Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 888010 alkalommal)

0 Felhasználó és 69 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3258 Dátum: 2015. Március 08., 16:35:46 »

És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?


Látjuk űrrepülő módban, amikor elindul a Kibertron felé.

Egyébként az is vicces, hogy ilyenkor mi lesz a páncéllal. Mint amikor Űrfelhő kibújik a páncéljából, átalakul, majd Gránátfej és a páncélja beszállnak a pilótafülkéjébe.

Emlékszel amikor Ordas megtámadta Mogorvát a G1.79.-ben. az az álcapáncél honnan került elő a testéből?

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3257 Dátum: 2015. Március 08., 16:34:00 »
Köszi az új részt. Kup kiműlt vagy majd még előkerül a Halott Univerzumból?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3256 Dátum: 2015. Március 08., 15:10:36 »
Minden óriásban lesz új tag? Egy robival több lesz vagy valakit lecserélnek?  :nemtudom:

Lesznek cserék, de bővítések is szinte minden csapatban. Menasor lábát alakító Wildrider állítólag halott, és a helyére ugrott be egy új sztuntikon, Offroad. És régen az óriás robot mellvértjét alakító Gépmester drónját Blackjack helyettesíti.
Superionnál Slingshotot cserélték le a rendkívűl hülye nevű Alpha Bravora és Égsikló/Motorszárny lett az óriás pisztolya. És a Védőrobotok csapata is bővült egy fővel, azt hiszem egy SWAT kocsival, de a régi tagok mind megmaradtak.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3255 Dátum: 2015. Március 08., 14:52:42 »
Köszönöm a Fertőzés című mini második részét!  :worship:

Kup nagyon önfeláldozó volt!  :rolleyes:

Minden óriásban lesz új tag? Egy robival több lesz vagy valakit lecserélnek?  :nemtudom:

Ki a legerősebb Álca vezető? Ez jó kérdés...
Az én képzeletbeli dobogóm így néz ki: 1. Megatron, 2. Scorponok, 3. Sokkoló!  :nezze:
(Sokkoló mögött pedig szorosan ott van Mennydörgő!)

Féreg szerintem egy vicc...  ;)
Straxus meg nagyon túl volt értékelve!  :rolleyes:

Jhiaxus-t nem tudom hova tenni!
A TOP10-ben meg még ott van azért három személyes kedvencem: Sixshot (Hatlövet), Overlord és Bludgeon (Husáng)!  ;)
Bár Hatlövet nem vezető, hanem egy egyszemélyes hadsereg, Husáng pedig Mennydörgőhöz képest ,,csak' egy sima Színlelő!  :rolleyes:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3254 Dátum: 2015. Március 08., 14:45:24 »
Nem rebootok, a Káosz eseményei után játszódnak.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3253 Dátum: 2015. Március 08., 14:39:39 »
Én is köszönöm a füzetet! Majd a Sötétség szíve befejeztével remélhetőleg össze tudom rakni az eseményeket. Pl.: ha visszaküldték Brittet és a zombikat a múltbéli Halott Univerzumba, akkor az nem jelent veszélyt az első Bárka legénységére?
És lenne egy olyan kérdésem, hogy az RiD és a MTMTE füzeteknek van közük ehhez a történetvonalhoz, vagy azok rebootok?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3252 Dátum: 2015. Március 08., 14:05:39 »
Úgy érzem, nem vesztettem sokat azzal, hogy anno nekem ez a mini kimaradt... Azért köszi a honosítást!

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3251 Dátum: 2015. Március 08., 12:36:09 »
Köszönet a mai részért. Nagyszerűnek tartom, hogy minden hétvégén új TF képregényt lehet olvasni magyarul.  :worship:

Nem szándékoznak lassan egy hasonló erejű karaktert előhúzni? ( mondjuk az is vicc, hogy az autobotok nem dolgoznak az óriásrobotokon, főleg hogy látták Pusztitónál, hogy működik anélkül, hogy megzanazásodannának a szerkesztettek.)
Megnyugtatok mindenkit, a Káosz után lesz néhány nyalánkság, az új írók sokkal jobban kibontják az egyéb karaktereket, és csupa érdekes -  és szerintem jó - ötletet dobnak be, így előtérbe kerülnek az óriás robotok, két kultikus álca karakter is megtér, Sokkoló felfedi a lapjait, visszaköszön a Halott Univerzum méghozzá egy olyan aduásszal, amire még Megatron is csak pislogni tudott, és hasonlók - mindezt igyekeztem spoiler mentesen leírni, de lehetőleg úgy, hogy az érdeklődéseteket is felpiszkáljam...

Ráadásnak mondom, hogy épp most fut a felvezetése egy új eventnek, amit részben a Hasbro idei évre kihirdetett tervei inspiráltak. A címe Combiner Wars, főbb szerepekben olyan robotokkal, mint Superion, Defensor, Monstructor és Destroyer. Azt hiszem többet nem is kell mondanom a dologról. Egy szó mint száz, ebből is látszik, hogy Roberts és Barber bele mernek nyúlni a status quóba és meg is teszik rendesen...
Egy kis korrigálás: Monstructor helyett Menasor lesz majd benne, és ha minden igaz szinte minden óriásban lesz új tag a megszokott felállásokhoz képest.
Mellesleg én is alig várom, hogy a Káosz utánra érjünk. Az azt kvázi lezáró sztoritól számítják sokan a Transformers képregények új aranykorát. Nemsokára kap mindenki belőle egy kis ízelítőt, mert James Roberts jegyzi a hamarosan itt is sorra kerülő Ongoing 22-23at. Az már előzetese annak, hogy mi következik, egyben a múltba visszatekintő Roberts trilógia (Chaos Theory, Shadowplay, Elegant Chaos) első darabja is egyben.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3250 Dátum: 2015. Március 07., 16:32:59 »

És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?


Látjuk űrrepülő módban, amikor elindul a Kibertron felé.

Egyébként az is vicces, hogy ilyenkor mi lesz a páncéllal. Mint amikor Űrfelhő kibújik a páncéljából, átalakul, majd Gránátfej és a páncélja beszállnak a pilótafülkéjébe.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3249 Dátum: 2015. Március 07., 16:11:03 »
És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?

Ezt én se értem miért, Dörgés csak az UK füzetekben bújt ki a páncéljából. És átalakulni is csak egyszer volt hajlandó, amikor visszavitte a Mátrixot Kibertronra. :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3248 Dátum: 2015. Március 07., 15:46:07 »
A méreteknél engem nem az zavar, amikor nagy robotból kis magnó lesz, mert ezért sci-fi (vagy csak fi), engem az, amikor a méreteket nem tartják. Néha gondolnak egyet és egy sima TF-ből óriásrobot nagyságút rajzolnak (TF UK Galvatron - Ultra Magnusz csata), óriásrobotból meg Metroplex nagyságút (DW G1).
Csatárék sem hisznek a szemüknek. :lol:


Nekem az egész Mátrix hajsza zavaros volt bálnástul, asztronautástul mindenestül. A hozzákapcsolodó UK füzeteket is olvasnom kellett volna pl.: amiben Optimusz megöli a Halálhozót.

Ezen a képen jót röhögtem én is. Itt kb. akkora mint Metroplex pár képpel később pedig mint a szabadság szobor. Holott elvileg kb. 3x akkora egy kapcsolódó mint egy átlag nagy. A Marvelnél Szuper Omaga detto ugyanez volt. Megatron kisebb volt mint a lába és a fuziós ágyú meg se karcolta utána simán sétálgatott a többiek közt alig volt nagyobb Optimusnál aztán Lézercsőr( aki az első találkozásukkor lelépett Megatronnal mielőtt szétolvasztja őket mert meg se tudta karcolni.) az Alap bázis Sagaban simán szét is lőtte.

Viszont hogy visszatérjek a korábban emlitett problémámhoz. Ha Jazz, Mogorva és Űrdongó álcapáncélja megvan, miért nem használják? Egy szinlelő erősebb mint egy sima robi. Sőt dongó Rancsni eltűnése után egy egész belső monológot elereszt arról mennyire élvezi.

És eszembe jutott még egy dolog Mennydörgés amikor Dongó páncélja megtámadja azt mondja ő is szinlelő- akkor neki nem is láttuk a valódi alakját?

És mi lett Üstökös álcapáncéljával?Van egy kép hogy Nagyágyú kilövi, de az utána következő részben még emlitik, hogy mekkora erőt ad neki. de mégis anélkül lép le.

Ja az is egy jó kérdés Duplafej miért volt skizofrén az álcapáncélban, holott valójában csak egy feje volt?

És ha már óriásrobotok? Miért nem használták őket Üstökös ellen? Vagy amikor Mogorva feltámasztotta az autobotokat akiket Üstökös megölt miért nem vetették be őket újra?

Vagy miért nem használták többe Tripikont?

Van egy pár lyuk azért a Marvelben hagyva.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 07., 16:25:47 írta Feast4 »

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3247 Dátum: 2015. Március 07., 15:32:50 »
Ha már így boncolgatjuk a robotokat, egy kérdés.
Az erő az alakváltók világában sem egy egzakt tudomány, az írók itt is elég szabadosan bánnak ezzel. Érdekelne, hogy ha erő szerint kellene osztályozni, ki hogy tekint az Álca vezetőkre?
Saját lista: Megatron, Sokkoló, Skorponok, Mennydörgés, Straxus... Hatlövetet még saccolni sem tudom. De ha van más erős jelölt, az is jöhetne.

Hát a G1- ben(Marvel) egyértelműen Galvatron, Megatron, Skorponok( emlékezz rá majden megölte Sokkolót) Sokkoló, Mennydörgés (talán, de nem tudom eldönteni, hogy a Matrix miatt volt erősebb Optimusnál vagy amúgy is az), Straxus (bár Össztűz kicsinálta mielőtt kiderült volna mit tud.) Husáng és Féreg.

Az idwnél nekem úgy tűnik, Megatron, Hatlovet, Skorponok, Overlord, Sokkoló és a három fürkész. Galvatront, Ciklont és Ostort azért nem veszem ide mert nem is álcák Mennydörgés és Husáng pedig két szuper szörny.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #3246 Dátum: 2015. Március 07., 15:22:10 »
Köszi a legutóbbi frissítést.
Tetszik Megatron új formája és ereje, de így viszont már Optimusnak sem ellenfél aki mondjuk elég passzív most szerintem, bár legutóbb már ő maga is elakarta pusztítani Megatront, ha jól emlékszem. Egyre jobban érdekel i fog ki alakulni ebből :).

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3245 Dátum: 2015. Március 07., 10:14:12 »
Ha már így boncolgatjuk a robotokat, egy kérdés.
Az erő az alakváltók világában sem egy egzakt tudomány, az írók itt is elég szabadosan bánnak ezzel. Érdekelne, hogy ha erő szerint kellene osztályozni, ki hogy tekint az Álca vezetőkre?
Saját lista: Megatron, Sokkoló, Skorponok, Mennydörgés, Straxus... Hatlövetet még saccolni sem tudom. De ha van más erős jelölt, az is jöhetne.

Szerintem olyan ez, mint a bokszolóknál, kinek mikor van jobb napja, ráadásul univerzum függő is... Galvatron pl. sokkal gyengébb az IDW-ben, mint a G1-ben.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3244 Dátum: 2015. Március 07., 05:42:31 »
Triptikon :badteeth:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3243 Dátum: 2015. Március 07., 01:44:55 »
Ha már így boncolgatjuk a robotokat, egy kérdés.
Az erő az alakváltók világában sem egy egzakt tudomány, az írók itt is elég szabadosan bánnak ezzel. Érdekelne, hogy ha erő szerint kellene osztályozni, ki hogy tekint az Álca vezetőkre?
Saját lista: Megatron, Sokkoló, Skorponok, Mennydörgés, Straxus... Hatlövetet még saccolni sem tudom. De ha van más erős jelölt, az is jöhetne.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3242 Dátum: 2015. Március 06., 22:07:30 »
Most neki is kezdtem, mert kedvet kaptam hozzá. :) Ugye itt azt mondja neki Megatron, hogy ne vegyen részt többet a frontvonalbeli harcokban, mert ő kidolgozta a beszivárgási fázisokat, és majd őt küldi felégetni a az elfoglalni kívánt bolygókat. Két választása van, engedelmeskedik, vagy Mega levadássza. Kup meg azt mondja róla, hogy sose voltak ambíciói, csak a harcnak élt. És utána OL visszamegy még verni az autobotokat, aztán elkalandozik a figyelme, megáll és azt mondja nekik, hogy "mondjátok meg Megatronnak, hogy a második opciót választottam", és elrepül.

Szerintem azt hitte, hogy Megatron tényleg megy majd utána tűzön-vízen át, de annak meg kisebb gondja is nagyobb volt nála. OL sose tudta, hogy Megatron a Földön van, pláne, hogy meghalt, sőt, talán még azt is hitte, hogy őt nyomozza még mindig, és akart neki egy esélyt, hogy "végre" megtalálja.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3241 Dátum: 2015. Március 06., 21:56:38 »
Plusz ne feledkezzünk meg a vakfolt vírusról, amit csak Sokkoló tudott hatástalanítani. Amíg az aktív volt Lord azt se tudta hogyan essen neki Megának.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3240 Dátum: 2015. Március 06., 21:39:01 »
Igen, most hogy mondod már rémlik, hogy akkor olvasnak be neki, hogy "Hé, te hol élsz, Megatronnak annyi." A Roncsolók minit nagyon rég olvastam, és úgy tűnik ez rosszul maradt meg bennem. Nem a keménységét vontam kétségbe, elvégre Overlord az egyik legkeményebb álca, de valami oka kellett, hogy legyen, amiért a háború négy millió éve alatt nem ment neki Megatronnak. Az, hogy máshová volt vezényelve szerintem nem mérvadó érv, hisz a parancs ellenére meg lehet nézni mit tett a G-9-en, ilyen alapon azt is mondhatta volna, hogy "Sz*rok a parancsra, viszlát Garrus-9, itt jövök Föld, készülj Megatron!" Ha tényleg komoly motiváció húzódott volna a szavai mögött, akkor nem vár évmilliókat erre, hogy a végén lekésse a lehetőséget...

Megjegyzem, hogy Overlorddal is fogunk még találkozni, nem sokkal a Káosz után, ott több minden is kiderül a motivációiról.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3239 Dátum: 2015. Március 06., 20:06:25 »
Számomra nem tűnt szájhősnek, szerintem sikerült keménynek beállítani, hiszen nem tudta, hogy Megatron meghalt. Ha már negatívumot kell róla mondanom (már azon kívül, hogy egy szadista őrült tömeggyilkos), akkor azt mondanám, hogy éretlenül viselkedett, amiért nem szemtől szemben hívta ki Megatront, hanem fel akarta hívni magára a figyelmet, mint egy gyerek, vagy egy szerelmes. De abban a Roncsolók mini nem hagyott bennem kételyt, hogy tényleg nekiment volna Megának, nem csak szövegelt róla.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3238 Dátum: 2015. Március 06., 11:23:37 »
Szerintem Overlordban egy jó adag feltűnési viszketegség tombolt. Vajon miért nem kezdett ki Megatronnal négymillió év alatt, és kezdett azután pampogni, hogy híre ment a halálának? Ahogy én látom, Overlord kemény ugyan, de valamilyen szinten a Roncsolókban sikerült - a fenti tényeket figyelembe véve - szájhőssé előléptetni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3237 Dátum: 2015. Március 06., 11:09:55 »
Megatron a régi formájában is hazavágta volna Overlordot, ezért se merte az utóbbi sosem kihívni.
De akkor mire volt jó az a felhajtás a Garrus 9-en? Overlordnak halálvágya volt tudatalatt?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3236 Dátum: 2015. Március 05., 23:39:42 »
Azért ehhez hozzáfűzném, hogy az álcák azért vették át a technikát, mert kiderült, hogy az emberi fej komponens sokat javított az autobotok  tüzelési pontosságán és a reakcióidején, ami miatt valósággal hátrányba kerültek harcászatilag. Illetve az is ott volt, hogy csellel akarták megbontani a békét az autobotok és a nebulosiak között, ezért Skorponok, a velejáró előnyökön túl megtévesztésképpen is megtette volna a gesztust, hogy Zarakot meggyőzze, az autobotok hazudnak.

Egyébként az általatok felvetett kérdések egy részére választ ad az Első Regeneráció 86-90. Az pont Skorponok és a fejmester vonal utóhatásainak elrendezését tűzte ki célul...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3235 Dátum: 2015. Március 05., 23:33:36 »
Igen, az is jó, amikor egy ember pisztollyá alakul és ezért a robot jobban lő! :D
De mondom, nekem Zarak-Skorponok a tuti befutó. Egy könyörtelen robotgyilkos átadja a lénye 90 %-át egy húslénynek. Nem tudom, nekem ez olyan minőségi biznisznek tűnik, mintha Vader összeszereltette volna magát R2-vel.  :lol:
:lol: Ez jó volt, de Zarak Skorponok sisakján áll bestia mód idején. Robot módban ő csak az arc, ami bele kerül a nagy kobakba. De ettől függetlenül felelőtlenség csak úgy ott ácsorogni a skorpión, tökéletes célpont.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #3234 Dátum: 2015. Március 05., 22:48:39 »
A Fejmesterekben választ adnak az emberek anatómiai kérdéseire, az még mondjuk oké. Gépkarok, műízületek, stb. A méret már tényleg gáz. Sokszor egy emberből egy kétszer akkora fej lesz. Skorponok ízeltlábúként meg sokszor megtartja a fejét, Zarak azon toporog ide-oda. Van egy tartalékfej ilyen esetekre?  :cool:
Mondjuk az Autobotok tehettek egy ilyen gesztust, hogy embert tesznek a fejükre (bár sima alkotórésznek is elég meggyőző lett volna egy ember, nem rögtön fejnek), de az Álcák? Jó balekok akkor. A síelős részben nem valami olyan van, hogy Spike felteszi a sisakját és csak úgy tudja utasítani Maximust? Aki addig a jól ismert "robot a sarokban" manővert gyakorolja az űrben az üres Bárkán.  :brow: Lusta vagyok visszaolvasni. De ha Maximus csinál is valamit magától, akkor is mintegy fogyatékkal élő robotként működik, nem? Nem beszél pl, nem keveredik önállóan konfliktusba, csak áll konokul... a Fejmesterek részekben először próbálkoznak valamivel, hogy az eredeti fejek is megvannak és folyamatosan kapcsolatban vannak, vagy figyelnek valamit (?), de ezt a megoldást gyorsan elmosta a történelem...
 Igen, az is jó, amikor egy ember pisztollyá alakul és ezért a robot jobban lő! :D
De mondom, nekem Zarak-Skorponok a tuti befutó. Egy könyörtelen robotgyilkos átadja a lénye 90 %-át egy húslénynek. Nem tudom, nekem ez olyan minőségi biznisznek tűnik, mintha Vader összeszereltette volna magát R2-vel.  :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3233 Dátum: 2015. Március 05., 18:49:11 »
A Robotok mérete esetében sok olyan is volt, ami zavart. Pl. Szuper Omega. Egyik történetben hatalmas volt(Marvel TF 19), későbbiekben pedig akkora volt, mint Össztűz és Mogorva(TF 36). Vagy például Optimusz Fővezér az erőmester programban is milyen hatalmas volt(TF 42), később pedig normál méretű. És persze Maximus is milyen fura mérete volt. És még lehetne jó sokat felsorolni.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3232 Dátum: 2015. Március 05., 18:16:13 »
A méreteknél engem nem az zavar, amikor nagy robotból kis magnó lesz, mert ezért sci-fi (vagy csak fi), engem az, amikor a méreteket nem tartják. Néha gondolnak egyet és egy sima TF-ből óriásrobot nagyságút rajzolnak (TF UK Galvatron - Ultra Magnusz csata), óriásrobotból meg Metroplex nagyságút (DW G1).
Csatárék sem hisznek a szemüknek. :lol:


Nekem az egész Mátrix hajsza zavaros volt bálnástul, asztronautástul mindenestül. A hozzákapcsolodó UK füzeteket is olvasnom kellett volna pl.: amiben Optimusz megöli a Halálhozót.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3231 Dátum: 2015. Március 05., 17:52:25 »
Az öltönyön én is jókat vidultam felnőtt fejjel. Gyerek ként fel sem tünt. Mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy magyarázzák meg azt, hogy egy ember egy pisztollyá alakul és lehet vele  lőni. Amőgy nekem a méretekkel volt mindig problémám. Oké rajtuk a marha nagy páncél, de a fejek sokkal nagyobbak egy embernél. Bár ahogy Intriuer is írta, az álcabogarak, Megatron egy kis pisztoly (? ebbe se vagyok biztos mert van hogy egy másik álca lő vele, de volt hogy egy ember). És még volt egy pár ilyen furcsaság. Az álcapáncél pl. néha sokkal kisebb mint a robot.

Ja tényleg álcapáncél. Nemolyan rég olvastam a Matrix hajszát és feltünt valami. Csak Űrdungó páncélja semmisült meg Jazz és Mogorva páncélja nem. Azokkal mi lett?

A méreteknél engem nem az zavar, amikor nagy robotból kis magnó lesz, mert ezért sci-fi (vagy csak fi), engem az, amikor a méreteket nem tartják. Néha gondolnak egyet és egy sima TF-ből óriásrobot nagyságút rajzolnak (TF UK Galvatron - Ultra Magnusz csata), óriásrobotból meg Metroplex nagyságút (DW G1).

Amúgy amikor elmennek Mogorváékért, viszik a páncélokat is, mutatják a magyar 21. számban egy visszaemlékezésben. Szerintem Dongó páncélja is megvan még valahol.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3230 Dátum: 2015. Március 05., 17:04:13 »
Az öltönyön én is jókat vidultam felnőtt fejjel. Gyerek ként fel sem tünt. Mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy magyarázzák meg azt, hogy egy ember egy pisztollyá alakul és lehet vele  lőni. Amőgy nekem a méretekkel volt mindig problémám. Oké rajtuk a marha nagy páncél, de a fejek sokkal nagyobbak egy embernél. Bár ahogy Intriuer is írta, az álcabogarak, Megatron egy kis pisztoly (? ebbe se vagyok biztos mert van hogy egy másik álca lő vele, de volt hogy egy ember). És még volt egy pár ilyen furcsaság. Az álcapáncél pl. néha sokkal kisebb mint a robot.

Ja tényleg álcapáncél. Nemolyan rég olvastam a Matrix hajszát és feltünt valami. Csak Űrdungó páncélja semmisült meg Jazz és Mogorva páncélja nem. Azokkal mi lett?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3229 Dátum: 2015. Március 05., 16:39:08 »
Mondjuk az is jó, amikor Zarak a Földön van, öltönyös úriembernek álcázza magát, aztán amikor ledobja a karcsúsított zakót, alatta van a 300 kilós acélpáncél.
Gyerekkoromban amikor először láttam kicsit félelmetesnek tűnt, mert mr. Z is olyan fejet vágott mintha őt is meglepte volna.
A fejmester mini számomra gyenge volt (egy másik bolygó ahol emberek élnek, de ezt a retro számára írtam). A fejek lehettek volna kibertroniak is, de ez van.
Az viszont, hogy letépték a saját fejüket és, hogy részben átadták a testük feletti irányítást az Autobotok logikus gesztus volt. Csak így tudták bebizonyítani, hogy békések a szándékaik.
Viszont a tudatuk nem koncentrálodik pusztán a fejükre. A síjelős füzetben Max fejnélkül mászkált a Bárkán és hívta Spikeot.
A fej- és erőmesterek csonttörő átalakulását én mindig a ruha kontójára írtam. Ha egy több millió éves, négy emelet magas robot képes egy pár centis szöcskévé alakulni, vagy belebújni egy olyan páncélba, ami sokkal keskenyebb nála (biztos szubtérteknológia van a háttérben), akkor csak képesek készíteni egy olyan csoda exoskeletont ami károsítás nélkül képes átalakítani az embert.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith