Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 990000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4462 Dátum: 2017. Január 20., 21:05:49 »
Na hát akkor én is elmondom a véleményem. Először is az alapötlet tetszet, de igencsak voltak dolgok amiket  a végére elnagyolt. Kezdjük Galvatronnal. Epic pillanat volt amikor Magnus kiverte az optikáját és összeroppantotta a fejét, ez rendben volt, de egy sokkal kidolgozottabb nagyobb harcot vártam volna Galvatron halálának. Pont ahogy Maximus esetében is. Három képkockát szántak Max halálának ami nekem fájó volt. Spike szerepe se teljesen tiszat nekem a kirakósban. Akárcsak Optimus. Várható volt, hogy Optimus meghal, de az is elég zavarosra sikerült, elhozta Optimust a Földről oks, de ezt mondjuk egy képkockán mutatni? Vagy mi lett Mogorvával? Vagy a többi fertőzöttel? És miért haltak ki? Szerintem kicsit elszabták a végét. 100. számban le kellett zárni pedig és a szálak nagy része nem volt a 99-ben elvarrva.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4461 Dátum: 2017. Január 18., 18:40:10 »
Üdv mindenkinek! :) Nos akkor elmondanám én is véleményemet az utolsó ReGen számról.
Ez a füzet pont olyan reakciókat váltott ki belőlem, mint a Prometheus film; az alapötlet jó volt, de megvannak a maga hibái.
Az első, ingyenes számban látható Zéró Űrről én azt hittem akkor, hogy csak valami összefoglaló-szerűség és nem fogunk vele találkozni többet. Azzal viszont, hogy a záró részben itt zajlott a fő esemény Furman gyönyörű, keretes felépítést adott a ReGen-nek. Tetszett, hogy visszahozta a Sötét Mátrix-ot! Egy ilyen sztorit csakis egy eposzi kipusztulással lehet végérvényesen lezárni. Az, hogy a történet túlélői (jó volna tudni, hogy mennyien voltak) mind elhagyták a Kibertront és csak az öreg Rodimusz maradt hátra, hogy a benne lévő Mátrix energiával "megtermékenyítse" az újraformálódott bolygót nagyon epikus volt! Le a kalappal Simon! :) A gond csak az, hogy hiába a dupla szám, tényleg elég összecsapottra sikerült. Rodimusz győzelme egy akkora huszárvágás volt, hogy vissza kellett olvasnom, hogy nem-e hagytam ki egy oldalt, annyira gyors volt. Maximus halálát se láttuk, csak úgy, mint Mogorváét. Meghalt ő egyáltalán? :nemtudom:
Érdekes elképzelés, hogy Prímuszt felemésztette (és aztán a helyébe lépett) a Sötétség, viszont itt is vannak hibák. A visszaemlékezésben azt állította, hogy a Földön volt, mielőtt Prímusz mindenkit hazateleportált volna. Micsoda? Ő Mennydörgéssel héderezett egy aszteroidán. Plusz miért csinált Nagy Ágyúból Rodimuszt? Ha szüksége volt a Mátrix energiájára ahhoz, hogy lyukat nyisson a multiverzumba, akkor miért nem ment el maga érte? Vagy küldte el Galvatront? :headscratch: És nem utolsó sorban: Prímusz hogy a fenébe nem szólt senkinek, hogy egy parazita élve felfalja? Utolsó Autobot? (tényleg ő mitől is utolsó?) Optimusz? Bárkinek.
Most hirtelen csak ennyi jutott az eszembe. Sajnos túl sokat vártam ezzel a hozzászólással, szóval elfelejtettem még mit akartam megírni. :whistle:
Összességében tetszett a széria. Hálás vagyok a készítőknek, és Nektekis srácok, még ha Wildman rajzai mégse voltak olyan jók, mint régen (de ennyi év elmúltával nem rovom fel ezt neki), viszont rengeteg régi-új karakter kapott (több-kevesebb) szerepet, ami hatalmas plusz. :bravo: A RID és az MTMTE írói követhetnék a példáját.
Na akkor most újraolvasás, hátha kifelejtettem valamit. ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4460 Dátum: 2017. Január 17., 17:22:59 »
Nagyon tetszett a #33-34.
UK rész ugye.Jó volt ez a középkoros téma meg Optimuszék is!a végével mondjuk nem tököltek. :)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2147
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4459 Dátum: 2017. Január 14., 12:53:47 »
Olvasd el a Dreamwave féle közös történetet!  ;)
Hú az, de régen volt! Talán még a Comix-art-on olvastam. Nem voltam vele megelégedve. A rajzstílus adott neki egy furcsa hangulatot, ami bevallom még tetszett is, de nagy kár, hogy a 2. VH idején játszódik. Ilyen tekintetben ennél már csak az Acélszívek rosszabb.

Érdekes nekem mindkettő tetszett, mint alternatív történet.  :) Az Acélszíveknek a befejezése nem jött be, azt elég egyszerűre vették...

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4458 Dátum: 2017. Január 14., 10:17:28 »
Szepen sorjaban....egyszer elerek odaig. :-)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4457 Dátum: 2017. Január 13., 23:01:45 »
Olvasd el a Dreamwave féle közös történetet!  ;)
Hú az, de régen volt! Talán még a Comix-art-on olvastam. Nem voltam vele megelégedve. A rajzstílus adott neki egy furcsa hangulatot, ami bevallom még tetszett is, de nagy kár, hogy a 2. VH idején játszódik. Ilyen tekintetben ennél már csak az Acélszívek rosszabb.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2147
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4456 Dátum: 2017. Január 13., 21:16:43 »
Olvasd el a Dreamwave féle közös történetet!  ;)

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4455 Dátum: 2017. Január 13., 19:28:46 »
Jó kis olvasmány volt ez a G.I.Joe &Transformers mini.
Nem volt mondjuk ez sem egy extra valami.De tetszett végül is. :)
Aranybogár megszületett. :)

Mondjuk már sokszor azt sem tudtam ki-kicsoda vagy kivel van.De a végére csak összeállt a dolog. :)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4454 Dátum: 2017. Január 12., 19:05:50 »
2-3 hete itt Tbányán láttam egy sárga kocsit ,autóbot logóval meg Transformers felirattal.
Nem láttam hirtelen miylen autó volt de tiszta Űrdongó(Camaro) volt. :)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4453 Dátum: 2017. Január 11., 19:14:01 »
A budapesti autobot gyűjteménybe:



Tegnap este állt előttem a Hungárián, azt hittem, szétcsapja egy kicsit a dugót, de nem fedte fel magát  :D

Az igen  ;D ;D ;D a neve pdig pöffencs  :lol:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4452 Dátum: 2017. Január 11., 17:44:31 »
A budapesti autobot gyűjteménybe:



Tegnap este állt előttem a Hungárián, azt hittem, szétcsapja egy kicsit a dugót, de nem fedte fel magát  :D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4451 Dátum: 2017. Január 07., 18:44:03 »
Egy Superiont vagy Omegát én is szívesen látnék már.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4450 Dátum: 2017. Január 07., 17:58:53 »
Az pedig gondolom álom marad, hogy láthassunk majd Fejmestereket, Célmestereket, esetleg nebulosiakat, vagy normális óriásrobotokat, mint Maximus, Superion -hol vannak még a légibotok? :D -, Menasor, Bruticus vagy Omega. Abban reménykedem, hogy legalább Unikront nem szabja át a rendező úr radikálisan, mert ellenkező esetben kitérek a hitemből  :badteeth:

Ezért ahogy már mondtam is, nem szabad párhuzamot állítani a Képregény és a film között

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 415
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4449 Dátum: 2017. Január 07., 17:27:29 »
Ez Skorponok? :O
Bár ha azt vesszük, hogy Megatronnak eléggé Alien-es kinézetet sikerült adni és a 'jármű' üzemmód is tök más :P
Jó, tudom én, hogy alterverzum, de ennyire átszabni a robotokat..... Most már értem, miért reklamált annyit DeSanto  ;D


Az pedig gondolom álom marad, hogy láthassunk majd Fejmestereket, Célmestereket, esetleg nebulosiakat, vagy normális óriásrobotokat, mint Maximus, Superion -hol vannak még a légibotok? :D -, Menasor, Bruticus vagy Omega. Abban reménykedem, hogy legalább Unikront nem szabja át a rendező úr radikálisan, mert ellenkező esetben kitérek a hitemből  :badteeth:

Magad után közvetlenül ne írj újabb posztot, használd a "módosítás" gombot, köszi. - Micho
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 07., 19:34:34 írta Micho »

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4448 Dátum: 2017. Január 07., 16:32:54 »
Skorponok? Az melyik robot a filmekben?

Még az első részben aki levált a katonai helikopterré változó Álcáról (Blackout), az a skorpió na ő a Scorponok


Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 415
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4447 Dátum: 2017. Január 07., 16:06:13 »
Skorponok? Az melyik robot a filmekben?

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4446 Dátum: 2017. Január 07., 14:31:24 »
Na egy ilyet tuti beszereztem volna már rég. A kedvenc karakterem az Álcák közül  :lol:

Soundwave MP3 Player


Nekem megvan. Jóféle.

De egy pain in the ass cserélgetni az sd kártyáján a zenét, és az olyan kényelmi funkciók is hiányoznak róla még, mint pl. egy egyszerű számválasztás. Úgyhogy ráraktam a Vice City rádióadásait, és azóta sem cseréltem rajta zenét. Lehet, bele is hallgatok valamikor...

