Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 887026 alkalommal)

0 Felhasználó és 80 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4278 Dátum: 2016. Szeptember 18., 20:11:01 »
Lololol! Magyar nyelvű TF reklám. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4277 Dátum: 2016. Szeptember 14., 14:16:53 »
Fareknak igaza van. Nekem sem kellemes ez a szitu, de nem áll szándékomban felhagyni a TF részleggel. A technikai akadozás azonban nem tudom, mikorra oldódik meg, minden esetre igyekszünk keresni valami tartóst megoldást.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4276 Dátum: 2016. Szeptember 14., 13:42:46 »
Ezt jó hallani, köszi az infót. Kiskorom óta imádom a TF képregényeket...
A TF részleg pedig mindig egy üde oázis volt nekem a sivatagban...  ;)

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4275 Dátum: 2016. Szeptember 14., 09:19:48 »
Örök hála az infóért. :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Transformers
« Válasz #4274 Dátum: 2016. Szeptember 13., 10:30:30 »
Nem lesz vége, csak nehézkes a haladás. De no para, lesz még.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4273 Dátum: 2016. Szeptember 13., 10:27:34 »
Csak nem tán. Az oldal egyik tartóoszlopa a TF. Én már a ComixArt ideje óta nyomon követem a vonalat, nagyon megvágna ha vége lenne :(. Tudom, hogy a képregény honosítást mindenki hobbiból csinálja és csak egy maroknyian vagyunk akik olvassák, de egy picit jobb ettől a világ. No de majd Aldarion megmondja mi a helyzet.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4272 Dátum: 2016. Szeptember 12., 19:20:04 »
Szerintem temethetjük a TF részleget...
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4271 Dátum: 2016. Szeptember 12., 10:20:36 »
Engem is érdekelne. Kezdenek elvonási tüneteim lenni  :nemtudom:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4270 Dátum: 2016. Szeptember 10., 10:06:00 »
Csak egy kérdés: lesz mostanában TF? ... :)

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4269 Dátum: 2016. Augusztus 15., 08:48:32 »
Ez érdekes. Én arra is gondoltam, hogy azért rakták össze mert egy roncsot nem lehet bíróság elé állítani.  :headscratch:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4268 Dátum: 2016. Augusztus 13., 15:56:48 »
Á-á tuti, hogy Portyázó. Csak ő lehet ilyen számító. Illetve a Transformers wikin olvastam, hogy Portyázónak tervei voltak Overlorddal. Ugyanis egy saját autobot 6-os fázisos robit akart belőle kinevelni. Ezért van az, hogy újra össze van rakva. Csak hát mit keres az Elveszett fényen. Ez jó kérdés...

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4267 Dátum: 2016. Augusztus 13., 13:01:21 »
Az én tippem Pharma. Logikus lenne a Tarnnal való kapcsolata miatt. De úgyis kiderül előbb- utóbb.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4266 Dátum: 2016. Augusztus 10., 12:37:05 »
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
Portyázó.  ;)

Szerintem Üstökös volt.

Bár mondjuk én tudom és lehet, hogy rosszul tippelek.  :nemtudom:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4265 Dátum: 2016. Augusztus 10., 10:27:58 »
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
Portyázó.  ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4264 Dátum: 2016. Augusztus 08., 13:53:18 »
A legutóbbi TF füzetben szó volt Útszaggató találmányáról, a szikrafalóról, amit aztán Pörgés akart a roncsolók kómába esett vezérén elhelyezni, nos, ez a szikrafaló, az az szikrafaló, ami a korábbi részben is volt, csak mondjuk ez egy ilyen "petehordózó változata" a korábbi részben szereplőnek, mint az Aliennél??? És lenne még egy kérdésem. Tudom, hogy jelenleg akadozik a TF frissítés üteme, de esetleg már lehet tudni, mi lesz a következő történet? Melyik cím következik? Köszi szépen!!!!   
Nem, nem ugyanaz. Ha tippelnem kellene, a fegyver csak a "mítosszal" való hasonlósága miatt kapta ezt a fantázianevet.

Ami a folytatást illeti, igyekszünk majd felváltva hozni a két szériát, de majd meglátjuk. Az biztos, hogy a következő füzet az Álcázott robotok soronkövetkező része lesz.

Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
Véleményem szerint csak egy valaki van, aki szóba jöhet. Tippelhetsz, hogy kire gondolok... ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4263 Dátum: 2016. Augusztus 03., 10:04:45 »
Naja a Roncsolók bűnei nagyon várós. Annyira nem penge az angolom, hogy tudtam volna élvezni,ezért nem is próbálkoztam. :nemtudom: Kivárom a honosítást. Igen ezen a vonalon az utolsó oldalak mindig felcsigáznak. Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
A Roncsolók bűnei nekem speciel nem jött be. Jól indult, de menet közben elvesztettek.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4262 Dátum: 2016. Augusztus 03., 10:00:00 »
Naja a Roncsolók bűnei nagyon várós. Annyira nem penge az angolom, hogy tudtam volna élvezni,ezért nem is próbálkoztam. :nemtudom: Kivárom a honosítást. Igen ezen a vonalon az utolsó oldalak mindig felcsigáznak. Ki a fene rakta össze Overlordot? De van egy sanda gyanúm, ha elszabadul. a Lost Light legénységén túlórázhatnak Racsniék. :rolleyes:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4261 Dátum: 2016. Augusztus 03., 04:48:09 »
Nem hinném. Az a szikrafaló egy technoragadozó volt (vagy mi?). Ebben a füzetben pedig találmányról/fegyverről van szó.
A szikrafalóról amit láttunk a 3. részben ki fog derülni, hogy keletkezett, igaz az 2. évados sztori. És azóta már Szökkenő és Útszagtattó is visszatért a Last Stand (méltó) folytatásában, a Sins of the Wreckersben. Huh, az milyen kemény sztori lesz majd. Az teljes egészében Nick Roche műve, akinek ez a mostani MTMTE szám volt az utolsó, amit ő rajzolt.

A 6. rész nagy kedvenc, Roberts itt (is) megcsillogtatja, hogy milyen összetett karaktereket tud alkotni. A Cliffhanger a végén meg Top 5ös az eddigi 55 füzetből. Hamarosan lesz még egy ennél megdöbbentőbb utolsó oldal. Sőt a következő szám is így ér majd véget. Abban megismerkedünk a hírhedt DJD-vel és mindenki kedvenc balfék csapatával. a Scavangerekkel. :)

Köszönet a remek fordításért.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4260 Dátum: 2016. Augusztus 01., 11:33:37 »
Nem hinném. Az a szikrafaló egy technoragadozó volt (vagy mi?). Ebben a füzetben pedig találmányról/fegyverről van szó.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4259 Dátum: 2016. Július 29., 09:07:51 »
A legutóbbi TF füzetben szó volt Útszaggató találmányáról, a szikrafalóról, amit aztán Pörgés akart a roncsolók kómába esett vezérén elhelyezni, nos, ez a szikrafaló, az az szikrafaló, ami a korábbi részben is volt, csak mondjuk ez egy ilyen "petehordózó változata" a korábbi részben szereplőnek, mint az Aliennél??? És lenne még egy kérdésem. Tudom, hogy jelenleg akadozik a TF frissítés üteme, de esetleg már lehet tudni, mi lesz a következő történet? Melyik cím következik? Köszi szépen!!!!   

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4258 Dátum: 2016. Július 19., 21:12:54 »
Az Útszaggató-afférról azóta sem derült ki konkrétum, ami pedig Pörgést illeti, ő épp felfüggesztés alatt állt, amikor a G-9-es akció zajlott. A három évben semmi különös nincs szerintem, Max megmondta. Portyázó volt a stratégiai vezető, és ő más akciókat sorolt a fontosabb prioritásokba, emiatt a Garrusnak várnia kellett - ne feledjétek, hogy az AHM előtt lényegében teljesen szétverték az autobot frakciót, szinte a semmiből kellett visszahozniuk magukat.

Ami Pörgés tettét illeti, arról egy rövid kis novella is íródott, ami a Last Stand TPB kötetében lett publikálva. A lényeg az, hogy Útszaggatónak volt egy saját tervezésű fegyvere, ami képes leszívni más alakváltók szikráját, és miután Szökkenő kómába esett, Pörgés ellopta a fegyvert, hogy megadja a végső nyugalmat Szökkenőnek, mivel a végtelen kóma nem méltó vég egy Roncsolónak, de rajtakapták, amikor használni akarta, és kidobták a csapatból.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4257 Dátum: 2016. Július 19., 06:54:33 »
Pörgés meg ahogy én értelmezem eredetileg is katona volt, a Légi hadtestnél, de másra vágyott, és "funkciót váltott". Ezt ugye annak idején a Kibertronon nem annyira nézték jó szemmel, így idővel ellehetetlenítették a munkáját, belekényszerítették pár törvénytelen dologba, aztán felkínálták neki a rendvédelmis melót mondván, hogy így megúszhatja a felelősségre vonást, így viszont a korrupt rendszer bábja, verőlegénye lett. A lényeg hogy ő szakított volna a harcos élettel, de a sors nem hagyta...
Elég érdekes az ő sztorija is, a legdurvább, hogy Roberts pár panelen keresztül kanyarít egy olyan egyedi eredetet, amit más író egy "dekaciklus" alatt se... Nem rossz!

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4256 Dátum: 2016. Július 19., 06:45:31 »


3.képkocka, Vasököl/Ököltron említi,de több nem derül ki...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4255 Dátum: 2016. Július 18., 22:32:19 »
Azt hittem már a Roncsolók végső harca sztori előtt kirúgták, sőt Útszaggatót is, erre volt utalás ("az Útszaggató affér"). Őket miért nem vitték a G9re? Miért inkább a zöldfülű újoncokat?
Tényleg! Pörgés és Útszaggató hol voltak a TLSoTW füzet idején?? Miért nem segítettek a többieknek? Nekem az szúrta egy kicsit a szemem, hogy 'szaggató találta fel azt a kütyüt, amivel Pörgés a halálba akarta segíteni Szökkenőt. Én korábban még azt se néztem ki abból a hústoronyból, hogy egyáltalán el tud számolni 10-ig, nem hogy még feltaláljon valamit. :lol:
Ja és Pörgésből, az óra készítőből gyilkoló gép lett, ahha... Volt egyszer egy festő, akiből diktátor lett, de a TF-eknél maradva egy bányász srácból meg halálosztó hadvezér. (A Jövő hírnökében meg egy fénymásoló szerelő volt a főgonosz) Remélem ezt a klisét többször már nem fogják itt lelőni.

mad47: Útszaggató affér? Nem az Impactor incidensre gondolsz?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4254 Dátum: 2016. Július 18., 22:13:05 »
Erre a részre megérte várni!!! Végre az eddig inkább csak mókás MTMTE hozott egy durva, sötét sztorit is... Azt hittem, hogy az újjáépített Fort Max hozni fogja a régi univerzumból megismert, tipikus Maximus stílusát, erre... Ez nagyon kemény... Pörgés múltja is... Azt hittem már a Roncsolók végső harca sztori előtt kirúgták, sőt Útszaggatót is, erre volt utalás ("az Útszaggató affér"). Őket miért nem vitték a G9re? Miért inkább a zöldfülű újoncokat? Pörgés miért akart végezni Szökkenővel? Valami gonosz szándék miatt, vagy csak hogy megkímélje az örök kómától? Ez a szikrafaló ugye nem az a szikrafaló? :) És végül, ha Overlord szikra nélkül lett bebörtönözve, miért van összerakva a hajó aljában? Tudom, nyilván ki fognak derülni, de azért valakinek csak fel kell tenni a kérdéseket! :D
Köszönet a frissítésért!!

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4253 Dátum: 2016. Július 18., 09:32:42 »
Köszönöm az új részt, király volt nagyon!!! Mennyi kérdésem lett hirtelen :hehe: Szegény Küllő! Pedig megszerettem nagyon. Pörgés múltja igen érdekes volt számomra. Mi tartott az autobotoknak 3 évig, hogy elmenjenek a G9-re? Nekem az a magyarázatom, hogy az AHM eseményei után nem volt se kommunikáció, se csillagközi utazás és vetette vissza a mentőakciót. De itt is sántít a sztori: mi van Aqueitas alatt? Szerintem Szökkenőék se tudták mi volt a küldetés igazi célja.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4252 Dátum: 2016. Július 17., 12:30:10 »
Ó Kanyar! You had one job, nigga! :badteeth:

Köszi a füzetet srácok! :worship: Mekkora cliffhangert tettek a végére! :blink: És az engem is érdekelne (már akkor se értettem), hogy miért teltek el évek mire a Roncsolók ellindultak a Garrusra? És vajon mi lehet az Aquatituslatus (vagy mi a fene) alatt?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4251 Dátum: 2016. Július 17., 11:56:40 »
Hát ez valami csúcs füzet volt, köszi érte!!! Bár MTMTE-t olvasni - magyarul - mindig felemelő dolog:) Azt bírom ezekben a sztorikban, hogy nem csak úgy átlapozza az ember őket, hanem elmazsoláz vele; elmélyed a történet mélységébe, a kiváló karakterábrázolásokban, a finom humorban, Robertsnek még mindig hatalmas tisztelet. :worship: És persze nektek is a honosításért!!!

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4250 Dátum: 2016. Július 04., 09:35:22 »
Türelem van bőven  :) Addig is böngészem a régi részeket, elvagyok.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4249 Dátum: 2016. Július 01., 20:41:10 »
Sajnos ez nem a nyártól és a pihenéstől függ, hanem attól, hogy minden előkészített anyagom utómunkára vár, viszont tyrant megint rettentően el van havazva a magánéletben. Remélhetőleg ez a gond rövidesen megoldódik, de addig a türelmeteket kérem.
"When the battle is through, only the strong will survive."