Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 887018 alkalommal)

0 Felhasználó és 78 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3768 Dátum: 2015. Július 29., 14:12:52 »
Nos... Ez egyetlen számban lesz lezárva azután kap az egész v2 egy olyan epilógust, aminek semmi értelme - az utalásait az MTMTE már rég zárójelbe tette - majd Robertstől jön egy egy részes történet, ami egyszerre epilógusa a Káosznak és prológusa a két új sorozatnak.

Ez szomorú. Kb az egész v2 a káosz felvezetése volt. Valami kiterjedt befejezeést megérdemelt volna ha már végigszenvedtük ezt a dög unalmat 30 füzeten át.  Ha a v2-nek vége mi jön MTMTE vagy a RID?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3767 Dátum: 2015. Július 29., 10:44:25 »
Nos... Ez egyetlen számban lesz lezárva azután kap az egész v2 egy olyan epilógust, aminek semmi értelme - az utalásait az MTMTE már rég zárójelbe tette - majd Robertstől jön egy egy részes történet, ami egyszerre epilógusa a Káosznak és prológusa a két új sorozatnak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3766 Dátum: 2015. Július 29., 10:12:34 »
Legközelebb a Káosz vége érkezik.

Nyugtas meg, hogy valami dupla méretű számban zárták le, mert érzem az összecsapott vacak veszélyét...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3765 Dátum: 2015. Július 28., 20:08:43 »
Legközelebb a Káosz vége érkezik.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3764 Dátum: 2015. Július 28., 12:48:02 »
Ismételten nagy-nagy köszönet a fordításért!!! Királyak vagytok.  :worship:
Legközelebb melyik történet folytatásra várható?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3763 Dátum: 2015. Július 28., 09:48:35 »
Űrdongóék is hazatérnek, de már csak a Káosz eseményei után.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3762 Dátum: 2015. Július 28., 09:47:10 »
És most? Űrdongóék is lelépnek és mennek zúzni kibertronra?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3761 Dátum: 2015. Július 26., 18:11:55 »
És ezzel a Föld szál egy jó darabig lezárult. Ez a rész Portyázó miatt nagy hatással lesz a jövőre, kvázi itt indul el a lejtőn az autobotok stratégája.

Köszönet a fordításért!  :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3760 Dátum: 2015. Július 26., 11:12:00 »
Remek ez a földi Káosz.  :worship: A Kibertroni események egyáltalán nem tetszenek, de ez kárpótol mindenért. Magnusz nem szórakozott, gyorsan lekapcsolta Svindlit!   :cool:

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3759 Dátum: 2015. Július 23., 18:04:32 »
Ó nem kell, köszi, kibírom, még ha foggal-körömmel is:)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3758 Dátum: 2015. Július 23., 17:48:20 »
De, sajnos ez vele jár. Ha nagyon érdekel leírhatom, de azt előre bocsátom, hogy kár lenne elspoilerezni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3757 Dátum: 2015. Július 23., 17:29:44 »
Oké, kíváncsi vagyok! De ugye a csattanóért nem kell várni az MTMTE 9-11 részéig:)

Nem árt.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3756 Dátum: 2015. Július 23., 14:44:07 »
Oké, kíváncsi vagyok! De ugye a csattanóért nem kell várni az MTMTE 9-11 részéig:)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3755 Dátum: 2015. Július 22., 15:08:24 »
Sokkoló ebben az univerzumban eredetileg nem az a két lábon járó löveg volt, mint aminek a Marvelnél megismertük. Roberts jobban kiemelte a személyiségéből a tudóst, és egy kicsit körül járta, egészen elképesztő karakterré fejlesztve őt. Az eredetije már bemutatkozott, igaz akkor még névtelenül, de ha nem tudod, hogy hol, akkor várd ki a folytatást, hadd üssön a poén!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3754 Dátum: 2015. Július 21., 22:13:45 »
Köszi a választ Aldarion! Végül is, ha így nézzük, még a többesszám is indokolt:)
Idézet
Itt amúgy Optimus tudja, hogy ez a Sokkoló az a Sokkoló? Egyáltalán miért csinálták a helyet a mellkasában?

Hopp! ...ez a Sokkoló az a Sokkoló...? Ezt valaki kifejtené, érdekelne, köszi!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3753 Dátum: 2015. Július 21., 20:27:47 »
Igen.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3752 Dátum: 2015. Július 21., 20:08:41 »
Most fogja felébreszteni Metroplexet?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3751 Dátum: 2015. Július 21., 16:39:22 »
Még nem. Sokkolóról és a motivációiról meg lesz egy három részes történet a MTMTE-ban valahol a 9-11. számok körül. Az fogja lezárni ezt az egész polgárháború előzmény sztorit.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3750 Dátum: 2015. Július 21., 16:06:05 »
Itt amúgy Optimus tudja, hogy ez a Sokkoló az a Sokkoló? Egyáltalán miért csinálták a helyet a mellkasában?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3749 Dátum: 2015. Július 21., 15:52:42 »
Azt tudja valaki, hogy ez a füzet a tfwikin miért 3 különálló számként van feltüntetve?

Mert eredetileg digitálisan 12 részben jelent meg a sztori, csak Aldarion összegyűjtötte 4 füzet terjedelműre. (A folytatása, a Monstrosity is eredetileg digitálisan jelent meg, de azt kinyomták füzetes formában is a TPB mellett. Logika...)
Pontosan így van. nem sok kedvem volt vele 12x10 oldalban (amiből kettő a borító és a kredit) vacakolni, így több értelmét láttam a dolognak.
Nekem két kérdésem fogalmazódott még meg ezzel a legutóbbi történettel kapcsolatban:
1, Megatron nyilván túlzott, amikor azt mondja a menekülő Zétának, hogy komoly karriert futott be fővezérek gyilkolásában. Hiszen eddig csak Sentinellel végzethetett, mással aligha.
Tekintve, hogy az azt megeőző két millió év alatt elvileg csak három fővezér volt Nova óta (Nominusz-Sentinel-Zéta) Abból rövid idő leforgása alatt kettővel végeztek, egyiket merénylettel tették el láb alól, a másik szemtől szemben esett el Megatron ellen... Ezt akárhogy is nézzük, a helyében én is betenném a jellemzésembe...  :badteeth:

De miért kellett Megatronnak ilyen hátulgombolós sunyi s*ggnek lennie? Én nem értem mi értelme volt "megölni" Oriont, amikor a szövetségese volt? Így semmi értelme nem volt annak a történelmi kézfogásnak, mert szerintem az Álcák a botok nélkül is legyőzték volna Zétát.  :nemtudom:
Ennek az értelme jobban megvilágosodik majd a Rettentőségben, az Autokrácia folytatásában, ami Optimusz első szárnypróbálgatásaira fókuszál. Lényegében sunyiság vagy sem, egy logikus döntés volt. Megatron ugyanis egy egészen új rendszerről álmodott, míg Orion idealista volt, aki abban hitt, hogy a rendszer megmenthető, csak a romlottságot kell kigyomlálni belőle. Ha akkor és ott nem próbál meg végezni vele Megatron, akkor az eredmény talán annyiban tért volna el a mostanitól, hogy Orion nem találja meg a Mátrixot. De az biztos, hogy nem pártolta volna Megatron tervét, és mint vezéregyéniség, képes lett volna összetartani az Autobot frakciót, amit Megatron nem akart...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3748 Dátum: 2015. Július 21., 10:38:27 »
Nekem két kérdésem fogalmazódott még meg ezzel a legutóbbi történettel kapcsolatban:
1, Megatron nyilván túlzott, amikor azt mondja a menekülő Zétának, hogy komoly karriert futott be fővezérek gyilkolásában. Hiszen eddig csak Sentinellel végzethetett, mással aligha.
2, Amikor Sokkoló megjavítja Oriont és Megatron megjelenik a színen. Megkérdezi tőle, hogy mi van a mellkas lemezével, fejlesztést tervez...akkor Mega elvileg tudja, hogy miről van szó, nem? ezért kérdez rá így álságosan. Hiszen Sentinelnek is felnyitotta a mellkasát
a Megatron eredetben, a mátrixot keresve...

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3747 Dátum: 2015. Július 20., 22:34:56 »
Azt tudja valaki, hogy ez a füzet a tfwikin miért 3 különálló számként van feltüntetve?

Mert eredetileg digitálisan 12 részben jelent meg a sztori, csak Aldarion összegyűjtötte 4 füzet terjedelműre. (A folytatása, a Monstrosity is eredetileg digitálisan jelent meg, de azt kinyomták füzetes formában is a TPB mellett. Logika...)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3746 Dátum: 2015. Július 20., 22:21:57 »
De miért kellett Megatronnak ilyen hátulgombolós sunyi s*ggnek lennie? Én nem értem mi értelme volt "megölni" Oriont, amikor a szövetségese volt? Így semmi értelme nem volt annak a történelmi kézfogásnak, mert szerintem az Álcák a botok nélkül is legyőzték volna Zétát.  :nemtudom:
A végén meg ott az a drámainak beállított szöveg az égető, belső tűzről, amihez hasonlót már kismilliószor olvashattunk Furman-től. Bár mondjuk az átváltozás tisztára olyan volt, mint Galvatroné a 86-os moziban.
Azt tudja valaki, hogy ez a füzet a tfwikin miért 3 különálló számként van feltüntetve?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3745 Dátum: 2015. Július 20., 18:23:33 »
Már a múltheti Regen különszám is nagyon jó volt, de ez az Autokrácia rész még ezt is lepipálja. Akció és eseménydús, plusz van benne bőven a már megszokott mátrix-misztériumból, egyszóval királyság. Köszi a fordítást!!!!

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3744 Dátum: 2015. Július 20., 06:17:19 »
Én is köszönöm! :worship: Szerintem ez az egyik legjobb TF sztori.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3743 Dátum: 2015. Július 19., 17:59:37 »
Hálás köszönet a mai Autokrácia részért.  :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3742 Dátum: 2015. Július 16., 09:53:49 »
Amúgy nem tudom figyeltétek e, lehet csak ennek a képnek a sajátja, de Rodimus az utolsó oldalon mennyivel felnőttebb vonásokat kapott. "Eddig olyan kölykös volt, most már kifejezetten érett férfi képe lett."

Innentől már egy komoly fővezérként ábrázolják.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3741 Dátum: 2015. Július 16., 09:21:53 »
Amúgy nem tudom figyeltétek e, lehet csak ennek a képnek a sajátja, de Rodimus az utolsó oldalon mennyivel felnőttebb vonásokat kapott. "Eddig olyan kölykös volt, most már kifejezetten érett férfi képe lett."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3740 Dátum: 2015. Július 15., 20:27:38 »
Idézet
     Idézetet írta: Intruder - Tegnap - 12:05:28

        Idézetet írta: Feast4 - Tegnap - 11:27:38

            Továbbra is egy fájó pontom, hogy nem Rodimus küzd meg Galvatronnal. Az alternativ Rodimus eléggé odatette magát. Ciklon és Ostor nélkül Galvatronnak bukta.


        Most jut eszembe, hogy ez a Rodimusz volt kikötve a WTC tornyaihoz, szegény. Viszont fura, hogy Galvatron nem vette magához a Mátrixát, de legalább megmaradt Nagyágyúnak.

    Szerintem az megint egy másik Galvatron és Rodimus.Mert ott Szökkenő még élt itt meg már halott.



Az egy másik zöld helikopter volt:
http://tfwiki.net/wiki/Crossblades_(G1)

Szerintem is másik sík, mert annak a Rodimusnak, aki a WTC tornyaihoz volt kikötve, a mellkasa volt átlyukasztva, itt ennél meg mintha a fejénél füstölne...Amúgy nagyon jó rész volt. Azt tudom csak mondani, ismét nagy-nagy hála a honosításért!!!

Nem elérhető dorian07

  • Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3739 Dátum: 2015. Július 15., 16:48:02 »
Tetszik, hogy frissítettétek, az idővonalat.
Éljen a Birodalom!