Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 885798 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4368 Dátum: 2016. December 25., 15:54:21 »
Robertset kérdezték még anno arról, hogy fog-e szerepelni Rodimusz Regenes kitérője a MTMTE-ben, mire azt mondta, hogy igen, ez elképzelhető. De szerintem már nem csinálja meg, legalábbis egyre kisebb rá az esély, ahogy időben távolodunk a Regentől, egyre kevésbé lenne releváns egy ilyen kaland.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4367 Dátum: 2016. December 25., 14:49:05 »
Kedves Aldarion!
Köszönöm az utolsó részt! Fantasztikus volt! Méltó lezárása a világ egyik legjobb képregényének!
Csak egy kérdés: ki volt az a lény a legvégén?
Örülök, hogy tetszett.

A kérdésed jó, nekem is utána kellett néznem, hogy mi is az, és arra jutottam, hogy egy zseniális átkötés, amely egybe fűz két történetet...

A primitív lények, érezve a fenyegetést, begubóztak a 99. számban. Na most az állatvilágban a gubó ugye a fejlődés része, így itt is erről beszélünk. A primitívek az Alakváltók kihalása után evolúciósan tovább fejlődtek, és létrehozták ezzel a bestia-gépezeteket, azaz üdvözöljétek körünkben a Beast Wars érát, és az első maximalt, Botanikát!

Ez összességében egy utalás arra, hogy a történetnek igazából sosincs vége.

Lehet, hogy a sok bejgli és a sok mák elbódított így az ünnepekre, de valahogy nem állt össze a sztori a végén a sok alter világgal...Jól értem, arról van szó, hogy a sötét mátrix lény be akart szivárogni más idő- és létsíkokba, így pl.: a The lost light, vagyis a Dreamwave világába is (mintha az a Nagyágyú, aki nyomta a szöveget, az lenne, amelyik a lost legénységét vezeti, plusz az animációs filmekből ismert Üstökös alakja...), és Rodimusz egy kardcsapással ettől mentette meg a többi univerzumot? Elvágva a világát a többi, úgymond TF száltól, így az ő világuk "megszűnt" folytatódni?

Szerintem igen. Lényegében Furman ezzel a magáé mellet hivatalosan alternatív univerzummá emelte egymás mellé a klasszikus G1-et és a mostani IDWerzumot. Csak épp az volt a lényeg, hogy a lezárás fényében ne akarja senki soha többé bántani a klasszikust, hogy elszakadt a multiverzumtól, és magára maradt, így nem szerepelhet többé semmilyen crossoverben vagy eventben, mert így vége lett. Beköszöntött a béke, majd az évmilliók múltán a vég is, és ahogy az az utolsó panelen is látszik, a kedvenceink helyét átvette egy új faj...

Az én első élményem, Sepihez hasonlóan egy tévé reklám volt, amit a nnak idején az egyik G.I.Joe epizód előtt láttam, abban pedig - mai fejjel már tudom - pont a Dinobotok szerepeltek. Akkor azonnal legyűrt az élmény, aztán amikor egyszer a parabolán a német csatornákat lapozgatva véletlenül rábukkantam az egyiken az eredeti G1-es sorozat egy epizódjára menthetetlenül beleszerelmesedtem a sorozatba. Végül már idősebb fejjel szembesültem vele, hogy magyarul is megy a sorozat az újságosoknál, de sajnos csak viszonylag későn sikerült becsatlakoznom, és nem is sokat, csak három füzetet sikerült begyűjtenem, a 17-est, a 19-est és a 25-öst. Ami abból a szempontból nagy pofára esés volt, hogy körvonalazódott előttem az Unikron jelentette fenyegetés, és a legyőzését követő utóhatás. De ettől függetlenül mégis őrült lelkesedéssel olvastam rongyosra mindet.

Nekem gyerekfejjel az volt még egy vissza visszatérő mániám, hogy a rajzokat figyelve próbáltam kitalálni, hogy miként lehet átalakítani az adott figurát. E mellett igazi TF figurám is volt. Egyetlen egy, méghozzá Kilövő. Épp kórházban voltam valamiért, és a látogatóba érkező szüleim hozták. Hihetetlen élmény volt, mert alapvetően nem nagyon fért bele ilyesmi a családi kasszába. Akkor még nem tudtam hogy ki és mi ő, de nekem egy igazi, nagybetűs TRANSFORMER volt, aki csakis jó fiú lehet, és rengeteg önfeledt órát okozott még a későbbiekben...
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 25., 15:18:08 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4366 Dátum: 2016. December 25., 14:46:09 »
TransFormers - Első Regeneráció 100.: Jó, hogy végül befejeződött ez a történet.
Az tetszett, hogy három rajzoló is volt benne: Andrew Wildman, Geoff Senior(a '90-es évekből ismert TF-ből), és Guido Guidi(IDW-féle TF-ből).
Itt aztán minden karakterek visszaköszöntek, akik háttérbe maradtak. Maximus, Galvatron, Optimusz, Dinobotok, Össztűz, stb.
A vége nekem olyannak tűnt, mintha itt összecsapott lenne, úgy mint a 80. számban. De persze itt minden szálakat elvarrtak, ami kimaradt régen.
Köszönöm, hogy végül befejeződött ez a Regen sorozat.
Ha jól tudom, ennyi volt a TF képregény Simon Furman-től. Más nem volt. Mivel mostanában két rendszeres szerzők vannak(James Roberts és John Barber).

És ha már nosztalgia. A TF matricás albumra emlékszem, hogy nekem is volt, de az régen elveszett(talán költözés során). Anno a német RTL-n láttam először a klasszikus Transformers rajzfilmet. Későbbiekben szintén a németféle RTL 2-n láttam a Beast Wars-féle TF sorozatot. Magyarul csak a Transformers mozi rajzilmet láttam kazettán. Akkoriban vagy 100-szor néztem végig.
Képregényekből a 25-től kezdtem anno vásárolni, ami gyerekkoromban láttam 1995-ben(8 éves voltam anno). És a 35-ig meg is volt. későbbiekben a többi képregényeket is próbáltam megkeresni piacokon, vásárban. Majd végül 2008-tól itt a HálóZsákon a kimaradtakat, amikre régen nem volt rá esélyem.
Hű, de jó volt egy kicsit nosztalgiázni a régi szép időkről! :D
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4365 Dátum: 2016. December 25., 13:05:35 »
Kedves Aldarion!
Köszönöm az utolsó részt! Fantasztikus volt! Méltó lezárása a világ egyik legjobb képregényének!
Csak egy kérdés: ki volt az a lény a legvégén?
Ez a Sötét Márix nem volt kutya! De Rodimusz bebizonyította, hogy nem véletlen lett belőle Fővezér!
És ahogy Ultra Magnus kivégezte Galvatront! Az durva volt! Na és Mogorva! Immúnis!

Hát nekem a TF rajongás nagyon régen kezdődött! Nem tudom, hogy emlékeztek-e még a régi Cartoon Network-re. Amikor bejött hazánkba, én ott láttam először. És az a 90-es évek elején volt. Onnantól fogva követem, nézem, olvasom a TF-eket. Láttam már jó animációs sorozatot meg rosszat is. De amikor meghallottam, hogy a kedvenc Hasbro figuráimból filmet csinálnak, nagyon örültem. Az első Transformers filmet angolul néztem meg a moziban, ami sokkal jobb volt. Aztán a nyári szünetben meg is szereztem DVD-n és ha 20x nem néztem meg, akkor egyszer se :)

Nekem amúgy a kedvenc füzeteim a Reflektorfényben részek! Az összes remek lett!

Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4364 Dátum: 2016. December 25., 11:31:24 »
Sziasztok!

Nos a felvetésre reagálva, mesélek rólam és a TF-ről!

Az egész haveromnál kezdődött akinek eredeti szinkronnal megvolt az animációs mozi, már abban tetszett Peca karaktere.

Aztán újságosnál megvételre került a 24. szám amit sajnos a szél elsodort. Ekkoriban már olvastam pókember képregényeket, mivel unokatesóm akkori férje folyamatosan vásárolta régebben.

A 28. szám volt az első olyan darab ami meg is maradt számomra és onnantól a sorozat végéig vásároltam a képregényt.

2007-ben a moziban amikor a karib tenger kalózait néztem akkor láttam a TF film előzetesét és ennek hála találtam rá egy honlapra ahol a 13. és 14. (51-54.) számok voltak feltöltve, később a Comixartra.

Röviden ennyi ahogy idekerültem a HZS-re.

Kedvenc sztorik
Az eredeti marvel g1 nagyon tetszett, jó volt olvasni, de a g2 rémesen sikerült. A regen az már túl összetett és követhetetlen lett számomra, de elég jó olvasni.
Az IDW univerzum addig nagyon jó volt amíg nem zárult le a v2, utána valahogy az érdeklődésem lankadni kezdett a sorozat iránt, különösen a Beszivárgás- Eszkaláció - pusztítás illetve az AHM és a v2 jött be.
A spotlightok között volt ami jó volt de sok olyan ami nem, ami nagyon zavaró mostanság a sorozatban az maga a rajzok, nem Ramondelli munkája ami zavaró, hanem hogy folyamatosan változik a rajzoló személye akár füzeten belül is. Illetve hiányzik a MTME és a RID sorozatokból az ember mint szereplő.

Remélem nem túlzottan kaotikus ahogy leírtam ezeket.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4363 Dátum: 2016. December 25., 11:15:47 »
Köszi, nagyon jó volt az utolsó rész. Méltó zárása a regennek. Kár, hogy a régi TF annyira zavaros sztori volt, hogy ilyen hiánypótló, kissé puzzle-szerű regen füzetsorozatot kellett Furmanéknak elindítania ahhoz, hogy valahogy lezárják a történetet. Lehet, hogy a sok bejgli és a sok mák elbódított így az ünnepekre, de valahogy nem állt össze a sztori a végén a sok alter világgal...Jól értem, arról van szó, hogy a sötét mátrix lény be akart szivárogni más idő- és létsíkokba, így pl.: a The lost light, vagyis a Dreamwave világába is (mintha az a Nagyágyú, aki nyomta a szöveget, az lenne, amelyik a lost legénységét vezeti, plusz az animációs filmekből ismert Üstökös alakja...), és Rodimusz egy kardcsapással ettől mentette meg a többi univerzumot? Elvágva a világát a többi, úgymond TF száltól, így az ő világuk "megszűnt" folytatódni?

Ha már nosztalgia, az én kedvenc sztorim az olvasztótégelyes történet volt Ösztűzzel és Straxusal, Kibertronon. Jók voltak a Földi sztorik, de valahol mindig az izgatott, mi történik a transformerek szülőbolygóján. Egyrészt nem fért a fejembe, hogy lehet annyi "hadura" az álcáknak, és milyen parancsnoki lánc van közöttük. Mert az újabb történetekben egyértelműen Megatron a főparancsnok, de mintha a régi marveles érában úgy tűnt volna nekem, gyermeki fejjel, hogy ő is csak egy "szakasz"parancsnok. Vagy ő is egy a hadurak közül. Ja és emlékszem, mindig néztem azon, hogy voltak álcák és autobotok, akik annyira nem tartoztak a fősodorhoz, hogy egészen androidosan, c3po-san voltak megrajzolva. Mintha nem lenne semmi egyediségük, mint a főkaraktereknek. Végül egy sztori, csak hogy mennyire voltam Alakváltó fan: emlékeztek biztos az egész estés animációs filmben az elején megemlítik, hogy 2005 (asszem) ez akkor ott a jövő volt, és gyerekfejjel vártam, hogy mikor jön el az az idő, hogy hozzánk is megérkezzenek a robotok. És emlékszem, lestem apám autóját a garázsban, hogy mikor változik robottá, hol van rajta harci sérülés:D   

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4362 Dátum: 2016. December 25., 10:18:50 »
A DC kollekció dobta ki nekem ezt is.Én is jobban örülnék a TF-nek. :rolleyes:
A DC-ből kb 5 kéne.


****

Ez a Marvel G1 #24....(pont 24-én este olvastam:))
Ez a számítógépes játék háborúzás....na ez "komoly" volt. :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 25., 10:30:36 írta ZoliZoltán87 »
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4361 Dátum: 2016. December 25., 09:39:36 »
Ha bejön a HP hozzánk is, szerintem azt előbb a Marvel sorozatával teszi meg. A TF még elég új, gondlom arra még várhatnánk. De az utóbbi idők már reménykedésre adnak okot, hogy ilyesmik is bekerülhetnek hozzánk...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4360 Dátum: 2016. December 25., 09:35:12 »
Hát én jobban örülnék, ha ez jelenne meg itthon és nem a DC kollekció.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4359 Dátum: 2016. December 25., 09:21:25 »
Ezt már láttátok? Most decemberben jön ki az első rész.

http://www.transformerscollection.com/

Kapcsolódva az előzőekhez, nekem van egy matricás albumom is, amit a "mágikus dekódolóval" meg lehetett nézni előre (egy-két matrica hely kivételével), hogy mi lesz az adott kép a matricán. Ez a TF The movie-ból készült, amit aztán később a G.I. Joe the movie-val együtt ki is adtak nálunk DVD-n.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 25., 09:37:28 írta Jason Todd »

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4358 Dátum: 2016. December 25., 09:06:29 »
Kösz a TransFormers: Első regeneráció 100.-at. És A Borító  :)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4357 Dátum: 2016. December 25., 08:33:17 »
Ha már Aldarion kolléga egy kis nosztalgiázásra invitált minket, akkor én elkezdem azzal, hogy mikor és hogyan találkoztam először az alakváltókkal.  :) Ha jól emlékszem, akkor az első alkalom amikor hallottam róluk, az a vasárnapi Disney-délután műsorában volt, mert először ott vetítették ezt a reklámot:


Gyerekként teljesen magával ragadt, hogy hűha, ilyen is van. Aztán valamikor később megláttam a postán (akkoriban felénk csak ott volt újság, újságos csak jóval messzebb volt) a Transformers képregény második számát, benne persze Pókemberrel. Akkor még csak őt ismertem, a robotokat csak a reklámból. De ezután hazamentem a zsebpénzemért, és még talán anyámtól is kértem hozzá, és megvettem a képregényt. A többi már jött magától. Nagyon érdekesnek találtam a TF világot, és utána vettem tovább a képregényt, bár sajnos egy-két szám kimaradt. Viszont most is kellemes emlékek jutnak eszembe róluk. Például amikor nyaraláskor újra és újra olvastam a 8-as számot, ami a Kibertronon játszódott (mai napig egyik kedvenc füzetem). Vagy a másik nagy kedvenc, amikor Üstökös megszerezte az alapbázis. Ott is emlékszem mennyire vártam a folytatást, és hogy állandóan az újságosokat nézegettem, mikor látom meg valahol az új számot. :D Bár sajnos mostanában annyira nem sikerül őket követnem, de a listámon rajta van a pótlás.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4356 Dátum: 2016. December 21., 20:47:11 »
Kétségtelen.

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4355 Dátum: 2016. December 21., 16:05:05 »
A lényegen mondjuk nem nagyon változtat. :nemtudom:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4354 Dátum: 2016. December 21., 14:25:55 »
Találtam egy cikket, ahol Bay is beszél a DeSanto vitáról:

Idézet
Tom proceeded to tell me how much he had problems with the robot designs and script issues. I realized he was worlds apart in my vision. I said thank you very much, and then showed him my office door – I never really spoke to him again other then to mutter hello.

Idézet
I never spoke creatively with Don. I read his notes kind of trashing the script and making me and the writers feel like a big shit pile. But during production Don was nice to me, he knew I was not going to talk creative with him.

http://deadline.com/2007/07/michael-bay-wants-to-get-facts-straight-2735/

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4353 Dátum: 2016. December 20., 16:54:01 »
Egyszer csak lesz egy reboot. :lol:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4352 Dátum: 2016. December 20., 16:41:06 »

Ami meg a producert illeti, na az meg végképp hallgasson. A karakter design egy dolog, azon túl lehet lépni, de a karakter idegen személyiség és a rossz forgatókönyv már durva hiba. Ha akkora TF fan, nem szúrt szemet neki, hogy hé, ne már, ez most komoly?


Tom DeSantonak nem volt kreatív kontrollja a film fölött, Bay kvázi szabad kezet kapott a Dreamworkstől. Ha valakinek volt beleszólása az egészbe az Lorenzo di Bonatventura volt, meg Spielberg, de ő sem törődött vele, az első rész után meg különösen nem. Bonventura meg ugyanakkora hólyag, mint Bay.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4351 Dátum: 2016. December 20., 16:32:30 »
Ami a filmeket illeti, az a baj, hogy Bay - ezt ismerjük el - kibaszottul durván tud akciót rendezni. Márpedig a nézők kb 70%-a azért megy be egy ilyen filmre, hogy kapjon egy agyatlan látványmozit - De király, kibaszott óriásrobotok zúzzák egymást! Innentől kezdve, amíg Bay előrukkol egy nagy költségvetésű szemkifolyatós CGI háborúorgiával, addig a sorozat termelni fog, nem kérdés, mert mindig lesz pár olyan ember, aki jobban szeret a látványra nyáladzani, mint egy magasabb röptű történeten gondolkodni. Emellett Baynek nem is áll szándékában kiszállni a dologból, legalábbis egyelőre, bármit is állítson, mert minden alkalommal, amikor bedobja az "ehhez már nincs kedvem, ez volt az utolsó" szöveget, a Paramount a segge alá tol egy kis plusz keretet, hogy "Na, dobj már össze egy újabbat, és akkor itt a zsé egy saját filmre, amibe nem ugatunk bele!", így született meg a Pain & Gain (Izomagyak) című gyöngyszeme is...

Ami meg a producert illeti, na az meg végképp hallgasson. A karakter design egy dolog, azon túl lehet lépni, de a karakter idegen személyiség és a rossz forgatókönyv már durva hiba. Ha akkora TF fan, nem szúrt szemet neki, hogy hé, ne már, ez most komoly? És ez alatt nem azt mondom, hogy miért nem a klasszikus sztorikat vitték filmre. Az IDW rebootja is egészében jól sült el, pedig egész más irányba mentek el vele, tehát a film miért ne teremthetné meg a maga gonoszait, eseményeit? Miért ne nézhetnének ki másképp a figurák, elvégre ez alternatív univerzum. Az viszont, hogy a rossz forgatókönyv miatt remek alapötleteket degradálnak olyan szintre, amihez képest anno a G1 rajzfilm legbugyutább epizódja is üstökösként hasít, ráadásul most már nem is tudom hanyadik előtörténetet kapjuk, négy film alatt, és egyszerűen nincs kohézió a történelmi események között. Itt a baj. A legnagyobb baj.

A negyedik rész alapkoncepciója nem volt rossz, és a forgatókönyvben is több kakaót véltem felfedezni, mint az előzőekben. És mégis... pedig mekkora ziccerek voltak benne. Amikor Optimusz kimondta, hogy bár ő az élet védelmiére esküdött, és bár kedveli az embereket, de ha kiderül, hogy ki csinálta ezt, azt kinyírja... Hát azért az nagyon komolynak hatott. Aztán jött a CGI csihi-puhi és semmi. Valahogy elveszett az egész mélysége, egy vállvonással lepergette magáról, hogy bosszút állt azon, aki miatt Racsni meg a többiek odavesztek. Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy a vezérkari főnök hogy lehet egy ekkora inkompetens balek, hogy egy CIA ügynök - legyen akármekkora név - palira veszi az egész U.S. ARMY-t...

Mondjuk azért még van remény... Legalábbis az alapján, hogy a Paramount a Marvel filmek sikerét megirigyelve létrehozott egy TF tárgyú írói szobát, persze ez sem garancia, de azért mégis bizakodom, hogy hátha vágre egy kicsit komolyabban fogják venni az alaptörténet kérdését is...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4350 Dátum: 2016. December 20., 16:00:30 »
Ja!?Akkor jól van,mert már este is átnéztem párszor,meg most is. :lol:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4349 Dátum: 2016. December 20., 15:44:07 »
Maás;

Volna egy kérdésem a Marvel , G1-el kapcsolatban.
A 19. szám Szuper Omega.A borító után rajta van,hogy Csáklya szerelte össze.Meg van csillagozva.
Ami a régebbi 14(7)-ben volt.Na ezt nem találom.Hol van pontosan,hogy összeszereli? :nemtudom:

Sehol, ezt csak említik.

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4348 Dátum: 2016. December 20., 15:26:53 »
Maás;

Volna egy kérdésem a Marvel , G1-el kapcsolatban.
A 19. szám Szuper Omega.A borító után rajta van,hogy Csáklya szerelte össze.Meg van csillagozva.
Ami a régebbi 14(7)-ben volt.Na ezt nem találom.Hol van pontosan,hogy összeszereli? :nemtudom:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4347 Dátum: 2016. December 20., 15:16:28 »
Melyik oldalon írtak DeSanto reklamációjáról?

Szerintem ezt még Don Murphy mesélte.

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4346 Dátum: 2016. December 20., 12:34:17 »
Rajzfilmet par napja kezdtem el. :)
En is koszonom a feliratokat!  :brow: ;)
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4345 Dátum: 2016. December 20., 11:34:30 »
Rajzfilmekről szólva, láttam, a Hálózsák brigádja készítette a feliratokat az epizódokhoz. Nekik ezúton is szeretnék köszönetet mondani ezért a fáradozásért  :)

Melyik oldalon írtak DeSanto reklamációjáról?
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 20., 22:29:42 írta Sepi »

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4344 Dátum: 2016. December 20., 11:31:56 »
Maradok az animációs és régi rajzfilmeknél ha nem képregény TF-ről van szó. Azokban több a fantázia és az alázat, mint bármely hollywoodi CGI csodában  :brow:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4343 Dátum: 2016. December 20., 11:27:18 »
Akkor Bay nyilván csak a nagy zsetont látta a filmekben, a klasszikus TF jelleg hidegen hagyta.
Mondjuk érdekes kérdés, mi van akkor, ha figyelembe veszik a producer DeSanto kirohanását és az ő véleményére adnak a dizájn kérdésében.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4342 Dátum: 2016. December 20., 11:10:11 »

Idézet
Ilyet Bay gyanúsan sosem mondott.

Vmeik fórumon láttam ilyen megjegyzést, de vagy a memóriám csal meg, vagy a kommentelő mondott hülyeséget. :headscratch:


Bay nem volt fan, az egyik producer, Tom DeSanto volt az. Ő rohant be Bay-hez ordibálni vele, amikor először meglátta a dizájnokat. Mondta neki, hogy tönkreteszi az egészet, de süket fülekre talált.

Mondjuk anyagilag biztos nem járt rosszul ezzel a négy filmmel, aztán hogy mennyire tetszik neki, az más kérdés.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #4341 Dátum: 2016. December 19., 19:08:52 »
A Dinobotokat én is többet szerettem volna látni. És, ha lehetett volna akkor úgy mint a képregénybe. Ebbe követhették volna jobban is a képregényt. És ez az új Álca Megatron és bandája szétesek kockákra majd újra összeállok  :headscratch: Hát, ez nekem valahogy már nem Transformers-es. Nem volt az.

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4340 Dátum: 2016. December 19., 18:54:07 »
Szerintem jó volt.Jók voltak a poénok is.Az mondjuk tény,hogy nagyon emberközpontú volt az egész.

A Dínobotokat azét többet is elnéztem volna.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #4339 Dátum: 2016. December 19., 17:03:20 »
Idézet
Megan Fox mondta, hogy TF-ekkel játszott gyerekkorában. Emlékszik még rá valaki? :hehe:

Ezt a Witwicky-t játszó LaBeuf is elsütötte, kérdés valóban így volt-e, vagy csak hazudozott?  :D

Idézet
Ilyet Bay gyanúsan sosem mondott.

Vmeik fórumon láttam ilyen megjegyzést, de vagy a memóriám csal meg, vagy a kommentelő mondott hülyeséget. :headscratch:

Idézet
Nekem esküszöm simán bejön a film trilógia.Pont a 4. ami nem tetszik.

Nekem meg valahogy nagyon nyálasnak tűnik a Witwicky-s trilógia. A Yeager-féle sztori a darkosabb cselekménye miatt ragadott meg jobban. Bejött az, hogy emberek akarnak alakváltókat teremteni, illetve minden robot ellenségnek számít. Ez speciel az IDW-s és Dreamwave füzetekben jön elő nem is egyszer.
Mondjuk az ellenséges hangulat érthető, hisz majdnem földig rombolták Chicagót.

Légy szíves ne írj magad után, és nyugodtan használhatod az idézet beszúrása gombot is. - Sepi
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 19., 17:26:30 írta Sepi »