Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 890043 alkalommal)

0 Felhasználó és 73 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4398 Dátum: 2016. December 27., 18:15:03 »
Nekem is játékfigurákkal kezdődött a TF.
De nekem szerintem nem eredetik voltak.
Annyi rémlik belőlük,hogy mindegyiknek fekete volt a törzse,az egyiknek élénk kék volt a keze talán, a másikra viszont tökre emlékszem,hogy narancssárga lábai voltak.Olyan volt két oldalt,mint egy 3-as rákláb.Gondolom Skorponok volt.
Erről a szériáról hallott még valaki?Kíváncsi lennék mik is voltak azok.
A 90-es ével legelején jöttek ki itthon.

Ő?


Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4397 Dátum: 2016. December 27., 17:31:38 »
Nekem is játékfigurákkal kezdődött a TF.
De nekem szerintem nem eredetik voltak.
Annyi rémlik belőlük,hogy mindegyiknek fekete volt a törzse,az egyiknek élénk kék volt a keze talán, a másikra viszont tökre emlékszem,hogy narancssárga lábai voltak.Olyan volt két oldalt,mint egy 3-as rákláb.Gondolom Skorponok volt.
Erről a szériáról hallott még valaki?Kíváncsi lennék mik is voltak azok.
A 90-es ével legelején jöttek ki itthon.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4396 Dátum: 2016. December 27., 09:27:10 »
Köszönöm én is a Regen lezárását. Szép volt és nekem is választ adott évtizedes rejtélyekre. Nekem ovis koromban volt az első TF játékfigurám és tuti, hogy Mentő volt :D (anno Racsnira gondoltam, de amikor kezdtek kijönni az,, űrben elveszett számok" felül kellett bírálnom az elméletet) Megvolt Pördülő is és még sok más G2"-es figura is.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4395 Dátum: 2016. December 27., 08:54:14 »
A Mogorva figuráról mutassatok már képet akinek megvan, ha lehet...! Nagyon kíváncsi vagyok! Köszi!

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4394 Dátum: 2016. December 25., 23:41:36 »
Ha már összeült a nosztalgiaklub, illő, hogy én is megosszak ezt-azt. Unokatesómmal én is belehabarodtam az alakváltók világába, tesónak volt egy nagy köteg képregénye, a robotokról nem is szólva, amikből nála már egy sincs. A képregények takarításkor kerültek a szemétbe, a robotok pedig elkerültek ide-oda. Így kettőnk közül egyedül én őrzöm ezt az időszakot kb 3 füzet és egy Mogorva robot képében. Nálam a kiadó utolsó 2 füzete van meg ép állapotban, mielőtt pénzügyi gondok miatt leálltak a szériával, illetve a Megadás, de az eléggé rongy állapotú, a dinobot pedig tesótól került át hozzám és még most is a padláson üdül. Annak idején szóltam tesómnak, a rajzfilm csatin megy az Alakváltók sorozat és nem hitte el. Mikor mutattam, majd leesett az álla. És mit ad Isten, az öregje épp akkor kapcsolt át másik csatornára, mikor már élveztük az 1. generációs rajzfilmet :P Nos, dióhéjban ennyit.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4393 Dátum: 2016. December 25., 23:04:34 »
Köszönet a Regen befejezésért! Akciódús, élvezetes történet volt, bár az utolsó pár oldal szerintem is elég tömör, elkapkodott. Szerintem ez nem varr el minden szálat, azon kívül, hogy Rodimusz meghal. Több, egyértelműbb utalás is lehetett volna, pl.hogy mennyi idő kellett az Alakváltók "végelgyengüléséhez". Elfért volna még 3-4 oldalnyi utószó pl. a Kibertron leépüléséről, a kirajzásról, az univerzum békéjéről. Ez az egy kardsuhintás tényleg elég egyszerű győzelem. Spike szerepe se lett kidolgozva.

Viszont a Sötét Mátrix visszaemlékezése tetszett, az elég részletes volt. Prímusz most akkor él vagy meghalt? Vagy végig csak a Mátrix személyesítette meg?

