Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 890234 alkalommal)

0 Felhasználó és 75 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3528 Dátum: 2015. Május 06., 10:43:31 »
Gyakorlatilag az összes sztorija arról szól, hogy bucira ver mindenkit.
   :lol: 
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3527 Dátum: 2015. Május 05., 21:28:24 »
De ez a hirtelen legyengítése a karakternek meg lesz magyarázva? Mert elég furán venné ki magát, hogy korábban megúszott egy űrből érkező becsapódást, és most meg megszenvedi a közelharcot. Arról meg nem beszélve, hogy továbbra se tudni miért adta meg magát Mega.
Elég jól. De nem spoilerezem el, mert lassacskán kiderül, ahogy az is, miért adta meg magát - ugyanis az sem véletlen volt, legalábbis Barber és Roberts kanyarított rá normális magyarázatot.
És vajon mi lehet Arszival? Mit tudhat, amit még a fogságba esett Keményfej se?
Keményfej már nem fogoly, Arszival együtt visszatér a Káosz harmadik részében (28. szám).
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3526 Dátum: 2015. Május 05., 19:44:47 »
Vicces, hogy amíg Costa elpusztíthatatlanná tette Megatront, addig Roberts a farzsebéből húz elő egy olyan ellenfelet, aki még így is kihívást jelent neki, kvázi orvosolva Costa hibáját, amire többen is rávilágítottatok, miszerint Megatron immár megállíthatatlan.
De ez a hirtelen legyengítése a karakternek meg lesz magyarázva? Mert elég furán venné ki magát, hogy korábban megúszott egy űrből érkező becsapódást, és most meg megszenvedi a közelharcot. Arról meg nem beszélve, hogy továbbra se tudni miért adta meg magát Mega. Gondolom Barber "áldhatta" Costát, mert neki kellett egy jó okot kitalálnia.
És vajon mi lehet Arszival? Mit tudhat, amit még a fogságba esett Keményfej se?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3525 Dátum: 2015. Május 05., 17:31:58 »
Brit vonalon Galvatron nagyon brutális dolgokat csinál sorozatosan, amit a jelenlegi időutazós sztoriban láttok tőle, az számára csak egy kedélyes szombat délutáni szieszta. Gyakorlatilag az összes sztorija arról szól, hogy bucira ver mindenkit.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3524 Dátum: 2015. Május 05., 15:39:17 »
Az UK vonalon voltak diadalai, Ultra Magnuszt - aki elvileg a legerősebb kibertroni - a jelenben többször elpicsázta, a saját idejében meg is ölte, igaz abban a jövőben Rodimusszal is végzett. Ami őt illeti az IDW-nél majd később, a Sötét Kibertron eventet követően kap hangsúlyosabb szerepet, amikor is itt is előlép Megatron pótlékká, és ő lesz az új álca vezér.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3523 Dátum: 2015. Május 05., 14:48:31 »
Nem tudom, annyira nyomják (még az eredeti G1-ben is), hogy Galvatron gyakorlatilag egy Megatron upgrade, ezzel szemben egy sárga karágyús másodhegedűsnek  tűnik. De komolyan, győzött már le valakit? Xaaron emíren kívül...  :cool: Mert Maximus pl. rettentően elveri.
Ha volt vmi jelentős győzelme, akkor valami eddig itt nem honosított megjelenésre tippelek. Vagy máshogy látjátok? Mert nekem valahogy olyan elsikkadós karakter, ami soha nem kapott lehengerlő szerepet. A G1 második felében is gyakorlatilag végigszenvedte a cselekményt és nem gyakorolt semmi hatást a végkifejletre. Itt máshogy lesz? Meg ez is fura, hogy Galvatron karaktere mindig együtt jár Ostorral, vagy Ciklonnal, ez is egy állandó sablon.
Szerintem  :tf-optimus: ezért nem nyit felé, mert neki is tök idegen.  ;)

