Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889205 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3558 Dátum: 2015. Május 17., 19:11:08 »
Köszi a honosítást! Mondjuk én leginkább a kibertroni szál folytatását várom, szerintem mint mindannyian;)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3557 Dátum: 2015. Május 17., 16:58:36 »
Köszönöm a TF  - Ongoing vol. 2. 25. -ik részét!  :worship:


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3556 Dátum: 2015. Május 17., 16:47:46 »
Ez tipikusan olyan rész volt, amire azt mondanám, hogy Costa megint felcsillant benne egy jó ötletet, és igazából amíg tart, nem is rossz, de aztán ennyi. Képregényes formában olyan nagyon nem hangsúlyozta ki senki ezt az autós üldözés dolgot, pedig adná magát. Talán csak Furman, amikor ráengedte a sok Napcsillantó másolatot Nagyágyúra. Már nem emlékszem, mennyire volt ott hangsúlyos.

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3555 Dátum: 2015. Május 17., 11:27:33 »
Köszönet a mai TF rész lefordításáért.  :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3554 Dátum: 2015. Május 13., 20:13:39 »
És köztük hány Matrix hordozó volt?
Ha jól értem, akkor a Mátrix eredetileg egyfajta útmutató eszköz volt, ami kijelölte a megfelelő személyeket a törzs élére, és elsőként Nova vette magához, ám a Benzuliba induló expedíció előtt "elrejtette", ami olyan jól sikerült, hogy legközelebb Optimusz bukkant rá.

miután szövetkezett Galvatronnal, Megatronusz törzsének egyik tagjával.

Ez némileg ellentétes az eredetivel, nem? Kicsit engem is zavar a nagy utólagos teremtés. Olyan, mint amikor Sztálin odamontíroztatta magát Lenin képeire.  :D
Nekem az a faék egyszerűséggel bíró magyarázat tetszik, ami a G1 legelső füzeteiben van:
Megatron Álca, Optimusz Autobot és a két harcoló oldal kiteszi a bolygó lakosságának 100 %-át, nincsenek lázadók, meg harmadik utasok  :), meg civilek. Simán jók és rosszak vannak.  Itt nekem már túlságosan emberiek, valamelyik részben valami "robotpszichológus" is megszólalt, nem? Vagy valami egészségügyi kiadványt reklámoztak.  :headscratch:  :lol: Nézzétek el nekem, de tök ortodox vagyok ilyen téren.
A te látásmódodban szerintem ott van a probléma, hogy te csak a robotot látod bennük, míg a kiadó elsődlegesen élőlényként akarja bemutatni őket. Sok sci-fi foglalkozott vele, és mára bizonyítást is nyert, hogy az élet nem kizárólag szén alapú lehet, a TF-ben is régóta emlegetik a KNS-t, ami a DNS mechanikus megfelelője - még Furman is bevette a Marvel folytatásába. Ebből kifolyólag ők elsősorban éppolyan élőlények, mint mi, csak fémből épül fel a testük. Ezért lehet személyiségük, vagy épp lelkük, ezért nem építhetik csak úgy újjá őket - Acélfej is csak a négymillió éves biztonsági mentésekből lett visszahozva.
Ami meg a hátterüket és a mitológiájukat illeti, arra szükség van, hisz hosszútávon Furman is bedobta a Prímusz-Unikron eredettörténetet, ebben a világban viszont sokáig nem tudunk semmit a Beszivárgás előtti eseményekről, aminek köszönhetően csak a levegőben lógott az egész. Enélkül csak annyi az egész sorozat, hogy nagy robotok ütik egymást, márpedig szerintem ennél többet várunk tőle, hisz másképp nem szidnák olyan sokat a Bayformerst...
Amúgy a korábbi összefoglalómban említett Megatronusz nem azonos Megatronnal. Őt egész más néven szokták emlegetni: A Bukott. Igen, immár nevet is kapott - és milyen találót...
Egyébként hozzáteszem azt is, hogy amit az alkotók letettek az asztalra a Kibertron múltjával kapcsolatban, azt nem egyszerre fogják lenyomni a torkunkon, hanem fokozatosan adagolják majd, az adott történet eseményei mellett - már ha indokolt. Viszont az tagadhatatlan tény, hogy Roberts és Barber az eddigi munkája alatt egy olyan világképet alkotott, amely valamelyest szilárd talajt tesz a Beszivárgástól a v2-vel bezárólag letudott események alá, szépen kapcsolódik hozzájuk, és nem retconál vagy mond ellent az eddig történteknek, inkább megpróbálja kicsit árnyalni az összképet - jó példa erre, hogy kiderült, épp Nova volt az, aki bevezette a kibertroni társadalomban "a funkciód meghatározza a sorsodat" elvet, ami végül Megatron lázadásához vezetett - ami vagy tetszik az olvasóknak, vagy nem, de szerintem ne ítéljétek el amíg nem kóstoltatok bele...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3553 Dátum: 2015. Május 13., 19:48:46 »
A marveles magyarázat elment még a nyolcvanas években, amikor a célközönség 8 éves volt, de attól még alapvetően egy roppant fejlett idegen civilizációról van itt szó, tehát nem lehet a szociális berendezkedésüket és egy sokmillió éves, számukra máig jól ismert történelmet letudni egy gyerekes dualista felfogással. Lehet, hogy túl emberiek már néha, de Furman azért jó irányba terelgette már egyszer őket a DreamWave alatt, különösen szó szerinti mítoszteremtés és a vallásuk kidolgozása terén.