Na és akkor az én nosztalgirovatom:
A 21.szám volt az első, onnan egyből végig követtem a sorozatot. Egyik képregény se kötött le annyira mint ez. Később egy rokontól egy nagy szatyornyi TF adagot örököltem, azzal együtt kb a 3/4e meglett a teljes sorozatnak. Totális katarzis volt. 😀
A kedvencem talán a 16.szám volt, Mogorva újjászületése, Megatron, Optimusz, Skorponok, Üstökös, stb...
De nagyon sokszor olvastam a 22.et is, Mogorva a Nukleon nyomában, a MegatRacsni szörny, a megadás, nagyon tetszett a hangulata.
A rajzfilmhez gyerekként nem volt szerencsém, nem volt nálunk olyan csatorna amin adták volna. A 86os The movie megvolt egy havernak, fogalmam nem volt hogy egy sorozat része, önálló rajzfilmnek tekintettem. Nade a játékok...
A mai napig megőriztem(bár keresztfiamra hagytam)  a G2es kiadású Optimusz Fővezért, utánfutóval, Gördülővel együtt, nagy büszkeség volt. Sajna fotók nincsenek róluk, de a szintén G2es Hollószárny is megvolt, a B-2es lopakodó/tank altmódokkal, meg a hatlövetű rakétavetójével, oltári nagy durranás volt. A kis mentőautó is volt több is a társaságunkban, az enyémnek piros volt a fémrésze (amúgy ez ki lenne, Fixit talán?). Nagyon sok olyan is volt, aminek nem tudok képregényes megfelelőt, nagy becsben voltak tartva, amíg fel nem nőttem és selejtezve lettek. Utána kikoptak a robik az életemből, egészen az első filmig, utána ugyanis keresgéltem a neten TF témában és a gugli kiadta a Zsákot, konkrétan az akkor kikerült Fejmesterek mini 4.részét. Azt hittem képzelődöm... Az az időszak igazi dőzsölés volt... A Marvel éra mellett a Dreamwave és az IDW univerzuma is magába szippantott és visszahozta a gyerekkori élményeket...
Ezek után bepótoltam a G1 rajzfilmsorozatot is, méghozzá én is az Általatok feliratozott verziót, amin szintén nagyot néztem...
Szóval ezer köszönet Nektek!

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4392 Dátum: 2016. December 25., 23:01:47 »
Kedves Aldarion!
Köszönöm az utolsó részt! Fantasztikus volt! Méltó lezárása a világ egyik legjobb képregényének!
Csak egy kérdés: ki volt az a lény a legvégén?
Örülök, hogy tetszett.

A kérdésed jó, nekem is utána kellett néznem, hogy mi is az, és arra jutottam, hogy egy zseniális átkötés, amely egybe fűz két történetet...

A primitív lények, érezve a fenyegetést, begubóztak a 99. számban. Na most az állatvilágban a gubó ugye a fejlődés része, így itt is erről beszélünk. A primitívek az Alakváltók kihalása után evolúciósan tovább fejlődtek, és létrehozták ezzel a bestia-gépezeteket, azaz üdvözöljétek körünkben a Beast Wars érát, és az első maximalt, Botanikát!

Ez összességében egy utalás arra, hogy a történetnek igazából sosincs vége.

Lehet, hogy a sok bejgli és a sok mák elbódított így az ünnepekre, de valahogy nem állt össze a sztori a végén a sok alter világgal...Jól értem, arról van szó, hogy a sötét mátrix lény be akart szivárogni más idő- és létsíkokba, így pl.: a The lost light, vagyis a Dreamwave világába is (mintha az a Nagyágyú, aki nyomta a szöveget, az lenne, amelyik a lost legénységét vezeti, plusz az animációs filmekből ismert Üstökös alakja...), és Rodimusz egy kardcsapással ettől mentette meg a többi univerzumot? Elvágva a világát a többi, úgymond TF száltól, így az ő világuk "megszűnt" folytatódni?

Szerintem igen.

Köszönöm szépen a választ Aldarion! Valahogy volt egy sejtésem, de így most már össze is állt a kép :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 25., 23:04:44 írta Micho »

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4391 Dátum: 2016. December 25., 22:44:16 »
Az a kemény - nem tudom én hányadik beszámoló vagyok, nem számoltam - de nekem megvolt az a kis kopott mentőrobot. És most, hogy kitettétek, tudatosodott bennem, hogy jé, nekem is volt egy ilyen játékom. Persze valahol már rég elhagytam, pedig hogy szerettem:) Bár nekem pont az átalakíthatósága miatt nem nagyon gurult jól. Nekem Cselcsáp volt meg, meg egy Pengeél utánzat oroszlán-robot, amire így elsőre emlékszem. Jól emlékszem rá, mert tetszett hogy az oroszlánfejet rá lehetett húzni a mellkasára robot módban:) Amúgy mindig is egy Optimusz fővezér, vagy Mogorva volt az álmom. Ha jól emlékszem, volt egy könyvecske, nagyon régi, abban volt benne mind. A dinobotok nagyon fényes anyagból voltak. Ja, meg volt egy Portyázóm is, messze a legjobb figura mind közül, de azt az egyik általános iskolai osztálytársamtól kaptam, odaadta, mert neki nem kellett. Imádtam, mert elég jól ki volt dolgozva, bár fegyvert, meg a hátán a kocsi fülke részét em kaptam meg hozzá.   

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4390 Dátum: 2016. December 25., 22:18:39 »
Szuper, köszönöm nektek... évtizedes rejtély oldódott meg :bravo:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4389 Dátum: 2016. December 25., 22:10:56 »
Bizony ő az. Thrust, akinek magyar neve Löket. Ezért is volt olyan ismerős.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4388 Dátum: 2016. December 25., 22:06:52 »
Képregényben volt, vagy csak töltelék?  :headscratch:
A rajzfilmben szerepelt.

http://tfwiki.net/wiki/Thrust_(G1)
Úgy látom volt, bár nincs nagy szerepe se a régi Marvelben, se olyan hű de nagy az IDW-ben.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4387 Dátum: 2016. December 25., 21:58:10 »
Jöhet a név!  :nezze:
Ez a Löket nevű álca altmódja.

Szerintem ez nem az. Itt van egy csomó álca repcsi, az enyém 0:56-tól van:

Megvan: Thrust

http://www2.unicron.com/1985-transformers/g1/1985-g1-jets/463-thrust.html

Képregényben volt, vagy csak töltelék?  :headscratch:
A rajzfilmben szerepelt.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4386 Dátum: 2016. December 25., 21:51:31 »
Jöhet a név!  :nezze:
Ez a Löket nevű álca altmódja.

Szerintem ez nem az. Itt van egy csomó álca repcsi, az enyém 0:56-tól van:



Na, az a világosszürke volt meg a havernak, az első sorból. Az az Üstökös, nem?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4385 Dátum: 2016. December 25., 21:45:25 »
Jöhet a név!  :nezze:
Ez a Löket nevű álca altmódja.

Szerintem ez nem az. Itt van egy csomó álca repcsi, az enyém 0:56-tól van:

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4384 Dátum: 2016. December 25., 21:39:51 »
Jöhet a név!  :nezze:
Ez a Löket nevű álca altmódja.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4383 Dátum: 2016. December 25., 21:39:40 »
Először is nagy köszi a teljes ReGen honosításáért, előbb-utóbb sort fogok rá keríteni! :)
Az első találkozásom a Transformerssel nekem egy nem átalakulós Űrdongó figura személyében volt, akit még egy vérvétel kapcsán kaptam. Utána lett még egy pár TF figurám - egy-két éve a tfwikin sikerült is beazonosítani őket, mint kiderült, van köztük G2-es is -, de a képregény sajnos kimaradt, csupán a boltokban sikerült néha-néha belelapozni egy-egy számba. A klasszikus rajzfilmsorozat is kimaradt, viszont lelkesen követtem a Beast Wars 1. évadát az RTL II-ön, majd jó pár évvel később pár részt sikerült ott elcsípni az Armadából, ill. később a CN-en nagyjából követtem az Energont. Pár éve a Prime-be is belevágtam, de aztán félretettem a dolgot - mindenesetre a három kapcsolódó regény a polcon pihen. :) A mozfilmek közül elsőként a 3. részt sikerült a nagy vásznon látni. Mint első 3D-s élmény elég ütős volt, de egyébként finoman szólva sem vagyok elégedett a filmes univerzum alakulásával.
A HálóZsákra is konkrétan a Transformers hozott el. 2007-ben kötötték be itthon a netet, eleinte az akkor még létező képregénytáron lapozgattam a Transformerseket, majd nem tudom, hogy ott szerepelt-e konkrétan az oldal neve vagy egy google keresés vezetett el végül ide. Bár a honosított anyag java még olvasásra vár - hol itt, hol ott lapoztam bele -, a külföldi kiadásokat az AHM óta nagyjából követem, és az MTME az egyik kedvenc képregényemmé vált.

