Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 890578 alkalommal)

0 Felhasználó és 67 vendég van a témában

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1998 Dátum: 2010. Február 13., 22:19:18 »
Igen, most, hogy fogynak a történetek jól fog jönni az a két plussz sztori is!

Annyiban érdekes volt ez a képregény, hogy Metroplex méreteihez híven duplaoldalakat használtak. Ja, és a Fülelő féle lámpaoszlop is bejött.
A másik, ami szerintem érdekes a sztoriban, ha utánagondoltok: Metroplexnek őríznie kell valamit, és ő komolyan is veszi. Olyan komolyan, hogy abban a pillanatban, ahogy csak megtalálja pár autobot, már szelel is a helyszínről, mintha csak félne. Annyira meg akarja óvni azt a valamit, hogy egyből menekül, és csak az utolsó megoldás számára, hogy harcoljon, pedig hát ő Metroplex. Szerintem ez történettől függetlenül marha jó. Mármint gondoljatok bele abba a szituációba, mint valami utolsó nagy csatába, amikor Metroplex megáll, nem menekül tovább, megfordul, és felemeli a fegyverét!

...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1997 Dátum: 2010. Február 13., 22:05:23 »
Köszönöm Elwoodnak és Tyrantnak a Transformers - Reflektorban Metroplex füzetet. Tényleg nem volt valami hosszú, de annál élvezetesebb, és a rajzok nekem nagyon tetszettek. A forditás-és beirás pedig a megszokott profi munka.  :worship: :worship: :worship:
Idézet
Ja, és Genzo ami az Acélszívek 3. és 4. részeket illeti. Igaz, azok is hátra vannak még. Előre is sok sikert kívánok neked és a többieknek.

köszi a biztatást keildavid, az mindig jól jön az embernek :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1996 Dátum: 2010. Február 13., 21:22:36 »
Ezer köszönet Elwood és Tyrant a TF Reflektorfényben Metroplex képregényért! :worship: :worship:
Érdekes, hogy a legtöbb oldalak duplaoldalasak. Egy kicsit rövid volt ez a történet szövegileg, de azért mégis jó volt ezt is elolvasni.
Az Emeltyűk között ott volt Aranybogár is. Érdekes, pedig ő volt az, aki Űrdongóból átvedlett Aranybogárrá. Ebben az IDW-ben pedig külön személyek.
Metroplex nem valami sokat szerepelt. És nagyon titokzatos . Mert "valamit" őriznie kellett. De hogy az "mi" nem derült ki.
És a bevezető oldalon le van írva, hogy "Ez a Dicsőség Megatronnak 1. rész eseményei előtt játszódik".
Ja, és Genzo ami az Acélszívek 3. és 4. részeket illeti. Igaz, azok is hátra vannak még. Előre is sok sikert kívánok neked és a többieknek.
És az nem probléma, hogy az idén nem lesz heti TF képregény. Mert 2009-ben volt ám jó sok. És azok nagyon jól sikerültek. Az viszont igaz, hogy kezdenek elfogyni a TF történetek, ahogy azt Elwood is mondta a főoldalon.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1995 Dátum: 2010. Február 13., 20:45:14 »
Köszi az ehetei Tf adagot. :worship:
Mondjuk azt hittem a Metroplex minivel vártok addig amíg az All Hail véget nem ér, úgy tudtam ez a sztori azután lesz aktuális, mint valami felvezető epizód az új történtekre.
De a lényeg úgyis az, hogy van mit olvasni. :D


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1994 Dátum: 2010. Február 13., 20:44:11 »
Még én is tartozok a TF Acélszivek harmadik és negyedik füzetével. A harmadik rész forditásából már nem sok van hátra. Amint lesz időm, befejezem a melót, és küldöm elwoodnak.  :)

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1993 Dátum: 2010. Február 13., 19:58:32 »
Jelenleg úgy összességében kezd kifutni elwood a kész cuccokból. A régiegből nincs épkézláb alapanyag, a most indult IDW sorozatokkal pedig meg kell várni a fél évet. Szóval áprilistól egy ideig olyan havi 2 TF-re lehe számítani stabilan... ;)

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1992 Dátum: 2010. Február 13., 19:26:23 »
Bocsi az értetlenségemért de mármint a TF képregények fogynak el ebből a kiadásból mert ennek a résznek a végére értetek vagy pedig az összesre gondolsz ezalat?  :nemtudom: Ja és köszönöm :)

Összevont üzenet:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 13., 19:34:03 írta zozi56 »

