most nem olyan volt.
Hunter O'nion a végén olyannak látszik, mintha neki véget ért(?).
Tényleg! Hunter O'nion barátai nem fognak felbukkanni, mint ahogy a Maximum Dinobotok 5. részben volt?
További sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2050 Dátum: 2010. Március 27., 09:51:53 »
ASM 50. De az összes részben volt olyan alter borító, ami híres (nagyobb részt Marvel-)címlapok előtt tisztelgett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2049 Dátum: 2010. Március 27., 09:37:28 »
Hát ezt is megértük; eljutottunk ennek a maratoni sorozatnak a végére (mondjuk nem teljesen de ez másik történet). Érdekes volt a végkicsengése a történet; nem az a tipikus happy ending...

Valakinek beugrik hogy a Megatron-os címlap miről lett mintázva? Nekem igen :D

Egy kérdés - mi annak a álca tankszerűségnek a neve; aki ez ideáig megbújt?

Egyébként köszönet nemcsak e részért; de az egész AHM-ért elwood és tyrant. Jövő hónapban a CODA részekkel folytatjuk?



Nem elérhető Wertux

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #2048 Dátum: 2010. Március 24., 18:31:44 »
Köszönöm elwoodnak és tyrantnak a TF Reflektorfény: Sziklaugrót. Elég jó kis történet csak az zavart kissé, hogy egy álca sem volt ismerös/lehet, hogy csak nekem :-\ / és nem is nevesítették egyiket sem.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2047 Dátum: 2010. Március 24., 10:43:13 »
Nem teljesen értem a kérdést, bár én nem látom ezt a konkrét hézagot, gondolom a kettő összefügg. Maximus teste a Bárkán volt, mióta az másodszor is lezuhant a Földön, és Maxi leverte Galvatront (lásd Marvel G1 történetek vége!). Most, hogy Spike újra fellopakodott a Megatron által beindított Bárkára újra összekapcsolódhatott Maxival. A védőrobotok közül Égető érkezett több más Autobot (Izmos, Merülő, stb.) társaságában, hogy Optimusz parancsára megfékezzék Megatront, hiszen a G.I.Joe csapat segítséget kért a Kibertronról (lásd G.I.Joe epizódok!). Merülő is ekkor került fel a Bárkára, mint ahogy a Joe-k doktornője is. Maxi és Merülő nekiálltak megmenteni a dokit, de csak utóbbi tudott meglépni, előbbi feláldozta magát, hogy felrobbantsa a Bárkát, és elpusztítsa Megatront, ám mint az a negyedik számból kiderül, nem járt teljes sikerrel.

Remélem ez valamennyit segített.

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2046 Dátum: 2010. Március 24., 01:33:21 »
Lenne egy kérdésem remélem valaki választ ad rá? A Transfrmers második generációjának képregényei csak nekem tünnek kissé elnagyoltnak?Vagy kimaradtam valamiből és valamit nem olvastam ami kapcsolódik hozzá, de nekem nagyon hézegaos.Vegyük pl. Maximus és Megatron összecsapását. Annak mik voltak az elázményei?Hogy került oda Max és a védőrobotok?

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2045 Dátum: 2010. Március 21., 21:16:47 »
Köszönet Sziklaugróért. Az ő kis története bővelkedik a színekben nem olyan szürkés. Bár igazából kissé mese szerűvé teszi főleg Kitaval aki inkább elfnek lehetne nézni.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2044 Dátum: 2010. Március 21., 13:21:18 »
Én is köszönöm a TF Reflektorfényben: Sziklaugró című képregényt!  :worship: :worship:
Remek karakterek (a címszereplő kész mini-Rambo), frankó párbeszédek, kemény akciók, fantasztikus grafika; egy szóval: hibátlan!  :bravo:
A kiscsaj rendesen rágerjedt Autobotunkra!  :badteeth:
A vége könnyfakasztó volt...  :(

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #2043 Dátum: 2010. Március 21., 09:30:23 »
KiD minden szavával egyetértek az utolsó betűig :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2042 Dátum: 2010. Március 21., 09:03:49 »
Ja így világos, akkor az előző megszólalásom első feléért bocsesz ;)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2041 Dátum: 2010. Március 20., 16:04:24 »
Érdekes sztori, szép rajzokkal. Az eleje nagyon tetszett, csak annyira lehetett érzni, hogy szegény csaj nem húzza ki a végéig.


