Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 885433 alkalommal)

Psycho és 49 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3858 Dátum: 2015. Augusztus 24., 00:53:09 »
Köszi az észrevételeket, a Roberts-Costa elírást jeleztem Tyrant felé, amint megkapom a javított oldalt, cserélem.

A folytatásról annyit, hogy szeptemberben belevágunk a MTMTE-be és a RID-be - igen, van már magyar cím, de így jobb rövidíteni - emelett pedig rajtol a Monstrosity, az Autokrácia folytatása is, a többi meg ahogy alakul. Illetve lapul a tarsolyomban egy kis csemege is - ha elkészül ezzel kapcsolatban Tyrantot illeti majd a köszönet - de az maradjon egyelőre meglepetés.

Gratula a SZÖG interpretálásáért, piros pont.  :worship:
Köszönöm, értékelem az elismerést. Ilyen téren Roberts szeret rendesen megdolgoztatni...

mellé Roberts a sztori mellett olyan karakterábrázolásokat fog produkálni, mint senki a TF 30 éves története alatt. És persze olyan poénok lesznek minden MTMTEben, hogy az embernek meg kell állnia a röhögés miatt. :D
Ezt tanúsítom. Nektek ez még nem sokat mond, de annyira jók a robertsi karakterek, hogy nem tudnám megmondani, kit bírok a legjobban. Talán Kanyar és Szán azok, akiket kiemelnék, de ez szinte füzetről-füzetre változik. Egyszerűen remek. A humor meg... hát rég volt olyan munkám, aminél felálltam és kimentem az udvarra röhögni, hogy ne ébresszem fel a lakótársaimat....

Épp az MTMTE 4et fordítod, ugye? :D Szóval  Á.I.D. lesz magyarul az immár híres-hírhedt D.J.D.  Az In gondolkodom, hogy mi lrsz a végső verzió (Igazságosztó?) legyen, a másik kettő adja magát.
Az idézet valóban a 4. számból van, de akkor épp a beírást csináltam, a fordítás jóval előrébb tart annál. A D.J.D. avagy Decepticon Justice Division nálam szó szerinti fordítást kapott, azaz Álca Igazság Divízió - tehát Á.I.D. - lett a magyar neve - ez mondjuk kicsit nyűgös pont, mert mint utólag szembesültem vele, ez és egy másik általam újradefiniált kifejezés is szerepelt a Roncsolók végső harcában. A D.J.D anno Álca Igazságügyi Részleg néven futott, míg Ököltron blogja pedig - a Wreckers: Declassified - a Roncsolók: Titkosítás alól feloldva nevet kapta a magyar keresztségben. Ez utóbbi nálam egyébként Roncsolók: Titkosítás feloldva lett. Mivel ezek a részek már be vannak írva, és nincs kedvem visszamenőlegesen átjavítani több füzetet, ezért ezt a kis kavarodást nézzétek el nekem...

Most ismerkednék meg a TF univerzummal, de nem tudom hogy kezdjem el a megismerését. A 1984-as sorozattal vagy valamelyik képregénnyel?
Ezzel kapcsolatban egyet fontos tisztázni. Ha most akarod elkezdeni akkor vagy a klasszikus Marvel, vagy az IDW-féle rebootot javaslom, mivel a Marvel 2. generáció és a DW sorozatait már úgy írták, hogy feltételezték, az olvasók képben vannak a TF univerzumával. A Marvel szó szerint klasszikus hangvételű, míg az IDW sokkal frissebb szemléletű történetekkel állt elő, szerintem az alapján válassz, hogy melyiket érzed közelebb az ízlésedhez.

iktriad: szerintem simán Igazságügyi Divízió, az elég hivatalosan hangzik, nameg nekem elég kemény alaphangulatot teremt belegondolni, hogy az Álcák sorai között van egy ilyen szervezet, egyfajta belső ellenőrzés gyanánt, az azért fajsúlyos figurákat sejtet... :) Emlékszem egy képsorozatra, amin épp Fekete Árnyat kapják el (remélem jól emlékszek), aki ugye a Harcos Elit tagja volt, az azért nem semmi. :)
Az Á.I.D.-ról azért tudni kell, hogy nem annyira "belső ellenőrzés", mint inkább egy terrorszervezet a terrorszervezeten belül. Az elsődleges céljuk az elpártolt álcák felkutatása, levadászása, és a példastatuálás, hogy lehetőleg elvegyék a többi álca kedvét a dezertálástól. Ez egyébként jobban belegondolva megmagyarázza, hogy miért van kevés ex-álca az autobotok között - igen, kiderült, hogy nem Drift az egyetlen -, illetve azt is, hogy a Villámcsapáshoz hasonlóak miért nem léceltek le. Valószínűleg én se akartam volna a helyében tengelyt akasztani az Á.I.D.-dal, aminek az élén egy Tarn nevű álca áll, akit Portyázó egy kategóriába sorol Overlorddal és Hatlövettel - annak ellenére, hogy nem hatos fázisos és még csak nem is a Harcos Elit tagja...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3857 Dátum: 2015. Augusztus 24., 00:46:03 »
iktriad: szerintem simán Igazságügyi Divízió, az elég hivatalosan hangzik, nameg nekem elég kemény alaphangulatot teremt belegondolni, hogy az Álcák sorai között van egy ilyen szervezet, egyfajta belső ellenőrzés gyanánt, az azért fajsúlyos figurákat sejtet... :) Emlékszem egy képsorozatra, amin épp Fekete Árnyat kapják el (remélem jól emlékszek), aki ugye a Harcos Elit tagja volt, az azért nem semmi. :)
Igen, akkor látjuk majd őket először élesben, kvázi ízelítőként, hogy mire is képesek. Nincs már messze, hogy mások is megismerkedjenek velük, az MTMTE 7. számában jön az a rész. 

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3856 Dátum: 2015. Augusztus 23., 21:38:38 »
iktriad: szerintem simán Igazságügyi Divízió, az elég hivatalosan hangzik, nameg nekem elég kemény alaphangulatot teremt belegondolni, hogy az Álcák sorai között van egy ilyen szervezet, egyfajta belső ellenőrzés gyanánt, az azért fajsúlyos figurákat sejtet... :) Emlékszem egy képsorozatra, amin épp Fekete Árnyat kapják el (remélem jól emlékszek), aki ugye a Harcos Elit tagja volt, az azért nem semmi. :)
Gratula és köszönet az új epizódért!!! Én nem emlékszek olyan részre, amit eddig olvastam volna (kb. egy órán át) annyi apró részletben bővelkedik, amit a többi író csak kb. 3 füzetben tudott leadni... Ha ilyen lesz a színvonal akkor valóban eljött az aranykor. :D Ennyire elmélyíteni ennek a háborúnak az eredetét és következményeit, szerintem egyik kontinuitás se közelítette meg! A Mátrix fizikájának/kémiájának fejtegetése se került még szóba sehol! Rodimusz távozási szándéka kicsit deja vu, furcsa, hogy akkor éppen Ultra Magnusz akarta megállítani, most pedig csatlakozik hozzá. Tetszett Csatár G2es külseje, a karddal, meg hevederrel. :) Orion visszatérése pedig főleg nagy meglepetés!
Csak így tovább! All hail HZS!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3855 Dátum: 2015. Augusztus 23., 20:31:35 »
Most ismerkednék meg a TF univerzummal, de nem tudom hogy kezdjem el a megismerését. A 1984-as sorozattal vagy valamelyik képregénnyel?

A kettő akár mehet párhuzamosan.

Én a helyedben sorban mennék. Első Generáció, Második Generáció, Dreamwave, IDW.
Rajzfilmből G1, a mozifilm, Beast Wars, Beast Machines, utána ami ahogy beesik, Animated, Prime, japán szériák. Van jó sok, nem kell sietni sehova.  :cool:

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3854 Dátum: 2015. Augusztus 23., 20:16:26 »
Most ismerkednék meg a TF univerzummal, de nem tudom hogy kezdjem el a megismerését. A 1984-as sorozattal vagy valamelyik képregénnyel?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3853 Dátum: 2015. Augusztus 23., 17:58:04 »
Egy apró bibi: Costa van Roberts helyett feltüntetve, mint a 125. rész írója. El nem tudom képzelni mi lett volna belőle, ha tényleg ő írja... Gratula a SZÖG interpretálásáért, piros pont.  :worship:
Annyira jó, hogy most már (többnyire) kitűnő TF sztorikat foguk csak olvasni. Kifelezetten izgatott vagyok emiatt. És Roberts különösen, de barber is remek atmoszférát tud teremteni, mellé Roberts a sztori mellett olyan karakterábrázolásokat fog produkálni, mint senki a TF 30 éves története alatt. És persze olyan poénok lesznek minden MTMTEben, hogy az embernek meg kell állnia a röhögés miatt. :D

Nagyon köszönöm, mr. Roberts, ez így az éjszakás műszak utáni délelőttömbe pont kellett:

Csöves: Hé, ez az Á.I.D. felvonulási területet, nem? Kanyar látta őket akcióban egyszer. Olyan sokkot kapott, hogy hat hónapig képtelen volt megszólalni. Azt mondta, az volt a legrosszabb dolog, ami valaha történt vele.
Racsni: Mi, látni az Á.I.D.-et?
Csöves: Nem, az hogy nem tudott beszélni.

Épp az MTMTE 4et fordítod, ugye? :D Szóval  Á.I.D. lesz magyarul az immár híres-hírhedt D.J.D.  Az In gondolkodom, hogy mi lrsz a végső verzió (Igazságosztó?) legyen, a másik kettő adja magát.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 23., 18:09:48 írta iktriad »

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3852 Dátum: 2015. Augusztus 23., 16:29:39 »
Köszi a fordítást!

Remek rész lett. Sokkal élvezhetőbb volt mint az Ongoing 31. száma. A történet érdekes volt és élvezhető. Sőt az külön tetszett, hogy régebbi szereplőket is bevontak mint pl.: Fémhéja.
A Kibertroni Lovagok megemlítése meg jó ötlet volt. A felkutatásuk is érdekes lehet majd.
Viszont Portyázón meglepődtem. Hogy ő is Fémhéjával és a többiekkel tartott volna anno?

De a záró képek azok tetszettek. Ahogy Fővezér átnyújtja a Mátrix két felét Dongónak és Rodimusznak :)

A rajzolás viszont meglepően emberi lett. Főképp Dongó arca. De talán nem is baj, egy Ramondelli féle zavar után jól esett látni ezt a rajzstílust.

Várom a folytatást!

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3851 Dátum: 2015. Augusztus 23., 15:43:07 »
Köszi! Szerintem nagyon izgalmas az új rész. Lendületes, parázs vitákkal tarkított epizód. Remélem, hogy mindkét párhuzamos TF szálon ilyen színvonalú lesz a folytatás, mert akkor nem fogunk unatkozni vasárnaponként;)

Egy kérdés: hogyan alakul majd a honosítás menete? Gondolom, ez a két új sorozat élvez prioritást. Egyik hétvégén Többek, mint aminek látszanak, a másikon meg Álcázott robotok mennek majd felváltva? Kifutó sztorikból már csak a Regeneráció van, nem? Esetleg még az Uk... 

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3850 Dátum: 2015. Augusztus 23., 13:57:53 »
Transformers - Optimusz Fővezér halála: Ez a rész sokkal jobban bemutatja, hogy mi lett a többi autobotokkal és álcákkal. Mivel a TF Ongoing 31-ben olyan "utópisztikus" történet volt. És ott nem volt sok válasz.
És ebbe a részben természetesen sok új karakterek bukkantak fel, akiket eddig nem lehetett látni. Persze erre is volt magyarázat.
Arra én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ezek után. Mivel már sokszor is volt említve, hogy ezután két sorozat indult el párhuzamosan.
Ha már szerzők nevei vannak említve. James Roberts helyett Mike Costa van írva.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3849 Dátum: 2015. Augusztus 23., 12:40:39 »
Ostorról semmi hír sincs már három éve. Ciklon főszereplővé avanzsál az MTMTE-ben, míg Jhiaxus a RID vonalon fog vissza-visszatérni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3848 Dátum: 2015. Augusztus 23., 11:56:48 »
Elnézést a hibáért, javításra került. Most már jónak kell lennie.

Köszi!

Amúgy nagyon jól induló felvezető történet. Vicces, hogy Féreg megint tud beszélni. Eddig csak hörgött nem? Szintén jó ötlet, hogy a visszatérők nem tárt karokkal repkedve fogadják őket, elvégre a bolygó egy romhalmaz és minden tönkrement, a Matrix sincs meg. Optimus távozása és az autobotok két táborra válása pedig tényleg bonyolult jövőt vetit elő. Nagy jelenet amikor a Matrix két darabját Optimus a két vezérpalánta kezébe nyomja. Kicsit olyan elegem volt oldjátok meg fiúk jellegű.  :lol:

Ostorral és Galvatronnal mi lett? Vagy ez később derül ki? Meg mondjuk Jhiaxus? Hogy akadályozták meg, hogy Arsi kibelezze?  :violent:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3847 Dátum: 2015. Augusztus 23., 11:25:19 »
Elnézést a hibáért, javításra került. Most már jónak kell lennie.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3846 Dátum: 2015. Augusztus 23., 10:40:54 »
Üdv!
Sajnos az új részt nem lehet elérni. Legalábbis nekem nem engedi: Ennek az erőforrásnak a megtekintése az Ön számára nem engedélyezett.

Detto.Még bejelentkezve sem megy.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3845 Dátum: 2015. Augusztus 23., 10:38:03 »
Üdv!
Sajnos az új részt nem lehet elérni. Legalábbis nekem nem engedi: Ennek az erőforrásnak a megtekintése az Ön számára nem engedélyezett.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3844 Dátum: 2015. Augusztus 18., 21:37:35 »
Köszi mad47!  ;) És még eszembe jutott, hogy a Sötétség szívében megismert Gondolkodó fejmester is eltűnt. Vajon mi van vele? És számomra továbbra se világos, hogy miért adta meg magát Megatron. Kétlem, hogy egy kitervelt, kibertroni leszámolás lett volna a háttérben, mert akkor még a hazautazás gondolata se merült fel. 
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3843 Dátum: 2015. Augusztus 18., 11:36:09 »
Intruder nagyon jó kérdést tettél fel! Amire Te gondolsz az a Káprázat, amit Nagyágyú rejtett el, nehogy az Álcák kezére jusson. Na igen, mert az Álcák nem olyan hülyék, hogy folyton megnehezítsék a saját dolgukat, és ne használjanak ki minden titkos fegyvert ami csak a kezükbe kerül. Gondoljatok bele, hány olyan eset volt már a három TF univerzumban, hogy az Álcák fegyverként tudnak használni valamit ami amúgy a Autobotoké, de azok inkább nem alkalmazzák: ott volt anno a Mátrix, amit csak Mennydörgés volt képes kiaknázni, Optimusz hiába hordozta 4 millió évig magában. Álca harcos is több született a Mátrix által mint Autobot (gondolok itt a kapcsolódó csapatokra). Az Alapbázist se merte senki felhasználni a háború megnyerésére, csak Üstökös. Most legutóbb a Kímia esete: miért csak Ciklon kezében válik fegyverré, az Autobotok is nekiállhattak volna mondjuk Álca űrállomásokat salakká lőni. És hát igen, a Káprázat is csak egyszeri kivétel volt, pedig nem kevés taktikai előnyt nyerhettek volna vele, kb. minden ártatlan áldozatot megmentve ezáltal. De neeeem... Pont ezért tetszett anno a Leleplezés, mert végre az Autobotok is kezdeményezőbbek voltak mint általában. Ja meg ott van még az Autokrácia lezárása. "Robbantsuk fel ezeket a szuper kísérleti fegyvereket, mert ezek az elnyomás eszközei (míg a mi sima lézerágyúink, fotonpuskáink, meg részecskefegyvereink kizárólag rózsaszirmot meg fehér galambot bocsátanak ki, nyilván) "
Ez a Káosz epilógus szám ez tényleg nem magyaráz meg semmit. Jópofák a G2es robotok, de komolyan nem értem, az valóban a Gorlam Prime lenne?? A Kibertron odalett? Vagy ennek a jövőbe merengésnek nincs is jelentősége, csak ilyen tölteléksztori volt?
Mindenesetre a Ti munkátokat szó nem érheti! Köszönet érte, és már nagyon durván várjuk a felhype-olt történeteket!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3842 Dátum: 2015. Augusztus 18., 09:37:53 »
Nagyon köszönöm, mr. Roberts, ez így az éjszakás műszak utáni délelőttömbe pont kellett:

Csöves: Hé, ez az Á.I.D. felvonulási területet, nem? Kanyar látta őket akcióban egyszer. Olyan sokkot kapott, hogy hat hónapig képtelen volt megszólalni. Azt mondta, az volt a legrosszabb dolog, ami valaha történt vele.
Racsni: Mi, látni az Á.I.D.-et?
Csöves: Nem, az hogy nem tudott beszélni.


Hogy én is megválaszoljam a saját kérdésemet, engem az egész sorozatban - minden egyéb hibáján túl - leginkább a karakterkezelése zavart. Sok szereplő gyakran úgy bukkant fel és tűnt fel, mint a pokemonok a labdáikból. Most itt van - most már nincs. Arról nem is beszélve, hogy a jellem kidolgozásuk is hagy némi kívánnivalót maga után. Rengeteg karakter sablonos. Kb. annyira nézett utána, hogy egy jelenetre bele tudja írni, de érződik, hogy nem ismerte a figurákat, mint pl. Izmos az Álcák bosszújában. Zsörtölődött pár mondatot és kész, mert azt mindenki tudja, hogy Izmos folyton elégedetlenkedik.
Ugyanez a gondom az emberi szereplőkkel. A Furman által felvezetett trió - Verity, Jimmy és Hunter (akinek csak azért kellett meghalnia a Furman által megírt szétválasztás ellenére, mert McCarthy úgy gondolta, hogy ez sokkal királyabb megoldás lesz a szitura) - helyett megint visszakapjuk a Vilcicky-klánt, mintha nem lenne élet nélkülük, ráadásul kapunk egy olyan karakteridegen -szinte Justin Bieber fejű - és irritáló Spike-ot, hogy a sorozat végi árulása drámai fordulat helyett belőlem egy "Na végre!" felkiáltást csalt ki, mert végre került indok a karakter agyonlövetésére... Vagy ott van Sandra, a hivatásos katona, aki passzióból elárulja a hazáját és kisétál a bázisról. Hát banyek, ez azért fájt, ha figyelembe vesszük, hogy a hazaárulást legjobb esetben is halálbüntetéssel jutalmazzák az amcsik. Ezek után feltesz egy parókát, majd egy amúgy is célkeresztben lévő radikális szervezet tagja sikeresen bújtatják... Basszus, a mellékminikben sokkal jobban kidolgozott és többdimenziós emberi karaktereket kaptunk, gondolok itt akár Gordon Horiuchi ezredesre, akár Sanjay Bharwaney-re. Ironikus, hogy az új írók az itt felsoroltak majd mindegyikét elővették azóta ilyen-olyan formában, és még Spike-ot is sikerült fogyasztható mértékűvé árnyalniuk... Na de ezt majd a maga idejében úgyis látjátok/olvassátok.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3841 Dátum: 2015. Augusztus 18., 08:01:38 »
Köszönöm szépen Aldarion! :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3840 Dátum: 2015. Augusztus 17., 21:53:21 »
Túlélők bőséggel akadnak, és vissza is térnek a hétvégén, amikor is kiderül, mi történt a villanás után a Kibertronon...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3839 Dátum: 2015. Augusztus 17., 21:36:16 »
Először is köszönöm a fordításokat. Élvezet volt olvasni mindegyik füzetet.
Nekem végül is bejött ez a kötet. Habár a végére már annyira nem bírtam Ramondelli rajzstílusát :) A 23. részig szerintem élvezhető volt. Aztán jött a Káosz és tényleg Káosz lett a vége :) Habár a 27. és 29. rész, ami a Földön játszódott és a nyomozást mutatta be, szerintem élvezhető volt.
Viszont ez a zárószám kicsit fura volt. Lehetett volna jobb is. Tényleg olyan, mint ha összecsapták volna. Habár Acélfejt jó volt látni. Csak ő élte túl egyedül? Vagy csak ő élt addig, hogy belekerüljön a zárószámba? Kíváncsi lettem volna még egy-két szereplőre.