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1991 Dátum: 2010. Február 07., 21:30:05 »
Ezer köszönet :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:+ egy köszönöm :)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1990 Dátum: 2010. Február 07., 18:59:37 »
Javítottuk a hibás oldalt a képregényben. Bár a kis kép a hibásat mutatja, de az eredeti méretű kép, már jó.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1989 Dátum: 2010. Február 07., 14:06:56 »
Elwood-nak és Tyrant-nak köszönöm a Marvel-féle TF G2 harmadik részét!  :worship: :worship:
A grafika helyenként tényleg eléggé ,,érdekes''...  :badteeth:
Le mertem volna fogadni, hogy Husáng célba veszi és kihasználja Optimusz (ill. az Autobotok) gyenge pontját!  :brow:

Nem elérhető slayer

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1988 Dátum: 2010. Február 07., 13:51:40 »
Sziasztok!

Örülök ,hogy "újraindult" a hálózsák és frissült a Tf G2 sztori is.
Ezzel kapcsolatban írnám le a véleményem a G2 sorozatról kapcsolatban. /Volt szerencsém olvasni az összes részt./ Ígyekszem nem  "spoilerkedni" elrontva azok örömét akik Hálózsákos frissítéseken szeretnék megismerni a sztorit.

A legnagyobb bajom a G2-vel ,hogy irtózatos mennyiségű logikai hiba van benne. Tudom egy TF képregénysorozattól nem kell sokat várni de ez mégis túlzás.
 Kezdjük ,hogy már a történet fonalát sem tudja rendesen átvenni az első sorozattól. Csupa "apróságra" nem figyeltek pl.: Jó hogy Megatront visszahozzák a sztoriba de nem utalnak rá mi lett az elméjével ami ugyebár egyesült Racsniéval. Az se derült ki mi lett Racsnival igazán, ha jól emlékszem. Mogorva hogyhogy át tud változni? /A G1-ben már nem tudott a végére a nukleon miatt/ Mi lett az "utolsó autobottal" ? Stb.  Nagy bajom még vele ez rajz stílus egyáltalán nem tetszik. Persze ez ízlés kérdése.

Hogy írjak pozitívat is /végre/ újragondolják majd Optimusz és Megatron /se veled se nélküled/ kapcsolatát. (Persze nem kell komoly mélységekre számítani jellemábrázolás terén mint mondjuk egy jobb Batman kéregényben, pl.: A gyilkos tréféban. ) Megatron jellemében megjelenik majd az önirónia. Megint csak jó ötlet az alakváltók egyedfejlődésének magyarázata de ez is csak újabb logikai bukfenceket eredményez...

Összességében minden hibája ellenére /relatíve/ szórakoztató sorozat a TF G2. Persze jócskán elmarad az IDW által közölt történetektől /pl.: Megatron eredet, Dicsőség Megatronnak stb/
5 ből 2/3-ot adnék rá osztályzatként mert annyira mégsem jó.



Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1987 Dátum: 2010. Február 07., 10:11:30 »
Ezer köszönet Elwood és Tyrant a Transformers Marvel G2 03. számért! :worship: :worship: :worship: :worship:
Optimusz Fővezér és Jhiaxus harcoltak, de közben tényleg volt eszmecsere, hogy megtudják, mi történt pontosan.
A történetbe látom, hogy más valaki rajzolta Manny Galan. És a néhány oldal, amelyben Husáng szerepel azt pedig Derek Yaniger rajzolta.
További sok sikert kívánok nektek a Transformers honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1986 Dátum: 2010. Február 07., 08:48:31 »
Kűr potol is :). 1000 Köszönet érte. Képek alapján izgalmas történet lesz :).
De fel hívnám a figyelmet, hogy a 02 kép rossz.

Azért lehet még is sikerül 1 kis cselel le szednem az Armadát valahogy. Legalább is mindjárt ki derül.
A file listát próbáld megnyitni és azokat behúzni flashgettel. Legalábbis én úgy szoktam.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1985 Dátum: 2010. Február 07., 07:35:28 »
Javítjuk a hibás oldalt, amint eltudjuk kapni elwoodot. Addig legyetek türelemmel.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1984 Dátum: 2010. Február 07., 01:13:18 »
Bocsi nem vok valami gyakorlott fórumozó valaki el tudja küldeni nekem azt a G2 03-as könyvet angolul mert kerestem neten de nem sok sikerrel és a a tört oldal valahogy hiányzik nekem :(

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1983 Dátum: 2010. Február 06., 23:09:36 »
Kűr potol is :). 1000 Köszönet érte. Képek alapján izgalmas történet lesz :).
De fel hívnám a figyelmet, hogy a 02 kép rossz.

Azért lehet még is sikerül 1 kis cselel le szednem az Armadát valahogy. Legalább is mindjárt ki derül.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Transformers
« Válasz #1982 Dátum: 2010. Február 06., 23:03:33 »
Akkor kárpótoljon érte a G2 következő része. :) Késő esti frissítés.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1981 Dátum: 2010. Február 06., 23:00:34 »
Örülök neki legalább van Armada is. Csak 1 gondom van vele nem tudom sehogy sem el menteni :S.

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1980 Dátum: 2010. Február 04., 17:07:19 »
Úgy tűnik, mostantól a Newgenre is járunk majd... Ha az Armada is olyan jó, mint az Energon, már megéri.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1979 Dátum: 2010. Február 03., 21:32:18 »
Egy kis reklámmal szakítanám meg a nagy csendet.
Nem tudom, kit érdekel, de a Newgenen belekezdtünk a Transformers Armada képregénybe. Mikuláskor a 0. rész került ki, ma pedig az első.
És ismét köszönetet mondanék Elwoodnak, aki segített és lektorálta. :worship:
www.newgen.hu


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1978 Dátum: 2010. Január 14., 15:15:26 »
Acsargó, Vicsorgó, stb. Szinte látom magam előtt, ahogy az író ül egy szobában és gondolkodik: "Van már egy Acsargó, de kellene egy másik név, amolyan ádáz fajta...Tomboló, nem, az már van, Roncsoló, nem, az szupergonosz, Kegyetlenkedő, nem, ez meg idétlen...Vicsorgó, ez az, ez jó lesz!" :D

Más: jók ezek az új ikonok, nem bírom megállni (bár nem tartozik ide) , hogy az 5 legnagyobb képregényes arcot ki ne rakjam: :m-galactus: :m-juggernaut: :tf-shockwave: :tf-megatron: :m-doom: (bocsánat)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #1977 Dátum: 2010. Január 14., 02:51:45 »
Tényleg, Vicsorgó! Összekevertem őket. Jó történet volt, nagyon tetszett a páncéljuk, akkor még nem tudtam, kik a Színlelők. Általános iskolás voltam.

Mint én is :D

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1976 Dátum: 2010. Január 07., 08:55:14 »
Tényleg, Vicsorgó! Összekevertem őket. Jó történet volt, nagyon tetszett a páncéljuk, akkor még nem tudtam, kik a Színlelők. Általános iskolás voltam.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1975 Dátum: 2010. Január 07., 00:30:23 »
 :tf-optimus:

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1974 Dátum: 2009. December 24., 23:14:54 »
A másik Álca Színlelő neve Vicsorgó. Acsargó a Dinobotok lelkes tagja.

Mellesleg Békés Boldog Energonban gazdag Karácsonyt minden AlakVáltó fannak!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1973 Dátum: 2009. December 23., 08:18:58 »
Úgy emlékszem, Acsargó a másik színlelő neve. Az óriásrobotok ereje szerintem egy felfújt dolog, mivel Megatron szétverte Predakinget egyetlen (!) lövéssel, Optimusz pedig Pusztítót intézte el. Tényleg, az mekkora történet volt Megatronnal, még a hőskorszakból, talán Don Perlin-féle, bár nem vagyok biztos benne. El is olvasom most megint.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1972 Dátum: 2009. December 22., 20:24:19 »
Megnéztem a linket...köszi.
Reméljük kapunk végre egy épkézláb játékot...

G2. Maxiért kár volt. Csak odaált és szétlövette magát...ha már ki akarták nyírni, csinálhatták volna kicsit epikusabbra...anno a G1-ben is sokáig külön volt Spike-tól, sőt 2-szer is, és nem volt semmi baja. Először két színlelőt vert le (Boncolót és...a másik nem ugrik be), másodszor pedig Galvatron-t...naaa, itt is lehetett volna hasonló ütközet, csak persze Maximus húzta volna a rövidebbet mindenképp...
És ami Égetőt illeti, Defensor módban se Megatronnak, se a Kobráknak nem lett volna esélyük...őérte is nagy kár...az Autobotoknak amúgy is "sok" óriásrobotuk van...maradt Superion és Computron, meg talán Omega valahol...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 22., 20:41:58 írta Hans von Luck »

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1971 Dátum: 2009. December 22., 19:16:31 »

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #1970 Dátum: 2009. December 21., 09:33:25 »
Igen, a Predakon minisorozat engem is érdekelne, megérdemelnék.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1969 Dátum: 2009. December 19., 15:30:06 »
A Neo Lovagok nem térnek már vissza, ők kivonultak az alakváltók életéből. HQ: igen, elvileg most már egy Optimusszal. Megatron pedig...