Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 886030 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3618 Dátum: 2015. Május 30., 19:24:32 »
Furman kedvenc párosításai. Szuper Omaga-Monstruktor, Galvatron-Ultra Magnus Olvastram a következő részt nem is olyan régen. Magnus amúgy nagyon kemény! Abszulut nem az IDW-s  okoskodó idióta aki két pofontól fekszik. :D, Fülelő-Össztűz. Ezer éve vártam, hogy annak a sunyi mindent megúszó kis köcsögnek beverjék a fejét. Szegény Husinak is komoly gondja lesz ha Rodimus visszatér.
Amúgy nekem kicsit fájó pontom, hogy nem Rodimussal hozta össze Galvatront.
Primus miért beszél ilyen idiótán?  :badteeth:

Már előre várom a 0. részt. :)

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #3617 Dátum: 2015. Május 30., 18:53:23 »
Köszi az új részt! Mintha minden résszel nőne a színvonal! Magnusz végre méltó a hírnevére. A harca Galvatronnal kegyetlen, őrült, zseniális! Galvatron egy civil robotot csap szét a fején!
És a C borító nagyon állat.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3616 Dátum: 2015. Május 30., 18:00:34 »
Benéztem. Bár mentségemre mind a karmok, mind az agresszivitás inkább Dinobot sajátja, mint az övé.

Én is csak a fejformáját néztem és, hogy Maximal jel van a homlokán, ami Cheetor védjegye (de lehet Tigatron is).
Megint csak bánom, hogy Haláldarázst, Rattrap-et és Sky-bite-ot már ellőtték. Viszont remélem, hogy ez a társadalom nem olyan lesz, mint a Cybertron sorozatban a Dzsungel bolygói. Hogy hiába vagyunk robotok, akkor is az erősebb dinó b*szik alapon működik a civilizációnk.

És köszönöm a spoileres válaszokat! :) Bár nem tudom, hogy háború nélkül mi lesz az olyan karakterekkel, mint Galvatron, Fülelő, Üstökös és Pusztító? De majd kiderül ha honosításra kerül a sor.

Ráadásul Rattrapből milyen antipatikus karakter lett. Ami nem lenne gáz, egy jól megírt antipatikus karakter kincset ér, csak hát ő tök szimpatikus volt korábban a maga morgós, sopánkodós módján. :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3615 Dátum: 2015. Május 30., 13:44:38 »
Köszönöm a füzetet! Volt itt aztán akció rendesen!  :brow: És persze, hogy megint kapunk egy óriási cliffhangert!
Magnusz még sose volt ilyen badass, Őssztűz és Fülelő végreeeeeee összecsap! :woot: :ugral:
És már kezdem azt hinni, hogy Guido jobb Wildman rajzokat készít, mint maga Wildman. :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3614 Dátum: 2015. Május 30., 12:39:18 »
És köszönöm a spoileres válaszokat! :) Bár nem tudom, hogy háború nélkül mi lesz az olyan karakterekkel, mint Galvatron, Fülelő, Üstökös és Pusztító? De majd kiderül ha honosításra kerül a sor.
Mi lenne? Természetesen kavarják majd a szart... :D

Egyébként csak jelzem, hogy kb. két óra magasságában érdemes lesz felnézni a főoldalra, mert a heti TF adag most egy nappal előbb érkezik... :nezze:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3613 Dátum: 2015. Május 30., 12:18:58 »
Benéztem. Bár mentségemre mind a karmok, mind az agresszivitás inkább Dinobot sajátja, mint az övé.

Én is csak a fejformáját néztem és, hogy Maximal jel van a homlokán, ami Cheetor védjegye (de lehet Tigatron is).
Megint csak bánom, hogy Haláldarázst, Rattrap-et és Sky-bite-ot már ellőtték. Viszont remélem, hogy ez a társadalom nem olyan lesz, mint a Cybertron sorozatban a Dzsungel bolygói. Hogy hiába vagyunk robotok, akkor is az erősebb dinó b*szik alapon működik a civilizációnk.

És köszönöm a spoileres válaszokat! :) Bár nem tudom, hogy háború nélkül mi lesz az olyan karakterekkel, mint Galvatron, Fülelő, Üstökös és Pusztító? De majd kiderül ha honosításra kerül a sor.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3612 Dátum: 2015. Május 29., 21:09:18 »
Dinobot? :)

Geptor (Cheetor).

Ezt a kérdést meg Aldarionnak és KiDnek tenném fel (vagy bárkinek aki olvassa a friss tf füzeteket: Agytröszt akkor hivatalosan is Álca lett?

Benéztem. Bár mentségemre mind a karmok, mind az agresszivitás inkább Dinobot sajátja, mint az övé.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3611 Dátum: 2015. Május 28., 23:31:34 »
De ha vége a polgárháborúnak, akkor miről szól a RiD és a MTMTE?

RiD: A háború vége nem jelent egyből békét, Űrdongó és kis csapata próbála Kibertronon egyensúlyozni az Autobotok, Álcák és a bolygóra visszatért függetlenek közt. Később más irányba megy a sztori, de a helyszín főként a Kibertron marad. MTMTE: Rodimusz és egy rakás "válogatott" Transformer útra kell az Elveszett Fény nevű űrhajó fedélzetén, hogy megtalálják a Kibertron legendás Lovagjait. Persz ez túl egyszerű lenne, úgyhogy mindig közbejön valami vargabetű.  ;D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3610 Dátum: 2015. Május 28., 22:50:25 »
Ezt a kérdést meg Aldarionnak és KiDnek tenném fel (vagy bárkinek aki olvassa a friss tf füzeteket: Agytröszt akkor hivatalosan is Álca lett?

Igen, Álca titkos ügynök volt, bár elég lightosan nyomta a dolgokat, túl fontos/aktuális infókat sose küldött a vezérkarnak. Mivel az MTMTE indulására vége már a háborúnak, az Álca jelvény nem jelent semmit, így maradhat majd a hajón, persze szigorú megfigyelés alatt.

De ha vége a polgárháborúnak, akkor miről szól a RiD és a MTMTE?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3609 Dátum: 2015. Május 28., 22:07:51 »
Ezt a kérdést meg Aldarionnak és KiDnek tenném fel (vagy bárkinek aki olvassa a friss tf füzeteket: Agytröszt akkor hivatalosan is Álca lett?

Igen, Álca titkos ügynök volt, bár elég lightosan nyomta a dolgokat, túl fontos/aktuális infókat sose küldött a vezérkarnak. Mivel az MTMTE indulására vége már a háborúnak, az Álca jelvény nem jelent semmit, így maradhat majd a hajón, persze szigorú megfigyelés alatt.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3608 Dátum: 2015. Május 28., 21:59:47 »
Dinobot? :)

Geptor (Cheetor).

Ezt a kérdést meg Aldarionnak és KiDnek tenném fel (vagy bárkinek aki olvassa a friss tf füzeteket: Agytröszt akkor hivatalosan is Álca lett?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3607 Dátum: 2015. Május 28., 21:43:05 »
Dinobot? :)

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3606 Dátum: 2015. Május 27., 20:58:47 »
Hát lassan az új sorozatokban (MTMTE, RID) is előkerülnek valahogy.

http://www.seibertron.com/transformers/news/idw-publishing-august-2015-transformers-comics-solicitations-beast-wars-rid-gi-joe/32958/

a harmadik borítót tessék nézni
és a szöveg alatta:
Another colony found—but will they be friend or foe?
Fan favorite characters make the comic-book universe debut!


hát majd meglátjuk.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3605 Dátum: 2015. Május 26., 11:56:42 »
Lett volna egyáltalán folytatás? Ott kezdődött volna a Beast Machines.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3604 Dátum: 2015. Május 26., 10:00:00 »
Nem folytatódott, mert nem volt iránta akkora az érdeklődés, mint a G1 iránt.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3603 Dátum: 2015. Május 26., 07:41:32 »
Egyszer sok éve elkezdtem, de most szerintem megint belevetem magam. Az IDW nem folytatta a képregényt, a Kifejlődés után annyiban maradt?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3602 Dátum: 2015. Május 25., 21:33:51 »
Ez így van, akkoriban még nagyobb tabula rasat akartak csinálni, mint a 86-os mozifilmmel.

Amúgy mindenkinek ajánlom a Beast Wars sorozatot, érdemes végignézni, szerintem a legjobb TF sorozat animációs fronton. (Animatedet nem láttam mondjuk.) A 3D olyan, amilyen a 90-es években lehetett, ez tuti sokakat fog zavarni, meg az is amit mondasz, hogy tök nulláról kell megismerni minden karaktert. Az első évad egy jó kis becsületes sorozat, semmi extra, de a második évadban viszont már bőven lehet tapsikolni a hú bazz momentumoknak, nekem konkrétan minden idők 5 legjobb TF pillanata közül az egyik a BW-hez köthető. De lehet, hogy top 3-as...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3601 Dátum: 2015. Május 25., 20:06:18 »
Hmm.. Hát azt beismerem, hogy nem láttam minden részét, de nekem csak Romboló szereplése maradt meg.

Viszont ez nem változtat azon a szemponton, hogy csak vendégszerepeltetik őket, de nincs olyan maximal vagy predakon, aki elmondhatná magáról, hogy "hogy amikor még autobot/álca voltam..."
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3600 Dátum: 2015. Május 25., 17:18:22 »
Én az animációs sorozatra gondolok, és nem a képregénybe beépített összekötő elemekre. Épp hogy a Gyülekező és a Kifejlődés tette meg az első lépéseket a két idővonal összekapcsolása felé. Az animációs sorozatbeli névazonosságokról lejött, hogy nincs kapcsolatuk a G1-es verziójukkal, ezen csak a képregény fordított pár ponton.

De hát az animációs sorozatra gondolok én is. Benne van Romboló, Üstökös, Megatron és megtalálják a teljes G1 Bárkát.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3599 Dátum: 2015. Május 25., 14:26:42 »
Én az animációs sorozatra gondolok, és nem a képregénybe beépített összekötő elemekre. Épp hogy a Gyülekező és a Kifejlődés tette meg az első lépéseket a két idővonal összekapcsolása felé. Az animációs sorozatbeli névazonosságokról lejött, hogy nincs kapcsolatuk a G1-es verziójukkal, ezen csak a képregény fordított pár ponton.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3598 Dátum: 2015. Május 25., 13:59:48 »
Akkor a BW-ben miért nem bukkant fel egyetlen eredetileg autobot vagy álca karakter sem? Nekem ez volt az ami hiteltelenné tette a történetet és teljesen elvágta egymástól a két kontinuitást...

Felbukkannak, mi az hogy.  ;)

Romboló, Mogorva, Üstökös és talán idesorolható Haláldarázs Srapnel cameoja, de az csak vicc volt szerintem.
És köszönöm Aldarionnak az összefoglalót! :worship: Sok minden a helyére került.
A Tripredakusz tanács hátsó szándékáról (miszerint ők nem is valódi predakonok, akárcsak Tarantulasz) tudtam, de az viszont egy kicsit zavart, hogy Megatron és Magmatron szemtől-szembe találkoztak. Kár volt Megát belevonni a képregény történéseibe.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3597 Dátum: 2015. Május 25., 12:15:40 »
Akkor a BW-ben miért nem bukkant fel egyetlen eredetileg autobot vagy álca karakter sem? Nekem ez volt az ami hiteltelenné tette a történetet és teljesen elvágta egymástól a két kontinuitást...

Felbukkannak, mi az hogy.  ;)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3596 Dátum: 2015. Május 25., 12:10:07 »
Ahogy KiD is mondta, a BW gyakorlatilag a távoli jövő, amikor már nem létezik a két frakció, csak az utódaik, a maximal és a predakon. A két oldal vezérei "véletlenül" hasonló nevet kaptak, mint a két nagy vezér (ccc), amit a fanok azzal magyaráztak ki, hogy így tisztelegtek a legendává vált elődeik előtt.

Lényegében arról szól a történet, hogy az autobot-álca hadakozás lezárultával megköttetett egy békeszerződés, a Pax Cybertronia, amit sok év elteltével a két fél eszméinek örökösei is betartanak, azonban a predakonok között egyre több elégedetlenkedő elem üti fel a fejét - mint az új Megatron is - aki végül nyíltan szembement a szerződést kézzel-lábbal betartani akaró Tripredakusz tanáccsal, és megtámadta Optimusz Ősvezér hajóját, amely semleges protoformákat szállított, hogy a rakományt megszerezve háborút indítson a Maximalok ellen. A két hajó az összecsapást követően visszakerül a földtörténeti őskorba, és lezuhant, a túlélők pedig felöltve az akkori fauna küllemét megvívták a Bestiák Háborúját. Így lehetett, hogy a történet egyszerre játszódik a G1 előtt és után is.

A széria lezárultával, amikor az IDW rátette a kezét a franchise-ra, megpróbálta ezt is kiaknázni, így lehetett, hogy a képregény a múltbéli eseményekre épül, azzal kezdve, hogy a Triperdakusz visszaküld az időben előbb egy ügynököt (Rombolót), majd egy vadász csapatot (Magmatronékat) hogy még azelőtt iktassák ki a renegáttá lett Megatront, mielőtt túl nagy szart kavarna. Csakhogy senki sem sejtette, hogy az őskorban a fázis eltolódás leple alatt ténykedő Magmatron és csapata szintén Megatron nézeteit osztja, így a vezér nem azért akarja Megatron fejét, mert áruló, hanem mert a helyére pályázik, hogy átírja az egész Bestiák Háborúját.