Amúgy a fordítók, beírók maguk szokták kérni, hogy ha hibát látunk, jelezzük, nem elwood fejét akartam leharapni, mint ahogy azt sem mondtam, hogy hű de telepakolja a honosításait nyelvtani hibákkal, mert nem teszi.  De az miért is jó, hogy nem szólunk, ha úgy gondoljuk - akár helyesen, akár helytelenül - hogy valami nem az igazi? A kritika (ez esetben nem is kritika volt, csupán egy észrevétel jelzése) nem rossz dolog, nem szidást jelent, nem azt, hogy belekötünk valakibe. Segíthet, hogy valami jobb, vagy még jobb legyen. Hogy valami értelmeset is kihozzak ebből a fejtegetésből, nyugodtan szóljon mindenki elwoodnak, ha nem ért valamit, vagy úgy érzi hibába futott, nem bántjátok vele, hanem segítitek a munkáját. Szvsz. De majd mindjárt kifejti itt valahol fölöttem, ha nem így gondolja, és minden ilyen jellegű hozzászólást a salakba kíván.  :D Uff.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2040 Dátum: 2010. Március 20., 15:49:36 »
köszönöm elwoodnak és tyrantnak a TF Reflektorfény: Sziklaugrót :worship: A történet nagyon tetszett, a rajzok úgyszintén. A forditás nagyon jó. Ezt a Sziklaugrót eddig nem nagyon ismertem, de tényleg amilyen kicsi, olyan kemény.
Még egyszer köszönet érte!  :)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2039 Dátum: 2010. Március 20., 14:42:50 »
Köszönet a szokásos remek honosításért. Érdekes történet remek rajzok; nagyon jó forditás!

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2038 Dátum: 2010. Március 20., 13:12:09 »
Sztem király a fordítás mint mindig és nyelvatni hiba nem szokott benne soha lenni ne kirtizáljátok :)
Király a füzet mint mindig  :worship: :worship:

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2037 Dátum: 2010. Március 20., 11:55:37 »
Tömören: Sziklaugró nagyon kemény...
Tetszik a rajz is...a Dreamwave-nél sokat dolgozott ez a rajzolô...akkor is szépen pingált...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2036 Dátum: 2010. Március 20., 09:16:55 »
Ezer köszönet Elwood-nak és Tyrant-nak a TF Reflektorfényben Sziklaugró című képregényért! :worship: :worship:
Nagyon jó volt ez a történet. Az rajz is nagyon tetszett. Az elején amolyan könnyedebb jellegű történet volt. De az Álcák is nagy zűrt okoztak. Sziklaugróról pedig nem gondoltam, hogy ilyen erős. Ahogy a bevezető oldalon le van írva, hogy mit kell róla tudni.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #2035 Dátum: 2010. Március 14., 17:50:57 »
Csupán jobbító szándékkal: Nem vagyok biztos benne, hogy az Álcák vezetését lehet birtokolni. Mármint, hogy helyes-e ez nyelvtanilag. A vezetői, parancsnoki tisztet inkább.

A felvetés jogos, de ha nem haragszol, én már nem nyúlok bele.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2034 Dátum: 2010. Március 14., 13:15:38 »
Elwood-nak és Tyrant-nek köszönöm a Marvel TF G2 negyedik részét!  :worship: :worship:
Az Álcák között dúló hatalmi harc(ok) mindig pikáns(ak)!  :brow:
Nem semmi bunyó lesz itt Megatron és Husáng között!  :pogo:
A story remek, a szereplők jók, a grafika kicsit furcsa...  :badteeth:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2033 Dátum: 2010. Március 13., 16:53:58 »
Csupán jobbító szándékkal: Nem vagyok biztos benne, hogy az Álcák vezetését lehet birtokolni. Mármint, hogy helyes-e ez nyelvtanilag. A vezetői, parancsnoki tisztet inkább.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2032 Dátum: 2010. Március 13., 16:42:42 »
Köszi a G2 folytatást. Már várom, hogy Megatron el mesélje, hogy élte túl kis balesetét a Bárkán. Remélem Üstökös is a régi marad és lesznek még gondok vele.

Az új játkékkal kapcsolatos videó jó lett nekem tetszik és kell a játék majd :D.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2031 Dátum: 2010. Március 13., 14:43:02 »
Ezer köszönet Elwood és Tyrant  a Transformers Marvel G2 04. számért! :worship: :worship:
Hű, ez a történet nagyon jó volt. A rajzok is nagyon jók. Mert ezek a Transformerek aztán keményen, erősen, harciasan néznek ki.
Mogorva pedig érdekes módon, jól gondolkodott és Optimusz mellett van. Mert néha nem értett vele egyet.
Husáng a Földön nagy katasztrófát okozott az Álcáival. De aztán felbukkant egy régi ismerős. Aki tényleg nagy meglepetést fog okozni a történetben.
További sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz Elwood és Tyrant!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2030 Dátum: 2010. Március 09., 22:56:34 »
Az új számítógépes játék előzetese kicsit másképp:


Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #2029 Dátum: 2010. Március 09., 22:39:11 »
Annak a képnek lesz folytatása is az utolsó számban!  ;)