De még egyszer, köszönöm a munkát! :)

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #3838 Dátum: 2015. Augusztus 17., 12:31:04 »
Köszi az eddigi munkát!

Mot jön az eddigi (általam olvasott) az MTMTE, ami a legjobb, ami történhetett az alakváltókkal. Sajnos RID nekem nem igazán tetszett, abba is hagytam 6-7 szám után.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Transformers
« Válasz #3837 Dátum: 2015. Augusztus 17., 01:48:20 »
Összességében nem volt rossz széria, de a 31-es füzet nekem összecsapott befejezés érzését kelti.
Hogy távozott Optimus, Megatron? Egy nagy fehérségre emlékszem az előző számból, utána semmi. Mintha Costa kivágta volna azt a részt, melyben felülkerekednek a főellenségen és csak ő tudná megmondani, miért.
Pusztán emiatt megy lejjebb nálam a pontozás, egyébként egy egészen élvezhető cselekménye volt, nem kevés fordulattal.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3836 Dátum: 2015. Augusztus 17., 00:38:29 »
A TF 125 (125. IDW TF képregény, ami az MTMTE és a RID közös prológusa) még augusztusban (30.-án?) olvasható lesz a Hálózsákon? Más néven ismert de nem akarok már azzal is spoilerezni.
Minek annyit várni? A terveim szerint a TF 125. - ahogy találóan megjelölted - már jövőhéten terítékre kerül...
Csodálatos!!! Köszönet a válaszért. :D

Annyira hiányoznak Don részletgazdag rajzai (Milne se rossz, de nem ér fel hozzá), viszont fogjuk látni őt, vagy végleg ott hagyta az IDW-t?

Sajnos Figueroa azóta nem került elő TF képregények kapcsán. Nekem is hiányzik.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3835 Dátum: 2015. Augusztus 16., 23:42:37 »
Meg szépek is voltak a rajzok. Meg én az ongoingot - kövezzen meg érte bárki - egészen a Menasor sztoriig bírtam. Rajzok és a pörgő sztori miatt.

Annyira hiányoznak Don részletgazdag rajzai (Milne se rossz, de nem ér fel hozzá), viszont fogjuk látni őt, vagy végleg ott hagyta az IDW-t?

Ez a végső Costa epizód amúgy elfért volna az Acélfej miniben is, mert elvégre ugyanaz a rajzoló és a szereplők is. :rolleyes:

És még egy kérdés, mi lett azzal a varázs biliárdgolyóval, ami minden kérdésre tudta a választ? Oltári nagy haszna lett volna a Káosz során.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3834 Dátum: 2015. Augusztus 16., 22:03:21 »
Idézet
volt egy két jó mini

Jaja, például: szerintem a Drift és a roncsolók mini. Főleg a második! Az idáig a best ever - utánozhatatlan hangulata van. Viszont nekem tetszett úgy, ahogy volt a Dicsőség Megatronnak is. Főleg az első rész az utolsó képkockával, ahol Jazz néz a betegágyon összeroncsolt Optimusra, nagyon drámai felütést adott a sorozatnak. Meg szépek is voltak a rajzok. Meg én az ongoingot - kövezzen meg érte bárki - egészen a Menasor sztoriig bírtam. Rajzok és a pörgő sztori miatt. Utána leült a dolog. A többi TF történet, ami ehhez az érához tartozik, éppen hogy csak csúszott. Szóval MTMTE!!! Ha minden igaz, lesz olyan jó hangulatra, mint a Roncsolók. (Ebben bízom.)

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3833 Dátum: 2015. Augusztus 16., 19:42:31 »
Nos srácok külön szeretnék gratulálni, hogy véigvittétek ezt...  El tudom képzelni mi kinzás volt ezt fordítani. Külön köszi, mert volt egy két jó mini hozzá. Costa meg... Hogy ennyi jó ötletből ezt a moslékot tudta kihozni. Hihetetlen! Mégegyszer köszi és reméljük, hogy  most már végre igazán jó történetek jönnek.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3832 Dátum: 2015. Augusztus 16., 16:05:11 »
A TF 125 (125. IDW TF képregény, ami az MTMTE és a RID közös prológusa) még augusztusban (30.-án?) olvasható lesz a Hálózsákon? Más néven ismert de nem akarok már azzal is spoilerezni.
Minek annyit várni? A terveim szerint a TF 125. - ahogy találóan megjelölted - már jövőhéten terítékre kerül...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3831 Dátum: 2015. Augusztus 16., 15:51:41 »
Végre vége a Costa érának itt is. Ezt is megéltük. Kb úgy vagyok vele, mint mikor a szerzetesek megtudták, hogy Ace Ventura lelép onnan.

A csúcspont egyértelműen a Káosz Teória, nem is tudom miért... :D Jó, amikor Megatron megjelenik először az új testével, az nem rossz szám Costától. Figureoa (és Milne) remek rajzai is nagy pozitívum volt az elején, igaz a Bayformers acrok még ebbe is belerondítottak.

Mélypont? Szinte minden más(főleg a "ki ölte Bokszolót?" sztorivonal). Azért köszönet a gondolom szó szerinti kitartásért, hogy le lett fordítva az egész sorozat.

De örüljünk mostantól jön a Roberts (és Barber) fémjelezte új TF aranykor.

A TF 125 (125. IDW TF képregény, ami az MTMTE és a RID közös prológusa) még augusztusban (30.-án?) olvasható lesz a Hálózsákon? Más néven ismert de nem akarok már azzal is spoilerezni.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3830 Dátum: 2015. Augusztus 16., 13:54:02 »
Én is köszönöm a TF Ongoing 31.számot! :worship: :worship:
Bár ez az egy részes történet tényleg olyan, hogy nem sok lényegeset említenek, legfeljebb régi események, amik már sok évvel ezelőtt történt.
Bár voltak jó pillanatok is, de sajnos sok rosszak is voltak, ahogy ez már a folyamatos olvasás alatt összeállt nekem a kép.
A jó, amire pontot lehet adni, az pedig a rajzolók, akik szépen rajzoltak. Pl. Guido Guidi, Alex Milne(Drift mini), Casey Coller(Acélfej mini). Livio Ramondelli meg már itt elhangzott, hogy a rajzok sok helyen a karaktereket alig lehet felismerni és sötétebb a stílusa. De ez egy más tészta.
Én is azt gondoltam, hogy talán kiderül, hogy mi lett az Űr-Szörnnyel, és a többi álcákkal. Azok hirtelenül eltűntek. És egyszerűen ennyi volt.
Bár ez a TF Ongoing 31-es is olyan, hogy ennyi és nincs már magyarázat az eddig történetekre.
De mindenesetre most már végre vége van a Mike Costa-féle TF sorozatnak.
Arra majd külön kíváncsi leszek, hogy milyen történetek lesznek ezután.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3829 Dátum: 2015. Augusztus 16., 11:46:43 »
A kibertroni káoszt kár hogy nem ez a rajzoló készítette. Ezzel a résszel is elvoltam, köszönöm a fordítást!  :worship: