Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888416 alkalommal)

0 Felhasználó és 68 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3318 Dátum: 2015. Március 27., 22:44:08 »
Amire te gondolsz, az alighanem a Reflektorfényben: Orion Paxból van. Orion és A3 egy közös akció során akad össze Villámcsapással, aki akkortájt épp Husáng helyetteseként futott.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3317 Dátum: 2015. Március 27., 20:42:01 »
Ja ha már Villámcsapás, láttam egy pár kockát amikor Alfa Trionnal nyomul, de jelvény nem volt rajta ha jól emlékszem. Ő meddig fog meditálni kivel van?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3316 Dátum: 2015. Március 27., 16:46:45 »
A Megatronban Sokkoló az űrhíd csomópontokról beszél, nem a technológiáról. Azt hivatalosan Jhiaxus fedezte fel újra, majd Hatlövet adta át Megatronnak, miután ellopta a tudóstól. Azt viszont, hogy mikor és hogyan sikerült megszerezni a csomópont adatokat, nem tudni, mindössze annyi bizonyos, hogy a háború kezdetén, miután Metroplex felfedte magát az újdonsült Optimusz Fővezér előtt, Megatron hajtóvadászatot indított utána, hogy megszerezzék tőle az űrhíd technológiát. Az egy ilyen próbálkozásról szól majd a Reflektorfényben: Villámcsapás.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #3315 Dátum: 2015. Március 27., 16:04:13 »
Most olvastam újra a Reflektorban: Megatront és valamit nem értek: a Metroplexben azt mondja Hatlövet, hogy ő adta át az űrhíd technológiát az álcáknak itt pedig Sokkoló utal rá, hogy jártak Metroplexben. Most akkor mi van? Egyébként köszönöm az új füzeteket nagyon kellett már  :worship:
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3314 Dátum: 2015. Március 24., 22:34:00 »
Akikre te gondolsz, azok a totál zakkant quintesson bírák, nekik öt arcuk - és azt hiszem személyiségük is - van: Halál, Harag, Keserűség, Kétség, Nevetés. Igaz, nevet valójában csak a teljes G1-re épülő japán manga folytatásokban kaptak, tehát ez sem tekinthető teljesen hivatalosnak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3313 Dátum: 2015. Március 24., 21:39:36 »
A rajzfilmsorozatban több ilyen küllemű Quintesson is volt, de nem 5 arcuk volt? A '86-os Movie-t folytató 3. évad első 5 része ezért viseli a "Five faces of darkness" címet, vagy valami ilyesmi. Akkor leplezik le magukat a Quintek. Mindenesetre köszi az Alfa Q-s "adatfrissítést", róla még nem hallottam.
A G1-ben Unikron el is mondja egyszer Galvatronnak, hogy "téged az egyik lehetséges jövőből halásztalak ki", szóval egy olyan idősíkból ami a rajzfilmhez hasonlóan alakult. Az IDW féle verzió anno nekem elég meredeknek tűnt, de mostanra nagyon jól kiteljesedett a karaktere, simán helytálló a jelleme, miszerint nem Álca, de különc, látnoki nézetei a felsőbbrendűségéről mégsem sorolhatják a jók közé. Erre most az egész univerzum hőse akar lenni... :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3312 Dátum: 2015. Március 24., 11:57:26 »
Szegény Quintessonok mindig kimaradnak a képregényekből. A DW is pont akkor csődölt be, amikor debütáltak volna a G1 és a WW sorozatban. Majd a Transformers 5-ben láthatjuk őket.
Amúgy jó, hogy említetted Feast, hogy volt egy ilyen cameo a Vili füzetben, mert olyan régen olvastam, hogy már nem is emlékeztem rá. Őszintén annyira elnyújtották az egész történetszálat, hogy nekem már nehezemre esik visszaemlékezni különböző utalásokkor. Pl.: a legutóbbi füzetben Napcsillantó tudja-e, hogy ez az Acélfej nem az, akinek bevallotta anno, hogy ő adta ki az összes titkos kódot az Álcáknak, vagy hogy Acélfej tisztában van-e vele, hogy ő csak egy klón, meg ilyesmi. (ezekre persze választ kapnék, ha megint elolvasnám az Acélfej minit) Szóval fejben felidézni, hogy mit olvastam tavaly meg tavaly előtt elég nehézkes.

És ha már gyakorikérdésest játszunk engem az érdekelne, hogy van bármi magyarázat arra, hogy Blörr beszédtempója miért gyorsult fel a Reflektorfényben füzet és az ongoing között?

