Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 876998 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #3888 Dátum: 2015. Szeptember 03., 22:43:27 »
Mit szólnál ahhoz, ha összeeresztenék a szuperhumánokat az alakváltókkal?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3887 Dátum: 2015. Szeptember 03., 21:38:38 »
Egyébként az ongoing sorozatból az Észak-koreai rész jött be a legjobban. Megmutatta, mire lehet képes egyetlen diktátor, ha kap erős szövetségeseket, még ha ez kimerült pár csatarobotban.
Magam részéről még olyan alterverzumot is el tudnék képzelni, melyben az alakváltók a történelem vérzivataros korszakaiban-két világháború-, vagy a szuperhatalmi rivalizálás, a hidegháború idején kerülnek a középpontba.

Az Acélszívek és a Dreamwave féle G.I.Joe - Transformers miniket ajánlom ez esetben a figyelmedbe.  :bravo:

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #3886 Dátum: 2015. Szeptember 03., 21:27:34 »
Egyébként az ongoing sorozatból az Észak-koreai rész jött be a legjobban. Megmutatta, mire lehet képes egyetlen diktátor, ha kap erős szövetségeseket, még ha ez kimerült pár csatarobotban.
Magam részéről még olyan alterverzumot is el tudnék képzelni, melyben az alakváltók a történelem vérzivataros korszakaiban-két világháború-, vagy a szuperhatalmi rivalizálás, a hidegháború idején kerülnek a középpontba.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3885 Dátum: 2015. Szeptember 03., 16:07:57 »
Egyelőre nincs. Anno elgondolkodtam rajta, még a második film környékén, de végül meghiúsult, közben megkaptam a fősorozatot, így most azokra koncentrálunk. Ha kifut a Regeneráció, helyette az UK lesz az esélyes utód.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #3884 Dátum: 2015. Szeptember 03., 01:27:11 »
Szimpla érdeklődés részemről.

Lehetséges a távolabbi jövőben a Bay-féle univerzum képregényeinek honosítása, vagy ez nem szerepel a tervek között?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3883 Dátum: 2015. Augusztus 31., 17:18:25 »
Köszönöm a befejező UK sztorit, már épp kérdezni akartam, hogy mikor jön a befejezés.  :worship:
Ezen a vonalon volt minőségi rajz, vagy inkább ez volt a jellemző? Érdekes, mennyire megáll egy-két rajzoló egy bizonyos szintnél, Jeff Anderson erre az élő példa. A tegnapi Annual és a Regen 00 között van 25 év, mégis még mindig szétesnek sokszor a karakterei.

A két legjobb rajzoló itt is Geoff Senior és Andrew Wildman volt, őket innen vitték át az amerikai sorozatba. A rajzok minősége az itt látottakon belül ingadozott, és főleg a kezdetekben voltak még rosszabb rajzok is.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3882 Dátum: 2015. Augusztus 31., 10:00:37 »
Furman egyik örök párharca. Szegény Magnust hányszor fogja még Galvatron rommá verni? :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 31., 13:13:42 írta Feast4 »

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3881 Dátum: 2015. Augusztus 31., 07:04:03 »
Köszönöm a befejező UK sztorit, már épp kérdezni akartam, hogy mikor jön a befejezés.  :worship:
Ezen a vonalon volt minőségi rajz, vagy inkább ez volt a jellemző? Érdekes, mennyire megáll egy-két rajzoló egy bizonyos szintnél, Jeff Anderson erre az élő példa. A tegnapi Annual és a Regen 00 között van 25 év, mégis még mindig szétesnek sokszor a karakterei.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #3880 Dátum: 2015. Augusztus 28., 12:13:21 »
Köszi a választ, talán azt várom legjobban :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3879 Dátum: 2015. Augusztus 27., 14:11:22 »
Van még pár rész az első ReGen-ből is, nem?  :rolleyes:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3878 Dátum: 2015. Augusztus 27., 13:26:29 »
Előbb-utóbb biztosan. A fordítás kész, már leadtam Tyrantnak beírásra.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #3877 Dátum: 2015. Augusztus 27., 11:59:29 »
Ez a játék olyan mint ha Dragonball lenne robotokkal. (C-18 lesz benne?) A Regeneration is folytatódni fog?

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3876 Dátum: 2015. Augusztus 27., 11:45:02 »
Pont most végeztem a Rise of the Dark Spark-kal, ami nem annyira nagy gyöngyszem, úgyhogy ezzel engem is sikeresen felcsigáztál! :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3875 Dátum: 2015. Augusztus 27., 10:43:00 »
Na jó, ezt már most várom...

Hú. Ezzel a rengeteg fényeffekttel és soft metál zenével le se tagadhatja, hogy ez egy japán fejlesztés. Bár még mindig nem sikerült megszoknom a furcsán csillogó külsejűket, de az mindenképpen piros pont nálam, hogy a régi szinkron csapatból nem csak a Welker-Cullen párost sikerült leszerződtetni (pl. Mogorva, Űrdongó, Csatár és Bokszoló hangja is a régi). Viszont ha valami ennyire G1 hű, akkor Dongó miért nem lett VW bogár?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3874 Dátum: 2015. Augusztus 27., 10:05:43 »
Na jó, ezt már most várom...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3873 Dátum: 2015. Augusztus 26., 08:24:30 »
Bakker, gondolhattam volna, hogy ugyanaz a tábla... Elvonta a figyelmem az akasztott bábu.
Intruder: én is a HARC-ból indultam ki, de nem sokra jutottam vele... :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3872 Dátum: 2015. Augusztus 26., 00:51:00 »
Ha engem kérdeztek nem vagyok megelégedve az idws alakjával, de remélem, hogy valaki más majd nem rajzolja ilyen nyulgára. És ha már a rajzolásnál tartunk miért kellett Üstökönek megint új testet adni?  :-\ Csak azért mert ekkor a WfC játék volt a menő? Az ilyesmit annyira utálom!
A RID 1-ben erre Acélfej adott egy magyarázatfélét. A lényeg, hogy kibertroniasították az altmódjukat, mert a földi formák nem bírják a megvadult Kibertroni terepviszonyokat.

Még az érdekelne, hogy ennek a három hétnek (amíg O. P. el volt tűnve) lesz még jelentősége, vagy ennyiben marad?
Emlékezetem szerint ennyiben hagyták. Gondolom, ez dramaturgiai szempontból kellett, hogy meg lehessen pörgetni a dolgokat egy kicsit.
Azon a képen ahol visszaér Iakónba és megjelenik a sok idegen robi között van egy tábla, mintha angol szöveg lenne rajta. Az mi?
Ezen az oldalon elolvasható: http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/transformers/transformers-idw-mtmte/tf-tdoop/tf-tdoop-01-13.jpg
Ott azért nem lett magyarítva, mert elfeledkeztem róla, illetve amúgy sem akartam volna ezzel feleslegesen szívatni Tyrantot...

Most akkor MTME, RID, Monstrosity, UK sorrendben lesznek a képregények, vagy negyedik vasárnaponként valami más van betervezve?
Várható-e  valamikor a Transformers Universe(Marvel) vagy az MTME(DW) kiadványok fordítása? esetleg az IDW is adott ki hasonlót?
A MTMTE, a RID és a Monstrosity fix, hogy menni fog, ugyanakkor egyelőre a 4. vasárnap kérdéses. Lényegében mostanra letudtuk az elmaradásaimat, a raktáron lévő Reflektorfényben füzetek és egyéb minik mind később a két fősorozattal párhuzamosan játszódnak majd, így még nem döntöttem el, mi legyen a 4. vasárnap sorsa.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3871 Dátum: 2015. Augusztus 25., 23:11:00 »
C. S. A. T. A. (Célkeresésre Specializált Arrogáns Taktikai Automobil) pl.

Ez tök jó!  :) Én meg mit szenvedtem a H.A.R.C.-al.. :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3870 Dátum: 2015. Augusztus 25., 22:49:20 »
C. S. A. T. A. (Célkeresésre Specializált Arrogáns Taktikai Automobil) pl.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3869 Dátum: 2015. Augusztus 25., 16:36:28 »
Aldarion: szabad tudni mi a S. Z. Ö. G.  eredetije?
NAILs (Non-Aligned Indigenous Life-forms)
Fémhéja meg egy Autobot Színlelő volt a japán G1-ben, de szerepelt egy kockányit a Drift mini első számában, ahol Napcsillantó mentette meg.

Ha engem kérdeztek nem vagyok megelégedve az idws alakjával, de remélem, hogy valaki más majd nem rajzolja ilyen nyulgára. És ha már a rajzolásnál tartunk miért kellett Üstökönek megint új testet adni?  :-\ Csak azért mert ekkor a WfC játék volt a menő? Az ilyesmit annyira utálom!

Én is köszönöm ezt a tényleg érdekes füzetet Aldarionnak és Tyrantnak! Azzal, hogy Optimusz újraformázta Kibertront hatalmas, új lehetőségeknek adott táptalajt.
A kedvencem az volt amikor a végén kijelenti, hogy ő a múltat testesíti meg, akárcsak a Regenben, de legbelül neki is elege van már az egészből.

És OFF: kiváncsi lennék, hogy a Nails után ennek a robotnak a nevét minek fordítanátok? :D
W.A.R.S. (Wicked Attack Recon Sportscar.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 25., 16:51:06 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3868 Dátum: 2015. Augusztus 25., 15:46:21 »
Aldarion: szabad tudni mi a S. Z. Ö. G.  eredetije? Kíváncsi vagyok, gondolom nem keveset kellett agyalni rajta, de valóban nagyon elmésen megoldottad!  :D Még az érdekelne, hogy ennek a három hétnek (amíg O. P. el volt tűnve) lesz még jelentősége, vagy ennyiben marad? Azon a képen ahol visszaér Iakónba és megjelenik a sok idegen robi között van egy tábla, mintha angol szöveg lenne rajta. Az mi?
Fémhéja szerepelt már? Mert valaki mintha említette volna!

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3867 Dátum: 2015. Augusztus 25., 13:31:03 »
Most akkor MTME, RID, Monstrosity, UK sorrendben lesznek a képregények, vagy negyedik vasárnaponként valami más van betervezve?
Várható-e  valamikor a Transformers Universe(Marvel) vagy az MTME(DW) kiadványok fordítása? esetleg az IDW is adott ki hasonlót?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3866 Dátum: 2015. Augusztus 25., 00:04:51 »
Épp ellenkezőleg. Mostanra újra ép a Mátrix és az ereje is visszatért, de az még jóval odébb lesz. Addig abban a tudatban alakulnak a dolgok, hogy a Mátrix volt-nincs.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3865 Dátum: 2015. Augusztus 24., 23:31:52 »
Idézet
A hagyományos status quo első felborítása már ebbe a füzetbe belekerült, a Mátrix pusztulására gondolok. Ha belegondoltok, ilyen még nem történt eddig...

Ebből a kijelentésedből arra következtetek, hogy ezek szerint az amerikai történetekben eddig még nem is tért vissza a Mátrix,
vagy a "mátrix bűvös ereje":) valamilyen formában...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3864 Dátum: 2015. Augusztus 24., 19:26:28 »
Elvileg csak az egyik fél rejtette a térképet, legalábbis Észlelő csak azt tanulmányozta, és nem is utaltak rá eddig, hogy mindkét darab kellene.

TF ami elrugaszkodik az autobot-álca viaskodástól? Érdekes lesz.
Igen. A hagyományos status quo első felborítása már ebbe a füzetbe belekerült, a Mátrix pusztulására gondolok. Ha belegondoltok, ilyen még nem történt eddig...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Psycho

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #3863 Dátum: 2015. Augusztus 24., 16:34:20 »
Köszi az új részt! :worship: Kíváncsian állok az új sorozatok (és természetesen a régiek) elébe! ;)
Most akkor a Mátrix mindkét fele tartalmazza az infót, nem? Így Rodimusznak szüksége lesz majd a másik félre is. Vagy "digitalizálták" a térképet? :headscratch:

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #3862 Dátum: 2015. Augusztus 24., 13:49:19 »
TF ami elrugaszkodik az autobot-álca viaskodástól? Érdekes lesz. Optimusz lelépett, Megatron a kanyarban, megannyi nyitott kérdés. Az nekem is tetszett, ahogy Dongó és Nagyágyú kezébe nyomta a Mátrix két felét és szabira ment. (Rá is fér 4millió év háború után.)
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3861 Dátum: 2015. Augusztus 24., 11:33:35 »
Igen, a cím elég hatásvadász, ebben egyetértek. Azonban bizonyos értelemben ez így volt jó. Elvégre itt és most egy új korszak kezdődik, ami végre merőben elrugaszkodik a klasszikus TF-től, és nem csak arra koncentrál, hogy Optimusz és Megatron illetve az autobotok és az álcák egymással viaskodnak. Ugyan nem most láttuk Oriont utoljára - ahogy Megatront se -, azonban az elkövetkező időszakban mások jutnak majd fokozottan hangsúlyos szerepekhez, és noha a két oldal közti ellenségeskedés nem ért véget itt, a történetekben más momentumok kerülnek a célkeresztbe.

Tényleg, azzal mi lett?
Nincs elfelejtve. Az utolsó részt tartalékoltam egy olyan hétvégére, amikorra nem lesz mit kiraknom. Mint amilyen a mostani lesz...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3860 Dátum: 2015. Augusztus 24., 09:55:10 »
Köszi a javítást és a frissítést. Ez a szám jobban tetszett mint az előző. Inkább annak kellet volna 1 külön cím és nem ennek.  Plusz, ha már külön cím akkor drasztikusabb halálra számítottam Optimusznál. Gondolom Megatron vissza térése bármikor várható lehet és gondolom az Álcák is maradhattak Kibetronon így ők is elég nagy bajt tudnak bármikor okozni. A G2-sek jele kevésbé tetszik, de azt le szűrtem a mondatukból, hogy ők nem 1 félévé alakulnak, hogy esetleg ők már tripla vagy esetleg  még annál is több változó képességgel rendelkeznek.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3859 Dátum: 2015. Augusztus 24., 07:37:53 »
Esetleg még az Uk...

Tényleg, azzal mi lett?