Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 886560 alkalommal)

0 Felhasználó és 73 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2988 Dátum: 2014. Március 31., 21:12:41 »
Szerintem ha csinálnának G2 Reloadedot, akkor az nem a Regent vinné tovább, hanem a régi G2-t, mintegy What if...?-ként.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2987 Dátum: 2014. Március 31., 21:07:28 »
Azután a lezárás után, amit Furman írt, a Második Generáció eseménysorozata önmagában csak valami rohadt erőltetett módon indulhatna el. És a rohadt erőltetett módot a megszokott szájbarágós megoldásokhoz viszonyítva gondolom. Azt nem tartom kizártnak, hogy esetleg csinálni fognak egy újra kiadást, majd abból is egy folytatást, de elég kicsinek látom rá az esélyt...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #2986 Dátum: 2014. Március 31., 20:37:10 »
Nem mintha a 100. rész után nem lenne pármilliárd évnyi sztorihely egy Generation 2 Reloadednek. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2985 Dátum: 2014. Március 31., 19:29:59 »
Kérdés a Regen ugye 20 rész. Valahol olvastam, hogy nem állnak meg ennyinél, mert a nosztalgia ereje nagyon megtolta a sorozatot. Ez a kezdeti lelkesedés az IWD-nél abbamaradt vagy még nincs elvetve az ötlet? Vagy nem lehet tudni erről semmi hírt?
De, az ötlet el van vetve. Már megjelent a 100. szám, és Furman írt is hozzá egy utószót, ami így kezdődik: "Okay. This is the end. No, really."
Sajnos ez mindent elárul. De... ha ez vigasztal valakit, akkor jövőre érkezik az UK, méghozzá az elejétől...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2984 Dátum: 2014. Március 31., 15:05:59 »
Nagyon nekifeküdtetek a Transformers részlegnek hál Isten! :) Sokszor azon kapom magam, hogy gyerekkorom  idéző lelkesedéssel olvasgatok! :)

A UK-nak külön örülök. teljesen sötét folt számomra az ottani TF és gondolom sokak mások számára is.

Kérdés a Regen ugye 20 rész. Valahol olvastam, hogy nem állnak meg ennyinél, mert a nosztalgia ereje nagyon megtolta a sorozatot. Ez a kezdeti lelkesedés az IWD-nél abbamaradt vagy még nincs elvetve az ötlet? Vagy nem lehet tudni erről semmi hírt?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2983 Dátum: 2014. Március 30., 22:43:09 »
KID1 nem tudom honnan kerültél elő de most már neked is hasonló jókat mint a többieknek. :worship:

Ez a KiD1 gondolom ua az a KiD akinek Elektrás avatárja van a fórumon.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2982 Dátum: 2014. Március 30., 19:51:33 »
Hát mostmár én is ezeket az UK részeket várom a legjobban a regen mellett.
És ahogy KID1 utalt a bevezetőben a rajzokra, hát én azoknak a táborát gyarapítom akik imádják Geoff Senior munkásságát.
És ezekben a történetekben nagyon sokat ő készített.
Alig várom már olvasni őket magyarul is.
Van pár nagyon jó történet benne (DinobotHunt, Target2006, LegacyOfUnicron, SpacePirates, TimeWars stb, stb, váá annyi ban hogy föl se lehet sorolni)

Annó elkeztem összerakni időrendi sorrendbe őket csak valahogy elmaradt, de most hogy fordítjátok lehet megint hozzákezdek.

KID1 nem tudom honnan kerültél elő de most már neked is hasonló jókat mint a többieknek. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
Csak így tovább.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Transformers
« Válasz #2981 Dátum: 2014. Március 30., 19:21:49 »
Nagyon jók ezek a brit részek! Ezeket várom a legjobban a Transformerses frissítések közül, és nagyon jó részekkel indítottatok!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2980 Dátum: 2014. Március 30., 14:12:54 »
Nagyon örülök, hogy feltámadt a TF részleg, méghozzá nem is akárhogyan!  :ugral:

Köszönöm a TF vol. 2. 17.-et, 18.-at!  :worship:
Nem kevés meglepő húzás volt ebben a két részben, Optimusz szakított eddigi tárgyalási szokásaival és előrukkolt valami újjal (merész és ravasz dolog volt)!  :rolleyes:
Jazz pedig, hát, hűha...  :-\
 
Köszönöm a TF vol. 1. 89.-et!  :worship:
Nagyon tetszik a grafika, jó a story, két kedvencem (Mogorva, Rodimusz) főszereplő, mi kell még?  :pogo:

Továbbá köszönöm a Sötétség Szíve első részét!  :worship:
Szerintem nem olyan borzasztóak a rajzok!  :rolleyes:
A ,,B'' borító nagyon ott van!  :bravo:
Tetszik Galvatron alt mode-ja!  :pogo:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2979 Dátum: 2014. Március 30., 13:21:17 »
Köszönöm az új füzetet KiDnek és Tyrantnak! :worship:
Tényleg érdekesnek ígérkezik a sztori, bár az én fejemben már végképp összekuszálódott a rajzfilmes és a képregényes univerzum.
De ettől függetlenül várom a folytatást. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2978 Dátum: 2014. Március 29., 18:38:50 »
Hurrá! ;D És köszi a gyors választ!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2977 Dátum: 2014. Március 29., 18:35:02 »
Tervben. Sőt, nem csak tervben van, de jönni is fog. Csak még várni kell rá egy keveset, mivel a testvérsorozatával (Robots in Disguise) együtt a v2-őt záró Káosz eseményei után játszódik.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2976 Dátum: 2014. Március 29., 18:27:49 »
Nekem lenne még egy kérdésem: Nem akarok mohónak tűnni, nem is ezért teszem fel a kérdést, de tervben van esetleg a TF More than meets the eye sorozata honosításra? Úgy rémlik, mintha itt lett volna szó erről a fórumban...vagy csak rosszul emlékszem?

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2975 Dátum: 2014. Március 28., 19:36:00 »
Yipeeeeeeee

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2974 Dátum: 2014. Március 28., 01:17:31 »
Ez még egy nagyon hosszútávú terv, mondhatni az "ahogy azt Móricka elképzeli" kategóriába esik, de ha mégis minden összejönne, akkor alighanem az UK váltja majd a Regenerációt jövőre. Ami pedig azt illeti, idén 10 füzetet kaptok belőle, nem kettőt, csak a körülmények miatt rendszertelen időközönként. Ami alatt azt értem, hogy minden olyan hónapban várható két-két rész, amikor a naptárba be-becsúszik egy ötödik hétvége.
Azokból menyit akartok lefordítani?
Az egészet. Gigászi munka lesz, mert az UK terjedelmében közel akkora anyag, mint az amerikai önmagában, de ennek ellenére belevágunk, ha minden összejön.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 28., 07:44:27 írta Aldarion »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető TFxlr8r11

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +6/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2973 Dátum: 2014. Március 28., 00:13:30 »
Királyok a TF frissítések. :worship:
De a legjobb, hogy Marvel UK is lesz még kettő. ;D
Azok között is van pár kedvencem. Főleg azért is mert elég sokat Geoff Senior rajzolt.
Azokból menyit akartok lefordítani?

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2972 Dátum: 2014. Március 26., 10:39:37 »
Nem, nem, mondanám azt is, hogy folytasd, csak folytasd :D....de jó persze, kivárjuk a Káosz történeteit. Ott zömében gondolom, majdnem minden kiderül. (Galvatronról is).

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2971 Dátum: 2014. Március 26., 00:35:03 »
Hát például átírta az eredet mítoszukat. Itt nem Prímusz és Unikron harcának eredménye a Kibertron. Ehelyett viszon adva van egy ős Prímusz, aki a darabjaira hasadt és ebből született öt entitás, akik más és más aspektust képviselnek. Szerintem ez így nem számít akkora spoilernek, de ha mégis, akkor bocs.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2970 Dátum: 2014. Március 25., 23:46:28 »
Roberts pl. rakat korábbi mellékszereplőből csinál főszereplőket.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2969 Dátum: 2014. Március 25., 22:35:00 »
Merész újszerű? PL? (a teljesség és részletek mellőzésével :) )

Tényleg Max és a Roncsolók? Ők mikor kerülnek ismét képbe?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2968 Dátum: 2014. Március 25., 21:09:40 »
Amúgy amit furcsálok, hogy Éjvadász a fejbelövése után soha többé szóba se került. Durvább dolgokból is épültek már fel robotok.

Egy más teljesen független kérdés. A G2. végén láthatjuk ugye Liege Maximo-t. Fog ő szerepet kapni valahol? Mondjuk az IWD-nél pl.
Ami Éjvadászt illeti, róla továbbra sem lesz szó, még hosszú ideig - a jelenlegi amerikai kiadásokig nem bukkant fel, bár véleményem szerint ennek oka sokkal inkább az, hogy egy rakat új illetve mellőzött karakter kapott hangsúlyosabb szerepet, semmint az, hogy "meghalt". Ő amúgy is kimondottan furmani karakter, emiatt is aligha hiszem, hogy egyhamar visszahoznák.

Ami a Liege Maximót illeti, azt sem vették elő még, de Robertsék elég merész és újszerű dolgokkal jönnek elő ahhoz, hogy ne kelljen a régi dolgokhoz visszanyúlniuk...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #2967 Dátum: 2014. Március 25., 19:38:22 »
Érdekes, hogy Galvatron és Megatron nem azonos karakter az IWD-nél. (mondjuk Unikronról sincs szó se )Szerintem ezt eddig senki sem lépte még meg.  Amúgy amit furcsálok, hogy Éjvadász a fejbelövése után soha többé szóba se került. Durvább dolgokból is épültek már fel robotok.

Egy más teljesen független kérdés. A G2. végén láthatjuk ugye Liege Maximo-t. Fog ő szerepet kapni valahol? Mondjuk az IWD-nél pl.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2966 Dátum: 2014. Március 25., 16:51:47 »
Az az igazság, hogy erre a kérdésedre majd a Káoszból kapsz magyarázatot...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2965 Dátum: 2014. Március 25., 15:55:01 »
A Sötétség szíve történet alapján nekem egyvalami nem világos: most akkor Galvatron a sötétség szívével egy harmadik erőt képvisel az Autobotok mátrixa, és a Nemezis fővezér halott univerzuma mellett? Mert nekem az jön le, hogy Galvatronra máshogy hat ugyanaz a sötét erő, mint Nemezisre...és általa amolyan se nem jó, se nem gonosz hatalom jött létre, ami ugyanolyan eséllyel lehet ellensége bármelyik oldalnak. Amúgy nagyon érdekes Galvatron figurája ebben az IDW univerzumban, mert itt nem tűnik egy személynek Megatronnal, és ezáltal mintha folyamatosan keresné a saját entitását...azt is érdekes lenne megtudni, egyáltalán találkozott-e Megatronnal, bár az első expanziós bárka kilövésekor Mega valszeg egy jelentéktelen bányászrobot volt valamelyik korrupt autobot tartományban...Sőt, ha jól tudom, az eddigi magyar IDW kiadványokból az sem derült ki róla, hogy milyen szerepe is volt az expedícióban, hogy miért vitték magukkal. Nem hiszem, hogy csak azért, legyen velük egy erős kibertroni harcos.

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Transformers
« Válasz #2964 Dátum: 2014. Március 24., 14:27:27 »
Azt biztos, hogy én nagyon várom a Sötétség Szíve - Fertőzés - Káosz sztorikat. Csak tudja az ember kivárni őket:D De a hírnek nagyon örülök, hogy minden hétvégén lesz TF füzet. Talán egy Transformers rajongó a tavalyi, hó per három történetnél is titkon ezt a lehetőséget várta, remélte, hátha becsúszik még egy honosítás:) Köszi, a Sötétség szíve első részét! Valójában egy egzotikus állatnak tartva a mini rajzstílusát, egész kedvelhető, a többi szépen megmunkált Transformers sztori mellett. 

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2963 Dátum: 2014. Március 24., 13:18:31 »
Azt tudtam, hogy arszi és keményfej igen erős autobotok, de hogy galvatront ilyen könnyen szétlőtték, az túlszárnyalja az elképzeléseimet, az erejükről.
Eddig tetszik ez a sztori, türelemmel várom a folytatást.  :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2962 Dátum: 2014. Március 23., 22:03:33 »
És volna egy kis értelmezési gondom is a 10/23 oldalon: "Figyelmeztetett a halott univerzum jelentette fenyegetésre." .
Miért jelent Galvatronékra, és az Antimátrixra fenyegetést a halott univerzum, amikor már ők is a részei? :nemtudom:
Hát ezt most nem fejteném ki részletesen, mivel az egész Sötétség Szíve - Fertőzés - Káosz erre a bizonyos fenyegetésre koncentrál. A lényeg, amit azért elmondhatok, hogy Galvatron ebben a koncepcióban nem álca, hanem egy független erő, aki ugyan járt a Halott univerzumban, de nem képezi szerves részét - legalábbis most már - ennek ellenére megismerte és tisztában van az ott jelenlévő hatalmi tényezőkkel, és azok motivációival. Egy a lényeg: a Halott univerzum nem sok jót tartogat ennek a valóságnak, azonban ezt csak a Sötétség szíve érti, és erről suttog Galvatron fülébe. De a folytatásban mindez elég szépen konkretizálódni fog.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2961 Dátum: 2014. Március 23., 22:01:12 »
Transformers - A sötétség szíve 1.: Jól kezdődik ez a mini. Hihetetlen, hogy milyen sok ismerős robik bukkantak fel újra. Mert a Dicsőség Megatronnak és a Transformers Ongoing sorozat 1-18. szám idején úgy tűnt, hogy el voltak felejtve és sose vették elő.
És ebbe a minibe végül kiderült, hogy mi lesz a többi robik sorsa. Pl. Galvatron, Ciklon, Ostor, stb.
A rajzok szerintem is tűrhető. Bár elsőre olyan volt, mint Don Figueroa, de persze az egy teljesen más stílus.
Köszönöm Aldarion és tyrant! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #2960 Dátum: 2014. Március 23., 21:37:24 »
Köszönöm én is a füzetet! Bevallom rajz terén sokkal rosszabbra számítottam, de ez még a tűrhető kategóriába tartozik (főleg a tájképek jobbak, kicsit emlékeztetett a Hieroglifa képregényre). Tetszik Galvatron tank módja, olyan mint ROTF Megs-é. Továbbá ötletes, hogy a robot ágyúból a hajtóműje lesz, viszont nem tudok elmenni amellett, hogy ahány rajzoló annyi robot mód/alt mód. Ez engem zavar.

És volna egy kis értelmezési gondom is a 10/23 oldalon: "Figyelmeztetett a halott univerzum jelentette fenyegetésre." .
Miért jelent Galvatronékra, és az Antimátrixra fenyegetést a halott univerzum, amikor már ők is a részei? :nemtudom:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #2959 Dátum: 2014. Március 23., 17:36:37 »
Köszi a frissítést. Igazán érdekes 1 grafika és elég érdekes az eleje, hogy érdekeljen a folytatása is :)