Ami meg a BW karakterek G1-es feltűnését illeti, szerintem rendben van ez így, mert számomra úgy hat, mintha megalapoznák a BW létjogosultságát. Elvégre a G1-ben vannak karakterek - Galvatron, Alfa Trion, Metroplex, és még sorolhatnám... - akik több millió évesek. Akkor a BW-ben miért nem bukkant fel egyetlen eredetileg autobot vagy álca karakter sem? Nekem ez volt az ami hiteltelenné tette a történetet és teljesen elvágta egymástól a két kontinuitást...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3595 Dátum: 2015. Május 25., 11:35:38 »
Egyébként, ha már a Beast War felmerült. Az a történetszál hogyan kapcsolódik be a Transformers sztori egészébe? Én anno próbáltam elolvasni, értelmezni a dolgot, de Magmatron, aki Megatronra vadászik, és vagy három tök hasonló Optimus-szerű karakter teljesen összezavart engem...És valamiért az rémlik, hogy ott hivatkoznak az eredeti álcákra (talán autobotokra is), így az lenne a jelenleginek egy
lehetséges jövőbeli kifutása? (Ugye nem, és könnyen zárójelbe tehető párhuzamos univerzum).

Az IDW féle Beast Wars az eredeti Beast Wars sorozatot gondolja tovább. Az eredeti sorozat pedig a G1 folytatása a távoli jövőben, amikor már nincsenek Álcák és Autobotok csak szellemi utódaik, Predaconok és Maximalok. Akik a múltba keverednek... Az IDW univerzumban ezt jelenleg zárójelbe tették, és használják az ott megismert szereplők egy részét is a jelenben.

Az Optimuszra hajazó karakterek vagy éppen Beast Wars Megatron egyébként minden valószínűség szerint a legendás elődök iránti tiszteletből felvett nevek és külalakok.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3594 Dátum: 2015. Május 25., 10:16:50 »
Egyébként, ha már a Beast War felmerült. Az a történetszál hogyan kapcsolódik be a Transformers sztori egészébe? Én anno próbáltam elolvasni, értelmezni a dolgot, de Magmatron, aki Megatronra vadászik, és vagy három tök hasonló Optimus-szerű karakter teljesen összezavart engem...És valamiért az rémlik, hogy ott hivatkoznak az eredeti álcákra (talán autobotokra is), így az lenne a jelenleginek egy
lehetséges jövőbeli kifutása? (Ugye nem, és könnyen zárójelbe tehető párhuzamos univerzum).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #3593 Dátum: 2015. Május 25., 08:45:57 »
Cókmókus. :badteeth:
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3592 Dátum: 2015. Május 24., 23:01:13 »
Sky-Bite-ról és Rattrap-ről tudtam, de Depth Charge? Miért kell beletuszkolni a sztoriba a jövőbéli karaktereket? *sóhaj*
Kiváncsi leszek Aldarion hogy fordítja Rattrap-et? köhög * Csapdás * köhög ;)
Így első blikkre? Talán Patkányfogónak. De nyitott vagyok az ötletekre...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3591 Dátum: 2015. Május 24., 22:13:48 »
Lehet ám, hogy én Sky-Bite helyett emlékszem Depth-Charger-a.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3590 Dátum: 2015. Május 24., 21:51:54 »
Rattrapet és Depth Charge is szerepelni fog később.

Sky-Bite-ról és Rattrap-ről tudtam, de Depth Charge? Miért kell beletuszkolni a sztoriba a jövőbéli karaktereket? *sóhaj*
Kiváncsi leszek Aldarion hogy fordítja Rattrap-et? köhög * Csapdás * köhög ;)

Waspinator neve abból fakadt, hogy gondoltam egy merészet és úgy határoztam, megpróbálok a lehető legközelebb maradni a név jelentéséhez, ez esetben pedig a Darász és a rovarirtó/halálosztó (a Terminator után szabadon) volt amiből ki kellett indulnom, így némi Farekkal elkövetett brainstorming után ennél maradtunk...
Persze, ez teljesen logikus, nincs is vele semmi problémám. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3589 Dátum: 2015. Május 24., 21:51:15 »
Waspinator neve abból fakadt, hogy gondoltam egy merészet és úgy határoztam, megpróbálok a lehető legközelebb maradni a név jelentéséhez, ez esetben pedig a Darász és a rovarirtó/halálosztó (a Terminator után szabadon) volt amiből ki kellett indulnom, így némi Farekkal elkövetett brainstorming után ennél maradtunk...

Ráadásul a karakter egyik érdekessége, hogy ő eredetileg Predakon volt a Beast Warsban... Méghozzá ezzel a külsővel. És nem is ő lesz az egyetlen BW karakter aki inkarnálódik a G1 idősíkjában...
"When the battle is through, only the strong will survive."