Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 884946 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4248 Dátum: 2016. Július 01., 09:32:22 »
Helló! Tudom, hogy nyár van, mindenki pihen (ha tud), de mikor várható TF frissítés? Maradok tisztelettel  :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4247 Dátum: 2016. Június 16., 18:15:55 »
Viszont azt néztem, hogy milyen jó fan képeket rajzoltál akkoriban.  :D
Wow köszi! ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4246 Dátum: 2016. Június 15., 08:52:57 »
Felnéztem a régi oldalamra, csak úgy eszembe jutott. Több, mint 10 éve indult és csaknem hat éve nem megy már.  :blink: Akkoriban még azt hittük, hogy várhatunk ezektől jó Transformers filmeket... :stupid:
Pedig mennyi arc volt ott! Vajon mi lehet velük?
Az oldal desing jó volt! Tetszettek az Bot és Álca jeles felhőkarcolók.

Jaja, azokat én is szerettem. :) Meg emlékeim szerint nem volt túl sok jó háttere a gportálnak, de ez a csillagos nagyon illett hozzánk.

A többiekről én sem tudok sokat, elwood ugye innen is visszavonult, Optinak megvan a régi oldala, Clio, Trixie, Lia... passz... 525 regisztrált tagunk volt, köztük külföldiek.  :nezze:

Viszont azt néztem, hogy milyen jó fan képeket rajzoltál akkoriban.  :D


Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4245 Dátum: 2016. Június 13., 19:43:44 »
Felnéztem a régi oldalamra, csak úgy eszembe jutott. Több, mint 10 éve indult és csaknem hat éve nem megy már.  :blink: Akkoriban még azt hittük, hogy várhatunk ezektől jó Transformers filmeket... :stupid:
Pedig mennyi arc volt ott! Vajon mi lehet velük?
Az oldal desing jó volt! Tetszettek az Bot és Álca jeles felhőkarcolók.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4244 Dátum: 2016. Június 12., 12:36:53 »
Felnéztem a régi oldalamra, csak úgy eszembe jutott. Több, mint 10 éve indult és csaknem hat éve nem megy már.  :blink: Akkoriban még azt hittük, hogy várhatunk ezektől jó Transformers filmeket... :stupid:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4243 Dátum: 2016. Június 11., 21:22:35 »
Köszi az észrevételt, javítani fogjuk. Az a helyzet, hogy Rook az én értelmezésemben elsődlegesen a sakkfigura, és itt sem volt okom másra gondolni, amíg 6-7 számmal később elő nem kerültek a társasi és ki nem derült, hogy igazából madarak neveit viselik...

Ja és már most szólok, hogy technikai akadály miatt holnap mégsem lesz tf - sajnos -, de amint elhárul az akadály pótoljuk...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4242 Dátum: 2016. Június 10., 22:49:03 »
A ReGen 91. számában Rook Bástyának lett fordítva, viszont abban a füzetben, amelyikben a Démonokat és a Dinobotokat alázzák a G2-ek, már Varjúnak hívják.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4241 Dátum: 2016. Június 05., 21:07:55 »
Bocs, srácok, de nem kell aggódni, ez nem azt jelenti, hogy máris újra lehaltam, csak igyekszem egy kéthetes periódusra beállni - minden hónap második és negyedik vasárnapjára hozzuk a robikat. Ha megoldhatóvá válik a tempó szempontjából, lehet, hogy majd sűrítünk ezen, de egyelőre inkább a fix időpontokra megyünk.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4240 Dátum: 2016. Június 05., 12:21:11 »
Bevallom, valamilyen Transformerst, mondjuk egy MTMTE-t én is :rolleyes:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4239 Dátum: 2016. Június 05., 10:18:47 »
De vártam volna mára egy új ReGent.  :(
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4238 Dátum: 2016. Május 24., 15:23:00 »
Ha már Acélfejnél tartunk, újraolvastam a saját minijét és lenne egy kérdésem: ha a Vektor Szigma újra indult akkor vissza lehet hozni bármelyik karaktert a halálból? Arra is kíváncsi leszek mi lesz ha előkerül Alfa Trion...
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4237 Dátum: 2016. Május 22., 21:02:24 »
Nekem klappol minden, de mi az, hogy Orion Pax új kalandjai? Én azt hittem leírták a karaktert.
Ó nem, ezt rosszul hitted. Most ugyan egy időre eldobta az Optimusz nevet, helyette visszavette az Orion Paxot, de attól még vissza fog térni, és bár eleinte valóban mellékesebb szerepekben tetszeleg majd, de később teljes súlyával tér majd vissza.

