Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888146 alkalommal)

0 Felhasználó és 68 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3438 Dátum: 2015. Április 15., 18:29:40 »
Értelmiségi karakter az álcák között szerintem Üstökös. Bár nem tudom, az eredetével kapcsolatban mit lehet tudni, de eszmékben, álca-ideákban gondolkodik. Emellett nagyon arisztokratikus. Mindig az elittel és a Fürkészek vezérségével jön. Azon kívül talán még Sokkoló is az. Igaz, ő tudós és sokkal inkább hideg analizáló gépezet. De saját tervek, elképzelések hajtják. És benne is megvan a felsőbbrendűségi
érzet jócskán...többiek...?

Sokkoló nekem olyan Mint mengele, az igazi szadista vadmarha aki a ridegsége mögé rejti a vadállatságát(olvastam egy könyvet róla, teljesen így mutatja be) Üstökös pedig ha már Mengelével pedálloztam nekem olyan mint Himler. Hitler hátán felmászott számító kis genny aki az átlagosságától fél a legjobban. A legtöbb álca egyébként nincs kibontva. Ha a reflektorfényben sorozatot nézitek hány álca van benne? 3-4? Ebből egy Megatron egy Sokkoló. Igazából, Fülelő, Üstökös, Megatron és Sokkoló az akivel foglalkoztak. Újkeletűen Villámcsapás került most előtérbe. De neki isncs kibontva még a valódi háttere és inditékai, mit miért tesz.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3437 Dátum: 2015. Április 15., 15:40:02 »
Már megtörtént, csak az még jóval odébb van. A mostani Káoszban is össze fognak majd dolgozni, de most még inkább a kényszer, mint a meggyőződés hajtja őket, később viszont... Az új sorozatokban gyökeres változások jönnek majd.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3436 Dátum: 2015. Április 15., 13:21:20 »
Kicsit olyan, mintha az alakváltó X prof. -ot (Optimusz) és Magneto-t (Megatron) látnám...  :badteeth:
Azzal a nagy különbséggel, hogy a cybertroniak soha nem voltak barátok!
Optimusz küzd az érzelmeivel, mintha hinne abban, hogy Megatron képes a változásra; de az álca fővezér képtelen eltörölni a múltat, nem tud túlemelkedni a hatalmas gyűlöleten!
Nem lenne azért rossz, ha létrejönne egyszer egy story, amiben egy hihetetlenül feltápolt (új vagy régi, mindegy) alakváltó ellen vállt vállnak vetve harcolnának egymás mellett!  :brow:


Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3435 Dátum: 2015. Április 15., 12:28:00 »
Na de ezt milyen arisztokratikus meggyőződéssel mondja!  :D

Valóban van néha benne egy kis Boba Fett, mikor a becsületkódex, meg Álca meggyőződés szavakat használja, de nekem alapvetően kétszínű. Ami a nagyobb baj számomra, hogy szavahihetetlen. Ez mondjuk szinte az összes Álcára igaz... Darth Vader is ezért bajos nekem a SW-ban, megszegi az adott szavát. Szeretem, ha egy "gonosz" alak szavahihető. Fett pont ilyen, bár ő inkább "szürke".

Az Álcák között nem is tudom, ki tartaná meg az adott szavát. Sokkoló? Szerintem ő is letudná azzal, hogy "a logika szerint abban az időegységben ezt az ígéretet kellett tennem neked a későbbi, valós szándékaimtól függetlenül".
Max esetleg Skorponok, mikor Zarak irányította, Skorponok meg csak a már kitárgyalt, szoba sarkába állított fejetlen báb volt. Az emberi tényező agyalhatott volna a lelkiismerete miatt.
Szavahihető Álca... nemtom. Hatlövet? Nyilván valami kívülálló lenne...

Ja erről jut eszembe, a Pusztításban van említve Hatlövet csillagpáncélja és a leállító kód, amivel Üstökös kiiktatta: 
"Beállítás: pí-orion-valós körpálya. Indítás"
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3434 Dátum: 2015. Április 15., 07:50:04 »
Erről most ez jutott eszembe.  :D


Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3433 Dátum: 2015. Április 14., 23:46:48 »
Értelmiségi karakter az álcák között szerintem Üstökös. Bár nem tudom, az eredetével kapcsolatban mit lehet tudni, de eszmékben, álca-ideákban gondolkodik. Emellett nagyon arisztokratikus. Mindig az elittel és a Fürkészek vezérségével jön. Azon kívül talán még Sokkoló is az. Igaz, ő tudós és sokkal inkább hideg analizáló gépezet. De saját tervek, elképzelések hajtják. És benne is megvan a felsőbbrendűségi
érzet jócskán...többiek...?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3432 Dátum: 2015. Április 14., 22:21:57 »
Olyan nagyon nem rémlik, bár láttam minden részt. Oh, welll...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3431 Dátum: 2015. Április 14., 22:16:02 »
A Primeban azt hiszem vagy az első évad végén, vagy a második elején derül ki a karakterek háttere, miszerint Megatron (akkor még Megatronusz) volt kaoni gladiátorból előbb szónokként, majd az archivista Orion Pax bizalmas barátjaként komoly befolyásra és tekintélyre tett szert, annyira, hogy magának merte követelni a Fővezéri címet és a Mátrixot is, azonban a Nagytanács tartott az erőszakos természetétől, ezért helyette - Alfa Trion javallatára - Orion Paxot nevezték ki. Megatron megdühödött, és toborozni kezdett, a többit már sejtheted...

Abban az időszakban derült ki, amikor Optimusz - az Unikron-incidens után - amnéziás lett, és ismét régi barátként tekintett Megára, aki ezt kihasználva szembefordította az autobotokkal. Sok mindent el lehet mondani a Prime-ról, de az tény, hogy meglepően jó kis sorozat volt összességében, az idegesítő kölyköket leszámítva.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3430 Dátum: 2015. Április 14., 21:49:56 »
Sosem szerettem sem a bányász, sem a gladiátor eredetét, és egyetértek azzal, hogy egy kicsivel magasabb szintről kellene indítani. A Prime-ban ezt mikor lőtté el? Vagy az a képregényben volt? Csak az eredeti sorozatot láttam.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3429 Dátum: 2015. Április 14., 21:45:57 »
Igen szerintem is reálisabb lett volna, ha vezető alakváltóként teszem azt a Matrix egyik lehetséges várományosakoént kattan be, nem pedig alulról bányamunkásként indul majd gladiátorként és úgy gyüjt maga köré sereget. De ez igazából csak szőrözés. :)
Előbbit ellőtték a Transformers Prime-ban, de az utóbbira is sok történelmi példa van, a legismertebb pl. Spartacus. Nekem semmi bajom sincs a "fellázad az elnyomott munkásosztály" koncepcióval, sokkal inkább azzal van, hogy az álcák között miért nincs akkor értelmiségi karakter?

Röptűz? Amúgy ezen már én is gondolkodtam. Valószínűleg ha voltak is tiszta fejjel gondolkodó forradalmárok, akkor azok már átáltak az Autobotokhoz, vagy az Álca osztályharc áldozataivá válltak.
Amúgy Megatron Spartacushoz hasonlítani? Nem is tudom, inkább Jean-Paul Marat, ha lelki oldal felöl közelítjük meg.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3428 Dátum: 2015. Április 14., 19:12:26 »
Köszönöm a TF ongoing 22. -t!  :worship:

Tényleg egy remek rész volt, fantasztikus visszaemlékezésekkel és egy brutális dialógussal!  :bravo:
Xaaron most jobban néz ki, szerintem!  :rolleyes:
Nagy bátorság volt Optimusztól, hogy elengedte Megatront; brutális lett volna, ha ott elszabadul...  :blink:


Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3427 Dátum: 2015. Április 14., 17:46:40 »
Uh, az kemény... Ilyen gyűjteményes kötetekhez Ti hol juttok hozzá? Vagy ezeket Ti is ki fogjátok adni? Mert akkor nyilván megvárom, de ami nem jelenik meg a HZs-n azt néha meg lehet kérdezni hol tudjuk elolvasni angolul, mert engem minden részlet érdekel. :D

Most olvastam a Reflektorban: Blörrt, és feltűnt, hogy az már a háború kitörése után játszódik, mégis arclemez nélkül mutatják Optimuszt, ráadásul inkább Orion Pax külsőben. A v2 22.-ben pedig elvileg még Megatron lázadása előtt járunk, mégis már Optimuszként ábrázolják "a kapitányt", de Orion névvel. Ez szimpla baki lehet?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3426 Dátum: 2015. Április 14., 16:55:22 »
De ami még súlyosabb volt: aki az utolsó csepp volt a pohárban mielőtt Megatronnak elborult az agya az meg Pörgés, szintén későbbi Roncsoló... Mondjuk nem az első korrupt Autobot a Roncsolók között... :)
Pörgés jelenleg már csak ex-roncsoló, nemrég sikerült elolvasnom Roberts novelláit, amik a Roncsolók végső harcának gyűjteményes kötetében jelentek meg és abban nagyon durva dologgal próbálkozott be, ami miatt most még az álcákat is többe nézik, mint őt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3425 Dátum: 2015. Április 14., 16:18:16 »
Ő maga mondta, a funkció dönt a sorsodról. Lehetsz akár értelmiségi, látnok, forradalmár is, ha bányász robotnak készültél ott kell megrohadnod a bányában. Na ebből lett elege.
Ami nekem kicsit negatívan hat, hogy sokszor sajnálnak oda kreálni egy új karaktert a főszereplő mellé. Pl. Impaktor. Ezek szerint ő és Megatron ekkora barátok voltak?? De ami még súlyosabb volt: aki az utolsó csepp volt a pohárban mielőtt Megatronnak elborult az agya az meg Pörgés, szintén későbbi Roncsoló... Mondjuk nem az első korrupt Autobot a Roncsolók között... :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3424 Dátum: 2015. Április 14., 11:51:31 »
Igen szerintem is reálisabb lett volna, ha vezető alakváltóként teszem azt a Matrix egyik lehetséges várományosakoént kattan be, nem pedig alulról bányamunkásként indul majd gladiátorként és úgy gyüjt maga köré sereget. De ez igazából csak szőrözés. :)
Előbbit ellőtték a Transformers Prime-ban, de az utóbbira is sok történelmi példa van, a legismertebb pl. Spartacus. Nekem semmi bajom sincs a "fellázad az elnyomott munkásosztály" koncepcióval, sokkal inkább azzal van, hogy az álcák között miért nincs akkor értelmiségi karakter? Mert bárhogy is nézzük, szinte kivétel nélkül ész nélkül mészároló vérengző barmok, akik 4 millió év alatt odáig süllyedtek, hogy az sem izgatja őket, hány kultúrát vagy fajt taposnak a sárba a céljaik érdekében.

Furman még úgy ábrázolta Megatront eleinte, mint egy hidegfejű taktikai zsenit, aki minden megtesz, de csak ha a céljai azt diktálják. Kidolgozta a fázisokra bontott megszállást és mint egy rideg gépezet nekilátott bekebelezni a galaxist.

McCarthy AHM-jében ennek már nyoma sincs, ott mint egy hisztis gyerek tombol, mert megteheti, hisz végre hazavágta az autobotokat. Ennek folyományaként ész nélkül lerombol mindent maga körül, és kukába vágja az összes régi jellemzőjét.

Costa v2-jében meg... Voltaképp kapunk egy kicsinyes, bosszúszomjas tetűládát, aki abból a szempontból közelebb áll a furmani énjéhez, hogy nála is érvényesül a terv a tervben elv - később majd megértitek mire célzok ezzel - de ezt leszámítva egy önző, saját céljait kajtató, képmutató alak, aki nagyobb célokról prédikál, holott csak egyet akar: a szart is kiverni mindenkiből, aki keresztbe tett neki...

Ilyen alapon, ha elfogadjuk, hogy pár év alatt ennyit változhatott, akkor azt is el kell, hogy eredendően lehetett ő idealista, esszéíró bányász is...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3423 Dátum: 2015. Április 14., 10:29:48 »
sokkal reálisabb lenne itt is, ha egy a hatalmi elitben tevékenyen résztvevő jönne rá dolgokra, és tenne kísérleteket a fennálló rend megdöntésére.

Igen szerintem is reálisabb lett volna, ha vezető alakváltóként teszem azt a Matrix egyik lehetséges várományosakoént kattan be, nem pedig alulról bányamunkásként indul majd gladiátorként és úgy gyüjt maga köré sereget. De ez igazából csak szőrözés. :)

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3422 Dátum: 2015. Április 13., 20:30:06 »
Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: nagyon szuper rész, és bár duma az egész, mégis rendkívül tartalmas. Mondjuk én amikor ezt a részt olvastam, mindig próbáltam összevetni az itt szereplő Megatront, a Megatron eredetben bemutatott álca vezérrel. Az oké, hogy forradalmár, de nem tudom mennyire fér bele a dologba, hogy valami "proletár dolgozóként" értekezéseket, esszéket írjon. Mert ha történelmi párhuzammal élek, majdnem minden diktátornak megvolt a maga "gyerekszobája", és nem az ujjából szopta ki a saját társadalomátformáló eszméjét...sokkal reálisabb lenne itt is, ha egy a hatalmi elitben tevékenyen résztvevő jönne rá dolgokra, és tenne kísérleteket a fennálló rend megdöntésére. Ezenfelül Megatron érvrendszere is itt-ott elég ellentmondásos, de hát ez egy képregény, és nem egy filozófiai kézikönyv:) Ezer hála a fordításért, epekedve várom a folytatás!!!

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3421 Dátum: 2015. Április 13., 17:02:26 »
Ez a rész egyszerűen isteni volt...úgy kellett mint egy falat kenyér! Tartalmas és eszméletlenül hangulatos részt kaptunk...és hosszú idő óta (kivéve a Regen részeket) ez az első füzet amit tovább tartott kiolvasni mint 10 perc...
Egyébként az angolom nem a legjobb ezért én nem is olvastam ezeket a részeket eredetiben...ezer hála a munkátokért!   :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3420 Dátum: 2015. Április 13., 13:24:47 »
Köszönöm az infót, mad47! :worship: :worship:
Legalább ez a bíróság, Galaktikus Tanács dolog is érthető. Mert az kissé furcsa volt. és persze az Acélfejről szóló kérdés is világos lett számomra.
Az Álcák meg... hát, ebbe van valami igazság. Bár összegyűltek, és mégse tudnak semmit se, amit Megatron tett.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3419 Dátum: 2015. Április 13., 13:15:23 »
Űrdongó Fertőzésbeli szereplésén én is meglepődtem, ahogy Kupot és Driftet se tudtam hova tenni. A Roncsolók feloszlását követően Kup a Földre ment? Ez magyarázná Észlelő szereplését is a jelenlegi számban. Lesz infó arról hogy mi történt a Garrus 9 incidens túlélőivel?
Apropó Űrdongó. Roberts-ék szándékosan csináltak belőle ilyen nagyszájú vezérpalántát? Egy alkalmi szavazás győzteseként én nem érezném magam "Fővezér-felett állónak", ő meg kikéri magának hogy nem kapott teljhatalmat...

Én azt furcsáltam ott nem sánta itt igen. Pedig elvben a Fertőzés után járunk. Amúgy ha szétváltak az egyik zseni robotot aki ért a szereléshez is nem kellett volna ott hagyni vele? Racsni, Észlelő és Kerék is Optimussal van az űrben. Amúgy Űrdongó lesz még egyedüli vezér.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3418 Dátum: 2015. Április 13., 12:21:35 »
keildavid, végig kell olvasni a szálakat, Aldarion mesterék szerintem nagyon jól eltalálják a sorrendet, hogy követhető legyen a történet. Az Acélfej miniben Alfa Trion elmeséli a felélesztésének a hátterét. Tulajdonképpen a semmiből építi fel Acélfejet, tudva hogy bármerre is jár valószínűleg már feláldozta magát egy társáért, jó szokás szerint. Az emlékeit is mesterségesen alkotja újra, de sajnos csak annyi áll rendelkezésre ami még a Kibertronon történt, így súlyos évek maradnak ki, többek között amit már mi is végigkövethettünk a Földön, a Beszivárgástól kezdve az AHM-en át a v2 1.számáig bezárólag. Miután elkészült a test Acélfej szikrája mint a lélek visszaszállt bele és feléledt. Ha jól értelmeztem, de javítson ki valaki ha tévedek.
Az említett bíróság szerintem nem a Kibertronon van, egyrészt mind az autobotok, mind az álcák már rég űrállomásokon székelnek (mint pl a Kímia) , másrészt említenek valami Galaktikus Tanácsot, ami meg nyilván nem csak a kibertroniakból áll. Véleményem szerint nem kevés faj akar elégtételt venni az álcák hódításaiért...
Az álcák a Földön szerintem nem voltak beavatva MEgatron döntésébe, így Fővezér elmondása szerint ott most újraindul a hatalmi harc, szokás szerint...
Űrdongó Fertőzésbeli szereplésén én is meglepődtem, ahogy Kupot és Driftet se tudtam hova tenni. A Roncsolók feloszlását követően Kup a Földre ment? Ez magyarázná Észlelő szereplését is a jelenlegi számban. Lesz infó arról hogy mi történt a Garrus 9 incidens túlélőivel?
Apropó Űrdongó. Roberts-ék szándékosan csináltak belőle ilyen nagyszájú vezérpalántát? Egy alkalmi szavazás győzteseként én nem érezném magam "Fővezér-felett állónak", ő meg kikéri magának hogy nem kapott teljhatalmat... Bár az is fura, hogy a dezertőr Nagyágyút ünnepélyesen fogadják és kinevezik Rodimusszá, ahelyett hogy pl. Magnusz rögtön lesittelné... Oké hogy nála a Mátrix, de azt pl. némi mázlival szerezte meg. :)
Amúgy köszönet az új részekért, valóban elkezd felfelé ívelni a v2 csillaga!
All hail HálóZsák!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3417 Dátum: 2015. Április 12., 20:43:07 »
Én is köszönöm a TransFormers 22.számot! :worship: :worship:
Itt már tényleg kezd alakulni a történet.
Érdekes volt, hogy mennyi mindenféle szálak jöttek elő a múltból. Bár ott meg fura volt, hogy Megatron néha olyannak tűnt, mintha nem is volt olyan gonosz és hatalomra vágyó. Persze erről bővebben a Megatron eredet minibe láthattuk, hogy hogyan változott meg.
Optimusz is olyan fura volt. Mintha önmaga lenne, később pedig mintha teljesen más lenne. Bár ez már az 1. szám óta is fura volt.
Egy-két dolog mégis furcsa, ami nem érthető.
Pl. említették az autobotok, hogy Megatron bíróság elé akarják vinni. De Kibertron gyakorlatilag lakatlan, ahogy az Acélfej miniben és persze a Dicsőség Megatronnak sorozatban is láthattuk. Akkor itt meg mi van pontosan?

És az Álcák? Ők meg hova tűntek, miután Megatron fura módon megadta magát az autobotoknak? Hiszen őket nem látni, hogy az autobotokkal vannak.

És még csak most jutott eszembe, ami talán egy baki lehetett a szerzők részéről. Űrdongó a TF 18. számában megsérült, de a Fertőzés miniben pedig nem úgy nézett ki. Majd a TF 21-ben pedig pont ugyanúgy van, mint a 18-ban.
Hát ez nem is gondoltam, hogy ilyen is volt. Ahogy Acélfejjel is. Földön lelőtték, és bár az autobotoknál ott volt a holttest, majd Kibertronon tért magához. Majd a TF 21-ben úgy beszéltek, mintha nem is volt a Földön.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SwitcX

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3416 Dátum: 2015. Április 12., 15:44:36 »
Elállt a lélegzetem! Köszönöm ezt a részt, ezzel újra érzem azt a tüzet amit gyerekkoromban, mikor megkaptam a legújabb TF részt és csak a képekkel órákig elvoltam. Tökéletes, a rajz, a szöveg, elejétől a végéig. Ideje folytatnom a TPB-k gyűjtését. Imádom! Köszi még egyszer  :worship:

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3415 Dátum: 2015. Április 12., 11:21:41 »
Végre. Íme a jövő (a rajzokat illetően is, hisz Milne Roberts fő rajzolója). Azt hiszem jól látható, hogy kb ég és föld a különbség Costa és Roberts között. Bár ahogy olvasom Robertset, nem tudom volt-e nála valaha jobb TF iró a 30 év alatt.

Nagyon jól sikerült a fordítás , bár 1 helyen picit máshogy lett volna szerencsés interpretálni Roberts szövegét. A "Braznia még csak nem is miattam kezdődött"- helyett szerintem inkább kb. "Ne akard, hogy elkezdjem Brazniat emlegetni"- volt Roberts mondanivalójának a lényege.

De ezt az apróságot leszámítva nagyszerűen sikerült a fordítás.


Ne ez most viszont jó volt. Minden szempontból jó. Érdekes, hogy Xaaron mennyire másképp néz ki itt mint a G1.ben. A kifejezetten vicces volt, amikor elkezdték taglalni ki törte össze jobban a másikat. :D Meg eleve a kezéd Megatron és Impactor ülnek egy bárban.  :D Mondjuk én abban a hitben voltam, hogy Optimus a háború kitörésekor még Orion Pax volt. Már úgy értem arclemez nélküli stb. Az meg kifejezetten meredek volt amikor elengedte. Ha megtámadja mit csinál vele?  ;D Sőt mit csinál bármelyik autobot vele? Optimus dükitörése a megbeszélés alatt mutatja, hogy nem nagyon találja a talajt. Megatron meg tényleg olyan mint Hannibal Lecter. Teljes pszihopata.

Jövő héten folyt köv?
Optimusz itt még Orion Pax a visszaemlékezésekben.
És lesz egy olyan rész (Reflektorfényben Orion Pax) amikor az arclemez dolog előkerül. :D
Én is remélem, hogy jövő héten jön a 2. rész. Az még ütősebb lesz még ennél is.
Ami meg Megatront meg az ő pszichopataságát illeti, hatalmas a kontraszt az itt látható Megatron, és a jelenleg az MTMTEben szereplő között. Így visszanézve kicsit vicces is. :D 
Ahogy Ultra Magnus is, aki itt simán kivégezné Megatront és teljesen lojális Tyresthez. Manapság már nem ez a helyzet egyik féllel szemben sem... :D 

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3414 Dátum: 2015. Április 12., 10:46:46 »
Ne ez most viszont jó volt. Minden szempontból jó. Érdekes, hogy Xaaron mennyire másképp néz ki itt mint a G1.ben. A kifejezetten vicces volt, amikor elkezdték taglalni ki törte össze jobban a másikat. :D Meg eleve a kezéd Megatron és Impactor ülnek egy bárban.  :D Mondjuk én abban a hitben voltam, hogy Optimus a háború kitörésekor még Orion Pax volt. Már úgy értem arclemez nélküli stb. Az meg kifejezetten meredek volt amikor elengedte. Ha megtámadja mit csinál vele?  ;D Sőt mit csinál bármelyik autobot vele? Optimus dükitörése a megbeszélés alatt mutatja, hogy nem nagyon találja a talajt. Megatron meg tényleg olyan mint Hannibal Lecter. Teljes pszihopata.

Jövő héten folyt köv?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 12., 10:57:22 írta Feast4 »

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3413 Dátum: 2015. Április 08., 23:39:32 »
Na de majd a következő rész... Optimus és Megatron beszélgetése :brow:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3412 Dátum: 2015. Április 07., 21:35:49 »

Köszi a Transformers v2 21-et! Mondjuk tényleg nem történt benne semmi...
Szokásom, hogy a füzetek elolvasása előtt végignézem a lapokat kicsiben, hogy mennyire lesz akciódús, mennyi harcra utaló képet lehet látni. Ebben nem láttam valami sokat.  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3411 Dátum: 2015. Április 07., 18:14:12 »
Az a vicces, hogy ebben a hirtelen változásban én már Roberts kezét sejtem, mert a Káoszt együtt írta Costával és ott fény derül Megatron és az álcák minden indítékára. Azt nem mondom, hogy ennyi szarakodás után nem volt nyögvenyelős a magyarázat, de a v2-ben megszokott következetlenségeket figyelembe, legalább egy épkézláb indoklást kapunk...

Ráadásul a Reflektorban: Megatronban már volt is egy hatalmas spoiler ezzel kapcsolatban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3410 Dátum: 2015. Április 07., 16:02:52 »
Ez volt az eddigi legdühítőbb rész! Optimus megkapja a Matrix-t pl. arra a beszélgetésre kifejezetten kíváncsi lettem volna, aztán ad egy feladatot Dongónak és Portyázónak aki valamit ledumál Megatronnal mielőtt elviszik. És semmiről nem tudunk meg semmit csak azt hogy elindulnak. Ez gáz! Az itóbbi öt füzet történéeit le lehetett volna bonyolítani max kettőben...

Meg egy pár dolog? Mi akadályozza meg Megatront innetől abban, hogy kitörjön és az összes autobotot megölje a fedélzeten? megatron nyilván nem akart elmenni a földről, mert volt egy nagy komplex terv. Azzal most mi lesz kuka? Az álcák széthullanak nélküle, most nem fognak? Nagyon rossz átkötés egy hosszan elhúzódó unalmas történetvonalon, kicsit olyan szagú, hogy most kaptak észbe hogy amit eddig csináltunk gyerekek az ratyi legyen valami új.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 07., 16:25:23 írta Feast4 »

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3409 Dátum: 2015. Április 06., 21:37:54 »
Quickswitch Hatlövet fia??? WTF?! Ki a boldog édesanya?  :badteeth:
Miből gondolod, hogy nem Hatlövet az? :badteeth:

Itt le van írva minden fontosabb rokonsági kapcsolat:
http://tfwiki.net/wiki/Relatives#Generation_1_.2F_Beast_Era_2

Fura. Meg voltam győződve, hogy Optimus Primal (Ősvezér) a Beast Warsból egyenesági leszármazottja G1 Optimusznak.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith