Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888666 alkalommal)

0 Felhasználó és 61 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3408 Dátum: 2015. Április 06., 15:53:31 »
Köszönöm a TF vol. 2. 21. -et!  :worship:

Szerintem nem gond, ha két harc között van egy kis szünet, kellenek ilyen részek is!  ;)

Quickswitch Hatlövet fia??? WTF?! Ki a boldog édesanya?  :badteeth:
Ilyen rokoni kötelékek eddig nem nagyon voltak az alakváltók között!
Vagy én tudom rosszul?  :nemtudom:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3407 Dátum: 2015. Április 05., 17:01:26 »
Ugye én vagyok az, aki szoktam védeni, de ezen a részen nem tudok mit.
Achievement Granted!  ;D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3406 Dátum: 2015. Április 05., 16:26:29 »
Na, pl. ebben a mai részben, ha jól számoltam, az ég egy adta világon semmi sem történt.  :D
Tipikus Costás rész... A legnagyobb újdonság, hogy Brendan Cahill bemutatkozott, mint rajzoló. :D
Ez a rész tökéletesen megtestesíti mindazt, amitől Costánál agyvérzést lehet kapni...

Ugye én vagyok az, aki szoktam védeni, de ezen a részen nem tudok mit.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3405 Dátum: 2015. Április 05., 16:10:09 »
Na, pl. ebben a mai részben, ha jól számoltam, az ég egy adta világon semmi sem történt.  :D
Tipikus Costás rész... A legnagyobb újdonság, hogy Brendan Cahill bemutatkozott, mint rajzoló. :D
Ez a rész tökéletesen megtestesíti mindazt, amitől Costánál agyvérzést lehet kapni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3404 Dátum: 2015. Április 05., 15:34:34 »
A jövő héten Chaos Theory, hacsak be nem csúszik valami gikszer, amire kicsi az esély...

Csodás!

Na, pl. ebben a mai részben, ha jól számoltam, az ég egy adta világon semmi sem történt.  :D

Tipikus Costás rész... A legnagyobb újdonság, hogy Brendan Cahill bemutatkozott, mint rajzoló. :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3403 Dátum: 2015. Április 05., 15:11:01 »
Akkor a botok tudják, hogy Napcsillantó volt az áruló. De miért nem mondja meg senki sem Acélfejnek, hogy ő egy 2.0-ás változat?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3402 Dátum: 2015. Április 05., 15:04:13 »
Na, pl. ebben a mai részben, ha jól számoltam, az ég egy adta világon semmi sem történt.  :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3401 Dátum: 2015. Április 05., 13:27:46 »
A jövő héten Chaos Theory, hacsak be nem csúszik valami gikszer, amire kicsi az esély...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3400 Dátum: 2015. Április 05., 12:11:36 »
Köszönet a mostani számért. Jövő héten jön Roberts és Chaos Theory vagy egy Regeneration One rész következik?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3399 Dátum: 2015. Április 05., 11:23:33 »
QuickSwitch-ről tud valaki valamit? Ha már a Harcos Elitnek keresünk Autobot megfelelőt... Ő is hat üzemmóddal rendelkezik mint Hatlövet és mintha valami közük is lenne egymáshoz... Legalábbis egyszer találtam valami ilyesmit.

Róla csak annyit tudok, hogy Hatlövet fia és bipoláris zavarral küzd. Az IDW univerzumban még nem szerepelt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3398 Dátum: 2015. Április 05., 08:20:58 »
QuickSwitch-ről tud valaki valamit? Ha már a Harcos Elitnek keresünk Autobot megfelelőt... Ő is hat üzemmóddal rendelkezik mint Hatlövet és mintha valami közük is lenne egymáshoz... Legalábbis egyszer találtam valami ilyesmit.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3397 Dátum: 2015. Április 04., 16:05:51 »
Ez olyan, minthogy egyszer brimben meg vornban mérik az időt, egyszer ciklusban, de a ciklus is mást jelent minden változatban.
Robertsnél meg percekkel és másodpercekkel dobálóznak már...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3396 Dátum: 2015. Április 04., 12:08:27 »
Nem tudom, szerintem Triptokon nem mérhető az igazán nagyokhoz, mert pl. Mogorváék is elég keményem megtépik és vissza is rendelik az Űrhídon Kibertronra.
Kicsit utánanéztem Metroplex-nek a neten. A mérete 200-800 méter között bárhol lehet, attól függően, hogy a japán verziót nézed-e... elvileg 70.000 tonnát felemel és Triptikon Autobot riválisa. Viszont a G1-ben a jóval kisebb Piranyakon asszem valami 4 millió tonnát emelt fel, szóval M. egy óriási, de  gyenge alak. Borzasztóan zűrzavaros minden, sajnos nincs kohézió az egyes történetek között. Ma ez a legjobb, holnap meg amaz. :headscratch:

Ez olyan, minthogy egyszer brimben meg vornban mérik az időt, egyszer ciklusban, de a ciklus is mást jelent minden változatban.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3395 Dátum: 2015. Április 04., 11:05:40 »
Nem tudom, szerintem Triptokon nem mérhető az igazán nagyokhoz, mert pl. Mogorváék is elég keményem megtépik és vissza is rendelik az Űrhídon Kibertronra.
Kicsit utánanéztem Metroplex-nek a neten. A mérete 200-800 méter között bárhol lehet, attól függően, hogy a japán verziót nézed-e... elvileg 70.000 tonnát felemel és Triptikon Autobot riválisa. Viszont a G1-ben a jóval kisebb Piranyakon asszem valami 4 millió tonnát emelt fel, szóval M. egy óriási, de  gyenge alak. Borzasztóan zűrzavaros minden, sajnos nincs kohézió az egyes történetek között. Ma ez a legjobb, holnap meg amaz. :headscratch:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3394 Dátum: 2015. Április 03., 23:54:46 »
Triptikon is jönni fog. A Monstrosity-ben és a Primacy-ben hangsúlyos szerepet fog kapni, sőt, itt egész érdekes eredetet kapott. Ebben a verzióban a legendák szerint ő Mortilusz ivadéka, a kibertroni halálistené (aki Prímusz öt aspektusának egyike), és mint olyan voltaképp ősellenségek Metroplex-szel. Ilyen téren nagyon tetszetős, amit amit az új sorozatokban alkottak az utóbbi időben. Sok karakter előtörténetét bontották ki igen kreatív módon, emellett új eredet mítoszt alkottak, ami nagyon tetszetős lett - végre elszakadunk a Prímusz-Unikron ellentéttől és egész más koncepcióba helyezik a dolgokat. Nem mintha bármi bajom lett volna az ősi viszállyal, de a sokadik újraértelmezett rókabőr után kicsit már unalmas lett szerintem...
Én sima hibára gyanakszom. :D De ennél mondjuk tényleg találtunk már magyarázatot nehezebb dilemmákra is.
Nem hiszem, hogy hiba, én inkább úgy tekintek rá, mint az ismeretek bővítésére. Végül is, nem volt kimondva, hogy CSAK az az egy gyengepontja van, de erről meg csak Mega tudott, tehát nem ütközik semmivel, hogy nem emlegették. Ez még mindig kevésbé erőltetett variálás, mint amit Costa csinált pár helyen, főleg, hogy Roberts azt írta, hogy az Achilles-vírus taktikai vakfoltja mellett kapta még ezt a finomságot.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3393 Dátum: 2015. Április 03., 23:44:40 »
Hmm a régi sorozatban, egy visszaemlékezés szerint az Autobotok Sentinel droidokat használtak nem kis sikerrel. Ugyanugy  néznek ki, mint Omega csak kék-fehérek. Akkor Szupi is csak egy droid, vagy neki is van szikrája?

És Triptikon, tényleg vele mi van? Csak flashbackekben szerepel. A fanfiktemben ő egy klón amit Mega DNSéből tenyésztettek ki, bár ez rossz ötlet mert akkor mi magyarázná a feltétel nélküli hűséget? Inkább maradok mozis Wrecklose-nál ala Megatron junior, aki kész Riddick.  :brow:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3392 Dátum: 2015. Április 03., 23:36:59 »
Biztos tutira mentek.
Pontosan. Kettős biztosíték. Mega helyében én se kockáztattam volna...

Én sima hibára gyanakszom. :D De ennél mondjuk tényleg találtunk már magyarázatot nehezebb dilemmákra is.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3391 Dátum: 2015. Április 03., 23:09:57 »
Egyébként az Autobotok között nincsenek ilyen Elit harcos robotok ezek ellenszereként? Mert mintha az MTMTE-ben Maximusból egy ilyen kaliberű robi válna, miután újra kipofozták Overlord-tól elszenvedett veresége után.

Na erre én is kíváncsi volnék, mert az Álcák közül egyre csak jönnek ki az erősebbnél erősebb srácok (Megatron kb. értékelhetetlen kategóriában tart most) az autobotoknál meg senki sehol.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3390 Dátum: 2015. Április 03., 23:07:02 »
Metroplex nem tudta lenyomni Hatlövetet

Dehogynem! :D Jobban kivasalta mint anyukám az ingeimet. Ha meglátja, hogy megmozdul valószínüleg még kétszer rá is lép és megtapossa. Metroplex az akivel nagyon nem volt egy erőszinten még ő sem. Úgy fogalmaznék véletlenül nem ölte meg. :D

Amúgy kíváncsi leszek, hogy tripikont elő fogják e kéőbb  szedni. Egyszer láthattuk egy kockányira a vissazemlékezésben, de ennyi.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3389 Dátum: 2015. Április 03., 22:20:58 »
Érdekes infókat olvasok itt a Hatos fázisos robotokról, amik nekem is nagyon piszkálták a csőrömet, köszi érte:) Egyébként szerintem az, hogy Metroplex, vagy Szuper Omega lenyomná-e Hatlövetet nem kérdés. Hiszen már csak Omega esetében rendkívül erős kapcsolódókról tudunk, akikkel összeakasztotta a bajuszt, és nem eredménytelenül. Metroplex, meg asszem valami ősi kibertroni titánok egyike ha jól tudom. És szerintem a Metroplex miniben ez a város méretű robot nem fordított túlzott figyelmet Hatlövetnek. Eltaposta, mint egy bogarat. Ha igazán bántani akarta volna őt szerintem akkor meg lett volna az az erő és fegyverapparátus amivel kicsinálhatta volna. Egyébként az Autobotok között nincsenek ilyen Elit harcos robotok ezek ellenszereként? Mert mintha az MTMTE-ben Maximusból egy ilyen kaliberű robi válna, miután újra kipofozták Overlord-tól elszenvedett veresége után.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3388 Dátum: 2015. Április 03., 22:03:45 »
Biztos tutira mentek.
Pontosan. Kettős biztosíték. Mega helyében én se kockáztattam volna...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3387 Dátum: 2015. Április 03., 21:58:41 »
Ja és azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy épp a Harcos Elit kapcsán magyarázták ki Overlord kapcsolatát Megatronnal. Azért nem ment neki soha, mert nem volt képes rá. Mikor műtétileg átalakították, Megatron parancsára integráltak bele egy halálkapcsolót is, így ha szembefordul Megával egy gombnyomás és kampec. Ez amúgy valamilyen szinten várható is volt, hisz Hatlövetben is ott volt Megatron biztosítéka...

Ez nem ellentmondás Sokkoló harcászati vakfoltjával? Mármint ez két magyarázat ugyanarra a problémára.

Biztos tutira mentek.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3386 Dátum: 2015. Április 03., 21:13:32 »
..

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3385 Dátum: 2015. Április 03., 21:12:21 »
Ja és azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy épp a Harcos Elit kapcsán magyarázták ki Overlord kapcsolatát Megatronnal. Azért nem ment neki soha, mert nem volt képes rá. Mikor műtétileg átalakították, Megatron parancsára integráltak bele egy halálkapcsolót is, így ha szembefordul Megával egy gombnyomás és kampec. Ez amúgy valamilyen szinten várható is volt, hisz Hatlövetben is ott volt Megatron biztosítéka...

Ez nem ellentmondás Sokkoló harcászati vakfoltjával? Mármint ez két magyarázat ugyanarra a problémára.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3384 Dátum: 2015. Április 03., 20:51:17 »
Ja és azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy épp a Harcos Elit kapcsán magyarázták ki Overlord kapcsolatát Megatronnal. Azért nem ment neki soha, mert nem volt képes rá. Mikor műtétileg átalakították, Megatron parancsára integráltak bele egy halálkapcsolót is, így ha szembefordul Megával egy gombnyomás és kampec. Ez amúgy valamilyen szinten várható is volt, hisz Hatlövetben is ott volt Megatron biztosítéka...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3383 Dátum: 2015. Április 03., 20:27:42 »
Hát Metroplex egy egész város méretű, Omega meg egy rakéta + tank. És utoljára emlékeim szerint a Metroplexben bukkan fel.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3382 Dátum: 2015. Április 03., 20:07:48 »
Aldarion, Intruder, köszi az infókat! Az eszkalációs részeket elő is veszem, végignézem. Metroplex Omega felett állna? Nem tudom... Igen, Hatlövetben van valami vészparancs és Üdtökös kiüti, tehát utána nem bukkan fel? Mert valaki megjavította utána, ha jól rémlik... EGyébként érdekes, hogy Hatlövetet mindig simán kihagyják, mikor a legerősebbeket sorolják fel. Még én is. Pedig az olvasottak alapján Mega TÖBBSZÖRÖSE erőben. (mivel Metroplex nem tudta lenyomni Hatlövetet, Omega viszont simán szétverte a létszámfölényben lévő Megáékat) A Harcos Elit infóit külön köszi, utánanézek.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3381 Dátum: 2015. Április 03., 19:06:05 »
Na akkor fussunk neki.
Nem tudom volt-e már róla szó. De szerintetek ha Unikron és Galactus találkozna abból mi kerekedne ki? Galaktikus pusztítás, esetleg valamelyikük győzelme vagy csak el feleznék az űrt és mennének tovább?
Erre csak pár képpel tudok reagálni, döntsd el melyik verzió a jobb:




Ki az az Álca, akinek az arcán is álca jel formájú lemez van? Mert ha jól tudom ő pl Fekete Árnyat győzte le aki szintén hatos fázisos robi...
Tarnnak hívják, egyelőre még nincs magyar neve, mivel kimondottan a MTMTE-hez alkották meg.

Megnéznék egy Omega vs. Hatlövet csatát!  :brow:
Nagyon megfeledkeztek Hatlövetről, fogjuk még látni a közeljövőben?
Hatlövetről azóta nincs hír.
Ezek szerint még ő is tartott tőle. Amúgy sose értettem hogy akkor mondjuk miért nem csináltat magának is ilyen "kovácsolt csillag páncélt".
Egyértelműen tartott tőlük, mivel a Harcos Elit (avagy a hatos fázishoz tartozó robotok, név szerint: Heretech, Gyilokmester, Hatlövet, Fekete Árny és Overlord) mind egyedileg átalakított pusztítók, akik erősebbek sok mindennél - köztük Megatronnál is -, pont emiatt óvatosan viszonyultak hozzájuk. Megatron valószínűleg azért nem csináltatott ilyen páncélt, mert az utolsóként átalakított Overlord első húzása a műtétje után az volt, hogy megölte Rossum doktort, a sebészt, akivel odalett a technológia is, ezért nincs több tagja a Harcos Elitnek...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3380 Dátum: 2015. Április 03., 18:14:54 »
Nem tudom volt-e már róla szó. De szerintetek ha Unikron és Galactus találkozna abból mi kerekedne ki? Galaktikus pusztítás, esetleg valamelyikük győzelme vagy csak el feleznék az űrt és mennének tovább?

Galvatron infóért köszönetem.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3379 Dátum: 2015. Április 03., 17:40:58 »
Ki az az Álca, akinek az arcán is álca jel formájú lemez van? Mert ha jól tudom ő pl Fekete Árnyat győzte le aki szintén hatos fázisos robi...