Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 885624 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3018 Dátum: 2014. Április 14., 18:47:02 »
Nem mindenki halott, aki látta Galvtaront, Mixer és Töltés pl. harcolt vele, mielőtt még Xaaron után vetette volna magát.

Optimusz szerintem csak ránézett egy alakra a Bárkán, akinek sisak volt a fején meg ágyú a karján, és egyből Megatron ugrott be neki önkéntelenül. Nem nagy spoiler, a következő részben, már mint Galvatron beszélgetnek róla. Viszont a Primusz kamra eltűnésének kérdése jó meglátás.

Amúgy nekem ezzel a skorponokos történetszállal az volt a bajom, hogy bár jól meg van írva, valójában nincs sok értelme... Mikor Mogorva leszállt, szólhatott volna a haveroknak, srácok, jön Skorponok, le kélne csapni. Ha meg azt remélte, Skorponok gyógykezeli majd neki Salakot az új teste mintájára, akkor legalább egy próbát megért volna megkérdeznie Észlelőt, hogy figyelj, az új testem alapján te nem tudnád a dolgot megoldani. És ha még Mogorva indítékait meg is értem, és elfogadom, hogy átlépett egy jó nagy határt, azt már akkor sem értem, Észlelő miért ment bele ebbe a játékba.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3017 Dátum: 2014. Április 14., 17:45:42 »
Ezt a problémát két féle mahyarázattal is orvolja majd Furman. Az első, hogy kiderül, minden autobot osztozik egy közös külső memórián, így hozzáférnek egymás feltöltött emlékeihez. Innen tehát tudhatnak Galvatronról, viszont az is kiderül, hogy veszedelmes álcaként tartják számon, akiről a nevén és a harci képességein kívül semmit sem tudni.

Idézet
Nagyon felcsigáztatok ezzel a Dark Cybertronos ízelítővel! Tudnátok valami linket adni, ahol olvashatók ezek a képregények?
Legfeljebb csak angolul. De ha érdekel megírhatom, hogy a két sorozat melyik számait érinti, de ugyanakkor figyelmeztetlek, hogy elspoilerezi az egész Káoszt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3016 Dátum: 2014. Április 14., 16:39:24 »
Köszi az új Regen részt! Mondjuk tényleg ez a Galvatron probléma ez érdekes. Mivel mindenki aki látta a G1-ben halott. És Kup mégis vele gyakorolt a szimulációban. Furi!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3015 Dátum: 2014. Április 14., 14:50:58 »
Ami Galvatront illeti, róla hivatalosan még mindig nem tudják, hogy kicsoda-micsoda. A következő történetben helyet is kapott egy jelenet, amiben Ultra Magnusz értetlenkedik, hogy miért beszél úgy róla, mintha ismernék egymást. Optimusz szerintem szimplán azért hitte Megatronnak, mert őt ugyebár nem olyan sokáig halott maradok tipusnak ismertük meg, küllemre meg ugyebár eléggé hasonlóak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #3014 Dátum: 2014. Április 14., 09:10:29 »
Köszönet a frissítésért! Kerek sztori lett a végére a Természetes kiválasztódás. Furcsálltam is volna, ha Mogorva képes lenne ilyen könnyen elárulni az Autobotokat, azok után amiken a G1 végén végigment (kb a legnagyobb jellemfejlődésen átesett robi volt ugyebár), de ez így ügyes húzás volt. Észlelő meg jól játszotta a szerepet!
Azt viszont nem értem Optimusz miért Megatront mondott, mikor elvileg tudnak/tudtak Galvatron létezéséről (Kup szimulációban harcolt is ellene). Vagy talán azt is tudja, hogy Megatron alteregója lenne a jövőből?
Fura, hogy Prímusz csarnokát nem tudják megtalálni, a G1ben mikor Galvatron rajtaütött a kibertroni Autobázison Xaaron egész gyorsan lejutott, mielőtt egyesült volna Prímusszal.

Nagyon felcsigáztatok ezzel a Dark Cybertronos ízelítővel! Tudnátok valami linket adni, ahol olvashatók ezek a képregények?

Köszi!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3013 Dátum: 2014. Április 13., 23:00:37 »
Igen. És a harcostársak utolsó oldalakon felvezetett reakcióiból kiindulva egy érdekes időszak előtt állunk. A kérdés, hogy mennyire sikerül ezt jól kiaknázni. Mondjuk Roberts esetében nem félek ettől, Barber viszont már más tészta...
Barbertől még nem sok érdekeset olvastam. És ami mégis az volt, azt is elrontotta.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3012 Dátum: 2014. Április 13., 19:17:42 »
Mondjuk engem kezd idegesíteni a tv sorozatokra jellemző történetvezetés

Nekem ilyenekkor ez jut az eszembe:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #3011 Dátum: 2014. Április 13., 14:44:34 »
Köszi az újabb Regenért! Izgalmas, fordulatos történet volt (ez is). Mondjuk engem kezd idegesíteni a tv sorozatokra jellemző történetvezetés, a klasszikus sztorikban nem volt ilyesmi úgy emlékszem, de semmi panaszom nem lehet, így, hogy újra van minden hétvégén Tf:)

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #3010 Dátum: 2014. Április 13., 13:39:17 »
Skorponoknak miért voltak dührohamai? Próbált visszafogottan viselkedni, mint egy vulkáni.
Ja és persze nem győzőm isteníteni Guido mestert a retro borítói miatt. Egyszerűen bellissimo!
Hamarosan Guidi fogja átvenni a számok rajzolását is. Még 3 + 1 rész. :D

Köszönet a Reg One 90. részének fordításáért.  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3009 Dátum: 2014. Április 13., 13:33:18 »
Ja és persze nem győzőm isteníteni Guido mestert a retro borítói miatt. Egyszerűen bellissimo!
Nem véletlen, hogy azokat pakolom a letöltő oldalra is. Sokkal közelebb állnak a retró borítókhoz, mint teszem azt a Wildman változatok.
De megint lenne egy kérdésem: Skorponoknak miért voltak dührohamai? Próbált visszafogottan viselkedni, mint egy vulkáni.
Ha vissza olvasol, Skorponok mindig is szenvedélyes vezér volt, az érzelmei hajtották, csak azt követően lett megfontoltabb, hogy bináris kötésbe lépett Zarakkal. Gondolom ez az intellektus ráhatása volt az eredeti személyiségre. Most viszont eltűnt belőle Zarak, csak a lenyomata maradt meg, szerintem Furman ezzel azt akarta érzékeltetni, hogy Skorponokban a régi és az új énje viaskodik egymással.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3008 Dátum: 2014. Április 13., 12:46:28 »
Köszönet az új ReGen füzetért! :worship:
Annyira tetszik nekem, hogy ebben a szériában több szálon futnak a cselekmények és egyszerűen nincsenek üresjáratok, de a fene egye meg, hogy pont a legizgalmasabb résznél lett vége! :)  Most megint várnom kell hogy kiderüljön mi lett Mogorvával. Amúgy Észlelő lépése ügyes húzás volt.
De megint lenne egy kérdésem: Skorponoknak miért voltak dührohamai? Próbált visszafogottan viselkedni, mint egy vulkáni.
Ja és persze nem győzőm isteníteni Guido mestert a retro borítói miatt. Egyszerűen bellissimo!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3007 Dátum: 2014. Április 10., 16:16:58 »
Igen. És a harcostársak utolsó oldalakon felvezetett reakcióiból kiindulva egy érdekes időszak előtt állunk. A kérdés, hogy mennyire sikerül ezt jól kiaknázni. Mondjuk Roberts esetében nem félek ettől, Barber viszont már más tészta...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3006 Dátum: 2014. Április 10., 11:05:03 »
Az már az AHM óta elfogadott, hogy egy álca adott esetben jó útra tér, de hogy ezt egy ilyen kaliberű vezéregyéniséggel lépték meg, az viszont elképesztő...

Szóval ezért visel Megatron Autobot jelet.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3005 Dátum: 2014. Április 09., 23:19:08 »
Ezzel maximálisan egyet értek. Mondjuk nem is az event kidolgozását dícsértem, hanem a finálé eseményeit és magában azt a tényt, hogy ezt meg merte lépni. Mert egy ilyen bebetonozott sztereotípián túllépni nem akármekkora merészség. Az már az AHM óta elfogadott, hogy egy álca adott esetben jó útra tér, de hogy ezt egy ilyen kaliberű vezéregyéniséggel lépték meg, az viszont elképesztő...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #3004 Dátum: 2014. Április 08., 19:49:36 »
A Káosz után két külön képregényben kezdett futni az alakváltók története, a More Than Meet the Eyes-ban és a Robots in Disguise-ban. Előbbit írja Roberts, a Dark Cybertron 12 részes eventben pedig összehozták a két füzetet egy DC/Marvel event mintájára. Bevallom, nekem annyira nem jött be, erőltetettnek éreztem, Roberts sokkal jobb sztorikat ír, ha hagyják önállóan dolgozni, ebben is voltak jó részei, de tipikus event volt, azaz tipikusan gyengébb is, mint az alap sztorik. A vége ütős lett, nem spoilerezek, de én igazából ettől sem estem hasra, az ötlet jó, de teljesen megalapozatlannak éreztem, ezt is sokkal jobban meg tudta volna oldani, ha a saját tempójában fejti ki. Mindenesetre a folytatásra visszatér az eredeti, egy író, egy képregény felállás, ami most nagyon-nagyon érdekessé vált egyszer csak.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #3003 Dátum: 2014. Április 08., 11:21:38 »
Régebben olvastam, de egyetem barátnő munka és elmaradt. :) Mi volt a Dark Cybertront nem is ismerem már sajna. Bár pár szót szívesen meghallgatnék róla. :)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3002 Dátum: 2014. Április 08., 08:26:33 »
Más:
Olvassa még valaki eredeti nyelven a sorozatokat? Robertset eddig is imádtam, de amit most meglépett a Dark Cybertron fináléjában, az valami eszméletlen... Annyira kézenfekvő, ugyanakkor szentségtörő fordulattal zárult a sztori, hogy még mindig nem sikerült megemésztenem. És hozzáteszem, hogy zseniális lépés volt. Ezek után tagadhatatlan, hogy ez a fickó egyike a legjobb TF íróknak!

Jelen! Csak egyetérteni tudok, és esz is a penész, amiért a következő MTME szám jóval odébb van...
Roberts pedig tényleg írói zseni, nagyon megszerettem a karaktereit, ráadásul képes volt elsőre unszimpatikus karaktereket is kedvenccé tenni (konkrétan Whirlt, eleinte azt vártam mikor nyírja már ki, mostanra már imádom a beszólásait). Kíváncsi leszek majd az új felállással mihez kezd.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3001 Dátum: 2014. Április 08., 03:43:30 »
Köszi az újabb részt! Wheelie megjelenése meglepett. Gondolom most visszahozzák Acélfejet és Napcsillantót is a történetbe. Az már egy egész pofás csapat lesz Rodimus oldalán. Tényleg át fog változni az IWD-ben vagy marad sportkocsi és kisebb?
Igen, jól sejted, ezt követően egyesül majd újra a csapat. Más kérdés, hogy ezt mennyire sikerült kiaknáznia a szerzőnek.
Ami Rodimuszt illeti, egyelőre nem változik meg a külleme, marad ilyen.

Más:
Olvassa még valaki eredeti nyelven a sorozatokat? Robertset eddig is imádtam, de amit most meglépett a Dark Cybertron fináléjában, az valami eszméletlen... Annyira kézenfekvő, ugyanakkor szentségtörő fordulattal zárult a sztori, hogy még mindig nem sikerült megemésztenem. És hozzáteszem, hogy zseniális lépés volt. Ezek után tagadhatatlan, hogy ez a fickó egyike a legjobb TF íróknak!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #3000 Dátum: 2014. Április 07., 18:58:04 »
Köszönöm a TF vol. 2. 19.-et!  :worship:


Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2999 Dátum: 2014. Április 07., 11:15:32 »
Köszi az újabb részt! Wheelie megjelenése meglepett. Gondolom most visszahozzák Acélfejet és Napcsillantót is a történetbe. Az már egy egész pofás csapat lesz Rodimus oldalán. Tényleg át fog változni az IWD-ben vagy marad sportkocsi és kisebb?

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2998 Dátum: 2014. Április 06., 23:52:23 »
Köszi az újabb részt!:) Amúgy Wheelie-nek nem kéne sokkal kisebbnek lennie Rodimusnál? A reflektorfényben sorozatban mintha sokkal kisebb robi lenne, az egész estés rajzfilmről nem is beszélve... Kicsit ugyanez a dolog zavar az egyébként zseniális Roncsolók miniben is, OverLord esetében. Az oké, hogy ez a hatos fázisos kibertroni kb több, mint egy fejjel magasabb Sokkolónál, és akkor így Megatronnál is nagyjából ennyivel kéne magasabbnak lennie, de hogy Kup-ékhoz képest nagyságrendekkel nagyobb darab, majdnem olyan, mintha egy Menasor, vagy egy Pusztító állna előttük, azért az egy kicsit túlzás szerintem a rajzolók részéről. Hiszen Kup szinte bármelyik IDW sztoriban nem sokkal alacsonyabb Fővezérénél, így Sokkolónál se lenne sokkal kisebb robi...mindegy, ezek fölött a rajzolói következetlenségek fölött nehezen tudok elmenni.   

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2997 Dátum: 2014. Április 06., 13:46:46 »
A Káosz eredetileg külön mini lett volna, de végül beolvasztották az ongoingba. A cselekmény tekintetében a sorozat utolsó kb. 10 füzete így áll majd össze: néhány felvezető füzet a Káoszhoz (19-23), négy rész maga a történet (24; 26; 28; 30), egy tőle független három részes mellék szál (25; 27; 29), és végül egy epilógus (31).

Ami jó hír, hogy a jelen tervek szerint ez mind bele fog férni az idei évbe, hacsak Tyrantnak nem jön közbe valami.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #2996 Dátum: 2014. Április 06., 13:17:45 »
Köszi az új füzetet! Wheelie szerepére kíváncsi leszek. Az lenne a kérdésem, a Káosz az ongoing egyik története lesz, vagy külön cím is lesz?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2995 Dátum: 2014. Április 06., 13:09:46 »
Én Wreck-Gart imádtam fordítani. A legtöbb angol reklám, amit megemlít, teljesen ismeretlen itthon, vicces dolog magyar megfelelőket keresni nekik.

2:00-tól lesz érdekes, mintha két Junkion-t hallgatnék. ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2994 Dátum: 2014. Április 06., 11:43:22 »
Köszi az új Ongoing rész fordítást, nagyon jók lettek Wheelie rímjei is.  :worship:
Meg is szenvedtem vele, mire összejött...  :badteeth:

Én Wreck-Gart imádtam fordítani. A legtöbb angol reklám, amit megemlít, teljesen ismeretlen itthon, vicces dolog magyar megfelelőket keresni nekik.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2993 Dátum: 2014. Április 06., 11:37:30 »
Transformers - ongoing 19: Köszi az újabb Transformers adagot, amilyen szomorú voltam az elmúlt évben, a leállas miatt, most annyira örülök,hogy szinte futószallagon jönnek a jobbnál-jobb részek! Köszi a honosítást!

Szívemből szóltál!

Én is köszönöm a füzetet! :worship:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2992 Dátum: 2014. Április 06., 11:20:59 »
Transformers - ongoing 19: Köszi az újabb Transformers adagot, amilyen szomorú voltam az elmúlt évben, a leállas miatt, most annyira örülök,hogy szinte futószallagon jönnek a jobbnál-jobb részek! Köszi a honosítást!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2991 Dátum: 2014. Április 06., 11:14:43 »
Köszi az új Ongoing rész fordítást, nagyon jók lettek Wheelie rímjei is.  :worship:
Meg is szenvedtem vele, mire összejött...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #2990 Dátum: 2014. Április 06., 11:14:03 »
Köszi az új Ongoing rész fordítást, nagyon jók lettek Wheelie rímjei is.  :worship:

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2989 Dátum: 2014. Április 02., 15:44:00 »
Mondjuk a G2. nekem marhára összecsapott hatást kelt. Eleve Megatron és Optimus áll teljesen a középpontban. Mindenki más tökre mellékszereplőnek. Talán még Üstökös Mogorva És Jihaxus az akinek van valami jelentősége a történet előremozdítása szempontjából. A vége meg... Háát nah! Már Megatron is tök jó arc, Üstökös dettó. Az álcák mer tök jó elhaverkodnak az autobotokkal a végső harcban. És persze minden el van felejtve nekik a végén. Igaz hogy Megatron egy csomó barátjukat halomra ölte de bányja a kánya. Meg az se lényeg, hogy Husáng a Csatavilág élén kifosztott és lemészárolt egy csomó másik fajt. Ez mind ilyen felejtős dolog... A végén meg ott hagyják nyitott kérdésnek Liege Maximot. A Mátrix meg honnan került megint elő amikor felrobbant, azt meg tényleg hagyjuk. (arról már nem is beszélek, hogy a G2-es álcák tök egyformák és semmi karakterük nincs.) A Bárkát megint elfelejtettük probléma ott is fent áll, az Utolsó Autobot sehol, Mogorva, hogy lett újra Transformer és még egy pár ilyen kis ziccer.

De néztem van egy regenes borító ami nagyon hasonló egy G2-es borítóhoz! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 02., 16:09:37 írta Feast4 »