Nekem mondjuk bejönnek azok a nézőpontok, ahol Megatron (szinte ) legyőzhetetlen. Pl. ami nekem nagyon emészthetőnek tűnt, hogy Predakinget sok sérüléssel, de azért legyűrte. Omega már határeset volt, mert ott gyakorlatilag Mega nulla volt.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3522 Dátum: 2015. Május 05., 12:28:00 »
Igazából ezeken a kérdéseken én is el szoktam gondolkodni, egy részükre van is válaszom, bár ez nyilvány csak olyasmi, amit én látok a történések mögé. Ez a mostani is ilyen.
Szerintem Optimusz Megatronnal szemben azért viselkedik másképp, mert olyan, amilyen de kettejüknek négymillió éves közös múltja van, míg Galvatron csak egy nemrég felbukkant alak, aki több ízben próbálta kiírtani az univerzumot...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3521 Dátum: 2015. Május 04., 23:41:28 »
Mondjuk azt én se értem, hogy Optimusz Megatronnal nagyon keresi az áhított közös hangot, megakarja érteni őt, ugyanakkor Galvatronnal szemben teljesen elutasító. Szóval, akkor most hogy van ez? Vagy mivel Mega az ő "személyes kudarca", nála érthető ez a fajta a részlehajlás? (Ráadásul egyre jobban úgy viselkedik Galvatron, mint a korai megalomániás Megatron).   

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3520 Dátum: 2015. Május 04., 21:06:36 »
Voltaképp igen. Az AHM-ben az újraéledéskor mindenki megolvadt és az olvadt alakok új külsőt öltöttek. Galvatron még dühöngött is, hogy a seregének rá kellene hasonlítania és nem Ostorra, aztán lenyugodott, hogy a Sötétség Szíve akarta így. És mivel az a rengeteg alakváltó nincs sehol, gondolom ezt a magyarázatot kell elfogadnunk. Ha pedig a gyakorlatias oldalát nézzük, akkor is érthető a dolog, mert mennyivel egyszerűbb volt átvenni a Prime sorozat álca drón koncepcióját - minden gyalogos ugyanúgy néz ki, csak a vezérkarban voltak egyéniségek - hisz Galvatron seregéhez rengeteg alakváltó kellett volna, ennyit kitalálni, felvázolni óriási munka lett volna, így viszont ennyi. Mindenki Ostorra hajaz és csókolom.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3519 Dátum: 2015. Május 04., 20:10:59 »
a magyarázat az AHM 14. számában van - asszem: A Sötétség Szíve minden általa feltámasztott katonát Ostor képére formáz valamiért - kivéve a nevesebb karaktereket, mint Ciklon és Jhiaxus -, már pedig az eddig lefutott körei során Galvatron igen sokat használta a Szívet...
Akkor a Sötétség szíve rajzolója hibázott, amikor azt a rengeteg feltámasztott kibertronit nem Ostorként ábrázolta.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3518 Dátum: 2015. Május 04., 13:45:05 »
Megatron és Galvatron a káosz alatt szembekerülnek majd végre? (Gondolom sokat kell még várni rá, hogy Megatront valaki megcsapja.)
Nem, Galvatron és Megatron ezúttal is elkerülik egymást, azonban kerül valaki aki megegyengeti Megatront, nem is kicsit. Vicces, hogy amíg Costa elpusztíthatatlanná tette Megatront, addig Roberts a farzsebéből húz elő egy olyan ellenfelet, aki még így is kihívást jelent neki, kvázi orvosolva Costa hibáját, amire többen is rávilágítottatok, miszerint Megatron immár megállíthatatlan... Azt hiszem az azért a Káosz javára szól, hogy epikusabb, mint az egész v2-es ongoing volt együttesen.
Amúgy Űrfelhőéknek annyi?
Igen, nekik harangoztak, legalábbis az új ongoingok egyikében sem bukkantak még fel azóta.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3517 Dátum: 2015. Május 04., 12:50:22 »
Köszönöm az új részt.
Nekem sajnos nem jönnek be az ilyen stílusú rajzok. A G2-t nem is tudtam végigolvasni. Vagy 2001 körül volt egy Lobo képregény itthon, abban voltak hasonlóan groteszk, elmosódott rajzok. Ez valami zsírkrétának tűnik. Sajnos nem tudok ezekkel azonosulni, valamiért (nem tudom Nektek megmagyarázni), szó szerint elkezdek szorongani olvasás közben, meg tökre lelomboz. Kiskoromban az Uborka TV műsorral voltam így. Szinte féltem tőle.
Ebben nem ígérem, hogy olvasó leszek.