Nem tudom, hogy egy egyszerű dualista felfogásnál mennyivel jobb egy egyszerű Star Wars szenátus megfűszerezve Spartacusszal. Nem túl eredeti. A fő problémám viszont az vele, hogy az egyszerű dualista felfogással ellentétben itt még az Autobotoknak sem tudok teljes szívvel drukkolni, mert kevés kivételtől eltekintve mind antipatikusnak, naivnak, esetleg erőszakosak, vagy csak szimplán hülyék. Megérdemlik, amit kaptak, hulljanak csak.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3552 Dátum: 2015. Május 13., 14:13:08 »
Egyetértek azzal, amit Feast4 írt. Egy megfelelő átmenet jó megoldás lenne. Nem azt akartam leírni, hogy mindenféle árnyaló újdonság ellen vagyok, de azért legyen már egy határ. Eredettörténet, háborúk, akció az igen, de törzsek, robotpszichológus, meg monológok nem. Legyen pörgős, legyen néhány részenként egy új csapás, egy minitörténet, de ezek a rajzások, meg a mindig újabb sötét, külső ellenségek nekem nem jönnek be. Értem én, hogy mivel már egy régebbi ötletről van szó, nehéz ugyanolyan zseniálisan egyszerű, mégis izgalmas történeteket kiagyalni, de azért a mennyiségnek nem kellene a minőség rovására menni. Pl. egyes Reflektorfényben részek, meg az Eszkaláció, Fémszívek, az már igen. Pl a fuccsba ment Dreamwave ötletei is helyenként elég jól bejöttek. Nincs túlpörgetve, nem gyilkolják meg vívódásokkal, meg kettős játszmákkal, ugyanakkor újszerű és simán tök jó ötlet. Egy gőzhajó alakban úszkáló Sokkoló?! Ne már, mekkora!  :tf-shockwave:
Most meg is nyitom azokat a részeket, kedvet kaptam.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3551 Dátum: 2015. Május 13., 13:36:37 »
A marveles magyarázat elment még a nyolcvanas években, amikor a célközönség 8 éves volt, de attól még alapvetően egy roppant fejlett idegen civilizációról van itt szó, tehát nem lehet a szociális berendezkedésüket és egy sokmillió éves, számukra máig jól ismert történelmet letudni egy gyerekes dualista felfogással. Lehet, hogy túl emberiek már néha, de Furman azért jó irányba terelgette már egyszer őket a DreamWave alatt, különösen szó szerinti mítoszteremtés és a vallásuk kidolgozása terén.

Igen. Ez a sorozat  tiniknek vagy felnőtteknek szól, nem 8-10 éveseknek. Eleve sokkal árnyaltabb komplexebb az egész. Ha megnézitek a G1 a vége felé se volt már gyermekbarát. Igazából Optimus halála után egyre durvult és odáig fajult hogy az utolsó előtti részben Galvatron a szájával tépte Maximust.

Visszatérve az eredeti kérdésre sokkal árnyaltabbak a karakterek, mint a G1-ben. Egyértelmű, hogy kell lennie valami háttérnek. Nem elég az egész konfliktusra, hogy Megatron gonosz, mert látjuk igazából nem így indult. Amit mondtam, vajon mi lett volna ha ő mond akkor beszédet nem Optimus a szenátus előtt. egy ilyen What if ? jellegű kiadványt megérne ez a kérdés amúgy, sőt igazából több TF esemény is.

A G1-ben egy megalománisá pszihopata volt csak, itt azért komplexebb. Eleve hogy lett az? Ez bontakozik most ki előttünk. Sokkóló történetének is utána olvastam, az is rendkívül érdekes lesz, és teljesen más megvilágításba helyezi őt szerintem, nem csupán egy számító robot lesz, aki mindent számokban mér. Űrdongó is a kedves jópofa robotból aki mindekinek segít és mindig talál egy gyereket akikvel elvan, vezérré növi ki magát. (Vagy egy új rajzfilm a keresztfiammal néztem tegnap, szerintem nemrég indulhatott abban is ő a vezér már). Optimusnak megismertük egy kétségektől gyötört agresszív énjét ami eddig nem volt meg. Nagyágyú is Rodimussá érik. És igen ezek a dolgok főleg, hogy sok múlétbéli eseményre utalnak vissza kérdéseket vetnek fel. Villámcsapásról ne is beszéljünk. ( a reflektorfényben Orion Paxban is már vannak jelek arra, hogy nem tetszik Husáng parancsonolása) De ez hogy kezdődött? Jó az tény kicsit utóteremtés szagú, de szerintem nem baj. Fontos dolgokra kapunk választ.

Amúgy Furman se volt híve a karakterfejlődésnek és az előtörténeteknek nagyon sokáig. A G1-ben igazából Mogorva az egyetlen aki valahova jut onnan ahova indult, a TF eredettörténetet letudja hegy oldalon, a háború kirobbanásáról egy szó sincs, se arról, mi lett a korábbi fővezérekkel, pedig ott is voltak. Ha ménézitek a regenben már elég komoly hangsúly van több robin is. Az IDW pedig teljesen másképp csinálja. Szinte mindenki ki van bontva. eleve több soroszat fut. a reflektorfénynek hála sokakba belelátunk akik eddig háttérbve voltak és nem egy két robot mozgatja a cselekményt hanem a való élethez hasonlóan mint egy háborúnál többen. És ők kibontják ki hogy lett az ami.

Nekem igazából a régi G1 pörgőssége hiányzik belőle. a sok eredet, belső monológ, vivódás, stb. egy kicsit az akció hiányára ment. A kettő közötti átmenetet kéne megtalálniuk. 

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #3550 Dátum: 2015. Május 13., 13:11:01 »
A marveles magyarázat elment még a nyolcvanas években, amikor a célközönség 8 éves volt, de attól még alapvetően egy roppant fejlett idegen civilizációról van itt szó, tehát nem lehet a szociális berendezkedésüket és egy sokmillió éves, számukra máig jól ismert történelmet letudni egy gyerekes dualista felfogással. Lehet, hogy túl emberiek már néha, de Furman azért jó irányba terelgette már egyszer őket a DreamWave alatt, különösen szó szerinti mítoszteremtés és a vallásuk kidolgozása terén.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3549 Dátum: 2015. Május 13., 12:09:53 »
miután szövetkezett Galvatronnal, Megatronusz törzsének egyik tagjával.

Ez némileg ellentétes az eredetivel, nem? Kicsit engem is zavar a nagy utólagos teremtés. Olyan, mint amikor Sztálin odamontíroztatta magát Lenin képeire.  :D
Nekem az a faék egyszerűséggel bíró magyarázat tetszik, ami a G1 legelső füzeteiben van:
Megatron Álca, Optimusz Autobot és a két harcoló oldal kiteszi a bolygó lakosságának 100 %-át, nincsenek lázadók, meg harmadik utasok  :), meg civilek. Simán jók és rosszak vannak.  Itt nekem már túlságosan emberiek, valamelyik részben valami "robotpszichológus" is megszólalt, nem? Vagy valami egészségügyi kiadványt reklámoztak.  :headscratch:  :lol: Nézzétek el nekem, de tök ortodox vagyok ilyen téren.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3548 Dátum: 2015. Május 13., 10:52:26 »
Hát már egy ideje féltem ettől a kérdéstől, de egye fene...

Kibertroni történelem óra 124. fejezet: A Fővezérek.

Eredetileg 13 fővezér volt, akik közül ma csak nyolc ismert: Príma, Megatronusz, Nexusz Fővezér, Ónix Fővezér, Szolusz Fővezér, Liege Maximo, Alfa Trion és Alkimista Fővezér.

Lényegében ők még nem a mostani értelemben számítottak Fővezérnek, csupán a tizenhárom eredeti kibertroni törzs legfőbb vezetői voltak. Azonban végül átfogó polgárháború robbant ki a törzsek között - köszönhetően Megatronusz és Liege Maximo mesterkedésének, amelynek egy ifjú idealista, a Príma törzséből kiemelkedett Nova Major vetett véget, miután szövetkezett Galvatronnal, Megatronusz törzsének egyik tagjával. Ezt követően végül sikerült egységesítenie a tizenhárom törzset egyetlen kibertroni fajjá, majd Alfa Trion áldásával egyedüli Fővezérré lépett elő, aki a csillagok felé fordította a népe tekintetét, és elkezdett más bolygókon is terjeszkedni. Ennek a folyamatnak a részeként indult el végül a Benzuli-expanzió felé. Arról nincs adatom, hogy meddig volt hatalmon. Az eltűnése után jött Nominusz Fővezér, aki kétmillió évig terelgette a kibertroni nyájat és az uralma alatt annyira megromlott a helyzet, hogy halála után az utóda, Sentinel alig pár hétig volt a posztján, mielőtt Megatron végzett vele, de nem volt sokkal hosszabb ideig nyeregben Zéta sem, aki majd az Autokráciában ismertetett módon vált meg végül a titulusától, és csak azután jött Orion Pax, aki Optimusz fővezér néven újabb négymillió évig uralta az autobotokat és vívta a második kibertroni polgárháborút az álcák ellenében...

És köztük hány Matrix hordozó volt?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3547 Dátum: 2015. Május 13., 08:14:28 »
Amit most leírtál, az kicsit olyan számomra, mint a kereskedelmi szövetség a Star Warsban. Kicsit érdekes, de leginkább unalmas. Félreértések elkerülése végett, léteznek jó történetek ezzel kapcsolatban, csak nem az estem ez a fajta múltépítés, pláne úgy, hogy néha olyan érzésem van, hogy részletesebb múltat építenek ennek a világnak, mint amilyen jelent.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3546 Dátum: 2015. Május 12., 23:33:48 »
Ez nézőpont kérdése. A Marvelnél nagyon kevés figyelmet fordítottak a háttérre - mint az IDW/Costa éra is -, Roberts és Barber azonban igyekeztek olyan múltat és mítoszt teremteni, ami nem megy el az eddigi események mellett, ráadásul kellő potenciál van benne, hogy táptalajt adjon az új történeteknek. Nekem teljesen bejött.
Ééééééééés ez az egyik ok, amiért jobban csípem a Marvel univerzumot...
Neked mi nem tetszik benne?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3545 Dátum: 2015. Május 12., 21:54:52 »
Hát már egy ideje féltem ettől a kérdéstől, de egye fene...

Kibertroni történelem óra 124. fejezet: A Fővezérek.

Eredetileg 13 fővezér volt, akik közül ma csak nyolc ismert: Príma, Megatronusz, Nexusz Fővezér, Ónix Fővezér, Szolusz Fővezér, Liege Maximo, Alfa Trion és Alkimista Fővezér.

Lényegében ők még nem a mostani értelemben számítottak Fővezérnek, csupán a tizenhárom eredeti kibertroni törzs legfőbb vezetői voltak. Azonban végül átfogó polgárháború robbant ki a törzsek között - köszönhetően Megatronusz és Liege Maximo mesterkedésének, amelynek egy ifjú idealista, a Príma törzséből kiemelkedett Nova Major vetett véget, miután szövetkezett Galvatronnal, Megatronusz törzsének egyik tagjával. Ezt követően végül sikerült egységesítenie a tizenhárom törzset egyetlen kibertroni fajjá, majd Alfa Trion áldásával egyedüli Fővezérré lépett elő, aki a csillagok felé fordította a népe tekintetét, és elkezdett más bolygókon is terjeszkedni. Ennek a folyamatnak a részeként indult el végül a Benzuli-expanzió felé. Arról nincs adatom, hogy meddig volt hatalmon. Az eltűnése után jött Nominusz Fővezér, aki kétmillió évig terelgette a kibertroni nyájat és az uralma alatt annyira megromlott a helyzet, hogy halála után az utóda, Sentinel alig pár hétig volt a posztján, mielőtt Megatron végzett vele, de nem volt sokkal hosszabb ideig nyeregben Zéta sem, aki majd az Autokráciában ismertetett módon vált meg végül a titulusától, és csak azután jött Orion Pax, aki Optimusz fővezér néven újabb négymillió évig uralta az autobotokat és vívta a második kibertroni polgárháborút az álcák ellenében...

Ééééééééés ez az egyik ok, amiért jobban csípem a Marvel univerzumot...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3544 Dátum: 2015. Május 12., 21:21:58 »
Hát már egy ideje féltem ettől a kérdéstől, de egye fene...

Kibertroni történelem óra 124. fejezet: A Fővezérek.

Eredetileg 13 fővezér volt, akik közül ma csak nyolc ismert: Príma, Megatronusz, Nexusz Fővezér, Ónix Fővezér, Szolusz Fővezér, Liege Maximo, Alfa Trion és Alkimista Fővezér.

Lényegében ők még nem a mostani értelemben számítottak Fővezérnek, csupán a tizenhárom eredeti kibertroni törzs legfőbb vezetői voltak. Azonban végül átfogó polgárháború robbant ki a törzsek között - köszönhetően Megatronusz és Liege Maximo mesterkedésének, amelynek egy ifjú idealista, a Príma törzséből kiemelkedett Nova Major vetett véget, miután szövetkezett Galvatronnal, Megatronusz törzsének egyik tagjával. Ezt követően végül sikerült egységesítenie a tizenhárom törzset egyetlen kibertroni fajjá, majd Alfa Trion áldásával egyedüli Fővezérré lépett elő, aki a csillagok felé fordította a népe tekintetét, és elkezdett más bolygókon is terjeszkedni. Ennek a folyamatnak a részeként indult el végül a Benzuli-expanzió felé. Arról nincs adatom, hogy meddig volt hatalmon. Az eltűnése után jött Nominusz Fővezér, aki kétmillió évig terelgette a kibertroni nyájat és az uralma alatt annyira megromlott a helyzet, hogy halála után az utóda, Sentinel alig pár hétig volt a posztján, mielőtt Megatron végzett vele, de nem volt sokkal hosszabb ideig nyeregben Zéta sem, aki majd az Autokráciában ismertetett módon vált meg végül a titulusától, és csak azután jött Orion Pax, aki Optimusz fővezér néven újabb négymillió évig uralta az autobotokat és vívta a második kibertroni polgárháborút az álcák ellenében...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3543 Dátum: 2015. Május 12., 10:58:48 »
Akkor most hogy volt a vezérek sorrendje? Nova, Nominus, Sentinel, Zéta, Optimus?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3542 Dátum: 2015. Május 10., 23:16:50 »
De, ott már Fővezér. Erre utaltam, hogy Roberts később ki fogja tölteni a hézagokat. Méghozzá rendesen.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3541 Dátum: 2015. Május 10., 22:03:36 »
Újra? Nem ez lesz az első meetingjük? És hogy lehet Üstökös szenátori küldött, amikor a Megatron eredetben letartóztatták az Álcákkal?
Nem. Ez a sztori a v2 22-23: Káoszelmélet közvetett folytatása.
Időrendben az előbbi nyit, utána jön a Megatron Eredet, azután a reflektorban Orion Pax, és végül ez.
Ja igen, a Káosz elméletet elfelejtettem, de akkor ez lesz Mega első találkozása Orionnal, mint Álca vezér.
És akkor Szentinel nem Fővezér volt az eredetben? Bocsi, de már régen olvastam azokat a füzeteket.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3540 Dátum: 2015. Május 10., 21:54:36 »
Újra? Nem ez lesz az első meetingjük? És hogy lehet Üstökös szenátori küldött, amikor a Megatron eredetben letartóztatták az Álcákkal?
Nem. Ez a sztori a v2 22-23: Káoszelmélet közvetett folytatása.
Időrendben az előbbi nyit, utána jön a Megatron Eredet, azután a reflektorban Orion Pax, és végül ez. Nyilvánvalóan maradni fognak hézagok a történetben, de ezt Roberts időközben áthidalta, a MTMTE 9-11 számaiban lehozott egy Árnyjáték című történetet, ami kikerekíti az eseményeket és általánosságban elvarrja a szálakat.
És hogy lehet Üstökös szenátori küldött, amikor a Megatron eredetben letartóztatták az Álcákkal?
Akik meg is szöktek és utána darabokra szedték a kaoni autobot erőket - Sentinellel az élen -, így gondolom Üsti hovatartozása egyelőre nem közismert tény.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3539 Dátum: 2015. Május 10., 20:38:44 »
Köszi, nagyon jó az Autokrácia első része, izgalmasnak ígérkezik. Várom a folytatást!:)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3538 Dátum: 2015. Május 10., 15:34:41 »
Köszönöm a TF - Autokrácia első részét!  :worship:

Egyre jobban bejön ez a grafika!  :bravo:
Jó volt a Pax - Fülelő csata!  :rolleyes:
Remek volt, ahogy ,,bemutatták'' Fülelő segítőit!  :pogo:
Zéta durván néz ki...
Üstökös már most nagyon ravasz!  :brow:
Svindli, mint fegyvernepper!  ;D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3537 Dátum: 2015. Május 10., 12:49:42 »
Kíváncsi vagyok milyen lesz a találkozás újra Megatron és Orion közt.

Újra? Nem ez lesz az első meetingjük? Amúgy egyáltalán nem szeretem a mozis Optimuszt, de ez a kemény Orion valamiért bejön nekem. Olyan Dredd bírós. :D És hogy lehet Üstökös szenátori küldött, amikor a Megatron eredetben letartóztatták az Álcákkal?
És lehet, hogy ezzel sokakat magamra haragítok, de nekem már kezd egy kicsit elegem lenni ebből az állandó visszaemlékezésekből. Korábban az volt a probléma, hogy az ongoingban nem történik semmi, most meg hogy a Káoszban végre felpörögnek az események, megint megszakítják egy több millió éves sztorival.  :-\ Nem tudom ennek az Autokráciának van valami kapcsolata a jelen eseményeivel, vagy csak egy töltelék szál, mint a marvelben az Acélember? Én már az is unalamas, hogy folyton ugyanazt akarják eladni nekünk (autobotok rendszere velejéig rossz, az Álcák meg a hős jó fiúk). Ezt már annyiszor láttuk már korábban, de tényleg...
Egyébként én úgy kelltem fel reggel, hogy napomat indíthatom egy ujjabb ReGel  :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 10., 21:57:15 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3536 Dátum: 2015. Május 10., 11:48:37 »
Köszi a mai részt! Érdekes figyelni, Orion milyen agresszív. Űrdongó az aki megőrizte a hidegvérét, különben ki nyirta volna Svindilt ebben az idegállapotban. Meg úgy általánosságban az autobot vezetés is tök beteg. A civilek támadása jól mutatja, hogy miért volt táptalaj Megatron számára a közeg. Vicces, hogy Üstökös is szenátusi küldütt volt és mégis Megatron gladiátorai közé jelentkezett. Zétán tényleg nincsen jelvény jól látom? Már azt hiszem az AHM-ben utaltak rá. Őt is Megatron öli meg úgye? Kíváncsi vagyok milyen lesz a találkozás újra Megatron és Orion közt.
Chris Metzen sztorijai kicsit elütnek a fő sztoriszáltól, igaz Nem olyan régen Barber is írt egy hasonló 1 részest(Punshment), ami ennyire sötét volt és Pax/Optimusz karaktere jóval árnyaltabb volt a megszokottnál.

Amúgy köszönet az Autokrácia 1. részéért. A Hálózsák olvasói mostanában kapnak egy hatalmas dózis Ramondelliből. :D

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3535 Dátum: 2015. Május 10., 09:50:42 »
Köszi a mai részt! Érdekes figyelni, Orion milyen agresszív. Űrdongó az aki megőrizte a hidegvérét, különben ki nyirta volna Svindilt ebben az idegállapotban. Meg úgy általánosságban az autobot vezetés is tök beteg. A civilek támadása jól mutatja, hogy miért volt táptalaj Megatron számára a közeg. Vicces, hogy Üstökös is szenátusi küldütt volt és mégis Megatron gladiátorai közé jelentkezett. Zétán tényleg nincsen jelvény jól látom? Már azt hiszem az AHM-ben utaltak rá. Őt is Megatron öli meg úgye? Kíváncsi vagyok milyen lesz a találkozás újra Megatron és Orion közt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 10., 10:23:39 írta Feast4 »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3534 Dátum: 2015. Május 07., 01:00:57 »
Úgy nézve, Unikron "csak" egy Galactus koppintás, egy gonosz mechanikus másolat. Ő hisszútávon jelent veszélyt a világmindenségre, mert egyszerre csak egy világot emészt el. Az Űr ezzel szemben egy az anti életet megtestesítő entitás, ami minden életet ki akar oltani.
A Sötétség Szíve pedig ennek az antiéletesszenciának a hordozója, a Halott Univerzum tömény kivonata. És mellesleg, az Űr igazából csak a Szív kivetülése, amivel Galvatront akarta ösztözni a megfelelő irányba.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3533 Dátum: 2015. Május 06., 20:53:36 »
Most azon gondolkodom, hogy vajon ki jelent nagyobb veszélyt az Univerzumra: Unikron, vagy D-Void (az Űr)? Ha pusztán abból indulok ki, hogy Unikron az Ősgonosz, a legöregebb gonosz entitás az Univerzumban, míg az Űr már az anyag létrejötte előtt is létezett, akkor azt kell mondanom, hogy Unikron "csak" egy Dennis a komisz D-Voidhoz képest.
És nyugtassatok meg légyszi, hogy más se tudja mi lehet a Sötétség szive. Azt leszámítva, hogy az Antimátrix a Halott Univerzumból, többet nem tudok.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3532 Dátum: 2015. Május 06., 19:45:42 »
Ki.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3531 Dátum: 2015. Május 06., 18:31:59 »
Talált.

És kiderül mi történt vele?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3530 Dátum: 2015. Május 06., 16:43:29 »
Talált.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3529 Dátum: 2015. Május 06., 16:33:53 »
Gondolom a végén az ott Tryest. A Matrix foglalat pedig a mellkasába építve.
Nem és igen. Az a bizonyos rejtéses szenátor...  :brow: Amikor kiderült ki ő, csak pislogni tudtam...

Nézelődtem egy kicsit.Sokkoló?