@Jason Todd: Ilyenem nekem is van, egy rokonomtól szereztem. Az eleje ugyanilyen kopott, de a tetején megvan még a piros kereszt.  ;D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4382 Dátum: 2016. December 25., 21:22:26 »
Nekem rendes TF-em sajnos sosem volt, nagyon drágák voltak. Még GI-JOE figurám sem, nagyon sokba került az is, (300-400 FT !!! )

G.I. Joe-m még csak-csak, de TF-ből gyerekként nekem is csak egyetlen "prémium" figurám volt, ami most valahol a pincében rostokol:



Ez még a '80-as évek termése, emlékszem, a papírdoboza is nagyon király volt, a klasszikus rajzfilmes logóval.
Jöhet a név!  :nezze:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4381 Dátum: 2016. December 25., 21:17:35 »
A Regen 100. szám utolsó két oldala volt nekem olyan, mintha összecsapott lenne. Párszor elolvastam és az előző néhány oldalakat.
Így aztán persze érthető is, hogy miért is lett így vége a történetnek.
Bár az tényleg érdekes kérdés, hogy a G1 és az IDWerzum között nem volt crossover.
Aztán ennyi volt. És ezután jött a lentebb említett Botanica és majd a Beast Wars, amiből két 4 részes képregény minisorozat itt olvasható.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4380 Dátum: 2016. December 25., 21:12:13 »
Egy T-Rex TF-et én is találtam régi munkahelyemen, ahonnan megmentettem. Bár az nem Mogorva volt, de így is jól néz ki. Egyébként én még pár kisebb figurát az BayFormers filmek első része után vettem. Akkor lehetett a multi áruházakban kapni olcsóbb, de egész jól kidolgozott kisebb TF figurákat. Azok közül beruháztam egy Űrdongóra és egy Jazzre.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4379 Dátum: 2016. December 25., 21:06:14 »
Ez nem az én képem volt, csak hirtelen ezt találtam. Lehet, hogy árulja az ismerősötök.   :lol:
Nekem ebből kettő is volt, egy még biztos, hogy megvan. Most nem vagyok otthon, nem tudok utánanézni, de megkeresem. Nekem rendes TF-em sajnos sosem volt, nagyon drágák voltak. Még GI-JOE figurám sem, nagyon sokba került az is, (300-400 FT !!! ) de egy haveromnak volt egy Üstököse, egy másiknak meg egy Mogorvája. Na, baszki, az igen jól nézett ki. És ezek még anyagból voltak. Még én mutattam meg neki a képregényt, és annyira rákattant, hogy vetetett magának egy csomó figurát ( elég jómódúak voltak).

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4378 Dátum: 2016. December 25., 21:01:58 »
Ez ám a nem semmi nosztalgia.
A játék mentőautóra emlékszem, hogy nekem is megvolt.
Hű, van itt aztán sok közös emlék minden Transformers rajongónak. :cool:
Sistergő játék nekem ilyen volt.

És Búgó is.


Azt anno nem tudtam, hogy ezek is benne voltak a klasszikus G1-ben. Mivel azokról akkoriban lemaradtam.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4377 Dátum: 2016. December 25., 21:01:18 »
Most már a nevén szólíthatom: Sistergő!  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4376 Dátum: 2016. December 25., 20:53:30 »
Mekkora királyok már ezek a régi darabok. :)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4375 Dátum: 2016. December 25., 20:48:12 »

Én meg ezt találtam az imént a polcon, a régi lakásunkban:
Létező szereplő vajon?  :nemtudom:

« Utoljára szerkesztve: 2016. December 25., 21:03:02 írta Micho »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Transformers
« Válasz #4374 Dátum: 2016. December 25., 20:46:12 »
Hát ilyenetek van-e?   :brow:
Nincs, de találkoztam már vele.  :)

Én is, szerintem egy haveromnak megvolt.*

Én meg ezt találtam az imént a polcon, a régi lakásunkban:





Létező szereplő vajon?  :nemtudom:

*KiD: ebből azt a következtetést is levonhatjuk, hogy van egy közös ismerősünk  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4373 Dátum: 2016. December 25., 20:38:15 »
Hát ilyenetek van-e?   :brow:




Egy haveromnak ez megvolt.

És amikor azt mondom, hogy ez, nem arra gondolok, hogy egy ilyen, hanem arra, hogy pont ez. Legalábbis egy kísértetiesen hasonlóan kopott.  :P

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4372 Dátum: 2016. December 25., 20:17:30 »
Hát ilyenetek van-e?   :brow:
Nincs, de találkoztam már vele.  :)

És csak megtaláltam azt az ominózus kulcstartós Transformerst.  :D


Persze nem ilyen rikító sárga, csak a vaku miatt sikerült ilyen bénán a kép.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4371 Dátum: 2016. December 25., 19:13:32 »
Én is köszönöm a TF - Első Regeneráció befejezését!  :worship:

Jó volt olvasni a visszaemlékezéseiteket az alakváltókról, nekem is hasonló emlékeim vannak!  :rolleyes:

Hétvégén kötelező, kihagyhatatlan program volt a német RTL délelőtti műsora (nem biztos, hogy ebben a sorrendben): Power Rangers, X-Men rajzfilm és természetesen a Transformers rajzfilm!  :brow:
Jó párszor láttam a TF mozirajzfilmet én is, Rodimusz ott lett nagy kedvencem!
(Blurr-től viszont sikítófrászt kaptam, ahányszor felbukkant és ,,beszélt''!)  ;D

A képregényeket elég szépen gyűjtöttem, majdnem mind megvolt; az X-Men és a Marvel Extra mellett a kedvenc sorozatom volt!
Az én kedvenceim is a Straxus-os történet volt (Össztűz remek karaktere miatt, máig az egyik legszimpatikusabb autobot), valamint az Alapbázisos story; jó volt látni, ahogy a két ellenséges tábor összefog és egy csomó alakváltó megjelenik a harc alatt!  :brow:
De imádtam a Fejmesterek és a Színlelők felbukkanását és Unikron eljövetelét is!

A kedvenc játékaim a LEGO mellett a Transformers-ek voltak! Gyerekfejjel ott volt egy robot, ami még át is tudott alakulni valamilyen járművé? Mi másnak örült jobban akkor egy gyerek? Örök szerelem ez, igazán kár, hogy mindkét játék ára manapság a plafont verdesi... (Szóval, örülök, hogy már nem vagyok gyerek!)  ;D
Én is sokat voltam kórházban, ilyenkor kaptam szüleimtől egy-egy mikromester osztagot (3 volt meg: az Air, a Hot Rod és a Monster Truck Patrol)!

A filmekről már eléggé vegyes érzelmeim vannak...
Az első nagyon tetszett! Emlékszem, nem is indult túl nagy durranásnak, a Pókember harmadik részét és az F4 második részét sokkal jobban vártam; de abban az évben, számomra a legjobb film a TF volt!  ;)
Aztán lejtmenetbe kapcsolt a széria...  :-\

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4370 Dátum: 2016. December 25., 18:08:08 »
Hát ilyenetek van-e?   :brow:



Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4369 Dátum: 2016. December 25., 16:34:05 »
Nekem gyerekfejjel az volt még egy vissza visszatérő mániám, hogy a rajzokat figyelve próbáltam kitalálni, hogy miként lehet átalakítani az adott figurát. E mellett igazi TF figurám is volt. Egyetlen egy, méghozzá Kilövő. Épp kórházban voltam valamiért, és a látogatóba érkező szüleim hozták. Hihetetlen élmény volt, mert alapvetően nem nagyon fért bele ilyesmi a családi kasszába. Akkor még nem tudtam hogy ki és mi ő, de nekem egy igazi, nagybetűs TRANSFORMER volt, aki csakis jó fiú lehet, és rengeteg önfeledt órát okozott még a későbbiekben...
Hasonló élmény volt nekem is.  :) Még gyerekkorban, évente egyszer tuti jött felénk a búcsú. Hasonló volt a feelingje, mint manapság a majálisos vursliknak. Volt ott céllövölde, körhinta, lánchinta, dodgem, miegymás. Gyerekként óriási nagy buli volt ez még a 80-as évek végén, 90-es elején. És a lényeg, hogy mindig voltak piaci árusok is, akik mindenfélét árultak ilyenkor. Kazettákat, posztereket, ruhákat, mindenfélét, de főleg játékokat. Én egy ilyenben szúrtam ki egy Transformers kulcstartót. Voltak rendes TF játékok is, de az túl drága volt, azt nem tudtam otthon kikönyörögni, viszont a kulcstartót sikerült. Egy sportautó volt, amit természetesen át lehetett alakítani. Persze sohasem használtam kulcstartóként.  :D Rengeteget játszottam vele. Imádtam, és még valahol most is megvan. Majd megkeresem és lefényképezem.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.