Majd ha Megát összeeresztik Galvával, azt az egyet elolvasom.  :tf-megatron:  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3516 Dátum: 2015. Május 04., 12:31:17 »
Köszi az új részt! Végre elértünk a Káoszhoz, aminek a felvezetésén az utóbbi időben az összes mini dolgozott. (vicces, hogy pont az onogoingban nem történt semmi eddig).

Az új rajzok kifejezetten tetszenek, de tény egy két ponton nem lehetett lekövetni mi is zajlik.

Megatron és Galvatron a káosz alatt szembekerülnek majd végre? (Gondolom sokat kell még várni rá, hogy Megatront valaki megcsapja.)

Amúgy Űrfelhőéknek annyi?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3515 Dátum: 2015. Május 03., 23:48:28 »
Aki még nem találkozott a munkájával azoktól kérdem, kinek mennyire jön be Ramondelli éa az ő rajzai? Sokakat megoszt a rajzstílusa (nekem általában nincs nagyon gondom vele, bár sokszor átláthatatlan a cselekmény nála), többen kifejezetten utálják. Sokat foglalkoztatott rajzoló lesz, szóval nagy dózisra számítsatok belőle a jövőben.

Egyébként természetesen köszönet a Káosz ciklus elkezdéséért.  :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3514 Dátum: 2015. Május 03., 21:19:20 »
És kénytelen vagyok mégegyszer fel tenni a kérdést, mégis hány Tisztogató van? Az AHM kb. heten voltak, de ez már egy sereg! Osztódnak, vagy mi? :D
Ezt a kérdésed egyszer már meg akartam válaszolni - lehet, hogy meg is tettem, de én vissza nem lapozok odáig :badteeth: -, a magyarázat az AHM 14. számában van - asszem: A Sötétség Szíve minden általa feltámasztott katonát Ostor képére formáz valamiért - kivéve a nevesebb karaktereket, mint Ciklon és Jhiaxus -, már pedig az eddig lefutott körei során Galvatron igen sokat használta a Szívet...

Ha jól tudom, akkor most felváltva jönnek a részek, már ami a bolygókat/ a helyszínt illeti!  ;)
Így van. A következő részben a Földön követjük majd Portyázóékat, azután folytajuk a Káoszt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 03., 21:36:11 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3513 Dátum: 2015. Május 03., 21:11:52 »
Csatlakozom az előttem hozzászólókhoz és én is köszönöm a TF Ongoing 24. számot! :worship: :worship:
A rajzok szerintem is jók. Jól illenek az ilyen sötét, és ugyanakkor olyan fantasy-féle hangulatú történethez.
A rajzokkal úgy nekem sincs baj. Bár az elején kissé nehéz volt felismerni Groteszk nevű karaktert a Szörnybotokból(Átejtő és Undor nélkül). Pár oldallal később már látszott, hogy tényleg az volt.
Az meg külön érdekes, hogy mindhárom variáns borítót szintén Livio Ramondelli rajzolta.
Kíváncsian várom a folytatást és érdekelni fog, hogy mi minden lesz még ebbe a történetbe.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3512 Dátum: 2015. Május 03., 21:09:14 »
Valami eszméletlenül brutális ez a feltápolt Megatron!  :blink:

Ha jól tudom, akkor most felváltva jönnek a részek, már ami a bolygókat/ a helyszínt illeti!  ;)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3511 Dátum: 2015. Május 03., 20:50:30 »
Én is köszönöm a füzetet, bár még mindig nem tudtam eldönteni, hogy most tetszik-e vagy sem az új rajzstílus. Őszintén hiányolom azt a részletességet, amit a korábbi rajzolóktól megszoktam, de ez a színezés ad egy olyan valós, darkos atmoszférát, ami bejön nekem (pl. a monitorok itt tényleg úgy világítanak, mint ahogy a valóságban tennék).
Viszont sajnálom a Kimia legénységét, szegény Technobotok, Színlelők és a többiek! Csúnyán le lettek mészárolva. És kénytelen vagyok mégegyszer fel tenni a kérdést, mégis hány Tisztogató van? Az AHM kb. heten voltak, de ez már egy sereg! Osztódnak, vagy mi? :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3510 Dátum: 2015. Május 03., 14:40:12 »
Hát no, hangulatos csakugyan ez a grafika, de néha nem igazán lehet kivenni kivel mi történik, pl a Kímiás jelenetnél...
Ha ez volt a 24. rész, és a folytatás a 26.-ban jön akkor a következő megint valami kis intermezzo lesz? :)
Tetszik hogy végre beindult a v2, de annyira nagyon nem látom a sztori értelmét, mármint ha Optimusz annyira nagyon tud bratyizni Megatronnal, akkor miért esik nehezükre esélyt adni Galvatronnak hogy bizonyítsa: most tényleg egyoldalon állnak. Az Autobotok szokás szerint önmagukat szopatják... Jó-jó persze, egyszer már volt ellenség Galvatron is, de ott Nemezis volt a főkolompos, most pont az ellen akar harcolni amit akkor megidéztek... Vagy nem is ők, hanem Kup amikor Brittet a halott Univerzum múltjába küldte?
Persze gondolom lesz még itt csavar a történetben bőven...
Mindenesetre köszönet az új részért!!!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3509 Dátum: 2015. Május 03., 13:47:43 »
Először kicsit furcsa volt a grafika, de aztán a végére megbarátkoztam vele! Sötét tónusú, vészjósló, nyers, de ugyanakkor roppant brutális (jó értelemben)!  :bravo:
Nem ez a fickó rajzolta a Primacy, Monstrosity, Autocracy story-kat is?  :rolleyes:
De, ugyanaz a rajzoló. Személy szerint nekem is tetszik a stílusa, érdekes színvilága, ez a sötét tónus szerintem nagyon jól passzol a történet hangulatához. Ramondelli nem állandó rajzoló, viszont több ízben is visszatér, úgyhogy a Káosz után is találkozunk még vele. Egyébként megsúgom, hogy ő hozta véleményem szerint az eddigi legjobb Megatron ábrázolást: a mostani Megatron felölt egy Apex páncélt... Ha azt hiszitek, hogy most istentelenül kegyetlen a tag... akkor várjátok ki a folytatást!

Napcsillantót kicsit sajnálom...  :(
Nagy dolgokat kell véghez vinnie, hogy újra észrevegyék!  :rolleyes:
Azért neki is meglesz a maga nagy pillanata. Nem is akár milyen...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3508 Dátum: 2015. Május 03., 11:10:09 »
Végre Káosz!:) Köszi az új részt, nekem tetszett. Nagyon bejött az új rajzoló, remélem marad is még egy jó darabig:)   

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3507 Dátum: 2015. Május 03., 11:08:45 »
Köszönöm a TF vol. 2. 24. -et, a Káosz első részét!  :worship:

Először kicsit furcsa volt a grafika, de aztán a végére megbarátkoztam vele! Sötét tónusú, vészjósló, nyers, de ugyanakkor roppant brutális (jó értelemben)!  :bravo:
Nem ez a fickó rajzolta a Primacy, Monstrosity, Autocracy story-kat is?  :rolleyes:

Nem volt semmi, ahogy Acélfej nekiugrott Galvatron-nak!  :blink:
,,Van egy hadseregem!'' Hol hallottam már ezt?  :badteeth:
Acélfejék meg mondhatták volna, hogy nekünk meg egy Omegánk (Hulk helyett)!  ;D
Napcsillantót kicsit sajnálom...  :(
Nagy dolgokat kell véghez vinnie, hogy újra észrevegyék!  :rolleyes:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3506 Dátum: 2015. Április 29., 21:57:25 »
TransFormers - Reflektorfényben Orion Pax: Tetszett ez az egy részes történet. És a bevezető oldal is. Ahol az is le van írva, hogy ez a történet időrendileg hol játszódik.
Törő és Zúzó: nem is gondoltam, hogy Álcák is voltak. Mert a Roncsolók végső harca egyik részében teljesen másképpen néztek ki, egybe és autobotok is voltak.
Az meg külön érdekes ötlet volt, hogy Optimusz miért is kezdet el arclemezt viselni, pedig régebben nem is használt.
Érdekes, is volt többek közt, hogy szinte kétszer két olyan karakterről esett szó. Optimusz és Orion Pax, Megatron és Galvatron. Utóbbi persze nem egy személy, de ez más kérdés.
Ezer köszönet érte Aldarion-nak és Tyrant-nak! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3505 Dátum: 2015. Április 28., 23:19:58 »
Szóval csak röviden, mert sietek. Érdekes, hogy Optimusz Orion megint új testet kapott (de miért is? a szenátortól kapottal mi volt a baj?), és érdekes fricska volt ez az arclemez körüli mizéria Robert-től. Ha Aldarion nem említi nekem eszembe se jutott volna ez a magyarázat. És igen, Optimusz maszk nélkül olyan, mint Tom Selleck bajusz nélkül, nem az igazi. :cool:
Mindössze annyi, ahogy az elején ki is fejtik, hogy rohadtul korrodáló a közeg ahova mennek, és az új test elvileg ilyenre kialakított strapabíró változat. Amolyan vegyvédelmi test.
Meglepett, hogy itt Törő és Zuzó még nem sziámi ikrek, meg az, hogy volt egyáltalán altmódjuk, és még Álcák is voltak? Minden Roncsoló agyilag zakkant söpredék?
Roncsolók. Mit vártál tőlük  :hehe:
És egy észrevétel. Kaput Kampecnek lett fordítva. Kick-off is Kampec volt a ReGen-ben és a Roncsolók füzetben. Gondoltam megemlítem.
Hú, ennek viszont utána kell néznem. Köszi, hogy jelezted. Rá fogok nézni és korrigáljuk, amint lesz rá egy kis időm.
Szerk: utána kerestem, és igen, ezt csúnyán benéztem. Bár a fordítás valahogy adta magát... :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3504 Dátum: 2015. Április 28., 22:10:57 »
Szóval csak röviden, mert sietek. Érdekes, hogy Optimusz Orion megint új testet kapott (de miért is? a szenátortól kapottal mi volt a baj?), és érdekes fricska volt ez az arclemez körüli mizéria Robert-től. Ha Aldarion nem említi nekem eszembe se jutott volna ez a magyarázat. És igen, Optimusz maszk nélkül olyan, mint Tom Selleck bajusz nélkül, nem az igazi. :cool:
Zéta Fővezéren meglepődtem, mert olyan összecsapott a külseje, mint a Marvel UK-s statiszta botoknak. Miért nem a WfC testében van, mint a Fürkészek? És Éjvadász zöld színű földi autóvá alakul?? A3 meg tényleg egy pink batmobil. :lol:
Jó volt Husángot is viszont látni, de az állát igazán megkaphatta volna. A Viharhozóban említette is asszem, hogy direkt nem javítatta meg az arcát, de hogy 4 millió évvel ezelőtt, a háború hajnalán is ilyen viharvert robi volt, kicsit sok szerintem.
Meglepett, hogy itt Törő és Zuzó még nem sziámi ikrek, meg az, hogy volt egyáltalán altmódjuk, és még Álcák is voltak? Minden Roncsoló agyilag zakkant söpredék?
Az Omega rejtély meg Schrödinger macskájának a kibertroni megfelelője. ;D
És egy észrevétel. Kaput Kampecnek lett fordítva. Kick-off is Kampec volt a ReGen-ben és a Roncsolók füzetben. Gondoltam megemlítem.
És köszönöm a füzetet! :worship:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3503 Dátum: 2015. Április 28., 19:36:56 »
Hát, ha megnézed a '86-os TF rajzfilmet, akkor láthatod, hogy Hot Rod esetében lényeges változás történik. Nem csak a színezése lesz naracsosabb, de nagyobb, erősebb, keményebb arcvonású lesz - és Galvatronnak hirtelen semmi esélye sem lesz:)
Az persze már más kérdés, hogy a filmet követő történetekben, mintha ez az erő nem lenne olyan meggyőző a leghatalmasabb álca-vezér erejével szemben... 

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3502 Dátum: 2015. Április 28., 14:16:44 »
Talgaby, köszi! Aldarion, ez új infó a Mátrix-ról, nagyon érdekes!

De az átalakulást hogy kell értelmezni? Mert külsőre kb ugyanúgy néz majd ki. Inkább spirituális változás? Átlényegül? Megtisztul? Meg nyilván fizikailag is erősebb lesz valamicskét.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3501 Dátum: 2015. Április 28., 13:20:09 »
Köszi az új részt! És akkor Orionnak ezt a testét láttuk a Blörr reflektorfényben, és ez a test lesz az, amit valami bonyodalom folytán, továbbfejlesztenek a v2 23-ik részében látott "rendőrkapitányi" alakra, igaz?
Elvileg ezt a testet láttuk a Blörr füzetben, de ez a történet már a v2 22-23 után játszódik - igyekszem a kéz alatt lévő füzeteket többé kevésbé időrendben kipakolni.
Egyébként Nomimusz fővezérrel akkor a bombamerénylet végzett, amiről már korábban is szó volt, vagy Megatron tette el láb alól, ahogy Sentinelt is?
Nominuszt nem Megatron ölte meg, de ekkora már ő is halott. Észrevehető hézagok maradtak itt a Káoszelmélet - RF: Orion Pax - Autokrácia eseményei között, de a MTMTE szán majd egy külön sztorit ezeknek a befoltozására, abból többé-kevésbé minden ilyen kérdésre választ kapunk.
Ezzel kapcsolatban felmerül bennem, hogy mit látnak meg egyes fővezérjelöltekben, hogy őket választják végül? Pusztán erőt, rátermettséget, harcászati tudást, bölcsességet, vagy csak befolyásos barátokat. Az utóbbi egy-két TF sztoriból Optimusszal kapcsolatban is egyre inkább az jön le, nem egy alulról jövő senki, ha a szenátorok között és a fővezérek között akad barátja. Szóval nekem ez a "kis rendőr" sztorija sántít. Egyre inkább az a benyomásom, hogy nagyon is egyengették az ő sorsát a háttérből...ez másrészről alátámasztaná Orionnak a mátrixxal kapcsolatos ellentmondásos érzéseit. Mintha mégsem a mátrix választotta volna őt ki igazán...csak ugyanúgy szükségállapot volt, mint más korábbi fővezéreknél, és addigra Orion tetteivel és nagy hatalmú barátainak a hátszelével bizonyított. Nekem egyre inkább ez támasztódik alá. Újabb érv lenne Dicsőség Megatron részek közül az a fejezet, ahol Acélfejjel visszaemlékezést tartanak, és Acélfej elmondja: hogy kezdetben csak egy újabb törekvő hadvezérnek gondolta a zöldfülű Optimuszt. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel?
He-he-he-he-he... Jó meglátás, észrevettél valamit, ami csak az Autokráciában lepleződik majd le: ezeket a Fővezéreket már rég nem a Mátrix, hanem a szenátus emeli a hivatalába, ugyanis az eredeti Mátrix már réges-rég elveszett, Orion fog rátalálni és így lesz majd Optimusszá, az elődei Zétával bezárólag csupán egy hamisítványt hordoznak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #3500 Dátum: 2015. Április 28., 12:24:34 »
