Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 885658 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4038 Dátum: 2015. December 06., 22:50:34 »
Tényleg, egyébként kik csinálják közületek konkrétan a TF részleget, akik ezen dolgoznak (fordítás, beírás szerkesztés)
Bevallom őszintén én csak a TF miatt jövök ide heti rendszerességgel. :rolleyes:
Szóval hogy kinek mondjunk köszönetet/esti áldást hetente  ;D
Hát vallás alapításon még nem gondolkodtunk el, de ha így kérdezed, akkor a válasz az, hogy én fordítok - kvázi mindent - és beírok - a RiD-et, a MTMTE-t és lényegében a legtöbb mellékminit -, Tyrant borítózza az összes füzetet és szintén beír - Regen -, Farek mester meg lassan örökös TF lerktorrá lép elő, mivel már egy jó éve ő nézi át a füzeteket - én meg ugyanebben a cipőben vagyok a Bosszú Angyalai frontján, kb. annyit tudtam az Angyalokról, mint ő a TF-ről, de azért kupálódunk... :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4037 Dátum: 2015. December 06., 21:15:18 »
Egyértelműen tyrant-nak, de főként Aldarion-nak!!!
A gyilokgép Max-hoz nekem annyi hozzáfűznivalóm van, amit az első borítón látok, ott egy Űrhídon átkelő Maximus is van a képek között, nem kicsit ijesztő! Amúgy nekem továbbra is zavaros ez a fejmester utóhang: Keményfejre emlékszem, hogy meghalt az Unikron háborúban, szóval az ő újjáélesztéséhez egyedül a Nebuloson maradt eredeti fej lehetett a "támpont", feltételezem ez igaz Rátartira és Agytrösztre is, ezért tértek vissza Skorponok katonáiként, amint "megfertőzte" őket a harcos génnel. Akkor hiányoltam Krómpáncélt; jól értelmezem(?) ez azért lehetett, mert ő életben volt végig, hisz Stylor is visszatért most (apró kérdőjel, hogy Skorponok miért nem hozta vissza az Álca fejmestereket, ha már az eljárás is plusz a fejek is adottak voltak). Viszont Maximus esete érdekes: eleve a Földön esett el úgy, hogy a partnere (Spike) életben maradt és nem lett "visszaalakítva", nem is beszélve a traumáról amit ez okozott neki, erre most újjáépítik Maxot a bináris kötés feloldása nélkül... (és erre jön a Sötét Mátrix, azt már meg se említem...)
Nálam most a ReGen beelőzte picit a RiD/MtMtE párost... :)

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4036 Dátum: 2015. December 06., 20:53:10 »
Köszi az új rész.
Ez a Regen a legjobb de kicsivel utána már ott is az MTMTE.

Tényleg, egyébként kik csinálják közületek konkrétan a TF részleget, akik ezen dolgoznak (fordítás, beírás szerkesztés)
Bevallom őszintén én csak a TF miatt jövök ide heti rendszerességgel. :rolleyes:
Szóval hogy kinek mondjunk köszönetet/esti áldást hetente  ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4035 Dátum: 2015. December 06., 18:51:52 »
Viszont szerintem volt egy kis képzavar Rodimusz visszaemlékezésében, mert ő a Halálhozóra hivatkozva említette a Sötét Mátrixot, míg mellette az a fekete démon volt odarajzolva, amit a Mátrix-hajszában szereplő "óriás féreg hozott létre".
Az a fekete démon a mátrix sötét energiájának a szimbólumává vált így utólag, gondolom azért is ábrázolták akként. De innen nézve sokkal érdekesebb, hogy a Halálhozó incidens elvileg még a mátrix beszennyeződése előtt történt, de legjobb esetben is csak a folyamat kezdetének tekinthető. Bár az is igaz, hogy a "Halélhozó mechanoidot" szimbolikusan ráhúzhatjuk Mennydörgésre és Unikronra... Ez már egyéni értelmezés kérdése...

És Jhiaxus és az a hatalmas sereg?! Honnan a p....ból jöhettek? És hogy hogy Üstökös számított rájuk?
Az ki fog derülni, méghozzá rögvest a következő füzetből - legalábbis úgy rémlik -, az Üstökös szál meg... higgyétek el, hogy megéri kivárni!

Illetve tudom, ez nem ide tartozik, de mikor várható John Carter történetének folytatása?
Technikai okokból Carter kapitány az idei év hátralevő részét már pihenéssel tölti, de tekintve hogy az alkövetkezőkben - februártól mi minden vár majd rá, rá is fér az erőgyűjtés... ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4034 Dátum: 2015. December 06., 18:15:14 »
Nagyon köszönöm a mia Reg One. Már kicsit kezdtem aggódni, hogy megint elapad a heti magyar nyelvű TF adag, de úgy tűnik nem ez a helyzet.  :) Aligg várom az újabb füzeteket! 

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #4033 Dátum: 2015. December 06., 15:00:47 »
Köszönöm a fordítást kedves Aldarion!

Élvezetes egy szám volt! Vannak bőven érdekességek ebben a részben is! Kíváncsi vagyok mi az a "szimbiota" ami belemászott Fortress fejébe!
És Jhiaxus és az a hatalmas sereg?! Honnan a p....ból jöhettek? És hogy hogy Üstökös számított rájuk?
Na mindegy, várom a folytatást!

Illetve tudom, ez nem ide tartozik, de mikor várható John Carter történetének folytatása?
Előre is köszi a választ!! :)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4032 Dátum: 2015. December 06., 14:33:11 »
Én is köszönöm szépen a mai füzetet! Tetszik, hogy minden egyes ReGen számban szerepeltetnek egy eddig nem látott karaktert pl.: Rapido-Sebes. És Maximus fejét megtámadó fekete maszlagról nekem is a szimbióta jutott az eszembe.  :D Remélem, hogy Furman nem csinál gyilokgépet Max-ból! Viszont szerintem volt egy kis képzavar Rodimusz visszaemlékezésében, mert ő a Halálhozóra hivatkozva említette a Sötét Mátrixot, míg mellette az a fekete démon volt odarajzolva, amit a Mátrix-hajszában szereplő "óriás féreg hozott létre".
És fura, hogy Galvatron képes volt kereket oldani, amikor az előző számban még Magnusz hozta ki a tűzből. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4031 Dátum: 2015. December 06., 13:14:07 »
Köszönöm a frissítést, jó volt.  :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4030 Dátum: 2015. December 06., 12:48:02 »
Hát örülök, hogy Tyrant jóvoltából legalább a mai napot sikerült egy kicsit feldobnom a Nagy Pirossal és társaival. Némi egyéb jellegű akadály jött közbe a honosításnak az elmúlt hetekbe, de lassan véget ér, utána ismét roboghat a konvoj teljes sebességgel. Becs szó, hogy még az idén meg fogjátok kapni az esedékes füzeteket...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4029 Dátum: 2015. December 06., 11:50:40 »
Nekem is a szimbióta jutott az eszembe... Elég baljós jelenet volt, tekintve hogy a legutóbbi próbálkozások a fejmesterek visszahozására is problémás volt... Na most már szerintem is felpörgött a ReGen! Csak így tovább! Hajrá HZS!

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4028 Dátum: 2015. December 06., 10:13:20 »
Köszi Mikulásra a TF-csomagot!:) Jhiaxusnak elég kemény a belépője! Gondolom, a regenben is olyan badass karakter lesz, mint a G2-ben. A Maximusos jelenet pedig olyan volt, mintha a Pókemberből vették volna, a Venomos részekből.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4027 Dátum: 2015. November 28., 20:19:23 »
Sajnos nem. Kicsit meg vagyok csúszva magánéletileg, de nyugi, ez csak rövid távú átmeneti gond. Kárpótlásul megpróbálom decemberben letudni a RiD 3-4-et is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4026 Dátum: 2015. November 28., 11:52:01 »
Ugye holnap azért lesz új füzet? :rolleyes: A TF mégis csak a HZs egyik zászlóshajója.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4025 Dátum: 2015. November 19., 17:40:06 »
Strafe az újra felfedezett kibertroni kolónia, a Caminus (Kaminusz? majd meglátjuk... :badteeth:)

Strafe? De az a név már foglalt. És Caminus?! Röhej, hogy egy kibertroni bolygónak latin nevet adnak. :dry: (persze mondhatnátok, hogy Magnusz, meg Maximusz, de ők már régi main karakterek) Nekem van egy fanfic szereplőm, akinek Caminus a neve, de a magyar Tűzfészek megfelelőjét is használom.

És amúgy Mairghread Scott munkásságáról mi a véleményetek?

Csak a Windbaldet olvastam, az tetszett. A végét leszámítva.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4024 Dátum: 2015. November 19., 17:07:57 »
Az nekem furcsa is volt, hogy két egyforma nevű karakter van. Pl. Strafe. És ott van még Afterburner is. És érdekes, hogy mindkettő Technobot karakternevek.

És ott van még Sky Dive is, akiből van Autobot és Álca is. Amúgy Afterburner európai neve (és külseje) sokkal jobban tetszik: Snipe. Nem tudom, hogy őt és a másik három társát miért kellett átnevezni és átszínezni Amerikában?
http://kepfeltoltes.hu/150517/PICT0109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150517/PICT0108_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150517/PICT0107_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150517/PICT0106_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4023 Dátum: 2015. November 19., 16:17:38 »
Az nekem furcsa is volt, hogy két egyforma nevű karakter van. Pl. Strafe. És ott van még Afterburner is. És érdekes, hogy mindkettő Technobot karakternevek.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4022 Dátum: 2015. November 19., 10:49:26 »
Strafe az újra felfedezett kibertroni kolónia, a Caminus (Kaminusz? majd meglátjuk... :badteeth:)

Strafe? De az a név már foglalt. És Caminus?! Röhej, hogy egy kibertroni bolygónak latin nevet adnak. :dry: (persze mondhatnátok, hogy Magnusz, meg Maximusz, de ők már régi main karakterek) Nekem van egy fanfic szereplőm, akinek Caminus a neve, de a magyar Tűzfészek megfelelőjét is használom.

És amúgy Mairghread Scott munkásságáról mi a véleményetek?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4021 Dátum: 2015. November 19., 10:08:09 »
Értem, köszi. A  türelem tornaterem.
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4020 Dátum: 2015. November 18., 09:46:26 »
Persze, hogy várható, csak az még sokkalta odább lesz. Egyrészt, mert a két fősorozat mellett fut párhuzamosan, másrészt meg még csak most jelenik meg az első száma.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #4019 Dátum: 2015. November 18., 09:24:51 »
Nem úgy volt, hogy Arszi egyedi darab? Vagy Jhiaxusnak mégis bejött a kísérlet?
Plusz egy kérdés: A Roncsolók bűnei várható valamikor itt a HálóZsákon? Az idwpublishing-en lévő kis ízelítő nagyon felcsigázott :brow:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4018 Dátum: 2015. November 17., 14:19:00 »
Strafe az újra felfedezett kibertroni kolónia, a Caminus (Kaminusz? majd meglátjuk... :badteeth:) szülötte, egyike a bolygóról kiözönlő számos női robotnak. A világ egyik érdekessége, hogy matriarchális társadalom alakult ki rajta.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #4017 Dátum: 2015. November 17., 13:39:54 »
Na jóóó... Az októberben megjelent Transformers: Redemptionben "megszületett" az első női Dinobot is...

Komolyan? Ki ő, mi ő, hol volt eddig? :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4016 Dátum: 2015. November 15., 12:01:08 »
Sajnos nem lesz. Eredetileg lett volna, mára terveztem a RiD 3-ast kitenni, de bizonyos technikai akadályok miatt nem készültem el vele, és igen, ez most az én saram... Viszont igyekszem a jövőhétre összehozni. Bárhogy is, még ebben a hónapban meglesz... :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4015 Dátum: 2015. November 15., 11:05:58 »
Azért remélem, hogy máma ha késve is, de lesz TF füzet. :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4014 Dátum: 2015. November 04., 18:10:11 »
Érc csakugyan Portyázónak üzent valamit? Talán ő volt aki azt a furcsa üzenetet küldi valahogy a jövőből? És a jeladó???

Nem, Rodimusz üzent a jövőből. Viszont engem az érdekel, hogy mi lehetett Portyázó terve a nyomkövetésen kívűl? Meg fura, hogy őt nem rázta meg a hajó feltételes pusztulása. Akkor olyan érzésem volt, mintha ő okozta volna a robbanást, de Érc hibájából történt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #4013 Dátum: 2015. November 04., 17:42:14 »
Érc csakugyan Portyázónak üzent valamit? Talán ő volt aki azt a furcsa üzenetet küldi valahogy a jövőből? És a jeladó???

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #4012 Dátum: 2015. November 02., 21:46:47 »
Riadó átfésülte a hajót, kivéve azt a "Veszély! Belépni tilos!" feliratút. :rolleyes:
Ciklon meg egész tájékozott a polgárháborúval kapcsolatban, pedig ő is kb. annyira volt részese, mint Hátsóajtó. A flashbackek viszont érdekesek voltak. Remélem mindhez visszatérünk a jövőben. A poénok viszont nem voltak valami jók, vagy csak én nem értettem őket. Szán mondatai: szoktál zenét hallgatni, meg az a mikrofon az ujjban dolgot én nem vágtam. :-\
Pörgés meg tök genya volt, és most már kezd Deadpoolra emlékeztetni.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető czene

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #4011 Dátum: 2015. November 02., 20:16:47 »
Előre is bocsánatot kérek, ha nem jó helyre írok! Azt kérdezném, hogy a Headmasters című rajzfilmsorozathoz létezik-e magyar felirat, vagy ha nem valaki nem tervezi-e lefordítani?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #4010 Dátum: 2015. November 02., 12:56:50 »
A mostani Többek, mint aminek látszanak részben Sentinel mellett ott van Fekete Árny (Blaxk Shadow, asszem, ugye?). Tudom, hogy ebben a szériában benne lesz persze mint leginkább elkapott, megkínzott dezertőr Tarnék jóvoltából, ha jól láttam, de a kérdésem az lenne, megtudunk róla több infót? Pl.: mit keres ennek a füzetnek a lapjain Sentinel mellett? Őt nem úgy hozták létre, mint Overlordot? Köszi előre is a választ!
Nem igazán.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #4009 Dátum: 2015. November 02., 12:51:19 »
A mostani Többek, mint aminek látszanak részben Sentinel mellett ott van Fekete Árny (Blaxk Shadow, asszem, ugye?). Tudom, hogy ebben a szériában benne lesz persze mint leginkább elkapott, megkínzott dezertőr Tarnék jóvoltából, ha jól láttam, de a kérdésem az lenne, megtudunk róla több infót? Pl.: mit keres ennek a füzetnek a lapjain Sentinel mellett? Őt nem úgy hozták létre, mint Overlordot? Köszi előre is a választ!