Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889485 alkalommal)

0 Felhasználó és 62 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4218 Dátum: 2016. Április 14., 20:38:45 »
Szerintem a nagy Marvel univerzumra gondol.

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4217 Dátum: 2016. Április 14., 18:52:58 »
??? Milyen magyar vonatkozásról maradtam le ??? :headscratch:
Felvilágosítanál ha megkérlek.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4216 Dátum: 2016. Április 13., 17:11:51 »
Úgy emlékeztem Ostor bináris partnere Fracas, de ez sokkal jobb, főleg hogy épp a magyar vonatkozásokról olvastam a Marvel univerzumban. :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4215 Dátum: 2016. Április 11., 21:20:57 »
Srácok, Ő itt Bandi.  :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4214 Dátum: 2016. Április 05., 08:55:22 »
Agykapacitás/idő/tavaszi rohadtsokszarszakadtanyakamba problémák.

Megértem nálam is ez van. Államvizsga, asszony stb. Fel a fejjel egyszer jobb lesz!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4213 Dátum: 2016. Április 05., 08:20:34 »
Agykapacitás/idő/tavaszi rohadtsokszarszakadtanyakamba problémák. Remélhetőleg 1-2 hét és újra fut a szekér. Nem tartós, csak átmeneti megbénulásról van szó.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4212 Dátum: 2016. Április 04., 11:44:52 »
Hogyhogy most nem volt TF? (Csak kíváncsiság, nem reklamálás! :) )

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4211 Dátum: 2016. Március 27., 22:10:23 »
Tényleg majdhogynem csodálkozom is, hogy az MTME-ből nem akartak még rajzfilm sorozatot gyártani.
Szerintem is készíthetnének, vagy legalább kisfilmeket egy adott sztoriból, mint a Marvel/Lionsgate, vagy a DC/WB. Viszont volt egy ilyen petíció, de valami gyalázatosan kevés embert érdekelt:
https://www.change.org/p/hasbro-idw-create-a-small-animated-film-based-on-the-idw-transformers-comics?utm_medium=email&utm_source=notification&utm_campaign=new_petition_recruit#share
És van egy olyan érzésem, hogy a CW sorozat se készül el sose... Az idén már jön a Titan Wars/Returns játékszéria.
http://www.seibertron.com/transformers/news/machinima-transformers-combiner-wars-final-script-complete/34656/
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4210 Dátum: 2016. Március 27., 19:44:42 »
Intruder, ez baromi jó kis muzsika, már másodszorra hallgatom végig. Köszi! És igen, én is eltudnám képzelni theme song-nak. Tényleg majdhogynem csodálkozom is, hogy az MTME-ből nem akartak még rajzfilm sorozatot gyártani. 

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4209 Dátum: 2016. Március 27., 13:16:47 »
Igen, jó érzés, hogy ennyi elütő névvel tudnak kirukkolni, mi?

A jó nevek már mind foglaltak voltak.  :hehe: De ez még mindig kevésbé cinkes, mint a hasbro mostani vérszegény névadási szokásai. Fognak két random szavat és összeillesztik őket, mint a Hailstorm, Razorpaw, Deadlock, Windblade stb.

És ha a MTMTE-nak lenne saját theme-je, akkor szerintem ez lenne az:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4208 Dátum: 2016. Március 25., 22:55:40 »
Nem ugyanarról a karakterről van szó.

Akire te gondolsz az Tellusz (az eredetiben amúgy Telus), akiről itt szó van az pedig Tallus. Igen, jó érzés, hogy ennyi elütő névvel tudnak kirukkolni, mi?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4207 Dátum: 2016. Március 25., 18:16:29 »
Ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy Tellus-t tudtommal bedarálták ócskavasnak a Vissza a Kibertronra füzetben. Boltax meg most személy és hely is egyben? Hogy is volt abban a visszaemlékezésben, amiben Optimusz kilőtte az Alapbázist?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4206 Dátum: 2016. Március 25., 09:01:01 »
Lényegében így van. Az Alapbázis - mint a Regeneráció 00-ból kiderült - Boltax, Decanus, Tallus és Rokan együttes tudata. Ennek a négyesfogatnak volt az ötödik tagja Jhiaxus, de amikor a többiek feltöltötték a tudatukat az Alapbázisba, Jhiaxus ellenük fordult és eltűnt. Na most Üstökös ugye anno magába olvasztotta az alapbázist, és vele együtt a négyek tudatát is. Bár később magához tért, láthatóan az Alapbázis attól még ott lapul a tudata mélyén, és most a saját személyiségét elnyomva a négyek átvették az uralmat a tudata felett, hogy végre rendezhessék a számlát a sok-sok év után előmerészkedő Jhiaxusszal.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4205 Dátum: 2016. Március 25., 08:34:59 »
Újraolvasva a legújabb Regen füzetet: Jól gondolom, hogy amikor Üstökös a végén azt mondja, hogy eljött a törlesztés ideje Jhiaxussal kapcsolatban, akkor Boltaxék "szóltak belőle". Mindazok a robik, akiket a Rodimuszos külön történetben Jhiaxus meggyilkolt, amikor az alapbázissal egyesültek...? És szerintem Üstökös így lehet az "ötök" egyike, mert amikor ő az alapbázissal egyesült, valahogy egyesült a többiekkel is. Vagy mindazzal a tudással, amit az ötök tudtak.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4204 Dátum: 2016. Március 22., 10:54:48 »
Gondolom nem véletlen, hiszen Sokkoló éppen Jhiaxus helyettese volt annak idején, ezt asszem a Leleplezésben árulja el Straxus vagy Bedaráló.
Igen, így volt és azt hiszem Aldarion már olyat is mondott, hogy Sokkoló Jhiaxus tanítványa volt az egyetemen. Én viszont nem látok olyan markáns különbséget a ReGen és a G2-es variánsa között. Oké régen "csak" valami tábornok féleség volt, aki a Liege Maximo-nak dolgozott, de összességében ugyanaztbcsinálta, mint a mostani: világokat gyarmatosít. Viszont ez a szerep sokkal jobban áll neki, mint az IDW-s Igor.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4203 Dátum: 2016. Március 21., 18:51:57 »
Gondolom nem véletlen, hiszen Sokkoló éppen Jhiaxus helyettese volt annak idején, ezt asszem a Leleplezésben árulja el Straxus vagy Bedaráló.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4202 Dátum: 2016. Március 21., 16:50:05 »
Pontosan ez az a különbség, amire céloztam. A hasonlatod pedig nagyon jól leírja a mi az eltérés az IDWerzumos és a klasszikus variáns között.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4201 Dátum: 2016. Március 21., 15:49:57 »
Igazad van, csak nekem úgy jött le ez a galaktikus hódítás, mint Nova expanziós álma a Halott Univerzummal, ami mellett Jhiaxus is letette a voksát. Öt egyébként olyan figurának láttam mint Megatron mellett Sokkolót ( valamiféle elméleti stratéga).
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4200 Dátum: 2016. Március 21., 12:40:53 »
Szerintem meg teljességgel különbözik, hisz itt egy magabiztos hódító szerepében tetszeleg, aki technológiailag messze megelőzi a Kibertront is, míg az IDW-ben gyakorlatilag egy őrült tudós, nem mellesleg Nova/Galvatron talpnyalója lett belőle. Gyakorlatilag egy újragondolt változatban, de a G1-be integrálták a G2 koncepcióját, igaz csak nagy vonalakban, sok-sok módosítással.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4199 Dátum: 2016. Március 21., 09:26:40 »
Hűha!!!
Elállt a lélegzetem. Nagyon köszönöm a fordítást! Jhiaxus nagyon kemény. Bár azért nem mondanám, hogy annyira elrugaszkodott volna a személyisége az IDW rebootban megismerttől. ( A Marvel féle G2-t pedig nem olvastam az első szám alapján nem éreztem úgy, hogy érdemes vele próbálkozni.) Kemény harcok lesznek még itt úgy érzem. Már nincs sok hátra a Regenből ugye?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4198 Dátum: 2016. Március 20., 20:24:37 »
Imádom Soront, de bevallom, nekem eszembe sem jutott. Nem látok ekkora hasonlóságot. :D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4197 Dátum: 2016. Március 20., 18:10:36 »
Para, mert erre a Power kapitányos képre tényleg nagyon hasonlít Jhiaxus katonája:D Vajon koppintás lenne?

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4196 Dátum: 2016. Március 20., 16:00:03 »
És emlékeztetnek egy régi sorozat robot szereplőjére:

Ez tök off szóval bocsi de volt Power Kapitány képregény? :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 22., 07:15:28 írta Sepi »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4195 Dátum: 2016. Március 20., 12:53:26 »
Kíváncsi lennék arra, hogy ha ennyire nagy játékos, vajon tud-e a szennyezett mátrix energiáról, illetve Galvatronról, mint időbeli anomáliáról, de hát pont ő ne tudna róla...
Szerintem Jhiaxus totál nincs képben azokról a dolgokról, amik az emigrálása után történtek (habár meglepett, hogy tudott a polgárháborúról).
És az is fura, hogy Üsti hogy emlékezhet rá? Nem tartom valószínűleg, hogy az Alapbázisból lennének emlékei, mert abból is töröltette magát a szenátor (vagy tán mégsem?).
Maximussal kapcsolatban érdekes, hogy Fortress-nek hívják, holott ezt a címet csak a fejmestersége után kapta meg. Az eredeti, akinek most a fejét is felhadználták, csak simán Maximus.
Jhiaxus katonái nagyon pengék! Érződik rajtuk, hogy az evoluciós létrán messze lekörözik a botokat. Ezek után nagyon érdekel, hogy fogják őket legyőzni. A megjelenésük nyomokban azért emlékeztet a G2-es külsejükre (de azért lehetnének kicsit zöldek is), és tetszik az animorf/gyurma átalakulásuk. És emlékeztetnek egy régi sorozat robot szereplőjére:

Köszönöm a fordítást Uraim!  :worship: :worship: :worship:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4194 Dátum: 2016. Március 20., 12:33:42 »
Sőt, mintha Üstökösnek az utolsó oldalon visszatérnének alapbázisi képességei, mint egy lappangó program, mélyen elrejtve belül, csak a jelre várva, hogy valami/vagy valaki aktiválja ---érdekes. És az is az, hogy Jhiaxus itt a legnagyobb főgenyának tűnik az összes gonosz robi között. Olyan belépője van itt ebben az univerzumban, mint amilyen a G2-ben volt neki. Kíváncsi lennék arra, hogy ha ennyire nagy játékos, vajon tud-e a szennyezett mátrix energiáról, illetve Galvatronról, mint időbeli anomáliáról, de hát pont ő ne tudna róla...érdekesnek ígérkezik a folytatás, nagyon város:) Köszi a mait!!!!

Most hogy így utána olvastam nem lesz annyira combos mint elsőre gondoljuk.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4193 Dátum: 2016. Március 20., 11:11:36 »
Sőt, mintha Üstökösnek az utolsó oldalon visszatérnének alapbázisi képességei, mint egy lappangó program, mélyen elrejtve belül, csak a jelre várva, hogy valami/vagy valaki aktiválja ---érdekes. És az is az, hogy Jhiaxus itt a legnagyobb főgenyának tűnik az összes gonosz robi között. Olyan belépője van itt ebben az univerzumban, mint amilyen a G2-ben volt neki. Kíváncsi lennék arra, hogy ha ennyire nagy játékos, vajon tud-e a szennyezett mátrix energiáról, illetve Galvatronról, mint időbeli anomáliáról, de hát pont ő ne tudna róla...érdekesnek ígérkezik a folytatás, nagyon város:) Köszi a mait!!!!

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4192 Dátum: 2016. Március 20., 09:38:41 »
Tényleg elég dÚÚrván kemények voltak.Úgy vágták át magukat a Dinobotokon és a "dinkákon" mint a vajon. Érdekesen váltottak alakot is. Kíváncsi leszek, hogy a következő körben hogy intézik el őket. De úgy látom az igazi lényeges szerepe ebbed a problémában Üstökösnek és Sokkolónak lesz. Üstököss tuti, hogy az Alapbázissal való egyesülése miatt ismeri. Szerintem nem csak annyi hatása volt hogy szörnytranszformer lett aztán meghalt.Tényleg Husáng Álcái?

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4191 Dátum: 2016. Március 20., 09:04:18 »
Nagy köszönet a fordításért! Félelmetesen jó volt a Reg One rész!

Jhiaxus ennyire kemény? Ez kicsit durva! Na meg a robijai!! Egyszerre rondák és félelmetesek! De Rodimusz-nak a kérdése szöget ütött a fejemben: vajon hány világot mechformált? És miért törölte saját magát minden feljegyzésből? És kik azok az Ötök? Üstökösnek mi köze lehet hozzájuk? Hűha, rengeteg kérdésem volna még :)
Kíváncsian várom, hogy Fortress-el és Optimus-szal mi lesz a folytatásban! Mert az a szimbióta, ami megfertőzte Fortress-t, félek még sok bajt fog okozni :) És hogy Rodimusz milyen válaszcsapást tartogat ezek után!

De nagyon várom már most a folytatást!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4190 Dátum: 2016. Március 20., 08:46:22 »
Nagy köszönet a mai Reg One részért. Még 3 epizód és Furman sztorija is teljes egészében olvasható lesz magyarul.  :D
 :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Jazz a predakonokat is földhöz vágta egyedül. Kemény robi. Kár hogy eddig háttérszereplő volt. Sok minden van a karakterében.
És sajnos ez még így is marad. A RID első évadában itt-ott felbukkan, de ennyi lesz a szerepe. A 2.évadban már szerencsére nagyon sokszor van a színen, és igencsak aktív szereplő. 

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4189 Dátum: 2016. Március 17., 10:27:30 »
Jazz a predakonokat is földhöz vágta egyedül. Kemény robi. Kár hogy eddig háttérszereplő volt. Sok minden van a karakterében.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,