Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888816 alkalommal)

0 Felhasználó és 71 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3288 Dátum: 2015. Március 15., 18:50:08 »
Köszönet az új részért, látom jövő héten folytatódik az Ongoing is. Remek.

A Furman féle ReGeneration One is folytatódni fog majd izz a hálószsákon?

Úgyanez a kérdés fordult meg bennem is. :)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3287 Dátum: 2015. Március 15., 17:20:57 »
Köszönet az új részért, látom jövő héten folytatódik az Ongoing is. Remek.

A Furman féle ReGeneration One is folytatódni fog majd izz a hálószsákon?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3286 Dátum: 2015. Március 15., 13:03:49 »
Amúgy köszi az új részt. Rodimus és a többiek most ott fognak partizánkodni Kibertronon Galvatron seregével? Gondolom rájön, hogy Kibertronon van a Matrix és elkapja az ötperc. Acélfej és Napcsillantó is ott van gondolom nemsokára találkoznak. Tényleg Keményfej és Arszi?
Talán most már érthető, hogy miért volt macerás ez a három egymásba ágyazódó mini... Hogy rakjam sorrendbe, hogy ne lője agyon egyik a másik csattanóját?

A Rodimusz-Wheelie-Acélfej-Napcsillantó vonalra meg nem kell sokat várni, a jövőhéten választ kapsz a kérdéseidre a TF v2 20-ból.

Ami Keményfej és Arszi visszatérését illeti, rájuk még várni kell, azt hiszem majd a 26. vagy a 28. részben kerülnek elő...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3285 Dátum: 2015. Március 15., 12:42:22 »
Menekítőt - meg szerintem egyébként az összes többi autobotot, akit említettél Xaaronon és Szimatolón kívül - feltámasztotta az Utolsó Autobot. Na, őt pl. kilőtték.

Azért nem hiszem mert Agytröszt Keményfej és Rátarti is meghalt a Unikron elleni csatában és csak most Skorpi támasztotta fel őket.


Ez nem teljesen így van, ugyanis nekik, mint Fejmestereknek az eredeti testük a Nebuloson volt. Valójában nem haltak meg.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3284 Dátum: 2015. Március 15., 11:12:02 »
Menekítőt - meg szerintem egyébként az összes többi autobotot, akit említettél Xaaronon és Szimatolón kívül - feltámasztotta az Utolsó Autobot. Na, őt pl. kilőtték.

Azért nem hiszem mert Agytröszt Keményfej és Rátarti is meghalt a Unikron elleni csatában és csak most Skorpi támasztotta fel őket.

Amúgy köszi az új részt. Rodimus és a többiek most ott fognak partizánkodni Kibertronon Galvatron seregével? Gondolom rájön, hogy Kibertronon van a Matrix és elkapja az ötperc. Acélfej és Napcsillantó is ott van gondolom nemsokára találkoznak. Tényleg Keményfej és Arszi?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 15., 11:37:41 írta Feast4 »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3283 Dátum: 2015. Március 14., 21:24:13 »
Bármikor bárki előtt készséggel elismerem, hogy roppant negatívan állok Barberhez. :) Igazából túl sok dolog zavar nála, ahhoz, hogy lenne kedvem belemenni, ezért most megkímélek mindenkit. Talán majd, ha odaérünk, akkor majd számonként így el-el mondogatom. Ettől függetlenül nem lesz harag, ha majd valakinek tetszik. Viszont Scottnak tetszett a Windblade minije (leszámítva a végét).

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3282 Dátum: 2015. Március 14., 21:06:10 »
Szerintem kicsit túl negatívan állsz Barberhez - ez persze a szíved joga - de személy szerint azt azért a javára kell írnom, hogy legalább érthető dialógusokat ír... És ez Costa után már önmagában sokat dob a szememben. Mert mindegy, hogy csak olvasóként vagy fordítóként mész neki a szövegnek. Olvasóként nem vágom fel az ereimet egy átolvasás során ha nem értem szó szerint a mondatot, de lejön a dialógus értelme, így követni tudom az eseményeket, de Costa olyan durva szlenget használt, hogy a füzetek feléhez az urban dictionary alapján készült a fordítás... :dry: Ha valamit nem értettem, akkor az első dolgom az volt, hogy megnéztem mit ad ki rá a szlengszótár... Ebből a szempontból Barber egész jó. A sztori emészthető, a szövege érthető.

Az tény, hogy Roberts a csúcs. Az a beteg humor és azok a dialógok, amiket a robotok szájába ad, egyszerűen frenetikus... Nemrég nekiültem az MTMTE fordításának, és a végén el lettem hajtva a búbánatosba, hogy ne röhögjek már, mint egy eszement fél kettőkor... Ha Robertsnél választanom kellene, hogy melyik a kedvenc karakterem, akkor rohadt nagy bajban lennék...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3281 Dátum: 2015. Március 14., 13:47:39 »
Sehogy. Összeállt Galvatronnal és ennyi. Gondolom ez olyasmi, mint amikor az exedre hasonlító csajt keresel. Barbernek le kéne passzolnia az összes szereplőt Robertsnek. Sóhaj.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3280 Dátum: 2015. Március 14., 12:03:54 »
A végleges halál szempontjából én nem venném alapul a Regenerációt. Az most arról szól, hogy szisztematikusan elintéznek mindenkit, csak más már keretek között. Mondjuk érdekes tény, hogy Fülelő abban sem hal meg...

Ami Fülelőt illeti, ő azért is érdekes, mert ő a hűség megtestesítője az álcák között. Mind a Marvel, mind az IDW érában tökéletesen hű Megatronhoz, és talán az egyedüli olyan álca tiszt, aki sosem a saját pecsenyéjét sütögeti. Valószínűleg ennek tulajdonítható, hogy sosem ölték meg, holott a valóságban az tuti, hogy az első vezetőváltásnál elsinkófálták volna valamerre - ha mást nem, hát Prímusz keblére...

Egyébként baromira tetszett az IDWerzumban Fülelő reakciója, amikor Megatron átállt az autobotokhoz. Az ellenséges szimbólum Megatron mellkasán szinte letaglózta, valósággal sokkolta, a szavaiból is le lehetett venni, hogy úgy érzi elárulták. Sajnos azóta nem nagyon követtem az eseményeket, de kíváncsi vagyok, ezt hogy aknázták ki az írók...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3279 Dátum: 2015. Március 14., 11:25:38 »
Menekítőt - meg szerintem egyébként az összes többi autobotot, akit említettél Xaaronon és Szimatolón kívül - feltámasztotta az Utolsó Autobot. Na, őt pl. kilőtték.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3278 Dátum: 2015. Március 13., 18:44:05 »
Inkább autobotok voltak szerintem. Xaaron, Űrfelhő, Gránátfej, Hullámlovas, Szimatoló, Menekítő  Straxus ő tuti kimúlt az álcák közül, Bombatörő, Uszony, Mennydörgés, (érdekes, hogy majdnem mind szinlelők) aki eszembe jut, aztán a regenben szépen sorra előszedik és újra megölik a régi gonoszokat. Kb. az összes eredeti álca már halott. Szerintem csak Fülelő és Üstökös van életben azok közül akiket kezdetben megismertünk.(Érdekes, hogy Fülelő mindig mindent megúszott)

Az új történetvonalon sem nagyon jellemző, hogy valaki csak úgy halott marad.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3277 Dátum: 2015. Március 13., 18:02:50 »
Zarak, Galen, de hát ők ugye... A Regenre még Féreg is visszatért. Passz. Az Uk füzetekből jutnak csak eszembe nevek.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3276 Dátum: 2015. Március 13., 15:39:40 »
Straxus és Mennydörgés biztosan. De rajtuk kívül? Marha jó kérdés...

Az biztos, hogy anno Straxus kivégezte Szimatolót (Össztűz partnerét), róla nem rémlik, hogy felbukkant volna - mondjuk az olvasztóból bajos lett volna kimászni. Aztán tudom, hogy az UK vonalon élt és halt meg Impactor, akit az US vonalba még a Regen idején sem vettek át.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3275 Dátum: 2015. Március 13., 13:53:00 »
Szerintetek a G1. regen illetve az új sorozatokban hány karakter van akiről biztosan tudható, hogy kimúlt? Egy időben szinte mindenkit visszahoztak. Megatron, Üstökös, Optimus Sokkoló, de kik azok akik egyszer múltak ki de akkor rendesen?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3274 Dátum: 2015. Március 13., 01:35:51 »
A Fertőzés fő minijében utaltak rá, hogy Britt úgy lépett át a négy alternatív univerzumba - igen, egy időben - hogy az Alelme átváltoztatta őt, hozzá igazítva az adott dimenzió megcélzott kultúrájához. Hogy ennek mennyi értelme van, az inkább ne feszegessük.

Az meg, hogy Dongó leálcázta Galvatront, nem hiba. A későbbiekben kiderül, hogy az autobotok álcának tekintik Galvatront, Ostort és Ciklont is - utóbbinak ebből még sok kellemetlensége lesz, mivel a MTMTE sorozatban központi karakterré lényegül át, de a mikéntekről majd akkor és ott olvashattok...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3273 Dátum: 2015. Március 12., 21:43:44 »
Lenne még két kérdésem a fertőzés minivel kapcsolatban, amit korábban elfelejtettem feltenni. Az rendben van, hogy az Alelme képes manipulálni az elmét, így hitetve el Galvatronékkal, hogy Bajonet már egy ideje velük van, de akkoris, Brittnek hogyan lett robot teste? És az csak baki szerintetek, hogy Dongó Álcának nevezte Galvatront?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3272 Dátum: 2015. Március 10., 08:11:18 »
Hú, Intruder, tényleg, az de jó történet! El is fogom megint olvasni. Sokkoló szájába elképesztő jó szövegeket tett a fordító (most lusta vagyok megnézni, ki volt, de csúcs!). Van, amire emlékszem is, pl: "...ez a harag szintetikus megfelelője. " Magában morfondírozik a dínókkal való csata közben és ilyeneket mond az érzelmeiről, benyomásairól. Tök hidegen analizálja magát.  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3271 Dátum: 2015. Március 10., 07:32:03 »
Nekem tetszik, hogy Mogorva nagyon erős, de az Álca vezérek többnyire még erősebbek. Szerintem jót tesz a karakterének, hogy ennek ellenére az összesnek nekimegy. Amúgy ezekre a bizonyos nagyon erős robotokra lesz majd egy magyarázat a MTMTE sorozatban. Bár ugyan szerintem nem kellett ezt magyarázni, nem hiszem, hogy lenne olyan TF rajongó, akinek nehéz volt lenyelnie, hogy ez a robot ilyen erős, az meg olyan, pont, de ha már magyarázzák, akkor mondjuk egész jópofa. A rossz hír csak az, hogy baromi messze van, én meg nem lövöm le. :D

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3270 Dátum: 2015. Március 09., 23:55:27 »
Igen, valójában mindig Optimuszra hárult a feladat, hogy minden nagy álcával megütközzön, és az autobotokat kihúzza a slamasztikából. Ezért leszek fokozottan kíváncsi, hogy az újabb történetekben hogyan is épül le a renoméja...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3269 Dátum: 2015. Március 09., 23:33:29 »
Nem igazán van kimondottan bika autobot.

Impactor sem piskóta, de ha már itt tartunk, én nem vagyok megelégedve a Dinobotok eddigi ábrázolásával. Mogorva és csapata, a Villámsulytás koallició, a renegát nehézfiúk akiknek nem parancsol senki sem, sorra kikapnak mindenkitől!? A Reflektorfényben Sokkoló füzetben is csak néztem, hogy nem bírtak el Sokkolóval. Bár az menő jelenet volt amikor Soki magabiztosan állt, és Mogorva kinyujtott karral pár centire tőle sztáziszárba került.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3268 Dátum: 2015. Március 09., 23:08:07 »
Hogy ha az autobotokat nézzük akkor Marvel G1.-ben Szuper Omega, Max, Optimus, Mogorva és Rodimusról igazán semmit se tudunk. talán még Össztüzet lehetne ebbe a felsorolásba betenni.

Az új változatokban Metroplex, Szuper Omega, Optimus és talán még Ultra Magnus, de  kb. ennyi, Mogorvát is egyszer láttuk harcolni igazából Skorponokkal. Nem igazán van kimondottan bika autobot.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3267 Dátum: 2015. Március 09., 13:40:06 »
Maximus, Omega. Jó kis karakterek, külső szemlélő simán erősebbnek mondaná Mogorvától. Bár mikor (ezt is említette valaki lentebb), a Győzedelmes Üstökösben Lézercsőr "szétégeti Szuper Omegát", ott azért kicsit megzavarodtam. Tehát Optimusz ellen elegendő lenne a kis röpcsit küldeni, pillanatok alatt elbánna vele és már repülne is tova. :violent:  Csak azért, mert Megatron (meg még páran) korábban csúfosan kikapott Omegától.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3266 Dátum: 2015. Március 09., 13:25:07 »
Autobotok-nál nálam az első öt legerősebb (számozás nélkül): Optimus Prime, Rodimus Prime, Grimlock (Mogorva), Ultra Magnus, Fortress Maximus!  :rolleyes:

(Természetesen Jetfire-t, Sky Lynx-et, Metroplex-et, Super Omegát és az Óriásrobotokat most nem számoltam ide!)  ;D

