Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 886597 alkalommal)

0 Felhasználó és 83 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3498 Dátum: 2015. Április 28., 11:32:48 »
Az Orion Pax vonal eredetileg - legalábbis úgy tudom - a G1-es rajzfilmsorozatban bukkant fel először.

Igen ott van is egy visszaemlékezős rész: https://www.youtube.com/watch?v=M1O90F1RIz4 Szétrobbantják majd és Optimusként épül újjá. Azután kapja egyébként a Matrixt.

Érdekes amúgy hogy Hotrod (Nagyágyú) az egyetlen autobot vezér aki azért alakul át mert megkapta a Matrixt. A Többiek nem változtak meg. legalábbuis a régi storykban.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3497 Dátum: 2015. Április 28., 08:29:00 »
Az nem lehet, hogy rengeteg mellékszál (pl. Orion Pax, Megatron származása, meg hogy régen milyen lelkiismeretes volt...), egész egyszerűen csak a történet derekán körvonalazódott? Arra gondolok, hogy az eredeti G1-ben ilyesmikre (főleg az elején) még csak utalás sem volt. Megatront már a legelső rész legelső lapján egy rettentő gonosz alaknak mutatja be a narrátor. Mivel az egész képregény kizárólag a játék népszerűsítése miatt jött létre (de itt javítsatok ki, ha hülyeséget írtam), nem hinném, hogy ilyenekkel bajlódtak volna. Ugye, addig tervezték a füzetet, míg az Álcák kidőlnek a rozsdásítótól a barlangban. Az mennyi is? 2 rész, vagy 3?
Asszem fenti is van a Zsákon az eredeti vég, amikor Optimusz valami monológot nyom le és annyi lett volna. Érdekes, hogy szerintem a képregények már messze túlnőttek a sokszor rémítő minőségű fröccsöntött babákon.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3496 Dátum: 2015. Április 27., 23:46:44 »
Az Orion Pax vonal eredetileg - legalábbis úgy tudom - a G1-es rajzfilmsorozatban bukkant fel először.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3495 Dátum: 2015. Április 27., 23:40:33 »
Köszi a frissítést. Eddig nem gondoltam/tudtam, hogy Opti Orion Pax volt régebben. Nem rémlik, hogy régi sorozatban valaha is meg említették volna még az alapbázis történeténél i Optimusznak mutatták be. Azért észre is vettem, hogy az ongoin 22 számban figyeltek is arra, hogy se ezen se azon a néven ne fusson.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3494 Dátum: 2015. Április 27., 23:30:34 »
Az én meglátásom az, hogy ezt az arclemez utalást kicsit félreértettétek. Ez az egész kicsit olyan, mint egy plasztikai műtét, szerintem Orion nem csak az arclemezen volt fennakadva, hanem az egész testcserén, de az egészben az arclemeze volt a legszembetűnőbb változás. Sirathatta volna épp a lábát is, de mi abból csak annyit vettünk volna le, hogy a régi is kék meg az új is, tehát akkor minek rinyál. Az arca viszont sokkalta szembeötlőbb volt.
Ez a beteges ragaszkodás az arclemezhez kicsit fura nekem. Amúgy ha jól sejtem a G1-ben nem volt a lemez alatt arc. Abból gondolom amikor a torzója ott fekük Unikrón felrobbanása után és ott már egyből a koponyáját láttuk.
Véleményem szerint itt sincs. Amúgy szerintem az egész ajkakkal való mizéria Roberts élcelődése az élőszereplős filmekkel szemben, ahol mindenkinek olyan szintű az arcfelépítése, hogy még érzelmeket is tükröz(hetne, ha akarna), és ahol az arclemez szinte csak "védelmi célokat" szolgál. Mintha lenne értelme...
Mindenképp érdekes volt. Vicces, hogy Alaf Tiron létezését is legendának hiszik amikor az autobotok közül többen is találkoztak vele. (amúyg miért hord rongyokat? )
Azt nem tudni, de a mostani kinézete a klasszikus G1-es verzió kúlosított változata. Én amúgy azt bírtam mindig is az öreg A3-ban, hogy bajusza és szakálla van...
Amúgy Gyilokmester ha már említésre került. Őt már láttuk? Vagy még odébb lesz? Ja és Zétán jól láttam nem volt jelvény?
Még nem és nem is igazán fogjuk, csak egy flashbackben bukkan majd fel épp a pálcás incidens kapcsán. Amúgy ő is a Harcos Elit (a hatosfázisos álcák) tagja.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 27., 23:44:57 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3493 Dátum: 2015. Április 27., 22:47:22 »
Köszi az új részt. Mindenképp érdekes volt. Vicces, hogy Alaf Tiron létezését is legendának hiszik amikor az autobotok közül többen is találkoztak vele. (amúyg miért hord rongyokat? ) Ami meg meglepett, hogy Éjvadász ismét előkerült, sőt mennyire nem látta át az egész helyzetet. Pedig tőle lett volna elvárható.

Ez a beteges ragaszkodás az arclemezhez kicsit fura nekem. Amúgy ha jól sejtem a G1-ben nem volt a lemez alatt arc. Abból gondolom amikor a torzója ott fekük Unikrón felrobbanása után és ott már egyből a koponyáját láttuk.

Amúgy Gyilokmester ha már említésre került. Őt már láttuk? Vagy még odébb lesz? Ja és Zétán jól láttam nem volt jelvény?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3492 Dátum: 2015. Április 27., 10:15:58 »
Köszi az új részt, nagyon jó!
Egyébként KID véleményét osztom, én sem szeretem, ha a robotok nagyon emberiek. A G1 végén már általános iskolásként is puffogtam, hogy miért rajzolnak ajkakat a robotoknak, de egy idő után már foguk (!) és nyáluk (!!!) is volt! Az nagyon nem tetszett.
Van egy G1-es Megatron ábrázolás, abban a részben, mikor egy pasas pisztolyként használja. Ez a történet végén van, egy jó kis közeli az arcáról. Stilizált orr, merev száj, hideg szemek. Nekem az jön be nagyon.
Meg ez az arclemez Optimusznál. Mindig úgy képzeltem el, hogy amelyik robotnak nem látszik a szája, annak nincs is. Erre mondjuk Kerék is utal a mostani részben, hogy ajkakat szeretne. Tehát neki sincs a lemez alatt. Úgy képzelem, hogy Optimusz arca egybe van öntve és nincs alatta száj. Miért is lenne? Hangot bárhol képezhet, ennie meg ugye nem kell. Sokkolónál sem merül fel az, hogy leveszi a "sisakot" és alatta ott van egy mosolygós arcocska.   
 :tf-shockwave: Mogorva feje is egybe van öntve, vagy szerelve.
Straxus, stb.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3491 Dátum: 2015. Április 26., 19:54:41 »
Köszönet a mai részért. Mindig öröm Robertses sztorit olvasni magyarul. Jövő héten elkezdődik a Káosz?

Megatron Autobot lesz? Jesszus!

És Romboló is. :rolleyes:
Ő még nem vált azzá, csak ott van a hajón. De ő még Álca szerintem. Persze ez változhat. A júniusban érkező MTMTE 42nek ő van az egyik címlapján, abból szerintem ki fog derülni, hogy ő melyik oldalon áll jelenleg. 

Nem szeretem egyik írótól sem, amikor túlságosan emberré teszi ezeket a robotokat. azt hiszem erről már volt szó. Pl. szerintem teljesen egyértelmű, hogy egy robotnak nem feltétlenül kell, hogy szája (orra, füle, vagy akár szeme legyen), de itt Optimusznak és a két - ekkor még - álcának is arcot varázsolnak. Az ilyeneken mindig morgok egy kicsit.
Inkább fogd fel úgy, hogy Roberts személyiségeket alakít ki. Nála ez(=személyiségekre fókuszálni) központi téma lesz. És ezért is annyira sikeres az MTMTE.

Ez nem Roberts sajátja. Furmannél már ittak az Autobotok a kocsmákban, Optimusz maszkját leszedték már az írók több sorozatban előtte (pl. mozifilm, Animated). Ennek nincs sok köze a személyiségeikhez, hiszen Mogorva pl. száj nélkül is az egyik legkúlabb karakter.

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3490 Dátum: 2015. Április 26., 16:01:38 »
Valahol a MTMTE #28-29 körül lesz Megatronból autobot. Legalábbis a huszonnyolcas sokáig volt az avatarom.  :cool:

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3489 Dátum: 2015. Április 26., 15:05:57 »
Köszönet a mai részért. Mindig öröm Robertses sztorit olvasni magyarul. Jövő héten elkezdődik a Káosz?

Megatron Autobot lesz? Jesszus!

És Romboló is. :rolleyes:
Ő még nem vált azzá, csak ott van a hajón. De ő még Álca szerintem. Persze ez változhat. A júniusban érkező MTMTE 42nek ő van az egyik címlapján, abból szerintem ki fog derülni, hogy ő melyik oldalon áll jelenleg. 

Nem szeretem egyik írótól sem, amikor túlságosan emberré teszi ezeket a robotokat. azt hiszem erről már volt szó. Pl. szerintem teljesen egyértelmű, hogy egy robotnak nem feltétlenül kell, hogy szája (orra, füle, vagy akár szeme legyen), de itt Optimusznak és a két - ekkor még - álcának is arcot varázsolnak. Az ilyeneken mindig morgok egy kicsit.
Inkább fogd fel úgy, hogy Roberts személyiségeket alakít ki. Nála ez(=személyiségekre fókuszálni) központi téma lesz. És ezért is annyira sikeres az MTMTE.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3488 Dátum: 2015. Április 26., 15:00:10 »
Nem szeretem egyik írótól sem, amikor túlságosan emberré teszi ezeket a robotokat. azt hiszem erről már volt szó. Pl. szerintem teljesen egyértelmű, hogy egy robotnak nem feltétlenül kell, hogy szája (orra, füle, vagy akár szeme legyen), de itt Optimusznak és a két - ekkor még - álcának is arcot varázsolnak. Az ilyeneken mindig morgok egy kicsit.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3487 Dátum: 2015. Április 26., 12:48:49 »
Köszönöm a TF: Reflektorfényben - Orion Pax-ot!  :worship:

Zéta már most gyanús...  ;)
Alfa Trion szimpatikus karakter, az alt mode-ját látva, nekem a Batmobil jutott szembe!  :brow:
Nem tudtam, hogy Optimusz-nak ekkora mániája az arclemez...  :badteeth:

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3486 Dátum: 2015. Április 26., 10:45:16 »
Köszönöm az új részt!
Tetszett nagyon (a rajz kevésbé a sok üres tér miatt), Orion nagyon harcol az arclemezéért.  :) Gondolom ezután kapja meg az utolsó testét. Ugye az Autocracy-hez már közel járunk?
Érdekes, Zéta szerintem külsőre egyáltalán nem hasonlít egy autobotra.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3485 Dátum: 2015. Április 24., 20:46:07 »
Ha majd lezárul a ReGen, akkor inkább az Ongoing-ot helyezzétek előtérbe. A Marvel UK-val szerintem kár foglalkozni.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3484 Dátum: 2015. Április 24., 13:18:16 »
Na az nem holnap lesz. De érdekes sztorinak tűnik...kivárom.  :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3483 Dátum: 2015. Április 24., 12:39:37 »
Igen, úgy másfél-két év múlva, hacsak közbe nem jön valami...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3482 Dátum: 2015. Április 24., 08:41:01 »
Mi folyik itt Gyöngyösön?! Mega, Romboló? Mindig a legjobbak mennek el?  :)              :blink:

Ez azért elég kemény. Olvasható lesz itt?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3481 Dátum: 2015. Április 23., 20:38:16 »
Megatron Autobot lesz? Jesszus!

És Romboló is. :rolleyes:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3480 Dátum: 2015. Április 23., 17:01:02 »
Bezony, még meg nem csak úgy gondol egyet alapon, hanem nagyon szépen meg is van támogatva a döntése a történettel.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3479 Dátum: 2015. Április 22., 10:08:50 »
Megatron Autobot lesz? Jesszus!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3478 Dátum: 2015. Április 21., 21:43:13 »
Akkor nem. Itt szimplán annyi van a dolog mögött, ha jól rémlik, hogy ekkor még a tudomány robotja volt, azt hiszem az Iakóni Tudományos Akadémia egyik vezető tagja és egyben elhivatott szenátor, aki a rendszer bukása után vette fel az új eszmét és ezzel együtt az új testet is, amiben ma ismerjük. Új test az új funkcióhoz. De ez a szál valahol - talán a MTMTE 09-11-ben ki is lesz bontva. Az a rész is ebben az időszakban fog zömmel játszódni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3477 Dátum: 2015. Április 21., 21:32:33 »
Attól függ mire gondolsz. Az Animated kimaradt az életemből.

Az Animatedben Sokkolónak két megjelenési formája volt, és képes volt egyikből a másikba váltani, mint a G1-ben Punch/Counterpunch.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3476 Dátum: 2015. Április 21., 20:54:04 »
Attól függ mire gondolsz. Az Animated kimaradt az életemből.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3475 Dátum: 2015. Április 21., 20:38:15 »
Én meg nem bírtam várni és utánanéztem, hogy ki az a szenátor, aki szabadlábra helyeztette Oriont. A képregényben is eljátszák ezt Sokkolóval, mint az Animated sorozatban?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3474 Dátum: 2015. Április 21., 20:00:06 »
Igazából ez nem annyira nagy spoiler, de igen. A Sötét Kibertron event utózöngéje volt a dolog.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3473 Dátum: 2015. Április 21., 19:40:11 »
Nézegetem Megatron dokuját egy angol nyelvű oldalon és mit látok?

FIGYELEM, rohadtul nagy SPOILER:

Autobot lesz Megatron???

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3472 Dátum: 2015. Április 19., 20:40:39 »
Én is köszönöm a Transformers Ongoing 23.számot! :worship: :worship:
Tetszett ez a Káoszelmélet történet. Főleg a sok visszaemlékezések.
Orion Pax(Optimus Fővezér) elmondása szerint tisztára olyannak hangzott, mintha Megatron "jófiúnak" lenne és majdnem "barátnak" (is) tekintette. Ilyenkor az jut eszembe, hogy a régi Marvel TF-be Megatron-ról nem is esett szó ilyenekről. Bár igaz, az egy másik történet másik univerzumban.
Az meg külön jó ötlet és tetszik, hogy lesznek olyanok is, mint a Reflektorfényben Orion Pax, Autocracy, Mostrosity és Primacy.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3471 Dátum: 2015. Április 19., 17:04:40 »
Fantasztikusak ezek a visszaemlékezések, nagyon tetszenek; csinálhatnának egy külön képregényt, ami csak a régmúlttal foglalkozna! 
Hol lehet olvasni bővebben erről a szenátusról?
Lehet tudni, hogy kik a tagok? Mindenki korrupt benne kivétel nélkül?
Nem feltétlenül, de ilyen tagokkal, mint Féreg, Üstökös, Sokkoló... sok jót nem várnék tőlük...  :badteeth:
Ilyen jellegű képregény van. Több is, ami azt illeti. Jelenleg úgy állunk, hogy ez a Káoszelmélet felvezetett egy vonalat, amit sorrendben követ a Megatron Eredet, a Reflektorfényben Orion Pax, majd a háború kezdetét taglaló trilógia, az Autocracy, a Mostrosity és a Primacy. Ez utóbbi három 12, egyenként 8 oldalas digitális megjelenésű cucc volt, de én valószínűleg átollózom 4 24 oldalas füzetté őket, és rövidesen már olvashatóak is lesznek nálunk...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3470 Dátum: 2015. Április 19., 16:26:59 »
Köszönöm a TF vol. 2. 23. -at! :worship:
Nagy öröm, hogy mostanában nem kell sokat várni az új részre!  :pogo:

Rendkívül tetszik ez a képregény, jó a story és remek a grafika!  :bravo:
Kemény, ahogy a jelen Optimusz-a filózik és agyal!  :rolleyes:
Gondolom, nemsokára majd az akció is beindul!
 
Fantasztikusak ezek a visszaemlékezések, nagyon tetszenek; csinálhatnának egy külön képregényt, ami csak a régmúlttal foglalkozna!  :brow:
Durva, hogy a zöldfülű Optimusz Megatron mondatait idézte...  :badteeth:

Hol lehet olvasni bővebben erről a szenátusról?
Lehet tudni, hogy kik a tagok? Mindenki korrupt benne kivétel nélkül?

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3469 Dátum: 2015. Április 19., 15:52:36 »
Ja és egy kérdés teljesen off. Van egy másik női robot. Ő ki?

Csak egy? http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_female_Transformers
Talán most épp Windblade van / volt előtérben az eredeti kiadásban.