Idézet
És Acélfej tudja, hogy ő egy másolat? Mégis kitől tudhatta meg?

Intruder, ezt hogy érted? Az Alécfej mini-re utalsz? Mert abban nem arról van szó, hogy másolat. Ott csak a szikrája került át egy új, Afla Trion által alkotott testbe, miután a régi teljesen bekrepált az Ongingban kapott találattól.
Szigorúan nézve Acélfej egy korábbi biztonsági másolat. Alfa Trion épített egy testet, amibe letöltötte az évmilliókkal korábbi énjének mentését. Ezért van az, hogy bár él, de nem tud semmit az elmúlt évmilliókról.

Én amúgy majd még erre a karakterre leszek kíváncsi, elég badass-nak tűnik. Tarnéknak is dolguk lesz vele. És nagyon úgy tűnik számomra, hogy a semmiből megint előrángattak egy nagyon durva álcávezért. (Vagy tévedek, és ő szerepelt korábban valamelyik UK sorozatban?): 
http://www.idwpublishing.com/product/transformers-meets-eye-39-return-decepticon-justice-division/
Nem, ő nem a nyugati kultúra terméke. A neve Halálszaurusz - igen, ez halál komoly -, és a japán G1 rajzfilmekben született meg, később szerepelt a TF mangákban is. Nyugaton eddig még sosem bukkant fel, ez az első sorozat, amely átveszi őt.

Égfaló nem inkább Predakon volt? :D Nem gyenge Beast Wars-os utalás. :D Róla mit kell tudni? Vagy nem jelentős karakter? Egy Álca költő, érdekes..
Ezen nem kell meglepődni. Most, hogy elkezdték az új sorozatokkal kibővíteni az univerzumot, számtalan karakterre volt szükség, és szimplán átvették az alternatív verziókból - Beast Wars és a manga/anime vonal. Nem Égfaló lesz az egyetlen Beast Wars karakter a történetekben.

Engem az foglalkoztat, hogy vajon Portyázó meg akarja öletni Siratót, nehogy kiderüljön az Arszival való kapcsolata?

És hihetetlen, hogy ennyi rész után értelmet nyer a Káosz utolsó száma! Szerintetek ezt direkt így rendezték, vagy most Barber élt az alkalommal, és visszautalat rá?
Portyázó tettei az idő előrehaladtával egyre kevesebb értelemmel bírnak majd, egész addig, amíg ki nem derülnek a mögöttes miértek. Akkor viszont minden tetté más fényben fogjátok látni...

Szerintem szimplán csak egy ügyes fogással megpróbálta beépíteni valahogy a történetbe azt a füzetet, mert annak úgy ott semmi értelme nem volt. Costa lényegében csak bele akart sz***ni az egészbe egy záró történettel, ami kijelölhetné a folytatások irányát, de Barberék egyszerűen áthidalták ezt a kérdést...

De jó volt újra új magyar nyelvű TF képregényt olvasni. Már kezdtem aggódni, hogy abbamarad a folyam.
Emiatt nem kell aggódni, kisebb-nagyobb leállások sajnos előfordulhatnak ezután is - sőt, biztos, hogy elő is fog még fordulni -, de nem áll szándékunkban felhagyni a honosításukkal. Mindössze arról van szó, hogy jelenleg túl sok a munkám, és sokkal kevesebb időt tudok erre fordítani.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4236 Dátum: 2016. Május 22., 20:56:14 »
Galvatronnal amúgy mi lett a Káosz végén?Elkezdett szethullani addig ok ade nyilván nem halt meg.
A Dark Cybertronban tér majd vissza. Az Álcázott robotok 2. évadjában pedig ő az egyik főszereplő.

Köszönöm az új TF részt. Jó volt nagyon. Nekem klappol minden, de mi az, hogy Orion Pax új kalandjai? Én azt hittem leírták a karaktert.
Optimuszt nem lehet huzamosabb ideig mellőzni a TF univerzumban.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4235 Dátum: 2016. Május 22., 20:52:03 »
De jó volt újra új magyar nyelvű TF képregényt olvasni. Már kezdtem aggódni, hogy abbamarad a folyam.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4234 Dátum: 2016. Május 22., 13:38:38 »
Köszönöm az új TF részt. Jó volt nagyon. Nekem klappol minden, de mi az, hogy Orion Pax új kalandjai? Én azt hittem leírták a karaktert.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4233 Dátum: 2016. Május 22., 12:51:24 »
ja és ez lemaradt, pedig ez a legfontosabb: köszi a fordítást! Király, hogy újra robog a Transformersek sztorija:):)

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4232 Dátum: 2016. Május 22., 12:50:05 »
Idézet
És Acélfej tudja, hogy ő egy másolat? Mégis kitől tudhatta meg?

Intruder, ezt hogy érted? Az Alécfej mini-re utalsz? Mert abban nem arról van szó, hogy másolat. Ott csak a szikrája került át egy új, Afla Trion által alkotott testbe, miután a régi teljesen bekrepált az Ongingban kapott találattól.

Égfaló tényleg egy furcsa karakter. Így, hogy költő, mégis egy ex-álcáról beszélünk furcsa ellentmondásban van a jelleme. Bár van egy olyan érzésem, hogy azzal a sok éles cuccal, amivel az alt-módja miatt rendelkezik, nem egy amolyan békés, "beszéljük meg a dolgot" alkat.

Én amúgy majd még erre a karakterre leszek kíváncsi, elég badass-nak tűnik. Tarnéknak is dolguk lesz vele. És nagyon úgy tűnik számomra, hogy a semmiből megint előrángattak egy nagyon durva álcávezért. (Vagy tévedek, és ő szerepelt korábban valamelyik UK sorozatban?): 
http://www.idwpublishing.com/product/transformers-meets-eye-39-return-decepticon-justice-division/

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4231 Dátum: 2016. Május 22., 12:14:49 »
Égfaló nem inkább Predakon volt? :D Nem gyenge Beast Wars-os utalás. :D Róla mit kell tudni? Vagy nem jelentős karakter? Egy Álca költő, érdekes..

Ő még a 2001-es RiD-ben (Car robots-ban) szerepelt és ott is haikukat írt meg Shakespeare-t olvasott. Ide meg gondolom a Hasbro nyomta be a 30. évfordulós figurája miatt. Egy repülő cápa a Kibertronon.. seems legit. :-\

Engem az foglalkoztat, hogy vajon Portyázó meg akarja öletni Siratót, nehogy kiderüljön az Arszival való kapcsolata?

És hihetetlen, hogy ennyi rész után értelmet nyer a Káosz utolsó száma! Szerintetek ezt direkt így rendezték, vagy most Barber élt az alkalommal, és visszautalat rá?
És Acélfej tudja, hogy ő egy másolat? Mégis kitől tudhatta meg?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 22., 12:42:47 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4230 Dátum: 2016. Május 22., 11:04:53 »
Égfaló nem inkább Predakon volt? :D Nem gyenge Beast Wars-os utalás. :D Róla mit kell tudni? Vagy nem jelentős karakter? Egy Álca költő, érdekes..

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4229 Dátum: 2016. Május 22., 08:44:54 »
Köszi az új részt! Megérte várni rá! :)

Nem is tudtam, hogy Acélfej emlékszik a jövő képre :) Ez így érdekessé tette ezt a részt!

Várom a folytatást! :)

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4228 Dátum: 2016. Május 22., 08:38:30 »
yepeee újra TF.
Már nagyon vártuk.
Ezer köszönet érte  :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4227 Dátum: 2016. Május 13., 14:08:26 »
Galvatronnal amúgy mi lett a Káosz végén?Elkezdett szethullani addig ok ade nyilván nem halt meg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4226 Dátum: 2016. Május 01., 20:41:48 »
Reményeim szerint lassan lesz időm újra ezzel foglalkozni. Az a baj, hogy rengeteg tennivaló sűrűsödött össze az utóbbi időben, így nagyon kevés időm marad erre, abból is sokszor elvesznek az előre nem látható teendők. Azért igyekszem visszaállni a rendes kerékvágásba.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4225 Dátum: 2016. Május 01., 20:21:02 »
Lehet tudni valamit a jövő hónap TF részlegéről? Reménykedhetünk az újabb transformers történetekben? --ez nem sürgetés, ezt  csak a mindig reménykedő (és bizonyosan telhetetlen) rajongó kérdezi.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4224 Dátum: 2016. Április 23., 18:40:15 »
Portyázó utóbb bevallotta, hogy alábecsülte az alakváltók létszámát. Olykor ő is tévedhet. :)

A Nagy Háborúban mindkét fél tömeghadsereget vetett be, hamarosan látni fogjuk, hogy az autobotoknál egy zászlóalj szintű erő legalább 3000 főt számlált. Amennyiben hihetünk Robertsnek, az autobot haderő létszáma hat számjeggyel volt leírható, hisz LEGALÁBB 113 zászlóaljból állt.

A kibertroni harcok során mindkét hadsereg kivérzett. Talán ezzel magyarázható, hogy az álcák nyílt háborúskodás helyett a beszivárgási protokollt választották. Autobotból pedig több ezernyi lehetne, ha nincs az AHM böszmesége.

Jaj, és egy legendaszerű alak számon tartja az elpusztult alakváltókat: making a list, checking it twice.




Ez érdekes fejtegetés Wekerke:)

Nem elérhető Wekerke

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4223 Dátum: 2016. Április 22., 20:08:45 »
Portyázó utóbb bevallotta, hogy alábecsülte az alakváltók létszámát. Olykor ő is tévedhet. :)

A Nagy Háborúban mindkét fél tömeghadsereget vetett be, hamarosan látni fogjuk, hogy az autobotoknál egy zászlóalj szintű erő legalább 3000 főt számlált. Amennyiben hihetünk Robertsnek, az autobot haderő létszáma hat számjeggyel volt leírható, hisz LEGALÁBB 113 zászlóaljból állt.

A kibertroni harcok során mindkét hadsereg kivérzett. Talán ezzel magyarázható, hogy az álcák nyílt háborúskodás helyett a beszivárgási protokollt választották. Autobotból pedig több ezernyi lehetne, ha nincs az AHM böszmesége.

Jaj, és egy legendaszerű alak számon tartja az elpusztult alakváltókat: making a list, checking it twice.




Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4222 Dátum: 2016. Április 22., 10:34:40 »
A reflektorban: Portyázóban pedig elmondják, hogy az Alakváltók cakk-pakk kb 10000-ren vannak. Gondolom a semlegesekkel együtt. Én úgy gondolom, hogy a háború inkább valamiféle szerteágazó gerillaharc lehetett pl: Roncsolók vs X osztag. Pláne azután, hogy Mennydörgés leamortizálta a bolygót. Az Autokráciában azért láthattunk egy elég szép sereget Optimusz vezetésével.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4221 Dátum: 2016. Április 21., 18:15:44 »
Ha  visszanézed a klasszikus Marvelt az álcák polgárháborúja előtt  Agymosó azon parázik hogy 7-én vannak 20 ellen.Most lusta vagyok megszámolni de a régen én kb. 10 roncsoló mehet először a Földre.Az AHMben is jó ha 30 autobot volt.A Káosz alatt valamivel többen voltak akik megjelentek de ott se láttál 50-nél többetde elvbena teljessereg ott volt.Tehát a példák alapján 10-től kb. 40-ig.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4220 Dátum: 2016. Április 21., 10:04:51 »
Egyébként az engem mindig érdekelt, de lehet, ezzel csak egyedül vagyok, hogy a Transformerek világában mekkora egység számít "hadseregnek". Mert oké, hogy említik ezeket a nagy régi csatákat, pl az Ongoing alatt, amikor Megatron és Optimusz nosztalgiázik, hogy több ezer fő, de szerintem a Dicsőség Megatron eseményei alatt a Kibertronon, majd a Földre visszatérő Autobot erő alig számlál 30-40 robotot. És ha emlékeztek ott Üstökös mondja is, amikor hirtelen a semmiből megtámadják őket, hogy létszámfölényben vannak, tehát az álcák sem lehetnek többet. Persze nyilván vannak kevésbé fontos szereplők, akiket alig jelentenek meg a képregény hasábjain, így valamivel többen lehetnek az aktuális képkockákban megrajzoltaknál, de szerintem, nem sokkal többen. Szóval a Transformersek világában egy "csatát" jóesetben 30-40 ellenséges robot csatározása jelenti.       

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4219 Dátum: 2016. Április 17., 12:31:39 »
http://geekz.blog.hu/2013/03/26/marvel_atlasz_magyarorszag

A Bosszú Angyalai fórumtopikban osztották meg.