Csúcs, hogy neked meg van gratula... És a Vice City adása is szuper ötlet. Mellesleg szerintem a mai napig a legjobb GTA  :lol:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4445 Dátum: 2017. Január 07., 12:08:37 »
Ti csak Sokkoló kispados vonalán voltatok kiakadva? Pedig van még lejjebb, nézzétek meg Skorponokot az első két filmben...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4444 Dátum: 2017. Január 07., 09:36:32 »
Sokkolóból én is szívesen néztem volna többet a filmekben.Lehetett volna egy Megatron vs. Sokkoló gigacsata is. :brow:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2147
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4443 Dátum: 2017. Január 07., 01:53:05 »
Na egy ilyet tuti beszereztem volna már rég. A kedvenc karakterem az Álcák közül  :lol:

Soundwave MP3 Player


Nekem megvan. Jóféle.

De egy pain in the ass cserélgetni az sd kártyáján a zenét, és az olyan kényelmi funkciók is hiányoznak róla még, mint pl. egy egyszerű számválasztás. Úgyhogy ráraktam a Vice City rádióadásait, és azóta sem cseréltem rajta zenét. Lehet, bele is hallgatok valamikor...

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4442 Dátum: 2017. Január 06., 22:11:53 »
Keresgéltem és találtam néhány avatart, gondoltam megosztom

http://members.chello.nl/~h.vogels1/html/transformers.html

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4441 Dátum: 2017. Január 06., 21:51:05 »
Na egy ilyet tuti beszereztem volna már rég. A kedvenc karakterem az Álcák közül  :lol:

Soundwave MP3 Player

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4440 Dátum: 2017. Január 06., 21:36:56 »
Na azért a robotokat nem úgy képzeltem el, hogy balett-táncosok módjára mozognak majd a filmvásznon.
És mint említettem alább, Sokkolóból is már a rajzfilmben egy balféket kreáltak. Azt kell mondanom, ezt a karaktert veszélyesebb és keményebb, számítóbb álca vezérnek tartom Megatronnál. Hirtelen nem is tudom, melyik neves személyt lehetne a helyére tenni a hadászat teréről. Először Rommelre gondoltam, de valahogy nem passzolnak össze.

Nem hinném hogy Megatront levágná... megpróbálta / megpróbálták már egy páran  ;D

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 415
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4439 Dátum: 2017. Január 06., 21:32:31 »
Na azért a robotokat nem úgy képzeltem el, hogy balett-táncosok módjára mozognak majd a filmvásznon.
És mint említettem alább, Sokkolóból is már a rajzfilmben egy balféket kreáltak. Azt kell mondanom, ezt a karaktert veszélyesebb és keményebb, számítóbb álca vezérnek tartom Megatronnál. Hirtelen nem is tudom, melyik neves személyt lehetne a helyére tenni a hadászat teréről. Először Rommelre gondoltam, de valahogy nem passzolnak össze.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4438 Dátum: 2017. Január 06., 21:16:33 »
Mit is mondott Bay a filmjeiről a fanyalgóknak? Egy másik univerzumnak kell felfogni :D
Úgyhogy számon kérheted rajta Sokkoló kispados szerepeltetését, max neked is annyit válaszol, mint a producernek: kívül tágasabb, itt én vagyok a főnök, én döntöm el, mi lesz a filmben.

Nincs ezzel semmi baj. Látványos és tök jól megalkotott. És tényleg nem kell, nem is lehet párhuzamot vonni a film és a képregény / rajzfilm között... Bár nekem még mindig az utóbbi akkor  :lol:

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 415
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4437 Dátum: 2017. Január 06., 21:13:34 »
Mit is mondott Bay a filmjeiről a fanyalgóknak? Egy másik univerzumnak kell felfogni :D
Úgyhogy számon kérheted rajta Sokkoló kispados szerepeltetését, max neked is annyit válaszol, mint a producernek: kívül tágasabb, itt én vagyok a főnök, én döntöm el, mi lesz a filmben.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4436 Dátum: 2017. Január 06., 21:03:15 »
Mire érted a kiemelt szerepet? A filmre vagy magára az univerzumra?

Arra, hogy azért jóval többet szerepel és fontos karakter mind a képregénybe, mind a  rajzfilmbe és amúgy a Transformers világába

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 415
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4435 Dátum: 2017. Január 06., 20:46:53 »
Mire érted a kiemelt szerepet? A filmre vagy magára az univerzumra?

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4434 Dátum: 2017. Január 06., 20:29:16 »
Engem az érdekelne, a rajzfilmekben hogy tudták elrontani Sokkoló karakterét? A képregényekben elég komoly és számító típusú ellenfél. Nálam vetekszik Megatronnal, csak míg utóbbi a nyers erőre alapoz, addig Sokkoló inkább a logikát részesíti előnyben. A Bay-filmben látott Sokkoló pedig sztem elég távol áll a klasszikus figurától :P
A Bay filmekben nem csak Sokkoló az aki távol áll az eredetitől...  :D

Ráadásul szerintem keveset is szerepeltetik, ahhoz mérten hogy azért kiemelt karakter

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4433 Dátum: 2017. Január 06., 16:39:03 »
A Bay filmekben nem csak Sokkoló az aki távol áll az eredetitől...  :D