Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 889502 alkalommal)

0 Felhasználó és 75 vendég van a témában

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3378 Dátum: 2015. Április 03., 17:39:03 »
A Pusztítás utolsó részében Üstökös győzi le Hatlövetet valamiféle felülíró paranccsal, amit Mega' tartott fenn magának ha 6lövet ellene fordulna. Ezek szerint még ő is tartott tőle. Amúgy sose értettem hogy akkor mondjuk miért nem csináltat magának is ilyen "kovácsolt csillag páncélt". Ja meg Hatlövetnek tán még az energiamagja is valami önregeneráló cella, szóval akkor az energontól is függetlenítve van?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3377 Dátum: 2015. Április 03., 16:41:13 »
Megnéznék egy Omega vs. Hatlövet csatát!  :brow:

Ha már Metroplex sem tudott végezni vele, akkor még is mennyi esélye lenne Omegának? :rolleyes:
Nagyon megfeledkeztek Hatlövetről, fogjuk még látni a közeljövőben?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3376 Dátum: 2015. Április 03., 15:18:53 »
Erre a szövegre én is emlékszem!  :rolleyes:
Nem semmi technológia lehetett az, hogy ezt meg tudták valósítani; kíváncsi lennék a ,,kovácsra'' is!  :badteeth:

Erőben szerintem egyenlő az Álca vezérekkel!
Megnéznék egy Omega vs. Hatlövet csatát!  :brow:


Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3375 Dátum: 2015. Április 03., 14:22:20 »
Arra emlékeztek, hogy melyik robi kérkedik azzal, hogy a páncélját neutroncsillagok porából olvasztották, vagy mi? Meg ezért neki nem árthat semmi, stb. Úgy emlékeztem, hogy Hatlövet a fenti füzetben, de nem. Omega esetleg valamelyik újabb füzetben?

Hatlövet páncélja készült egy halott csillagból, és ő is említi egy régebbi füzetben, amikor összeverekedett Optimusszékkal. Ez valamelyik Eszkalációs füzetben volt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3374 Dátum: 2015. Április 03., 12:52:25 »
Tegnap megint átfutottam a Célkeresztben: Hatlövet füzetet. Szerintetek H. mennyire erős mondjuk Megához képest? Mert valahogy eddig kifelejtettük.

Arra emlékeztek, hogy melyik robi kérkedik azzal, hogy a páncélját neutroncsillagok porából olvasztották, vagy mi? Meg ezért neki nem árthat semmi, stb. Úgy emlékeztem, hogy Hatlövet a fenti füzetben, de nem. Omega esetleg valamelyik újabb füzetben?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3373 Dátum: 2015. Április 01., 20:56:07 »
Egyszerre kér gondolkodó személyisséggé bontja magát?
Igen.
Aha akkor úgy, mint Légihiúz (gondolom ez olyan marvel falanx tudat, az egyik test tudja mit csinál a másik és fordítva).
Nem, itt nincs tényleges kapcsolat a két tudat fél között, legalábbis az alapján, hogy a Reflektorban: Űrdongó eseményei után a földi csapat nem tud majd üzenni Optimuszéknak a Kibertronra.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3372 Dátum: 2015. Április 01., 18:13:35 »
Szerintem az AHM-nál már az egész teste űrhajóvá alakul, akárcsak az Animatedben vagy a WfCban.
Omega ebben a változatban is szét tud kapcsolódni, ahogy azt nemsoká meg is teszi, sőt. Nem csak a testét, de a tudatát is szét tudja választani, így az az érdekes helyzet áll majd elő, hogy a tank és a bázis a Földön, az űrhajó pedig a Kibertronon lesz majd jelen, és bár a két tudatrész nem áll közvetlen összeköttetésben, teljesen úgy működik majd, mintha Omega itt is és ott is jelen lenne, azt leszámítva, hogy nem tud robottá alakulni...

Aha akkor úgy, mint Légihiúz (gondolom ez olyan marvel falanx tudat, az egyik test tudja mit csinál a másik és fordítva).
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3371 Dátum: 2015. Április 01., 18:10:33 »
Szerintem az AHM-nál már az egész teste űrhajóvá alakul, akárcsak az Animatedben vagy a WfCban.
Omega ebben a változatban is szét tud kapcsolódni, ahogy azt nemsoká meg is teszi, sőt. Nem csak a testét, de a tudatát is szét tudja választani, így az az érdekes helyzet áll majd elő, hogy a tank és a bázis a Földön, az űrhajó pedig a Kibertronon lesz majd jelen, és bár a két tudatrész nem áll közvetlen összeköttetésben, teljesen úgy működik majd, mintha Omega itt is és ott is jelen lenne, azt leszámítva, hogy nem tud robottá alakulni...

Egyszerre kér gondolkodó személyisséggé bontja magát?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3370 Dátum: 2015. Április 01., 16:45:16 »
Szerintem az AHM-nál már az egész teste űrhajóvá alakul, akárcsak az Animatedben vagy a WfCban.
Omega ebben a változatban is szét tud kapcsolódni, ahogy azt nemsoká meg is teszi, sőt. Nem csak a testét, de a tudatát is szét tudja választani, így az az érdekes helyzet áll majd elő, hogy a tank és a bázis a Földön, az űrhajó pedig a Kibertronon lesz majd jelen, és bár a két tudatrész nem áll közvetlen összeköttetésben, teljesen úgy működik majd, mintha Omega itt is és ott is jelen lenne, azt leszámítva, hogy nem tud robottá alakulni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3369 Dátum: 2015. Április 01., 16:30:27 »
Szerintem az AHM-nál már az egész teste űrhajóvá alakul, akárcsak az Animatedben vagy a WfCban.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3368 Dátum: 2015. Április 01., 16:07:56 »
Azt a tankot mondod, ami Omega egyik része? Ugye torony, meg a tank a síneken. Mert az lényegében ő maga, nem? Vagy nem ugyanarról beszélünk? A Dicsőség most nincs tisztán előttem...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3367 Dátum: 2015. Április 01., 16:05:31 »

 Begurult és elvitte azt is?
      :lol:  :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3366 Dátum: 2015. Április 01., 15:31:37 »
1-2 triplaváltozó különböző alt-mode-jai is poénosak, ami a méreteket illeti...  :rolleyes:

Astrotrain, Blitzwing és Springer még oké, de Octane (üzemanyag-szállító kamion vs. utasszállító repülőgép), Broadside (jet vs. repülőgép-szállító hajó) és Sandstorm (helikopter vs. homokfutó) azért már erős, nem?  :badteeth:
Az én szememben még Astrotrain esetében is rezeg a léc, amikor átváltozik űrrepülő módba és a fél álca hadsereg beszáll...

Még Omegánál is. Oké, hogy nagy, de nem olyan nagy, hogy a komplett Autobot sereget elvigye.(Dicsőség Megatronban) És akkor a tank hova került? Begurult és elvitte azt is?

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3365 Dátum: 2015. Április 01., 15:18:51 »
Vagy lenyeljük, hogy sima szarvashiba.

Hát a mikromesterek esetében tuti. Nézzétek meg amikor Optimus Gránátfejjel és Űrfelhővel sétál ők körülbelül akkorák, (a derekáig érnek tehát Űrdongónál evileg kisebbek) mint Viharfelhő és a többi légijárőr amikor a katonai reptéren harcolnak. Korábban ő akkora volt mint Száguldó aki a bokájáig ért. Aztán később Rancsni eltűnése után emlkeztek arra a kis robotra aki átvette a helyét. Úgyanolyan pici mint a többi mikromester volt amikor először találkoztak Optimussal.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 01., 15:29:47 írta Feast4 »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3364 Dátum: 2015. Április 01., 15:04:54 »
1-2 triplaváltozó különböző alt-mode-jai is poénosak, ami a méreteket illeti...  :rolleyes:

Astrotrain, Blitzwing és Springer még oké, de Octane (üzemanyag-szállító kamion vs. utasszállító repülőgép), Broadside (jet vs. repülőgép-szállító hajó) és Sandstorm (helikopter vs. homokfutó) azért már erős, nem?  :badteeth:
Az én szememben még Astrotrain esetében is rezeg a léc, amikor átváltozik űrrepülő módba és a fél álca hadsereg beszáll...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3363 Dátum: 2015. Április 01., 15:00:34 »
1-2 triplaváltozó különböző alt-mode-jai is poénosak, ami a méreteket illeti...  :rolleyes:

Astrotrain, Blitzwing és Springer még oké, de Octane (üzemanyag-szállító kamion vs. utasszállító repülőgép), Broadside (jet vs. repülőgép-szállító hajó) és Sandstorm (helikopter vs. homokfutó) azért már erős, nem?  :badteeth:


Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3362 Dátum: 2015. Április 01., 13:47:40 »
Ha már a részleteknél tartunk, ezt figyeljétek:

A lent említett villámgyűjtős részben egy szerkezetet kell elhelyezni egy felhőkarcoló tetején a viharban. Erre Skorponok, aki ezen cselekedete miatt nem éppen az alakváltók Rommel-je, kitalálja, hogy a gépet egy repülni képtelen figura (Sárkánygyík) CIPELJE FEL a toronyház tetejére az ablakpárkányokba kapaszkodva.
Mindez még el is menne, de jön a kegyelemdöfés. Bombatörő és Rovar, akik TUDNAK REPÜLNI, mindössze az akció végén lépnének színre, hogy karonfogják Gyíkot és elrepüljenek vele.
Őszintén szólva nem csodálom, hogy Skorponok fuccsba vitte az Álcák földi tevékenységét. Micsoda harctéri parancsnok!

Egyébként meg ha mindenképpen fel akarjuk oldani a méretbeli problémákat, kénytelen-kelletlen el kell fogadni azt a szubtér dolgot, mert ez még ad némi választ a kérdésekre. Vagy lenyeljük, hogy sima szarvashiba.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3361 Dátum: 2015. Április 01., 13:24:06 »
De ez a szubtér is jó elmélet, plusz árfedésben van a tömeg kiszorítással is akár.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3360 Dátum: 2015. Április 01., 13:22:48 »
Vagy a technológia részeként a páncélba bújt robot itt ott átalakul kicsit, helytakarékosabbá. Nyilván előnytelen harcászati szempontból, de ezt a külső héj bőven kompenzálja. Mogorva páncéljáról láttam olyan képet amin brutális vállasa van, lehet abban bújik meg a hátlemez.
Apropó, Megatron-pisztoly szindróma: az IDW ugye kitalálta a "tömeg kiszorítás" fogalmát, ez alapján így valami dimenzióközi anyag átvitelről lehet szó, ami O. P.-t idézve "kolosszális energiákat emészt fel". Megatron is csak ultra energonnal alkalmazta, Fülelő (Reflektorfényben epizód) ezt úgy ellensúlyozza, hogy ritkán, jól megtervezett helyzetekben veszi fel az altmódot. Vegyük úgy, hogy ennek a tömeg kiszorításnak van "inverz" módja is, amikor a robot valami naggyá alakul. Pl a rajzfilmben ott van mondjuk Ciklon, aki egy darabig repülőként akkora, hogy Galvatron az utasa. Mondjuk azért mert akkor még Unikron folyamatosan táplálja őket energiával, miután elpusztul többé Ciklon is arányos méretbe alakul át.
Magyarázatot találok én nektek, csak fantázia kell. :D És akkor Deltás repülőgép hordozó üzemmódja még eszünkbe se jutott. ;)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3359 Dátum: 2015. Április 01., 12:55:02 »
Újabban én is egyre jobban kedvelem Husángot. Ja, a páncél nélkül valahogy mókás lenne, hogy egy robosztus TANKKÁ alakuló robot hátraszaltózik a levegőben és azzal kérkedik, hogy a metallikato nagymestere.

Színlelők: már a '90-es években is az érdekelt, hogy a tök lomha, buci robotok hogy férnek el egy sportos, kb görög hőst imitáló színlelő páncélban? Mogorva? Marha nagy kihajló lemeze van a hátán robot alakban. A dínó teljes felsőteste oda lóg. Hova tűnik el a szűk páncélban?

A War Withinben azért bravurkodott is, és szerintem Driftnek nem sok esélye lenne ellene.


És hogyan fér bele a kockarobot a páncéljába? Szerintem a páncél belül tágasabb, mint az kívűlről látszik. Olyan ez, mint a varázs cillinder. :D Nem akarok ilyen geek fogalmakkal, mint a szubtér vagy térgörbület, példálózni, de szerintem ilyen kibertroni tech cucc lehet a háttérben.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 01., 13:26:24 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3358 Dátum: 2015. Április 01., 12:27:21 »
Bírom a Színlelőket, főleg az Álcákat; jól néznek ki!  ;D

Mennydörgés nem egy ,,sima'' Színlelő, ő ,,Mega-Színlelő'' (Mega-Pretender)!  ;)
Nemcsak a robot, de a páncél is át tud alakulni!  :brow:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3357 Dátum: 2015. Április 01., 12:17:56 »
Újabban én is egyre jobban kedvelem Husángot. Ja, a páncél nélkül valahogy mókás lenne, hogy egy robosztus TANKKÁ alakuló robot hátraszaltózik a levegőben és azzal kérkedik, hogy a metallikato nagymestere.

A Mikromesterek szerintem max 2,5 - 3 m magasak. Legalábbis mikor az egyik pankrátornak áll, ez tűnik korrekt méretnek. Mondjuk vissza kéne néznem, de úgy rémlik, max 2-3 fejjel magasodik a pankrátor feje fölé.
Érdekes, hogy van más robot is (seregnyi), amelyik autóvá változik, ott egyező a méretük, de robotként az egyik 10 méteres, a másik meg 3...
Ez felveti a Megatron-pisztoly kérdést...

Színlelők: már a '90-es években is az érdekelt, hogy a tök lomha, buci robotok hogy férnek el egy sportos, kb görög hőst imitáló színlelő páncélban? Mogorva? Marha nagy kihajló lemeze van a hátán robot alakban. A dínó teljes felsőteste oda lóg. Hova tűnik el a szűk páncélban? Mogorváék páncélja lemerül a VsQs-en, de Mennydörgésé nem? Akkor neki fényévekkel jobb nemcsak a robi teljesítménye, de a páncél kapacitása is...
Az első színlelők nagyon jók, utána tényleg követhetetlen lett. Ott mondjuk a páncélnak rendelték alá a karaktert, Sárkánygyík pl még sziszeg is. Feltételezem, a robi alakja is ilyen kellene, hogy legyen, tehát vmi gyík és úgy kapott páncélt. Na de mikor és hol? A Kibertronon?

Apropó, mikor Skorponok kiokítja Sárkánygyíkékat a villámgyűjtő felhelyezése előtt a G1-ben, miért lóg az egyik képen az ollója egy dróton? Kb majdnem a földön húzza. Ez pont a pankrátoros rész környékén van valahol.

Mad47: Oktopuncsról szuper a csatolt kép!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3356 Dátum: 2015. Április 01., 12:05:38 »
Nagy kedvencem Husáng!
Kicsit fura lenne látni, ahogy a robot páncél nélkül mutatja be azokat a nyaktörő harci mozdulatokat...  :badteeth:
Egyszer összeereszthetnék Drifttel!  :brow:

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3355 Dátum: 2015. Április 01., 10:19:28 »
...

De ez nem magyarázza a mekkorák is kérdést.  :)

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3354 Dátum: 2015. Március 31., 23:45:39 »
Skorponok az 55. szám egyik kockáján azért néz ki máshogy, mert az valójában Zarak testpáncélban csak Skorponok szinekkel (ez baki).
A Mikromestereket szerintem sikerült valamelyest jobban megmagyarázni, mint a Színlelőket. Azért csökkentették le a testméretüket, mert így kevesebb üzemanyaggal is beérik. Én azért egy kicsit sajnálom, hogy az IDWben normál méretű robotokat csináltak belőlük, de a végül is a Marvelben is így kezdték csak utána lettek minik.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3353 Dátum: 2015. Március 31., 23:16:34 »
Amúgy ti "csak" ezeken akadtok fel az színlelők kapcsán? Mert bevallom nekem az is furdalja az oldalamat, hogy egy 5-6-7-10 méteres robot mi a halál valagáért kap egy olyan álcázó burkolatot, ami miatt úgy néz ki mint egy  5-6-7-10 méteres ember?

Egyrészt úgye harcolni is tudtak a páncéllal tehát fegyver is volt. Másrészt...Hát kicsit eröltetettnek hangzik, de szerintem miután kiterjesztették a TF univerzumot és belevitték azt, hogy úgye mindenki utálja a Transformereket egyszerübb volt embernek vagy valami szörnynek álcázni magukat mint folyton balhézni a többi földönkívülivel is. Másrészt pl, a robotfalók nem ették meg őket mert azt hitték szervesek. De ez tényleg csak brainstorm. Az meg hogy a Földön mi értelme volt hát kb. semmi.  :badteeth:

Másik ilyen kérdés a mikromestereknek mi a halál értelme volt? Egy nagyobb robot rájuk lép és kampó. Viszont a kérdés mekkorák igazából? Amikor megérkeznek Optimus bokájáig érnek. G1.54. A G1 55.-ben megérkezik a légijárőr, akik akkorák mint Száguldóék. (Ja igen G1 55. 12. oldal Skorponok? Miért néz ki teljesen másképp mint amúgy? Miért van keze?  :D ) Száguldó lenyomja Viharfelhőt az 55. rész végén G1 57. Viharfelhő Optimus derekáig ér (meg mellesleg teljesen máskép néznek ki mint azelőtt), picit lehet kisebb mint Űrdongó. Ja igen és G1 57. 6. oldal. Mióta tud nyálazni egy robot?

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3352 Dátum: 2015. Március 31., 23:05:34 »
Az álcázás gondolom kimerül abban, hogy a cél nem az hogy embernek nézzen ki, hanem hogy NE robotnak nézzen ki hanem akármi másnak. Elterelés. :)

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3351 Dátum: 2015. Március 31., 23:03:52 »
A rákoknak 4 pár lába van, az 8. :D Ez a Színlelő téma anno engem is foglalkoztatott, volt aki ennek köszönhette szereplését, volt aki divatból volt az. Szerintem az első "széria", az ominózus  6-6 fő lett a legtartósabbra csinálva, Mogorváék, plusz Üstökös páncélja kiegészült egy olyan technológiával ami ugye újjáépíti a viselőjét, de gondolom csak ha folyamatosan energiaforrásra van kapcsolva. Cserébe ha kimerítik akkor a védelme is megcsappan. így történhetett hogy Nagyágyú valószínűleg komoly károsodást idézett elő Üstökös páncéljában, amit Skorponokék nyilván nem igyekeztek kijavítani. Mogorváék pedig a VsQs-en (vagy hol a rákban) merítették ki a páncélokat (húzós gravitáció, stb.) így azokat meg Mennydörgés tette javíthatatlanná. Űrdongóét láthatjuk is átlyukadni. Mogorvára meg ráborul néhány doboz, no comment. :D Mennydörgés, meg Husáng pedig szinte sosem válik meg a páncéltól, valószínűleg próbálnak vigyázni rá.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3350 Dátum: 2015. Március 31., 23:01:34 »
Azért álcázzák így magukat az univerzum hasonló méretű élőlényei előtt, hogy szervesnek nézzék őket, ha jól tudom!  ;)
Valamelyik G1-es részben volt is róla szó, hogy a robotokat egyes fajok lenézik, mivel érzelemmentes, szervetlen dolognak tartják őket!  :rolleyes:
A Földön ugye maradt a járművek lemásolása...
Mondjuk itt teljesen mindegy, hogy mitől ájul el az őslakos; egy 5-6 méteres alakváltó robottól vagy egy 5-6 méteres, rovart ábrázoló színlelő páncéltól...  :badteeth:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3349 Dátum: 2015. Március 31., 22:48:36 »
Látom beindult a brainstorm... De azt azért ne hagyjátok figyelmen kívül, hogy a nevek értelmetlensége abból fakad, hogy előbb volt az adott nevű játék - aminek jó marketing volt pár epizód szerep a képregényben - így míg a figuránál nem kellett magyarázni, miért így hívják - ránézel és ordít róla - addig a képregényben megpróbálták kimagyarázni a színlelőpáncélok eredetét, de pont emiatt értelmét veszítették a nevek, hacsak nem tekintjük úgy, hogy valami vicces kedvű mérnök a neveikhez igazította a páncéljaikat...

Amúgy ti "csak" ezeken akadtok fel az színlelők kapcsán? Mert bevallom nekem az is furdalja az oldalamat, hogy egy 5-6-7-10 méteres robot mi a halál valagáért kap egy olyan álcázó burkolatot, ami miatt úgy néz ki mint egy  5-6-7-10 méteres ember?
"When the battle is through, only the strong will survive."