Mivel az egész képregény kizárólag a játék népszerűsítése miatt jött létre
Így van, akkoriban eléggé sok ilyen Marvel-cím akadt, közülük kettő nagyon is szerves részét képezte a 616-osként ismert fősodorbéli univerzumuknak is. De több tucat hasonló képregényt csináltak, köztük egy fordítottat is, ahol teremtettek egy figuravonalat képregényben, és megpróbálták eladni játékötletnek.
Idézet
Ugye, addig tervezték a füzetet, míg az Álcák kidőlnek a rozsdásítótól a barlangban. Az mennyi is? 2 rész, vagy 3?
Négy. Eredetileg az akkor szokványos négy részes mini volt.
Idézet
Érdekes, hogy szerintem a képregények már messze túlnőttek a sokszor rémítő minőségű fröccsöntött babákon.  :D
Figyelembe véve, hogy a ROM sorozatot máig a Marvel egyik legkiemelkedőbb termékének tartják annak ellenére, hogy a figura a piacon hamarabb elhasalt, mint a füzete, ez már akkor megvolt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3499 Dátum: 2015. Április 28., 11:54:20 »
Köszi az új részt! És akkor Orionnak ezt a testét láttuk a Blörr reflektorfényben, és ez a test lesz az, amit valami bonyodalom folytán, továbbfejlesztenek a v2 23-ik részében látott "rendőrkapitányi" alakra, igaz? Egyébként Nomimusz fővezérrel akkor a bombamerénylet végzett, amiről már korábban is szó volt, vagy Megatron tette el láb alól, ahogy Sentinelt is? Zétára nem is akarok rákérdezni, mert
ha jól tudom, az a történetszál úgyis jön majd az Autocracy-ban. Mindenesetre Zéta tényleg eléggé gyanús. Külsőre inkább olyan a Tini Nindzsa teknőcökből Zúzó. Ezzel kapcsolatban felmerül bennem, hogy mit látnak meg egyes fővezérjelöltekben, hogy őket választják végül? Pusztán erőt, rátermettséget, harcászati tudást, bölcsességet, vagy csak befolyásos barátokat. Az utóbbi egy-két TF sztoriból Optimusszal kapcsolatban is egyre inkább az jön le, nem egy alulról jövő senki, ha a szenátorok között és a fővezérek között akad barátja. Szóval nekem ez a "kis rendőr" sztorija sántít. Egyre inkább az a benyomásom, hogy nagyon is egyengették az ő sorsát a háttérből...ez másrészről alátámasztaná Orionnak a mátrixxal kapcsolatos ellentmondásos érzéseit. Mintha mégsem a mátrix választotta volna őt ki igazán...csak ugyanúgy szükségállapot volt, mint más korábbi fővezéreknél, és addigra Orion tetteivel és nagy hatalmú barátainak a hátszelével bizonyított. Nekem egyre inkább ez támasztódik alá. Újabb érv lenne Dicsőség Megatron részek közül az a fejezet, ahol Acélfejjel visszaemlékezést tartanak, és Acélfej elmondja: hogy kezdetben csak egy újabb törekvő hadvezérnek gondolta a zöldfülű Optimuszt. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel?