Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 916630 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4279 Dátum: 2016. Szeptember 19., 15:58:32 »
És a poén, hogy a reklámot csak hetente egyszer láthattad, mert csak a vasárnapi Disney-délutánban adták le.  :D Nagyon imádtam a reklámot, mert minden vágyam az volt, hogy legyen nekem is egy ilyen játékom. Sajnos csak jóval később lett meg az első Transformerem.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4278 Dátum: 2016. Szeptember 18., 20:11:01 »
Lololol! Magyar nyelvű TF reklám. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4277 Dátum: 2016. Szeptember 14., 14:16:53 »
Fareknak igaza van. Nekem sem kellemes ez a szitu, de nem áll szándékomban felhagyni a TF részleggel. A technikai akadozás azonban nem tudom, mikorra oldódik meg, minden esetre igyekszünk keresni valami tartóst megoldást.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4276 Dátum: 2016. Szeptember 14., 13:42:46 »
Ezt jó hallani, köszi az infót. Kiskorom óta imádom a TF képregényeket...
A TF részleg pedig mindig egy üde oázis volt nekem a sivatagban...  ;)

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4275 Dátum: 2016. Szeptember 14., 09:19:48 »
Örök hála az infóért. :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4274 Dátum: 2016. Szeptember 13., 10:30:30 »
Nem lesz vége, csak nehézkes a haladás. De no para, lesz még.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4273 Dátum: 2016. Szeptember 13., 10:27:34 »
Csak nem tán. Az oldal egyik tartóoszlopa a TF. Én már a ComixArt ideje óta nyomon követem a vonalat, nagyon megvágna ha vége lenne :(. Tudom, hogy a képregény honosítást mindenki hobbiból csinálja és csak egy maroknyian vagyunk akik olvassák, de egy picit jobb ettől a világ. No de majd Aldarion megmondja mi a helyzet.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4272 Dátum: 2016. Szeptember 12., 19:20:04 »
Szerintem temethetjük a TF részleget...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4271 Dátum: 2016. Szeptember 12., 10:20:36 »
Engem is érdekelne. Kezdenek elvonási tüneteim lenni  :nemtudom:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4270 Dátum: 2016. Szeptember 10., 10:06:00 »
Csak egy kérdés: lesz mostanában TF? ... :)

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4269 Dátum: 2016. Augusztus 15., 08:48:32 »
Ez érdekes. Én arra is gondoltam, hogy azért rakták össze mert egy roncsot nem lehet bíróság elé állítani.  :headscratch:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4268 Dátum: 2016. Augusztus 13., 15:56:48 »
Á-á tuti, hogy Portyázó. Csak ő lehet ilyen számító. Illetve a Transformers wikin olvastam, hogy Portyázónak tervei voltak Overlorddal. Ugyanis egy saját autobot 6-os fázisos robit akart belőle kinevelni. Ezért van az, hogy újra össze van rakva. Csak hát mit keres az Elveszett fényen. Ez jó kérdés...

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4267 Dátum: 2016. Augusztus 13., 13:01:21 »
Az én tippem Pharma. Logikus lenne a Tarnnal való kapcsolata miatt. De úgyis kiderül előbb- utóbb.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2145
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4266 Dátum: 2016. Augusztus 10., 12:37:05 »
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
Portyázó.  ;)

Szerintem Üstökös volt.

Bár mondjuk én tudom és lehet, hogy rosszul tippelek.  :nemtudom:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4265 Dátum: 2016. Augusztus 10., 10:27:58 »
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
Portyázó.  ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4264 Dátum: 2016. Augusztus 08., 13:53:18 »
A legutóbbi TF füzetben szó volt Útszaggató találmányáról, a szikrafalóról, amit aztán Pörgés akart a roncsolók kómába esett vezérén elhelyezni, nos, ez a szikrafaló, az az szikrafaló, ami a korábbi részben is volt, csak mondjuk ez egy ilyen "petehordózó változata" a korábbi részben szereplőnek, mint az Aliennél??? És lenne még egy kérdésem. Tudom, hogy jelenleg akadozik a TF frissítés üteme, de esetleg már lehet tudni, mi lesz a következő történet? Melyik cím következik? Köszi szépen!!!!   
Nem, nem ugyanaz. Ha tippelnem kellene, a fegyver csak a "mítosszal" való hasonlósága miatt kapta ezt a fantázianevet.

Ami a folytatást illeti, igyekszünk majd felváltva hozni a két szériát, de majd meglátjuk. Az biztos, hogy a következő füzet az Álcázott robotok soronkövetkező része lesz.

Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2145
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4263 Dátum: 2016. Augusztus 03., 10:04:45 »
Naja a Roncsolók bűnei nagyon várós. Annyira nem penge az angolom, hogy tudtam volna élvezni,ezért nem is próbálkoztam. :nemtudom: Kivárom a honosítást. Igen ezen a vonalon az utolsó oldalak mindig felcsigáznak. Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
A Roncsolók bűnei nekem speciel nem jött be. Jól indult, de menet közben elvesztettek.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4262 Dátum: 2016. Augusztus 03., 10:00:00 »
Naja a Roncsolók bűnei nagyon várós. Annyira nem penge az angolom, hogy tudtam volna élvezni,ezért nem is próbálkoztam. :nemtudom: Kivárom a honosítást. Igen ezen a vonalon az utolsó oldalak mindig felcsigáznak. Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4261 Dátum: 2016. Augusztus 03., 04:48:09 »
Nem hinném. Az a szikrafaló egy technoragadozó volt (vagy mi?). Ebben a füzetben pedig találmányról/fegyverről van szó.
A szikrafalóról amit láttunk a 3. részben ki fog derülni, hogy keletkezett, igaz az 2. évados sztori. És azóta már Szökkenő és Útszagtattó is visszatért a Last Stand (méltó) folytatásában, a Sins of the Wreckersben. Huh, az milyen kemény sztori lesz majd. Az teljes egészében Nick Roche műve, akinek ez a mostani MTMTE szám volt az utolsó, amit ő rajzolt.

A 6. rész nagy kedvenc, Roberts itt (is) megcsillogtatja, hogy milyen összetett karaktereket tud alkotni. A Cliffhanger a végén meg Top 5ös az eddigi 55 füzetből. Hamarosan lesz még egy ennél megdöbbentőbb utolsó oldal. Sőt a következő szám is így ér majd véget. Abban megismerkedünk a hírhedt DJD-vel és mindenki kedvenc balfék csapatával. a Scavangerekkel. :)

Köszönet a remek fordításért.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4260 Dátum: 2016. Augusztus 01., 11:33:37 »
Nem hinném. Az a szikrafaló egy technoragadozó volt (vagy mi?). Ebben a füzetben pedig találmányról/fegyverről van szó.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4259 Dátum: 2016. Július 29., 09:07:51 »
A legutóbbi TF füzetben szó volt Útszaggató találmányáról, a szikrafalóról, amit aztán Pörgés akart a roncsolók kómába esett vezérén elhelyezni, nos, ez a szikrafaló, az az szikrafaló, ami a korábbi részben is volt, csak mondjuk ez egy ilyen "petehordózó változata" a korábbi részben szereplőnek, mint az Aliennél??? És lenne még egy kérdésem. Tudom, hogy jelenleg akadozik a TF frissítés üteme, de esetleg már lehet tudni, mi lesz a következő történet? Melyik cím következik? Köszi szépen!!!!   

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4258 Dátum: 2016. Július 19., 21:12:54 »
Az Útszaggató-afférról azóta sem derült ki konkrétum, ami pedig Pörgést illeti, ő épp felfüggesztés alatt állt, amikor a G-9-es akció zajlott. A három évben semmi különös nincs szerintem, Max megmondta. Portyázó volt a stratégiai vezető, és ő más akciókat sorolt a fontosabb prioritásokba, emiatt a Garrusnak várnia kellett - ne feledjétek, hogy az AHM előtt lényegében teljesen szétverték az autobot frakciót, szinte a semmiből kellett visszahozniuk magukat.

Ami Pörgés tettét illeti, arról egy rövid kis novella is íródott, ami a Last Stand TPB kötetében lett publikálva. A lényeg az, hogy Útszaggatónak volt egy saját tervezésű fegyvere, ami képes leszívni más alakváltók szikráját, és miután Szökkenő kómába esett, Pörgés ellopta a fegyvert, hogy megadja a végső nyugalmat Szökkenőnek, mivel a végtelen kóma nem méltó vég egy Roncsolónak, de rajtakapták, amikor használni akarta, és kidobták a csapatból.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4257 Dátum: 2016. Július 19., 06:54:33 »
Pörgés meg ahogy én értelmezem eredetileg is katona volt, a Légi hadtestnél, de másra vágyott, és "funkciót váltott". Ezt ugye annak idején a Kibertronon nem annyira nézték jó szemmel, így idővel ellehetetlenítették a munkáját, belekényszerítették pár törvénytelen dologba, aztán felkínálták neki a rendvédelmis melót mondván, hogy így megúszhatja a felelősségre vonást, így viszont a korrupt rendszer bábja, verőlegénye lett. A lényeg hogy ő szakított volna a harcos élettel, de a sors nem hagyta...
Elég érdekes az ő sztorija is, a legdurvább, hogy Roberts pár panelen keresztül kanyarít egy olyan egyedi eredetet, amit más író egy "dekaciklus" alatt se... Nem rossz!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4256 Dátum: 2016. Július 19., 06:45:31 »


3.képkocka, Vasököl/Ököltron említi,de több nem derül ki...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4255 Dátum: 2016. Július 18., 22:32:19 »
Azt hittem már a Roncsolók végső harca sztori előtt kirúgták, sőt Útszaggatót is, erre volt utalás ("az Útszaggató affér"). Őket miért nem vitték a G9re? Miért inkább a zöldfülű újoncokat?
Tényleg! Pörgés és Útszaggató hol voltak a TLSoTW füzet idején?? Miért nem segítettek a többieknek? Nekem az szúrta egy kicsit a szemem, hogy 'szaggató találta fel azt a kütyüt, amivel Pörgés a halálba akarta segíteni Szökkenőt. Én korábban még azt se néztem ki abból a hústoronyból, hogy egyáltalán el tud számolni 10-ig, nem hogy még feltaláljon valamit. :lol:
Ja és Pörgésből, az óra készítőből gyilkoló gép lett, ahha... Volt egyszer egy festő, akiből diktátor lett, de a TF-eknél maradva egy bányász srácból meg halálosztó hadvezér. (A Jövő hírnökében meg egy fénymásoló szerelő volt a főgonosz) Remélem ezt a klisét többször már nem fogják itt lelőni.

mad47: Útszaggató affér? Nem az Impactor incidensre gondolsz?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4254 Dátum: 2016. Július 18., 22:13:05 »
Erre a részre megérte várni!!! Végre az eddig inkább csak mókás MTMTE hozott egy durva, sötét sztorit is... Azt hittem, hogy az újjáépített Fort Max hozni fogja a régi univerzumból megismert, tipikus Maximus stílusát, erre... Ez nagyon kemény... Pörgés múltja is... Azt hittem már a Roncsolók végső harca sztori előtt kirúgták, sőt Útszaggatót is, erre volt utalás ("az Útszaggató affér"). Őket miért nem vitték a G9re? Miért inkább a zöldfülű újoncokat? Pörgés miért akart végezni Szökkenővel? Valami gonosz szándék miatt, vagy csak hogy megkímélje az örök kómától? Ez a szikrafaló ugye nem az a szikrafaló? :) És végül, ha Overlord szikra nélkül lett bebörtönözve, miért van összerakva a hajó aljában? Tudom, nyilván ki fognak derülni, de azért valakinek csak fel kell tenni a kérdéseket! :D
Köszönet a frissítésért!!

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4253 Dátum: 2016. Július 18., 09:32:42 »
Köszönöm az új részt, király volt nagyon!!! Mennyi kérdésem lett hirtelen :hehe: Szegény Küllő! Pedig megszerettem nagyon. Pörgés múltja igen érdekes volt számomra. Mi tartott az autobotoknak 3 évig, hogy elmenjenek a G9-re? Nekem az a magyarázatom, hogy az AHM eseményei után nem volt se kommunikáció, se csillagközi utazás és vetette vissza a mentőakciót. De itt is sántít a sztori: mi van Aqueitas alatt? Szerintem Szökkenőék se tudták mi volt a küldetés igazi célja.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4252 Dátum: 2016. Július 17., 12:30:10 »
Ó Kanyar! You had one job, nigga! :badteeth:

Köszi a füzetet srácok! :worship: Mekkora cliffhangert tettek a végére! :blink: És az engem is érdekelne (már akkor se értettem), hogy miért teltek el évek mire a Roncsolók ellindultak a Garrusra? És vajon mi lehet az Aquatituslatus (vagy mi a fene) alatt?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4251 Dátum: 2016. Július 17., 11:56:40 »
Hát ez valami csúcs füzet volt, köszi érte!!! Bár MTMTE-t olvasni - magyarul - mindig felemelő dolog:) Azt bírom ezekben a sztorikban, hogy nem csak úgy átlapozza az ember őket, hanem elmazsoláz vele; elmélyed a történet mélységébe, a kiváló karakterábrázolásokban, a finom humorban, Robertsnek még mindig hatalmas tisztelet. :worship: És persze nektek is a honosításért!!!

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4250 Dátum: 2016. Július 04., 09:35:22 »
Türelem van bőven  :) Addig is böngészem a régi részeket, elvagyok.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,