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3265 Dátum: 2015. Március 09., 09:56:58 »
Az Álca vezetők erejéhez még egy kis adalék: Úgy látom, ugyanazon nevek cserélődnek, így nem annyira eltérőek a vélemények.
Viszont ha vesszük ezt a 3-4 rettentő erős Álcát és szembeállítjuk az Autobot vezérkarral... ott ugye Optimus után közvetlenül Mogorva következik, ezt anno nagyon nyomatékosították. Viszont ha ez tényleg így van, Mogorva nagyságrendekkel Optimus után jöhet, a többi Autobot meg fényévekkel le van maradva! Azért gondolom így, mert Mogorvát a Dinobotokkal EGYÜTT páholta el közvetlenül egymás után a két nagy. 4 millió éve Sokkoló verte őket szét, a reaktiválásuk után meg Megatron. Ez jó önbizalomnövelő a dínóknak... Később meg Mennydörgés vágja rettentően falhoz Mogorvát, tehát M. az állítólagos ereje ellenére nekem nem tűnik valami erősnek, bár nagyon kedvelem a karaktert. Sőt, Skorponoknak már úgy megy neki egy újabb sztoriban a Kibertronon, hogy előre mentegeti magát, hogy lehet, hogy SKorponok erősebb, de ő akkor is támad...

De az is ütős, ami lentebb szerepel, hogy Gránátfej és Űrfelhő páncélja beül Űrfelhőbe??? Ez olyan, mintha egy páncéloslovag lenyelné a páncélját... Egy "magyarázat" lehet, hogy megnő a méretük robotként, mint Megatroné a pisztoly formájához képest...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3264 Dátum: 2015. Március 09., 07:40:07 »
Amúgy erre a méret inkonzisztenciára jó példa a mostani frissítés címlapja is, ahol Galvatron a Las Vegas tábla fölé tornyosul.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3263 Dátum: 2015. Március 08., 19:37:48 »
Majd a Sötétség szíve befejeztével remélhetőleg össze tudom rakni az eseményeket. Pl.: ha visszaküldték Brittet és a zombikat a múltbéli Halott Univerzumba, akkor az nem jelent veszélyt az első Bárka legénységére?
Ahogy én látom ez inkább azt akarja sugallni, hogy a Halott Univerzumban rejlő fenyegetés, az Űr maga voltaképp valamilyen szinten Brithez és az Alelméhez vezethető vissza. Az legalábbis erre utal, hogy az Űr céljai nagymértékben megegyeznek azzal, amit Brit tervezett, miután megszerezte Kup adatait.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3262 Dátum: 2015. Március 08., 18:10:30 »
Mondjuk elég megtévesztő az organikus külseje, de ő tényleg fejmester nem színlelő.

Tényleg, szerepel az IDW-ben?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3261 Dátum: 2015. Március 08., 18:07:12 »

Ezt most nem egésszen értem, Ordas fejmester.
KiD: Mennydörgés Mega Pretender, a Színlelő páncélja is át tud alakulni. De az Űrfelhős példa is jó volt. Én meg azt hittem az volt a leggagyibb, amikor a mozis Galvatron Ciklonban utazott Üstökös koronázására. :lol:

Hm. Jogos.



Két álcát is Ordasnak forditottak. A lapszámot elnéztem. TF 77. 11. oldal.

Neki az az alt módja.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3260 Dátum: 2015. Március 08., 17:49:06 »

És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?


Látjuk űrrepülő módban, amikor elindul a Kibertron felé.

Egyébként az is vicces, hogy ilyenkor mi lesz a páncéllal. Mint amikor Űrfelhő kibújik a páncéljából, átalakul, majd Gránátfej és a páncélja beszállnak a pilótafülkéjébe.

Emlékszel amikor Ordas megtámadta Mogorvát a G1.79.-ben. az az álcapáncél honnan került elő a testéből?

Ezt most nem egésszen értem, Ordas fejmester.
KiD: Mennydörgés Mega Pretender, a Színlelő páncélja is át tud alakulni. De az Űrfelhős példa is jó volt. Én meg azt hittem az volt a leggagyibb, amikor a mozis Galvatron Ciklonban utazott Üstökös koronázására. :lol:

Két álcát is Ordasnak forditottak. A lapszámot elnéztem. TF 77. 11. oldal.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3259 Dátum: 2015. Március 08., 17:06:54 »

És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?


Látjuk űrrepülő módban, amikor elindul a Kibertron felé.

Egyébként az is vicces, hogy ilyenkor mi lesz a páncéllal. Mint amikor Űrfelhő kibújik a páncéljából, átalakul, majd Gránátfej és a páncélja beszállnak a pilótafülkéjébe.

Emlékszel amikor Ordas megtámadta Mogorvát a G1.79.-ben. az az álcapáncél honnan került elő a testéből?

Ezt most nem egésszen értem, Ordas fejmester.
KiD: Mennydörgés Mega Pretender, a Színlelő páncélja is át tud alakulni. De az Űrfelhős példa is jó volt. Én meg azt hittem az volt a leggagyibb, amikor a mozis Galvatron Ciklonban utazott Üstökös koronázására. :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith