Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 887216 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4128 Dátum: 2016. Február 17., 10:08:39 »
Inkább két hetiben gondolkodom, de most az év elején megpróbálom behozni a lemaradásomat, és szintre hozni a két sorozatot, emellett lesz pár különszám is. Úgyhogy az időm függvényében be fog csúszni egy-egy extra füzet is a két fősorozat mellett.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4127 Dátum: 2016. Február 17., 09:30:16 »
Köszönöm az új részt nagyon tetszett! Jó ez a vonal is. Sok a homályos rész de remélem idővel minden a helyére kerül.
Kérdés: visszatérünk a heti megjelenésre? Most is F4-ért jöttem és TF-et kaptam  :D
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4126 Dátum: 2016. Február 15., 10:31:54 »
Ki fog derülni, hogy ki volt a másik Autobot áldozat? A leírás alapján én Tajtékra tippelnék. És előkerült Sirató, annyi rész után! És végre megtudtuk hogyan is hívták az Álcarovarok atyját. Fura, hogy az AHM-ben nem szólították a nevén.
Igen. És pont az ilyen apróságok azok amiket a Costa féle v2-ben fájlaltam. Az egész sorozat lógott a levegőben. Nem építkezett az addigi eseményekre, így semminek sem volt alapja. Roberts és Barber viszont nem követi el ezt a hibát, ők rendesen kiaknázzák a hátteret, és sok-sok aprósággal színesítik a történéseket.
És a másik fura dolog, hogy a Szögek hallgattak Üstökösre. Egy Álcában jobban bíznak, mint az Autobotokban???
Alapvetően igen, hisz ez olyan mint a politika. minden csak nézőpont kérdése. Az álcák annak idején forradalmárok voltak, akik fegyvert ragadtak a változás eszméje mellett, míg a szögek szemében az autobotok mindig is az elnyomó rezsimet képviselték, akik szétverték a fél galaxist, végeztek a Kibertronnal, és most az Újraindulás után ismét kinevezték magukat politikai vezetőknek. Egy négymillióéves exodus után nem biztos, hogy ez az a dolog, amivel a nép szembesülni akar...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4125 Dátum: 2016. Február 14., 17:44:16 »
Ó ne, szegény Orsó, ne! Pedig már kezdtem megkedvelni a kis légirobit. :lol: Ez egy jó füzet volt! Nem volt túl bonyolítva, egy részes történet. És a rajzok is nagyon szépek voltak. Griffith végérvényesen beelőzte Milne-t.
Ki fog derülni, hogy ki volt a másik Autobot áldozat? A leírás alapján én Tajtékra tippelnék. És előkerült Sirató, annyi rész után! És végre megtudtuk hogyan is hívták az Álcarovarok atyját. Fura, hogy az AHM-ben nem szólították a nevén.
De hogy Féreg öngyilkos lett?! Szegény összeroppant a vezérség terhe alatt és szétkaszabolta magát. :hehe: Ennyire ne nézzék már hülyének az Álcákat!
És a másik fura dolog, hogy a Szögek hallgattak Üstökösre. Egy Álcában jobban bíznak, mint az Autobotokban???
És ki vette észre Kerék dolgozó asztalán a kicsinyített kibertroni mását? ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4124 Dátum: 2016. Február 14., 17:33:52 »
Köszi az újabb Álcázott robotokat! Nagyon bonyolódik a helyzet. Komolyan, már azt se tudom, kinek szurkoljak ebben a történetszálban. Korábban azt mondtam, hogy talán egyedül Portyázó karaktere az, aki érdekfeszítő itt a sorozatban, de rá kellett jönnöm, Portyázó nem érdekes karakter, hanem egy geci:D Üstököst meg még nem tudom hova tenni, mert nyilván nem érdek nélkül ennyire jófej.

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4123 Dátum: 2016. Február 14., 09:36:31 »
Köszönet az újabb részért! Megérte ennyit várni rá! :)
Érdekes egy rész volt. Jó volt Kereket újfent látni! Üstökös vajon miben sántikál már megint? Az egy dolog, hogy ha megtörtént volna a katasztrófa, akkor végül is minden Szög-et megmentett volna azzal, hogy az álca verembe vitte őket.
És vajon mi lesz Arszi következő lépése?

Várom a folytatást!! :)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4122 Dátum: 2016. Február 14., 08:45:10 »
Köszönet a RID 3 lefordításáért, már féltem ,hogy lemarad ez a sorozat, pedig főleg az 1. évad (Dark Cybertron előtti sztorik) nagyon jók. Ezt a mostani rész is tiszta House of Cards (Kártyavár) jellegű epizód, és ebből csak még több lesz.
 :worship: :worship: :worship:

Az új nevek általában akkor jönnek, amikor odaérünk, így Thunder Clash-en még nem gondolkoztam.
Viharcsapás? Tudom, hasonlít Villámcsapás nevére (aki őt hiányolja, még odébb lesz a visszatérése. kb akkor fog előkerülni, mint Thunderclash, csak a másik szériában), de szerintem jól hangzik.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4121 Dátum: 2016. Február 13., 11:33:18 »
De egy alakváltásra pusztító járványt nehéz hozzákötni a elkövetőjéhez, viszont esélyes, hogy végez az alakváltás megszállott célponttal...
Akkor bízott benne, hogy a vírus az Álcákkal is végezni fog? Az alakváltás megszállotta azt jelenti, hogy imád állandóan alakotváltani? Folyton tönkretette a fogaskerekét és ezért kellettek neki az újak?
Így van. A vírus elsődleges célpontja Tarn volt. Ehhez hozzá kell szoknunk, Roberts meg fogja teremteni az alakváltók mindennapi életét, ami azzal jár, hogy lesznek betegségek, megszállottságok és személyiség jegyek is.

Ami viszont engem foglalkoztat, az Megatron: hogyan és mikor kerül az Elveszett fényre?
És egy új szereplő :Thunderclash. Amit láttam belőle számomra ő is egy "guns, guns, guns and more guns!" karakternek tűnik. De örűlök, hogy egy olyan retro robi is lesz a sorozatban, akit én is ismerek. És már várom, hogy mi lesz a magyar neve: Szuper-cella, Viharcsapás?  :rolleyes:
Az új nevek általában akkor jönnek, amikor odaérünk, így Thunder Clash-en még nem gondolkoztam. Ami Megatront illeti, ő majd a Dark Cybertron event után csatlakozik. Ami szintén odébb lesz.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4120 Dátum: 2016. Február 13., 10:57:30 »
De egy alakváltásra pusztító járványt nehéz hozzákötni a elkövetőjéhez, viszont esélyes, hogy végez az alakváltás megszállott célponttal...
Akkor bízott benne, hogy a vírus az Álcákkal is végezni fog? Az alakváltás megszállotta azt jelenti, hogy imád állandóan alakotváltani? Folyton tönkretette a fogaskerekét és ezért kellettek neki az újak?

Ami viszont engem foglalkoztat, az Megatron: hogyan és mikor kerül az Elveszett fényre?
És egy új szereplő :Thunderclash. Amit láttam belőle számomra ő is egy "guns, guns, guns and more guns!" karakternek tűnik. De örűlök, hogy egy olyan retro robi is lesz a sorozatban, akit én is ismerek. És már várom, hogy mi lesz a magyar neve: Szuper-cella, Viharcsapás?  :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4119 Dátum: 2016. Február 11., 22:52:18 »
De, alakot váltott, nézzétek csak meg azt a részt, amikor benyitott a Delphibe...

Annyiban félreértitek a dolgot, hogy az Á.I.D. régtől fogva ott volt a bolygón - ez abból is lejön, amikor Racsni és Drift az elején beszélgettek róla, tehát az autobot főparancsnokság tudta, hogy hol fészkelnek, csak nem foglalkozott vele, amíg volt égetőbb gondja is -, ez olyan szinten működött, hogy adva volt egy autobot helyőrség meg vele szemben egy álca bázis. Viszont egyértelműen kiderült, hogy a Delphihez tartozó nukleon bánya fontos, és nem adták volna fel, tehát több tényező is belejátszhatott abba, hogy Pharma miért került szorult helyzetbe az állomáson. Arról nem beszélve, hogy adott helyzetben lehet, hogy mi sem úgy reagáltunk volna a helyében, ahogy hideg fejjel tennénk. Az meg hogy egy vírushoz nyúlt... Nos, egy sebész egy profi, hidegvérű gyilkológéppel szemben - valljuk be esélytelen. De egy alakváltásra pusztító járványt nehéz hozzákötni a elkövetőjéhez, viszont esélyes, hogy végez az alakváltás megszállott célponttal...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4118 Dátum: 2016. Február 11., 20:00:03 »
Viszont, ha a vírust az alakváltás aktiválta, akkor Csöves miért lett rosszul? Ő nem alakult át a Delphiben.
Tényleg, ez egy jó észrevétel. Bár asszem akkor történt, mikor jármű üzemmódba betört abba a terembe, ahol "halott robotok" vannak. És talán így kapta el a vírust.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4117 Dátum: 2016. Február 11., 16:24:04 »
Én is köszönöm ezt a kis krimi-minit. Érdekes volt a hang utján terjedő vírus ötlete, bár szerintem a Star trek-ben is volt hasonló...
Viszont, ha a vírust az alakváltás aktiválta, akkor Csöves miért lett rosszul? Ő nem alakult át a Delphiben. Pharma-val kapcsolatban igazat adok a korábbi hozzászólóknak: simán leadhatta volna a drótot a főparancsnokságnak, hogy itt az Á.I.D., evakuálni kell a bázist azonnal. Meg hogyan szállítja le a fogaskerekeket, ha bezáratja magát a műtőbe? És ami még zavaró, hogy annyira hasonlított Racsnira, mintha ők is "testvérek" lettek volna (oké ne kezdjük el megint ezt a témát).
Viszont érdekes, hogy az Ambuláns név kapcsán én az ambulance-re asszociáltam volna, erre meg kiderül, hogy azt jelenti "menj odébb". :) Dai Atlas neve legalább térképet jelent (de sosem tartottam szerencsésnek, hogy egy kibertroninak görög neve van, meg ugye ott van King Poseidon pfff japan!  :dry: )

De azért örülök, hogy senki se halt meg és még pár szereplővel gazdagodtunk is, Maxival és Sikátorral.

Lenne még egy kérdésem Drifttel kapcsolatban: fogja használni a harmadik kardját? Mi fog történni, ha előveszi? Villámlás lesz, mint a He-man-ben?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4116 Dátum: 2016. Február 08., 18:43:45 »
Robertsnél az a jó, hogy ha felvet egy szálat, akkor azért legtöbbször igyekszik 5-6 számon belül rátérni, nem nyújtja el a végtelenségig, mint egy szappanoperát. Persze vannak olyan szálak is, amik soká nyernek értelmet, de ezekkel általában érezhetően hosszú távra tervez.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4115 Dátum: 2016. Február 08., 18:02:11 »
A hang forrásáról már volt szó a fórumon ha jól emlékszem, de nem lövöm el a spoilert. Mindenesetre jó, hogy Maximus is csatlakozik az Elveszett Fény legénységéhez. :)

Nem elérhető Psycho

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4114 Dátum: 2016. Február 08., 15:24:00 »
Köszönjük az új rész! Már nagyon vártam.  :worship:
Az sejthető volt, hogy Racsni megkapja Pharma kezeit. De ezek után az sejthető, hogy Pharma még visszatér, ugyanis semmit nem mutatták a "halálát". Fort. Max. egy kicsit máshogy néz ki, mint a Marvel időkben. Ki lesz jobban fejtve, vagy csak most bemutatták, hogy ő is feljut a hajó fedélzetére.
Arra kíváncsi vagyok, vajon mit/kit hallott Riadó. Egyre több, és több kérdést vet fel ez a sorozat, amikre szépen lassan kapunk választ gondolom.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4113 Dátum: 2016. Február 08., 13:17:52 »
Még nem.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4112 Dátum: 2016. Február 08., 13:04:00 »
Köszönöm szépen az új részt, nagyon tetszett! Magnusz és Hátsóajtó :lol: Milyen Roncsoló novellák? magyarul hozzáférhető valahol? vagyok olyan fan mint Vasököl :)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4111 Dátum: 2016. Február 08., 12:51:59 »
Vasököl meghalt a Roncsolók végső harcának végén. A fejében volt a cerebro lőszer valami prototípusa és meg voltak számlálva a napjai. Portyázó ezért választotta a küldetésre, neki kellett volna feláldoznia magát, hogy beindítsák az Aequitast. Erre végül nem került sor, de mikor útban voltak Verityvel a Föld felé a lövedék elérte az agyát és viszlát. Hogy Mentő miért rágódott épp Vasököl halálán, azt én sem értem. Lehet felnézett rá, mint a Roncsolók nem hivatalos krónikására?
Többről van szó. A Roncsolók végső harca gyűjteményes kötetében publikáltak két novellát is, az egyik a "Bullets" című sztori arról szól, hogy Szökkenő miként szedi össze a Roncsolók új felállását az Aequitas-küldetéshez. Lényegében Mentő adta az áldását Vasököl harctéri bevetésére. Emellett bepillantást nyerhetünk Mentő "megszállottságának" mibenlétére is. A novella ismeretében ez a két részes füzet tartalmazott pár aranyos utalást is: 4. szám eleje, mentő háta mögött látható az autobot logó gyűjteménye, egy "szemen lőtt" példány is, aminek a története ott olvasható. Aranyos sztori...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4110 Dátum: 2016. Február 08., 12:31:15 »
Vasököl meghalt a Roncsolók végső harcának végén. A fejében volt a cerebro lőszer valami prototípusa és meg voltak számlálva a napjai. Portyázó ezért választotta a küldetésre, neki kellett volna feláldoznia magát, hogy beindítsák az Aequitast. Erre végül nem került sor, de mikor útban voltak Verityvel a Föld felé a lövedék elérte az agyát és viszlát. Hogy Mentő miért rágódott épp Vasököl halálán, azt én sem értem. Lehet felnézett rá, mint a Roncsolók nem hivatalos krónikására?
Jó sztori volt egyébként. Max visszatérése brutális volt, utalás volt ez a Roncsolók végső harcára is, meg a Marvel féle csatára is amikor a Fejmesterek harcoltak a Bárka barlangjában. :) Maximus fog még szerepelni? Mármint kibontakozik e itt is a karaktere, mint "Maximus, az Erődítmény"? :)
Ha már mostanában ennyire téma volt az eredet, meg a rendeltetés: engem az érdekelne hogy a nevek hogy keletkeznek? Minden robi maga választ nevet, vagy kapják mint mi születésünk után? Vagy is-is? Csak mert fura hogy sok robot neve összefüggésben áll a funkciójával vagy a küllemével (nagyon emlékezetes volt a Marvel érában Duplafej, akinek csak a Színlelő páncélja volt kétfejű), ugyanakkor pl. Villámcsapás is utalt már rá, hogy ő választotta magának ezt a nevet, ezen kívül a jelen epizódban is arról beszélnek, hogy "a legjobb nevek már foglaltak".

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4109 Dátum: 2016. Február 08., 10:37:42 »
Köszi az új részt!Nagyon jó volt.Mondjuk az sejthető volt hogy megkapja a kezeit.Másik kérdés mi lett Vasököllel?Nagyon durva dolog lehet ha ennyire  emlegetik.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4108 Dátum: 2016. Február 07., 17:25:31 »
Ez megint csak egy baromi jó történet volt! Hatalmas köszönet a fordításért  :worship: Mondjuk Pharma motivációja nem világos előttem. Ha elakarta tüntetni Delphi nyomait, akkor egyszerűbb lett volna, ha egyáltalán bele se megy az ÁID-dal való közös bizniszbe. Vagy, ha észlelik az ÁID támaszpont jelenlétét egyszerűen elköltöztetik az autobot orvosi központot. Vagy az autobot hírszerzés lecsap az ÁID állomásra, és súlyos robikat küld a felszámolására. Egyszóval a motivációk nem voltak a helyén teljesen, szerintem. De továbbra is nagyon jók a MTMTE történetek. Tényleg Gyilokmesterről tud valaki képet mutatni?
Alapvetően ezzel pedig nincs gond. Csak gondold végig. Olyan nehézsúlyú robotokról beszélünk az Á.I.D. kapcsán, akitől még az álcák is félnek. A vezetőjük, Tarn erejét tekintve vetekszik a Hatos Fázisos robikkal, a megszállottságáról meg mindent elmond, hogy az álca logó mintájára szabatta át a fejét. Ergo, az biztos, hogy nem egyszerű eset. És akkor ott van egy egyszerű orvos a mérleg másik serpenyőjében, akit megzsarolnak, hogy vagy együttműködik, és nincs gond, vagy megdöglik, meg eldúrják az állomáshelyét is. Arra nincs idő, hogy jelentsd a szitut, mert mire a parancsnokság reagál, már rég késő. Viszont onnan, hogy lepaktáltál az ellenséggel, még ha időnyerés céljából is, árulónak számítasz. innentől már szerintem érthető, hogy Pharma - úgy ahogy, de maga próbált megoldást találni a dologra, mielőtt bármi is kibukna abból, amit művelt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4107 Dátum: 2016. Február 07., 17:00:02 »
Idézet
És egy kérdés: ki volt az a rejtélyes álca, akinek Pharma vitte az alakváltó fogaskerekeket?

Tarn. Legalábbis az ő korvonalait lehetett kivenni azon a képkockán.

http://tfwiki.net/wiki/File:MTMTE_Tarn_Alex_Milne.jpg
Bizony az Tarn. Hamarosan találkozhattok vele, a 7. számban ő és pszihopata csapata előkerül. De addig még vár ránk még egy remek rész.

Nekem még itt nagyon bejött a Riadó - Küllő beszélgetés is. És az ő most felfedezett rejtélyük fog a leghamarabb megoldódni. Na az lesz a 2. legnagyobb WTF? pillanat az első 12. szám során.

Köszönet a fordításért, most is remekül sikerült.  :worship: :worship: :worship: :worship:

 

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4106 Dátum: 2016. Február 07., 11:39:42 »
Idézet
És egy kérdés: ki volt az a rejtélyes álca, akinek Pharma vitte az alakváltó fogaskerekeket?

Tarn. Legalábbis az ő korvonalait lehetett kivenni azon a képkockán.

http://tfwiki.net/wiki/File:MTMTE_Tarn_Alex_Milne.jpg

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4105 Dátum: 2016. Február 07., 10:04:59 »
Köszönöm szépen a fordítást! Már várom is a kövi részt! :)

Nem semmi egy rész volt ez. Pharma-ra pont nem gyanakodtam., hogy áruló lenne! De Racsni újfent nagy volt. Mentő meg zseniálisan uralta a helyzetet. Kíváncsi leszek, hogy Racsninál hogy fognak beválni az új kezek :)

Na és Hátsóajtó és Maximus?! A bekezdés, a számok! Kíváncsivá tett :)

Úgyhogy tényleg várom a folytatást :)

És egy kérdés: ki volt az a rejtélyes álca, akinek Pharma vitte az alakváltó fogaskerekeket?

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4104 Dátum: 2016. Február 07., 10:01:53 »
Ez megint csak egy baromi jó történet volt! Hatalmas köszönet a fordításért  :worship: Mondjuk Pharma motivációja nem világos előttem. Ha elakarta tüntetni Delphi nyomait, akkor egyszerűbb lett volna, ha egyáltalán bele se megy az ÁID-dal való közös bizniszbe. Vagy, ha észlelik az ÁID támaszpont jelenlétét egyszerűen elköltöztetik az autobot orvosi központot. Vagy az autobot hírszerzés lecsap az ÁID állomásra, és súlyos robikat küld a felszámolására. Egyszóval a motivációk nem voltak a helyén teljesen, szerintem. De továbbra is nagyon jók a MTMTE történetek. Tényleg Gyilokmesterről tud valaki képet mutatni?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4103 Dátum: 2016. Január 31., 14:30:18 »
Igen. Ahogy én látom ez főleg annak tudható be, hogy klasszikus érába belefért, hogy mindenki minden legyen, nem volt egységes koncepció, egyazon karakter két megjelenése között 180 fokos váltások álltak be néha lásd Össztűz esete, aki a debütálásakor lényegében egy badass egyszemélyes hadsereg volt, később visszaminősítették egy lakáj szintjére, amikor másokat kellett fényezni...

Az utóbbi időben viszont elkezdtek személyiséget adni a karaktereknek - lásd az IDWerzum Furmani indítását - amibe aztán a folytonos íróváltás bele-bele rúgott ugyan, de a legtöbb karakter status quoját azért békén hagyták, így pl. Sokkolóét is, aki "csak" egy álca tudós lett, és annyi, és csak most, a Roberts-Barber éra alatt derült ki róla, hogy azért neki van múltja is, és ebből kifolyólag kegyetlenül ambíciózus is, csak ezt eddig nagyon jól eltitkolta...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4102 Dátum: 2016. Január 31., 14:06:34 »
Ugyanakkor tény, hogy a képregényben tényleg új lövik el Sokkolót, mint valami felsőbbrendű nácit, aki beállít és közli Megatronnal, hogy azért vallottál kudarcot, mert balfácán vagy, de majd én, a sokkal keményebb, sokkal okosabb, a mindenható logika nevében átveszem a vezetést és megmutatom neked, hogy is kell ezt...

Kár, hogy a trónkövetelő koncepciót azóta se vették elő, és inkább lakájként foglalkoztatják.  :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4101 Dátum: 2016. Január 31., 12:36:12 »
Ugyanakkor tény, hogy a képregényben tényleg új lövik el Sokkolót, mint valami felsőbbrendű nácit, aki beállít és közli Megatronnal, hogy azért vallottál kudarcot, mert balfácán vagy, de majd én, a sokkal keményebb, sokkal okosabb, a mindenható logika nevében átveszem a vezetést és megmutatom neked, hogy is kell ezt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4100 Dátum: 2016. Január 31., 11:38:35 »
vagy ott az álcák közül Sokkoló. Neki tényleg nem tudnék senkit se megfeleltetni.
A klasszikus Marvel sorozatnál én mindig úgy éreztem, hogy Sokkoló valójában egy Megatron utánzat. Én úgy véltem, hogy nem volt véletlen a hasonlóság a két karakter kinézete között. Megatron akkor még egy nagy pisztoly volt, Sokkoló dettó, csak ő már egy futurisztikusabb verzió. Ebből is átjött, hogy ő is az álcák vezére akar lenni, hiszen ő jobb, mint Megatron. Nagyobb, erősebb, modernebb.

1983-ban került mind a két karakter forgalomba játékként, két különböző játékgyártól, akkor még nem is Transformerként. Nem valószínű, hogy ki lehet deríteni, hogy volt-e közük egymás létrejöttéhez, vagy akár, hogy melyikük született előbb. Az biztos, hogy nem a Hasbro és nem is a Marvel állt elő velük, és nem miattuk hasonlítanak egymásra.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4099 Dátum: 2016. Január 31., 09:32:01 »
vagy ott az álcák közül Sokkoló. Neki tényleg nem tudnék senkit se megfeleltetni.
A klasszikus Marvel sorozatnál én mindig úgy éreztem, hogy Sokkoló valójában egy Megatron utánzat. Én úgy véltem, hogy nem volt véletlen a hasonlóság a két karakter kinézete között. Megatron akkor még egy nagy pisztoly volt, Sokkoló dettó, csak ő már egy futurisztikusabb verzió. Ebből is átjött, hogy ő is az álcák vezére akar lenni, hiszen ő jobb, mint Megatron. Nagyobb, erősebb, modernebb.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.