Akartam már korában kérdezni, hogy Galvatront most szerintetek hová lehet be sorolni? A G1-ben Megatronból lett, bár az is érdekes, mert Unikron tette azzá másik idő síkon így amikor Unikron meg jelent Kibertronnál akkor gyakorlatilag Megatron sosem látta így mintha sosem létezhetne Galvantron. De az Ongoinba meg 1 másik Galvatron van aki meg inkább semleges. Így nem igazán tudom hová sorolni őt.

Az új Galvatron egyenlőre semleges, mert ő még akkor hagyta el a Kibertron, amikor az Alakváltók még nem tagolódtak két táborra. A Régi Galvival kapcsolatban viszont az a helyzet, hogy jogos amit kérdezel. Az a Galvatron a '86-os mozihoz hasonló univerzumból érkezett vissza a képregényes univerzumba (ahol valószínűleg Megatronból sose lett volna Galvatron, mert Unikron felfalta volna Bárkástól, Kibertronostól, mindenestől). Vicces, hogy a mindent látó Unikron pont azzal követi el a legnagyobb hibát, hogy berakja Galvatron egy másik idősíkba (aki később megmenti Optimusz életét), ha nem teszi akkor még most is kedvére zabálhatná a bolygókat.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3311 Dátum: 2015. Március 24., 11:55:13 »
Akartam már korában kérdezni, hogy Galvatront most szerintetek hová lehet be sorolni? A G1-ben Megatronból lett, bár az is érdekes, mert Unikron tette azzá másik idő síkon így amikor Unikron meg jelent Kibertronnál akkor gyakorlatilag Megatron sosem látta így mintha sosem létezhetne Galvantron. De az Ongoinba meg 1 másik Galvatron van aki meg inkább semleges. Így nem igazán tudom hová sorolni őt.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3310 Dátum: 2015. Március 23., 23:28:12 »
Na igen egy másik kérdés ami sosem volt megmagyarázva. Wreck-Gar és a többi szemetes ők, nem kribertroniak, mégis ugyanolyanok mint ők. Ők egy alfaj akik korábban leléptek mint a lovagok?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3309 Dátum: 2015. Március 23., 23:01:03 »
Két dolog az előbbiek kapcsán. Ami Alfa Q "sírját" illeti, szerintem az nem egy sír. Ha a környezetet megnézed, akkor voltaképp egy falfestmény - mint az egyiptomi hieroglifák - ami egy romba dőlt civilizáció utolsó maradványaiban hirdeti Alfa Q létét, bár nyilván ebből nem tudtunk meg sokkal többet a mibenlétéről. Viszont - és ebből következik a második dolog - a Wheelie-s reflektorbant még Furman írta, amiből úgy hiszem, hogy ő a folytatásban be akarta hozni egyfajta univerzumtágítás jelleggel a quintesson vonalat a történetbe, amiből sajnos aztán a Maximum Dinobotok után ugye semmi sem lett. Sőt igazából az AHM óta semmit sem tudunk a kozmikus háttérről, mert McCarthy - jó nála azért piros pontot érdemel a Drift mini - és Costa marha szűk látókörűen csak a Földre és a Kibertronra koncentrált. Ezen volt hivatott változtatni Roberts és Barber, amit több-kevesebb sikerrel mindketten meg is tettek a maguk módján. Viszont a Quintessonok jelen pillanatig néhány utaláson kívül nem sok lehetőséget kaptak, de a jelen lendület mellett elképzelhető, hogy előbb-utóbb találkozunk az újraértelmezett verziójukkal.

Szerk.: Időközben még eszembe jutott, hogy ha nem is sok, de egy rövid kis szerep erejére Pentius, a quintessonok egyike felbukkan majd az Autokrácia folytatásában, kavar majd egy kicsit Megatronnal és Wreck-garékkal kapcsolatban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3308 Dátum: 2015. Március 23., 21:05:57 »
Ki az az Alfa Q? Megnéztem a Wheelie-t, de nem láttam sírt..

Alfa Q  vagy Alpha Quintesson, a Quintessorok vezetője. Tulajdonképp egy skizofrén 3 arcú fej az ipse.  :badteeth: Inkább a rajzfilmekben kapott nagyobb szerepet, elég sokszor átértelmezték, volt amikor gonosz volt volt amikor jó.Nem emlékszem, hogy a képregényekben túl sok sót evett volna meg. Az animációs mozi képregényváltozatába láthatod az oldalon. Ő az aki mindig azt mondja Ártatlan aztán a palit megetetik a cáparobotokkal.  Az egyik animációs sorozatban kapott igazából kitüntetett szerepet azt hiszem, de ne kérdezd melyikben. Nem igen lehetett eldönteni róla, hogy most ő egy szerves lény egy furcsa páncélban vagy valami féle robot, legalábbis nekem ez sosem volt tiszta. Gyanítom a transzformerekhez hasonló kbernetikus organizmusnak találták ki, de igazábol olyan mint egy robot szörnyszülött. Általában ilyen torszülött elfuserált agyatlan transformerek szolgálták, háttérből manipulált mindig, valakivel lepaktált aztán elárulta aztán elárulta azt akinek az előzőt elárulta és kezdte újra. Ha valamit rosszul mondtam a srácok kijavítanak. :)  A Wheelie reflektor végén van róla egy fali rajz vagy valami hasonló aminek fénylik a szeme. Mivel fénylett a szeme ezért gondolom, hogy az lehetett a sírja, vagy valami képp ott van elásva. De az IDW-t ismerve előbb utóbb hozzá nyulnak. Nem véletlen hagyták ott utalásnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 23., 21:21:45 írta Feast4 »

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3307 Dátum: 2015. Március 23., 20:46:33 »
Ki az az Alfa Q? Megnéztem a Wheelie-t, de nem láttam sírt..

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3306 Dátum: 2015. Március 23., 18:10:39 »
Nekem nem rémlik, hogy azóta felbukkantak volna.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3305 Dátum: 2015. Március 23., 12:27:19 »
A klasszikus: Legendás alakváltó, a legöregebbek egyike, és hajdan ő volt az egyik vezéregyénisége a Quintessorok elleni szabadságharcnak.

Tényleg ők mind elpusztultak? Az új változatban a reflektorfényben Wheelei sorozatban az ott Alfa Q "sírja" nem?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3304 Dátum: 2015. Március 23., 10:42:08 »
Attól függ, a klasszikus vagy az új verzióra gondolsz?

A klasszikus: Legendás alakváltó, a legöregebbek egyike, és hajdan ő volt az egyik vezéregyénisége a Quintessorok elleni szabadságharcnak, amely után a rabszolgának született alakváltó faj felemelkedett és elfoglalhatta a helyét a galaxis népei között. Mára a korára és a tapasztalatára való tekintettel megbecsült tanácsadó lett...

A új: Legendás szabadgondolkodó, filozófus, aki eddig legendásan nem csinált semmit, mégis csak azt hallani, hogy ő A3 és ettől mindenki hasra esik... Viszont az új sorozatokban az ő szerepről is több szó fog esni, és jobban kibontják a karakterét.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3303 Dátum: 2015. Március 23., 10:25:35 »
Amúgy Alfa Trion ki is valójában? Leszámítva, hogy egy robi akire Metroplex vigyáz és rongyot hord az arcán?

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3302 Dátum: 2015. Március 22., 16:11:46 »
Köszönet az Ongoing folytatásért. Már egy szám, és jön Roberts első szoló 2 részese magyarul. Alig várom.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3301 Dátum: 2015. Március 22., 15:14:16 »
És ha már itt tartunk, hány klónja van már Ostornak? Maistro Guidi egy kicsit túlzásba esett. :D
Nem, nem esett túlzásba... Az AHM Coda idevágó történetében volt, hogy Galvatron beolvasztott egy rakás halott/haldokló robotot, hogy a saját képre újraformálja őket, de valamiért mind Ostor kinézetével született újjá.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3300 Dátum: 2015. Március 22., 12:56:13 »
Köszönöm én is a füzetet! :worship: Jó volt látni, hogy a régóta mellőzött szereplők élete végre egyenesbe került.
És Vili (bocs, de én így írom) egy lővéssel leszed egy Tisztogatót? És ha már itt tartunk, hány klónja van már Ostornak? Maistro Guidi egy kicsit túlzásba esett. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3299 Dátum: 2015. Március 22., 10:29:29 »
Köszönöm az Ongoing huszadik részét!  :worship:

Acélfej nagyon cool!  :bravo:
Wheelie meg nagyon aranyos a kis csúzlijával; ahogy Bob, az álcarovar is!  ;D

Az igaz, hogy a Hasbro-nak volt egy pályázata, ahol combinerek létrehozására ösztönözték a rajongókat?
Állítólag a nyertes rajongó óriásrobija szerepelni fog a Combiner Wars-ban...  :rolleyes:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3298 Dátum: 2015. Március 22., 10:22:32 »
És akkor ezzel az újabb résszel már csak két füzetre vagyunk Optimusz és Megatron nagyon várt nosztalgiázásától, igaz?
Nem. Egyre, mert a 22. számban kezdődik.
Remélem nem terveztek szünetet TF ben :)
Nem.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3297 Dátum: 2015. Március 22., 10:15:25 »
Köszi a frissítést.  Meglátásom szerint ha a sötétség szíve is az ongoing grafikájával történt volna akkor sokkal jobb lenne, de hát kinek mi. Remélem nem terveztek szünetet TF ben :)

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3296 Dátum: 2015. Március 22., 10:07:11 »
Köszi az új TF-et. Jó látni, hogy újra gurul a Transformers fonal:) És akkor ezzel az újabb résszel már csak két füzetre vagyunk
Optimusz és Megatron nagyon várt nosztalgiázásától, igaz? 

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3295 Dátum: 2015. Március 19., 14:57:55 »
Köszönöm a TF - Sötétség Szíve negyedik részét!  :worship:

Kicsit OFF:

elolvastam az Autocracy-t, hatalmas story, nekem nagyon tetszett!  :bravo:

Még egy OFF:

nem is tudtam, hogy vannak LEGO Transformers-ek (Kre-O)...  :blink:
Most nézem a Combiner-eket (négy karakterből áll mindegyik), nagyon durvák!  ;D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3294 Dátum: 2015. Március 17., 19:05:34 »
Az is nagyon jó történet. :)

(A vége nekem annyiból nem jött be, hogy én - a saját kis személyes TF világomban - más történetet képzelek el az adott szereplőnek. De mondjuk elég sok szereplővel így vagyok, ez meg az IDW univerzum, így szavam sem lehet. :) )


Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #3293 Dátum: 2015. Március 17., 13:24:32 »
Elkezdtem olvasni a MTMTE-t és nagyon tetszik eddig (11 szám után). Féltem kicsit, mert eddig csak a zsákon megjelent füzeteket olvastam, hogy nem fogom tudni ki kicsoda. De egész jól elboldogulok, csak pár robinak kellett utánanéznem. Nagyon jók a főszereplők és nagyon beteg párbeszédek vannak  :D Most értem a Shadowplay sztori végéhez, hát az utolsó oldal ütött!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3292 Dátum: 2015. Március 17., 04:11:09 »
Igen. De tekintve a Regen és a v2 közötti különbségeket - anyagmennyiség, beírás, elmaradás, stb... - idén jobban ráfekszünk az IDWerzumra. Viszont ha már kérdezitek, akkor elmondom - végül is nem titok, hogy a hónap utolsó vasárnapjára egy Regen - UK kombót terveztem be. Ezzel folytatjuk a Husáng sztorit és befejezzük a KiD által elkezdett Halálfej/Galvatron/Rodimusz sztorit is.

Remek hírek, köszi!

Na az jó4 Már féltem, hogy az az UK story ott fog lógni. :) Hány rész van még az idw ongoingjából? (marha vontatott és lassú a miniket leszámítva.)
Nemsokára azért már jön a Chaos Theory 2 részes(Ongoing 22-23), ami egy kis ízelítő a Hálózsák TF olvasóira váró csodás jövőből!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 17., 04:26:01 írta iktriad »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3291 Dátum: 2015. Március 15., 20:51:27 »
Az utolsó rész a 31. számot viselte.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3290 Dátum: 2015. Március 15., 20:41:49 »
Na az jó4 Már féltem, hogy az az UK story ott fog lógni. :) Hány rész van még az idw ongoingjából? (marha vontatott és lassú a miniket leszámítva.)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3289 Dátum: 2015. Március 15., 19:13:41 »
Igen. De tekintve a Regen és a v2 közötti különbségeket - anyagmennyiség, beírás, elmaradás, stb... - idén jobban ráfekszünk az IDWerzumra. Viszont ha már kérdezitek, akkor elmondom - végül is nem titok, hogy a hónap utolsó vasárnapjára egy Regen - UK kombót terveztem be. Ezzel folytatjuk a Husáng sztorit és befejezzük a KiD által elkezdett Halálfej/Galvatron/Rodimusz sztorit is.
"When the battle is through, only the strong will survive."